Új Néplap, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

2003. Május 12., hétfő SPORT 11. OLDAL Tovább tart a miklósiak vesszőfutása Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 24. forduló Besenyszög— Jászkisér 5-2 (1-0) Besenyszög, 200 n„ v.: Jakab Besenyszög: Hajdú - Méri, Gilszki, Varga (Szekeres), Szalai, Danyi (Fecske), Besenyei, Homo- la (Serjuca), Térjék (Szekeres), Kövesdi, Szabó. Edző: Varga Ist­ván. Jászkisér: Szirze - Pap, Sárkö­zi, Kiss, Barna, Kerepesi, Drá- vucz, Bozsó (Gócza), Tóth F., Szentpéteri, Tóth D. Edző: Csillik Ferenc. Gólszerzők: Kövesdi 2 (15., 50.), Méri 2 (47., 70.), Bese­nyei (83.), ill. Szentpéteri (82., tizenegyesből), Gó cza (88.). Kiállítva: Pap (58.) Már az első fél­időben eldönt­hették volna a hazaiak a mér­kőzést, de fölé­nyüket ekkor még nem tudták gólra váltani. Jók: Danyi, Kövesdi, Mé­ri, Szalai, ill. Kerepesi Varga István: - Ha nem is olyan játékkal, ahogy szeret­tük volna, de megérdemelten győztünk. Csillik Ferenc: - Az első fél­időben helyzet nélkül szerzett vezetést Besenyszög, a máso­dikban pedig a kritikán aluli já­tékvezetés nagyban befolyá­solta a végeredmény kialakuld sát. Ifi: 8-2 CSAJBÓK FERENC Kunszentmárton— Tószeg 8-1 (5-0) Kunszentmárton, 200 n., v.: Scsitovics Kunszentmárton: Gácsi — Kiss (Varga), Demeter, Apatóczki, Pálinkás Gy. (Cseh), Nagy (Pálinkás J.), Bende, Molnár, Gellér, Imrei K. (Szarka), Király. Edző: Földi Tibor. Tószeg: Szikora - Kiss (Kállai), Fazekas, Kis-Bús, Szabó Z., Kol- láth, Bíró, Tóth Z„ Kovács (Lit- ka), Kelemen, Tóth T. Edző: Tóth Tamás. Gólszerzők: Bende 2 (17., 29.), Imrei K. (27., 4L), Király (43.), Molnár (47.), Apatóczki (52., - ti­zenegyesből), Szabó (74., öngól), ill. Tóth T. (64.) Kiállítva: Kis-Bús (38.) Jó játékvezetés mellett, a min­den csapatrészben jobb hazai csapat esélyt sem hagyott vendé­koztató játékkal magabiztos győ­zelmet arattunk, várjuk szerdára is lelkes szurkolóinkat. Tóth Tamás: - A hazai csapat minden tekintetben felülmúlt bennünket. Ifi: 3-1 _________DOBOS PÉTER Új szász—Kun FC 3-1 (2-1) Újszász, 150 n„ v.: Ludányi Újszász: Szaszkó - Konka T., Boros, Rézsó, Bá­lint, Tet­szetős já- ^ tékkal már az első játék- részben' olyan fölényt alakított ki, nogy a győze­lem egy pillanatra sem forgott veszélyben. Jók: Bende, Imrei, Apatóczki, Kiss, ill. Fazekas, Tóth T. Földi Tibor: - Közönségszóra­Újszászon meglepetésre a kiesésre álló hazaiak legyőzték az esélyesebbnek vélt Kun FC-t. FOTÓ: CSABAI Konka Cs„ Gu- l y á s (Szentpé­teri), Ka­tona (Ke­rekes) , Szilvási, Makni, Dó­ra (Farkas). Edző: Papp István. Kun FC: Tatai - Urbancsok, Do­bó, Bontovics, Gácsi Zs. (Nagy), ■ Hevesi- Tóth, Farkas, Szendrei, Balogh, Gácsi A., Csesz­nek. Edző: Szabó András. Gólszer­zők: Gulyás 2 (15., 45.), Kon­ka (60.), ill. Gácsi Zs. (20.) A minden részében jobb hazai együttes megérdemelten szerezte meg a győzelmet a jó erőkből