Új Néplap, 2003. június (14. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-10 / 133. szám

12. OLDAL SPORT 2003. Június 10., kedd Jászkisér kiesőzónába zuhant Jászárokszállás—Mezőtúr 4-2 (2-1) Jászárokszállás, 250 n., v.: Nemes Z. Jászárokszállás: Czékmán - Mun- tyán, Ördög, Csömör, Ivony, Éliás, Pere­di, Szabó, Banya, Tóvizi, Ballagó. Edző: Kaszab Gyula Mezőtúr: Nagy S. - Tóth, Szőke, Nagy Z., Sőrés, Kállai (Kiss), Túri, RimócziZ., Dávid, Rimóczi Cs., Békési. Edző: Csa- nálosi Miklós. Gólszerzők: Peredi 2 (8., 12.), Szabó (67.), Ballagó (87.), ill. Rimóczi Cs. (24.), Sőrés (82.) Közepes színvonalú, küzdelmes mér­kőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten tartotta ott­hon a három pontot. Jók: Ördög vezérletével az egész csa­pat, ill. Szőke, Tóth. Kaszab Gyula: - Küzdeni tudásból je­lesre vizsgáztunk, egy jó képességű csa­pat ellen megérdemelt győzelmet arat­tunk. Csanálosi Miklós: - Tartalékos együt­tesem, úgy érzem, egy döntetlenre rá­szolgált volna, de az óvodás gólok miatt vereség lett a vége. Ifi: 0-2 ____________ FARKAS JÁNOS Ku n FC—Jászkisér 5-2 (0-1) Kunhegyes 150 n., v.: Galambosi. Kun FC: Tatai - Urbancsok (Ollári), Dobó, Bontovics (Nagy), Hevesi-Tóth, Balogh A., Farkas, GácsiZs., Balogh Zs., Szendrei, Gácsi A. (Tolmács). Edző: Szabó András Jászkisér: Szirze - Gócza, Kiss, Tóth D. (Farkas), Sárközi, Drávucz, Bozsó, Tóth F., Vígh, Barna, Szentpéteri. Edző: Csil- lik Ferenc. Gólszerzők: Farkas 3 (50., 55. 70.), Gá­csi Zs. (65.), Urbancsok (59.), ill. Szent­péteri (35.), Vígh (58.) Kiállítva: Sárközi (87.) Az első félidőben nagyon taktikusan játszott a vendégcsapat, és a szerencse is mellé szegődött, hiszen egyetlen gól­helyzetét ki is használta. Szünet után a hazaiak nemcsak a helyzetekig jutottak el, hanem minden harmadik ziccerüket be is rúgták. A hajrára nagyon elfáradt a Jászkisér, a kunhegyesiek jobb erőnlét­ükkel könnyedén fordították meg az eredményt, és ilyen arányban is megér­demelten nyertek. Jók: Gácsi Zs., Farkas, Hevesi-Tóth, Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 28. forduló Balogh A., Dobó, Urbancsok, ill. Szirze vezetésével az egész csapat. Szabó András: - Könnyelműen kezd­tünk, de az ellenfél gólja felébresztette a csapatot, és a végén simán nyertünk. Csillik Ferenc: - Akkor segítek a leg­többet a csapatnak, ha most nem nyilat­kozom. Ifi: 5-3 SZABÓ ANDRÁS Újszász—Szászberek 2-0 (0-0) Újszász, 300 n„ v.: Salamon. Újszász: Szaszkó - Konka T., Rézsó, Makai, Szilvási, Gulyás, Bálint, Boros, Konka Cs., Katona, Dóra. Edző: Papp Ist­ván. Szászberek: Nagy - Juhász, Bíró, Szi- ráki, Gyáfrás, Pálinkás, Fehér, Donkó Z., Nádházi, Laki (Donkó L.), Vasas. Edző: Vasas László. Gólszerző: Gulyás (60.), Konka Cs. (85.) A végig nagy mezőnyfölényben játszó hazai csapat a második félidőben már gólokban is jobbnak