Új Néplap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-29 / 227. szám

HI 2003. Szeptember 29., hétfő 11. OLDAL SPORT__________________________________________________________________________________________ Túrkevei bravúr: 7 meccs 7 győzelem Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport, 7. forduló Alföld-csoport Fegyvernek-Rákóczifalva 1-2 (0-1) Fegyvernek 300 n., vezette: Scsito- vics Fegyvernek: Tarjányi - Balázs, Szász (Fridiik), Csortos, Farkas - Bohács, Balogh (Náhóczki), Fara­gó A., Földi - Faragó Zs., Kovács. Edző: Öllé János Rákóczifalva: Kupeczki - Hege­dűs, Lippai (Fedor), Németh, Bo- da - hidasi, Horváth, Ruskó, Szeberényi - Sárkány (Erdélyi), Draskóczi. Edző: Gömöri Béla 40. perc: Ruskó fejelt közelről a hálóba, 0-1. 49. perc: Faragó A. 20 méteres szabadrúgása a felső sarokban kötött ki, 1-1. 70. perc: A hazai védők hibáját Ruskó használta ki, s állította be a végeredményt, 1-2. 78. perc: Kovács és Fedor ka­kaskodás miatt piros lapot ka­pott. 85. perc: Horváth második sárga lapja után mehetett zuhanyozni. Egyenrangú ellenfelek mérkő­zésén a Rákóczifalva szép csend­ben megverte a hazaiakat. Jók: Tarjányi, ill. Boda, Ruskó, Draskóczi Öllé János: - Mi kihagytuk, ők berúgták, de azért nem érdemel­tünk vereséget. Gömöri Béla: - Nagy küzde­lem jellemezte a játékot, amelyet a közönség élvezettel figyelt. Nagy fegyverténynek tartom az idegenben szerzett három pon­tot. _________ IPACS ANDRÁS Algy ő—Szajol3-0 (2-0) Algyő 100 n., v.: Tóth I. Algyő: Ábrahám - Daróczi, Padonyi (Pataki), Gál, Krajczár- Krucsó, Rav, Kothencz, Terhes (Szabados) -Kiszner, Miklós (Szabó). Edző: Lóczi István. Szajol: Szabó - Morauszki, Liszka, Dudás, Csányi - Hegy- megi (TóthZ.), Donkó, Tóth Gy., Hegedűs - Fábián, Erdei. Edző: Munkácsi József. Gólszerzők: Miklós 2 (14., 17.), Szabados (70.) A küzdelmes mérkőzésen a ta­pasztaltabb felnőtt játékosok rá­szolgáltak a győzelemre. Jók: Krajczár, Gál, Krucsó, ill. Tóth Gy., Liszka, és Morauszki. Lóczi István: — Egy nagyon lel­kes, fiatal csapat ellen hoztuk a papírformát. Munkácsi József: - Örömteli volt, hogy a játékban fel tudtunk nőni egy nagyon jó csapathoz. HAMAR T úrkeve-Veteriner— Hetényegyháza 1-0 (0-0) Túrkeve, 350 n., v.: Szoboszlai Túrkeve: Kiss - Kálai, Juhász- Tóth, S. Nagy - Kántor (Sass), Kui, Sólyom, Kormos (Ladányi), Bálint - dr. Bodó (Szitkó), Maj- láth. Edző: Csillag László Hetényegyháza: Fehér - Tor­bán, Túri-Kiss, Guttyán (Kocsis), Karad - Szász, Fűz (Kovács), Ju- rászik, Parti (Ozsváth) - Péntek, Mohácsi. Edző: Ozsváth Ferenc. Gólszerző: Kormos (69.) Nagyon jó képességű fiatal, lel­kes csapatot fogadott a hazai gár­da: a tetszetős kevi támadásokat rendre hárította és jól kontrázott. Végül azért az érettebb együttes akár nagyobb különbséggel is