Új Néplap, 2003. augusztus (14. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-25 / 197. szám

I 2003. Augusztus 25., hétfő 11. OLDAL s_P_o_R_jr______________________________________________________________________________________________ Tűrkeve hat ponttal kezdte a szezont Labdarúgó NB III. Alföld-, és Mátra-csoport, 2. forduló Alföld-csoport Jamina— T úrkeve-Veteriner 1-2 (0-0) Békéscsaba 200 n., v.: Samu Békéscsaba: Kollár Szabó, Laurinyecz, Nagy, Kertész - Zsibrita (Zahorán), Kurilla, Ke- repeczky, Kiss-Szabó — Hor­váth, Balogh. Edző: Ottlakán Mihály. Túrkeve: Tőke — Kálai, Debre- czeni (Fekete), Majláth, S. Nagy - Kántor (dr. Bodó), Kui, Só­lyom, Bálint - Bíró (Kormos), Szitkó. Edző: Csillag László Gólszerzők: Balogh (67.), ill. Szitkó (54.), Bálint (86.) Kiállítva: Balogh (89.) Kiegyenlített mezőnyjáték után a hajrá perceit a vendégek bírták jobban és megérdemelt győzel­met arattak. Ezzel két forduló után Csillag László fiai hat pont­tal az élmezőnyben tanyáznak Ottlakán Mihály: - Elfárad­tunk a mérkőzés végére. Csillag László: - Nehéz mécs­esén vagyunk túl, melyet sikerrel fe­jeztünk be. Bízom a jó folytatásban. MÁRKI GÁBOR Hetényegyháza— Rákóczifalva 1-1 (0-1) Hetényegyháza, 200 n„ v.: ifj. So­mogyi Hetényegyháza: Fehér — Tor­bán, Túri-Kiss (Osváth), Ko­vács, Garaczi- Vörös, Fűz, Jurá- szik, Parti - Lantos, Péntek. Edző: Osváth Ferenc. Rákóczifalva: Kupeczki — Horváth, Szeberényi, Kácser, Németh — Fedor, Draskóczi, Lu- dasi, Lippai (Varga) — Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. 18. perc: Sárkányt buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt ti­zenegyest Ruskó értékesítette, 0- 1. 83. perc: Kupeczki hátáról Lan­tos elé perdült a labda, aki öt mé­terről a kapuba passzolt, 1-1. Ostváth Ferenc: - Óriási küz­delemben reális eredmény szüle­tett. Gömöri Béla: — A 90 perc fo­lyamán taktikusan játszottunk, de a fegyelmezett hazaiak majd­nem meglepetést okoztak. Az eredményt igazságosnak tartom. BAGIJÓZSEF Hódmezővásárhely— Fegyvernek 1-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 200 n., v.: Ihász Hódmezővásárhely: Sós — Marton, Sipos, Horváth, Szűcs — Katona (Talmácsi), Borbás Zs., Antal, Szél (Borbás P.) — Hóbei, Huszár. Edző: Rostás Károly. Fegyvernek: Tarjányi - Ba­lázs, Fridrich, Farkas, Balogh — Náhóczki, Bohács, Csortos, Gyáni - Faragó Zs., Faragó A. (Kovács) Edző: Öllé János. 52. perc: Balázs lövése kipat­tant a kapusról, a szemfüles Fara­gó Zsolt ott termett és a hálóba pöckölt, 0-1. 59. perc: Sipos lövése védhetet- lenül vágódott a hálóba, 1-1. 70. perc: Borbás Zsoltot a játék­vezető kiállította. 