bizonyult. Jók: Makai, Gulyás, Konka Cs., ill. Nagy Z„ Gyáfrás, Sziráki. Papp István: - Megérdemelt győzel­met arattunk a lelkes vendégek ellen. Vasas László: - Küzdelmes, de sport­szerű mérkőzésen ennyivel jobbak vol­tak a hazaiak. Ifi: 3-0 MOLNÁR ILLÉS Tiszafüred—Jászfényszaru 3-0 (1-0) Tiszafüred 300 n., v.: Mártha. Tiszafüred: Gál - Hajnal, Földvári, Farkas, Dajka, Horváth (Gondos), Tóth V., Németh, Antal, Fecskovics (Vidra), Porkoláb (Járdán). Edző: Varga László. Jászfényszaru: Tóth R. - Ecker, Pál, Kiss, Vancsik, Vitányi, TóthP, Kwiah, Siku (Meggyesi), Balogh, Breznai. Edző: Kiss István. Gólszerzők: Porkoláb (2.), Németh J. 2 (64., 85.) A nagy meleg rányomta a bélyegét a mérkőzésre, a hazai csapat gólhelyzetek sokaságát hagyta ki, ráadásul ezúttal a füredi kapufa is a vendégekkel volt. Jók: Tóth V., Antal, Németh, Földvári, ill. Tóth R„ Pál, Balogh. Varga László: - Nehezen lendültünk játékba, de a második félidei teljesít­ménnyel hoztuk a kötelező győzelmet. Köszönjük közönségünk biztatását. A fehér mezes újszásziak győzelmükkel hosszú idő után végre elkerültek a kiesőhelyről FOTÓ! CSABAI Kiss István: - Gratulálok a házigaz­dáknak, és elnézést kérek csapattársa­imtól, mert a harmadik gól előtt nagyot hibáztam. Ifi: elmaradt _____ ábrahám tamás Tö rökszentmiklós—Tószeg 4-0 (1-0) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Földi J. Törökszentmiklós: Tarjányi - Orbán, Lóié, Papp (Váradi), Görög, Kozák E., Gergely (Lengyel), Kozák M., Babella, Barabás (Ramos), Erdei. Edző: Csontos Lajos. Tószeg: Szikom - Fazekas, Izsóid, Sza­bó Z., Kolláth (Kiss), Ács, Seres, Bíró, Gyurkó (Kovács), Tóth T., Sándor (Tóth P). Edző: Tóth Tamás. Gólszerzők: Kozák M. (36.), Erdei 3 (50., 54., 76.) Kiállítva: Bíró (78.) A mérkőzés elején még görcsös volt a hazaiak játéka, így nehezen szerezték meg a vezetést. A második részben már egy lelki teher alól felszabadult Török­szentmiklós lépett a pályára, s ez gólok­ban is megmutatkozott. Jók: Erdei, Lóié, Kozák M., Papp, ill. Fazekas, Szabó Z. Csontos Lajos: - A sportszerű tószegi csapat ellen helyzeteink felét már sike­rült értékesíteni. Tóth Tamás: - Gratulálok a hazai csa­patnak, felháborító viszont az újszászi játékvezető egész mérkőzésen történt inzultálása és kinevetése. Ifi: 1-2 NAGY KÁLMÁN Besenyszög—Kunhegyes 3-0 (1-0) Besenyszög 150 n., v.: Munkácsi. Besenyszög: Hajdú - Méri, Gilszki, Varga, Tóth, Danyi (Szabó), Nyári (Fecs­ke), Homola, Térjék, Kövesdi, Szekeres. Edző: Varga István. Kunhegyes: Láng - L. Kiss, Szabó, Tóth, Dányi, Sós, Kovács, Horváth, Her- bály, Rentai (Rózsa), Garáz. Edző: Var­ga Zsolt. Gólszerzők: Méri (30.), Homola (68. - tizenegyesből), Tóth Cs. (79.) Küzdelmes 90 percet játszott a két, tá­madó szellemben futballozó csapat. A helyzetek alapján megérdemelt a hazai együttes győzelme. Jók: Hajdúval