Új Néplap, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám

Sport Szolgáltatás A hét vége sporteseményeiről, labdarúgócsapataink ered­ményeiről olvashatnak tudósításokat 10-11. oldal p 0 Rejtvény — Horoszkóp — Rádió- és tévéműsor 13. oldal Megszakadt egy rossz sorozat Mól Szolnok-Soproni Ászok-SMAFC 79-74 (25-18, 22-26, 13-10, 19-20) Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Liga, 25. forduló Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 n. V.: Ádám J., Győrffy. MÓL SZOLNOK: O’KELLEY 23/18, MÉRÉSZ 13/3, Halimics 16/6, STROUD 19/3, OROSZ 8. Csere: Cziczás, Rusznák. Edző: Pór Péter. SOPRON: McDaniel 12, Pojbics 2, RAWLINS 15, Vavra 8, POK- RAJAC 19/6. Csere: WALKE 12, Körtélyesi, Mogyorósi 4, Palotai 2. Edző: Vetési Imre. Az eredmény alakulása. 5. p.: 14-10,15. p.: 35-27, 25. p.: 54-46, 35. p.: 67-64, 38. p.: 71-70. Vajon megszakad-e Mól Szolnok hat hete tartó nyeretlenségi soro­zata? Leginkább erre voltak kí­váncsiak a piros-feketék még mindig kitartó szurkolói. A mos­tanság jó passzban lévő soproni­ak négytagú légiós kontingensé­bőlVikinskas maradt ki. Összeszedett, ponterős játék­kal kezdtek a hazaiak, közülük különösen a két amerikai, Stroud és O’Kelley termelte a pontokat. Mindennek eredményeként si­mán vezettek a szolnokiak az ál­mosan kezdő, bizonytalan vendé­geikkel szemben. A kisszünet után 10 pontra növelte előnyét a hazai gárda, és ekkor úgy tűnt, hogy simán hozzák a meccset. Ehelyett azonban jöttek a szoká­sos hibák, eladott labdák és kiha­gyott ziccerek. A vendégek pedig Rawlins, Pokrajac és a rutinos Walke révén megkezdték a felzárkózást, sőt a félidő végére mindössze három pontra olvadt a szolnokiak elő­nye. Feltűnő volt, hogy Rawlinsék olykor könnyedén kijátszották a piros-feketék védekezését, mely után könnyű gólokat dobtak. A fordulást követően kapkodó játék alakult ki mindkét oldalon, sok-sok hibával. A Szolnok ismét eldönthette volna a találkozót, ám ezt nem tette, a soproniak pedig szívósan ott loholtak nyomuk­ban. A záró felvonás 60-54-es állás­ról indult. Ekkor Merész szép pontjainak és Orosz látványos szereléseinek örülhetett az egyre hangosabb közönség. A soproni­ak nem adták fel, nemcsak hogy kiegyenlítették hátrányukat, ha­nem a 36. percben Palotai duplá­jával először vezettek a mérkőzé­sen. A házigazdák szerencsére nem ijedtek meg, Mérész duplájával, majd O’Kelley triplájával ismét a maguk javára fordították az állást. A végjáték nagy izgalmakat ho­zott, a fault- és büntetőpárbajból a Tisza-partiak jöttek ki jobban, akik Halimics révén bebiztosítot­ták igencsak izzadtságszagú győ­zelmüket. Robert 0’ Kelley végig nagy harcot vívott a soproniakkal Kézilabda Kedvező sorsolások A magyar női kézilabda-válogatott Brazíliával, Kínával, Ukraj­nával és a házigazda Görögországgal játszik azonos csoport­ban az augusztusi athéni olimpián, míg a férfiak Németor­szággal, Franciaországgal, Egyiptommal, Brazíliával és ugyancsak a vendéglátó Görögországgal