Jászkun Krónika, 2002. október (10. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-31 / 254. szám

2002. Október 31., csütörtök 15. OLDAL Hibátlan jászberényiek Kézilabda NB II., 6. FORDULÓ NŐK Karcag—Tiszaföldvár 21-11 (9-4) Karcag, 50 n., v.: Gábor, Takács. Karcag: K. NAGY - Varga Cs. 5, HERCZEG 4, Federics, Barna 1, TAR 4, Balogh, Csere: HALÁSZ 3, Varga E. 3, D. Nagy 1, Tar É. Edző: Major János. Tiszaföldvár: Mátyás - Pat­kós, Veres 2, Gombos 1, BÚCSÚS 6, Mihályi, Hrnbár 1. Csere: Csontos, Nagy N. 1, Nagy K., Ja­kab. Edző: Varga István. Egyértelmű karcagi siker szü­letett a megyei rangadón. Major János: - Örülök a biztos győzelemnek. Varga István: - Gyenge egyéni teljesítmények miatt veszítet­tünk. Karcag—Csorvás 15-24 (6-11) Karcag, 200 n., v.: Horváth, Nagy. Karcag: K. Nagy - Varga Cs. 5, HERCZEG 3, FEDERICS 2, Bar­na, TarM. 1, Varga E. 1. Csere: D. Nagy, Horváth 3, Halász, Tar É., Balogh. Edző: Major János. Major János: - Egy hét leforgá­sa alatt ez volt a harmadik mér­kőzésünk. El kell ismernünk, hogy meg sem közelítettük azt a szintet, amelyet általában produ­kálunk. JTKF-DSE—Simontornya 26-18 (16-8) Jászberény, 100 n., v.: Korponai, Takács. Jászberény: Zsibók - SAS 6, Vi- czián 1, Pénzes 1, FARKAS 6, FE­KETE 5, Pesti 1. Csere: Hubai (kapus), Szűcs 2, Szenczy 2, Ré- dei 1, Szabó 1. Csík. Edző: Ugrin György. A látottak alapján a jászberé­nyi főiskolások ilyen arányban is megérdemelten szerezték meg újabb, immár hatodik győzelmü­ket, s pontveszteség nélkül veze­tik a tabellát. Martfű NKE—Soltvadkert 34-26 (17-11) Martfű, 50 n., v.: Gógh, Demar- csik. Martfű: Tóth - Tóvizi 2, Sápi 4, Erdei A. 7, Szegő 1, Fekete 6, Felber 10. Csere: Kiss (kapus), Annus 3, Mitykó 1, Tóthné, Dé- kány, Sólyom, Busi. Edző: Nádas Miklós. Nádas Miklósi ~ Kezdünk jó csapat lenni, melyet majd a kö­vetkező, idegenbeli mérkőzése­ken is be kell tudnunk bizonyíta­ni. Ma jól szolgáltuk ki közönsé­günket. FÉRFIAK Algyő KC—Martfű 28-24 (16-14) Algyő, 100 n., v.: Ökrös, Bodócz- ki. Martfű: PRJGL S. 1 - Kovács 4, Fekete 7, Kovács J. 4, Faragó 3, Prigl 1, DömsödL Csere: MAJOR (kapus), SERFŐZŐ 4, Kovács Zs., Erdei. Edző: Kocsis Lajos. A hajrában már nem tudta megfordítani az eredményt a vendégcsapat, pedig kapusai re­mek teljesítményt nyújtottak, így vereséget szenvedtek egy színvonalas mérkőzésen. Kocsis Lajos: - Mikor a teljes csapattal játsszunk, nyerni tu­dunk, de ez ritkán fordult elő eb­ben a szezonban. Nem siránko­zunk, dolgozunk tovább. Főnix-Szeged— Törökszentmiklósi KE 31-30 (13-15) Szeged, 50 n., v.: Korponai, Rácz. TKE: POLGÁR 1 - NYESŐ 7, Szuromi 5, Kovács J. 2, Villás 3, TóthB., BORDA 6. Csere: Kiss G. 5, Hajnal 1, Kovács I. Edző: Ko­vács Béla Az 50 percben a miklósiak még öt