Új Néplap, 2002. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-26 / 198. szám

I 2002. Augusztus 26., hétfő SPORT 13. OLDAL A KESE nyerte a kunhegyesi rangadót Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 2. forduló Mezőtúron nem adta olcsón a „bőrét” az újonc Abádszalók. fotó. mészáros Tószeg— Tiszaföldvár 5-1 (1-0) Tószeg, 250 n„ v.: Tóth S. Tószeg: Szikom - Szekeres, Fa­zekas, Orosz, Ács, Kelemen (Se- rucza), Kiss (Kodó), Tóth Cs., Tóth T. (Szentmártoni), Sós (Bí­ró), Méri. Edző: Árvái István. Tiszaföldvár: Fejes - Meggyes, Májén Kollár, Hanga, Pataki, Czető, Szarvas, Kiss, Nagy, Sza­rnák (Szikom). Edző: Sólyom Vil­mos. Gólszerzők: Tóth Cs. (37.), Tóth T. 2 (46., 83.), Méri (75.), Bíró (78.), ill. Kiss (70.) Kiállítva: Szikora (35.), ill. Pa­taki (20.) Elég nehezen indult be a Tó­szeg, egészen a 37. percig kellett várni az első találatra. Ezután vi­szont a hazaiak kapuja elé szorí­tották a Földvárt és ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. Jók: Serucza, Tóth Cs., Szeke­res, Fazekas, ill. Nagy Árvái István: - Továbbra is haj­rá Tószeg! Sólyom Vilmos: — Öreguras, to- tyogós középpályás játékunk, szervezetlen védekezésünk nem hozhatott más eredményt. Habár megjegyzem, hogy Dobos part­jelzőnek ma a kispályán kellett volna ténykedni, mert ott nem kell behúzni a lest. Ennyivel jobb volt Tószeg! Ifi: 8-1 ____________NAGY LÁSZLÓ Me zőtúr— Abádszalók 1-0 (1-0) Mezőtúr, 350 n., v.: Hallgat Mezőtúr: Nagy S. - Tóth /., Kiss, Barna, Szőke, Nagyi., Sőrés, Ri- móczi Z., Kinyik, Nagy Gábor (Túri), Rimóczi Cs. (Dávid). Edző: Csanálosi Miklós. Abádszalók: Kovrig Zs. - Kozák (Nagyi.), Szabó, Erdei (Hamar), Tóth T, Oláh (Lányi), Tóth F, Varga, Sipos, Szilágyi, Pócs. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerző: Kinyik (31.) Kiállítva: Túri (75.) Az új szezon első hazai mér­kőzésén, a tavalyhoz képest megerősödött a hazai csapat, ha nehezen is, de egy góllal min­denképpen jobb volt az időn­ként tetszetősen játszó vendé­gek ellen. Jók: Kiss, Szőke, ill. Szabó, Tóth T., Sipos, Varga, Oláh. Csanálosi Miklós: - Nehéz mérkőzésen sikerült kétvállra fektetnünk ellenfelünket. A kiál­lítást viszont nem értem, mert ilyen szabálytalanság egy mécs­esén többször is előfordul. Kovrig Zoltán: - Kulturáltan és jól játszó csapattal szemben má­sodik félidei teljesítményünk alapján nem érdemeltünk veresé­get. Ifi: 6-0 __________BARTA TIBOR Ku nszentmárton— Újszász 0-1 (0-0) Kunszentmárton, 100 n„ v.: Sipos Kunszentmárton: Gácsi - Apa- tóczki, Garáz, Demeter, Varga (Pálinkás J ), Pálinkás Gy., Cseh (Talmácsi), Gellér, Zámbó, Asza­lni (Szarka), Imrei K. Edző: Földi Tibor. Újszász: Szaszkó - Pomázi, Ke­rekes (Szőnyi), Bálint, Gulyás, Földi (Szentpéteri), Boros, Far­kas, Szilvási (Dóra), Katona, Szádeczki. Edző: Szilvási Ferenc. Gólszerző: Kerekes (60.) Az első játékrész elején az Új­szász harcolt ki mezőnyfölényt, majd a félidő derekától feljött a KUTE és több veszélyes támadást vezetett, de gól nem született. Szünet után egy védelmi hibát követően Kerekes vezetéshez jut­tatta csapatát, s ezután már hiába küzdött a házigazda, képtelen volt az egyenlítésre. Az újszászi gárda sikere mindenképpen meg­érdemelt. Jók: Apatóczki, Demeter, ill. Katona, Pomázi, Kerekes. Földi Tibor: - Motiválatlan, akaratgyenge játéknak csak ez le­het az eredménye. Szilvási Ferenc: - Ezúttal is gyengén játszottunk, de azért örülök, mert ennél több pontot nem lehet szerezni egy mérkőzé­sen. Ifi: 6-4 DOBOS PÉTER Kunhegyesi ESE— Kun FC 2-0 (1-0) Kunhegyes, 400 n„ v.: Pataki Kunhegyes: Láng - Drágán, Ko­vács, Rentai, Dányi (L. Kiss), Gál, Garáz (Nagy M.), Albert, Herbály, Tóth, Sós. Edző: Varga Zsolt. Kun FC: Tatai - Gácsi Zs., Ba­logh, Farkas, Bontovis, Hevesi- Tóth, Szendrei, Nyolczas, Gácsi A. (Talmácsi), Csesznok (Urban- csok), Hegedűs. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Rentai (45.), Her­bály (65.) Kiállítva: L. Kiss (85.) Ezen a mérkőzésen búcsúztat­ta a KESE a két évtizeden keresz­tül színeiben szereplő Szabó Györgyöt és Varga Györgyöt. A ha­zai csapat az első félidei enyhe mezőnyfölényét, egygólos veze­tését a második játékrészben nö­velte. Tavaszi könnyű győzelmük után a vendégek elszenvedték el­ső őszi első vereségüket. A kiláto­gató szépszámú közönség nagy iramú, remek mérkőzést látha­tott. Jók: Gál, Herbály, Rentai, Tóth, Drágán, Albert, ill. Gácsi A., Szendrei Varga Zsolt: - Valamit törlesz­tettünk korábbi „adósságunk­ból”. Szabó András: - A beépített fi­atalok nincsenek hozzászokva az ilyen izzó légkörű mérkőzések­hez, ez okozta vereségünket. Ifi: 4-1 __ SZABÓ GÁBOR Sz ászberek— Jászkisér 0-4 (0-2) Szászberek, 120 n„ v.: Nemes Z. Szászberek: Gerhát - Juhász (Rigó), Bíró (Vasas), Kónyár (Lázár), Gyáfrás, Fehér, Bezzeg, Nagy, F. Tóth, Sziráki, Rentier. Edző: Vasas László. Jászkisér: Szecskó - Barna, Tóth D. (Pálfi), Kerepesi, Tóth F. (Papp), Kövesdi, Szentpéteri (Bo- zsó), Ládi, Kiss, Gócza (Molnár), Boros. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Ládi 3 (36., 38., 67.), Pálfi (60.) Az első hazai mérkőzésen míg a hazaiaknak szerencséje sem volt, addig a vendégek minden próbálkozása eredménnyel vég­ződött. Sajnos a játékvezető nem egyenlő mértékben mérte a fele­ket, tévedéseivel általában a ha­zaiakat sújtotta. Jók: F. Tóth, ill. Barna, Kerepe­si, Ládi, Boros Vasas László: - A mérkőzés összképe alapján az eredmény igazságos, de a gólkülönbség túl­zott. Gócza Zoltán: — A vártnál biz­tosabban nyertünk. Ifi: 1-5__________________laki Jászapáti—Törökszentmiklós 3-0 (1-0) Jászapáti, 500 n„ v.: Tóth 1. Jászapáti: Tajti - Horváth, Donkó, Madarasi, Mosonyi, Ur- bán, Gephárt, Kiss, Szamosi (Berkes) (Kocza), Vígh, Szabari (Szabó D.). Edző: László István. Törökszentmiklós: Tarjányi - Orbán, Molnár, Görög, Kozák M., Erdős (Várnái), Lóié, Papp (Szűcs), Kozák E., Barabás, Er­dei. Edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Szamosi (2.), Vígh (82.), Mosonyi (87.) A találkozó előtt a hazaiak Bu­dai Istvánt köszöntötték, aki 25 éve megszakítás nélkül látja el a labdarúgó-szakosztály intézői te­endőit. A hazaiak látványos gó­lokkal örvendeztették meg lelkes közönségüket. Jók: Tajti, Urbán, Mosonyi, Gephárt, Kiss ill. Molnár, Lóié, Barabás. László István: - Egy jó ellenfél­lel szemben nemcsak fölényben, hanem eredményesen is játszot­tunk. Köszönjük a szurkolóink biztatását. Csontos Lajos: - Egy tisztes ve­reséget az utolsó tíz percben si­került elcsúfítanunk, de ezzel együtt a jobbik csapat győzött. Ifi: 2-0 illés Jászfényszaru—Besenyszög 2-2 (2-1) Jászfényszaru, 150 n„ v.: Balogh G. Jászfényszam: Mészáros - Kra- tofil, Koncsik, Borbély, Pál (Sző­ke), Tombor, Breznai, Siku, Van- csik, Farkas (Vitányi), Bató (Ecker). Edző: Litkei Lajos. Besenyszög: Hajdú - Gilszki (Danyi), Makai, Varga, Nyári (Fecske), Szalai, Szilágyi, Rézsó, Homola, Retkes (Ficsor), Szabó. Edző: Földesi János. Gólszerzők: Farkas (11-esből - 13.), Ecker (60.), ill. Makai (4.), Szalai (11-esből - 30.) Küzdelmes, helyenként jó játé­kot produkált mindkét csapat. A második félidőben többet táma­dó hazai legénység nem tudta ki­használni helyzeteit, így igazsá­gos döntetlen született. Jók: Kratofil, Tombor, Borbély, ill. Makai, Rézsó Litkei Lajos: - Kiszenvedett egy pont, a következő fordulóban hét meglátjuk, ez mennyit ér. Földesi János: — Olyan mérkő­zésen veszítettünk pontokat, amit gólokkal kellett volna nyerni. Ifi'. 1-2 ______________CSERHÁTI Tis zafüred—Jászárokszállás 3-1 (0-0) Tiszafüred, 400 n., v.: Berta. Tiszafüred: Gál - Nyíri, Földvá­ri, Rózsa, Farkas, Horváth, Dajka M. (Járdán), Németh, Antal, Lu- gösi, Dajka Zs. (Vidra). Edző: To­mes János. Jászárokszállás: Czémán - For­gó, Ördög, Bobák (Török), Pere­di, Csömör, Szabó, Tóvizi (Mun- tyán), Banya (Ballagó), Bódis, Ivony. Edző: Kaszab Gyula. Gólszerzők: Lugosi 2 (67., 91. p.), Vidra (71. p.) ill. Ballagó (77. P.) A nagy melegben hősiesen oly­kor keményen védte kapuját a vendégcsapat. így nehezen szü­letett meg a hazai győzelem, amely megérdemeltnek mondha­tó. Jók: Földvári, Horváth, Vidra ill. Czémán, Ördög, Tóvizi. Tomes János: - Idegesen kezd­tünk, sok pontatlan passzunk volt, így nehézzé tettük a győzel­münket. Kaszab Gyula: - Jól játszó ha­zai csapat ellen ziccereinket ki­hagytuk. Gratulálok a fürediek­nek. Ifi: 3-2 _____ _____ÁBRAHÁM TAMÁS Ra jt a kispályán Megyei bajnokság Sporttörténelmi mérkőzésekre kerül sor hétfőn este Tiszafüre­den, Karcagon és Szolnokon, megkezdődik ugyanis a labdarú­gó-szövetség égisze alá tartozó első megyei kispályás labdarúgó­bajnokság. A három helyszínen egy időben, 18 órakor harsan fel a játékvezetők kezdő sípszava. Tiszafüreden, a megyei I. osztályú nagypályás játékosok­ra épülő VSE (többek között Németh Jancker és Dajka Mi­hály erősíti soraikat) a városi sportcsarnokban fogadja — a játékvezető Ferenczi Nándor és Nagy Sándor - a számos kispályás specialistát felvonul­tató