Új Néplap, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-16 / 63. szám

2004. Március 16., kedd SPORT 11. OLDAL Csak a túrkeveiek örülhettek Labdarúgó NB 111. Alföld- és Mátra-csoport, 17. forduló A fehérmezes rákóczifalviak hosszú idő után képtelenek voltak a kapuba találni FOTÓ: CSABAI Alföld-csoport T úrkeve-Veteriner— Jamina 2-0 (0-0) Túrkeve, 250 n„ v.: Pellai Túrkeve: Kiss Cs. — Debreczeni, Fekete, Juhász-Tóth, S. Nagy K. — Sólyom, Kálai (Tóth), Horváth Gy., Bíró (Vass) - Szitkó, Kántor (Sass). Edző: Csillag László Jamina: Kollár — Kertész, Várn­ái, Varga (Hrabovszki), K. Szabó — Pusztai, Fehérvári, Kurilla, Göblyös — Balogh, Horváth I. Edző: Ottlakán Mihály 52. perc: Horváth beadásából Szitkó lőtt a bal sarokba, 1-0. 82. perc: Gyors bal oldali táma­dás után Szitkó érkezett a belőtt labdára, és közelről a hálóba bombázott, 2-0. Az első játékrészben kiegyenlí­tett erők küzdelme folyt a pályán, csupán egy kimaradt túrkevei gól­helyzet érdemel említést. Szünet után a hazaiak egyértelmű fölény­be kerültek, s ez már két gólban is megmutatkozott. Jók: Szitkó (a mezőny legjobb­ja), S. Nagy K., Horváth Gy., ill., Kurilla, Balogh, K. Kiállítva: Fehérvári (88.) Csillag László - Magabiztos győzelmet arattunk, mely a hely­zeteink alapján nagyobb különb­ségű is lehetett volna. Ottlakán Mihály: - Sajnálom, hogy a futballistáknak ilyen baleset- veszélyes pályán kell játszaniuk. MÁRKI VLC Rákóczifalva— Hetényegyháza 0-0 Rákóczifalva, 200 n., v.: Boros Rákóczifalva: Kupeczki - Hege­dűs, Draskóczi (Ludasi), Boda, Németh — Fedor (Tóth), Kácser, Horváth, Lippai — Sárkány, Rus- kó, Edző: Gömöri Béla Hetényegyháza: Fekete — Mo­hácsi, Kovács, Molnár, Vörös - Guttyán, Fűz, Kocsis, Péntek - Parti, Torbán (Takács). Edző: Ozs- váth Ferenc Két ellentétes félidőt láthattak a nézők: az elsőben a Rákóczi volt fölényben, szünet után viszont ki­egyenlítődött a játék, ám gólt egyik csapatnak sem sikerült sze­rezni. Jók: Kupeczki, Horváth, Hege­dűs, ill. Molnár, Parti, Péntek, Fűz Gömöri Béla: — Nagyon szerve­zett csapat ellen csak helyzetekig jutottunk, így nem lehetett más az eredmény. Ozsváth Ferenc: - Amennyi­ben a második félidőben két hely­zetünket értékesítjük, meglepe- tést okozhattunk volna. bagi Fegyvernek­Hódmezővásárhely 1-1 (0-0) Fegyvernek, 150 n., v.: Gulyás Fegyvernek: Tarjányi — Bata, Szász, Tukarcs (Meggyes), Farkas (Bohács) — Balázs, Balogh, Fara­gó A., Náhóczki — Faragó Zs., Csortos. Edző: Öllé János Hódmezővásárhely: Sós - Mar­ton (Schuszter), Talmácsi, Sipos, Horváth — Szűcs, Borsodi, Bor- bás, Antal — Huszár, Hóbel. Edző: Antal Ferenc 57. perc: A hazai kapu előtti ka­varodásban Borsodihoz került a labda, aki megszerezte a vendé­gek számára a vezetését, 0-1. 