játszanak a csoport­selejtezőben az ötkarikás játékokon. A csoportokból a leg­jobb négy jut tovább a negyeddöntőbe. Nők, A csoport: MAGYARORSZÁG, Brazília, Kína, Ukrajna, Görögország. B csoport: Franciaország, Koreai Köztársaság, Spanyolország, Dánia, Angola. Férfiak, A csoport: Koreai Köztársaság, Szlovénia, Oroszor­szág, Spanyolország, Horvátország, Izland. B csoport: MA­GYARORSZÁG, Brazília, Egyiptom, Franciaország, Németor- szág, Görögország. ______________ ■ Kos árlabda Győzött a női Dream Team MiZo-PVSK—Egyesült Államok 59-67 (26-15,9-23,13-15,11-14] Pécs, 3000 n. V.: Váradi, Bognár. Legjobb dobók: Tranquilli 13/6, Keller 8/3, Szakács 7/3, Branzova 7/3, ill. Thompson 27/12, Cash 13, Johnson 12, K. Smith 11/6. A két-két lengyel- és csehországi győzelemmel érkező világ­bajnok öt perc alatt 16-7-es hátrányba került, köszönhetően a négy pécsi triplának. A kissé fáradtan mozgó, pontatlanul cél­zó vendégek nem találták a kinti dobások ellenszerét, így a nyi­tónegyed végére már 11 pontos lett a különbség. A folytatásban a hazaiak öt perc alatt mindössze négy pontot értek el, így a Dream Team 30-28-ra felzárkózott. A fordulat a 18. percben kö­vetkezett be, amikor az athéni olimpiára címvédőként utazó tengerentúliak 34-35-nél - az összecsapás során először - át­vették a vezetést. A félidőben 35-38 volt az állás. Térfélcsere után a fáradhatatlan Johnson és Thompson révén tovább nőtt a vendégegyüttes előnye. Az utolsó felvonásban már egyértel­műen kiütközött a sztáralakulat fölénye, amely végül 50-et szerzett a házigazdák 22 lepattanójával szemben, s magabiz- tosan diadalmaskodott a kissé elfáradó baranyaiak ellen. ■ Jó az öreg... Régen láttuk Zsíros Tibor mesteredzőt Szolnokon, aki annak idején sok-sok Olaj-meccsen tevékenyke­dett, előbb bíróként, később pedig ellenőrként tette a dolgát. Zsizsi bácsi — a sportágban mindenki így szólítja — arról híres, hogy mindent tud a kosárlabdá­ról, ha kell, mindenkinek mindent elmagyaráz, olykor vívóbíró módjára vezeti le az akciókat. Az utóbbi idő­szakban már ellenőrként sem küldték a mérkőzések­re. Talán azért, mert a 74 életévében jár? Az egykori Európa-bajnoki csapattag játékos meg­fogadta, ha egyszer végre küldést kap, sötét öltöny­ben, fehér ingben és fekete csokomyakkendőben je­lenik meg a munkavégzés helyszínén. Nos, hosszú hónapok után, először kapott feladatot a szakember, ő volt a Mól—Sopron derbi hivatalos ellenőre. Ahogy megfogadta elegánsan öltözve jelent meg a Tiszali­geti Sportcsarnokban. Sőt, karmester módjára profin vezényelte le a zsüriasztal munkáját. Nem voltak vi­ták, minden úgy történt, ahogy azt Zsizsi bá akarta, avagy a szabálykönyvben megvan írva. Vajon miért mellőzték idáig Zsíros Tibort a liga és a szövetség illetékesei? Egy biztos, ismét kiderült: jó az öreg a háznál. A folytatásban szerdán este hat órakor a már biztos alapszakasz­győztesnek számító Álbacomp csapata látogat a Tiszaligetbe. Pór Péter: — Elsősorban küz­deni