79. perc: Kovács elhibázta a megítélt tizenegyest. Rostás Károly: - Gyenge szín­vonalú mérkőzésen igazságos a döntetlen. Öllé János: - Ha berúgjuk a büntetőt, három ponttal távoz­hattunk volna. IPACS ANDRÁS Szajol-Örkény 0-7 (0-2) Szajol, 100 n„ v.: Gyekiczki Szajol: Szabó — Dudás, Bódi J. (Csőke), Tóth Gy. (Bódi R.), Csá- nyi - Hegedűs (Liszka), Fábián, Donkó, Földi — Morauszki, Far­kas. Edző: Munkácsi József. Örkény: Balázs - Batta, Ko­vács, Tusa, Berta (Ulicska) — Katona, Czigler, Iszák, Nagy (Farkas) — Boda (Kalóczkai), Hornyák. Edző: Ambrózy Ist­ván. Gólszerzők: Boda 2 (20., 47.), Iszák 2 (24., 88.), Kalóczkai 2 (65., 90.), Katona (73.) Munkácsi József: - Minden tekintetben jobb képességű játé­kosokból álló ellenfelünk ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Ambrózy István: — Megérde­meltük a győzelmet. KUN MIHÁLY Mátra-csoport Mezőkövesd— Jászberényi SE Vasas 3-3 (1-0) Mezőkövesd, 700 n„ v.: Solymosi Mezőkövesd: Varga — Soltész, Bocsi, Szabó V. (Nyeste),Tari- Kovács, Oláh, Farkas, Ragó — Dávid, Besenyei. Edző: Mikes Mátyás. Jászberény: Ulviczki — Szirá- ki, Luca, Boros, Szerencsi - Györki (Bojtos), Lukácsi, Kó­nya, Nagy A. (Antal) — Beszteri (Szászi), Gulyás. Edző: Vígh Tibor. 5. perc: Szöglet után Tari 10 m- ről fejelt a kapu jobb oldalába, 1- 0. 23. perc: Lucát a játékvezető ki­állította. 30. perc: Ragó szintén piros la­pot kapott, így egyenlő létszám­ban folytatták a mérkőzést a csa­patok. 53. perc: Lukácsi szögletét Szerencsi fejelte 8 m-ről a léc alá, 1-1. 73. perc: Oláh kapott remek labdát és a jobbösszekötő helyé­ről, 8 m-ről a bal sarakba helye­zett, 2-1. 75. perc: Antal 11 m-ről kilőtte a jobb sarkot, 2-2. 81. perc: Oláh lövésébe Ulvicz­ki még beleütött, de kezéről a labda a hálóba pattant, 3-2. 92. perc: Lukácsit felrúgták a ti­zenhatoson belül, a büntetőt a sértett értékesítette, 3-3. Mikes Mátyás: - Fegyelmezet­len védőjátékunk miatt egy nyert mérkőzést szalasztottunk el. Vígh Tibor: - A sors igazság­talansága lett volna, ha ezen a mérkőzésen nem szerzünk pon­tot. Úgy érzem, a második félidő ziccerei alapján nyerhettünk vol­na. SZALÓKI ISTVÁN Jászapáti—Láng 6-1 (5-0) Jászapáti, 800 n„ v.: Jávorszky Jászapáti: Tajti — Sivák, Hor­váth Urbán, Gephart (Donkó) - Mosonyi, Kaszás, Vígh, Bercsé­nyi (Berkes) — Ládi, Szamosi (Somodi). Edző: László István. Láng: Tőzsér — Fehérdi, Herczku (Fenyvesi), Tóth A., Rapaport — Balogh, Turbucz, Tóth K. (Borgulya), Karászi — Prasner (Koltai), Szűcs. Edző: Lucsánszky Tamás. 3. perc: Ládi 30 méterről a kint álló kapus fölött a hálóba emelt, 1-0. 14. perc: A kapujából messze kifutó Tőzsért leszerelték, Sza­mosi pedig egy csel után, 20 mé­terről az üres kapuba passzolt, 2- 0. 37. perc: Bercsényi szöglete után a kapufáról lepattanó labdát Urbán közelről kotorta a hálóba, 3-0. 42. perc: Szamosi lefutotta vé­dőjét és a kapus lába között gurí­tott a kapuba, 4-0. 