Új Néplap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-06 / 104. szám

I 2002. Május 6., hétfő SPORT 13. OLDAL Egyetlen pontot szerzett négy csapatunk Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Tápiószecső— Kisújszállás Kunmetalokála 1-1 (0-1) Tápiószecső, 400 n„ v.: Varga L. Tápiószecső: Vikor - Majzik, Ko- nicza, Müller, Ofella - Körösi, Kaczenbach, Holló, Palla - Ta­kács, Cservák. Edző: Kaczenbach Imre. Kisújszállás: Kui Cs. - Csíki (Ta­más, 50.), Csillag, Kemecsi, Maj- láth - Kui T., Mircea, (Gubucz, 76.), Tar, Horváth, Morauszki - Kántor (Antal, 75.). Mb. edző: Csillag László. 20. perc: Horváth 24 méteres szabadrúgásból kipúposította a listavazető hálóját, 0-1. 75. perc: Bal oldai beívelésből Takács fejelt a hálóba, 1-1. Rekkenő hőségben, nagy iramú mérkőzésen az éllovas nem bírt a lelkes vendégegyüttessel. Végig fe­gyelmezetten és hősiesen játszott Kisújszállás, s ha még egy kis sze­rencséje is van, akár mind a három pontot elrabolhatta volna. Jók: Majzik, Müller, ill. Hor­váth vezérletével az egész csa­pat Kaczenbach Imre: - A máso­dik félidő alapján nyerhettünk volna, bár úgy érzem, az idény leggyengébb játékát produkál­tuk. Csillag László: - Küzdenitudás- ból jelesre vizsgáztunk, köszö- nöm a fiúk hozzáállását, váradi Egerszalók—Szajol 3-2 (2-1) Egerszalók, 300 n„ v.: Bogár. Egerszalók: Nagy P. - Nagy L., Ke­lemen, Kovács, Csuhay - Nagy J., Blaga, Béres, Jánosi - Mészáros, Smutzer. Edző: Horváth Tamás. Szajol: Móga - Kálai, Földi, Ra­mos - Gergely, Kader, Vona, Ba- bella, Papp (Vasas, 50.) - Viola, Bese (Hegedűs , 75.). Edző: Ká­dár József. 15. perc: Bal oldali szabadrú­gást Csuhay 10 méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 1-0. 16. perc: Papp adott be a bal ol­dalról és Babella 5 méterről csúsztatott a hosszú sarokba, 1-1. 35. perc: Jánosi tizenegyesből vette be Móga kapuját, 2-1. 48. perc: Ramost második sár­ga lapja miatt a bíró kiállította. 65. perc: Földi 25 méterről bombagólt lőtt, 2-2. 80. perc: Jobb oldali szögletet követően Béres állította be a vég­eredményt, 3-2. Nagyon jó, fordulatokban gaz­dag mérkőzésen a helyzeteit job­ban kihasználó hazai csapat nyert. Jók: Kovács vezérletével az egész csapat, ill. Kader, Földi, Ká­lai, Gergely. Horváth Tamás: - Győzel­münk értékét növeli, hogy a me­zőny legjobb csapatát sikerült le­győznünk. Kádár József: - Ha minden 12 mérkőzés után veszítünk el egyet, akkor nincs semmi baj. dér Vecsés—Fegyvernek 8-2 (2-1) Vecsés, 300 n., v.: Komjáti Vecsés: Palkovics - Kolláth, Kozio- rowky, Bereczki - Varga (Oroszi, 70.), Berta, Roik, Kiss - Bordás, Szabó, Inotai. Edző: Csima György. Fegyvernek: Bata - Fridiik, Szász, Farkas, Kinyik (Homyák, 69.) - Bo- hács, Tukarcs, Náhóczki, Balogh - Faragó Zs., Faragó A. (Kapelláró, 69.). Edző: Munkácsi József. 