Új Néplap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-14 / 265. szám

2002. November 14., csütörtök SPORT 13. OLDAL Végre ismét győzelem Az orosz bajnokot is megverték Szolnoki MÁV-Coop-Dinamo Moszkva 91-85 (30-22, 24-21, 16-24, 21-18) NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA A CSOPORT, 5. FORDULÓ Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 n., v.: Bostan (moldáv), Brziak (szlovák) MÁV-Coop: DJELMIS 26/12, SZÉLESY 12/6, Hibbert 6/3, FAR­MER 11, PEROVICS 24/3. Csere: RADNÓTY 6, Németh 6/6, Nyírő. Edző: Tapodi Péter. Dinamo Moszkva: Missarova 5/3, Speranskaja 6, Daurahukava 6, Burse 10, VAN GORP 17. Csere: SKOPA 23, FOMENKO 16/3, Koro­leva 2. Edző: Tatjana Ovecskina. Az eredmény alakulása. 4. perc: 13-6, 8. perc: 21-15, 13. p.: 34-32, 18. p.: 46-39, 24. p.: 57-53, 33. p.: 77-73, 38. p.: 84-79. Kipontozódott: Burse a 32., Van Gorp a 36. percben Két hórihorgas amerikai center­rel — Van Gorp és Burse — és a vb­­ezüstérmes csapattag, Skopával a soraiban érkezett Szolnokra az orosz bajnok, Dinamo Moszkva. Tapodi Péter, a vendéglátók meste­re annak örült legjobban, hogy vég­re komplett csapattal tudott kiállni a csoport listavezetőjével szem­ben. Szó ami szó, a szolnokiak nem tisztelték nagynevű ellenfelü­ket a mérkőzésen. Djelmis tanári irányítása mellett az elején Pero­­vics szórta meg pontokkal a vendé­geket. A folytatásban viszont Hib­bert és Szélesy dobásai értek célba. Ovecskina edzőnő pedig mindent elkövetett, cserélgette, forgatta csapatát, de a mezőnyből 62 százalékos pontossággal dobó vendéglátókat képtelenek voltak tanítványai megállítani. A szünet után na­gyon felpörgött a Dinamo, az első négy percet 12-3-ra nyerték, mellyel a továbbiakban ott lo­holtak a hazaiak nyakán. Ráadásul a bírópáros túlságosan is tisztelte az orosz bajnokot, ame­lyik igaz csak egy pillanatra, de 65-64-re meg­szerezte a vezetést. Szerencsére Farmer és Pero­­vics góljaival sikerült visszavenni a vezetést. A záró negyed 70-67-es állásról indult, Djelmis előbb ziccert, majd triplát dobott, ezekkel a pon­tokkal valamelyest megnyugodhattak a hazaiak. < Ráadásul az amerikai center Burse a kipontozó­dás sorsára jutott. A hajrában tovább remekeltek Angela Djelmis (fehérben) nemcsak a hazaiak, hanem a mezőny legjobb embere volt fotó: mészAros a szolnokiak, Hibbert labdaszerzéseivel és Djel­mis bravúros dobásaival sikerült kiharcolniuk a győzelmet. Tapodi Péter: - Sérültjeink miatt az elmúlt két hétben zaklatottan tudtunk edzeni, ez leginkább a védekezésünkben köszönt vissza. Am az a tény, hogy a nagy hírű Dinamo Moszkvát itthon legyőztük, az önmagáért beszél. Tatjana Ovecskina: - A szolnokiak védeke­zésben és támadásban is egyaránt fölénk nőttek, centereink rosszul játszottak. Vereségünkkel bo­nyolulttá tettük a továbbjutás kérdését. További eredmények: BSE—Dinamo Kurszk (orosz) 91-75, Soproni Postás—Szamara (orosz) 77-68,-Vologda (orosz)—Diósgyőr 69156o férfiak: Nymburk (cseh)-Kaposvár 75-88, Lucenec (szlovák)-Albacomp 75-86____________ vécsé Kettős pólósiker Női röplabda Extraliga V-fon Jászberény— Miskolci VSC 3:0 (18,18,24) Jászberény, 150 n., v.: Csizmarik, Járosi Jászberény: BÓTA, FÉSŰS, Adorján, Vargáné, NAGY, HÉ­JAS. Csere: Selmeczi (liberó), Halgat. Edző: Deme Gábor Miskolc: Adrianyenko, Szűcs, KATONA, Kovács, Országit, Sike. Csere: Németh A. (liberó). Edző: Kőhalmi Richárd Mintha megérezte volna a ve­szélyt a tavalyi bronzérmes he­rényi gárda, hogy akár kiesési gondja is lehet a bajnokság vé­gén, óriási lelkesedéssel kezdte az alsóházi rangadót. Játékosai nem csak nagy mezőnymunkát végeztek, de ezúttal a korábban sokat bírált sáncuk is jól állt ösz­­sze a lényeges magassági fö­lényben lévő miskolci ütők előtt. Ugyan a hajrára csökkent a hazaiak figyelme, igazából egyetlen lendületből nyerték a játszmát. Labdarúgás A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján Bázelban vív­ták a csúcsmeccset, ahol a svájci csapat alig fél óra alatt már 3-0-ra vezetett a Liverpool ellen. A foly­tatásban azonban feljöttek az an­golok, sőt kiegyenlítették hátrá­nyukat, ám a továbbjutást jelen­tő gólt már nem tudták megsze­rezni. így az FC Basel maradt a BL-ben, míg a Liverpool az UEFA- kupában vigasztalódhat. Aerobik Az ez évi ranglistaversenyek alapján mindegyik szolnoki versenyző bekerült az orszá­gos aerobikbajnokság dön­tőjébe. A debreceni fináléban az UM Aerobik és Fitness Klub csapatá­ból a kadett korosztályban fiú egyéniben Hürkecz Viktor szerez­te meg az aranyérmet, míg a juni­orok között Vígh Norbert a dobo­gó harmadik fokára állhatott fel. Térfélcserét követően sem tor­pant meg a házigazda, elveszett labdát nem ismerve, fokozato­san növelte előnyét. A meccs ér­dekes színfoltja volt, hogy a fel­adó Vargáné balkezes közbeüté­seivel gyakran hozta megoldha­tatlan helyzetbe a borsodi együt­test. A záró felvonásban aztán már a szerencse is, az egyébként sokáig jól játszó házigazda mel­lé szegődött, játékosai olyan lab­dát is megmentettek, mely ko­rábban az ellenfél pontjainak számát szaporította. A mezőny legjobbjának bizonyuló Bóta Enikő vezérelte Jászberény alig egy óra alatt megérdemelt győ­zelmet aratott, és ezzel talán helyrebillentette megcsappant önbizalmát. Deme Gábor: - Úgy érzem magam, mint az a harangöntő, aki első művét csinálta meg. Kőhalmi Richárd: — Ezen a meccsen sem játékunk, sem mentalitásunk alapján nem volt esélyünk. A már a legjobb 16 közé jutott csapatok. A csoport: Arsenal, Dortmund. B csoport: FC Valen­cia, Basel. C csoport: Real Mad­rid, AS Roma. D csoport: Interna­­zionale, Ajax. E csoport: Juven­tus. F csoport: Manchester Uni­ted, Bayer Leverkusen. G cso­port: AC Milan. H csoport: FC Barcelona. Az UEFA-kupa 3. for­dulójában folytathatja: az Auxer­­re, a Liverpool, az AEK Athén és a Lyon legénysége. A Tisza-partiak kadett hölgyko­szorúja a negyedik helyet köny­velhette el, míg ugyanez a csapat sztepp versenyszámban az ötö­dik helyet érte el. A vártnál gyen­gébb eredmény annak köszönhe­tő, hogy együttesük egyik oszlo­pos tagja, Simó Nicolett sérülése miatt nem léphetett színpadra. Az uemeseknek a felnőttek kö­zött sztepp kategóriában volt még egy negyedik helyük. A szol­nokiak vezetőedzője Polgár Ág­nes, segítője Simó Bernadett. Asztalitenisz-toborzó A férfi NB Il-ben listavezető Vo­­lán-Nefag SE asztalitenisz szak­osztálya 8-10 éves fiúk és lányok J jelentkezését várja a szolnoki [ Zrínyi