Új Néplap, 2004. május (15. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-17 / 114. szám

2004. Május 17., hétfő SPORT 15. OLDAl. Bajnok lett a Jászapáti Alföld-csoport Tápiószecső— Túrkeve-Veteriner 1-0 (1-0) Tápiószecső, 400 n„ v.: Fülöp Tápiószecső: Vikor - Tábori, Katzenbach, Kovács, Müller - Horváth, Simon, Holló, Papp - Grezsák, Izegbune. Edző: Katzen­bach Imre. Túrkeve: Kiss Cs. - Bálint, Kó­lái, Tóth, S. Nagy K. - Fekete (dr. Bodó), Horváth, Sass (Juhász Tóth), Bíró (Kormos) - Szitkó, Majláth. Edző: Csillag László. 45. perc: Az őrizetlenül hagyott Grezsák 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Mindvégig színvonalas, nagy küzdelem jellemezte a mérkő­zést, a kapuk mindkét oldalon gyakran kerültek veszélybe. A lis­tavezető Szecső szerencsével tar­totta otthon a három pontot. Jók: Kovács, Simon, Holló, Grezsák, ill. Kiss Cs., Majláth, Fe­kete, S. Nagy. Katzenbach Imre: - A mai mérkőzésen megközelítettük a célunkat, hiszen teljes gőzzel a bajnokság megnyerése a feladat. Csillag László: — Megnehezí­tettük a bajnokjelölt dolgát, de sajnos gólhelyzeteink kimarad­tak. MÁRKI C. Fegyvernek—Cegléd 1-3 (1-3) Fegyvernek, 250 n., v.: Mózes Fegyvernek: Tarjányi - Tukarcs (Meggyes), Szász, Bohács, Bata- Náhóczki (Albert), Csortos, Ba­logh, Gyáni - Faragó A., Faragó Zs. Edző: Öllé János. Cegléd: Boda - Cseh, Korpácsi, Herczeg, Buczkó - Farkas, Ma- gyari. Kecskeméti, Magyar - Utassy (Juszkó), Szabó. Edző: Vá- nyi Zsolt. Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport VLC Rákóczifalva— Gyomaendrőd 8-1 (1-0) Rákóczifalva, 100 n., v.: Kristóf Rákóczifalva: Kupeczki (Hor­váth S.) -Lippai, Németh, Szebe- rényi (Zakar), Boda (Fedor) - hidasi, Draskóczi, Horváth Cs., Tóth - Sárkány, Raskó. Edző: Gö- möri Béla. Gyomaendrőd: Kiss — Csikós (Uhrin), Sélei, Farkasinszki, Li- tauszki - Zsibrita, Híd­végi, Osán, Nagy - Fau- erverker, Beinstrót. Edző: Hídvégi Imre. Gólszerzők: Ruskó 4 (32.,49., 59., 79), Sárkány 3 (56., 66. 83.), Fedor (62.), ill. Nagy (88.) Az első félidő kiegyenlített játé­ka után a másodikban a hazai csapat számtalan helyzetet dol­gozott ki és ilyen különbséggel is megérdemelten diadalmasko­dott. Jók: Draskóczi, Horváth Cs., Lippai, Sárkány, Ruskó, ill. Nagy Gömöri Béla: - Nehezen sike­rült feltörni a lelkesen és sport­szerűen játszó ellenfél védelmét, de az első gól után tetszés szerint szereztük a többit. Hídvégi Imre: - 2-0 után ösz- szeesett csapatom, ezt követően osztálykülönbség volt a két együttes között. ________veres 1. perc: Magyar beadását Far­kas fejelte a hálóba, 0-1. 19. perc: Balogh remek mozdulattal átívelte a kapus fölött a labdát, 1-1. 29. perc: Kecskeméti sza­badrúgása a kapufáról vágó­dott a hálóba, 1-2. 40. perc: Kecskeméti szabad­rúgása megpattant és a kapus hasa alatt a hálóba gurult, 1-3. 