Új Néplap, 2003. január (14. évfolyam, 1-26. szám)

2003-01-20 / 16. szám

|2003. Január 20., hétfő $ P 0 -R T 13. OLDAL Csalódás Berényben NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA V-fon Jászberény— Vasas Óbuda Budai Tégla 1:3 (21,-20, -21,-13) Jászberény, 300 n., v.: Donkó, L. Jászberény: Bóta, Fésűs, Vargá- né, Héjjas, KissB., Adorján. Csere: Selmeczi (liberó), Nagyi, Németh Zs., Halgat. Edző: Deme Gábor. Vasas: Kriegel 0., Nyári, Jáka, Tormási, Dégi, Takács. Csere: Vatai (liberó), Kriegel £., Pin- czés, Váczi, Meléndez-Pál. Edző: Ratimorszky Károly. Az eredmény alakulása, I. játszma: 2-6,8-14,16-16,21-19. II. játszma: 5-2, 10-6, 16-16, 20-20. III. játszma: 3-6,6-11,11-15,17-22. IV. játszma: 3-7,8-14,10-15,11-20. Az első szettben állva hagyta vendéglátóját a szemmel látható­an nagyobb önbizalommal pályá­ra lépő Vasas, és az első időkérésig 5 pontos előnyre tett szert. Ezután sem találta saját játékát a Berény, és úgy tűnt, elmegy a játszma, mi­kor egy csapásra feljavult a hazai sánc, és zsinórban blokkolták Kriegelék ütéseit. Ugyan sikerült is ezzel ledolgozni a hátrányt, de a vezetést csak 18-nál vette át a V- fon. Igaz, ezt követően már nem is engedte ki kezéből, a térfélcsere után Bótáék elképzelése szerint alakult az állás, a nyitásfogadás­ban halovány teljesítményt nyújtó piros-kékek asszisztálása mellett nem volt okuk az idegeskedésre. Talán a biztos vezetés tette, de csökkent figyelmük, és a felkínált lehetőséggel élt a Vasas, megfordí­totta az eredményt. A vártatlanul elvesztett menet annyira megfog­ta a hazaiakat, hogy a remekül mezőnyöző fővárosiak ellen esé­lyük sem volt a folytatásban a győ­zelemre. (GÉLÉI) Szépségtapasz a végjátékban Diósgyőri KSK-Szolnoki MÁV-Coop 71-64 (14-19, 19-12, 28-7, 10-26) A REAC meglepetése Labdarúgó­TEREMBAJNOKSÁG Tökéletes visszavágás Röplabda, férfi NB I. Szolnoki Titász RK-SI— Veszprém 3:0 (18,21,17) Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 n., Csizmarik, Bodrogi Szolnok: SURÁNYI SZ., Ju­hász, MELICHER, Szegedi, PÉNZES, GULYÁS. Csere: Illés (liberó). Edző: Surányi Márton. Veszprém: Marton, Klausz, SECK, Weisz, Jánosik, POL- LÁK. Csere: Kemény (liberó), Horváth. Edző: Rausch László. Az eredmény alakulása, I. játszma: 4-6, 13-11, 21-15. II. játszma: 9-3, 14-10, 18-18. III. játszma: 6-8,10-10,17-10. A tabella 3. helyén álló Veszp­rém a remek őszi szereplésével - a Dág és a Szolnok legyőzésé­vel - hívta fel magára a figyel­met. A hazaiak a reváns remé­nyében álltak háló mögé, s en­nek az elképzelésüknek tökéle­tesen megfeleltek. A Titász a já­ték minden elemében felülemel­kedett a vendégeken. Nyitásbiz­tonságban, valamint ütéserőben egyaránt meglepték a bakonyia­kat, akiket a házigazdák mind­össze 52 perc alatt simán győz­tek le. A Szolnok legközelebb ja­nuár 25-én Debrecenben a DEAC ellen lép pályára. Surányi Márton: - Csapatjá­tékunk egyre biztatóbb a soron következő rangadók előtt. Rausch László: - Két kulcsjá­tékosunk sérülten vállalta a játé­kot, így esélyünk sem volt a re­mekül játszó Szolnok ellen. ■ NŐI KOSÁRLABDA, NB I., A CSOPORT, 14. FORDULÓ Miskolc 1500 n„ v.: Bodnár, Papp. DIÓSGYŐR: Hadzsovics 10, BROSOVSZKY 17/6, Balogh 2, Csávás 4, Gaither 12, Csere: SZEMERÉDI 23/6, Szlimák, Koncz, Burse 3, Edző: Miien Vukicsevics. MÁV-COOP: Djelmis 11, Szélesy 3, HIBBERT 20/9, Farmer 13/3, Pennies 11, Csere: Németh 2, Radnóty 4. Edző: Tapodi Péter. Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-7, 8. p.: 10-12,13. p.: 18-21,18. p.: 25-25, 24. p.: 44-32, 28. p.: 54-36, 32. p.: 63-41, 38. p.: 69-58. Kipontozódott: Perovics 32., Hadzovics 36., Gaitner 40. Meglátjuk, mire vagyunk képesek idegenben - mondta a meccs előtt Tapodi Péter, a szolno­kiak edzője. A diósgyőriek részéről Miien Vuki­csevics amondó volt, hogy: - Jó meccset akar­tunk játszani, legfőbb célunk hazai veretlensé­günk megőrzése. Szerencsére a cooposoknál mindenki vállalta a fellépést, a DKSK-nál pedig bemutatkozott az újonnan igazolt amerikai Burse. Perovics 6 pontot dobott az első 5 percben, eh­hez társult Hibbert triplája, melyre csak két duplával tudtak válaszolni a vendéglátók. Vuki­csevics időt kért, majd cserélt, Balogh helyére az egykori szolnoki kosarast, Szemerédit küldte a pályára. Ennek ellenére a különösen védekezés­ben remeklő szolnokiak 14 percig tartották elő­nyüket. A folytatásban azonban jött a vendég­rövidzárlat, és fordított a DKSK a roppant agilis Szemerédi révén. A félidő hajrájában óriási adok-kapok alakult ki mindkét palánk alatt, en­nek eredményeképpen a hazaiak két amerikai centere 3-3 személyi hibánál járt, sajnos Perovics rajtuk is túltett négy faulttal. A fordulást követően Brosovszkyék négy perc alatt 12 pontot termeltek, míg a vendégek csu­pán egyetlenegyet jegyezhettek ebben a perió­dusban. Sajnos nem volt vége, mert szárnyalt a Diósgyőr, szinte minden sikerült neki, a Szolnok pedig nem találta önmagát. Mindezt alátámaszt­ja, hogy a harmadik negyedben mindössze egy mezőnykosarat értek el a cooposok, így nem csoda, hogy 23 pontosf!) hátrányba kerültek. Ám azt dicséretükre lehet mondani, hogy nem adták fel, Hibbert vezényletével ellenfelük nyo­mába eredtek. A végjátékban pedig 12 pont alá faragták hátrányukat, ami azt jelenti, hogy leg­alább az egymás elleni eredményekben jobbnak bizonyultak a diósgyőrieknél. Németh Betti (labdával) a szokottnál kevesebbet vállalt magára FOTÓI BUGÁNY Miien Vukicsevics: - Elfáradtunk a mérkőzés végére, remélem, az egymás elleni eredmények­nek nem lesz jelentősége a végelszámolásnál. Tapodi Péter: — Ki kell elemeznünk, hogy a 3. negyedben miért kerültünk a padlóra. A záró já­tékrészben nyújtott teljesítményükért azonban minden dicséretet megérdemelnek a lányok. További eredmények: PVSK-ZTE 82-37, GYSEV-BEAC 94-46. Férfiak, MK: Albacomp- Debrecen 88-79 — a visszavágót január 28-án rendezik. VÉCSÉ Kialakult a négyes mezőny Új Néplap megyei I. osztályú teremlabdarúgó-torna A hét végén Tiszafüreden