Új Néplap, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-26 / 121. szám

2003. MAjus 26., hétfő SPORT 11. OLDAL Kun FC—Tiszaföldvár 1-1 (0-1) Kunhegyes, 150 n„ v.: Márta KunFC: Tatai - Urbancsok, Do­bó, Bontovics, Hevesi-Tóth, Ba­logh A., GácsiA., Csesznok, Far­kas, Gácsi Zs., Balogh Zs. Edző: Szabó András. Tiszaföldvár: Huszár - Sztrim- bei, Májén Czető, Szarvas, Megy- gyes, Kiss, Nagy, Szikom, Kollár, Kun. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Farkas (89.), ill. Kollár (13.) Kiállítva: Májer (89.), Szarvas (90.) Jók: Farkas, Dobó, Balogh A., Gácsi Zs., Csesznok, ill. Nagy, Kiss, Sztrimbei. Szabó András: - A sors igaz­ságtalansága lett volna, ha a ven­dégek valóban bombagólját len­dületes játékunkkal nem tudtuk volna kiegyenlíteni. Sólyom Vilmos: — Az első fél­időben mi, a másodikban a haza­iak játszottak jobban, így reális a döntetlen. Ifi: 0-2 ___________ SZABÓ A. Bes enyszög—Mezőtúr 0-1 (0-1) Besenyszög, 150 n„ v.: Bodó Besenyszög: Hajdú - Méri, Var­ga, Tóth, Szalai, Danyi (Szabó), Fecske, Nyári, Homola, Térjék, Kövesdi. Edző: Varga István. Mezőtúr: Nagy S. - Dávid, Bar­na, Szőke, Nagy G., Kiss, Nagy L. (Nagy Z.), Kinyik, Rimóczi, Bé­kési (Túri), Tóth. Edző: Csaláno- si Miklós. Gólszerző: Rimóczi (35. — ti­zenegyesből) Kiállítva: Barna (75.) A játékvezető kritikán aluli tel­jesítményt nyújtott. Jók: Hajdú, Homola, Szalai, ill. Nagy G., Nagy L, Kinyik, Szőke. Varga István: - Adtunk egy fél­idő előnyt az ellenfélnek, de az x így is reálisabb lett volna. Csalánosi Miklós: - Saját ma­gunknak tettük nehézzé a mérkő­zést, az első félidőben 3-4 góllal kellett volna vezetnünk. Ifi: 3-1 CSAJBÓK FERENC Kunszentmárton— Jászfényszaru 2-1 (l-O) Kunszentmárton, 250 n., v.: Mó­zes Kunszentmárton: Gácsi - Apa- tóczki (Varga), Demeter (Szarka, Talmácsi), Kiss, Garáz, Pálinkás, Nagy, Bende, Molnár, Király, Im­rei. Edző: Földi Tibor. Jászfényszaru: Tóth R. - Ecker, Pál, Borbély, Kiss (Meggyesi), Vi­Ballagó öt gólt vágott Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tányi, Tóth P, Kwiah, Vancsik, Balogh, Breznai. Edző: Kiss Ist­ván. Gólszerzők: Imrei (28.), Molnár (81.), ill. Kiss (54.) Kiállítva: Breznai (90.) Egyből támadólag lépett fel a hazai csapat, beszorította ellenfe­lét, s több helyzet elhibázása után Imrei góljával megsze­rezte a vezetést. A második félidő elején pontrúgásból egyenlítettek a vendégek, így végig nyílt maradt az összecsa­pás. A fényszarusiak Tóth re­mek védéseinek köszönhe­tik, hogy nem szenvedtek nagyobb különbségű ve­reséget. Jók: Garáz, Kiss, Nagy, ill. Tóth R., Tóth R, Pál, Vancsik. Földi Tibor: - A kiha­gyott ziccerek majd­nem megbosszul­ták magukat, így a végén keserves győzel­met arattunk a mezőnyben tetszetősen futballozó ellenféllel szemben. Kiss István: — Küzdelmes mérkő­zésen egy góllal jobb volt a kun­szenti csapat, de a ki­állításnál nem volt kö­vetkezetes a játékvezető Ifi: 6-1 DOBOS PÉTER Törökszentmiklós— Szászberek 1-0 (1-0) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Hal- gat Törökszentmiklós: Tarjányi - Orbán, Farkas, Papp, Görög, Er­dei (Kozák E.), Lóié F, Gergely, Kozák M., Babella, Barabás (Len­gyel). Edző: Csontos Lajos. Szászberek: Nagy - Juhász, Bí­ró, Gyárfás, Pálinkás (Lázár), Fe­hér, Nádházi (Vender), Laki (Zsigárdi), Vasas L., Sziráki, Va­sas P. Edzős: Vasas László. Gólszerző: Kozák M. (23.) Kitűnő játékvezetés mellett, a helyzetek sokaságát kihagyó miklósiak a végén megszenved­tek a győzelemért a sportszerűen küzdő vendégekkel szemben. Jók: Orbán, Farkas, ill. Nagy. Csontos Lajos: - Az egygólos győzelmünk igazságos, de hely­zetkihasználásunk a helyezé­sünkben is megmutatkozik. Vasas László: - Sportszerű mér­kőzésen örülök, hogy meg tudtuk nehezítem a jobb képességű hazai csapat győzelmét. csapat és a nagy iramú mérkőzé­sen, nagyszerű játékkal győzte le jó képességű ellenfelét. dán (Dajka Zs.), An­tal, Németh, Dajka M., Horváth, Porkoláb, Fecskovics. Edző: Varga László. Kunhegyes: Láng - L. Kiss, Szabó T., Dá- nyi, Tóth, R e n t a i (Nagy), Gál, Varga, Vi- raszkó, Garáz, Herbály. Edző: Varga Zsolt. Gólszerzők: Porkoláb 2 (67., 75.), Dajka Zs. (88.), ill. Rentai (21.) A sötét mezes kunhegyesi fiatalok lelkesedéssel próbálták ellensúlyozni a tiszaföldváriak nagyobb rutinját. fotó. mészáros Újszász—Abádszalók 3-2 (2-0) Újszász, 400 n., v.: Gyertyás Újszász: Szaszkó - Konka T., Boros, Bálint, Konka Cs., Gulyás, Katona, Szilvási, Makai, Dóra, Farkas (Szentpéteri). Edző: Papp István. Abádszalók: Kovrig - Takács, Szabó, Lányi, Tóth, Varga, Sipos, Oláh (Szilágyi), Vona, Vasas, Be- se. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Dóra (18.), Szilvási (28.), Konka Cs. (80.), ill. Sipos (50.), Szilágyi (75.) A helyi általános iskola diákjai­nak szurkolóversenye - külön jutalmat kapott a leghangosabb tábor — mellett sok helyzetéből ezúttal hármat kihasznált a hazai Jók: Konka Cs. és Szilvási ve­zérletével az egész csapat, ill. Kovrig, Sipos, Szabó. Papp István: - Ma nem „kor­mos”, hanem „tiszta” labdával játszottunk és egy jó csapatot si­került megvernünk. Kovrig Zoltán: - A motiváltán játszó hazaiak megfelelő első fél­idei előnyt kaptak, így a máso­dikban mutatott akaratunk már kevésnek bizonyult. Ifi: 4-1 MOLNÁR ILLÉS Tiszafüred- Kunhegyes 3-1 (0-1) Tiszafüred, 400 n„ v.: Tóth S. Tiszafüred: Gál - Hajnal, Föld­vári (Tóth), Farkas (Vidra), Jár­A csapat ko­rai, kényszerű átszervezése nem tett jót a hazaiaknak. Szünet után viszont lelkes és eredményes já­tékkal sikerült begyűjteniük a há­rom pontot. A vendégek túl kemény játéka (ez vezetett a kiállításhoz is) ke­vésnek bizonyult a pontszerzés­hez. Jók: Farkas, Hajnal, Németh, Porkoláb, ill. Herbály, Gál, Tóth. Varga László: — Úgy érzem, a KESE a második félidőre elfáradt, és mi ezt könyörtelenül kihasz­náltuk. Varga Zsolt: - A helyzetek alap­ján nem érdemeltünk vereséget, de tudom, ezt a játékot gólra játszák. Gratulálok Tiszafürednek. Ifi: 3-0 ÁBRAHÁM Jászárokszállás— Jászkisér 7-1 (5-1) Jászárokszál., 300 n„ v.: Balogh G. Jászárokszállás: Czékmán - Ördög, Forgó, Bobák (Török), Muntyán, Éliás, Csömör, Bódis, Szabó, Tóvizi, Ballagó. Edző: Ka­szab Gyula. Jászkisér: Csillik (Szirze) - Sár­közi, Kiss, Drávucz, Molnár (Vajkó), Bozsó (Szabó), Gócza, Barna, Vígh (Farkas), Szentpéte­ri, Tóth. Edző: Csillik Ferenc Gólszerzők: Ballagó 5 (6., 20., 33., 59., 84.), Tóvizi 2 (18., 44.), ill. Vígh (3.) Bár a vezetést egy szerencsés góllal a vendégek szerezték meg, már a mérkőzés elején látszott, nincs egy súlycsoportban a két csapat. Jók: Bódis vezérletével az egész csapat, ill. Sárközi, Bar­na, Gócza. Kaszab Gyula: - Első félidei jó játékunkkal eldőlt a mérkőzés. Szünet után már pontatlanabbak voltunk, de győzelmünk így sem forgott veszélyben. Csillik Ferenc: — A mérkőzésen mi szereztünk vezetést, sajnos utána egyéni hibáinkat a hazai csapat kihasználta. A második félidőben látott pozitív játékunk előremutató lehet a hátralévő ta­lálkozókra nézve. Ifi: 3-0 FARKAS JÁNOS Jászapáti—Tószeg 5-0 (3-0) Jászapáti, 600 n„ v.: Fazekas. Jászapáti: Tajti - Donkó, Hor­váth, Madarasi, Kiss (Tóth), Be- senyei, Gephart (Mosonyi), Ágó (Berkes), Vígh, Ládi (Bobák), Szamosi. Edző: László István. Tószeg: Szikom - Izsóid, Tóth T., Szabó Z„ Kolláth (Kállai), Kiss-Bús (TóthP.), Seres, Gyurkó, Bíró, Kiss N., Sándor. Edző: Tóth Tamás. Gólszerzők: Kiss 33., Vígh 3 (43., 65., 80.), Ládi (45.) Kiállítva: Kiss N. (45.) Az idei labdarúgószezon első bajnokcsapata könnyed, ötletes játékkal ilyen arányban is megér­demelt diadalt aratott. Jók: Hor­váth, Besenyei, Kiss, Vígh. László István: — A csapat nagy­szerű, közönségszórakoztató já­tékkal köszönte meg szurkolótá­bora szeretetét. Tóth Tamás: - További sok si­kert a hazaiaknak, köszönjük a valóban korrekt játékvezetést. Ifi: 7-0 ILLÉS PÉTER Szurkolói demonstráció Kisújszálláson Labdarúgó NB III. Alföld-csoport: Fegyvernek—Túrkeve-Veteriner 4-2 (3-0) Fegyvernek, 300 n., v.: Kökény Sz. Fegyvernek: Bata - Tukarcs, Zsemberi (Gyáni), Kapás - Bo- hács, Földi, Balázs, Csortos, Luk­ács (Huber) - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Öllé János. Túrkeve: Kiss Cs. - Kelemen, Debreceni, Fekete - Kui (dr. Bo­dó), Szerencsi, Varga, Fridiik, Bálint - Kiss L., Balogh. Edző: Kádár József. Gólszerzők: Faragó A. (35. - tizenegyesből), Faragó Zs. 2 (39., 59.), Földi (40.), ill. dr. Bodó (66.), Szerencsi (75.) Kiállítva: Kiss Cs. (35.) Parázs hangulatú presztízsmér­kőzésen a létért harcoló hazai csa­patot valósággal megtizedelték a durván játszó vendégek, igaz, ezért nagy árat fizettek, hiszen az első gólnál történt korai kiállítás megpecsételte sorsukat, és végül pont nélkül térhettek haza. Jók: Kapás, Földi, ill. Kelemen Öllé János: - Egy jó első félidő után kiengedtünk, ám ettől füg­getlenül gratulálok csapatomnak. Kádár József: - Ilyet még éle- temben nem láttam! ipacs Jászberényi SE Vasas— Jamina 2-1 (0-1) Jászberény, 300 n„ v.: Gera Jászberény: Bak - Oláh, Luca, Vígh, Szerencsi - Tasi (Györki, 54.), Lukácsi, Kónya (Beszteri, 43.), Nagy A. - Farkas, Gulyás (Nagy R., 57.). Edző: Vígh Tibor. Jamina: Czirbus - Szabó, Ba­logh, Varga, Nagy I. - Fehérvári, Borbola, Kurilla, Marik - Cseke, Kertész. Edző: Zsíros György. 