di­adalmaskodhatott volna. Ez a si­ker azt jelenti, a kevi gárda idei valamennyi mérkőzésén begyűj­tötte a három pontot. Jók: Bálint, S. Nagy, Kállai, Kor­mos, ill. Szász, Karaci, Jurászik Csillag László: - Nagyon szimpatikus ellenfelet sikerült le­győznünk, a helyzeteink alapján megérdemelten. Ozsváth Ferenc: - Kiegyenlí­tett mérkőzésen közel álltunk a bravúrhoz. _______ ________ MÁRKI Mátra-c soport Jászberényi SE Vasas- Besenyőtelek 1-2 (1-2) Jászberény, 300 n., v.: Kristóf Jászberény: Ulviczki - Oláh (Bojtos), Luca (Beszteri), Boros, Kónya-Lukácsi, Sziráki, Szeren­csi, Györki (Szászi)- Gulyás, Nagy A. Edző: Vígh Tibor. Besenyőtelek: Tajti - Szakos, Kecskés, Szabó L. (Baranyai), Lippai - Bódi, Kasza, Vojtekovsz- ki, Rézműves (Nagy L.) - Hom- pot, Katona. Edző: Orlóczki Ti­bor. 10. perc: A kapusról kipattanó lab­dát Kónya passzolta a kapuba, 1-0. 20. perc: Hazai szöglet után a kipattanóval Rézműves megló­dult és a hazai kapust is kicselez­ve a hálóba gurított, 1-1. 24. perc: A jobbról belőtt lab­dát Hompot a védők gyűrűjéből, 8 m-ről fejelte a kapu bal oldalá­ba, 1-2. 83. perc: Borost a játékvezető kiállította. A mezőnyben sokkal jobban játszó és labdát megbecsülő el­lenfelet a hazaiak lelkesedése sem tudta megállítani. Jók: Ulviczki, ill. Katona, Ka­sza, Bódi, Kecskés, Szakos Vígh Tibor: — Számomra ért­hetetlen, hogy a vezető gólunk után mekkora taktikai hibákat vétettünk, s ez nagyon megfogott bennünket. A második félidőben még is volt lehetőségünk az egyenlítésre a lényegesen jobb já­tékerőt képviselő vendégek ellen, de nem éltünk vele. Orlóczki Tibor: - Úgy érzem, hogy képzett játékosokból álló csapatom ennyivel volt jobb, bár a lelkes hazaiak megnehezítették a dolgunkat. SZALÓKI Fót-Jászapáti 2-8 (1-3) Fót, 400 n., V.: Tyukodi. Fót: Rózsás - Vida, Horváth, Nagy A., Szabó, Garamszegi, Szűcs, He­gedűs (Pál), Zentai, Angler, Törő- csik (Nagy N.). Edző: Gál Gyula. Jászapáti: Tajti - Horváth, Kiss, Madarasi, Kaszás (Kovács), Mosonyi, Sivák (Bobák), Bercsé­nyi, Vígh, Szamosi (Berkes), Ládi. Edző: László István. 14. perc: Sivák védőjét lefutva lőtt a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 22. perc: Bercsényi beívelését Ládi fejelte a kapuba, 0-2. 35. perc: Sivák visszagurítását Vígh egy igazítás után a bal sa­rokba tálalta, 0-3. 40. perc: Angler 12 méterről a rövid sarokba vágta a labdát, 1-3. 52. perc: Szamosi védőjét meg- esernyőzve fejelt a kapuba, 1-4. 58. perc: Bercsényi beadását Ládi bólintotta a hálóba, 1-5. 64. perc: Vígh középre gurítá- sát a becsúszó Bobák az ötösről lőtte be, 1-6. 70. perc: Mosonyi cselei után az üres kapuba gurított, 1-7. 87. perc: Szűcs átadását Angler 13 méterről vágta a hálóba, 2-7. 