Új Néplap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-13 / 86. szám

I 2004. ÁPRILIS 13., KEDD SPORT 11. OLDAL Ismét Ládi-gól Jászberényben Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport Alföld-csoport Tápiószecső— Rákóczifalva 2-1 (1-0) Tápiószecső, 200 n., vezette: Gu­lyás Tápiószecső: Vikor - Németh P, Katzenbach, Kovács, Müller - Juhász, Simon, Holló, Bállá - Grezsák, Papp. Edző: Katzenbach Imre. Rákóczifalva: Kupeczki - Hege­dűs, Draskóczi, Németh, Szeberé- nyi (Ludasi) - Fedor, Horváth, Tóth, Lippai - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Grezsák (39., 52.), ill. Sárkány (70.) A Tápiószecső a meccs elején Holló révén tizenegyest hibázott, ennek ellenére később megsze­rezte a vezetést. Szünet után fel­javult a Rákóczi, fölényben ját­szott, mégsem tudott egyenlíteni. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Jók: Müller, Simon, Grezsák, ill. Németh, Sárkány, Lippai, Hor­váth Katzenbach Imre: - Nagyon jó csapat ellen, megfelelő hozzáál­lással, megérdemelten győztünk. Gömöri Béla: - A döntetlen benne volt a mérkőzésben. Saj­nálom, hogy tizenhárom meccs után megszakadt veretlenségi so­rozatunk. BAGI Fegyvernek—Kondoros 0-2 (0-1) Fegyvernek, 200 n., v.: Janitz Fegyvernek: Tarjányi - Farkas (Tukarcs), Szász, Bata, Bohács - Balázs, Balogh, Csortos, Gyáni - Faragó A., Faragó Zs. Edző: Öllé János. Kondoros: Nagy - Kerekes, Jan­sik, Ancsin, Kasik - Vajgely, Pa- lyusik, Dián, Glózik - Tóth (Tus- jak), Ladnyik (Sztrovecz). Edző: Sztrovecz Sándor. Gólszerzők: Ladnyik (42.), Glózik (82.) Érthetetlenül durván játszott a vendégegyüttes, és ennek nem találta ellenszerét a Fegyvernek. Jók: Bata, Csortos, ill. Jansik, Ancsin, Kasik Öllé János: - Nem boldogul­tunk a lelkesen, de nagyon sport­szerűtlenül játszó ellenféllel. Sztrovecz Sándor: - Régóta vártunk erre a győzelemre. IPACS T úrkeve-Veteriner— Szajol 3-0 (2-0) Túrkeve, 180 n„ v.: Nemes Túrkeve: Tőke - Tóth, S. Nagy K., Kálai, Juhász-Tóth (Debrecze- ni) — Sass (Nagy), Sólyom, Szit­kó, Tamás (Vajda) - Kántor, Kor­mos. Edző: Csillag László. Szajol: Szabó - Kovács, Tóth J., Papp, Csányi (Lifka) - Földi, Du­dás, Donkó, Tóth. Gy. - Morausz- ki, Fábián (Hegymegi). Edző: Munkácsi József. 7. perc: Tóth S. 25 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1­0. 19. perc: Jobb oldali beívelés után Tamás pofozta a labdát a há­lóba, 2-0. 60. perc: Kormos bal oldali szögletét Szitkó fejelte a jobb sa­rokba, 3-0. A hazaiak végig fölényben ját­szottak, győzelmükhöz kétség sem férhet. Jók: Kántor, Sólyom, Szitkó, ill. Tóth Gy., Donkó Csillag László: - Fiatal csapat ellen, helyenként jó játékkal hoz­tuk a kötelező győzelmet. Munkácsi József: - Küzdel­mes mérkőzésen maradtunk alul.. MÁRKI Mátra-csoport Jászberényi SE Vasas- Jászapáti 0-2 (0-0) Jászberény, 600 n„ v.: Szoboszlai Jászberény: Ulviczki - Oláh, Luca, Szerencsi, Beszteri - Györ­ki, Sziráki, Bolyos, Kalla (Szászi) - Antal, Gulyás. Edző: Lukácsi Antal. Jászapáti: Tajti J. - Kiss, Hor­váth (Urbán), Kaszás, Mosonyi - Vojtekovszki, Vígh, Somodi (Gep- hard), Sivák - Ládi (Szabari), Szamosi. Edző: László István. 