35. perc: Gyors vendégkontra után Marik 8 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-1. 73. perc: Víghet a tizenhatoson belül felvágták, a megítélt bünte­tőt Farkas biztosan helyezte a ka­pu bal oldalába, 1-1. 80. perc: Farkas remekül lépett ki a védők közül és több csel után öt méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda Szabó lábán felpörögve becsapta Czirbus kapust, 2-1. 89. perc: Baloghot a játékveze­tő ütésért kiállította. Lukácsi gólvonalról kifejelt lö­vésével kezdődött a mérkőzés, majd Farkas és Gulyás lökete okozott gondot Czirbus kapus­nak. Minden lehetőségét elsza­lasztottá a Jászberény, nem úgy a vendégek, akik egy szép támadás végén az első félidő hajrájában megszerezték a vezetést. Szünet után minden ott folytatódott, ahol az előző befejeződött: zicce­rek sokaságát hagyta ki a JSE, s csupán a hajrában sikerült meg­fordítania az eredményt. Jók: Farkas, Lukácsi, Szeren­csi, ill. Czirbus, Nagy L, Kurilla, Szabó, Vígh Tibor: - A futball íratlan szabálya majdnem utolért ben­nünket is, mivel az elején elhi­báztuk abszolút ziccereinket és egy kontrából gólt kaptunk. A második félidőben egy Farkas Krisztián kellett ahhoz, hogy meg tudjuk fordítani az eredményt, és megérdemelten nyerjünk. Zsíros György: - Becsülettel küzdöttünk, le a kalappal a játé­kosaim előtt, másoknak azonban el kellene gondolkodnia a labda­rúgásom _________________SZALÓKI VLC Rákóczifalva— Hódmezővásárhely 0-0 Rákóczifalva, 200 n„ v.: Hegedűs Rákóczifalva: Ulviczki A. - Kő­cser, Bartusz, Eszes, Kun - Ócskái (Zebegényi), Draskóczi, Peszeki (Ulviczki M.), Ludasi - Ruskó, Nyolcas. Edző: Gömöri Béla Hódmezővásárhely: Molnár - Papp, Kovács (Borbás P), Ba­logh, Sipos - Nagy, Tóth, Szűcs, Huszár - Antal (Horváth), Bor­bás Zs. Edző: Rostás Károly. Küzdelmes mérkőzés csupán a második félidőben kapcsolt na­gyobb sebességre a házigazda, de igazi helyzetet így is csak a 85. percben alakított ki, ekkor Ulvicz­ki Mihály fejesét a kapufa hárítot­ta. Jók: Ulviczki A., Nyolcas, Bar­tusz, ill. Borbás Zs., Sipos, Balogh Gömöri Béla: - Sajnos nem tudtuk megismételni múlt heti jó játékunkat. A találkozó egyetlen pozitívuma, hogy ötödik mérkő­zésünkön nem kaptunk gólt. 27. forduló Rostás Károly: - Véleményem szerint igazságos pontosztozko­dás született. BAGi Szajól—Kondoros 3-0 (1-0) Szajol, 200 n„ v.: Holczimmer Szajol: Kolláth - Fekete, Kader, Pintér, Szabó (Farkas) - Bódi, Donkó (Fábián), Morauszki, Papp — Földi A., Sárkány. Edző: Kocsis Andor. Kondoros: Nagy G. - Varga T, Benczúr, Sárosi, Gombár- Kiszely (Palyusik), Pusztai, Lipták, Varga J. (Dián) - Janis, Hrabovszki (Jansik). Edző: Sárosi János. 6. perc: Sárkányt buktatták a ti­zenhatoson belül, a tizenegyest a sértett értékesítette, 1-0. 