tudásunknak köszönhetjük nagyon fontos győzelmünket. To­vábbi eredmények: Debrecen- Kaposvár 93-77, Körmend-Alba- comp 70-84, Falco-Nyíregyháza 96-82, ZTE-MAFC 70-64, Atom- erőmű-PVSK 94-82, Kecskemét- Dombóvár 78-67. VÉCSÉ Izgalmas, nagy csata volt Szolnoki Titász RK-SI-Papíron SC-Szeged 3:2 (20, 21, -19, -23, 13) Férfi röplabda extraliga, RÁJÁTSZÁS AZ 5—8. HELYÉRT Tiszaligeti Sportcsarnok 100 n„ v.: Szabó F., ifj. Beregszászi. TITÁSZ RK-SI: SURÁNYI SZ. 24, Juhász 2, TÓTH G. 17, Sze­gedi 12, Takó 6, Gulyás 10. Cse­re: Illyés (liberó). Edző: Surányi Márton. SZEGED: Ézsiás 4, Maksa 9, NACSA 24, Szűcs 1.11, Péter Cs. 4, NAGY A. 22. Edző: Nyári Sándor. Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:2,13:9,19:17. II. játsz­ma: 7:3, 14:5, 17:13, 20:17. III. játszma: 2:4, 5:8, 10:15, 16:20, 19:23. IV. játszma: 2:6, 6:10, 12:12, 16:14, 18:19, 19:22. V. játszma: 2:5,6:5, 7:8,12:9,13:12. Tét nélküli mérkőzésen készü­lődtek a felek, ugyanis a vendé­gek majd csak a 7. helyért játsz­hatnak a „kis” Kaposvárral, míg a szolnokiak a Dággal döntik majd el az 5. helyet a rájátszásban. Meglehetősen könnyed játék­kal indított a Melichert nélkülöző szolnoki legénység a szebb napo­kat látott szegediekkel szemben. Ne feledjük, ők néhány éve még az ország legerősebb csapatát tud­hatták maguké­nak, amelyik bajnoki címet és kupa- győzelmeket szerzett. Az első két szettben úgy tűnt, hogy a házigaz­dák hamar lerendezik a csatát, ugyanis meglehetősen magabizto­san gyűjtögették pontjaikat. Kö­zülük különösen Gulyás és Tóth G. és Surányi Sz. bizonyult rend­re eredményesnek. A folytatásban azonban könnyelműsködni kezd­tek, a nem készítették kellően elő támadásaikat, védekezésben többször is lyukasnak bizonyult a sáncuk. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a sze­gediek felpö­rögtek, éltek a lehetőségekkel és simán nyerték a harmadik szettet. A továbbiakban szinte végig Nacsáék vezettek, a mieinknek csupán a kapaszko­dásra futotta erejéből. Az utóbbi játékos, valamint az egykori válo­gatott Nagy Attila jó játékával ki­egyenlítette hátrányát a Papíron együttese. A mindent eldöntő 5. szettre végre összeszedte magát a szolnoki csapat. Igaz, a térfélcse­rénél még 8:7-re a vendégek ve­zettek, ám ezt követően már nem volt megállás, Surányi, Tóth, vala­mint Szegedi jó megoldásaival a maguk javára fordították az állást, és ezzel megnyerték a találkozót. Tegyük hozzá, hogy jelen pilla­natban ez volt a legfonto­sabb. Surányi Márton: ­Talán a tétnélküliség be­folyásolta, hogy két győztes játszma után le­állt csapatunk, szeren­csére a döntő szettre ösz- szekapta magát a társa­ság. Nyári Sándor: — Az első két játszma hibáiból okulva a folytatásban egész jól játszottunk. A döntő szettben azonban figyelmetlenek voltunk, és ezt a rutinos jó erők­ből álló szolnokiak ki­használták hibáinkat. így nem tudtunk meglepe­tést okozni. vécsé Takó (balra) és Gulyás. Ha odafigyeltek, rendre meghiúsították a szegediek próbálkozásait