85. perc: Faragó Attila az alap­vonalig cselezte magát, ügyesen lefordult védőjéről, éles beadásá­ra pedig jól érkezett Balogh és a hálóba pöckölte a labdát, 1-1. Az ideges hangulatú mérkőzé­sen rossz napot kifogó hazai, egy még rosszabb vendégcsapatot, és egy nagyon rossz játékvezetőt láthatott a közönség. Ennek a ta­lálkozónak egyértelmű vesztese a közönség volt. Jók: Balázs, Náhóczki, ill. Bor­sodi, Antal, Hóbel Öllé János: — Jól kezdtünk, de helyzeteink rendre kimaradtak, így sajnos örülnünk kell az egy pontnak. Antal Ferenc: - Második fél­idei játékunk alapján rászolgál- tunk volna a győzelemre, ipacs Örkény-Szajol 4-1 (2-0) Örkény 200 n„ v.: Iványi Örkény: Balázs — Batta, Ko­vács, Tusa, Iszák (Demeter) — Si­mon, Berta, Katona (Kálóczkai), Nagy — Boda (Ulicska), Hor- nyák. Edző: Ambrózy István Szajol: Tóth Z. - Donkó II. K., Ulviczki, Tóth Gy., Kovács Cs. - Földi (Hegymegi), Morauszki, TóthJ. (Tóth T.), Donkó I. K. (Lif- ka) — Papp, Dudás. Edző: Mun­kácsi József. Gólszerzők: Iszák (22.), Batta (40.), Hornyák2 (55., 89.), ill. Ul­viczki (65.) Magas színvonalú, küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat. A szajoli fiatalok meglepően jó játé­kot produkáltak és „semlege­sebb” játékvezetés mellett szoro­sabb eredményt érhettek volna el. Jók: Berta, Kovács, Batta ill. Ul- veczki vezérletével az egész csa­pat. Ambrózy István: — A nagyon becsületesen küzdő fiatal csapa­tot nehezen győztük le. Munkácsi József: - Örömünk az, hogy méltó ellenfelei tudtunk lenni a listavezetőnek. hamar Mátra-csoport Jászberényi SE Vasas- Mezőkövesd 0-2 (0-2) Jászberény, 300 n., v.: Tóth Jászberény: Ulviczki — Oláh, Luca, Boros, Nagy A. (Beszteri) — Györki, Szerencsi, Lukácsi (Szá- szi), Kónya - Antal, Gulyás. Edző: Lukácsi Antal Mezőkövesd: Bukta — Bara­nyai, Forgács, Bocsi, Kovács — Ragó (Soltész), Nyeste, Besenyei Zs. (Farkas), Tari- Besenyei F., Karancsi (Kada). Edző: Koleszár György 17. perc: Jobbról begurított lab­dát Besenyei F. pörgette a jobb sa­rokba, 0-1, 32. perc: A kapufáról kipattanó labdára Besenyei F. érkezett és az üres kapuba passzolt, 0-2. Jól kezdett a Jászberény, de hi­ába támadott többet, helyzetet nem tudott kialakítani, két hibá­ját viszont könyörtelenül kihasz­nálta a vendégcsapat. Jók: Szerencsi, ill. Besenyei F., Forgács, Nyeste Lukácsi Antal: - Két gólt és egy félidőnyi előnyt ajándékoz­tunk ellenfelünknek. Koleszár György: - Úgy gon­dolom, megérdemelt a győzel­münk, amiért dicséret illeti játé­kosaimat. SZALÓKI Láng Vasas—Jászapáti elmaradt A pálya használhatatlansága miatt a találkozót május 19-re halasztot­ták. A Füred nyerte a Tisza-tavi rangadót Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 17. forduló Tiszaszentimre— Kunhegyes 2-3 (0-2) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Mozsár Tiszaszentimre: Ladányi - Horváth, Józsa, Nicuara, Galam­bos, Postás, Lendvai, Ferenczi, Kocsis (Kiss I.), Novák, Kiss II. Edző: Kiss László Kunhegyes: Láng — Herbály, Tóth, Rentai, Rózsa, Kovács, Drá­gán (Virasztó), Gál, Kiss (Die­nes), Sós, Szenes. Edző: Varga Zsolt Gólszerzők: Postás (47.), Ladá­nyi (70., tizenegyesből), ill. Ren­tai (9., tizenegyesből), Tóth 2 (43., 57.) A második félidei játék képe és helyzetek alapján az egyik pontot megérdemelte volna a hazai csapat. Jók: Ferenczi, Novák, Ladányi, ill. Tóth, Rentai, Gál, Sós Kiss László: - Kár az első fél­időért, a kihagyott büntetőért, a döntetlen reálisabb lett volna. Varga Zsolt: - Ha nehezen is, de hoztuk a kötelező győzelmet. Ifi: 2-1 ______________LADÁNYIMÉ Ku n