Új Néplap, 2002. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-19 / 193. szám

íiS 2002. Augusztus 19., hétfő 1-P--0 R....T 13. OLDAL Kunhegyes idegenbeli bravúrral nyitott Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 1. forduló Meglepetésre a Törökszentmiklós (sötét mezben) legyőzte a jó erőkből álló Tiszafüredet fotó. bugány Besenyszög— Jászapáti 0-0 Besenyszög, 200 n„ v.: Bodac Besenyszög: Hajdú - Homola, Makai, Varga, Gilszki, Szalai, Szilágyi, Rézsó, Nyári (Fecske), Retkes (Dani), Szabó K. Edző: Földesi János. Jászapáti: Tajti - Donkó, Hor­váth, Madarasi, Urbán, Mosonyi, Bercsényi, Gephardt (Kocza), Vtgh, Szabadi (Berkes), Szamosi. Edző: László István. A jó iramú mérkőzésen a hazai csapat fegyelmezett játékkal tud­ta otthon tartani az egyik pontot a nyáron alaposan megerősödött Apáti ellen. Jók: Hajdú, Rézsó, Makai, Gilszki, Varga, ill. Urbán, Moso­nyi, Gephardt, Bercsényi. Földesi János: - Akarati ténye­zők mozgósításával sikerült egy kimondottan jó csapat ellen pon­tot szereznünk. László István: - Nagyszerűen küzdő hazai együttes ellen, idény eleji formával rukkoltunk ki. A döntetlent igazságosnak tartom. Ifi: 0-0 CSAJBÓK Tiszaföldvár— Mezőtúr 1-1 (0-1) Tiszaföldvár, 300 n., v.: Tóth S. Tiszaföldvár: Fejes - Pataki, Nagy L, Hanga, Czető, Kiss, Meggyes, Szarvas, Szarnák (Szi­kom), Kollár, Májer. Edző: Só­lyom Vilmos. Mezőtúr: Nagy S. - Tóth, Kiss, Szőke, Rimóczi Z., Nagy L (Kál­lai), Sőrés, Nagy G., Kinyik, Bé­kési, Rimóczi Cs. Edző: Csanálosi Miklós. Gólszerzők: Nagy I. (65.), ill. Ri­móczi Cs. (41.) Az első játékrészben a vendé­geknek volt több lehetősége, de Békésivel az élen elszórakozták helyzeteiket. A második félidőben kiegyenlí­tett lett a játék és a hazaiak egyenlítésük után mindent meg­tettek a győzelem érdekében, de a találkozó összképe alapján a döntetlen igazságos. Jók: Fejes, Nagy I., Hanga, Szi­kom, ill. Nagy S„ Kinyik, Rimó­czi Cs. Sólyom Vilmos: - A második félidő alapján megérdemeltük a döntetlent a jó játékerőt képvise­lő Mezőtúr ellen. Csanálosi Miklós: - Az első fél­időben eldönthettük volna a mér­kőzést, de végül egy jól eltalált szabadrúgással sikerült pontot menteni az újoncnak.-Ifi: 2-8 __________________________s.v. Töröksz entmiklós— Tiszafüred 1-0 (1-0) Törökszentmiklós, 300 n„ v.: dr. Chirtán Törökszentmiklós: Tarjányi - Kozák M., Farkas (Szűcs), Or­bán, Molnár, Erdei (Várnái), Ló­ié, Barabás, Papp, Erdős, Kozák E. Edző: Csontos Lajos. Tiszafüred: Gál - Nyíri (Vidra), Földvári, Rózsa, Farkas, Horváth, Dajka M., Németh (Járdán), An­tal, Lugosi, Dajka Zs. (Angyal). Edző: Tomes János. Gólszerző: Kozák M. (40.) A nagyszerű csapatmunkát produkáló miklósiak az első fél­időben több helyzetet elhibáz­tak, de a hajrában így is sikerült gólt elérniük. A második játék­részben ugyan a ziccerek kiha­gyása miatt nehézzé tették a haj­rát, de a látottak alapján a vég­eredmény igazságos. Jók: Molnár, Barabás, Lóié, Er­dős, Orbán, ill. Földvári, Gál. Csontos Lajos: — Taktikailag fe­gyelmezett csapatom a helyzetek alapján megérdemelten tartotta itthon a három pontot. Tomes János: - Egy órán ke­resztül támadtunk, de a