góllal vezettek, ám a haj­rában a szerencsésebb hazaiak kicsikarták a győzelmet. Kovács Béla: - Két nagyon ér­tékes pontot vesztettünk, de ezért játékosaimat semmi fele­lősség nem terheli. Szolnoki KBK—Szarvas 21-20 (10-7) Olaj-csarnok, 100 n„ v.: Pusztai, Takács. Szolnok: HORVÁTH - Göröm- bei 4, Dobos 2, Takács 3, VITÁ­LIS 5, Mészáros 4, Gál. Csere: Boldog (kapus), Patocskai 3, Li­bor, Gados, Fejes. Edző: Patocs­kai László. A játékvezetők mindent elkö­vettek, 14 perc kiállítást és 11 hétméterest ítéltek a Szolnok el­len, ám a Horváth kapus vezette KBK bravúros győzelmét nem tudták megakadályozni. Patocskai László: - A győzel­met kiszenvedtük még ilyen kö­rülmények között is, ám nem le­het elmenni szó nélkül a minő­síthetetlen játékvezetés mellett. Az ukránok is megadták magukat Szolnoki MÁV-Coop-Zaporozsje 63-58 (18-12, 13-16, 18-7, 14-23) Pályán a Fradi Labdarúgás NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA, A CSOPORT, 3.FORDULÓ _____ Ti szaligeti Sportcsarnok, 600 n., v.: Latz (né­met), Ganiev (orosz). MÁV-Coop: DJELMIS 15/9, SZÉLESY 10, HIBBERT 9/3, Farmer 7/3, Perovics 10. Cse­re: Németh 2, Nyíró 6, Radnóty 4, Bujdosó. Edző: Tapodi Péter. Zaporozsje: MASCSENKO 12/3, Kiricsen- ko 6, BURENOK 22, Pismennyik 2, Aleski- na 7. Csere: Dmitrijeva 2, Kabarova 5/3, Fenko 2. Edző: Volodimir Kovjanov Az eredmény alakulása. 5. perc: 12-3, 15. p.: 23-20, 18. p.: 29-27, 25. p.: 39-32, 35. p.: 54-47, 38. p.: 59-53. Kipontozódott: Farmer a 39. percben Jól kezdett a MÁV-Coop az ukrán bajnokkal szemben, Djelmis nem csak az irányításból, hanem a triplaszerzésből is kivette a részét, mellette Perovics ziccerei is bementek, így az 5. percben már 12-3-ra vezettek a vendéglá­tók. A zaporozsjei hölgykoszorú nyilván érez­te a lábában a több mint 36 órás vonatozást, hiszen az első hat percben nem dobtak me­zőnykosarat. A folytatásban edzőjük rendez­te a sorokat, ők följöttek, a mieinknek pedig ellaposodott a játékuk, a szünet előtt két perc­cel már egyenlő volt az állás. Szerencsére si­került az ukrán rohamokat fékezni, így há­rompontos szolnoki előnnyel térhettek a felek pihenőre. A nagyszünet utáni játékrészben alaposan rákapcsoltak Szélesyék, védekezésben levegő­höz sem engedték jutni a csoportban két győ­zelemmel álló vetélytársukat. Támadásban Djelmis elsőrangúan szolgálta ki társait, akik él­tek a lehetőségekkel és szórták a pontokat, 49- 35-tel fejezték be a középső szakaszt. A hazai oldalon már mindenki elkönyvelte a győzelmet, nem így az ukránok, akik Burenok találataival pontról pontra csökkentették hátrányukat, és roppant izgalmassá tették a végjátékot. Szeren­csére az utolsó percekben megint higgadtan ját­szottak a cooposok, gólokkal fejezték be akció­44. heti