Új Néplap, 2002. június (13. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-03 / 127. szám

HM 2002. JÚNIUS 3., HÉTFŐ SPORT 13. OLDAL Szépen zárt a Gömöri-legénység Labdarúgó NB III., 26.FORDULÓ Mátra-csoport Karancslapujtő—Kisújszállás 2-1 (1-0) Karancslapujtő, 400 n„ v.: Já- vorszki Karancslapujtő: Sáfár-Sági, Ju­hász, Cseh, Szőke-Romhányi, Fo­dor, Balázs, Tóth (Györki 90.)- Kovács, Szabó (Muzsik 61.). Edző: Balga József. Kisújszállás: Kui Cs. - Kemecsi, Csillag, Tar, Majláth-Kui T. (Kótsa 80.), Morauszki (Májer 76.), Mir- cea, Horváth-Kántor, Tamás. Já­tékos edző: Csillag László. Gólszerzők: Fodor ( 48.), Ba­lázs (77. p.), ill. Kántor (48.) Jó iramú mérkőzésen az első félidőben kiegyenlített erők küz­delmét láthatták a nézők. A má­sodik félidő elején az egyenlítés után négy százszázalékos hely­zetet hagyott ki a vendégcsapat, majd egy egyéni hiba után eldőlt a három pont sorsa. Jók: Sági, Cseh, Balázs, Tóth, ill. Majláth, Mircea, Tamás. Balga József: — Kitűzött célun­kat elértük, az utolsó hazai mér­kőzésünket megnyertük. Csillag László: - Kiegyenlített erők küzdelmében a sok kiha­gyott helyzet megbosszulta ma­gát. VÁRADI Besenyőtelek—Szajol 2-0 (0-0) Besenyőtelek, 150 n., v.: Elek. Besenyőtelek: Tóth - Rácz, Nagy, Baranyai, Oláh, Vass-Fe- rencz, Fenti, Mirkóczki-Ágó, Bódi (Rézműves, 45. p.). Edző: Nagy Endre. Szajol: Móga - Sipos, Földi, Ramos, Gergely, Kálai-Szabó (Vi­ola, 75. p.), Kader, Papp (Babel- la, 75. p.)-Bese, Vona (Vasas, 45. p.). Edző: Kádár József. Gólszerzők: Pent (57.), Oláh (84.) Tét nélküli mérkőzésen sokáig partiban volt a száj öli gárda, de a második félidei teljesítmény alapján megérdemelten nyert a besenyőtelki csapat. Jók: Tóth, Penti, Baranyai, ill. Földi, Kálai, Sipos. Nagy Endre: — Úgy érzem, a második félidei teljesítményünk­kel rászolgáltunk a győzelemre. Kádár József: - Ma szeretnék elköszönni a szajoli szurkolók­tól, a csapat támogatóitól és ettől a nagyszerű közösségtől. Továb­bi sikereket kívánok. DÉR ISTVÁN Fegyvernek—Gyöngyös 2-4 (2-2) Fegyvernek, 200 n., v.: Demeter. Fegyvernek: Bata-Kinyik (Szász 46.), Farkas, Fridrik, Kapás-Bo- hács, Náhóczki (Bozsó 76.), Ba­logh, Csortos-Faragó Zs., Faragó A. Edző: Munkácsi József. Gyöngyös: Kemács-Molnár, Szilágyi, Tóth A. (Agócs 83.)-Be- nus-Nagyfalusi, Nagy, Takács- Szekrényes-Bezzegh (Barta 74.), Tóth Z. Edző: Pócs Tamás. Gólszerzők: Csortos 2 (17., 28.), ill. Tóth Z. 2 (24., 49.), Tóth A. (23.), Szilágyi (83.). Az első húsz percben eldönthette volna a mérkőzést a hazai csapat, ehe­lyett fokozatosan átengedte az irányítást a vendégeknek, akik él­tek a lehetőséggel. Jók: Farkas, Csortos, ill. Ker- nács, Szilágyi, Benus, Barta. Munkácsi József: - A kitűnő csapatjátékot játszó vendég­együttes rászolgált a győzelemre. Pócs Tamás: - A mérkőzés nagy részét végig támadtuk, a helyzeteket sikerült kidolgozni, így magabiztosan nyertünk. ________________________IPACS Hódmezővásárhely— Rákóczifalva 1-2 (1-1) Hódmezővásárhely, 400 n„ v.: Berrer. Hódmezővásárhely: Bíró - Mar- czinka, Csató, BorbásZs., Szűcs- Hóbel, Antal, Fazekas, Molnár- Juhász (Borbás P.), Katona (Nagy). Edző: Szobonya Tamás. Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes, Csabai, Kun (Szeberényi), Boda Szokolai (Papp), Luca (Nász), Fazekas, Draskóczi-Peszeki, Kácser. Edző: Gömörí Béla. Gólszerzők: Katona (22.), ill Luca (34.), Nász (88.). Nagy iramú mérkőzésen az el­ső félidőben egyenlő ellenfelek Alföld-csoport Kollár Zoltán négy gólt szerzett Rákócziújfaluban Labdarúgás, Szoltisz megyei I. osztály, 28. forduló Rákócziújfalu—Tószeg 4-3 (2-0) Rákócziújfalu, 200 n„ v.: Veres. Rákócziújfalu: Policsányi - Ko­vács, Herkó, Erdei (Papp), Mihá­lyi, Leskovics K, Tóth, Szabó, Leskovics Gy., Kollár, Hanga. Edző: Beke Lajos. Tószeg: Serucza - Erkán, Ágh, Kelemen, Kiss (Öllé), Izsóid (Fá­bián), Kővári, Tóth Cs., Tóth T, Sós, Méri. Edző: Márton Ferenc. Gólszerzők: Kollár 4 (2., 28., 52., 78. - az utóbbit 11-esből), ill. Sós (55.), Tóth T. 2 (65., 72.) Végig hatalmas küzdelem folyt a pályán, a vendégek 3-0 után egyenlítettek, a végjátékban azonban a hazaiaknak jött ki job­ban a lépés. Jók: Kollár a mezőny legjobbja, Mihályi, Herkó, ill. senki. Ládi, Tóth F, Kövesdi, Kiss (Nagy), Pálfi, Tóth N. (Farkas), Pap (Tajti), Gócza (Bíró), Boros. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: dr. Bodó 2 (46. és 74.), Lengyel (81.), ill. Ládi (17.), Boros (39. p.). A bravúrosnak nevezhető hazai győzelem, az első félidő eredmé­nye sokat elárul erről a meccsről. Mindkét együttes derekasan har­colt a pontokért, de úgy látszik, a hazai pálya most is a vendégkapu felé lejtett. Jók: dr. Bodó és Sass vezérleté­vel az egész csapat, ill. Ládi, Pálfi, Boros. Homoki Károly: - Ma bebizo­nyítottuk, hogy csak csapatként lehet a padlóról felállni. Ehhez gratulálok a fiúknak. Gócza Zoltán: - A második fél­Farkas (Janik), Breznai, Sike, Bató (Palócz), Vitányi, Ecker. Edző: Litkei Lajos. Gólszerzők: Németh (4.), An­gyal (31.), Novák (63.), ill. Brez­nai (34.), Janik (51.). Jó iramú, kemény, de színvona­las mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak megérdemelten nyer­tek, de meg kellett izzadniuk a három pontért. Jók: Gál, Novák, Nyíri, Rózsa, Németh, ill. Horváth, Borbély, Pál. Gál Zoltán: - Tartalékos csapa­tunk ezzel az egy góllal jobb volt. Litkei Lajos: - A korai sérülé­sek ellenére együttesünk nagy­szerűen játszott. Pontszerzésünk nem csak rajtuk múlott. Ifi: 6-0 ÁBRAHÁM TAMÁS A jászapáti ifisták mai győzel­mükkel 12 év után lettek ismét bajnokok. A felnőttek küzdelmé­nek hajrájában a fiatalok nem­csak a saját sikerüket ünnepel­ték, hanem szüntelen biztatásba kezdtek, melyet az „öregek” meg­háláltak, és ha az utolsó pillanat­ban is, de megszerezték a győz­tes gólt. A játékvezetéstől vissza­vonuló Pintér Béla mindvégig ki­fogástalanul vezette a találkozót. Jók: Tajti J„ Horváth, Urbán, Tajti M., Németh, ill. Talmácsi, Kupeczki. Birkás Ferenc: — A kihagyott gólhelyzeteink miatt csak az utol­só pillanatban szereztük meg a megérdemelt három pontot. Rostás Sándor: - A második fél­időben lényegesen jobban játszot­tunk a hazaiaknál. Ilyen két „óvo­dás” gólt csak mi tudunk kapni. Ifi: 1-0. ____________ILLÉS PÉTER A rákóczújfalui mérkőzésen minden labdáért megküzdőitek a felek Beke Lajos: - Hihetetlen lelke­sedésünknek köszönhetjük a há­rom pontot. Márton Ferenc: — Csapatom telje­sítményét mutatja, hogy a hazaiak helyzet nélkül rúgtak négy gólt. Ifi: 0-3______ BEKÉ LAJOS Túrkev e—Jászkisér 3-2 (0-2) Túrkeve, 200 n., v.: Veres. Túrkeve: Tőke - Pintér (Kal­már), Cristea (Juhász-Tóth), Lóié, Jandó, Debreczeni (Nagy), dr. Bodó, Lengyel, Kiss, Sass, Sze­rencsi. Edző: Homoki Károly. Jászkisér: Szecskó - Kerepesi, időben nem egyforma mértékkel fújt a játékvezető. Ráadásul 2-1-es vezetésünknél kiállítást érdemelt volna az egyik túrkevei hátvéd. Ifi: 2-1. MÁRKI GÁBOR Tiszafüred—Jászfényszaru 3-2 (2-1) Tiszafüred, 300 n., v.: Sulyok. Tiszafüred: Gál — Novák (Herpai), Méri, Rózsa, Hajnal, Antal (Rózner), Farkas, Németh, Járdán, Angyal, Kecskeméti. Edző: Gál Zoltán. Jászfényszarú: Horváth - Bor­bély, Pál, Balogh G., Balogh B., FOTÓI BUGÁNY Jászapáti—Kunszentmárton 2-1 (1-0) Jászapáti, 180 n., v.: Pintér. Jászapáti: Tajti J. - Horváth, Madarasi, Csató, Németh, Szabó Z., Urbán, Tajti M., Kiss, Kocza (Utasi), Bobák. Edző: Birkás Fe­renc. Kunszentmárton: Gácsi - Garáz, Apatóczki (Varga), Imrei, Gellér (Rostás), Borsós, Pálinkás Gy. (Pálinkás J.), Korponai, Cseh (Demeter), Talmácsi, Kupeczki. Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Németh (30.), Kiss (90.), ill. Kupeczki (52.). Törökszentmiklós—Mezőtúr 0-1 (0-1) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Ne­mes. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Molnár, Kozák M. (Rimóczi Z.), Görög, Papp, Erdős (Kozák E.), Erdei, Kinyik, Barabás, Ri­móczi Cs. Edző: Szecsei József. Mezőtúr: Nagy S. - Szőke, Kiss, Tóth, Sőrés (Dézsi), Kállai, Nagy G., Sólyom, Dávid, B. Tóth, Szasz- kó (Túri). Edző: Csanálosi Miklós. Gólszerző: Szőke (35.). Kiállí­tás: Erdei (84.) — szándékos sza­bálytalanságért. Az első félidőben felváltva ke­rültek veszélybe a kapuk, a ven­dégek tudtak előnyt szerezni egy kontratámadás végén. A második játékrészben hiába támadott töb­bet a hazai gárda, a mezőtúriak szívósan védekeztek. A miklósi- aknak sorozatban ez volt a ne­gyedik vereségük. Jók: Molnár, Hagyó, Papp, ill. Kállai vezetésével az egész csapat. Szecsei József: — Eredményte­len támadójáték végeredménye csak ez lehetett. Csanálosi Miklós: - Gratulálok a csapatnak, a játékosok átérez- ték a nehéz helyzetet, és bravú­ros győzelmet arattak. Ifi: 4-7 NAGY KÁLMÁN Besenyszög—Jánoshida 3-1 (1-1) Besenyszög, 250 n., v.: Kurucz. Besenyszög: Hajdú - Erdei, Nagy, Varga I., Lukács (Ficsór), Szalai, Barna (Varga Zs.), Nyári, Szabó, Danyi (Fecske), Honos. Edző: Földesi János. Jánoshida: Rácz - Földi, Tóth Z., Gazsi, Kasza (Juhász), Se­rény, TóthP., RépásiZ., Szilágyi, Tóth Cs., Ivony. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Szabó 2 (13., 90.), Fecske (91.), ill. Ivony (33.). Kiállítás: Nagy (83. p.). A hazai csapat korán megsze­rezte a vezetést, ám ezután a ven­dégek is nagyobb sebességre kapcsoltak, melynek egy kontra­támadásból meg is lett az ered­ménye. A második félidőben mindkét együttes előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de csak a hazaiak tudtak betalálni. Jók: Szalai, Erdei, Ficsór, ill. Be- rény, Tóth Cs., Ivony. Földesi János: — Első félidei já­tékunkat elképesztő gyenge má­sodik félidő követte, végül is a cseréknek köszönhetően a lét- fontosságú három pontot sikerült megszerezni. Szabó Imre: - A mai mérkőzé­sen a játékvezetők által jobban menedzselt csapat győzött. Gra­tulálok Besenyszögnek a bent- maradáshoz. Ifi: 7-2_________CSAJBÓK FERENC Ku nhegyes—Újszász 3-1 (2-1) Kunhegyes, 300 n„ v.: Jakab. Kunhegyes: Láng - Kovács, Sza­bó, Drágán, Sós, Varga