helyze­tek elhibázása megbosszulta ma­gát. Sajnos a szerdai kupameccs tompává tette a csapatot. Ifi: 3-3 ____________NAGY KÁLMÁN Ku n FC—Tószeg 3-2 (2-2) Kunhegyes, 250 n„ v.: Urbán Kun FC: Tatai - Gácsi Zs., Ba­logh, Farkas, Hevesi-Tóth, Szend- rei, Nyolczas, Gácsi A., Csesznok, Hegedűs, Urbancsok (Talmács). Edző: Szabó András. Tószeg: Szikom - Szekeres, Fa­zekas, Orosz, Ács, Kelemen, Kiss, Tóth Cs., Tóth T. (Bíró), Sós, Mé­ri. Edző: Árvái István. Gólszerzők: Balogh 2 (5., 90.), Hevesi-Tóth (35.), ill. Méri (15., 45.) A Kun FC kezdett jobban, egy­ből a mérkőzés elején gólt szer­zett. A vendégek fokozatosan jöt­tek fel, amely a kétszeri egyenlí­tésben mutatkozott meg. A ki­egyenlített találkozón a Kun FC az utolsó percben szerezte meg a győzelmet jelentő harmadik talá­latot. Jók: Balogh, Gácsi Zs„ Gácsi A., Szendrei, Farkas, ill. Ács, Méri, Orosz. Szabó András: - Sok hibával játszottunk, de azért nyertünk, mert gyorsabbak voltunk. Árvái István: — Mi igyekeztünk felkészülni, ha voltak is hibák, folytatjuk a megkezdett munkát. Ifi: 3-3 _____ ______ SZABÓ A. Újszász— K unhegyes 0-4 (0-1) Újszász, 300 n„ v.: Pikó Újszász: Szaszkó - Konka, Po- mázi (Szádeczki), Kerekes (Dó­ra), Boros (Szentpéteri), Gulyás, Földi, Bálint, Farkas, Szilvási (Szőnyi), Katona. Edző: Szilvási Ferenc. Kunhegyes: Láng - Szabó T., Drágán, Sós, L. Kiss (Garáz), Rentai, Dányi (Kovács), Tóth, Ró­zsa, Herbály, Gál (Alberti). Edző: Varga Zsolt. Gólszerzők: Herbály (25.), Gál (50.), Garáz 2 (75., 80.) Kiállítva: Konka, ill. Szabó T. (mindkettő a 65. percben) A mezőnyben sokkal jobban játszó vendégek ilyen arányú győzelme is teljesen megérde­melt a nagyon gyenge teljesít­ményt nyújtó Újszász ellen. Jók: Szádeczki, Farkas ill. Ga­ráz vezérletével az egész csapat Szilvási Ferenc: — Sajnos elég gyorsan elveszítettük bajnoki ve­retlenségünket, de legalább lesz honnan elindulni felfelé. Varga Zsolt: - Úgy érzem, ilyen arányú győzelmünk is megérde­melt. Ifi: 1-3 ___________MOLNÁR ILLÉS Ab ádszalók- Szászberek 2-0 (1-0) Abádszalók, 300 n„ v.: Dajka Abádszalók: Kovrig - Takács, Szabó, Erdei, Tóth T., Oláh (Ha­mar), TóthF., Varga, Sipos, Szil­ágyi (Lányi), Pócs (Kozák). Edző: Kovrig Zoltán. Szászberek: Gerhát - Juhász, Kónyár, Gyárfás, Fehér, Bezzeg (Bíró), Nagy Z., Vasas L. (F. Tóth), Szilágyi (Meggyes), Rigó (Lázár), Rentier. Játékos edző: Vasas László. Gólszerzők: Sipos 2 (20., 60. - mindkettőt tizenegyesből) Kitűnő időben, jó hangulatban várta a hazai csapat a közel 20 éves szünet utáni megye egyes bemutatkozást, amely ragyogó sikerrel zárult, hisz a mérkőzés folyamán mindvégig az történt, amit a vendéglátók akartak. Jók: Sipos vezérletével az egész csapat, ill. Gerhát (a mezőny leg­jobbja), Juhász. Kovrig Zoltán: - Nagyon fontos győzelmet arattunk a lelkes Szászberek ellen. Vasas László: - Egy mérkőzé­sen ilyen tizenegyesből kettőt megadni, maga a csoda. Ifi: 3-1______ BODOR Jászkisér— Jászfénysza ru 2-1 (1-1) Jászkisér, 250 n.,v.: Márta Jászkisér: Szecskó - Barna, Ke­repesi (Balogh), Bozsó (Pap), Tóth, Kövesdi, Szentpéteri (Far­kas), Ládi, Kiss, Gócza (Molnár), Boros. Edző: Gócza Zoltán. Jászfényszaru: Mészáros - Kra- tofil, Koncsik (Vitányi), Borbély, Pál, Tombor (Balogh G.), Balogh B., Breznai, Siku (Palócz), Van- csik, Farkas (Bathó). Edző: Litkei Lajos. Gólszerzők: Kövesdi (24.), Kiss (58.), ill. Breznai (44.) A magabiztosan kezdő vendé­gekkel szemben negyedóra után átvette a játék irányítását a hazai csapat. Bár előnyt szerzett, egy kontratámadás után mégis dön­tetlennel fordultak a csapatok. A második félidőben folytatódott a küzdelmes mérkőzés, amelyen a hazaiak végül is biztos győzelmet arattak. A jó játékvezetést rontot­ta, hogy a vendégek kíméletlen játékát nem torolta meg. Jók: Barna, Kiss, Ládi, Boros, ill. Kratofil. Gócza Zoltán: - Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, gratulálok a csapatomnak. Litkei Lajos: - Ha többet ját­szunk, nagyobb az esélyünk a pontszerzésre. Ifi: 7-2__________SZENTPÉTERINÉ Jászárokszállás— K unszentmárton 3-0 (2-0) Jászárokszállás, 300 n., v.: ifj. Agócs Jászárokszállás: Czékmán - Bo- bák, Forgó, Csömör, Ördög, Mun- tyán (Ivony), Peredi, Szabó (Tö­rök), Ballagó (Tóvizi), Bódis, Ba­nya. Edző: Kaszab Gyula. KUTE: Gácsi • Demeter, Apa- tóczki, Garáz, Pálinkás, Aszalói, Zámbó, Géllér, Cseh, Imrei, Szar­ka (Vereb). Edző: Földi Tibor. Gólszerzők: Muntyán (7.), Pere­di (43.), Banya (59.) A mérkőzés előtt a labdarúgó­szakosztály vezetői elbúcsúztat­ták Dósa Ferencet, aki közel húsz évig volt a csapat igazolt játéko­sa. Ezután a jó iramú, sportszerű találkozón az újonc hazaiak há­rom szép góllal „köszöntek be” a megyei I. osztályba. Jók: Peredi, Csömör, Szabó, ill. Apatóczki, Gellér. Kaszab Gyula: - Jól felkészített csapat ellen mezőnyfölényünket gólokra tudtuk váltani. Földi Tibor: - Gratulálok a ha­zai csapatnak, megérdemelt győ­zelmet aratott. Ifi: 5-0 __________________________________FARKA« Fe lnőttek 1. Kunhegyes 1 1 0 0 4­0 3 2. J.árokszállás 1 1 0 0 3­0 3 3. Abádszalók 1: 1 0 0 2­0 3 4. Kun FC 1 1 0 0 3­2 3 5. Jászkisér 1 1 0 0 2­1 3 6. T.miklós 1 1 0 0 1­0 3 7. Tiszaföldvár 1 0 1 0 1­1 t 8. Mezőtúr 1 0 1 0 1­1 1 9. Besenyszög 1 0 1 0 0­0 1 10. Jászapáti 1 0 1 0 0­0 í 11.Tószeg 1 0 0 1 2­3 0 12. J.fényszaru 1 0 0 1 1­2 0 13. T.füred 1 0 0 1 0­1 0 14. Szászberek 1 0 0 1 0­2 0 15. KUTE 1 0 0 1 0­3 0 16. Újszász 10 0 1 Ifjúságiak 0­4 0 1. Mezőtúr 1 1 1 8­2 3 2. Jászkisér 1 1 . 7­2 3 3. Jászállás 1 1 . 5­0 3 4. A.szalók 1 1 3­1 3 5. Kunhegyes 1 1 3­1 3 6. Kun FC 1 1 3­3 1 7. Tószeg 1 1 3­3 i 8. T.füred 1 1 3­3 1 9. T.miklós 1 1 3­3 n 10. B.szög 1 1 0­0 0 11. J.apátl 1 1 0­0 1 12. Sz.berek 1 1 1­3 0 13. Újszász 1 1 1­3 0 14. KUTE 1 1 0­5 0 15. Jf.szaru 1 1 2­7 0 16. T.földvár 1 1 2­8 0 EUROTOURX AUTÓBUSZOS. UTAK- tsiok-Goroponzóp izoptombor 3. Snkrtril ki 1 hót, sportnál, illától aófcl 27.900 Ft/ffi- Korb aoptombor t I kél, apartman, «Hétéi nélkül 32.900 Ft/f<- Coíta Irán auguiztoi 30. Szobokríl ki 1 két siklóét fólpanzlóvd 59.900 Ft/K- ObtzonzOp a>posztos 30. 1 kél, apartman, «létéi nélkül 34.900 Ft/K. REPÜLŐS UTAK- Kréta aupuizfln 21 I két, «partim, «létéi «élrél 59.900 Ft/K- Rodosz inptomkor I, i 1 két, apartman, «létéi «éMI 54.900 Ft/K • Mólóra inptomkor 1. 