totótippek Kettős meccs a Damiban 1. MTK—Újpest 1x 2. Cottbus-Schalke 2 3. Dortmund-Hamburg 1 4. Hannover-Wolsburg X 5. Leverkusen-Stuttgart 1x 6. Nürnberg—M.gladbach X 7. Rostock—KJautern 1 8. Bochum-Hertha 2x 9. Udinese-Bologna 1 10. Torino-Brescia 1x 11. Como-lnter 2 12. Empoli-Lazio 2 13. Modena-Juventus 2 14. Bremen—Bayern M. x1 Dobogóra lépett a Borovi Megyei kispályás labdarúgó-bajnokság Buck FC 2002- Borovi SE 1-3 (0-2) Jászberény, 100 n., v.: Pikó A., Se­bestyén B. Buck FC 2002: Káló - Molnár A., Katona, Szántai, Deme, Fo­dor. Csere: Lakatos, Csizmadia A., Németh K., Baranyi. Csapat- vezető: Deme Gábor. Borovi: Varga F. - Módos, Nagy L, Kiss B., Nász, Papp. Csere: Csizmadia K., Molnár J., Varga /., Rónai, Kántor. Csapatvezető: Tóth Sándor. Gólszerzők.: Csizmadia (35.), ill. Kiss (12.), Rónai 2 (22., 44.) Hajtós, jó iramú mérkőzésen, a vendégek lélektanilag fontos pil­lanatokban szerzett góljaikkal megérdemelt győzelmet arattak, s ezzel nagy lépést tettek a har­madik hely megszerzése felé. Jók: Csizmadia A., Baranyi, ill. Varga E, Módos, Rónai, Nagy. Deme Gábor: - Ellenfelünk taktikus játékkal, megérdemel­ten nyert. Tóth Sándor: - A csapat fegyel­mezetten és jól játszva valósítot­ta meg Bárány László edző takti­kai elképzeléseit. Mitsubishi Tóth— V+V Villmester 6-2 (3-0) Abony, 100 n., v.: Mozsár, Bodac. Mitsubishi: Gerhát - Aknai, Radóczi, Szőrös, Fazekas, Kabát. Csere: Szatmári, Kolláth, Kovács Zs., Rácz, Ruszki, Füzesi, Nagy. Csapatvezető: Rácz Imre. Villmester: Juhász - Molnár A., Fodor, Szabó G., Tóth T., Lé­vai. Csere: Balogh, Rózsahegyi, Varga, Faragó. Csapatvezető: Vas István. Gólszerzők: Ruszki (12,), Szat­mári (18.), Szőrös (28.), Fazekas (54.), Füzesi (55.), Kovács Zs. (58.), ill. Varga 2 (31., 38.) Kiállítva: Juhász (50.) Az első félidőben mezőnyfölé­nyét gólokra váltotta a hazai csa­pat, ám a szünet után, védelme megingásai miatt, gyorsan szo­rossá vált az állás. Juhász kapus kiállítása viszont komoly érvá­gásnak bizonyult, s ezt kihasz­nálva magabiztosan nyert a házi­gazda. Jók: Gerhát, Szatmári, Füzesi, Kabát, ill. Varga, Tóth T., Faragó. Rácz Imre: —A második félidőt szorossá tettük, de a jogos kiállí­tás után már nem volt vitás győ­zelmünk. Vas István: - Nem tudtam, hogy az abonyi sportcsarnok is Szolnok felé lejt. Família Karcag— Tiszafüred 3-9 (2-4) Karcag, 100 n„ v.: Nagy L., Péter. Família: Agócs - Szőke J., Sző­ke S., Varga Zs., Albert, Kiss L. Csere: Vályi, Nagy, Mészáros, Ha­lász. Csapatvezető. Laboncz Já­nos. Tiszafüred: Szabó - Antal, Far­kas, Németh J., Járdán, Dajka M. Csere: Gál, Dajka Zs., Vidra. Csapatvezető: Amblánczki Já­nos. Gólszerzők: Albert (9.), Mészá­ros (15.), Vályi (44.), ill. Németh J. 3 (17., 29., 59.), Dajka