ál­ló vendégcsapat ellen. Jók: Makaival az élen az egész csapat, ill. Bontovics. Papp István: - Jó játékkal győz­tük le a csibészes futballt játszó Kun FC-t. Szabó András: - A sok sérülés miatti tartalékos felállásunk és gyenge játékunk lehet magyará­zat a vereségre. Ifi: 1-2____ MOLNÁR ILLÉS Kunhegyes- Jászfényszaru 4-1 (3-1) Kunhegyes, 350 n., v.: Erdősi Kunhegyes: Láng - Horváth, Szabó, Kovács (Virraszkó), Ren- tai (Elgis), Gál, Garáz (Nagy), Albert, Herbály, Tóth, Sós (Ró­zsa). Edző: Varga Zsolt Jászfény szaru: Mészáros - Ek- ker, Kiss, Pál, Borbély, Vancsik, Vi­tányi, Tóth, Kwiah, Tombor (Ja­nik), Balogh. Edző: Kiss István. Gólszerzők: Herbály 3 (21., 24., 35.), Horváth (58.), ill. Tóth (6. - tizenegyesből) Bár egygólos előnyt adott ellen­felének a KESE, rövid idő alatt le­dolgozta hátrányát, és végig ma­gabiztos, jó játékot mutatva, ilyen arányban is megérdemelten nyert a csak időnként „fellángo­ló” vendégek ellen. Jó játékveze­tés mellett sportszerű mérkőzést láthatott a közönség. Jók: Herbály, Láng, Szabó, Tóth, ill. Mészáros, Tóth. Varga Zsolt: - Rossz játékkal is nyerni tudtunk, így örülhetünk a győzelemnek. Kiss István: - Adtunk egy fél­idő előnyt az ellenfélnek, a máso­dikban már jobban játszottunk, de el kell ismernem, megérde­melten győzött a hazai csapat. Ifi: 3-0 _______ SZABÓ OÁBOR Törökszentmiklós— Abádszalók 0-3 (0-0) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Bo­ros Törökszentmiklós: Tarjányi - Orbán, Molnár, Farkas (Papp), Gö­rög (Váradi), Kozák M., Gergely, Erdei, Lóié E, Babella (Lengyel), Barabás. Edző: Csontos Lajos. Abádszalók: Kovrig - Takács, Sipos, Lányi, Hamar, Oláh J., Pócs (Szilágyi), Vasas, Bese, Var­ga (Oláh A.), Tóth. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerző: Oláh J. 3 (49., 67., 90.) A gyenge játékot produkáló ha­zai csapat megérdemelt veresé­get szenvedett vendégétől, s ez­zel a jelek szerint tovább tart a miklósiak tavaszi vesszőfutása. Jók: Erdei, ill. Oláh J. vezetésé­vel az egész csapat Csontos Lajos: - Szégyenteljes vereségünkre semmi mentséget nem lehet felhozni. Kovrig Zoltán: - Fegyelmezett játékunk nagyszerű eredményt produkált a jó képességű mikló- siakkal szemben. Ifi: 7-2 _________NAGY KÁLMÁN Já szárokszállás— Tiszaföldvár 2-3 (1-1) Jászárokszállás, 300 n„ v.: Pallai Jászárokszállás: Czékmán - Ivony, Bobák, Csömör, Ördög (Muntyán), Szabó, Bódis, Éliás, Tóvizi (Török), Ballagó, Banya (Gebhárd). Edző: Kaszab Gyula Tiszaföldvár: Huszár - Szil­ágyi, Szarvas, Meggyes, Nagy, Szikora, Czető, Hanga, Sztrim- bei, Májer N. (Kollár), Kun (Sike). Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Bódis (6.), Szabó (89.), ill. Hanga (31.), Szilágyi (51.), Kun (77.) Füleki Lajos, a hazaiak elhunyt egykori intézője tiszteletére egy perces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A gyengén, elképze­lés nélkül játszó hazaiak ellen megérdemelten vitték el a három pontot a földváriak. Jók: Éliás, Csömör, ill. Sztrim- bei, Szarvas, Hanga. Kaszab Gyula: — Gratulálok a Földvárnak. Sólyom Vilmos: — Szervezet­tebben és jobban futballoztunk, mint a hazaiak és nagyon fontos győzelmet arattunk. Ifi: 4-0_________FARKAS JÁNOS Tiszafüred—Mezőtúr 1-0 (0-0) Tiszafüred, 300 n„ v.: Tyukodi Tiszafüred: Gál - Hajnal, Föld­vári, Járdán (Vidra), Farkas, An­tal, Németh, Dajka, Horváth, Fecskovics, Porkoláb. Edző: Varga László Mezőtúr: Nagy S. - Rimóczi Z+ Barna, Szőke, Nagy G., Kiss, Nagy L, Kinyik, Rimóczi Cs., Békési, Tóth. Edző: Csanálosi Miklós Gólszerző: Farkas (74.) Kiállítva: Kinyik (76.) A két jól felkészített csapat iga­zi „egygólos” mérkőzésén a füre­diek megérdemelten gyűjtötték be a győzelmet, megőrizve ezzel hazai veretlenségüket. Jók: Farkas vezérletével az egész csapat, ill. Rimóczi Z., Ri­móczi Cs., Barna, Kiss. Varga László: - Mezőnyfölé­nyünk és helyzeteink alapján megérdemelten nyertük a rang­adót. Csanálosi Miklós: - Egyenlő erő küzdelméből a bírók kerültek ki győztesen. Ifi: 3-2 ÁBRAHÁM TAMÁS Jászapáti—Szászberek 2-0 (1-0) Jászapáti 400 n., v.: Jancsó Jászapáti: Tajti - Donkó, Hor­váth, Urbán, Madarasi, Besenyei (Tóth), Gebhart (Szabari), Vígh (Bobák), Berkes (Kiss), Ládi, Szamosi. Edző: László István. Szászberek: Nagy - Juhász, Bí­ró, Gyárfás, Pálinkás, Fehér, La­ki (Zsigárdi), Vasas L, Sziráki, Vasas P. (Lázár), Nádházi (Rent­ier). Edző: Vasas László. Gólszerzők: Besenyei (6.), Sza­mosi (58.) A mérkőzés előtt gyászszünet­tel emlékeztek a jelenlévők a hat­vanas évek apáti labdarúgó le­gendájára, Szirze Gyulára. A ven­dégcsapat megszokott, fegyelme­zett, zárt védelmét a hazaiak csak ritkán tudták feltörni. Jók: Urbán, Besenyei, Szamosi, ill. Bíró vezérletével az egész csa­pat. László István: - A vártnál ugyan nehezebben győztünk, de örömünkre folytatjuk tavaszi me­netelésünket. Vasas László: - Majdnem sike­rült a Jászapáti gépezetben za­vart keltenünk. Ifi: 6-0 ILLÉS PÉTER Jászberényi SE Vasas— Kisújszállás 8-0 (6-0) Jászberény, 300 n., v.: Tóth S. Jászberény: Bak - Oláh (Nagy A., 51.), Boros, Luca, Kónya - Tasi, Lukácsi, Vígh (Gulyás, 56.), Kádár - Balázs (Nagy R., 60.), Farkas. Edző: Vígh Tibor. Kisújszállás: Kui (Kormány, 39.) - Majláth, Hegedűs, Kálai, Kása - Gubucz, Sólyom, Csillag, Tamás - Szitkó, Antal (Kurucz, 32.). Játékosedző: Csillag László. 2. perc: Balázs a kapust is ki­cselezve lőtt a kapuba, 1-0 12. perc: Farkas kilépett és 14 méterről a hosszú sarokba bom­bázott, 2-0. 14. perc: Balázs egy ajándék­labdát 35 méterről emelt az üres kapuba, 3-0. 28. perc: Szabadrúgás után le­nullázták a kisúji védelmet, Balázs 5 méterről passzolt a hálóba, 4-0. 37. perc: Farkas 16 méteres fe­jese a kapufáról kipattant, ám a csatár befutotta a labdát és Kui kapust megelőzve növelte csapa­ta előnyét, 5-0. 38. perc: Tasi jobb oldali be­adását Balázs fejelte 8 méterről a léc alá, 6-0. 