48. perc: Legurított szabadrú­gást Vojtekovszki a jobb összekö­tő helyéről, 12 méterről úgy lőtte a kapuba, hogy a labda Ulviczki kezét is érintette, 0-1. 61. perc: Mosonyi balról belőtt labdáját Ládi 8 méterről fejelte a háló közepébe, 0-2. 87. perc: Beszterit a játékvezető kiállította. A szomszédvárak rangadóján a jobb játékerőt képviselő Jászapá­ti rögtön támadólag lépett fel, de helyzetet nem tudott kialakítani a szervezetten védekező hazaiak­kal szemben. A második félidő elején aztán megtört a jég, egy fi­gyelmetlenségből betalált a ven­dégcsapat, s ez eldöntötte a meccset. Jók: Gulyás, Sziráki, Beszteri, Luca, Ulviczki, ill. Vígh, Moso­nyi, Ládi, Gephard Lukácsi Antal: - Ötven percig jól és pontosan játszottunk, utá­na a nagyobb tudás érvényesült. László István: - A megyei rangadón sikerült legyőzni a jól játszó hazai csapatot. szalóki Új edzők győztes bemutatkozása Jász-Nagyknn-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A ladányi Tóth Krisztiánt (elöl) nem tudták tartani a tószegi védők fotó: csabai Tiszaszentimre— Újszász 2-0 (1-0) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Kálé Tiszaszentimre: Ladányi - Kiss /., Józsa, Nicoara, Galambos, Postás, Lendvai, Ferenczi, Kiss II. (Kovács), Novák, Szőke. Edző: Kiss László. Újszász: Szaszkó - Makai, Bá­lint, Szilvást, Konka, Rimóczi (Farkas), Katona, Gulyás, Rézsó (Kerekes), Boros, Vasas. Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Kiss II. (15.), Ga­lambos (55.) Amit ezúttal bemutatott a hazai csapat, azt hívják futballnak: a közönség szórakoztatását maxi­málisan kielégítette. Jók: Feren­czi, Galambos, Szőke, Kiss II., Jó­zsa, ill. Szaszkó, Katona Kiss László: - Ha mindig így játszanánk, nem lenne semmi bajunk. Hozzáállásunk a mai mérkőzésen kimagasló volt. Vígh Tibor: - A mi teljesítmé­nyünkből hiányzott a játék és a csapat iránti alázat, ellenben a hazaiak rendkívül lelkesen és jól játszottak, és megérdemelten nyertek. IfV 1-0 LADÁNYIMÉ Kun FC—Tiszaföldvár 0-1 (0-1) Kunhegyes, 150 n., v.: Szabad Kun FC: Tatai - Gácsi, Hevesi- Tóth, Lukács, Farkas, Szendrei, Urbancsok, Balogh Zs., Dobó (Petroi), Balogh A. (Somogyi), Ollári (Molnár). Edző: Szabó András. Tiszaföldvár: Gerhát - Hanga, Szarvas, Hegedűs, Czető, Szilá­gyi, Szikora, Strimbei, Kun, Kiss (Sike), Kollár (Veréb). Edző: Ró­zsavölgyi László. Gólszerző: Kun (35.) Az első félidőben a Tiszaföldvár szervezetten védekezett és igye­kezett kontratámadásokat vezet­ni, melyből egyet eredményesen fejezett be. A Kun FC hiába irányí­totta végig a mérkőzést, nem sike­rült egyenlítenie, pedig majdnem „felbillent” a pálya fölényétől. A földváriak új edzője, az