Új Néplap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-21 / 116. szám

I 2002. Május 21., kedd SPORT 15. OLDAL Csak a Szajol tudott három pontot szerezni Labdarúgó NB III. Alföld-csoport Békési FC—VLC Rákóczifalva 2-2 (0-0) Békés, 150 n., v.: Kárász. Békés: Nagy-Vorola, Lakatos, Semjén, Cipó, Pécs, Belica, Lita- uszki, Bíró, Kané (Horváth), Va­das. Edző: Klembuc János. Rákóczifalva: Ulviczki-Eszes, Csabai, Bartusz, Boda (Német), Nász (Papp), Laka, Fazekas, Draskóczi (Szeberényi), Peszeki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. 59. perc: Jobb oldali beadás után Draskóczi fejéről saját kapu­jába került a labda, öngól, 1-0. 60. perc: A tétovázó védők kö­zött Vadas kilépett, és a jobb sa­rokba lőtt, 2-0. 67. perc: Szép bal oldali táma­dás után Boda beadását Peszeki a jobb sarokba helyezte, 2-1. 70. perc: Bal oldali szöglet után Eszes hat méterről a jobb alsóba passzolta a labdát, 2-2. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen végig Rákóczifalva irányítot­ta a mérkőzést, sok helyzetet ala­kított ki, ám ezeket rendre el is puskázta. Csupán 2-0 után ébred­tek rá Peszekiék, hogy el is veszt­hetik a találkozót, egy jó hajrával viszont sikerült az egyenlítés. Jók: Semjényi, Vadas, Cipó, ill. Ulviczki, Csabai. Klembuc János: - Igazságos a döntetlen. Gömöri Béla: - Érthetetlen számomra a múlt heti játék utáni formahanyatlás. Biztos győzel- met szalasztottunk el. bagi Mátra-csoport Karancslapujtő— Fegyvernek 5-1 (1-1) Karancslapujtő, 400 n., v.: Tyuko- di. Karancslapujtő: Lázár-Sági, Szőke, Sándor, Mikáva (Juhász, 46.), Romhányi, Balázs, Fodor, Tóth, Lavaj, Szabó (Muzsik, 56.). Edző: Balga József. Fegyvernek: Bata-Fridrik, Szász, Farkas, Kapás, Balogh, Náhóczki, Csortos, Faragó A., Tu- karcs, Faragó Zs. Edző: Munkácsi József. 8. perc: Faragó Zs. egyéni játék után nagy gólt lőtt, 0-1. 13. perc: Szabó a védelem hibá­ját kihasználva egyenlített, 1-1. 57. perc: Lavaj találata már a hazaiak javára billentette a mér­leg nyelvét, 2-1. 66. perc: Szőke növelte a ven­déglátók előnyét, 3-1. 70. perc: Sakk-matt helyzetből ismét Lavaj volt eredményes, 4-1. 82. perc: Balázs állította be a végeredményt, 5-1. Jók: Szőke, Sándor, Balázs, La­vaj, ill. Bata. A vendégek egy félidőn keresz­tül voltak partiban a házigazdák­kal, de a súlyos belső gondok mi­att fokozatosan visszaesett a csa­pat, és csupán kapusa bravúros védéseinek köszönheti, hogy ennyivel megúszta. Balga József: — Második félidei játékunk alapján sikerült a ma­gunk javára fordítani a mérkő­zést. Munkácsi József: — Ez gyenge produkció volt az NB Ill-ban. A hazaiak jobban akarták a sikert, ezért megérdemelten nyertek. ___________ IPACl Ve csés—Kisújszállás Kunmetalokála 5-0 (0-0) Vecsés, 300 n., v.: Schoblocher. Vecsés: Palkovics - Bereczki, Krausz, Koziorovszky, Kolláth, Berta, Kiss A., Roik, Bordás (Var­ga, 70.), Zsiga (Vékony, 85.), Kiss Z. Edző: Csima György. Kisújszállás: Kui Cs.