59. perc: Farkas remek labdát kapott Gulyástól és nem okozott gondot az ötösről a hálóba talál­nia, 7-0. 85. perc: Kádár beadását Nagy R. 3 méterről fejelte a kapuba, 8-0. A hazaiak fölénye alapján csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a végeredmény. Jók: Balázs, Farkas, Lukácsi, Luca, ill. Sólyom Kiütéses herényi győzelem Labdarúgó NB III. Alföld-csoport, 25. forduló Vígh Tibor: - A rendkívüli jó kezdés szárnyakat adott a csa­patnak és ilyen arányban is meg­érdemelten nyertünk. Csillag László: - Szégyellem magam a csapat nevében, sajnos nehéz helyzetünk ellenére a játé­kosok sem úgy állnak a dolgok­hoz, ahogy kellene. Ezúttal fel­ajánlom lemondásom a szakve­zetésnek ___________SZALÓKI Rá kóczifalva—Békés 2-0 (1-0) Rákóczifalva, 200 n., v.: Holcim- mer Rákóczifalva: Ulviczki A. - Eszes, Kőcser, Bartusz, Kun - Draskóczi, Peszeki, Ludasi (Ul­viczki M.), Nyolcas - B. Tóth, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Békés: Kovács - Szabó, Balogh (László), Pálfi, Feurvekker (Ba­kó) - Sándor, Fazekas, Zsibrita, Horváth - Fejes (Szarvas), Pőcze. Edző: Hanyecz János. 9. perc: B. Tóth Balázst buktat­ták a kaputól 18 méterre, a sza­badrúgást Ruskó a jobb sarokba lőtte, 1-0. 63. perc: A védőkről lepattanó labdát Ruskó közelről a hálóba pofozta, 2-0. Rákóczifalva támadólag lépett fel, de teljesítménye a nagy me­leg és a rossz talajú pálya miatt sok kivetni valót hagyott maga után. Szünet után a vendégcsa­pat előrébb merészkedett, de a második gól után feladta a mér­kőzést, így Rákóczifalva megér­demelten győzött. Jók: Bartusz, Ruskó, ill. Ko­vács, Sándor Gömöri Béla: - Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a rengeteg kihagyott helyzettel. Hanyecz János: — Megérde­melten győzött a hazai csapat, bár két pontrúgás döntötte el a találkozó sorsát. __baoi T úrkeve-Veteriner— Szentes 1-1 (0-1) Túrkeve, 300 n„ v.: Gulyás Túrkeve: Tőke - Kelemen, Deb- reczeni, S. Nagy, Szerencsi - dr. Bodó (Kántor. 78.), Varga, Frid­iik (Jandó, 70.), Bálint - Ba­logh, Kiss.. Edző: Kádár József. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Szarvas, Koncz - Pálfi (Fajkusz, 46.), Tóth, Nona (Török, 55.), Kelemen - Kurucsai (Pálinkó, 72.), Mátyás. Edző: Bozóki Zol­tán. 18. perc: Nona ügyesen ívelte át a labdát a védőkön, és a jókor ér­kező Szarvas a kifutó kapus mel­lett az üres kapuba emelt, 0-1. 64. perc: dr. Bodó 22 méteres szabadrúgásból egyenlített, 1-1. A találkozó elején a vendéglá­tók nagyon tisztelték a listaveze­tőt, s a Szentes ezt ki is használ­ta. A második félidőben feljött a Túrkeve, egyenrangú ellenfél lett, sőt időnként felül is múlta az éllovast. A látottak alapján az egy pontra mindenképpen rászol­gált. Jók: Bálint, Debreczeni, dr. Bo­dó, S.Nagy, Kelemen, ill. Mátyás, Szarvas. Kádár József: - A csapat szer­vezett játéka bravúros pontot eredményezett. Bozóki