8. perc: Amíg az egyik vendég­játékos vérző sebére próbáltak kötést szerezni, Roik az ember­előnyt kihasználva megszerezte a vezetést 1-0. 12. perc: Még nem igazán ren­deződtek a vendégek sorai, ami­kor Inotai növelte a hazaiak elő­nyét, 2-0. 36. perc: Sok passzos, szép tá­madás után Faragó A. 7 méterről lőtt a sarokba, 2-1. 47. perc: A rosszul helyezkedő kapus mellett Bereczki fejelt a há­lóba, 3-1. 49. perc: Balról beívelt szabad­rúgást Koziorowky vágta a háló­ba, 4-1. 57. perc: Roik tizenegyesből növelte csapat előnyét, 5-1. 65. perc: Berta kilőtte a rövid felső sarkot, 6-1. 76. perc: Ismét Roik volt ered­ményes, 7-1. 82. perc: Náhóczky beadását Faragó Zs. értékesítette, 7-2. 88. perc: Roik és Zsiga összjá- téka után utóbbi állította be a végeredményt, 8-2. Erre a mérkőzésre nagyon igaz az a mondás: aki éjjel le­gény, az nappal is legyen le­gény. Sajnos egy-két fegyverne­mi játékos azt sem tudta, merre van a pályán és ezt az eredmény is hűen tükrözi. Jók: Bereczki, Berta, Roik ill. Náhóczki. Csima György: — Megérdemelt győzelmet arattunk. Munkácsi József: - Az ered­mény önmagáért beszél. IPACS Alföld-csoport Kondoros—VLC Rákóczifalva 3-0 (2-0) Kondoros, 250 n., v.: Tóth I. Kondoros: Adamik - Varga T., Ionsik, Sárosi, Gombár - Kiszely, Jánosi, Lipták (Skorka), Benczúr - Janis (Pajosik), Varga J. Edző: Halász Ferenc Rákóczifalva: Ulviczki - Szeberé- nyi (Kun), Csabai, Bartusz, Boda (Németh) -Eszes (Bársony), Luka, Fazekas, Szokolai-Peszeki, Kácser. Edző: Gömöri Béla Gólszerzők: Ionsik (17.), Jánosi 2 (30., 70.) A nagy meleg rányomta bélye­gét a mérkőzésre. Rákóczifalva fásultan, rossz felfogásban, míg a hazaik frissen és ötletesen ját­szottak. Mivel kontratámadásaik eredményesek is voltak, megér­demelték a győzelmet. Jók: Ionsik, Jánosi, Varga T„ Sárosi, ill. Fazekas Halász Ferenc: — Jó időben rúgtuk a gólokat, s ha szerencsé­vel is, de győztünk. Gömöri Béla: - A játék képe alapján az eredmény túlzott, bár a hazai siker megérdemelt, bagi Zsinórban harmadszor nyert a sereghajtó Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 24. forduló Túrkeve—Újszász 3-0 (0-0) Túrkeve, 200 n„ v.: Soós Túrkeve: Tőke - Debreczeni, Fe­kete, Cristea, Lóié, Jandó (Pin­tér), Szerencsi, dr. Bodó (Nagy), Varga (SasS), Kiss (Kalmár), Len­gyel. Edző: Homoki Károly. Újszász: Szaszkó - Farkas, Va­sas, Major, Kerekes, Bálint, Gu­lyás, Szilvási, Konka, Boros (Szentpéteri), Katona (Szűcs). Edző: Szilvási Ferenc. Gólszerzők: Kiss (71.), Lóié (83.), Lengyel (85.) Az álmosan és pontatlanul