90. perc: Bercsényi visszagurí­tását Vígh lőtte a kapuba, 2-8. Jászapáti meggyőző játékkal előlegezte meg a következő baj­noki mérkőzés igazi tétjét. Jók: Angler, ill. Vígh vezérleté­vel az egész vendég csapat. Gál Gyula: - Nagyon szégyenlem, hogy már második nagyarányú vereségünket szen­vedjük el. László István: - Közönségszó­rakoztató játékkal háláltuk meg a bennünket elkísérő szurkolók biztatását és szeretetét. ____ ILLÉS Cs ak az öltözőben nyert a Miklós Tiszaszentimre— Törökszentmiklós 3-0 (1-0) Tiszaszentimre, 300 n., v.: Földi Tiszaszentimre: Ladányi - Ni- cuara (Poczok), Kocsis, Szőke (Postás), Vidra (Kiss II.), Dajka, Kiss I., Lendvai, Szoboszlai, Gú­nya, Novak. Edző: Papp Lajos. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Lóié, Görög, László (Nádhá­zi), Papp, Kozák M., Babella, Ba­rabás (Kozák E.), Lengyel (Várn­ái), Erdei (Erdős). Edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Kiss I. (25.), Postás 2 (60., 65.) A múlt heti csúfos vereség után egy teljesen új felfogásban játszó csapatot láthatott a szép számú közönség. Szünet után sem las­sult az iram, s a hazaiak cserejá­tékosa bebiztosította együttese győzelmét. Jók: Kocsissal az élen az egész csapat, ill. Hagyó Papp Lajos: - Fegyelmezett já­tékkal értékes győzelmet arat­tunk. Csontos Lajos: - A héten ezt az ellenfelet már az öltözőben le­győztük, de a pályán minden for­dítva történt. Ifi: 1-3 ______ LADÁNYIMÉ Me zőtúr—Tiszafüred 2-1 (1-1) Mezőtúr, 250 n., vezette: Kucsora Mezőtúr: Darvast - Szőke, Só- rés L., Sőrés Zs., Barna, Nagy G., Békési (Dávid), Gergely (Rimóczi Z.), Kinyik, Varga, Rimóczi Cs., Edző: Csanálosi Miklós Tiszafüred: Tarjányi - Hajnal, Földvári, Járdán, Dajka, Antal, Tóth T., Németh, Porkoláb, Tóth F, Angyal (Tóth V.), Edző: Varga László Gólszerzők: Sőrés Zs. (17.), Ri­móczi Cs. (52.), ill. Németh (29.) A hazaiak lendületes kezdése egy kihagyott tizenegyest és egy gólt eredményezett. Ezt követően kiegyenlítetté vált a játék, szabad­rúgásból egyenlítettek a vendégek, de szünet után a túriak még egy­szer bevették Tarjányi kapuját, s otthon tartották a három pontot. Jók: Varga, Sőrés Zs„ Sőrés L„ ill. Antal, Németh Jász-Nagykun-Szolnok megyei labdarúgó-bajnokság, Csanálosi Miklós: — Nem ját­szottunk jól, de a három pont a legfontosabb. Varga László: — A játékvezető­hármas döntötte el a mérkőzés sorsát a Mezőtúr javára. Ifi: 6-0 _____ VARJÚ Ku n FC­Kunszentmárton 2-2 (2-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Tűhegyi Kunhegyes: Tatai - Bontovics, Gácsi Zs. (Gácsi A.), Szendrei, Hevesi-Tóth, Urbancsók, Csesz- nok, Ollári, Farkas, Balogh Zs., Balogh A. Edző: Szabó András Kunszentmárton: Berta - Apa- tóczki, Demeter, Garázs, Pálin­kás, Földi, Bende, Molnár, Petróczi, Király, Imrei. Edző: Föl­di Tibor. Gólszerzők: Balogh Zs. (25.), Hevesi-Tóth (42.), ill. Földi (80.), Molnár (85.) A