és Jászberényben rendezték meg a megyei I. osztályú lab­darúgócsapatok hagyomá­nyos téli terembajnokságát az Új Néplap Kupájáért. Bár nem a legsportszerűbb keretek kö­zött, de hazai környezetben búcsúzott el a folytatástól a címvédő füredi együttes. Szombaton a délelőtti csoportban meglehetősen kiegyenlített me­zőny jött össze Tiszafüreden, hi­szen bár például a tiszaföldváriak egyetlen pontot sem szereztek, a legnagyobb különbségű veresé­gük is mindössze kétgólos volt. Az első forduló győztesei, a Kunhe­gyes és a Törökszentmiklós a sor­solás szeszélye folytán már a má­sodik körben szembekerült egy­mással, s miután a nagypályás baj­nokság őszi idényében remeklő KESE diadalmaskodott, kiharcolta a továbbjutást. A délutáni kvartett esetében sajnos nem a pályán, ha­nem zsűriasztalnál dőlt el az első hely sorsa. Történt, hogy a Kun- szentmárton edzője, Földi Tibor- hétvégeken Ausztriában szerepel — mindenféle igazolás és játéken­gedély nélkül, a versenybizottság figyelmeztetése ellenére a Kun FC (2-2) és a Mezőtúr (4-0) ellen is pályára lépett, s mivel a vetélytár- sak jogosan megóvták az eredmé­nyeket, a vb 3-0-lal igazolta a meccseket. A házigazda fürediek viszont csak két góllal, 4-2-re ver­ték a Földi nélkül felálló KUTE-t, s mivel az utolsó mérkőzésen két perccel a lefújás előtt döntetlenre adták a Kun FC elleni rangadót; rosszabb gólkülönbséggel a máso­dik helyre szorultak. Pedig a pá­lyán elért eredmények alapján a 7 pontos Tiszafürednek kellett vol­na az élen végeznie a hat pontot gyűjtött Mezőtúr és a mindössze két Németh János góljai sem segítették a döntőbe a Tiszafüredet FOTÓI BUGÁNY egyszer győztes, valamint döntetlent elért Kun FC előtt. Vasárnap Jászberényben mindkét csoportban remek já­tékkal, pontveszteség nélkül vég­zett a továbbjutó helyen a Jász- árokszállás és az Újszász. Külö­nösen az utóbbi csapat villantot­ta meg a kispályás futball szépsé­gét, játékosain látszott, hogy többségük a futsalbajnokságban is eredményesen szerepelnek. Eredmények — A-csoport: Kunhegyes-Tiszaföldvár 3-1, Abádszalók-Törökszentmiklós 1-2, Tiszaföldvár-Abádszalók 0­2, Törökszentmiklós-Kunhe- gyes 1-2, Kunhegyes-Abádsza- lók 2-2, Tiszaföldvár-Török- szentmiklós 1-2. A végered­mény: 1. Kunhegyes 7, 2. Török­szentmiklós 6, 3. Abádszalók 4, 4. Tiszaföldvár 0 pont. B-cso- port: KUTE-Kun FC (2-2) óvás után 0-3, Mezőtúr-Tiszafüred 0- 4, Kun FC—Mezőtúr 6-2, Tiszafü- red-KUTE 4-2, KUTE-Mezőtúr (0-4) óvás után 0-3, Tiszafüred- Kun FC 1-1. A végeredmény: 1. Kun FC 7 (10-3), 2. Tiszafüred 7 (9-3), 3. Mezőtúr 3, 4. KUTE 0 pont. C-csoport: Jászárokszál- lás-Jászkisér 3-0, Szászberek— Jászfényszaru 1-0, Jászkisér— Szászberek 2-1, Jászfényszaru- Jászárokszállás 1-2, Jászárok- szállás-Szászberek 3-0, Jász- fényszaru-Jászkisér 1-2. A vég­eredmény: Jászárokszállás 9, 2. Jászkisér 6, Szászberek 3, Jász­fényszaru 0. D-csoport: Jászapá- ti-Ujszász 0-4, Tószeg-Beseny- szög 2-1, Újszász-Tószeg 4-1, Besenyszög-Jászapáti 