44. perc: Ládi ezúttal Bercsé­nyit indította, a szélső középre ívelt és a hosszú oldalon érkező Vígh a kapuba bombázott, 5-0. 88. perc: A tizenhatoson tanyá­zó Ládi megmutatta, hogy a gól­vonalon álló kapus fölött is át tudja emelni a labdát, 6-0. 90. perc: Fehérdi tizenegyesből szépített, 6-1. Jászapáti a vártnál könnyebben és nagyobb arányban győzött a fővárosi együttessel szemben. László István: - Szenzációs el­ső félidőt produkáltunk. Úgy ér­zem, jól szórakoztattuk szép számú közönségünket. Lucsánszky István: - Minden csapatrészében fölényben játszó Jászapátitól az első félidei fegyel­mezetlen játékuknak köszönhe­tően még ilyen arányban is meg­érdemelten veszítettünk. ILLÉS PÉTER Újoncok szomorú hétvégéje Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 2. forduló A kunszenti játékosoknak jó napjuk volt szombaton, hatszor is köszönthették a gólszerzőt. FOTÓ: MÉSZÁROS Kunhegyes— Tiszaszentimre4-1 (2-0) Kunhegyes, 300 n., v.: Pikó Kunhegyes: Láng - Horváth, Rózsa, Rentai, Herbály, Dányi, Gál, Kiss K., Tóth, Virraszkó, Drágán. Edző: Varga Zsolt. Tiszaszentimre: Ladányi T. — Nicuara, Kovács, Ladányi L, Vid­ra, Kiss L, Méhes, Szoboszlai, Gánya, Dajka, Novák. Edző: Papp Lajos. Gólszerzők: Herbály 2 (20., 89.), Kiss K. 43., Tóth 68., ill. Ni­cuara 63. Kiállítva: Tóth (76.) Közepes színvonalú mérkőzé­sen biztos hazai győzelem szüle­tett a kánikulai hőségben. Jók: Kiss K., Virraszkó, Rózsa, Horváth, Herbály, ill. Ladányi T., Nicuara, Szoboszlai. Varga Zsolt: - A győzelem elle­nére nem vagyok teljesen elége­dett, mert rengeteg helyzetet el­szórakoztunk. Papp Lajos: - Fejben és erőn­létben is felülmúlt bennünket a hazai csapat, győzelme megérde­melt. Ifi: 5-2 ____ SZABÓ GÁBOR Új szász— Tiszaföldvár 4-2 (3-0) Új szász, 200 n„ v.: Gyertyás Újszász: Szaszkó - Gulyás, Bo­ros, Makai, Konka T., Konka Cs., Szilvási (Turza), Rézsó (Rimó- czi), Katona, Farkas, Kerekes. Edző: Papp István. Tiszaföldvár: Huszár - Szil­ágyi, Szarvas, Meggyes, Kiss, Nagy, Szikora (Kollár), Hanga, Májer, Sztrimbei, Hegedűs (Tör­tei). Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Gulyás 2 (10., 65.), Szilvási 40., Konka Cs. 43.p„ ill. Kiss 70., Szarvas 80. Nagyszerűen mutatkoztak be a hazaiak első hazai mérkőzésükön, minden tekintetben felülmúlták el­lenfelüket, és már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. Jók: Gulyás, Farkas, Boros, Ma­kai, ill. Kiss Papp István: - Első félidei re­mek játékunkkal győztük le a lel­kes vendégeket. Sólyom Vilmos: - Katasztrofá­lis volt a védekezésünk, gratulá­lok az Új szásznak. Ifi: 2-4 MOLNÁR ILLÉS Mezőtúr—Jászladány 5-1 (3-1) Mezőtúr, 150 n„ v.: Nemes Z. Mezőtúr: Darvasi - Szőke, Kiss A., SőrésZs. (Szabó), Barna, Ri- móczi Z. (Kállai), Gergely, Sőrés L. (KissF.), Kinyik, Varga, Dávid (Túri). Edző: Csanálosi Miklós. Jászladány: Lakatos I. - Csikós J., Drávái, Drávucz, Szabó J., Ba- gi, Szabó K., Ádám, Csikós N. (Bajzáth), Mihályi, Besenyi. Edző: Kalmár Tamás. Gólszerzők: Dávid (10.), Varga (40.), Kinyik (45.), Kállai (73.), Kiss A. (85. - tizenegyesből, ill. Csikós N. (28.) Kiállítva: Szabó (Mezőtúr) A hazaiak azonnal támadólag léptek fel és már az első félidőben jelentős előnyt szereztek. Szünet után teljesen beszorították ven­dégeiket és újabb gólokkal bizto­sították be győzelmüket. Jók: Szőke, Gergely, Barna, ill. Drávucz, Mihályi Csanálosi Miklós: - A rekkenő hőségben helyzeteink felét tud­tuk kihasználni, de ez is sima győzelmet eredményezett. Kalmár Tamás: - Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 1-0 VARJÚ VINCE Tószeg—Kunszentmárton 0-6 (0-2) Tószeg, 100 n„ v.: Szabó K. Tószeg: Szikora - Kun, Földi, Fazekas, Kovács, Gyurkó, Kiss (Tóth), Bíró, Seres, Vincze (Ács), Kelemen. Edző: Smidéliusz Ernő Kunszentmárton: Berta - Var­ga, Demeter, Garáz, Pálinkás Gy., Bende, Talmácsi, Földi, Pet- róczki, Imrei (Kézsmárki), Pálin­kás J. Edző: Földi Tibor. Gólszerzők: Földi (20.), Talmá­csi 3 (28., 52., 54.), Kézsmárki (80.), Pálinkács Gy. (84.) A vendégcsapat minden csapat­részben felülmúlta a hazait, így győzelme ilyen arányban is meg­érdemelt. Jók: Fazekas, ill. Talmácsi, Pá­linkás Gy., Bende, Varga Smidéliusz Ernő: - Nagyon ne­héz napok várnak a tószegi lab­darúgásra. Földi Tibor: - A fiatal, lelkesen küzdő csapat ellen úgy érzem, ilyen különbséggel is megérde­melten nyertünk. Ifi: 1-2 NAGY LÁSZLÓ Besenyszög—Kun FC 3-1 (3-0) Besenyszög, 250 n., v.: ifj.Tóth S. Besenyszög: Serucza (Szirze) - Szalai, Varga Zs., Szekeres, Bese­nyei, Gilszki, Tóth Cs., Danyi, Sándor (Kormos), Tóth T. (Varga N.), Méri (Fejes). Edző: Varga Ist­ván. Kunhegyes: Tatai (Sipos) — Ba­logh, Bontovics, Gácsi, Szendrei, Hevesi-Tóth, Csesznok, Ollári, Molnár (Nagy), Hegedűs (Dara- gó), Urbancsok. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Szalai (3. - tizen­egyesből, Tóth Cs. (15.), Gilszki (30.), ill. Gácsi (75.) A hazai csapat lendületes, gól- ratörő játékával az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. A második játékrészben a Kun FC ügyesen lassította a játékot, szé­pített is, de Besenyszög így is több, óriási ziccert elhibázott. Jók: Besenyeivel az élen az egész csapat, ill. Szendrei, Bonto­vics, Daragó, Urbancsok. Varga István: — Az első félidő­ben sikerült megvalósítani az el­képzeléseinket, mely gólokban is megmutatkozott. A későbbiek folyamán márcsak helyzetekig jutottunk, de így is magabiztosan győztünk egy jó csapat ellen. Szabó András: - A Szívós Bt. délelőtti kispályás futballjával a mai bajnoki mérkőzésre szétver­te a csapatot. Ifi: 4-2 STROMMER FERENC Tiszafüred— Abádszalók 3-1 (1-1) Tiszafüred, 500 n„ v.: Halgat Tiszafüred: Tarjányi - Hajnal, Serucza, Járdán (Tóth F), Csu- hay, Antal, Tóth V. (Angyal), Né­meth, Dajka, Tóth T. (Orosz), Porkoláb. Edző: Varga László. Abádszalók: Havelant - Takács, Szabó, Lányi, Erdei, Oláh A. (Ha­mar), Sipos, Czéh, Vasas, OláhJ., Vona. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Németh (10.), An­gyal (54.), Porkoláb (61.), ill. Va­sas (24. - tizenegyesből) Helyzetekben, ziccerekben gazdag, közönségszórakoztató mérkőzésen a tiszafürediek na­gyobb arányban is nyerhettek volna a fáradt benyomást keltő szomszédok ellen. Jók: Serucza, Porkoláb, Né­meth, ill. Vona, Takács Varga László: — Jó ellenféllel szemben, önbizalomnövelő győ­zelmet értünk el. Kovrig Zoltán: - Egy-egy után kimaradt helyzeteink a végelszá­molásnál nagyon hiányoztak. Ifi: 2-0 ÁBRAHÁM TAMÁS Jászfényszaru— Jánoshida 4-1 (1-0) Jászfényszaru, 150 n„ v.: Erdősi Jászfényszaru: Mészáros - Bor­bély, Ecker, Pál (Vitányi), Tóth (Zigansin), Balázs, Siku (Gé­mes), Fekete (Rezes), Balogh, Nagy, Kratofil. Edző: Szabó Imre. Jánoshida: Kiss A. - Kiss S., Tóth Z., Szöllősi, Berényi, Tóth P, Pesti (Kókai), Czibak, Tóth G., Kasza (Ivony), Gazsi. Edző: Tóth Gábor. Gólszerzők: Nagy 2 (19., 65.), Balogh (48.), Kratofil (81.), ill. Czibak (60.). A bajnokság első hazai mérkő­zését nagy előkészületek előzték meg Jászfényszarun. A hazai lab­darúgók nagy akarattal és lendü­lettel, helyenként jó játékkal kö­szönték meg szurkolóik biztatá­sát és ilyen arányban is megérde­melten nyertek. Jók: Fekete, Nagy, Borbély, ill. Tóth Z„ Czibak. Szabó Imre: — A mérkőzés ele­jén még nem, de a végén megta­láltuk góllövő cipőnket. Tóth Gábor: - Nincs szükség a fényszarui csapatnak segítségre! Ifi: 5-2 CSERHÁTI FERENC Jászárokszállás— Törökszentmiklós 2-1 (1-0) Jászárokszállás, 250 n„ v.: Tóth 1. Jászárokszállás: Dobos - Mun- tyán, Ördög, Csömör, Ivony, Bó- dis, Tóvizi, Török (Gephárd), Gu­ba (Pittner), Ballagó, Banya. Edző: Kaszab Gyula. Törökszentmiklós: Hagyó - Orbán, Lóié, László (Lengyel), Görög, Kozák M., Babella, Bara­bás, Kozák E. (Kókai), Erdei, Vá- radi (Erdős). Edző: Csontos La­jos. Gólszerzők: Ballagó (39.), Tóvi­zi (91.); ill. Babella (53.). Közepes színvonalú mérkőzé­sen a mezőnyben teljesen egyen­rangú miklósiak elleníapu előtti határozottabb játékával tartotta otthon a három bajnoki pontot a hazai csapat. Jók: Dobos, Ördög, Tóvizi, ill. Lóié, Orbán, Barabás, Görög Kaszab Gyula: - Első félidei mezőnyfölényünk előnyhöz juttatott bennünket, amit szü­net után passzív játékunkkal elveszítettünk. Az utolsó ne­gyedórái teljesítményünk azon­ban hozzásegített a győzelem­hez. Csontos Lajos: - A döntetlen a játék képe alapján igazságosabb lett volna. Ifi: 5-2 FARKAS JÁNOS