- Csíki (Kása, 85.), Csillag, Kemecsi, Majláth, Kui T., Mircea, Tar (Mo- rauszki, 60.), Horváth, Tamás (Májer, 74.), Kántor. Edző: Csil­lag László. 54. perc: Kiss ötméteres lesről lőtt a kapu közepébe, 1-0. 70. perc: Roik a kapuson át­emelve talált a léc alá, 2-0. 77. perc: Zsiga ívelt Kui Csaba fölött a hálóba, 3-0. 80. perc: Kiss A. lesről indulva kapu bal oldalába bombázott, 4­0. 88. perc: Roik 20 méterről kilőt­te a jobb alsó sarkot, 5-0. Az első félidőben végig egyen­rangú ellenfelek voltak a vendé­gek, ráadásul egy szabályos gól­jukat nem adta meg a játékveze­tő. Szünet után a bekapott lesgól­ok miatt szétesett a kisúji csapat játéka, így nagy különbségű vere­ség lett a vége. Jók: Krausz, Kiss A. Roik, Zsi­ga, ill. senki. Csima György: - Második fél­idei játékunkkal megérdemelten győztünk. Csillag László: - Nem szoktam kritizálni a játékvezető működé­sét, de az eredmény kialakulását nagyban befolyásolta. váhadi Gödöllő—Szajol 0-2 (0-1) Gödöllő, 200 n„ v.: Tolnai. Gödöllő: Molnár - Túrni, Vitá­lis, Várszegi, Petro, Frözeitig, Kas­sai, Kovács, Maim, Legéndi, Ács. Edző: Legéndi György. Szajol: Móga - Sipos, Kálai, Földvári, Kader (Földi, 65.), Ger­gely, Babella, Papp (Vasas, 45.), Vona (Hegedűs, 55.), Viola, Bese. Edző: Kádár József. 16. perc: Jobb oldali beadásból Babella fejelt a felső lécre, a visz- szapattanó labdát Bese öt méterről lőtte a jobb hosszú sarokba, 0-1. 75. perc: Remek kényszerítő­zés révén Babella került nagy helyzetbe, s 10 méterről a kapus feje fölött lőtt a hálóba, 0-2. A hazai csapat csak a védeke­zésre rendezkedett be, ezért igen nehéz volt feltörni védelmüket. Nagyon nehezen, döcögősen ment a játék a szajoliaknak, de a kötelező győzelmet biztosan be­gyűjtötte. Jók: Molnár, Vitális, Várszegi, ill. Sipos, Kader, Babella, Ger­gely. Legéndi György: - A rutino­sabb csapat megérdemelten nyert. Kádár József: - Két vereség után bármilyen győzelem érté­kes. _______________DÉR Rá kócziújfalu elmozdult az utolsó helyről Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 26. forduló A sötét mezes tószegiek negyedóra alatt lerendezték a három pont sorsát Törökszentmiklóson FOTÓI BUGiNY Kunhegyes—Kunszentmárton 2-0 (0-0) Kunhegyes, 400 n. v.: Urbán. Kunhegyes: Láng - Kovács (Ber- kó), Szabó, Drágán, Sós, Garáz, Rentai, Gál (Bognár), Varga Zs., Varga J., Albert. Edző: Varga Já­nos. Kunszentmárton: Gácsi - Apa- tóczki, Kiss, Garáz, Borsós (De­meter), Korponai, Varga I., Imrei, Gellér (Talmácsi), Pálinkás Gy. (Cseh), Pálinkás J. (Kupeczki). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Varga Zs. a 65. p., Rentai 75. p. Nagy Iramú, élvezetes játékot hozott a két jól felkészített csapat összecsapása. A hazaiak számta­lan helyzetet dolgoztak ki, ez azonban csak a második félidő közepén érett góllá. A látottak alapján megérdemelt a hazai csa­pat győzelme. Jók: Drágán, Sós, Rentai, Sza­bó, Varga Zs., ill. Talmácsi, Cseh. Varga János: - Az elején ránk ijesztettek a vendégek, de ha ne­hezen is, sikerült kicsikarnunk a győzelmet. Rostás Sándor: - Nem játszot­tunk rosszul, sok helyzetünk volt, de ezek közül sajnos nem tudtunk egyet sem értékesíteni. Ifi: 1-3 SZABÓ GÁBOR Törökszentmiklós—Tószeg 3-4 (1-1) Törökszentmiklós, 200 n„ v.: Csá- nyi. Törökszentmiklós: Hagyó - Csatári (Szűcs), Molnár, Kozák E. (Kozák M.), Orbán, Papp, Rimó- cziZ., Kinyik, Erdei, Barabás, Ri- móczi Cs. Edző: Szecsei József. Tószeg: Serucza - Erkán, Ács, Kelemen, Szekeres, Kővári, Orosz (Fábián), Soós (Holló), TóthCs., Tóth T. (Izsóid), Méri. Edző: Már­ton Ferenc. Gólszerzők: Erdei (26.), Bara­bás (81.), Rimóczi Cs. (85.) ill. Tóth T. (21.), Kelemen (49.), Mé­ri 2 (52., 60.) Kiegyenlített első félidőt és két gólt produkáltak a csapatok. A második játékrész első negyed­órájában a vendégek könyörtele­nül kihasználták a miklósi védők hibáit, s az utolsó 15 perc hazai hajrája már kevés volt a fordítás­hoz. Jók: Erdei, Rimóczi Cs., Rimó­czi Z. ill. Szekeres, Orosz, Kővá­ri, Kelemen. Szecsei József: - Öt perc rövid­zárlat elég volt, hogy behozhatat­lan hátrányba kerüljünk. Márton Ferenc: — Biztos győzel­met tettünk magunknak nehéz­zé. Ifi'. 10-1 NAGY KÁLMÁN Túrkeve—Kun FC 4-1 (2-0) Túrkeve, 250 n., v.: Rózsa. Túrkeve: Tőke - Debreczeni, Fekete, Cristea (Kalmár), Lóié, Jandó (Pintér), Szerencsi, dr. Bo- dó, Lengyel (Varga), Kiss, Sass (Nagy). Edző: Homoki Károly. Kun FC: Tatai — Gácsi Zs., Szendrei, Hevesi-Tóth, Varga, He­gedűs, Herbály, Balogh, Lonca (Ollári), Farkas (Gácsi A.), Tóth (Szabó). Edző: Szabó András. Gólszerzők: dr. Bodó (7.), Sze­rencsi (28.), Kiss 2 (64., 67.) ill. Hegedűs (65.) Rangadónak ígérkezett ez a meccs, de végül nem lett az, a túrkevei együttes magabiztosan játszva szerezte meg a három pontot. Jók: Lóié és Kiss vezérletével az egész csapat ill. Tatai, Gácsi Zs. Homoki Károly: — Győzelmünk jogosságához kétség sem férhet. Gratulálok a csapatnak. Szabó András: - A mai napon a megyei III. osztály színvonalát sem értük el. Ifi: 3-1 MÁRKI GÁBOR Jászkisér—Mezőtúr 6-2 (2-1) Jászkisér, 250 n., v.: Földi II. Jászkisér: Szecska - Nagy (Mol­nár), Kerepesi (Bíró), Ládi, Tóth F, Kövesdi, Pálfi, Tóth N. (Far­kas), Papp (Kiss), Gócza, Boros. Edző: Gócza Zoltán. Mezőtúr: Nagy S. - Szőke, Kiss, Panyik, Sőrés, nagy L., Sólyom, Varjú, Dávid, B. Tóth (Barta), Túri. Edző: Csalánosi Miklós Gólszerzők: Tóth N. (12.), Pálfi (14.), Kövesdi 2 (46., 50.), Farkas 2 (70., 78.), ill. Sólyom2 (39., 80. - tizenegyesből) A vendégek az első percekben kemény belépőkkel akartak te­kintélyt szerezni, erre a hazaiak két szép akciógóllal válaszoltak. A félidő végére mezőnyben ki­egyenlítettebb lett a mérkőzés, de a hazaiakat ezen a meccsen nem lehetett megállítani, helyzetek sokaságát alakították ki, és végül akár még több gólt is lőhettek volna. Jók: Tóth N., Kövesdi, Pálfi, Tóth F„ Boros, Ládi, ill. Sólyom. Gócza Zoltán: - Helyenként közönségszórakoztató játékkal nyertünk. Csalánosi Miklós: - Gratulálok a hazaiaknak, sziporkázóan ját­szottak, nem tudtuk fölvenni ve­lük a versenyt. Ifi: 3-4 SZENTPÉTERINÉ Tiszafüred—Jászapáti 2-0 (1-0) Tiszafüred, 400 n„ v.: Munkácsi. Tiszafüred: Gál - Novak, Nyíri, Rózsa (Rosner), Farkas, Kecske­méti (Járdán), Dajka M., Antal, Németh, Dajka Zs. (Dorcsák), Angyal. Edző: Gál Zoltán. Jászapáti: Tajti - Donkó, Hor­váth, Csató, Németh J. (Kiss Z.), Kocza, Lencse, Tóth (Utasi), Né­meth Z., Bobák, Kiss J. Edző: Bir- kás Ferenc. Gólszerzők: Dajka Zs. (42.), Farkas Z. (83.) Hatalmas hazai fölény jelle­mezte a mérkőzést, mely ugyan gólokban nem mutatkozott meg, hiszen a vendégcsapat foggal, kö­römmel védekezett. Igazán ve­szélyes támadása nem is volt Jászapátinak. Jók: Novák, Dajka Zs, Farkas, Németh, ill. Tajti vezérletével az egész csapat. Gál Zoltán: - A bunkerfocit ját­szó vendégek ellen egykapuz- tunk, de sajnos csak két gólra tel­lett erőnkből. Birkás Ferenc: - A hazai csapat visszavágott a tavalyi vereségért. Ifi: 0-1 ÁBRAHÁM tamás Szászberek—Újszász 2-1 (0-1) Szászberek, 210 n„ v.: Samu. Szászberek: Gerhát - Juhász, Nagy, Kónyár (Rigó), Antal, Tóth, Bezzeg, Bíró, Gyárfás, Szi- ráki, Fehér. Edző: Antal Elemér. Újszász: Szaszkó - Pomázi, Va­sas, Major, Boros, Bálint, Gulyás, Konka, Szarvák (Szűcs), Szilvási, Farkas. Edző: Szilvási Ferenc. Gólszerzők: Fehér, Nagy, ill. Szarvák. Kiállítva: Pomázi (70.) Az „örökrangadó” most is a ha­zai csapat győzelmét hozta. Ha­talmas küzdelemben a második félidő döntött a szászberekiek ja­vára, győzelmük mindenképpen megérdemelt. Jók: Fehér vezérletével az egész csapat, ill. Boros, Szarvák, Gu­lyás Antal Elemér: — Ma a fogadko­zásnak eredménye is volt. Szilvási Ferenc: - Fegyelmezet­lenségeink miatt egy, már majd­nem megnyert meccset is el tud­tunk veszíteni. Ifi: 0-0 VASAS ZSUZSA Rákócziújfalu—Jánoshida 3-1 (1-0) Rákócziújfalu, 150 n. v.: Tűhegyi. Rákócziújfalu: Policsányi - Ko­vács, Szabó, Erdei, Mihályi, Les- kovics K., Papp, Homola, Lesko- vics T., Hanga, Kollár Z. Edző: Beke Lajos. Jánoshida: Gömöri - Juhász, TóthZ., Szőllősi, Berényi, TóthP, Répási, Tóth G., Tóth Cs., Berkó (Kasza), Ivony. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Kollár Z. 2 (28., 55.), Leskovics T. (67.), ill. Répá­si (60. - tizenegyesből) A nagy téttől függetlenül igen sportszerű, élvezetes mérkőzé­sen nyert a hazai csapat, amely így 23 hét után elmozdult a táb­lázat utolsó helyéről. Jók: Kollár Z., Leskovics T., ill. Tóth G„ Ivony. Beke Lajos: - Nagyon nagy dol­got hajtottunk végre, ehhez kellet a csapat csupa szív és Kollár Zoli utóbbi időben nyújtott gólerős já­téka. Szabó Imre: — Gratulálok Rákó- cziújfalunak, annyit azért hozzá­teszek, ilyen gólokat egy jobb csapat sem bírna el. Ifi: 2-6 BEKE LAJOS Besenyszög—Jászfényszaru 0-0 Besenyszög, 200 n, v.: Bathó. Besenyszög: Hajdú - