Új Néplap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-04 / 256. szám

Taktikus házigazdák Női röplabda, Extraliga, 7. FORDULÓ Vasas-Budai Tégla—V-fon- Jászberény 3:1 (19,21, -20,15) Budapest, 100 n„ v.: Karádi, ifj. Juhász Vasas: JÁKA, Kriegei O., Nyári, Józsa, TAKÁCS ZS., TORMÁSI. Csere: VATAI (liberó), Pinczés. Edző: Ratimorszky Károly. Jászberény: Bóta, Vargáné, Fé­sűs, Adorján, Németh Zs., Héj­­jas. Csere: Selmeczi K. (liberó), NAGYI.. Edző: Deme Gábor. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5:5, 8:8, 11:8, 11:11, 15:12,20:15.2. játszma: 2:7,7:8, 14:11, 14:14, 19:14,20:19, 23:19. 3. játszma: 3:3, 8:4, 9:10, 12:15, 14:18,19:23.4. játszma: 4:1,8:3, 13:7,16:9,19:11,23:14. Meglepetésre ott volt a Vasas kezdő hatosában a BSE-től a hé­ten igazolt Józsa Zsuzsanna. Az első két játszmában érvényesült a papírforma, amit megkönnyí­­tett a vendégek gyatra nyitásfo­gadása és zavarodott mezőny­munkája. A harmadik szettben 8:4-es vezetése tudatában „el­ájult” magától a Vasas, míg a Jászberény jobb szervafogadás­sal, határozott sáncokkal, no meg Bóta formajavulásával 11:4- es szériával rukkolt ki, és a felvo­nás végéig lendületben maradt. A negyedikben viszont többször is kimaradozott a vendégek fi­gyelme, és Kriegel Éva irányítása alatt is jól játszott a Vasas. Ratimorszky Károly: - Nagy teher volt a játékosokon, ugyanis mindenki kötelező győzelmet várt tőlük. A csapatom stabilan, a taktikának megfelelően játszott. Deme Gábor: - Hadd ne mondjak semmit..._________■ Surányi mester elégedett * Férfi röplabda NB I., 6.FORDULÓ-------------------­fjúsági Válogatott—Szolnoki Ti­­tász RK-S1 0:3 (-19, -25, -15) Izsák, 100 n., v.: Járosi, Csikós Válogatott: Kovács, Keresztúri, Bokor E„ Horváth D., NÉMETH, Stefik. Csere: Dombai (liberó), Horváth G., Bokor L, Ézsiás, Puspán. Edző: Kelemen István Titász: SURÁNYI, Juhász, GU­LYÁS, SZEGEDI, Pénzes, Meli­­cher. Csere: Takó, Tóth, Edző: Su­rányi Márton I. játszma: 4:7, 12:11, 17:20, 18:21. II. játszma: 4:8, 12:11, 14:17, 20:23, 24:23, 25:24. III. játszma: 3:9,6:16,10:21,14:22. Az egységesebb vendégcsapat jól használta ki - a hazaiak - ru­tintalanságából adódó, hullám­zó teljesítményét. Nagyobb küz­delmet csak a második játszma hozott, melyben a hárompontos előny eladása után két szettlab­­dáról fordítva nyertek a Tisza­­partiak. Surányi mester Tóth I. személyében újabb fiatalnak szavazott bizalmat'. Győzelmé­vel listavezetőként várhatja a szolnoki csapat a szombati bu­dapesti Malév elleni rangadót. Kelemen István: — A mérkőzés­hiányból adódó hibáinkat kö­nyörtelenül kihasználta Szolnok. Surányi Márton: — A csapat teljesítményével továbbra is csak elégedett lehetek. CSOMÓS Győzelemmel köszöntötték a jubileumot Mól Szolnok-Albacomp 66-64 (20-13, 19-15, 12-22, 15-14) Férfi kosárlabda, Enternet-Internet Liga, 6. FORDULÓ Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 n„ v.: dr. Valovics, Benczúr. Mól Szolnok: Stone 11/3, PAV­­LOVICS 15/9, VAISVILA 13, Orosz 2, V1LCINSKAS 7. Csere: Mérész Cs„ SZARVAS 11, Tre­­pák 7, Rusznák. Edző: Zoran Martic. Albacomp: BOROS 7/3, MO­SELEY 21/9, Hart, Bencze Z., LAPOV 24/6. Csere: Teisz 2, Gó­bi 8, Halm, Matus 2. Edző: Ster­­benz László. Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-0, 6. perc: 16-6, 13. p.: 22-19,18. p.: 33-26,25. p.: 44-37, 28. p.: 47-42,32. p.: 51-56,36. p.: 58-58, 39. p.: 63-60. Kipontozódott: Bencze Z. a 29., Vilcinskas a 30., Pavlovics a 31., Matus a 39., Orosz a 40. perc­ben. Mezőnybeli dobószázalék: 23/56 41%. Büntetők dobószá­zaléka: 16/34 41%, ill. 20/29 69%. Lepattanók: 36, ill. 30. Leg­több lepattanó: Vaisvila, Vilcins­kas 10-10, ill. Lapov 7.. Legtöbb assziszt: Vaisvila 2, ill. Matus 4. Mindent bele! - zúgott a telt háznyi közönség a Mól Szolnok jubileumi 300. hazai bajnoki mérkőzésén, melyen Zorán Martic először dirigálta tanítvá­nyait a Tiszaligetben. A juniorok összecsapása adta meg az alap­hangot, melyen a vendéglátók győzedelmeskedtek 79-77-re. Álomszerűén kezdett az Olaj, Pavlovics triplája beesett, majd Vilcinskas pöcizett be egy lehul­ló labdát. Jöttek sorban a szolno­ki pontok, az Albacomp csak ver­gődött, edzőjük, Sterbenz László nem tehetett mást: időt kért és cserélt. Játékosai agresszív harc­modort vettek fel, sokat faultol­tak, a bírók ugyan befújták a sza­bálytalanságokat, ám a büntető­ket kevés kivétellel kihagyták a hazaiak, az első negyedben szám szerint hetet. A vendégek kap­csoltak és Lapov révén elkezdték gyűjteni a pontokat, a második negyed közepén az utóbb emlí­tett center révén előbb kicsikar­ták az egyenlítést, majd Boros duplájával átvették a vezetést. A folytatás azonban ismét a mólo­soké volt, akik egész elsőrangú öt percet produkálva 14-gyel gyara­pították találataik számát kettő ellenében. Ebben az időszakban a remekelt a Stone- Szarvas-Va­isvila trió. Ennek köszönhetően 39-28-as állásnál ért véget a má­sodik játékrész. A nagy szünetet követően bát­rabban támadtak a vendégek, az első két részben pontmentes Mo­seley révén gyártották a gólokat, az amerikai légiós számszerint 18-at rámolt be tíz perc alatt. Ek­kor még vezettek a hazaiak, né­hány bírói ítélet azonban kizök­kentette őket játékukból, elsősor­ban Vilcinskas és Pavlovics táma­dó faulttal történő kipontozódá­sára gondolunk. Vérszemet ka­pott az Albacomp és a záróne­gyed elején 58-53-ra lógtak meg vetélytársuktól. Az elveszett labdát nem isme­rő szolnokiak azonban nem hagyták magukat és szívós mun­kával kicsikarták az egyenlítést. A pokolian izgalmas végjátékban jókor jött a hazaiaknak Kip Stone triplája, majd Szarvas Gábor okos irányításával és fontos pontjaival nyert a szolnoki le­génység. Zoran Martic: - Jól védekezett az Albacomp, mi saját fő fegyve­rünkkel, remek védekezéssel ver­tük meg őket, a hajrában taktikus játékkal. Köszönjük közönsé­günk fantasztikus biztatását. Sterbenz László: - Az utcai harcosok csatáját az a csapat nyerte, amelyik eggyel keveseb­bet hibázott a végjátékban. Gra­tulálok az ellenfélnek! További eredmények: Atomerőmű-Kecskemét 78-58, Szombathely-Kaposvár 89-86, ZTE-Debrecen 58-83, Sop­ron—Dombóvár 94-85, Kör­­mend-Szeged 87-90 VÉCSÉ Közönségszórakoztató játékkal Szolnoki MÁV-Coop-Atomerőmű-KSC 72-49 (15-12, 17-12, 23-8, 17-17) NŐI KOSÁRLABDA NB I., A CSOPORT, 7. FORDULÓ Tiszaligeti Sportcsarnok, 700 n., v.: Faidt, Kiss L. MÁV-Coop: DJELMIS 10, Szé­­lesy 3, HIBBERT 17, FARMER 12, PEROVICS 19. Csere: Nyíró 2, Radnóty 4, NÉMETH B. 3. Edző: Tapodi Péter. Szekszárd: Bulatova 8/6, Da­­rida 2, ANITICS 13/3, Emeagi 10, Nieuwveen 8. Csere: Cson­tos 6, Bellovai, Hofmann 2, La­­zics. Edző: Király Sándor. Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-2, 12. p.: 17-17, 18. p.: 27-21, 25. p.: 43-26,28. p.: 51-30,35. p.: 60-38, 38. p.: 66-42. Kipontozódott: Farmer a 40. percben. A hazaiaknál a sérüléssel bajló­dó Djelmis és Farmer is vállalta a fellépést. Szerencsére, mert a center a kezdés után egy prak­­kerral nyitott, Emeagi volt az ál­dozat, majd gyors egymásután­ban beszórt hat pontot, amit Pe­­rovics is megtoldott egy duplá­val. A remek szolnoki rajtot kö­vetően még nem esett össze a vendég együttes, amely szívós csapatmunkával zárkózott fel, majd utolérte vendéglátóját. A szünet előtti percek azonban is­mét a szolnokiaké volt, Németh pörgős játékával sikerült vissza­állítaniuk a régi rendet. A fordu­lást követően a szolnokiak sok lábbal védekeztek és két gyors emberük, Djelmis és Hibbert ré­vén sikerült megbontaniuk a szekszárdiak védekezését, szinte akkor dobtak pontot, amikor akartak. A vendégek asszisztál-Szélesy Judit (elől) és társai ismét kitettek magukért fotó, bugány tak a hazaiak álomjátékához, bár a záró játékrészben kissé vissza­vettek a tempóból, ám egyértel­mű fölényes győzelmüket nem fenyegette veszély. A hajrában a publikum vastapssal jutalmazta a cooposok látványos és közön­ségszórakoztató játékát. Tapodi Péter: — A beharango­­zóban jelzett két sérültünk mel­lé a lázas Perovics is csatlako­zott, éppen ezért ezt a sikert és annak mértékét óriási eredmény­nek tartom. Büszke vagyok csa­patunkra. Király Sándor: - Kulcsjátéko­saink közül csupán Anitics volt itt a meccsen. A második félidő­ben csapatom lélekben feladta, amit egy profi együttes nem tehet meg. Sajnálom, hogy megaláz­tuk magunkat. További eredmények: BSE— GYSEV 65-72, Szeged-S. Postás 67-78, DKSK-PVSK 65-63(!) VÉCSÉ Röviden AUTÓSPORT. Marcus Grön­­holm nyerte az Ausztrál-ralit, a világbajnokság 13., utolsó előt­ti versenyét. A 34 éves finn pi­lóta már október 6-án, az új­­zélandi versenyen bebiztosítot­ta idei összetett elsőségét. Ko­rábban 2000-ben végzett az élen. OLIMPIA. Eldőlt, hogy az Egyesült Államokból New York száll versenybe a 2012-es nyári játékok rendezési jogáért. A vá­ros 2.7 milliárd dollárt kíván fordítani terve megvalósítására. A pályázásról — amely Buda­pestnek is szándékában áll — 2003. július 15-ig kell hivatalo­san tájékoztatni a NOB-ot, nem egészen egy évvel később kerül kijelölésre az öt legalkalma­sabbnak látszó kandidáló, s 