az élen az egész csapat, ill. L. Kiss. Varga István: - Megérdemelt győzel­met arattunk a második félidő játéka alapján. Varga Zsolt: - A mai meccs után el kel­lene gondolkodnunk a saját teljesítmé­nyünkön, és nem a külső körülmények­ben kell keresni a hibát. Ifi: 5-0 CSAJBÓK FERENC Tiszaföldvár—Abádszalók 5-3 (2-2) Tiszaföldvár: Huszár - Kása, Kun, Nagy, Szilágyi, Meggyes, Szikom, Czető Cs. (Czető S.), Sztrimbei, Kollár (Boros B.), Sike. Edző: Sólyom Vilmos. Abádszalók: Kovrig - Takács (Szil­ágyi), Szabó, Lányi, Hamar (Pócs), Tóth, Sipos, Vona, Vasas, Oláh, Bese. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Kun 3 (17., 47., 55.), Sziko- ra (36.), Szilágyi (67.), ill. Bese 2 (45.,82.), Oláh (45.) Már az első játékrészben eldönthették volna a mérkőzést az ezer sebtől vérző hazaiak. A találkozó összképe alapján a lelkesen és taktikusan játszó Tiszaföld­vár akár nagyobb arányban is győzhetett volna a tavasz sikercsapata ellen. Jók: Kun, Szilágyi, Meggyes, Szikora (a mezőny legjobbja), Sztrimbei, ill. Kovrig, Sipos, Bese Sólyom Vilmos: - Ha van győzelem, mely a csoda kategóriába tartozik, akkor ez az volt. Gratulálok fegyelmezetten és taktikusan játszó csapatomnak. Kovrig Zoltán: - Rossz végmunkánk­nak „köszönhetjük” vereségünket. Ifi: 2-1_________________________s.v. Já szapáti—Kunszentmárton 3-1 (3-0) Jászapáti, 300 n., v.: Papp. Jászapáti: Tajti - Horváth, Madarasi, Kiss (Tóth), Urbán, Gebhart, Mosonyi, Vígh, Besertyei, Ládi (Berkes), Szamosi (Bobák) (Ágó). Edző: László István. Kunszentmárton: Gácsi — Demeter, Varga (Pálinkás J.), Kiss, Garáz, Pálin­kás Gy., Nagy, Bende, Molnár, Király, Imrei. Edző: Földi Tibor. Gólszerzők: Horváth (19.), Ládi (28.), Vígh (31.), ül. Imrei (58.) A hazaiak fölényét a vendégek szünet után kiegyenlítették, ennek köszönhető­en küzdelmes, jó iramú összecsapást láthatott a közönség. Jók: Horváth, Urbán, Vígh, Szamosi, ill. Demeter, Pálinkás Gy., Bende. László István: - Látványos, gólerős el­ső félidőt produkáltunk. A második já­tékrészben a KUTE igazolta tavasszal mutatott jó teljesítményét. Földi Tibor: - Gratulálok a bajnokcsa­patnak, úgy érzem, jó mérkőzést játszot­tunk ellenük. Ifi: 6-1 ILLÉS PÉTER Ot csapatunk szenvedett vereséget Labdarúgó NB III. Alföld-csoport, 29. forduló Fegyvernek—Szarvas 2-3 (1-1) Fegyvernek, 250 n„ v.: Fülöp. Fegyvernek: Bata - Szász, Zsemberi, Kapás, Bohács, Tu- karcs, Balázs, Csortos, Gyáni (Lukács), Földi, Faragó A. Edző: Öllé János. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Sechna, ifi. Somogyi, Darida Zs. (Kiss), Kugyela, Klimaj, Bogdán, Nagy, Bence, Darida P. Edző: So­mogyi János. Gólszerzők: Lukács (43.), Fa­ragó A. (69.), ill. Darida Zs. (29.), Darida P. (75.), Klimaj (84.). Hősiesen helyt állt a hazai csa­pat, de nem bírt a nagy meleggel, a játékvezetőkkel és az ellenféllel szemben. Jók: Boháccsal az élen az egész csapat, ill. Bogdán, Klimaj. Öllé János: - Gratulálok a csa­patnak, mindent megtettek a győ­zelemért, de a mai napon sajnos csak ennyire futotta. IPACS Harta—Túrkeve 5-1 (4-1) Harta, 200 n., v.: Scsitovics. Harta: Zsinka (Badó) - Bálint M., Molnár, Vékony, Tomolik, Se­bestyén (Mádi), Ispán, Bujáki, Szauer, Szabó (Kovács), Felföldi. Edző: Szauer Tamás. Túrkeve: Tőke - Jandó, dr. Bo- dó, Debreczeni, Kui, Szerencsi, Kiss (Varga), Fridiik (Juhász), Bálint T., Kántor, Sass. Edző: Ká­dár József. Gólszerzők: Szauer 5, ill. Sze­rencsi. Az első félidei teljesítményével tovább rontotta esélyét a bentma- radásra a vendégcsapat, melynek akaratgyenge játékára nincs ma­gyarázat. Jók: Sinka, Szauer, Felföldi, ill. dr. Bodó, Kántor. Szauer Tamás: - Az első fél­időben jó helyzetkihasználásával a csapat eldöntötte a mérkőzést, a másodikban viszont már a nagy melegben csak a hármas sípszót várta. Kádár József: - Sajnos az együttes nem érezte át a mérkő­zés súlyát, így keveset is tett a győzelem érdekében. MÁRKI Kisújszállás-Békés 0-1 (0-1) Kisújszállás, 600 n„ v.: Garas. Kisújszállás: Kui - Bognár, Kó­lái, Majláth, Gubucz (Rácz), Ká­sa, Ladányi (Kiss A.), KissS., Ku- rucz (Seres), Tamás, Csillag. Edző: Csillag László. Békés: Kovács - Kubik T., Ban­kó L., Kubik Cs., Feuerwerker (László), Sándor, Fazekas, Zsib- rita (Balogh), Fejes, ifi. Horváth (Szabó), Kasik. Edző: Hanyecz János. Gólszerző: Fazekas (11.) Kiállítva: Kása (12.) A kánikulai hőségben lejátszott mérkőzésen mindkét csapat küz­dött, hajtott, de végül is a játékve­zetők váltak főszereplőkké. A vendégeknek megadtak egy óriá­si lesgólt, míg a hazai csapatnak nem adtak meg két tizenegyest. Jók: Majláth, Kálai, Kiss S„ Kiss A., ill. Kovács, Sándor, Faze­kas. Csillag László: - Sajnos az utolsó mérkőzésünkön elvesztet­tük hazai veretlenségünket, mely hűen tükrözi az egész szezonban körülöttünk kialakult helyzetet. Hanyecz János: - Első idegen­beli győzelmünket arattuk. CSÓRJA Jászberény—Kondoros 3-1 (1-1) Jászberény, 300 n„ v.: Samu. Jászberény: Bak - Szerencsi (Oláh), Luca, Boros, Kónya, Gu­lyás (Györki), Lukácsi, Vígh, Nagy A. (Beszteri), Balázs, Far­kas. Edző: Vígh Tibor. Kondoros: Nagy - Gombár, Ja- nek, Sárosi, Varga T., Kiszely, Lestyán, Lipták, Benczúr, Janis, Hrabovszki (Varga J.). Edző: Sá­rosi János. Gólszerzők: Farkas2 (18., 89.), Boros (72.), ill. Bak (öngól, 10.) A mérkőzés végén a hazai együttes már át is vehette a bronzérmet, hiszen az utolsó for­duló eredményétől függetlenül a harmadik helyen végzett. Jók: Boros, Lukácsi, Vígh, Far­kas, ill. Naggyal az élen az egész csapat. Vígh Tibor: - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ahol a jó játékerőt képviselő Kondoros azért tudta megnehezíteni a dol­gunkat, mert megint elhibáztuk ziccereinket, de azért győzel­münk