0-4, Jász- apáti-Tószeg 2-3, Besenyszög- Ujszász 0-1. A végeredmény: 1. Újszász 9, 2. Tószeg 6, Jászapáti 3, 4. BesenyszögO. A február 8-i négyes döntőben a Kunhegyes, a Kun FC, Jász­árokszállás és az Újszász lép majd pályára. ________________________________[OILED Igazságos döntetlen Férfi vízilabda OB I., _________16.FORDULÓ Szoln oki VSC-OSC 7-7 (1-3,2-1,3-2,1-1) Damjanich uszoda, 200 n., v.: Horváth Cs., Bors L. SZVSC: KIS T. - Mohi, Luk­ács 2, Boros, Pataki, KRASZ- NAI B. 3, Cseh 2. Csere: Kör­mendi, Vargyas, Hidasi, Han- gay, Munkácsy, Kenéz. Edző: Urbán Lajos. OSC: KARDOS - Békési, Ürö- gi, Keszthelyi B., Ofner 2, Be- rezvai 2, Tiba 2. Csere: Hábet- ler, Alibán, MÁNYAI1, Szollár, Haufer, Ludányi. Edző: Keszt­helyi Tibor. Gól — emberelőnyből: 10/4, ill. 7/4. Négyméteresből: -, ill. 1/0. Kipontozódott: Boros a 19. p. Cseh Sándor jobb felső sarkos gólja szebb szolnoki jövőt sejte­tett a második percben. A folyta­tás azonban vendéggólokat ho­zott, meglepetésre gyorsabb és rámenősebb pólót játszottak fő­városiak, akik a 8. percben már 4-1-re vezettek. Lassan ébredt a matinén a szolnoki csapat, Luk­ács és Krasznai találataival csak fordulás után érte utol, majd előzte egyre fáradó vetélytársát. Ekkor a hazai táborban minden­ki arra gondolt, hogy sima lesz az út a győzelemig. Ám a folyta­tásban összekapták magukat az orvosegyetemisták rendre ki­egyenlítették egygólos hátrányu­kat. A hajrá óriási izgalmakat ho­zott, mindkét együttesnek akad­tak szép számmal lehetőségei, de a győztes találatot egyikük sem tudta bevinni. Urbán Lajos: - Mindkét csa­pat nyerhetett volna, így reális­nak mondható pontosztozkodás született. Keszthelyi Tibor: - Igazsá­gosnak mondható a döntetlen. VÉCSÉ A másodosztályú Rákospalotai EAC már két forduló után kihar­colta a döntőbe jutást a labdarú- gó-terembajnokság szombati, dunaújvárosi selejtezőtornáján. A fővárosi együttes először az NB I-es Dunaferrt, majd a szin­tén NB I/B-s Diósgyőrt győzte le, s bár kikapott az Újpesttől, az egymás elleni eredmények te­kintetében a REAC lett a finalis- ta. Vasárnap a végig kiegyensú­lyozottan jól játszó Ferencváros lett a tornagyőztes, így a zöld-fe­hérek jutottak a döntőbe. Eredmények: Diósgyőr—Új­pest 3-2, gólszerzők: Rob, Vén, Virágh, illetve Rósa D„ Tamási. REAC—Dunaferr 2-0, g: Hajba, Nyerges. Dunaferr-Újpest 5-2, g: Rósa D., Nikolov, Lengyel, Eger, Búzás, ill. Tokody, Simek. REAC-Diósgyőr 3-2, g: Nyer­ges, Győrök (2), ill. Rob, Vén. Dunaferr—Diósgyőr 6-3, g: Ba- laskó 2, Lengyel 2, Bagoly, Niko­lov, ill. Rob, Binder, Vitelki. Új­pest-Rákospalotai EAC 5-1, g: Tokody 3, Simek 2, ill. Kőhalmi. A végeredmény: 1. Rákospa­lotai EAC 6,2. Dunaferr 6,3. Di­ósgyőr 3,4. Újpest 3. Eredmények: Pécs-Százha- lombatta 2-1, g: Pest K., Márton, illetve Szabó Z. Ferencváros- Videoton 2-0, g: Szili, Gera. Pécs-Videoton 1-1, g: Máté, il­letve Varga. Ferencváros-Száz- halombatta 3-3, g: Leo 2, Balog, illetve Szabó Z., Bakó, Bartosik. Százhalombatta-Videoton 