Kun FC jól kezdte a mérkő­zést, kontratámadásai folyamato­san veszélyt jelentettek a kun­szentmártoni kapura. A második félidőben a sok hazai helyzet után a KUTE a végjátékban két gólt rú­gott, s döntetlenre mentette a meccset. Hozzátartozik a króni­kához, hogy a hazaiak középhát­védje, Gácsi Zsolt a 84. percben megsérült és a hazai védelem et­től kezdve elvesztette stabilitását. Jók: Hevesi-Tóth, Farkas, Ba­logh Zs., Gácsi Zs., Tatai, ill. Pá­linkás, Király, Apatóczki. Szabó András: - Ezt a mérkő­zést meg kellett volna nyerni a helyzetek alapján, de végül is igazságos a döntetlen. Ezzel to­vábbra is őrizzük hosszú ideje tartó hazai veretlenségünket. Földi Tibor: - A játék összképe alapján úgy gondolom, igazságos eredmény született. Iß: 2-4 SZABÓ A. Jánoshida—Tószeg 3-2 (0-2) Jánoshida, 150 n., vezette: Dajka Jánoshida: Kiss A. - Kiss S., Tóth Z., Pesti (Kókai), Berényi, Gazsi, Szöllősi, Tóth G. (Kátai), Sándor, Tóth P, Czibak, Edző: Tóth Gábor Az újonc Jánoshida kétgólos hátrányból fordította a maga javára az eredményt FOTÓ: BUGÁNY Tószeg: Szikom — Lesold, Faze­kas, Szabó, Kovács, Kelemen, Pá­linkás (Sándor), Kiss (Bonto­vics), Bíró, Seres, Vincze (Göcző), Edző: Smidéliusz Ernő Gólszerzők: Czibak (49., 80.), Sándor (89.), ill. Pálinkás (12.), Seres (34.) Minden siker alapvető titka az akarat, s a hidai csapat ezúttal eb­ből jelesre vizsgázott. Kibírta a vendéggárda kíméletlen játékát és az indiszponált játékvezetést is. Dicséret illeti a szerényebb ké­pességű Tószeget is, mely foggal körömmel harcolt a pontszerzé­sért. Jók: Czibak, Sándor, Gazsi ill. Szikora, Szabó, Bíró Tóth Gábor: - Az első félidőt át­aludtok, sok helyzetet hibáz­tunk. Szerencsére a második já­tékrészben helyén volt a szívünk, reméljük, ezzel a szép győzelem­mel hozzájárulunk játékostár­sunk, Répási Zoli mielőbbi gyógyulásához. Smidéliusz Ernő: - Ahol a szív és az akarat, ott a győzelem. Iß: 1-1 SZÖLLŐSI Jászladány—Újszász 1-3 (1-2) Jászladány 200 n., v.: Erdős Jászladány: Lakatos - Drávái L, Drávucz, Szabó J. (Drávái Gy.), Kalmár, Bogi A. (Bajzáth), Mihályi, Tóth, Bagi K. (Adám), Szabó K., Csikós N. Edző: Kalmár Tamás. Újszász: Szaszkó - Gulyás, Bo­ros, Konka T., Makai, Konka Cs., Szilvási, Rézsó (Rimóczi), Kato­na, Bálint, Szarvák (Farkas). Edző: Papp István. Gólszerzők: Szabó K. (37.), ill. Gulyás (28.), Rézsó (30.), Farkas (76.) A jó erőkből álló rutinosabb 7. forduló vendégcsapat a mérkőzés irányí­tását végig kezében tartva megér­demelten nyerte a mérkőzést. Jók: Szabó K., Tóth, ill. Szasz­kó, Katona, Konka Cs., Rézsó. Kalmár Tamás: - Jó iramú mérkőzésen jobb csapattól kap­tunk ki. Papp István: — Fegyelmezett, lelkes újoncot sikerült legyőzni, jobb játékkal. Iß: 1-2 _____ GULYÁS Abádsz alók—Tiszaföldvár 1-3 (0-1) Abádszalók 250 n„ v.: Tóth S. Abádszalók: Havellant - Ta­kács, Szabó Z., Sipos F., Lányi, Hamar (Sipos P.), Varga (Molnár ), Czéh, Vasas, Vona, Dányi. Edző: Kovrig Zoltán. Tiszaföldvár: Huszár - Szarvas (Sike), Nagy, Hegedűs, Hanga, Szilágyi, Strimbei, Meggyes, Szi­kora, Kiss, Kun (Kolláth). Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Czéh (50.), ill. Kun (12.), Szarvas (62.), Kollár (80.) Kiállítva: Havellant (79.) A kivárásra játszó Tiszaföldvár szervezetten védekezett, majd kontráiból többször hozta megol­datlan helyzet elé a hazai védő­ket. A második félidei játék alap­ján megérdemelt vendégsiker született. Jók: Takács, Sipos F„ ill. Hu­szár, Hegedűs, Strimbei, Kun. Kovrig Zoltán: - Most úgy ér­zem, lehetőséget kell adni an­nak az edzökollegámnak, aki a folytatásban talpra tudja állíta­ni a kissé megrogyott csapatun­kat. Sólyom Vilmos: - A második félidei játékunk alapján úgy ér­zem megérdemelten nyertünk. Iß: 1-3 __________________BODOR Já szfényszaru—Besenyszög 2-0 (1-0) Jászfényszaru, 150 n., v.: Nemes Jászfényszaru: Mészáros - Zigansin, Pál (Tóth), Vancsik, Vi­tányi (Nagy Z.), Siku (Rezes), Gerőcs, Ecker, Balogh, Nagy R., Kratoßl. Edző: Szabó Imre. Besenyszög: Szirze - Mérész, Gilszki, Varga, Tóth, Szalai, Da- nyi (Kormos), Homola, Sándor, Kövesdi (Fejes), Szekeres. Edző: Varga István. Gólszerzők: Nagy R. 2 (25., 80.) Kiállítva: Varga (85.) Nagy iramú, küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak már az első per­cekben átvették a játék irányítá­sát, s végig kézbe tartva a mérkő­zést biztosan győztek. Jók: Nagy R., Zigansin, Van­csik, Kratofil, Pál, ill. Szirze, Ho­mola. Szabó Imre: - A mai mérkőzé­sen az akarattal nem volt baj, de a játékban még van javítanivaló. Varga István: - Meddő támadó­játékunknak csak ez lehetett a vé­ge­Iß: 2-1 ___ __________CSERHÁTI Jás zárokszállás—Kunhegyes 3-2 (1-0) Jászárokszállás, 250 n., v.: Janitz Jászárokszállás: Czékmán - Gephárd, Simon, Ördög, Ivony, Muntyán, Bódis, Éliás, Tóvizi, Guba (Török), Ballagó (Csömör). Edző: Kaszab Gyula. Kunhegyes: Láng - Drágán, Ko­vács, Dányi, Gál, Viraszkó, Kiss, Tóth, Soós, Rózsa, Herbály. Edző: Varga Zsolt. Gólszerzők: Ballagó (4L), Éliás (52.), Muntyán (85.), ill. Virasz­kó (74.), Tóth (78.) Kiss Béla, a hazai csapat há­lóját több mint egy évtizedig védő kapus halála miatt egy perces gyászszünettel kezdő­dött a találkozó. Küzdelmes, de sok hibával tarkított mérkő­zésen a győzelmet jobban aka­ró hazaiak megérdemelten tar­tották otthon a három bajnoki pontot. Jók: Ördög vezérletével az egész csapat, ill. Tóth, Kiss Kaszab Gyula: - Küzdeni tu­dásból ma jelesre vizsgáztunk, ennek köszönhetjük a három pontot. Varga Zsolt: - A csapat egyik része küzdött, hajtott, a többiek csak alibiztek, így csak vereség lehetett a vége. Iß: 3-1 FARKAS