út 7. szám alatti termében csütörtökönként 14.30 órától. Érdeklődni lehet a 06-20/3618- 600-as telefonszámon. ______1 I A napokban dupla fordulót bo­nyolítottak le a vízilabda Ob II- ben. A Damjanich uszodában a Szolnoki Old Boys csapata előbb a Békéscsabát verte 11-2-re, gólszer­zőik: Mohi A. 5, Virágos 3, Rudner E., Rudner A., Szűcs 1-1 voltak. A következő körben pedig a Szentes Senior SC együttesét győzték le 10-6-ra, közülük Virágos 3, Nemes 2, Rudner A. 2, Szűcs, Hajas és Mondi 1-1 találatot könyvelhetett el. A szolnokiak legközelebb no­vember 30-án Szentesen csobban­nak a medencébe. Röviden LABDARÚGÁS. Tegnap dél­után Kaposváron NB I/B-s mér­kőzésen a 12. fordulóból elma­radt mérkőzést pótoltak a felek. Kaposvár-Haladás 0-1. SAKK. Kunmadarason az egy­kori szakosztályvezető Gyarma­ti Imre emlékére a helyi DSE utánpótlásversenyt rendezett. Hat településről 48-an neveztek a viadalra. Eredmények. Egyéni, alsó tagozat: 1. Terbe Julianna (Kunmadaras) és Oberna István (Csépa), 2. Hajnal Evelin és Hajnal Szabolcs, 3. Terbe Zsu­zsanna és Kocsis Gábor (mind­annyian Kunmadaras) Felső tag.: 1. Rácz Réka (Ti­­szaszentimre) és Kozák Tamás (Karcag), 2. Kiss Edina (Csépa) és Varga Roland (Kunmadaras), 3. Légrádi Piroska és Hérán Norbert (mindkettő Csépa) Csapat: 1. Kunmadaras, 2. Csé­pa, 3. Kisújszállás. TOLLASLABDA. A Kecskemé­ten rendezett városi nyílt ama­tőr bajnokságon hatvanhárman indultak, köztük szolnoki, jász­berényi és zagyvarékasi játéko­sok. Eredmények. C kát: 1. Tö­­rőcsik Evelin (J.berény), 2. Kis­­pál Kata, 3. Kispál Judit (Z.rékas). B kát: 1. Kispál Mó­nika, 2. Csajbók Judit (Z.rékas). C kát.: 1. Révész Gá­bor, 2. Karkus Róbert (Z.rékas). B kát.: 1. Mészáros Zoltán, 3. Koncsek Árpád (Z.rékas). A kát: ...2. Koncsek Gergő (Z.va­­rékas). Páros: 1. Hollandai And­rea—Farkas Katalin (Szolnok), 2. Tóth Adrienn-Kispál M. (Z.rékas). Férfi: ...2. Szabó Gyu­­la-Koncsek G. (Z.rékas), 3. Tombor Attila-Igmándy Róbert (Z.rékas, Szolnok). Vegyes: 1. Tombor Attila—Farkas K. (Z.ré­kas, Szolnok), 3. Igmándy R.— Hollandai A. ■ 45. heti totótippek 1. Újpest—Debrecen 12 2. Bayern M.-Wolfsburg 1 3. Cottbus-Bielefeld x2 4. Dortmund-1860 Míinc. 1x 5. Hannover-Hertha X 6. Leverkusen-M.gladbach 1 7. Nürnberg-Hamburg x1 8. Rostock-Stuttgart X 9. Bremen-K.lautern 1 10. Roma-lnter x2 11. Como-Lazio 2 12. Milan-Parma 1 13. Udinese-Chievo X 14. 8ochum-Schalke x2 ■ PELEI A Basel bravúrja Érmek a cívisvárosból Csak az első félidők voltak szorosak Megyei kispályás labdarúgó-bajnokság Tiszafüredi VSE— Borovi SE 7-3 (1-1) Tiszafüred, Városi Sportcsarnok, 150 n., v.: Nagy S., Ferenczi. Tiszafüred: Gál-Antal, Farkas, Dajka M., Németh, Járdán. Csere: Szabó (kapus), Dajka Zs., Vidra. Csapatvezető: Amblánczki János. Borovi SE: Varga - Módos, Nász, Rónai, Kántor, Papp. Csere: Molnár, Bárány. Csapatvezető: Tóth Sándor. Gólszerzők: Járdán 3 (33., 46., 59.), Antal 2 (16., 58.), Dajka Zs. (37.), Dajka M. (4L), ill. Nász (18.), Papp (51.), Kántor (57.) Óvatosan kezdett mindkét csa­pat, látszott, egyik sem akar gólt kapni. Fordulás után viszont tíz perc alatt háromszor is betalált a Tiszafüred, és ezzel eldőlt a mér­kőzés. A találkozó végeztével vastaps