1-2, Ferencváros-Pécs 4-2, g: Lip­csei, Gera, Leo, Szili, illetve Bérelő, Horváth S. A végeredmény: 1. Ferencvá­ros 7,2. Pécs 4,3. Videoton 4,4. Százhalombatta 1. A múlt hét végi, nyíregyházi tornákról a Debrecen és az MTK Hungária jutott tovább, a hatos döntőre február 2-án, a debreceni Főnix-csarnokban kerül sor. ■ Sebestyén éremesélyes Műkorcsolya-Eb Több sztár is hiányzik a hétfőn kezdődő malmöi műkorcsolya- Európa-bajnokságról: a férfiak között az olimpiai bajnok és címvédő Alekszandr Jogügyin, valamint honfitársa, az ezüstér­mes Alekszandr Abt sem indul a vasárnapig tartó kontinensvia­dalon. Ennek ellenére orosz fö­lény várható. A nyitónapon a nők selejtezőjét rendezik, a rö­vid programra kedden, a kűrre (itt már csak 24-en szerepelnek) csütörtökön kerül sor. A magya­rokat az éremre is esélyes, az olimpián 8. Sebestyén Júlia, to­vábbá a tavaly még osztrák szí­nekben versenyző Póth Diana képviseli. Szerdán a férfiak kva­lifikációját bonyolítják le, itt in­dul az ob-aranyérmes Tóth Zol­tán. m Súlyos vereségek Kézilabda Női NB I. Hódmezővásáhely—Túrkeve 40-15 (21-5) Legjobb hazai góldobók: Prok 8, Asztalos 6, Virág 4 Túrkevei góldobók: Jánics 8 (3), Szabó 4, Takács 2, Zelei 1. A rendkívül indiszponáltan játszó vendégek el­len a hazaiak már az első félidőben bebiztosították győzelmüket. A második játékrészben sem talált magára a Túrkeve, míg a hódmezővásárhelyiek to­vábbra is lendületesen vezették a támadásaikat, így aztán fájó, nagy gólkülönbségű sikert arattak otthonukban a szétesően játszó Kevehús ellen. Női Bajnokok Ligája Viborg (dán)—Ferencváros 34-26 (16-11) Bátran kezdett a Ferencváros és vezetést szerzett (1-2), de a kezdeti sokk után gyorsan magukhoz tértek a hazaiak, és fordítottak (4-3). A Viborg őriz­te kétgólos előnyét, majd ritmust váltott, és elhú­zott (14-9). A különbség a szünetig megmaradt. A második félidőben is remekelt a dán együttes, főleg a védekezése volt kiváló. A jól záró falat alig lehe­tett áttörni vagy átlőni, míg az indítások után Su­gárnak, illetve Miklosovának nem lehetett esélye a hárításra. A súlyos vereség azért is fájó, mert min­den bizonnyal ez a két csapat végez az első és a má­sodik helyen, s akkor az egymás elleni eredmény dönt a végelszámolásnál. A magyar bajnok tovább­ra is rossz formában játszik: szerdán a NB I. rang­adóján 32-20-ra kapott ki a Dunaferr vendégeként, most pedig csak az első tíz percben volt méltó el­lenfél. A Ferencváros február 8-án Lipcsében lép pályára. Férfi világbajnokság Kétségessé vált Mezei Richárd szereplése a hétfőn kezdődő férfi kézilabda-világbajnokságon, miután a kedden autóbalesetet szenvedett beállós állapota vasárnap rosszabbodott, így egyelőre nem utazhat Portugáliába. A szegedi játékos a kocsijával meg­csúszott a jeges úton, és csúnyán összetörte az ar­cát. Skaliczi László valószínűleg este dönti el, hogy számít-e Mezeire, vagy pedig valaki mást hív be he­lyette. Ma: Magyarország-Oroszország 16.00 (Sport 1).