egykori Szolnoki MÁV-tréner, Rózsavöl­gyi László tehát győztes meccsen mutatkozott be a földvári kispa- don. Jók: Szendrei, Gácsi, Urban­csok, Balogh Zs., ill. Gerhát vezér­letével az egész csapat Szabó András: - Van ilyen, amikor semmi sem sikerül. Rózsavölgyi László: - Szerve­zettség és küzdeni tudás eredmé­nye a győzelem. Gratulálok a csa­patnak. Ifi: 5-1_________________SZABÓ A. Mezőtúr—Kunhegyes 1-0 (1-0) Mezőtúr, 200 néző, vezette: Bo­ros Mezőtúr: Nagy S. - Rimóczi Z., Barna, Szőke, Gergely, Sörés L, Kinyik, Rimóczi Cs., Sőrés Zs., Varga (Békési), Nagy G. (Kiss A.). Edző: Csanálosi Miklós. Kunhegyes: Láng - Dienes (Ko­vács J.), Kovács /., Rentai, Gál, Viraszkó (Varga), Kiss, Herbály, Tóth, Soós, Rózsa. Edző: Varga Zsolt. Gólszerző: Rimóczi Cs. (44.) Az első félidőben felváltva ke­rültek veszélybe a kapuk, ám gólt csak a hazaiak szereztek. Szünet után végig esett az eső, de maradt a jó iram, azonban újabb találat már nem született. Jók: Sőrés L., Barna, Rimóczi Cs., ill. Láng, Soós, Rózsa, Her­bály Csanálosi Miklós: - Tavasszal ez a negyedik mérkőzés, melyet kapott gól nélkül hoztunk, és egyszer mindig betaláltunk. Varga Zsolt: - Nem volt elég hit és ötlet a játékunkban, ezért nem is lehettünk sikeresek. Gratulá­lok a Mezőtúrnak a megérdemelt bajnoki címhez. Ifi: 2-2 ______________________________VARJÚ Jánoshida-Besenyszög 4-1 (3-1) ' Jánoshida, 200 n„ v.: Dobos Jánoshida: Kiss A. — Tóth G., Tóth Z., Kiss S., Kátai, Pesti (Ka­sza), Gazsi, Berényi, Czibak, Sándor (Földi), Tóth P. Edző: Tóth Gábor. Besenyszög: Szirze - Csabai, Varga Zs., Szalai, Gilszki, Barna, Danyi, Méri, Kövesdi (Varga N.), Sándor, Tóth T. (Szekeres). Edző: Tóth Tamás. Gólszerzők: Czibak 2 (4L, 76.), Tóth P. (88.), Csabai (39., öngól), ill. Tóth T. (4.) Ideális labdarúgóidőben, szép számú közönség előtt a hazaiak teljesen megérdemelten diadal­maskodtak. Jók: Czibak, Tóth Z., Tóth G., ill. Méri Tóth Gábor: - Köszönöm a csa­patnak ezt a szép sikert. Tóth Tamás: - Mindent csinált a csapatom, csak azt nem, amit kértem. Ifi: 1-2 ________________SZÖLLÓSI Já szfényszaru— Tiszafüred 3-0 (3-0) Jászfényszaru, 150 n., v.: Tóth S. Jászfényszaru: Mészáros - Ec­ker, Vigansin, Pál, Vancsik, Vitá­nyi (Gerőcs), Banya (Balogh), Kratofil, Lajkó, Nagy (Guba), Pothorszki (Molnár). Edző: Szabó Imre. Tiszafüred: Kollár - Hajnal L., Serucza (Szigetvári, Járdán), Földvári, Nagy, Antal, Dajka, Tóth (Hajnal R.), Rézműves, Csu- hay, Németh. Edző: KovrigZoltán. Gólszerzők: Nagy (11.), Pot­horszki (22.), Lajkó (25.) Küzdelmes, nagy iramú mérkő­zést láthatott a hazai közönség, melynek végeredményét a gyors kontrákkal az első félidő 25. per­cében kialakította a hazai csapat. Jók: Pothorszki, Nagy, Mészá­ros, Ecker, ill. Dajka, Németh, Csuhay Szabó Imre: - Első félidei gólra törő játékunkkal egy rutinos, jó csapatot sikerült legyőznünk. Kovrig Zoltán: - Tízperces rö­vidzárlatunk olyan előnyhöz jut­tatta ellenfelünket, melyet nagy becsvággyal küzdő csapatom a későbbieken már nem tudott kor­rigálni. Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: 1-3 ___________________________CSERHÁTI Já szárokszállás— Kunszentmárton 0-0 Jászárokszállás, 250 n„ V.: Barta Jászárokszállás: Czékmán — Muntyán, Simon, Ördög, Ivony (Gephárd), Éliás (Nemoda), Bó- dis, Csömör, Füleki E. (Pikkner), Peredi, Szabó. Edző: Kaszab Gyu­la. Kunszentmárton: Berta - Var­ga, Apatóczki, Baráz, Földi, Ben- de, Petróczki, Aszalai, Pálinkás Gy., Pálinkás J. (Zámbó), Józsa (Gálfi). Edző: Földi Tibor. Küzdelmes, de alacsony szín­vonalú mérkőzésen helyzeteik alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Peredi, Szabó, Csömör, ill. Berta, Apatóczki, Garáz Kaszab Gyula: - Mezőnyfölé­nyünket nem tudtuk gólra válta­ni. Földi Tibor: — A mai mérkőzé­sen ez volt a maximum részünk­ről. Ifi: 2-0__________________FARKAS Jászladány—Tószeg 3-1 (1-0) Jászladány, 200 n., v.: Mozsár Jászladány: Bakos - Drávái I., Berényi, Szabó (Pozsomai), Kal­már, Tóth, Mihályi, Csikós N. (Kerepesi), Bogi A., Ádám, Csi­kós J. (Bajzáth). Edző: Rostás Sándor. Tószeg: Nagy - Izsóid, Földi, Vincze, Fazekas, Gyurkó, Tóth, Kovács, Kelemen (Göcző), Far­kas, Seres. Edző. Pagonyi Ernő. Gólszerzők: Csikós J. (27.), Bagi (87.), Berényi (92.), ill. Farkas (80.) Az egykori válogatott labdarú­gó, Rostás Sándor visszatért Jász- ladányba, s azonnal győzelemre vezette együttesét. A végig nyo­masztó mezőnyfölényben játszó hazai csapat számolatlanul dol­gozta ki a helyzeteket, ezeknek nagy részét azonban ki is hagyta. A szervezetten védekező vendé­gek csak az utolsó percekben ad­ták meg magukat. Jók: Kalmár, Csikós N., Tóth, Berényi, Bagi A., ill. Izsóid, Faze­kas Rostás Sándor: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, van még hol javulnunk. Pagonyi Ernő: - Ladány megér­demelte a győzelmet, bár az első gól óriási lesből született, ami megfogta csapatomat. Sajnos az utolsó három percben már nem tudtunk megfelelően koncentrál­ni. Ifi: 0-3 _____________________________GULYÁS Abádszalók— Törökszentmiklós 0-2 (0-1) Abádszalók, 200 n„ v.: Bodac Abádszalók: Havelant - Szabó, Lányi, Takács (Gúnya), Káli (Ko­zák), Varga, Czéh, Sipos, Vona, Szoboszlai, Vasas. Edző: Vasas Károly. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Lóié, Kozák E. (Máté), Lász­ló, Papp, Kinyik (Erős), Babella, Barabás, Erdei, Angyal. Edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Orbán (42.), Papp (80.) A győzelmet jobban akaró csa­pat megérdemelten vitte el a há­rom pontot az önmagát alulmúló Abádszalókkal szemben. Jók: Czéh, ill. Hagyó (a mezőny legjobbja), Lóié, Orbán, Barabás, Papp » Vasas Károly: - A húsvéti nyúl elvitte a szívünket meg az agyun­kat is. Csontos Lajos: - Kellemes ün­nepet szereztünk önmagunknak. Ifi: 1-2 __________________BODOR i