Új Néplap, 2003. november (14. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-17 / 267. szám

2003. November 17., hétfő 11. OLDAL SPORT Jászapáti: földön járó angyalok Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport, 14. forduló Alföld-csoport Rákóczifalva- Hódmezővásárhely 2-0 (0-0) Rákóczifalva, 150 n„ v.: dr. Chris- tián Rákóczifalva: Kupeczki R. - He­gedűs, Boda, Szeberényi, Németh - Fedor (Rabié), Ladasi, Horváth, Lippai (Zakar) - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla Hódmezővásárhely: Soós - Tal- mácsi, Tóth, Szűcs, Katona - Bor- bás, Antal, Szél, Suszter - Hu­szár, Hóbel. Edző: Rostás Károly 70. perc: Sárkány remek jobb oldali keresztlabdáját Ruskó a ka­puba helyezte, 1-0 87. perc: Fedor jobb oldali be­adását Ruskó a hosszú saroknál visszafejelte, Sárkány pedig kö­zépről, előrevetődve a hálóba stukkóba a labdát, 2-0 Rákóczifalva azonnal támadó­lag lépett fel, de helyzeteit el- könnyelműsködte, s csak a máso­dik félidő hajrájában sikerült fel­törnie a szívósan védekező ven­dégvédelmet. Jók: Boda, Horváth, Ruskó, Sár­kány, Ludasi, ill. Huszár, Borbás Gömöri Béla: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győztünk. Rostás Károly: — Felháborító­nak tartom az ilyen játékvezetést. 8 ÁGI tőt, így ő is idő előtt me­hetett zuhanyozni. 90. perc: Csortos a fe­lezővonalról indulva nagy szólót mutatott be, s egészen a hálóig vezet­te a labdát, 3-0 A hullámvölgyből las­san kikecmergő fegyver- neki gárda fokozatosan kezdi visszanyerni jó formáját, s Csortos Jó­zsef parádés játékával magabiztosan fektette kétvállra durva ellenfe­lét. Jók: Tarjányi, Szász, Csortos, Farkas ill. Zsib- rita, Nagy, Feuerwerker Öllé János: — Hatpon­tos mérkőzésen csak az eredménynek örülhe­tünk. Hídvégi Imre: - Küz­delmes mérkőzésen a já­tékvezető sokat hibá­zott, a kiállítás pedig minket zavart meg. ________________IP«CS T úrkeve-Veteriner- Monor 1-1 (1-1) Túrkeve, 250 n., v.: Gye- kiczki Túrkeve: Kiss - Bálint, Sass, Debreczeni, S. Fegyvernek-Gyomaendrőd 3-0 (1-0) Fegyvernek, 200 n„ v.: ifj. Vágner Fegyvernek: Tarjányi - Balázs, Szász, Fridiik (Kovács) - Bohács, Balogh, Fara­gó A., Faragó Zs. (Földi), Csortos - Ná- hóczki (Tukarcs), Farkas. Edző: Öllé Já­nos Gyomaendrőd: Kiss - Csikós, Göblyös, Uhrin (Tóth), Litauszki — Mester (Szán­tó), Hídvégi, Zsibrita, Nagy — Feuerwer­ker, Beinschroth. Edző: Hídvégi Imre 5. perc: Csortos az egész védelmet és a kapust is kicselezve szép gólt szerzett, 1-0 49. perc: Balázs rossz ütemű szerelési kísérletét kiállítással jutalmazta a játék­vezető. 