FC—Besenyszög 4-1 (2-0) Kunhegyes, 200 n„ v.: Tűhegyi Kun FC: Sípos — Dobó, Balogh A. (Ollári), Hevesi-Tóth, Balogh Zs., Nyolcas (Lukács), Urban- csók (Somogyi), Bontovics, Szendrei, Farkas, Gácsi. Edző: Szabó András Besenyszög: Varga 1. — Méri, Gilszki, Tóth T. (Barna), Csabai, Szalai, Besenyei, Homola, Sán­dor (Varga N.), Kövesdi, Varga Zs. Edző: Tóth Tamás Gólszerzők: Gácsi, Farkas, Szendrei, Bontovics, ill. Méri A Kun FC végig irányította a já­tékot. Jók: Bontovics, Balogh Zs., Szendrei, Gácsi, Sipos, ill. Bese­nyei, Homola, Kövesdi Szabó András: - Ha mindig ilyen összeállításban tudnánk pá­lyára lépni, előrébb állnánk a táb­lázaton. Tóth Tamás: - A csapat most megmutatta a másik arcát is. Ifi: 3-0_______________SZABÓ A. T örökszentmiklós— Jászárokszállás 4-2 (1-2) T.szentmiklós, 200 n„ v.: Németh Törökszentmiklós: Kollár - Or­bán, Lóié, László, Erdős (Dáhyi), Barta (Kozák E.), Kinyik (Kozák M.), Babella, Papp (Barabás), Er­dei, Angyal. Edző: Csontos Lajos Jászárokszállás: Czékmány — Ivony (Tari), Bódis, Csömör, Si­mon, Peredi, Éliás, Ördög, Gep- hárd (Pittner), Fiileki (Mun- tyán), Szabó. Edző: Kaszab Gyula Gólszerző: Lóié (19., tizen­egyesből), Erdei (49.), Babella (68.), Angyal (78.), ill. Szabó (18.), Éliás (33.) Szünet után mintha más csapa­tok jöttek volna ki az öltözőből: a vendégek visszafogottan, míg a hazaiak gyorsan és gólra törően játszottak, s több helyzetükből hármat értékesítettek is. Jók: László, Erdei, Orbán, Ba­bella, ill. Gephárd Csontos Lajos: — Egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfelünknek, de végül a győzelmünk megérde­melt. Kaszab Gyula: - A második fel­vonásban csak egy csapat volt a pályán. Ifi: 5-3 ________ NAGY K. Ku nszentmárton— Tószeg 6-0 (3-0) Kunszentmárton, 150 n., v.: Vizsnyei Kunszentmárton: Berta — Apa- tóczki (Demeter), Aszalai, Ga- ráz, Varga (Józsa), Földi (Zám- bó), Bende, Petróczki, Pálinkás, Király (Cseh), Imrei. Edző: Földi Tibor Tószeg: Nagy — Izsóid, Földi, Vincze, Fazekas, Kállai, Kiss, Far­kas, Ballabás (Göncző), Seres, Kelemen. Edző: Pagonyi Ernő Gólszerzők: Bende 2 (4., 75.), Földi (8.), Király 2 (42., 46.), Im­rei (65.) Kiállítva: Vincze (36.) A KUTE győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt volt a végére teljesen elfáradó Tószeg ellen. Jók: Apatóczki, Bende, Pálin­kás, Király, ill. Fazekas Földi Tibor: — Motiváltán, len­dületesen és helyenként tetszető­sen futballoztunk. Pagonyi Ernő: — Jobb ered­ményre nem igazán számíthat­tunk. Ifi: 2-4 dobos p. Jánoshida— Jászfényszaru 0-3 (0-1) Jánoshida, 100 n„ v.: Nemes Jánoshida: Kiss A. — Kasza, Tóth G., SzöllősiM., Berényi, Ga­zsi, Kátai, Pesti, Cibak, Sándor, Tóth P. Edző: Tóth Gábor Jászfényszaru: Tóth R. — Ecker, Zigansin, Vitányi, Lajkó (Guba), Gerőcs (Pál), Balogh, Banya (Pothorszki), Siku, Nagy, Kratoß (Molnár). Édző: Szabó Imre Gólszerző: Nagy R. (17.), Banya (68.), Pothorszki (89.) Kiállítva: Szőllősi M. (60.) A második félidőben a hazaiak hiába próbálkoztak az egyenlí­téssel, a kiállítás megpecsételte sorsukat. A játékvezető nem te­remtett azonos feltételeket a két csapat számára. Jók: Tóth Gábor, ill. Nagy, Ec­ker, Balogh, Tóth