megérdemelt. Sárosi János: - Gratulálok a csapat hozzáállásához, és Jász­berénynek a bronzéremhez. SZALÓKI Karcag—Hódmezővásárhely 2-1 (2-0) Karcag, 500 n„ v.: dr. Christian. Karcag: Móga - Kemecsi, Kar­dos, Szalai (Tóth), Ramos, Buj­dosó (Horváth), Trencsényi, Bé­kési, Babotán, Fekete (Kiss), Nagy. Edző: Varga János. Hódmezővásárhely: Molnár (Erdei) - Papp, Balogh, Horváth R., Sipos, Nagy, Huszár, Szűcs, Borbás P, Antal, Borbás Zs. Edző: Antal Ferenc, Rostás Kár­oly. Gólszerzők: Babotán (29.), Kardos (32.), ill. Sipos (81.) A nagy meleg rányomta bélye­get a játékra. A hazai csapat óriá­si mezőnyfölényben játszott, s ez a gólokon kívül további helyze­tekben is megmutatkozott. Jók: Kardos, Babotán, Nagy M., Trencsényi, ill. Erdei, Balogh, Huszár, Antal. Varga János: — Célunkat telje­sítettük, a második helyen végez­tünk. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Antal Ferenc: - Az első félidőt átaludtuk, majd fölpörögtünk, s végül akár a döntetlent is meg­szerezhettük volna. OROSZ Rákóczifalva—Algyő 1-2 (1-1) Rákóczifalva, 250 n., v.: Magi- nyek. Rákóczifalva: UlviczkiA. -Sze- berényi, Bartusz, Kácser, Kun, Eszes (Ócskái), Draskóczi, Pesze- ki (Zakar), Ludasi (UlviczkiM.), B. Tóth, Ruskó. Edző: Gömöri Bé­la. Algyő: Dénes - Padonyi, Rau (Krisztin), Kiszner, Krajcár, Gál, Koncz, Kothesz, Miklós (Pataki), Tóth, Varga. Játékosedző: Brinsz- ki Adrián. Gólszerzők: Ruskó (15.), ill. Tóth (2. - tizenegyesből), Varga (68.) Rákóczifalvát megfogta a korai vendéggól, de miután elkapta a ritmust, több helyzetet is kidol­gozott. A második félidőben egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, egy jól eltalált lövés dön­tötte el a mérkőzés sorsát. Jók: Ulviczki A., ill. Pataki, Ko­thesz, Krajcár. Gömöri Béla: - Az első félidő­ben eldönthettük volna a mécs­esét, a látottak alapján a döntet­len reálisabb lett volna. Brinszki Adrián: — A nagy me­leg megviselte csapatomat, de egy jól eltalált lövés meghozta a sikert. bagi Szajol—Szentes 0-5 (0-2) Szajol, 200 n„ v.: Hegedűs. Szajol: Kolláth - Fekete, Pintér, Kader, Papp, Vasadi (Földi L.), Bódi (Hegedűs), Földi A., Donkó, Morauszki, Sárkány. Edző: Kocsis Andor. Szentes: Sós (Bíró) - Márics, Erdei, Szarvas, Koncz, Pálfi (Na­na), Mátyás (Kerepeczki), Tóth, Pálinkó, Török, Keller. Edző: Bo- zóki Zoltán. Gólszerzők: Pálinkó (28.), Tö­rök 2 (45., 90.), Koncz (55.), Na­na (85.) A szajoli csapat mezőnyben tet­szetősen adogatott, gólhelyzete­ket dolgozott ki, ám a befejezései nem sikerültek. A Szentes baj­nokcsapathoz méltóan futballo­zott, jól építette fel kontra táma­dásait, és ezzel rendre zavarba hozta a hazai védelmet. Jók: Kolláth, Fekete, Földi A., ill. Török, Keller, Szarvas. Kocsis Andor: - Egy kis odafi­gyeléssel szorosabbá tehettük volna a mérkőzést. Bozóki Zoltán: — Megérdemelt győzelem. _____KUN