Zs., Die­nes, Varga J., Garáz, Gál, Albert. Edző: Varga János. Újszász: Szaszkó - Boros, Konka, Major (Zanóczi), Farkas (Szűcs), Szentpéteri, Bálint, Dó­ra, Szilvási, Katona, Kerekes (Szőnyi). Edző: Szilvási Ferenc. Gólszerzők: Gál (6., 51.), Garáz (14.), ill. Kerekes (5.). Nagy iramú, küzdelmes mérkő­zést vívott egymással a két reme­kül felkészített csapat. A mérkő­zés elején a vendégek irányították inkább a játékot, ami egy gyors gólt is eredményezett. A hazaiak­nak sikerült a hátrányt egy percen belül ledolgozniuk, majd a gól után egyre inkább magára talált a KESE, és megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot. Jók: Láng, Varga Zs., Szabó, Garáz, Gál, ill. Konka, Dóra, Ka­tona, Boros. Varga János: - Céljaink eléré­séhez nagyon fontos mérkőzést nyertünk, köszönhetően a jobb helyzetkihasználásunknak. Felnőttek 1. Tiszafüred 28 20 4 4 68-29 64 2. Túrkeve 28 19 6 3 61-26 63 3. KUN FC 28 18 2 8 59-45 56 4. T.miklós 28 14 5 9 49-24 47 5.Kunhegyes 28 14 5 9 51-50 47 6. Jászkisér 28 14 4 10 65-52 46 7. Tószeg 28 14 3 11 67-46 45 8. Újszász 28 12 5 11 47-40 41 9. Jászapáti 28 10 4 14 34-38 34 10. Szászberek 28 9 7 12 22-29 34 11.KUTE 28 9 6 13 31-49 33 12. Mezőtúr 28 9 2 17 25-49 29 13. J.fényszaru 28 9 2 17 33-69 29 14. Besenyszög 28 8 4 16 40-56 28 15. R.újfalu 28 7 3 18 42-66 24 16. Jánoshida 28 4 6 18 35- 61 18 Ifjúságiak 1. Jászapáti 28 22 5 1105-18 71 2. Besenyszög 28 19 6 3108-35 63 3. Mezőtúr 28 19 4 5 87-42 61 4. Újszász 28 15 9 4 66-25 54 5. Túrkeve 28 16 3 9 96-36 51 6. Tiszafüred 28 13 6 9 62-38 45 7. Jánoshida 28 14 3 11 55-63 45 8. KUTE 28 13 3 12 61-48 42 9. T.miklós 28 12 4 12 97-82 40 10.Kunhegyes 28 11 3 14 44-68 36 11. KUN FC 28 10 5 13 55- 74 35 12. Jászkisér 28 10 2 16 71-60 32 13. Tószeg 28 7 4 17 35-77 25 14. Szászberek 28 3 6 19 33-96 15 15. J.fényszaru 28 3 3 22 30-117 12 16. R.újfalu 28 3 2 23 26-152 11 Szilvási Ferenc: — A szokásos koreográfia szerint sokáig parti­ban voltunk, aztán kiütközött va­lamennyi hiányosságunk. Ifi: 1-4 ___________SZABÓ GÁBOR Szászberek— Kun FC 2-0 (1-0) Szászberek, 80 n., v.: Gyertyás. Szászberek: Gerhát - Juhász, Fehér, Kónyár, Nagy, Bezzeg, Tóth, Bíró, Sziráki, Antal, Gyáf- rás. Edző: Antal Elemér. Kun FC: Tatai - Hegedűs (Tóth), Gácsi, Szendrei, Hevesi Tóth, Szabó, Varga, Herbály, Ba­logh (Ollári), Lonca (Farkas). Edző: Szabó András. Gólszerzők: Bezzeg 2 (32., 80.). A hazai csapat jó játékkal győz­te le a tehetséges fiatalokkal ösz- szeállított vendégcsapatot. Jók: Bezzeg és Gerhát vezetésé­vel az egész csapat, ill. Hevesi Tóth, Lonca, Gácsi. Antal Elemér: - Megkezdtük a felzárkózást a középmezőnyhöz? Szabó András: - A Szászberek az egyetlen csapat, amelyet a megyé­ben még nem sikerült legyőznünk. Ifi: 3-1 VASAS ZSUZSA Gömöri Béla: - Nagy iramú mérkőzésen a második félidei lel­kes játékunkkal rászolgáltunk a győzelemre. Gratulálok a csapat­nak, köszönet a szponzoroknak és azoknak, akik segítették a munkánkat. ____________________________________BAOI cs atáztak, a szünet után a Rákó­czi taktikusabban játszott, így megérdemelte a győzelmet. Jók: Bíró, Marczinka, Borbás Z., ill. Draskóczi, Eszes, Ulviczki, Boda. Szobonya Tamás: - Jó csapat­tól szenvedtünk vereséget. Ulviczki Attila magabiztosan őrizte a Rákóczi kapuját ARCHIV fotó