50. perc: Faragó Zs. remek beadására jól érkezett Csortos és a kapus fölött át­fejelve a labdát, növelte csapata előnyét, 2-0 68. perc: Tóth megsértette a játékveze­fotó: bakos Nagy - Juhász-Tóth (dr. Bodó), Kui, Tamás, Kor­mos (Bíró) - Szitkó, Nagy (Fekete). Edző: Csillag László. Monor: Kisnémeth - Bokros S., Matyó, Kerepeszki, Boros - Varró, Kajli, Pászti, Bokros P. - Csőke, Halgas (Samók). Edző: Varga Károly. Gólszerzők: Kui (44., tizenegyesből), ill. Varró (8.) A három meghatározó játékosát nél­külöző hazai csapat idegesen, pontatla­nul kezdett, s ezzel húsz percnyi előnyt adott a monoriaknak. Ezt követően ki­egyenlítetté vált a játék, mindkét kapu többször forgott veszélyben, így igazsá­gos eredmény született. Jók: S. Nagy, Kiss, Szitkó, ill. Kere­peszki, Boros, Varró Csillag László: - Gratulálok csapa­tomnak, hogy ősszel megőriztük hazai veretlenségünket, illetve azért, mert ez­zel az egy ponttal már őszi bronzérme­sek vagyunk. Varga Károly: — Küzdelmes mérkőzé­sen sajnos nem sikerült begyűjteni a há­rom pontot. _________ MÁRKI He tényegyháza-Szajol 8-0 (3-0) Hetényegyháza, 100 n„ v.: ifj. Somogyi Hetényegyháza: Fehér - Torbán, Ózs- váth, Kovács A., Garaci, Kovács J., Ju- rászki, Kocsis (Parti), Péntek, Vörös, Ta­kács (Lantos). Edző: Ozsváth Ferenc. Szajol: Szabó (Tóth V.) - Morauszki, Lifka, Vona, Hegymegi, Földi, Bódi, Tóth Gy., Hegedűs, Fábián, Farkas (Juhász). Edző: Munkácsi József. Gólszerzők: Ozsváth (10.), Juránszki (30.), Torbán 3 (31., 75., 89.), Lantos 2 (80., 88.), Garaci (83.) A vendégcsapat az utolsó tíz percben összeroppant és ez újabb súlyos vere­séghez vezetett. Jók: Torbán, Garaci, Péntek, Juránsz­ki, ill. Hegedűs, Lifka Ozsváth Ferenc: - Pillanatnyilag ek­kora különbség van a két csapat között. Munkácsi József: - A lényegesen jobb együttes ilyen arányban is megér- demelten győzött.____________hamar Mát ra-csoport Besenyőtelek-Jászapáti 2-5 (0-3) Besenyőtelek, 800 n„ vezette: Csorba Besenyőtelek: Tajti — Szakos, Bara­nyai, Bódi, Rézműves (Füle) - Szabó L. (Szabó T.), Monteiro, Vojtekovszky, Hompoth - Katona, Lippai. Edző: Or- lóczki Tibor Jászapáti: Tajti - Kiss, Horváth, Ka­szás (Berkes), Sivák - Mosonyi, Somo- di, Vígh, Bercsényi (Kovács) -Ládi, Sza­mosi. Edző: László István Gólszerzők: Vojtekovszki (48.), Füle (82.), ill. Ládi 2 (8.,) Vígh 2 (27., 4L), Szamosi (78.) A vendégegyüttes mindvégig betartva mestere utasításait, magabiztos győzel­met aratott az őszi idény rangadóján. A mérkőzés végén méltán skandálták az apáti szurkolók kedvenceiknek: földön járó angyalok. Jók: Vojtekovszky, Katona, ill. Kiss, Horváth, Vígh, Ládi, Szamosi Orlóczki Tibor: - Gratulálok az ellen­félnek, ezt a mérkőzést nem most veszí­tettük el, hanem már korábban. László István: - Csodálatosan játszott csapatom. Feldolgozva a múlt heti mér­kőzést, nagyarányú győzelemmel szóra­koztattuk a bennünket elkísérő