szolnoki, Mitsubishi Tóth gárdáját. Karcagon a Família színeiben több egykori ked­venc (pl.: Varga Jani, Albert Jó­zsi) várja - a meccs dirigense az élvonalból ismert Nyilas Csaba - a jászberényi Buck FC-t, melyet Szántai Attila diri­gál a gimnázium szabadtéri, de csarnokborítású pályáján. Szolnokon, a vasútállomás melletti DÁD-pálya salakján kerül sor a Borovi—Kevehús Mezőtúr összecsapásra - Var­ga Sándor és Pintér Béla a két bíró -, melyen a hazaiak ruti­nos öreg rókái (Bárány, Módos, Kis, Silye, Molnár) a túriak fia­talabb korosztályt képviselő spillereivel (Múzsái Róbert, Vékony Attila) mérik össze ere­jüket. Mivel a legtöbb városi bajnok­ságban kisebb nagyobb eltérés­sel zajlanak az 5+1 fős mérkő­zések, az érdekelt csapatveze­tők közösen dolgozták ki a me­gyei pontvadászatban érvényes szabályokat. Hogy a kilátogató nézők dolgát megkönnyítsük, íme néhány általunk fontosnak tartott előírás. 1. Csak szövetségi pecséttel ellátott, fényképes igazolás bir­tokában léphetnek pályára a já­tékosok. A orvosi igazolást a tö­megsport rendezvényekről megszokott felelősségnyilatko­zat helyettesíti. 2. Játékidő 2x30 perc (futó órával), a szünet 5 perc. 3. Egy meccsre 16 fő nevezhe­tő, a mérkőzésről hárompéldá­nyos jegyzőkönyvet kell vezetni. 4. Kiállítások: 3 perc, 5 perc, végleges (ez utóbbi esetben öt perc elteltével cse­re bejöhet). Ugyanazon játé­kos harmadik kiállítása végle­gesnek számít. 5. A kapusról is van szöglet. 6. Bedobásnál, pontrúgásnál az ellenfél 5 méterre állhat. 7. A mérkőzéseket két egyen­rangú játékvezető irányítja, el­lentétes ítéletnél az dönt, aki­nek a térfelén történt az eset. A bajnokság eseményeiről csütörtöki számunkban olvas­hatnak majd. ____________________________(Q1LBII Lab darúgó NB III. Alföld-csoport, 3. forduló Fegyvemek- VLC-Rákóczifalva 0-4 (0-1) Fegyvernek, 400 n., v.: Rácz Fegyvernek: Tasi - Szász, Bo- hács, Balázs, Zsemberi (Hor- nyák, 75.) - Lukács (Gyáni, 75.), Náhóczki, Csortos - Faragó A., Földi (Tukarcs, 70.), Faragó Zs. Edző: Munkácsi József. Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes, Major, Bartucz, Boda - Ludasi (Kun, 88.), Draskóczi (Csabai, 66.) Peszeki, Kácser - Sándor (B. Tóth, 80.), Luca Edző: Gömöri Béla. 12. perc: Luca a tizenhatos sar­káról kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. 57. perc: A zavarodott hazai vé­dők közül kilépve Sándor talált a hálóba, 0-2. 69. perc: Ludasi a megítélt ti­zenegyest magabiztosan értéke­sítette, 0-3. 86. perc: A frissen beállt B. Tóth kiugrott a védők közül és be­állította a végeredményt, 0-4. Az első félidőben csak kóstol­gatták egymást a csapatok, mi­közben felváltva vezették a táma­dásokat. A második játékrészben a jobb képességű játékosokból ál­ló vendégegyüttes többször za­varba hozta a fegyverneki védel­met és végül ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Tasi, ill. Major, Eszes, Lu­dasi, Peszeki. Munkácsi József: - Egy jó ké­pességű csapattól kaptunk ki, tel­jesen megérdemelten. Gömöri Béla: - Sportszerű, nagy iramú mérkőzésen, hazai pályán sikerült legyőznünk a szervezetten játszó Fegyverne­ket. A továbbiakban sok sikert kí- vánok házigazdáinknak. ipácb Szarvas—Karcag 2-4 (0-3) Szarvas, 300 n„ v.: Varga. Szarvas: Balatoni - Nagy L, Kriska, Kugyela, Bogdán - Kiss (Nagy T., 60.), Gulyás, Somogyi, Dorida (Rónyai, 60.) - Bencze, Klimaj. Edző: Somogyi János. Karcag: Móga- Keserű, Tóth, Ra­mos - Trencsényi, Békési (Bujdo­só, 72.), Kemecsi, Bálint (Balogh, 72.), Varga L. (Orosz, 57.) - Feke­te, Babotán. Edző: Varga János. 5. perc: Fekete a védelemtől el­vett labdát a jobb alsó sarokba vágta, 0-1. 7. perc: Jobb oldali beadás után Varga László helyezett a bal sa­rokba, 0-2. 39. perc: Babotán beadását Fe­kete gurította a kapuba, 0-3. 80. perc: Ügyes kényszerítő után Gulyás szépített, 1-3. 84. perc: Bogdán tizenegyesből tette szorossá az állást, 2-3. 86. perc: Fekete jobb oldalon le­futotta védőjét, majd a kimozdu­ló kapus mellett kilőtte a jobb al­só sarkot, 2-4. Az első félidőben a Karcag nagy fölényben játszott és ez gólokban is megmutatkozott. Szünet után a hazai csapat feljavult, mindent egy lapra feltéve támadott, de csak szorossá sikerült tennie az állást. Összességében a kunsági gárda még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyert. Jók: Bogdán, Gulyás, ill. Fekete vezényletével az egész csapat Somogyi János: - Továbbra is kishitűen játszunk és szenved­tünk egy jobb csapat ellen. Varga János: - Győzelmünk értékét növeli, hogy egy jó csapat otthonában győztünk. orom Harta-Szajol 3-3 (2-2) Harta, 500 n., v.: Iványi. Harta: Bodó - Bálint, Molnár, Vékony, Vejtei, Sebestyén (Mádi, 46. p.) Felföldi, Bujáid (Mikócz- ki, 85. p ), Tomik, Szabó, Kovács. Edző: Szauer Tamás. Szajol: Fehér - Földi A., Fekete, Pintér, Kader, Gergely, Szabó (Földi L., 85. p.), Vasas, Papp, Bese, Vona (Farkas, 20. p.). Edző: L. Kis Lajos. 10. perc: Kontratámadásból Papp futott el a bal szélen, beadá­sát Gergely 8 méterről rúgta a jobb hosszú sarokba, 0-1. 14. perc: Vona 14 méterről a bal hosszú sarokba rúgta a labdát, 0-2. 22. perc: Óriási védelmi hibá­ból Bujáki szépített, 1-2. 30. perc: Bal oldali beadásból Molnár egyenlített, 2-2. 50. perc: Vasas közel 45 méte­res labdát adott Besének, aki át­vette, majd 15 méterről óriási gólt lőtt, 3-2. 55. perc: Kovács egy elpasz- szolt labdára startolt, és 12 mé­terről kilőtte a jobb hosszú sar­kot, 3-3. A látottak alapján az igazságos a döntetlen, bár idegenben há­rom gólt rúgni és mindvégig ve­zetni nagyon nehéz feladat, de a közeljövőben a mérkőzés végéig ezt meg is kell tartani. Ma ez nem sikerült. Jók: Bujáki, Vejtei ill. Pintér, Va­sas, Papp, Bese. Szauer Tamás: - Mindkét csa­pat védelme egymást múlta felül a hibákban, ezért nem tudtunk nyerni. Reális a döntetlen. L. Kis Lajos: - A mai napon is­mét megmutatta a csapat, hogy van tartása. Büszke vagyok a fi­úkra. DÉR Fekete mesterhármasával győzött a Karcag