köszöntötte Németh Janckeréket. Jók: Gál, Antal, Németh, Dajka M. (a mezőny legjobbja), ill. Var­ga, Kántor, Rónai. Amblánczki János: - Büszke va­gyok csapatunkra, hiszen gólgaz­dag hazai mérkőzéseinkre egyre több füredi szurkoló kíváncsi. Tóth Sándor: - Közönségszóra­koztató, a kispályás foci minden szépségét felvonultató, sportsze­rű mérkőzés volt. Buck FC 2002- Kevehús Mezőtúr 4-2 (0-1) Jászberény, Bercsényi Sportcsar­nok, 150 n., v.: Bathó, Sebestyén. Buck: Káló - Molnár, Katona, Szántai, Csizmadia, Németh K. Csere: Deme, Lakatos, Baranyi G. Edző: Deme Gábor. Kevehús: Péterfy - Hegyi, Kiss, Múzsái, Lázár, Römer. Csere: Pat­kós, Fórizs J., Vékony, Takács. Csapatvezető: Fórizs Sándor. Gólszerzők: Deme (38.), Mol­nár (48.), Szántai (54.), Baranyi (60.), ill. Fórizs J. 2 (10., 40.) Bár a hazaiak léptek fel táma­dólag, érezhetően megfogta őket az utóbbi hetekben rendre ered­ményes Csizmadia Attila korai sérülése. A vendégek behúzód­tak kapujuk elé, s előrevágott lab­dáikat az egy szem előretolt csa­tár próbálta megjátszani a máso­dik hullámban érkezők segítségé­vel. Vezetésük birtokában érthe­tően nem változtattak stílusukon a túriak, s ugyan egyenlítettek a hazaiak, alig két perc elteltével újra Kevehús-előnyt mutatott az eredményjelző tábla. A hajrában aztán rátalált saját játékára a Buck FC, és sikerült fordítania. Jók: Káló, Deme, Szántai, ill. Pé­terfy, hegyi, Fórizs J. Deme Gábor: — Nagy küzdelem­ben, jó hajránkkal nyertünk. Fórizs Sándor: — Izgalmas, szo­ros mérkőzésen ismét sikerült alulmaradnunk. Família Karcag— V+V Villmester 1-4 (0-1) Karcag, Városi Sportcsarnok, 100 n., v.: Németi, Horváth. Família: Kun - Szőke J., Mé­száros, Vályi, Szőke S., Halász. Csere: Albert, Varga Zs., Nagy P. Csapatvezető: Laboncz János. Villmester: Havasi - Varga P, Fodor Cs., Németh G., Tóth T., Balogh. Csere: Juhász (kapus), Rózsahegyi, Faragó, Lévai, Szabó G.. Csapatvezető: Vas István. Gólszerzők: Mészáros (36.), ill. Lévai (30.), Varga P. 2 (34., 55.), Tóth T. (58.) A hazai együttes sokáig jól tar­totta magát, ám a második félidő utolsó harmadában szerzett gó­lokkal megérdemelten nyert a rendkívül szervezetten játszó he­rényi csapat. Jók: Szőke S., Albert, Mészá­ros, ill. Havasi, Szabó, Varga P., Fodor Cs. Laboncz János: - Hajtós, jó ira­mú, küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Vas István: - Több kihagyott helyzet után a harmadik gólunk­kal eldöntöttük a meccset. Elmaradt mérkőzés Kevehús Mezőtúr— Mistubishi Tóth 4-5 (2-3) Mezőtúr, MAFC-csarnok, 100 n., v.: Erdős, Barta. Gólszerzők: Vékony 2, Rómer, Takács, ill. Szőrös 2, Aknai, Ko­vács J., Kabát. A sereghajtó nehéz pillanatokat szerzett a listavezetőnek, kétszer is vezetett, ám szokás szerint egy góllal elvesztette a meccset. Jók: Patkós, Vékony, ill. Gerhát, Szőrös, Kovács J., Füzesi. Fórizs Sándor: - Örülök, hogy ilyen erős csapatot sikerült meg­szorítanunk. Rácz Imre: - Rendkívül sportsze­rű, jól küzdő ellenfelet győztünk le. A bajnokság állása 1. Mitsubishi 10 8 0 2 36-22 24 2. Tiszafüred 10 7 2 1 60-34 23 3. Villmester 10 6 0 4 29-22 18 4. Borovi 11 5 1 5 31-28 16 5. Buck FC 11 5 0 6 33-40 15 6. Karcag 10 3 0 7 18-43 9 7. Mezőtúr 10 0 1 9 25-43 1 (GÉLÉI)