Új Néplap, 2002. június (13. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-10 / 133. szám

$1 ;|| 2002. Június 10., hétfő SPORT 11. OLDAL Bombameglepetés: kikapott Füred, így helycsere az élen Kun FC­Besenyszög 3-1 (1-0) Kunhegyes, 250 n„ v.: Horváth Kun FC: Tatai - Hevesi-Tóth, Gá- csi Zs., Szabó Gy. (Varga Gy.), Szendrei, Nyolcas, Herbály, Ba­logh, Lonka, Farkas, Tóth. Edző: Szabó András. Besenyszög: Hajdú - Varga Zs., Szabadi, Erdei, Szalai, Honos, Rézsó, Danyi (Varga I.), Barna, Ficsór (Fecske), Szabó K. Edző: Földesi János. • Gólszerzők: Farkas 2 (34., 82.), Herbály (77.), ill. Rézsó (80.) Mind a két csapat óvatosan kez­dett. Besenyszög visszahúzódott saját térfelére és kontratámadá­sokkal kísérletezett, kevés siker­rel. A Kun FC egyéni megoldásai viszont eredményre vezettek. A látottak alapján a hazaiak megér­demelten nyertek. Jók: Farkas, Herbály, Gácsi Zs., ill. Rézsó, Szabadi, Szalai. Szabó András: — Utolsó hazai mérkőzésünkön játszhattunk volna jobban is, de ennyi is elég volt a győzelemhez. Kár, hogy „kisárgulás” miatt a következő, zárófordulóban nem tudunk a legjobb összeállításunkban ját­szani. Földesi János: — Egy lényege­sen jobb képességű csapattól szenvedtünk vereséget. Ifi: 0-0 ______________SZABÓ A. Tó szeg­Szászberek 4-1 (2-1) Tószeg, 250 n., v.: Bartusz Tószeg: Serucza - Szekeres, Ács, Kelemen, Erkán, Kiss V. (Izsóid), Kővári, Tóth Cs„ Tóth T, Sós (Fá­bián), Méri. Edző: Márton Fe­renc. Szászberek: Nagy Z. - Rigó, Bí­ró, Kónyár, Gyárfás, Fehér, Bez­zeg, Antal, Tóth Cs., Sziráki, Láz­ár (Vasas). Edző: Antal Elemér. Gólszerzők: Méri 2 (27., 69. - utóbbit tizenegyesből), Tóth T. 2 (30., 52.) ill. Bezzeg (20.) Kellemes időben, jó játékveze­tés mellett, a végig fölényben ját­szó hazai csapat tetszés szerint érte el góljait a végig védekezés­re berendezkedett vendégekkel szemben. Jók: Kiss V., Tóth T„ Kővári, Tóth Cs. ill. Nagy Z., Bezzeg, Tóth Cs., Kónyár. Márton Ferenc: — Köszönöm a tószegi szurkolók bizalmát, sike­rült győzelemmel búcsúzni kö­zönségünktől. Antal Elemér: - Megérdemelt a hazai győzelem. Ezt a vereséget Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 29. forduló Újszász gólratörő játékával alaposan meglepte a halovány listavezetőt, mely vereségével elbúcsúzhat bajnoki álmaitól, fotó: csabai át kell érezni azoknak a játéko­soknak is, akik ma cserbenhagy­tak bennünket. Ifi: 4-2 NAGY LÁSZLÓ Mezőtúr— Kunszentmárton 2-0 (1-0) Mezőtúr, 200 n„ v.: Vas Mezőtúr: Nagy S. - Tóth I., Kiss, Panyik, Szőke, Kállai, Sólyom, Nagy G., Dávid, B. Tóth A. (Var­jú), Sőrézs (Dézsi). Edző: Csaná- losi Miklós. Kunszentmárton: Balogh - Var­ga, Apatóczki, Garáz, Pálinkás Gy., Kupeczki, Korponai, Borsós, Cseh (Bottlik), Pálinkás J., Tal- mácsi. Mb. edző: Gácsi Tibor. Gólszerzők: Sólyom (15.), Pa­nyik (76. - tizenegyesből) Az utolsó hazai mérkőzésen a túriaknak az egy pont is elég lett volna a bennmaradáshoz, de a futball alaptörvénye szerint soha nem szabad döntetlenre játszani. Ennek megfelelően olykor me­zőnyfölényben játszva, a túri le­génység két góllal feltétlenül jobb volt. A játékvezetői hármas jól dirigálta a mérkőzést. Jók: Nagy G„ Panyik, ill. Apa­tóczki, Garáz, Korponai Csanálosi Miklós: — Örülök, hogy szépen búcsúztunk az utol­só hazai mérkőzésen, s ezzel a győzelemmel bebiztosítottuk to­vábbi megyei I. osztálybeli sze­replésünket. Gácsi Tibor: - Öt kulcsjátéko­sát nélkülöző csapatunk mindent megtett a győzelem érdekében, de ma csak ennyire tellett. Gratu­lálok a Mezőtúrnak. Ifi: 0-3 BARTA TIBOR Jászfényszaru- Jászapáti 1-1 (0-0) Jászfényszaru, 100 n., v.: Ferenczi Jász fény szaru: Horváth - Bor­bély, Pál, Szőke (Vancsik), Ba­logh G. (Tombor), Balogh B., Breznai, Siku, Pató, Vitányi, Ecker. Edző: Litkei Lajos. Jászapáti: Tajti J. - Donkó, Hor­váth, Madarasi, Németh, Tajti M. (Utasi), Szabó Z., Urbán, Szabó D. (Kocza), Bobák, Kiss. Edző: Birkás Ferenc. Gólszerzők: Balogh B. (90.), ill. Bobák (50.) Küzdelmes, nagyon sok sza­bálytalansággal tarkított mérkő­zésen a kiesést elkerülő hazaiak mindent megtettek az egy pont otthon tartásáért.. Jók: Balogh B. ill. Horváth ve­zérletével az egész csapat Litkei Lajos: - Köszönjük a vá­ros önkormányzatának, szpon­zorainknak, szurkolóinknak a tü­relmet és támogatást. Jász- fényszarunak jövőre is megyei I. osztályú csapata lesz. Birkás Ferenc: - Jászapáti lab­darúgása idén ifi és serdülő csa­patait ünnepeli. Egyébként igaz­ságos a döntetlen. Ifi: 0-5 _________CSERHÁTI FERENC Újs zász— Tiszafüred 3-0 (1-0) Újszász, 250 n., v.: Gyertyás Újszász: Szaszkó - Boros, Konka, Kerekes (Szőnyi), Farkas, Szentpé- teri (Dóra), Bálint, Szilvást (Gu­lyás), Katona, Vasas (Szűcs), Pomázi. Edző: Szilvási Ferenc. Tiszafüred: Gál - Járdán, Nyíri, Rózsa (Rosner), Farkas, Antal, Németh, Kecskeméti (Herpai), Dajka, Angyal, Dorcsák. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Pomázi (35.), Bo­ros (77.), Katona (82.) A jó napot kifogó vendéglátók el­len esélye sem volt a listavezető­nek. A hazai csapat valamennyi tagját dicséret illeti, hogy ilyen já­tékkal búcsúztak közönségüktől. Külön gratuláció jár a tizenhetedik hete veretlen ifjúsági gárdának. Jók: Boros, Bálint, Szilvási, Konka, ill. Németh, Dajka. Szilvási Ferenc: - Sokat kellett várnom arra, hogy csapatom a jobbik arcát mutassa. Gál Zoltán: - Félig már a zse­bünkben éreztük az aranyat, saj­nálom, hogy az utolsó pillanat­ban lecsúsztunk a dobogó tetejé­ről. Gratulálok az Újszásznak. Ifi: 0-0 MOLNÁR ILLÉS Jánoshida— Kunhegyes 5-3 (2-1) Jánoshida, 50 n„ v.: Bodacz Jánoshida: Szász - Földi, Tóth Z., Gazsi, Kasza, Berényi, Tóth P, Varga, Tóth G., Tóth Cs., Sán­dor. Edző: Szabó Imre. Kunhegyes: Láng - Bognár (Né­meth), Szabó, Rentai, Sós, Ko­vács, Dienes, Varga, Gál, Garáz (Berkó), Albert. Edző: Varga Já­nos. Gólszerzők: Sándor (16.), Beré­nyi (44.), Gazsi 2 (50., 53.), Tóth Cs. (64.), ill. Albert (15.), Dienes 2 (51., 80.) A győzelmi kényszertől meg­szabadult hidai csapat jó és ered­ményes játékkal búcsúzott gyér számú közönségétől. Ha egész évben ilyen teljesítményt nyúj­tott volna a gárda, hosszú évek után nem kellene búcsúznia a megyei I. osztálytól. Jók: Berényi, Kasza, Sándor, Gazsi ill. Rentai, Dienes, Albert. Szabó Imre: — Ha ilyen akarás­sal játszott volna csapatom a ko­rábbiakban is, nem kerültünk volna a kiesés sorsára. Varga János: - Mai összeállítá­sunkban