jászapá­tiakat. ILLÉS Jászberényi SE Vasas— Gödöllő 0-0 Jászberény, 300 n„ v.: Tyukodi Jászberény: Ulviczki - Oláh, Szeren­csi, Boros, Kónya (Bojtos) - Nagy, Lu­kácsi, Gulyás, Sziráki - Györki (Beszte- ri), Luca. Edző: Vígh Tibor. Gödöllő: Molnár — Kovács, Legéndi, Laczina, Kassai - Diamant (Samir), Várszegi, Bencsik, Szász - Bodnár (Frünzeitig), Kiss (Somogyi). Edző: Szász Ferenc. Jászberény teljesen beszorította ellen­felét kapuja előterébe, de gólt nem tu­dott elérni. A nagy nyomást igazolja, hogy 19:4 volt a szöglet a hazaiak javára. Jók: Ulviczki, Boros, Sziráki, ill. Mol­nár, Legéndi, Bencsik Vígh Tibor: - Hegyeket mozgattunk és megszületett a kisegér. Szász Ferenc: - A meddő hazai fölény ellenére, a helyzetek alapján nyerhet­tünk volna. SZALÓKI Vastapstól volt hangos Abádszalók Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 14. forduló Törökszentmiklós— Besenyszög 0-4 (0-1) Törökszentmiklós, 100 n., v.: Ja­kab. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, László (Erdős), Görög (Szűcs), Kozák M., Papp, Kozák E., Lóié, Bábelin, Barabás (Nád­házi), Várnái. Edző: Csontos La­jos. Besenyszög: Serucza - Méri (Sándor), Gilszki, Tóth T. (Varga N.), Tóth Cs., Szalai, Danyi, Ho- mola, Kövesdi, Szekeres, Varga Zs. Edző: Varga István. Gólszerzők: Tóth T. (1.), Köves­di (63.), Danyi (84.), Varga N. (90.) Vendéggóllal kezdődött a mér­kőzés, ám ezt követően kiegyen­lített játék folyt a pályán. A máso­dik félidőben viszont már csak egy csapat volt a pályán és ez a Besenyszög volt. Jók: Orbán, ill. Tóth Tamással az élen az egész csapat Csontos Lajos: - A 0-4-hez nincs mit hozzáfűznöm. Varga István: - Remek játékot produkáltunk, gratulálok a fiúk­nak. Ifi: 3-1 _______ NAGY KÁLMÁN Tiszaföldvár— Tiszafüred 1-1 (1-0) Tiszaföldvár, 150 n„ v.: Jancsó Tiszaföldvár: Szász - Szilágyi, Strimbei, Szarvas, Meggyes (Sí­ké), Hegedűs, Kiss (Májer), Nagy, Szikom, Kun (Kollár). Edző: Sólyom Vilmos. Tiszafüred: Kollár - Piárdán (Csirke), Serucza, Angyal, Csu­hái, Antal, Tóth F, Tóth V., Tóth T., Nagy, Porkoláb. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Strimbei (27.), ill. Antal (88.) A tartalékos Tiszafüred mind­végig jól és szervezetten játszott, míg a hazai játékosok egymást múlták fölül a gólhelyzetek kiha­gyásában. A mérkőzés összképe alapján a döntetlent megérde­melte a vendégcsapat. Jók: Hegedűs, Nagy, Szikora, ill. Antallal az élen az egész csa­pat Sólyom Vilmos: - Gyenge, szív­telen, motiválatlan játékosok a pályán és így az „eredmény” sem maradhatott el. Kövük Zoltán: - Nagyszerű él­ményt kaptam a hozott játéko­soktól, akik pótolták a hiányzó­kat. Ifi: 3-0 SÓLYOM VILMOS Újszász—Tószeg 5-2 (2-0) Újszász, 150 n., v.: Dobos Újszász: Káló - Gulyás, Boros (Turza), Konka T., Makai, Ré­zsó, Farkas, Konka Cs., Bálint, Szilvási, Rimóczi. Edző: Papp Ist­ván. Tószeg: Szikora - Izold, Földi, Vince, Fazekas, Kiss (Kálai), Bí­ró, Göcző, Tóth (Vimcza), Seres, Kelemen. Edző: Smidéliusz Ernő. Gólszerzők: Boros (17.), Szilvá­si 2 (22., 70.), Gulyás (71.), Rézsó (85.), ill. Seres (77.), Rimóczi (90., öngól) A mély talajú pályán lejátszott küzdelmes mérkőzésen csak idő kérdése volt, hogy mikor mutat­kozik meg a két csapat közötti tu­dáskülönbség. Jók: Farkas, Bálint, Rézsó, Bo­ros, ill., Fazekas, Földi Papp István: - A papírforma ér­vényesült a mai mérkőzésen. Smidéliusz Ernő: - Küzdelmes meccsen az első félidei két aján­dékgól megpecsételte sorsunkat. A jobb erőkből álló Újszász meg­érdemelten nyert. Ifi: 4-0 MOLNÁR ILLÉS Kunszentmárton—Kunhegyes 0-0 Kunszentmárton, 150 n„ v.: Bar- tucz Kunszentmárton: Beüa - Ga- ráz, Kiss, Pálinkás Gy., Gellér (Kézsmárki), Molnár, Földi, Pet- róczki, Király, Pálinkás Á., Imrei. Edző: Földi Tibor. Kunhegyes: Láng - Rózsa, Drá­gán, Horváth, Rentai, Dányi, Gál, Kiss (Viraszkó), Herbály, Tóth, Soós. Edző: Varga Zsolt. Két jól felkészített csapat össze­csapásán Kunhegyes a második félidőben védekezésre kénysze­rült, de hiába játszott a KUTE fö­lényben, nem bírt a jól záró véde­lemmel. Jók: Kiss, Garáz, Berta, ill. Láng, Gál, Rózsa. Földi Tibor: — Igazi „olasz csa­pat” vagyunk, lévén hoztuk a szokásos döntetlenünket egy, a mezőnyben tetszetősen futballo­zó ellenféllel szemben. Varga Zsolt: - Kiegyenlített erők küzdelméből igazságos döntetlen született. Ifi: 13-0 DOBOS PÉTER Kun FC—Mezőtúr 2-3 (0-1) Kunhegyes, 100 n„ v.: Varga L. Kun FC: Tatai - Szendrei, Csesznok (Kéki), Molnár, Hevesi- Tóth, Balogh A., Balogh Zs., Óllá- n (Kovács), Gácsi, Farkas, Bonto- vics. Edző: Szabó András. Mezőtúr: Darvasi - Szőke, Ső- rés L. (Gergely), Barna, Nagy L. (Dávid), Nagy G., Sőrés Zs., Ki­nyik, Rimóczi, Békési (Kiss), Var­ga (Tóth). Edző: Csanálosi Mik­lós. Gólszerzők: Hevesi-Tóth (72.), Farkas (85.), ill. Sőrés Zs. (45.), Kinyik (65.), Gergely (70.) Kiállítva: Gácsi (50.), ill. Szőke (70.) Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a szünet után azon­ban a Kun FC sorsát megpecsétel­te a kiállítás. A hajrában ugyan fölénybe került a házigazda, de egyenlítenie nem sikerült. Szabó András: - Sajnos elvesz­tettük egy éve tartó hazai veret­lenségünket, de szerencsénk sem volt az utolsó két mérkőzésen. Csanálosi Miklós: - Úgy ér­zem, a második félidő játéka alapján megérdemelten visszük haza a három pontot. Ifi: 2-5 SZABÓ ANDRÁS Tiszaszentimre—Jánoshida 1-4 (0-3) Tiszaszentimre, 80 n., v.: Urbán Tiszaszentimre: Incze - Kiss II., Kocsis, Gánya (Dajka), Simon, Vidra (Mikoara), Postás, Lend- vai, Szoboszlai, Kiss 1. (Ladá­nyi), Novák. Edző: Kocsis János. Jánoshida: Kiss A. - Kiss S., Kasza, Gazsi, Szőlősi Mátyás (Kókai), Berényi, Tóth, Szőlősi Márton (Földi), Pesti, Czibak, Sándor (Dömők). Edző: Tóth Gá­bor. Gólszerzők: Lendvai (85.), ill. Sándor (8.), Tóth (11.), Czibak 2 (26., 65.) A látottak alapján teljesen meg­érdemelten nyert a vendégegyüt­tes. Jók: Incze ill. Czibak vezérleté­vel az egész csapat Kocsis János: - Mire felébred­tünk, már 3-0-ra vezetett az ellen­fél, s utána a szerencse is mellé­jük szegődött. Tóth Gábor: - Taktikus, fegyel­mezett játékkal sikerült elhoz­nunk a három pontot. Ifi: 8-0 _____________LADÁNYINÉ Abádsz alók—Jászfényszaru 3-0 (1-0) Abádszalók, 200 n., v.: Solymosi Abádszalók: Havellant - Ta­kács, Szabó, Lányi (Molnár), Varga (Oláh A.), OláhF., OláhJ., Vasas, Sipos, Czéh, Vona. Edző: Vasas Károly. Jászfényszaru: Mészáros - Pál, Vigancsi, Vancsik, Borbély, Viká- nyi (Eker), Balogh, Lajkó (Feke­te), Gerőcs (Siku), Kratofil, Nagy. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Vona (42.), Vasas (47.), OláhJ. (75.) Kiállítva: Vona (85.), ill. Krato­fil (70.) Ritkán látható, nagyvonalú já­tékvezetés mellett, a hazai nézők vastapsa kíséretében, színvona­las mérkőzésen, megérdemelten nyert a vendéglátó. Jók: Czéh vezérletével az egész csapat, ill. Vigancsi, Borbély, Vancsik Vasas Károly: - Minden edző büszke lenne a csapatára egy eh­hez hasonló, teljesen egyértelmű győzelem után. Szabó Imre: - Gratulálok az abádszalókiaknak a győzelem­hez. Csapatom veresége egy hosszú folyamat negatív eredmé­nye. Ifi: 1-0 BODOR ANDRÁS Jászladány—Jászárokszállás 5-3 (3-3) Jászladány, 150 n., v.: Munkácsi Jászladány: Lakatos (Bakos) - Drávái I., Drávucz, Drávái Gy. (Bogi K.), Kalmár, Tóth (Baj- záth), Bogi A. (Csikós J.), Mihá­lyi, Szabó K., Csikós N., Ádám. Edző: Kalmár Tamás. Jászárokszállás: Czékmán - Si­mon, Gephard, Tóvizi, Muntyán, Éliás, Bódis, Ballagó, Banya (Bordás), Török (Ivony), Csömör. Edző: Kaszab Gyula. Gólszerzők: Csikós N. 2 (20., 22.), Ádám (38.), Kalmár (47.), Csikós J. (90.1, ill. Ballagó (26.), Tóvizi (43.), Éliás (45.) Kiállítva: Czékmán (21.), Ge- phárd (75.) A játékra alig alkalmas pályán leginkább a küzdelem dominált. A színvonalas mérkőzésen a re­mekül játszó hazai csapat rászol­gált a győzelemre a lelkes vendé­gek ellen. Jók: Ádám, Mihályi, Csikós N., Szabó K„ Bagi A., ill. Éliás, Bor­dás, Csömör. Kalmár Tamás: - Sokat futó el­lenfelet sikerült legyőznünk. Kaszab Gyula: - Fordulatos mérkőzés volt sok sárgával, elha­markodott kiállítással, melyen ki­lenc emberrel is tisztességesen helyt álltunk. Ifi: 0-1 GULYÁS ISTVÁN Az NB l-ben is megfordult Boda József igazi vezéregyénisége a Rákóczifalvának.