FOTÓ: MÉSZÁROS JÁNOS Férfi vízilabda Euroliga Háromból kettő jutott tovább Az utolsó fordulókat játszották a csoportokban az Euro­liga nyolcaddöntőjében. A Vasas és a Domino-BHSE kihar­colta a továbbjutást, a BVSC-nek ez nem sikerült. B csoport Vasas—Barcelonata 7-6 (0-1,1-3,4-1,2-2) A magyar góldobók: Varga Zs. 3, Vindisch 2, Kásás, Steinmetz Á. 1-1. A találkozó tétje magyar szempontból az volt, hogy a Va­sas az első vagy a második helyen jut-e a negyeddöntőbe. A vendégek kezdtek jobban, a Vasas csak futott az eredmény után, s csak a harmadik negyedben sikerült átvennie a veze­tést. A spanyolok azonban nem adták fel, az utolsó játékrész­ben ismét náluk volt az előny, végül Varga Zsolt találatával az angyalföldiek megszerezték a győzelmet és ezzel az első he­lyet a csoportban. C csoport BVSC—Kotor 8-9 (1-3,2-4,2-1,3-1) A magyar góldobók: Vincze, Németh Zs., Nyéki 2-2, Dab- rowski, Czigány 1-1. Vendégvezetéssel indult a találkozó, és bár Dabrowski 1-2- re szépített, egyre-másra szerb gólokat láthatott a Szőnyi úti uszoda közönsége. Olyannyira egyoldalúvá vált a mérkőzés, hogy már-már a kotori 8-1-es K. o.-vereséget idézte, hiszen a harmadik negyed elejére 8-3-as vezetésre tett szert a vendég­csapat. Ez végre beindította a vészreakciót a BVSC-nél, a ka­puban Szécsi megrázta magát, és a mezőnyben is eredménye­sebbé váltak a játékosok, így a hatalmas hajrá azt eredmé­nyezte, hogy Vincze, Németh Zs. és Nyéki jóvoltából 8-8-nál Gerendás György csapata utolérte a Primoracot. Az igazi bra­vúr azonban elmaradt, a győztes gólt tudniillik nem a ma­gyar, hanem a szerb-montenegrói gárda szerezte meg, és ez­zel a kotortak léptek a legjobb nyolc közé. D csoport Domino-BHSE—Jug Dubrovnik 8-5 (2-3,2-1, 2-0, 2-1) A magyar góldobók: Molnár 3, Szívós, Fodor 2-2, Bereczki 1. Szívós révén az elején előnyhöz jutott a Honvéd, amelynek azonban kétgólos siker szükségeltetett a nyolc közé kerülés- • hez. Ez a különbség viszont nem igen akart előállni, hiába kapta az emberfórokat a hazai gárda, a ziccerek rendre kima­radtak, s nemcsak a döntetlent tudta tartani a horvát gárda, hanem egy góllal többször vezetett is. Egészen a harmadik negyedig, amikor Molnár harmadik találatával 5-4-nél a ma­gyar bajnok visszavette a vezetést, a veterán Bereczki pedig továbbjutó pozícióba lőtte csapatát (6-4). A végén az addig édeskeveset mutató, ám a fontos pillanatokban kétszer is megvillanó Fodor jóvoltából 8-5-re nyert, és bejutott az Euro­liga negyeddöntőjébe a Domino-BHSE. Balszerencsésen ala­kult a Kőér utcában lezajlott sorsolás, ugyanis a legjobb nyolc között összekerült egymással a két magyar csapat, a Vasas- Plaket-Euroleasing és a Domino-BHSE. Az első mérkőzést áp­rilis 14-én, a visszavágót 28-án játsszák. A negyeddöntő párosítása: Vasas-Domino, Mladost Zagreb (horvátj-Primorje Rijeka (horvát), Barceloneta (spanyol)- Hercegnovi (szerb-montenegrói), Kotor (szerb-monteneg- rói)-Sturm Csehov (orosz). ■ FOTÓ: MÉSZÁROS