csak ennyire futotta. Ifi: 1-2 SZÖLLÖSI MÁTYÁS Jászkisér— Rákócziújfalu4-1 (1-1) Jászkisér, 200 n., v.: Farkas Gy. Jászkisér: Szecskó - Boros, Kere­pesi, Papp, Bíró, Pálfi, Tóth F., Farkas (Mike), Gócza (Nagy), Ládi, Kövesdi. Edző: Gócza Zol­tán. Rákócziújfalu: Policsányi - Ko­vács, Herkó, Erdei, Szabó, Lesko- vicsK., Homola, Tóth, Leskovics T., Hanga, Kollár. Edző: Beke La­jos. Gólszerzők: Gócza (5.), Ládi 3 (53. - tizenegyesből, 61., 70.), ill. Leskovics K. (28.) A második félidei meggyőző já­tékával megérdemelten nyert a hazai csapat. Farkas György játékvezető pá­lyafutását a felnőttek között Jász- kiséren kezdte 18 évvel ezelőtt, ezúttal pedig itt búcsúzott az ak­tív bíráskodástól. Öt esztendő után nyert újra bajnokságot a Csillik Ferenc és Bólya György edzők által irányított kiséri ser­dülő gárda. Jók: Kerepesi, Bíró, Pálfi, Ládi, ill. Kollár. Gócza Zoltán: - 1-0 után ellen­felünk jobban játszott, de félidő­ben sikerült rendezni a sorokat, Megyei I. osztály 1. Túrkeve 29 20 6 3 64-28 66 2. Tiszafüred 29 20 4 5 68-32 64 3. KUN FC 29 19 2 8 62-46 59 4. Jászkisér 29 15 4 10 69-53 49 5. Tószeg 29 15 3 11 71-Á7 48 6. Tszfmiklós 29 14 5 10 51-27 47 7. Kunhegyes 29 14 5 10 54-55 47 8. Újszász 29 13 5 11 50-40 44 9. Jászapáti 29 10 5 14 35-39 35 10. Szászberek 29 9 7 13 23-33 34 11.KUTE 29 9 6 14 31-51 33 12. Mezőtúr 29 10 2 17 27-49 32 13. J.fénysz. 29 9 3 17 34-70 30 14. Besenyszög 29 8 4 17 41-59 28 15. R.újfalu 29 7 3 19 43-70 24 16. Jánoshida 29 5 6 18 40-64 21 Megyei i. osztály Ifi 1. Jászapáti 29 23 5 1110-18 74 2. Besenyszög 29 19 7 3108-35 64 3. Mezőtúr 29 19 4 6 87-45 61 4. Újszász 29 15 10 4 66-25 55 5. Túrkeve 29 17 3 9100-39 54 6. Tiszafüred 29 13 7 9 62-38 46 7. KUTE 29 14 3 12 64-48 45 8. Jánoshida 29 14 3 12 56-65 45 9.Tsztmiklós 29 12 4 13100-86 40 10. Kunhegyes 29 12 3 14 46-69 39 11. KUN FC 29 10 6 13 55- 74 36 12. Jászkisér 29 11 2 16 91-60 35 13. Tószeg 29 8 4 17 39-79 28 14.Szászberek 29 3 6 20 35-100 15 15. J.fénysz. 29 3 3 23 30-122 12 16. R.újfalu 29 3 2 24 26-172 11 így a végeredmény már nem volt kétséges. Beke Lajos: - Megpróbáltuk a lehetetlent, sajnos nem sikerült. Úgy érzem, a végére elsősorban fejben fáradtunk el. Ifi: 20-0 SZENTPÉTERINÉ Törökszentmiklós— Túrkeve 2-3 (2-0) Törökszentmiklós, 300 n., v.: Fa­zekas Törökszentmiklós: Tarjáni - Kozák M., Görög, Rimóczi Zs., Papp, Orbán, Molnár, Kinyik, Lóié B., Barabás, Rimóczi Cs. Edző: Szecsei József. Túrkeve: Tőke - Kalmár, Lóié Sz., Cristea, Nagy, Jandó, Szeren­csi, dr. Bodó, Lengyel (Varga), Kiss. Edző: Homoki Károly. Gólszerzők: Kinyik (22.), Orbán (30.), ill. Kiss (55.), Nagy (56.), Varga (93.) Két ellentétes félidőt láthatott a közönség, az első 45 percben a törökszentmiklósiak meglepték a vendégeket és kétgólos vezetésre tettek szert. Szünet után a hazaiak kicsit visszavettek a tempóból és ez megbosszulta magát. Jók: Barabás, Kinyik, Orbán ill. Kiss, Nagy, Varga Szecsei József: - Amiért 90 per­cig küzdöttünk, az az utolsó percben semmivé vált. Homoki Károly: — Méltó ellen­felet sikerült legyőznünk, főleg második félidei eredményes játé­kunknak köszönhetően. Ifi: 3-4 NAGY KÁLMÁN Csapataink osztály-besorolása NB I. B (2x12 csapat), Keleti csoport Szolnoki MÁV Neusiedler NB II. (3x12 csapat), Szabolcs Gabona-csoport Jászberényi SE Vasas NB III. (6x12 csapat), Alföld.