Zs. (21.), Járdán 2 (30., 51.), Antal (37.), Dajka M. (4L), Vidra (52.) Áz első negyedórában jól fut­ballozott a házigazda, s kétgólos vezetésre tett szert. A listavezető csak fokozatosan lendült játék­ba, ám a 20. perctől már folyama­tos nyomás alatt tartotta Agócs kapuját, és technikás, pontos, fe­gyelmezett játékával megérde­melten nyert a szomszédvár ott­honában. Jók: Agócs, Mészáros, ill. Sza­bó, Farkas, Németh J., Dajka M. Laboncz János: - A gyorsabb játékot produkáló, gólhelyzetei­ket jobban kihasználó vendégek megérdemelten nyertek. Kívá­nom nekik, nyerjék meg a baj­nokságot. Amblánczki János: - Ugyan a vártnál biztosabban győztünk, de a mérkőzés képe alapján az eredmény igazságos. A bajnokság állása VÍZILABDA OB I. Pénteken öt meccset játsza­nak a férfi bajnokságban, eb­ből kettő Szolnokon, 15.30- kor Cegléd—Újpest, majd 17 órától Szolnok—Vasas össze­csapás lesz a Damjanich uszoda sátorteteje alatt. A ceglédi legénység hazai mérkő­zéseit télvíz idején rendezi Szol­nokon. Mrázék szombaton meg­lepetésre verték az OSC-t, most azzal az Újpesttel játszanak, ame­lyik az elmúlt két fordulóban né­mi „hátszéllel” előbb a Szegedet, majd a Szolnokot győzte le. Ezt követően a KEK-győztes, a mos­tanság „örök” bajnoki ezüstér­mes Vasas lesz az SZVSC vetély- társa. A piros-kéknél még mindig nem szerepelhetnek a májusi bajnoki döntő bunyósai, Hesz Máté, Mátyás Zoltán, Varga Ta­más és Varga Zsolt, ők novem­ber utolsó napjáig bűnhődnek. A „felbujtónak” titulált edző, So- mossy József sem dirigálhatja hivatalosan csapatát, őt az egy­kori szolnoki nevelés Földi Lász­ló helyettesíti az angyalföldiek kispadján. Ezektől függetlenül Madarasék szárnyalnak, hét meccsből hatszor nyertek, a Fra­dival szemben játszottak döntet­lent. A szolnokiak balszerencsés vereséget szenvedtek legutóbb az Újpest otthonában, volt is bosszankodás soraikban, Luk­ács Dénes szabályosnak tűnő gólját nem adták meg a bírók 8-7-es UTE-vezetésnél. Pénteken a Szolnok az olimpiai és Európa- bajnokokkal felálló Vasassal szemben bizonyíthatja, hogy nem volt véletlen az elmúlt for­dulókban látott jó játékuk. VÉCSÉ 1. Tiszafüred 9 6 2 1 53- 31 20 2. Mitsubishi 8 6 0 2 28-16 18 3. Borovi 9 4 1 4 22-21 13 4 Villmester 8 4 0 4 19- 19 1? 5. Buck FC 9 4 0 5 27- 32 12 6. Karcag 8 3 0 5 17- 33 9 7. Mezőtúr 7 0 1 6 17- 31 1 Farmer (labdával) és Hibbert vezérletével nyertek a hazaiak FOTÓ: MÉSZÁROS jukat, így megszerezték második EK-győzelmü- ket. Tapodi Péter: - Borzasztó nehéz mérkőzések ezek, hiszen nagyon kevés a nemzetközi ruti­nunk, teljesen más kosárlabda-kultúrájú csapa­tokkal kell játszanunk, mint azt megszokhattuk. Ezért is óriási fegyverténynek tartom az ukrán együttes legyőzését. Volodimir Kovjanov: - A hazai csapat szoro­san védekezett, mi nehezen találtuk meg a dobó­helyzeteket, a végén ugyan felzárkóztunk, de csak szorossá tudtuk tenni az eredményt, vécsé Garami József, a Ferencváros ve­zetőedzője úgy véli: a labdarúgó UEFA-kupa 2. fordulójában, a VfB Stuttgart ellen csak akkor le­het esélye csapatának a tovább­jutásra, ha a mai, Üllői úti első mérkőzésen nem kap gólt.