ját­szó keviek mezőnyfölényük elle­nére csak a hajrában kerekedtek felül, s ezt elsősorban jobb erőn­létüknek köszönhetik. A látottak alapján állítható, a jobb csapat győzött, a vendégeket leginkább akarásuk dicséri. Jók: Tőke vezérletével az egész csapat, ill. Kerekes, Farkas. Homoki Károly: - Fantasztiku­san küzdő csapattal csak ilyen eredmény volt várható. Szilvási Ferenc: - Az utóbbi he­tek edzésmunkájának megfelelő eredményt értünk el. Ifi: 2-2 MÁRKI GÁBOR Törökszentmiklós— Jánoshida 2-1 (1-1) Törökszentm., 200 n., v.: Jakab Törökszentmiklós: Hagyó - Gö­rög (Szűcs), Molnár, Bakos, Or­bán, RimócziZ., Papp, Kozák E., Kinyik, Erdei, Barabás. Edző: SzecseiJózsef Jánoshida: Rácz - Répási, Földi, Gazsi (Kasza), Szöllősi, Berényi, Berkó (Tóth R), Juhász (Szil­ágyi), Tóth G., Tóth Cs., Ivony. Edző: Szabó Imre Megyei I. osztály felnőttek 1. Tiszafüred 24 17 4 3 59- 24 55 2. Túrkeve 24 15 6 3 49-22 51 3. KUN FC 24 16 2 6 53- 36 50 Á.Tsztmiklós 24 14 5 5 44- 15 47 5. Tószeg 24 13 2 9 58-35 41 6. Jászkisér 24 12 3 9 54-45 39 7. Újszász 24 11 5 8 40-29 38 8. Kunhegyes 24 11 5 8 43-45 38 9. Jászapáti 24 9 4 11 32-31 31 10. KUTE 24 7 6 11 26-43 27 11. Szászberek 24 6 7 11 16- 27 25 12. Mezőtúr 24 7 2 15 19-40 23 13. J.fénysz. 24 7 1 16 26-65 22 14. Besenyszög 24 6 3 15 32-52 21 15. Jánoshida 24 4 6 14 32-50 18 16. R.újfalu 24 5 3 16 32-56 18 Gólszerzők: Barabás (12.), Ri- móczi Z. (86.), ill. Tóth Cs. (3.) A hazaiak védelmi hibáját a ven­dégek már a harmadik percben góllal büntették, de a miklósi gár­da ezek után sem váltott nagyobb iramra, s a hidai kapus segítsége kellett ahhoz, hogy megszülethes­sen az egyenlítő találat. A máso­dik játékrész végén a miklósiak egy szerencsés góllal tartották ott­hon a három bajnoki pontot. Jók: Kozák E, Orbán, ill. Répá­si, Földi Szecsei József: — Szenvedtünk, de nemcsak a meleg miatt. Szabó Imre: - Addig míg inter­neten járunk edzésre, nem érünk el jó eredményt. Ifi: 10-0 NAGY KÁLMÁN Kunhegyes—Tiszafüred 0- 3 (0-1) Kunhegyes, 400 n., v.: Földi II. Kunhegyes: Láng - Kovács, Drá­gán, Soós, Szabó, Varga Zs. (Né­meth), Varga J., Rentai, Gál, Ga- ráz (Trencsényi), Albert. Edző: Varga János. Tiszafüred: Gál - Novák, Méri, Rózsa (Rosner), Farkas, Antal, Dajka N., Németh, Dajka Zs., Angyal (Herpai), Kecskeméti. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Kecskeméti (32.), Németh 2 (49., 75.) Igazi rangadóhoz méltó, nagy­szerű játékot hozott a két csapat találkozója, ahol a mezőnyben egyenrangú ellenfelek küzdelme folyt. Tiszafüred bajnokesélyes­nek „kijáró” hallatlan szerencsé­vel rugdosta a gólokat, míg a ha­zaiak erejéből csak helyzetek és kapufák sokaságára tellett. A lá­tottak alapján azért megérdemelt vendégsiker született. Jók: Kovács, Szabó, Garáz, ill. Németh vezérletével az egész csapat Varga János: - Eddigi sikerein­ket a jó hozzáállásunknak kö­szönhetjük, s ez ma hiányzott. Gál Zoltán: - Csapatom a mai napon jobban használta ki hely­zeteit, mint a mezőnyben jól ját­szó KESE. Ifi: 0-1 SZABÓ GÁBOR * 1 Tószeg—Mezőtúr 1- 0 (0-0) Tószeg, 200 n., v.: Visnyei Z. Tószeg: Serucza - Szekeres (Fá­bián), Acs, Kelemen, Kiss V., Er­kán, Kővári, Tóth Cs., Tóth T. (Orosz), Sós (Holló), Méri. Edző: Márton Ferenc. Mezőtúr: Nagy S. - Tóth /., Kiss A. (Túri), Szőke, Sőrés, Kálai, Só­lyom, Nagy G. (Dézsi), Dávid, B. Tóth., Varjú (Barta):EdzőrCsa- nálosi Miklós. Gólszerző: Tóth T. (61.) Kitűnő játékvezetés mellett, a nagy hőségben szívósan védeke­ző vendégcsapatot sikerült két vállra fektetnünk a hazaiaknak azzal, hogy tizenegy helyzetük­ből egyet értékesítettek. Jók: Erkán, Tóth Cs., Tóth T„ Kelemen, ill. B. Tóth, Tóth I. Márton Ferenc: - A sok kiha­gyott gólhelyzet miatt szoros volt a mérkőzés, de megérdemelten győztünk. Csanálosi Miklós: - Saját ma­gunkat vertük meg. Amíg idegen­ben nem tudunk gólt szerezni, pontot sem viszünk haza. Ifi: 2-4 NAGY LÁSZLÓ Jászkisér—Kun FC 4-4 (1-2) Jászkisér, 300 n., v.: Mozsár Jászkisér: Agócs - Boros, Tajti (Gócza), Kerepesi, Bíró, Pap, Pál- fi, Kövesdi, Tóth F, Ládi, Tóth N. Edző: Gócza Zoltán. Kun FC: Tatai - Gácsi Zs., Dobó (GácsiÁ.), Szabó, Nyolczas, Her­bály, Szendrei, Balogh, Hegedűs, Hevesi-Tóth, Ollári (Csesznok). Edző: Szabó András. Gólszerzők: Tóth N. 2 (19., 20.), Kövesdi (46.), Ládi (80.), ill. He- vesi-Tóth (10.), Herbály (15., 70.), Balogh (43.) Sportiskolásokhoz méltóan gyorsan és eredményesen futbal­loztak a vendégek, így nagyon jó mérkőzés alakult ki, sok helyzet­tel és gólokkal. A vendégek elő­nyét rendre sikerült ledolgozniuk a hazaiaknak, akiket ezért dicsé­ret illet. Az eredmény igazságos., Jók: Pálfi, Ládi, Kövesdi, Tóth N., ill. Hevesi-Tóth, Herbály, Ba­logh, Dobó, Szendrei. Gócza Zoltán: - Nemcsak elől, de sajnos hátul is gólerősek vol­tunk. Szabó András: — Nagyon jó és látványos mérkőzést játszottunk, mindig mi vezettünk, sajnos mégsem tudunk nyerni. Ifi: 4-1 SZENTPÉTERINÉ Rákócziújfalu— (Molnár.), Antal, Sziráki. Edző: Gólszerzők: Szabó K. 3 (30., Jászfényszaru 3-1 (1-0) Antal Elemér 65., 71.), Szalai (90. - tizenegyes­Rákócziújfalu, 250 n„ v.: Kökény Kunszentmárton: Gácsi - Kiss, bői), ill. Németh (2.), Bobák 2 Sz. Apatóczki, Korponai, Garázs, Ku- (4., 51.) Rákócziújfalu: Policsányi - Ko- peczki (Talmácsi), Borsós, Deme- Kiállítva: Varga Zs. (81.) Bár a tószegiek gólzsákját, Tóth Tamást (fehér