-, Mátra-, Tisza-csoport Rákóczifalva, Szajol, Kisújszállás-Kunmetalokála, Fegyvernek, Kar­cag, Túrkeve (vagy Tiszafüred) Megyei I. osztály (1x16 csapat) Tiszafüred (vagy Túrkeve), Kun FC, Törökszentmiklós, Tószeg, Jász­kisér, Kunhegyes, Újszász, Kunszentmárton, Jászapáti, Szászberek, Mezőtúr, Jászfényszaru, Besenyszög, Abádszalók, Jászárokszállás, Tiszaföldvár Megyei I/B osztály (1x16 csapat) Jánoshida, Rákócziújfalu, Cibakháza, Kenderes, Örményes, Ti- szaszentimre, Berekfürdő, Kunmadaras, Tiszagyenda, Jászladány, Pusztamonostor, Alattyán, Tiszatenyő, Jászalsószentgyörgy, Zagyva- rékas. Mivel a megyei III. osztály bajnoka, Jásztelek nem vállalta az in­dulást, a tizenhatodik csapat kilétére csak június 15-én derül fény, ekkor rendezik meg ugyanis a Cserkeszőlő-Nagykörű osztályozó mérkőzést Szolnokon, a Tiszaligeti Stadionban. Potyagól döntött a feljutásról A fehér mezes Burka Zsolt (8) és Nagy István (jobbról) mindvégig nagy csatát vívott egymással. fotó: csabai Tiszaföldvár—Cibakháza 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) Labdarúgó osztályozó mérkőzés A MEGYEI l-BE JUTÁSÉRT Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 n., v.: Földi (Munkácsi, Tóth S.) ' Tiszaföldvár: Berta - Járni, Blaskó, Czető - Donkó (Feldrichán, 84.), Szarvas, Nagy L, Lengyel, Szarnák - Kiss A., Szikom. Edző: Só­lyom Vilmos. Cibakháza: Vincze - Faragó, Bontovics, He­gedűs (Nagy A., a szünetben), Molnár-Fehér (Kalmár, 103.), Nagy L., Burka, Baricza - Mukus (Bucsus, 65.), Biacsi (Tibirk, 65.). Edző: Sipos Sándor. Gólszerző: Kiss A. (114.) A két azonos képességű együttes találkozó­ján hetven percig Cibakháza játszott fölény­ben, ám igazi gólhelyzetig csak ritkán jutot­tak Nagy Lajosék. Ezt követően egyre jobban elfáradt a Lancast-csoport második helye­zettje, teljesen beszorult kapuja elé, ám hő­siesen őrizte a gól nélküli döntetlent. A 2x15 perces hosszabbítás is a vége felé közeledett, mikor Kiss Attila lövésszerű emelését az ad­dig remekül védő Vin­cze kapus előbb meg­fogta, majd a háta mögé ejtette, s csak a gólvonal mögött tudott már ráha­salni. A vonalban he­lyezkedő Munkácsi asz- szisztens azonnal jelez­te az esetet, így Földi já­tékvezető megadta a ta­lálatot. Ez a győzelem azt jelenti, ősztől a Ti­szaföldvár szerepelhet a megyei I. osztályban, míg a cibakiak az I/B- ben folytathatják. A találkozó krónikájá­hoz tartozik, hogy az el­ső félidő 15. percében Földi játékvezető óriási hibát követett el, mikor az utolsó emberként a labdának csúnyán alászaladó, s hibáját szándékos kezezéssel korrigáló Blaskó Já­nost nem állította ki. Ezzel döntően befolyá­solta a találkozó végkimenetelét. Jók: Berta, Szarvas, Kiss A., ill. Faragó, Bontovics, Nagy L. Sólyom Vilmos: -A szerencsésebb csapat nyert, gratulálok mindkét együttes hősies küzdelméhez. Sipos Sándor: - A játékvezető döntő hibát vétett a kiállítás elmulasztásával. Gratulálok a földváriaknak, sok sikert kívánok nekik. _____________________________________________(PELEI) k k