- Természetesen nem mi va­gyunk a párharc favoritjai, de mindent megteszünk, hogy meglepetést okozzunk - mond­ta a szakember. - Együttesem jó formában van, ha minden játé­kosnak sikerül kihoznia magá­ból a maximumot, akkor meg­szerezhetjük a győzelmet. Örül­nék, ha kapott gól nélkül utaz­hatnánk a november 12-i vissza­vágóra. Garami hozzátette: pálya­edzője, Pölöskei Gábor kétszer is megnézte a német csapatot bajnoki találkozón, s azt tapasz­talta, hogy rendkívül gyors, technikás, fizikailag kitűnő álla­potban lévő játékosok alkotják, akik összeszokottan mozognak a pályán. A szakvezető a kezdő 11-ről még nem árult el részlete­ket, annyi azonban biztos, hogy a brazil Leandro három sárga lapja miatt nem léphet pályára, s a szombat óta lábsérüléssel bajlódó szlovák Igor Szkukalek szereplése is bizonytalan. A ma 17.30 órakor kezdődő mérkőzést - amelyet az ml élő­ben közvetít - a finn Mikko Vuorela vezeti. A párharc tétje a 3. fordulóba, azaz a legjobb 32 közé jutás. Bayem-búcsú A keddi játéknap legnagyobb meglepetése volt, hogy kiesett a tavalyi győztes Bayern München a Bajnokok Ligájából, miután ve­reséget szenvedett a Deportivo La Coruna otthonában. A bajor elitklub biztos utolsó helyével az UEFA-kupáról is lemaradt. G csoport: Deporüvo La Coru- na-Bayern München 2-1 (0-0), Lens-Milan 2-1 (1-1), az állás: 1. Milan 12 pont, 2. Deportivo 9, 3. Lens 7,4. Bayern M. 1. H csoport: Galatasaray-Loko- motiv Moszkva 1-2 (0-0), Bruges-Barcelona 0-1 (0-0), az állás: 1. Barcelona 15 pont, 2. Bruges 5,3. Galatasaray 4 (4-7), 4. Lokomotiv 4 (3-7). E csoport: Juventus-Feye- noord 2-0 (1-0), Newcastle Uni- ted-Dinamo Kijev 2-1 (0-0), az állás: 1. Juventus 10 pont, 2. Di­namo 7,3. Newcastle 6,4. Feye- noord 5. F csoport: Maccabi Haifa- Manchester United 3-0 (1-0), Bayer Leverkusen—Olimpia­kosz 2-0 (1-0), az állás: 1. MU 12 pont, 2. Leverkusen 9, 3. Mac­cabi 6, 4. Olimpiakosz 3. Az utolsó fordulót november 12-én és 13-án rendezik. ■ IGELEI) MEGEMLÉKEZÉS. A szolnoki vízilabda egykori kiválóságaira emlékeztek a Körösi úti temetőben. Boros Ottó, Bozsó István, Hasznos II. István és Kanizsa Tivadar - felvételünkön - sírjánál Kővári László (balra) a megyei művelődési, továbbképzési és sportintézet igazgatóhelyettese, valamint Hollóy Tamás, az Szolnoki VSC ügyvezető elnöke helyezte el az emlékezés virágait. ________fotó: csabai istván