2005. júliusában születik dön­tés a 2012-es helyszínről. Ellentétes félidők NŐI KÉZILABDA NB I., ________12.FORDULÓ PEAC-Pikker—Túrkevei SE-So­­lár Agrofólia-Kevehús 20-11 (7-7) Pécs, 400 n., v.: Márton, Horváth PEAC: TAKARÓ - Kári-Hor­­váth 2, Schmidt 2, Szűcs, Lutz, Jenőfi 4, Peringer. Csere: SAVA­NYÚ 3, Tomasovics 1, Kévés 3 (2), Horváth O. 1, Kiász 2, SZÉ­KELY 2. Edző: Danyi Gábor. T úrkeve: HODROGA — Kövér 3, Tamás 1, Zelei 1, Takács 3, Hor­váth B., Kánya 1. Csere: Jánics 1, Ducza, Madar 1, Vajda, Hodosi. Mb. edző: Török Róbert. Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-2,27. p.: 6-7,39. p.: 11-7,48. p.: 15-8,55 p.: 18-8. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0 A hazaiak léptek fel határozot­tabban a kezdés után, s csak egy negyedóra elteltével állt össze a túrkevei játékszerkezet. Ekkor remek lábmunkával védekezték ki a pécsi támadásokat, míg elő­refelé eredményesen kézilab­dáztak Kövérék. Alig félóra eltel­tével átvette a vezetést a Keve­­hús (6-7), ám „királyságuk pün­kösdinek” bizonyult, hiszen a szünetig kiegyenlített a PEAC. Fordulás után rémálommá vált a mérkőzés a TSE játékosai szá­mára, hiszen 25 perc alatt csupán egyetlen találatot értek el, miköz­ben PEAC éppen tízzel többet. A végjátékban már csak a szépítés­re maradt idejük a vendégeknek. Danyi Gábor: - Az első félidő­ben nagyon idegesen játszot­tunk, a másodikban viszont megnyugodtunk. Török Róbert: — Az első játék­részben elfogadható teljesít­ményt nyújtottunk, a második­ban viszont katasztrofálisan ké­zilabdáztunk. ■ Tekintélyes különbség Férfi vízilabda, 8. forduló Domino-BHSE—Szolnoki VSC 15-2 (6-0,2-0,3-2,4-0) Kőér u., 400 n„ v.: Horváth Cs., Vojvoda. Honvéd: GERGELY - Fodor, KO­VÁCS 0.2, Vári 1, Molnár T. 1, BI­ROS 3, KISS G. 4. Csere: Bereczki, SZÍVÓS 2, Sugár, Frikk 2, Kovács Z. (kapus). Edző: Kovács István. Szolnok: Kis T. - Vargyas, Mo­hi, Lukács, Boros, Broome 1, Krasznai B. Csere: Hangay 1, Hi­dasi, Pataki, Kenéz, Pintér, Mun­kácsy. Edző: Urban Lajos. Gól emberelőnyből: 5/4, ill. 5/1 A Honvéd nem ismert kegyel­met az első hét percben, csupán egyetlen támadása nem végző­dött góllal. A szolnokiak vagy a kapufát ta­lálták el, vagy elhalászták előlük a labdát a védők, vagy ott tornyo­sult a kapuban a magyar bajnok­ságban most bemutatkozó, sérü­léséből felépült szlovák váloga­tott, Gergely István (aki első ma­gyarországi 14 percét kapott gól nélkül tudta le). A második ne­gyedtől a Honvéd kissé vissza­vett támadásban, ám a vendégek csak a harmadik játékrészben ta­láltak be az időközben kapust cserélt hazaiak hálójába. A végén újra Domino-parádé következett, Szívósék nem adtak esélyt a ven­dégeknek. Kovács István: - A meccs jól szolgálta felkészülésünket a BVSC elleni rangadóra. Urbán Lajos: - Ennyivel jobb volt az ellenfél. További eredmények: Eger— Kecskemét 3-6, BVSC-Szentes 12-3, OSC-UTE 6-12, Vasas- Cegléd 14-0, FTC-Szeged 11-7. [ } A hajrában Szarvas Gábor (labdával) bizonyult a házigazdák nyerőemberének FOTÓI BUGÄNY JÄNOS