Zoltán: - Továbbra is gyengén futballozunk. márki Fegyvernek—Algyő 2-5 (0-2) Fegyvernek, 300 n., v.: dr. Christi- án Fegyvernek: Tasi - Tukarcs (Lukács), Zsemberi, Bata, Kapás- Földi, Bohács, Balázs, Csortos- Faragó Zs., Faragó A. Edző: Öl­lé János. Algyő: Dénes - Bodonyi, Krisz­tin, Kriszner, Gál - Terhes, Koncz, Kothencz, Brinszky-Tóth, Varga. Edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Faragó A. (54.), Bohács (67.), ill. Terhes (2.), Tóth 2 (8., 86.), Brinszki 2 (80., 90.) Kiállítva: Koncz (46.) Magasabb körökben már el­döntött, hogy Fegyvernek nem való ebbe az osztályba. Jók: Csortos, ill. Kriszner, Tóth. Öllé János: - A játék képe nem tükrözi az eredményt, mert 2-2 után a játékvezetők gondoskod­tak róla, hogy elvegyék kedvün­ket ettől az osztálytól. Brinszky Adrián: - Úgy ér­zem, megérdemelten nyertünk. ________________________IPÁCS Ka rcag— Gyomaendrőd 3-0 (1-0) Karcag, 400 n., v.: Gera Karcag: Móga (Kun) - Tóth, Kardos (Rácz), Balogh - Békési, Bujdosó, Varga J. (Kiss), Trencsé- nyi - Fekete, Nagy, Babotán. Edző: Varga János. Gyomaendrőd: Kiss - Csikós, Szabó, Dankó, Szántó - Göb- lyös, Uhrin, Farkasinszki (Kuril- la), Illyés - Osán, Beintrót (Ora- vecz). Edző: Paulik János. 15. perc: Balogh nagyszerű in­dításából Babotán 18 m-ről kilőt­te a jobb sarkot, 1-0. 54. perc: Bujdosó jobb oldali beadását Nagy passzolta a jobb alsó sarokba, 2-0. 65. perc: Fekete a bal alsó sa­rokba bombázott, 3-0. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen a nagyon sok helyzetet kiha­gyó hazai csapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jók: Móga, Bujdosó, Trencsé- nyi, Babotán, ill. Kiss, Csikós, Göblyös. Varga János: - Már a helyzete­kig eljutottunk, de a kihasználá­sukkal továbbra is gondjaink vannak. Paulik János: - Ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek a hazaiak. orosz Szajol—Jamina 2-3 (0-0) Szajol, 200 n., v.: Fülöp Szajol: Kolláth - Bódi (Csőke), Pintér, Kader, Mészáros - Már­kus (Vasadi), Donkó, Morausz- ki, Fábián (Farkas) - Papp, Föl­di A. Edző: Kocsis Andor. Jamina: Kollár - Friderikusz (Vandák), Kertész (Balogh), Nagy - Fehérvárt, Pusztai, Bor- bola, Kurilla-Marik, Cseke, Czi- nanó. Edző: Zsíros György. 62. perc: Farkas egyéni szóló után talált a hálóba, 1-0. 72. perc: Fehérvárt higgadtan helyezett a kapuba, 1-1. 76. perc: A megzavarodott ha­zai védelem díszkiséretében Ku­rilla megszerezte a vezetést a csabaiaknak, 1-2. 79. perc: A teljesen egyedül fe­lejtett Cseke a jobb sarokba fejelt, 1-3. 89. perc: Donkó 25 m-es sza­badrúgásból kilőtte a bal alsó sar­kot, 2-3. Jók: Kolláth, Donkó, Pintér, Farkas, ill. Nagy, Czinanó, Fehér­vári, Kurilla Kocsis Andor: — A vendégek jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetik győzelmüket. Zsíros György: - Már az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk, a lelkes és szimpati­kus hazai csapat ellen. KUN MIHÁLY