1 két, szélűét félpanzléval 99.900 Ft/K- (ózta ét Sol aogosztos 31. 1 két, apartman, «létéi oék« 99.900 Ft/K ■ Törökország szoptonbw 4- I két, szélűét félpanzléval 09.900 Ft/K. AKTUÁLIS AJÁNLAT Pértzi augusztus 22. sztpiamkűr 5. 7 nap autóbusszal, rngg«fiv«l 54.900 Ft/K Részlat«« fűlvllégosftás Iroéénkbmm 5000 Szolnok, SOM ét 7. Tolj 54/514-742, www.ourotourt.hu. tolatott 401-402. óléul <t OjftWOrtnf, 11 Az ex-szolnoki Draskóczi (balról) és Major (labdával) sem tudta győzelemre vezényelni Rákóczifalvát az újonc Harta ellen fotó. buoány Jászberény legyőzte a tavalyi bajnokot Labdarúoó NB III. Alföld-csoport Rákóczifalva— Harta 1-1 (1-1) Rákóczifalva, 250 n., v.: Szabó . Rákóczifalva: Ulviczki A. - Csa­bai, Kácser, Major, Bartusz - Sán­dor (Ulviczki M., 60.), Draskóczi, Peszeki, Boda - Luca, B. Tóth (Kun, 75.). Edző: Gömöri Béla Harta: Badó - Bálint (Módi, 46.), Molnár, Vékony - Vejtei, Tomalik, Ispán, Bujáki, Szauer T. - Szabó, Kovács. Edző: Szauer Tamás. 38. perc: Vejtei 20 méterről bombagólt lőtt, 0-1. 40. perc: Peszeki szép akció után kilépett a védők közül és a jobb sarokba gurított, 1-1. Küzdelmes mérkőzésen Rákó­czifalva öregurasan futballozott, de még így is több lehetősége volt, ám ezeket ki is hagyta. A na­gyon lelkesen küzdő újonc meg­érdemelten vitt el egy pontot. Jók: Ulviczki A., Bartusz, Ká­cser, ill. Badó, Vejtei, Vékony. Gömöri Béla: - Sok helyzetet kidolgoztunk, amit ki is hagytunk, így nem érdemeltünk győzelmet. Szauer Tamás: - Ha küépünk Bács megyéből, nem tudunk futbal­lozni, még szokni kell az NB III-at. ______________________________________BAOI Jászberényi SE Vasas- Algyő 4-2 (2-1) Jászberény, 300 n., v.: Gulyás. Jászberény: Bak - Oláh, Szabó, Boros, Szerencsi - Tasi (Beszteri, 64.), Vígh, Kádár, Nagy A. (Ge- rőcs, 86.) -Balázs (NagyR., 79), Konka. Edző: Vígh Tibor. Algyő: Dénes - Terhes (Pataki, 77.), Pécsek, Krisztin (Bodoni, 84.), Gál - Gábor, Koncz, Kot- hencz, Brinszky - Erhard, Varga. Edző: Brinszky Adrián. 3. perc: Balázs a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről lőtt a kapu­ba, 1-0. 20. perc: Konka bal oldali be­adását Balázs 8 méterről fejelte a jobb sarokba, 2-0. 21. perc: Brinszky bal oldali szabadrúgásból kilőtte a bal sar­kot, 2-1. 61. perc: Balázs beadását Kon­ka fejelte át Dénes felett, 3-1. 67. perc: Erhard 18 méterről vet­te be Bak kapuját, 3-2. 82. perc: Vígh szögletét Konka bólintotta a háló közepébe, 4-2. Ragyogó időben kezdődött a mérkőzés, s a gyors hazai gól rög­tön megadta a meccs alaphangu­latát. Az első félidő végére azon­ban elromlott az idő, orkánszerű esőben és szélben valósággal kor­csolyáztak a játékosok. Szünet után ugyan elmúlt a vihar, de a já­téktér csúszós maradt. A Jászbe­rény taktikusan, jól játszott, s bár több helyzetet is elpuskázott, de megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Balázs, Konka, Boros, Nagy A. ill. Pécsek, Brinszky. Vígh Tibor: - Nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettünk volna, ha a kritikus helyzetekben job­ban koncentrálunk. Brinszky Adrián: - Gratulálok a győztes csapatnak. Elsősorban centerből kaptuk a gólokat és ez védekezésünket minősíti, szalóki