R. Tóth Gábor: - A taktikusan ját­szó Fényszaruval partiban vol­tunk, de a 12. emberükkel nem bírtunk. Szabó Imre: - Nagy taktikai csatában, ha szerencsével is, de sikerült megszereznünk a három pontot. IfL 0-6 SZŐLLŐSI Tiszaföldvár—Újszász 0-3 (0-2) Homok, 100 n. v.: Patai Tiszaföldvár: Gerhát — Szar­vas, Trimbei, Czető (Szilágyi), Térjék (Sike), Májer (Kása), Meggyes, Hegedűs, Szikom, Kiss, Kun. Edző: dr. Császár Szilveszter Újszász: Szaszkó — Boros (Ma­kai), Rézsó, KonkaCs. (Kerekes), Bálint R. (Szádeczki), Szilvást, Konka T., Farkas, Rimóczi (Va­sas), Katona. Edző: Vígh Tibor Gólszerző: Szilvási (6.), Makai (18.), Katona (70.) A jól kontrázó vendégek szünet után még növelték is előnyüket. Jók: Gerhát, Kun, ill. Szilvási, Ka­tona, Boros, Konka T., Konka Cs. dr. Császár Szilveszter: - Gratu­lálok Újszásznak. Vígh Tibor: - A kidolgozott helyzetek alapján biztosan dia­dalmaskodtunk. Ifi: 1-1 rákOczi Abádszalók— Tiszafüred 2-3 (1-0) Abádszalók 500 n., v.: Kálé Abádszalók: Kovrig Zs. — Si­pos, Takács, Szabó (Témák), Va­sas, Gánya (Erdei), Káli, Varga, Czeh, Szoboszlai, Vona. Edző: Vasas Károly. Tiszafüred: Vida - Hajnal, Se- rucza, Földvári, Nagy M., Sziget­vári (Németh), Antal, Dajka, Tóth T., Rézműves, Csuhay. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Szoboszlai (20.), Vasas (70.), ill. Németh (59.), Csuhay (73.), Rézműves (83.) Igazi presztízscsatát hozott a szomszédvárak mérkőzése. Jók: Szoboszlai, ill. Vida kapus­sal az élen az egész csapat Vasas Károly: - Ha minden 15. meccsen kapunk csak ki, akkor azt mondom, hogy belefér. Vi­szont a mai hozzáállásunkat in­kább nem jellemzem. Kovrig Zoltán: - A színvonalas rangadón azzal nyertünk, hogy az utolsó percig hittünk a győzel­münkben. IfL 1-1_________________BODOR Jászladány—Mezőtúr 0-4 (0-2) Jászladány 150 n., v.: Halgat Jászladány: Lakatos — Drá­vái L, Mihályi, Kalmár, Sza­bó, BagiK. (Drávucz), Csikós J. (Kiss), Tóth (Bajzáth), Be­rényi (Puzsomai), Ádám, Csikós N. Edző: Kalmár Ta­más. Mezőtúr: Darvasi - Barna, Ső- rés L, Rimóczi Z., Sőrés Zs., Dá­vid, Kiss A. (Kiss F.), Nagy G., Ki­nyik (Nagy L.), Rimóczi Cs., Var­ga (Békési). Edző: Csanálosi Miklós. Gólszerzők: Kiss A. (3.), Dávid (33.), Békési (82.), Sőrés Zs. (85.) Jók: Szabó, Ádám, ill. Nagy G., Dávid, Barna. Kalmár Tamás: - Megérdemelt vendégsiker született. Csanálosi Miklós: — Sportszerű ellenféllel szemben magabiztos győzelmet arattunk. Iß 0-4 GULYÁS Lépjen még a belépés előtt! FordTransit most 500 OOO forintnyi kedvezménnyel.- Haszongépjárművek újra teljes választékban! Új FordFiestaVan FordT ransitConnect FordRanger nettó 1 849 OOO forinttól. a 2003-as év haszongépjárműve*, nettó 2 399 OOO forinttól. nettó 3 990 OOO forinttól vagy 310 OOO forint kedvezménnyel, visszaigényelhető áfával. Az uniós csatlakozás előtti utolsó akcióinkról érdeklődjön márkakereskedésünkben! Minőség. Megbízhatóság. Nesztor Kft. Szolnok, Abonyi út 1/C. Tel.: 56/512-412, 56/375-201 Cegléd, Külsőkátai út 1. Tel.: 53/500-130 E-mail: ford@nesztor.hu www.nesztor.hu * Az Association of Commercial and Specialised Vehicle Editors (ACE) eforálása alapján.