mezben) megkülönböztetett figyelemmel őrizték a mezőtúri védők, egy villanásával eldön- ötte a három pont sorsát vács, Erdei, Herkó, Hanga, Lesko- vics T., Mihályi, Homola, Szabó, LeskovicsK. (Papp), Kollár. Edző: Beke Lajos. Jászfényszaru: Horváth - Ecker, Borbély, Koncsik, Palócz, Van- csik, Balogh G., Balogh B., Far­kas, Breznai, Siku. Edző: Litkei Lajos. Gólszerzők: Kollár 2 (12., 78.), Papp (90.) ill. Breznai (82.) Nagy iramú, élvezetes mérkő­zésen a lelkesebben játszó haza­iak megérdemelten tartották ott­hon a három pontot. Jók: Kollár, Erdei, Homola ill. Vancsik, Breznai. Beke Lajos: - Végig kiélezett küzdelemben sikerült sorozat­ban a harmadik győzelmünket megszereznünk. Litkei Lajos: - Mezőnyben job­ban játszottunk, a gólokat vi­szont a hazaiak rúgták. Ifi: 4-4 BEKE LAJOS Szászberek— Kunszentmárton 1-1 (0-0) Szászberek, 100 n., v.: Vas Szászberek: Gerhát - Juhász, Bí­ró (Nádházi), Kónyár, Gyáfrás, Fehér, Bezzeg, Nagy (Tóth), Rigó tér (Cseh), Pálinkás Gy., Imrei L. (Pálinkás J.), Gellér (Imrei K.). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Molnár (56. - tizen­egyesből) ill. Borsós (81.) Küzdelmes, de alacsony szín­vonalú mérkőzésen, egyenlő erők küzdelméből igazságos döntetlen született. Jók: Gerhát, Bíró, Rigó ill. Bor­sós, Korponai, Kiss, Imrei K. Antal Elemér: — A hazai pá­lyán most csak egy döntetlenre futotta. Rostás Sándor: - Igazi rang­adó, nagyszerű második félidei játékkal és lelkesedéssel. Megér­demelten vittünk el egy pontot. Ifi: 0-1 VASAS ZSUZSA Besenyszög— Jászapáti 4-3 (1-2) Besenyszög, 250 n„ v.: Mihálik Besenyszög: Hajdú - Erdei, Nagy, Varga Zs., Szalai, Barna, Rézsó, Honos, Szabó K, Ficsór (Varga I.), Szabadi (Berényi). Edző: Földesi János. Jászapáti: Tajti - Dankó, Hor­váth, Madarast, Urbán, Csató, Szabó Z., Kocza, Németh, Bobák, Kiss. Edző: Birkás Ferenc. Az első percben kapott gólok megfogták a hazai együttest, de az óriási akarat és csapatmunka a mérkőzés végére meghozta ered­ményét. Jók: Szabó K. (a mezőny leg­jobbja), Szalai, Nagy, Rézsó, ill. Horváth, Urbán, Bobák, Németh, Szabó Z. Földesi János: - Padlóról feláll­va, hihetetlen akaraterőnknek köszönhetjük a győzelmet, ami remélem, a következő fordulókra is jellemezni fogja a csapatot. Birkás Ferenc: - Véleményem szerint a 90. percbeli büntető jog­talan volt, ennek ellenére nem vi­tás, hogy a hazaiak jobban akar­ták a győzelmet. Ifi: 2-4 CSAJBÓK FERENC Következő forduló párosítása - május 11., 16.30: Jánoshida-Túrke- ve, Kun FC-Törökszentmiklós, Me- zőtúr-Tiszafüred, Tószeg-Jászkis- ér. Vasárnap, 16.30: Jászapáti-Kun­hegyes, Kunszentmárton-Beseny- szög, Jászfényszaru-Szászberek, Újszász-Rákócziújfalu. á