85. perc: Faragó Zsoltot és Cseht kiállította a játékvezető. Jók: Bata, Csortos, ill. Boda, Kecskeméti. Öllé János: - Rúgtunk há­rom gólt, de nem engedték, hogy pontot szerezzünk. Ványi Zsolt: — Magunknak tet­tük nehézzé a mérkőzést, de ki­szenvedtük a győzelmet a máso­dik félidőben lelkesen játszó ha­zaiakkal szemben. Szajol— Hódmezővásárhely 1-2 (0-1) Szajol, 100 n„ vezette: Nagy B. Szajol: Tóth Z. - Hegymegi (TóthJ.), Ulveczki, Papp, Liszka - Földi (Vona), Dudás, Donkó, Tóth Gy. - Morauszki, Hegedűs. Edző: Munkácsi József Hódmezővásárhely: Sós - Tal- mácsi, Sipos, Tóth, Szűcs, Ga­lamb (Suszter) - Borsodi (Bánfi), Borbás, Antal - Huszár, Horváth (Tóth F.). Edző: Rostás Károly Gólszerzők: Papp (70., tizen­egyesből), ill. Borsodi (40.), Szűcs (75.) Végig partiban volt a hazai csa­pat, de a góllövés a vendégeknek ment jobban. Szerencsi, Boros, Nagy - Sziráki, Gulyás (Lukácsi), Kónya, Beszte- ri - Györki (Bolytos), Antal. Edző: Lukácsi Antal. Gólszerzők: Szeifert (3.), Nagy G. (54.) A Jászberény végig támadta a mérkőzést, mégis vesztesen hagyta el a pályát. Jók: Szén, Nagy Gy. T„ Nagy Gy. G., Cserta, Bordás, ill. Szeren esi. Ács János: - Küzdelmes mér kőzésen, halványabb teljesít ménnyel, szerencsés körűimé nyék között nyertünk. Lukácsi Antal: — Jó néhány já­tékosnak el kellene gondolkod nia a folytatáson. _____________,_______________________SZALÓKI Já szapáti— Egerszalók 5-0 (0-0) Jászapáti, 420 n., v.: Tóth Jászapáti: Tajti - Vojtekovszki, Kiss, Kaszás, Mosonyi - Góhér, Somodi, Sivák (Madarasi), Vígli - Szabari (Urbán), Ládi (Hováth). Edző: László István. Egerszalók: Prokkas - Fekete, Takács, Blaga, Kelemen (Ga­lamb) - Szabó, Vata, Tan, Ko­vács - Helli, Pallagi (Tamóczi). Edző: Bodolai István. Gólszerzők: Sivák (50.), Urbán 2 (55., 63.), Góhér (72.), Vígh (77.) Az első félidőben kimaradtak a hazai helyzetek, de a második já­tékrészben már gólokkal is be­biztosította bajnoki címet a Jász apáti. Jók: Vojtekovszki vezérletével az egész csapat, ill. Bata, Tari, Kovács László István: — A világ leg szebb dolga, ha örömet tudunk szerezni másoknak. Úgy érzem, játékosaim csodálatos két évvel köszönték meg vezetőinknek és szurkolóinknak a sok-sok szeretetet és támogatást. Bodolai István: — Gratulálok a bajnokcsapatnak. Azért az el­ső félidőben kicsit ráijesztet tünk az ünneplésre készülő ha zaiakra; _____ _________________________________ILLÉS Ki kapott az éllovas Törökszentmiklóson Jász-Nagykim-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Kunszentmárton— Jánoshida 4-0 (2-0) Kunszentmárton, 100 n., v.: Dajka Kunszentmárton: Berta - Var­ga, Apatóczki, Garáz, Földi, Ben- de, Petróczki, Józsa (Botlik), Pá­linkás J. (Gálfi), Király, Imrei. Edző: Földi Tibor. Jánoshida: Kiss A. - Kiss S., TóthG., Gazsi (Kovács), Szöllősi, Berényi, Tóth R, Tóth Z., Pesti, Kátai, Sándor. Edző: Tóth Gábor. Gólszerzők: Bende 3 (40., 42., 60.), Botlik (88.) A mindvégig mezőnyfölényben játszó vendéglátók Bende Csaba mesterhármasának köszönhető­en biztosan nyertek a sportszerű­en játszó Jánoshidával szemben. Jók: Apatóczki, Garáz, Varga, Bende (a mezőny legjobbja), Ki­rály, ill. Pesti, Kátai, Tóth Zoltán. Földi Tibor: — A szokatlan idő­pont ellenére helyenként tetsze­tős játékkal és egy kiemelkedő egyéni teljesítménnyel, ilyen arányban is megérdemelt győzel­met arattunk. Tóth Gábor: - Köszönjük a kunszentieknek a sportszerű hozzáállást, hogy korábban kezdhettük a mérkőzést, gratulá­lok győzelmükhöz. Ifi: 6-4 DOBOS Besenyszög- Jászárokszállás 1-2 (1-1) Besenyszög 200 n., v.: Galambosi Besenyszög: Szirze - Szalai, Varga Zs., Varga N., Gilszki, Be- senyei, Danyi, Kövesdi, Barna, Méri (Szekeres), Tóth. Edző: Kiss Gyula (szakosztály vezető) Jászárokszállás: Czékmány - Muntyán, Simon, Ördög, Ivony, Éliás, Bódis, Csömör, Füleki (Gephárd), Bitner (Nemoda), Szabó. Edző: Csikós József. Gólszerzők: Méri (8., tizen­egyesből, ill. Bódis (15.), Csömör (85.) Az előző mérkőzéshez képest egy motiváltabb hazai csapat lé­pett pályára, de ellenfele is min­den dicséretet megérdemelt küz­deniakarásáért. A vendéglátók számtalan helyzetet elhibázták, így törvényszerű vereségük. Jók: Danyi, Szalai, Barna, ill. Bódis vezényletével az egész csa­pat. Kiss Gyula: - Küzdöttünk, haj­tottunk, de a szerencse is elpár­tolt ma tőlünk. Csikós József: - Ez a három pont úgy kellett, mint egy hara­pás „jász” kenyér. Ifi: 2-1 STROMMER Kun FC—Jászladány 1-2 (1-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Barta Kun FC: Tatai - Szendrei, Heve­si Tóth, Lukács, Farkas, Balogh Zs., Balogh A. (Ollári), Gácsi, Ur- bancsok, Molnár (Somogyi), Nyolcas. Edző: Szabó András Jászladány: Lakatos, Drávucz, Mihályi, Kalmár, Kerepesi (Pu- zsoma), Bagi A., Tóth, Perényi (Bogi KJ, Csikós N., Ádám, Drá­vái. Edző: Rostás Sándor Gólszerzők: Hevesi Tóth (35.), ill. Ádám (80.), Bagi A. (85.) Kiállítva: Szendrei (80.) A Kun FC nyolcvan percig irá­nyította a mérkőzést, azt követő­en azonban a Jászladány meg­fordította az állást. Jók: Farkas, Balogh Zs., Szend­rei, ill. Ádám vezérletével az egész csapat Szabó András: - Ezzel a játék­vezetővel eddig még nem talál­koztam, de remélem soha többé nem is fogok, ugyanis bíráskodá­sa katasztrofális volt. Rostás Sándor: - Ádám ve­zényletével csodálatos győzelmet arattunk. Iß: 0-1 SZABÓ T örökszentmiklós— Mezőtúr 3-2 (0-2) Törökszentmiklós, 200 n„ v.: Jan- csó Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Lóié, László, Dányi, Babel- la (Kinyik), Papp, Kozák E. (Vá­rnái), Barabás, Erdei, Angyal (Kozák MJ. Edző: Kun Mihály Mezőtúr: Sípos - Szőke, Sőrés L, Barna, Rimóczi Z., Nagy G., Sőrés Zs. (Nagy L.) (Varga), Ger­gely, Kinyik, Rimóczi Cs., Békési. Edző: Csanálosi Miklós Gólszerzők: Angyal (49.), Bara­bás (60.), Lóié (70.), ill. Békési 2 (13., 23.) A mérkőzés előtt a hazai játé­kosok virággal köszöntötték a bajnok Mezőtúr játékosait. Az el­ső félidőben kétgólos előnyt szer­zett a Mezőtúr, ám a szünet után csak a játékkal törődő és feljavult hazai csapat megérdemelten for­dított. Jók: Orbán, László, Barabás, Ki­nyik, ill. Békési, Rimóczi Cs., Szőke Kun Mihály: — 0-2-ről felállva bravúros győzelmet arattunk a bajnok csapattal szemben. Csanálosi Miklós: — Minden so­rozat megszakad egyszer, ennek ellenére egy jó mérkőzésen szen­vedtük el a tavaszi első veresé­günket. Iß: 2-1 NAGY K. Tiszaföldvár— Jászfényszaru 4-1 (3-1) Tiszaföldvár, 150 n., v.: Bató Tiszaföldvár: Gerhát - Sike, Szarvas, Czető, Szilágyi, Sztrim- bei, Hanga (Kása), Kun (Sziko- ra), Hegedűs, Kiss, Kollár. Edző: Rózsavölgyi László. Jászfényszaru: Mészáros - Ec­ker, Vancsik, Siku, Pál, Vitányi (Gerőcs), Balogh, Banya (Pod- horszky), Kartofil, Nagy, Molnár (Guba). Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Sztrimbei (2.), Kun (18.), Kiss (37.), Kollár (88., ti­zenegyesből), ill. Kartofil (43.) Kiállítás: Pál Az első félidőben jó játékkal, nagy előnyre tett szert a hazai csapat a nagy mellénnyel pályára lépő vendégek ellen. Jók: Szarvas, Hegedűs, Sztrim­bei, Kun, ill. Podhorszky Rózsavölgyi László: - Jól felké­szített csapatot sikerült az első félidei szenzációs, a másodikban lelkes játékkal legyőzni. Szabó Imre: — Gratulálok a Ti­szaföldvár győzelméhez. Ifi: 2-2 RÁKÓCZI Újszász— Kunhegyes 2-0 (1-0) Újszász, 200 n., v.: dr. Christián Újszász: Szaszkó - Rézsó, Kato­na, Szádeczki (Turza), Szilvási, Gulyás, Kerekes (Szurmai), Bá­lint, Konka T., Boros, Farkas. Edző: Vígh Tibor. Kunhegyes: Kota - Dienes (Válek), Rentai, Drágán, Albert (Varga), Virraszkó, Kiss, Tóth, Soós, Herbály, Kovács. Edző: Var­ga Zsolt. Gólszerzők: Katona (25.), Boros (85.) Kiállítva: Herbály (70.) Ha a ziccerek felét berúgja a ha­zai csapat, magabiztosabban hozhatta volna a mérkőzést. Jók: Konka T„ Katona, Boros, ill. Herbály, Virraszkó, Kota, Drá­gán Vígh Tibor: - Rendkívül pon­tatlanul játszottunk, ennek elle­nére egy sor gólszerzési lehetősé­get szalasztottunk el. Varga Zsolt: - Megtettünk min­dent a pontszerzés érdekében, sajnos mégsem jött össze. Ifi: 12-0 MOLNÁR Tószeg-Tiszafüred 0-7 (0-1) Tószeg, 150 n., v.: Kálé Tószeg: Nagy Zs. - Kiss, Földi (Nagy Cs.), Vincze, Fazekas, Gyurkó, Minda, Farkas, Seres, Kovács (Tóth), Kelemen (Ta­kács). Edző: Pagonyi Ernő. Tiszafüred: Vida - Tóth T., Földvári, Angyal, Nagy (Orosz), Tóth F., Németh, Antal, Csuhái, Rézműves, Járdán (Szigetvári). Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Rézműves 2 (4L, 85.), Németh (65.), Tóth F. (70.), Tóth T. (75.), Csuhay (86.), Szi­getvári (88.) Gólzáporos vereséget szenve­dett el a hazai csapat, a vendégek ellen nem tudta megismételni az elmúlt hetekben nyújtott jó játé­kát. Jók: Földvárival élen az egész vendégcsapat. Pagonyi Ernő: — Sajnos három kulcsjátékosunk kiesett, s nem sikerült őket pótolni. Kovrig Zoltán: - Taktikus, gól- ratörő játékunknak köszönhető­en megérdemelt győzelmet arat­tunk szimpatikus ellenfelünkkel szemben. Ifi: 0-1 ____________________________________HAGY L­Ab ádszalók— Tiszaszentimre 4-1 (3-0) Abádszalók, 300 n„ vezette: Kóró- di. Abádszalók: Kovrig - Szabó, Si­pos, Káli, Takács, Varga, Gánya (Oláh), Vona, Szoboszlai (Tor­nák), Vasas, Céh (Darvas). Edző: Vasas Károly. Tiszaszentimre: Ladányi — Jó­zsa, Nicoara (Horváth), Szőke, Dajka (Kiss L. L), Galambos, Pos­tás, Lendvai, Ferenczi, Kiss L. II, Novák. Edző: Kiss László. Gólszerzők: Céh (8.), Vona (25.), Oláh (35.), Vasas (57.), ill. Postás (65.) Egy barátságos hangulatú mér­kőzésen a hazaiak megpróbálták korrigálni múlt heti fiaskójukat, mely közepes játékkal is elegen­dő volt a hite hagyott szomszéd­dal szemben. Jók: Szoboszlai, Szabó, Varga, Takács, ill. Lendvai, Galambos. Vasas Károly: - A mai nap csak a győzelem volt a fontos, és ez megvan. Hozzáállásunk a múlt hoz képest sokat változott. Kiss László: - Megérdemelt ha­zai győzelem született. Ifi: 0-0 BODOR s Gyöngyöshalász- j, Jászberény 2-0 (1-0) k Gyöngyöshalász, 200 n., v.: Csór- s ba s Gyöngyöshalász: Szén — Szabó, Vemyik, Marázi, Cserta - Bor- a dás, Forgács (Bakondi), Nagy Gy. s G., Szeifert (Sándor) - Nagy Gy. t T., Nagy G. Edző: Ács János. z Jászberény: Ulviczki - Oláh, Jók: Liszka, Tóth Gy., Mora- íszki, ill. Szűcs, Borsodi. Munkácsi József: — Ennyivel rolt jobb a vendégcsapat. Rostás Károly: — Szerencsés tárom pontnak örülhetünk. _____________________________________HAMAR t fiatal Lippai Róbertét (jobbról) nem tudták tartani a gyomendrődi védők Rákóczitalván FOTÓI BUQÁNY