75. perc: Sárkány 50 méteres, hajszálpontos keresztlabdáját Mo­rauszki futtából, 12 méterről a rö­vid felső sarokba bombázta, 2-0. 89. perc: Sárkány egy leheletfi­nom csellel kibillentette őrzőjét az egyensúlyából, majd a hosszú sarokba pörgetett, 3-0. Az első félidő elején büntetőből vezetést szerzett a hazai csapat, utána a vendégek vették át a játék irányítását, ám két kontra táma­dásból a szajoliak növelték elő­nyüket. Jók: Kolláth, Pintér, Sárkány, Földi A., Morauszki, ill. Nagy G. Kocsis Andor: - A második fél­időben sikerült felnőni a feladat­hoz, s ez gólokban is megmutat­kozott. Sárosi János: — Bár mezőnyfö­lényben voltunk, az eredmény tükrében ez édeskevés. Gratulá- lok az ellenfélnek. ___________kun Ka rcag—Békés 3-2 (1-0) Karcag, 450 n., v.: Fülöp Karcag: Móga - Orosz, Kardos, Kemecsi, Ramos - Bujdosó (Tóth), Balogh (Babotán), Tren- csényi, Békési - Nagy (Varga J.), Fekete. Edző: Varga János. Békés: Kovács - Pösze, Pánti, Kubik Cs., Kubik T. - Sándor, Bankó L. (Bankó B.), László (Ba­logh), Horváth — Szabó (Hra­bovszki), Szamos. Edző: Hanyecz János. 10. perc: Bujdosó jobb oldali beadását Ramos helyezte a bal al­só sarokba, 1-0. 60. perc: Ramos nagyszerű in­dításával Fekete lefutotta védőjét, majd 11 méterről a bal alsó sarok­ba gurított, 2-0. 65. perc: Horváth hagyta fakép­nél a védőket és a kimozduló ka­pus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. 80. perc: Egy védelmi hibát ki­használva Szarvas egyenlített, 2-2. 82. perc: Trencsényi jobb olda­li beadását Kardos fejelte a jobb alsó sarokba, 3-2. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen a lelkesen játszó vendégcsa­pat ellen a hazaiak nagyon ener- váltan játszottak és ez majdnem megbosszulta magát. Jók: Ramos, Trencsényi, ill. Sándor, Horváth, Szamos. Varga János: - A sorozat­meccs fáradalmai ma látszódtak meg a csapaton, nagyon tompák voltak. Hanyecz János: - Gratulálok a fiatal játékosaimnak, kitettek ma­gukért és majdnem meglepetést okoztak.___________________orosz Kis újszállás— Gyomaendrőd 1-0 (0-0) Kisújszállás, 300 n., v.: Samu Kisújszállás: Kui - Bognár, Kó­lái, Majláth, Gubucz (Szabó) - Kurucz, Csillag, Ladányi (Kiss), Seres (Kormány) - Rácz, Tamás. Edző: Csillag László. Gyomaendrőd: Kiss - Szabó, Dctnó, Farkasinszki (Kurilla), Uhrin - Göblyös, Szántó, Hídvégi, Kéri, Osán - Illyés. Edző: Paulik János. 52. perc: Tamás szögletét Kálai fejelte a hálóba, 1-0. 85. perc: Kérit a játékvezető ki­állította. Szurkolói demonstrációval kez­dődött a mérkőzés, ahol a hazai drukkerek csapatuk megmenté­séért, életben maradásáért tün­tettek. A megfiatalított és tartalé­kos kisúji gárda ismét bebizonyí­totta, a városnak szüksége van a labdarúgásra. A mutatott játék alapján a vendéglátók megérde­melt győzelmet arattak. Jók: Csil­laggal az élen az egész CSAPAT, ill. Szántó, Szabó Csillag László: - Az akarat di­adala volt. Paulik János: - Saját magun­kat vertük meg, ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni. CSÓRJA I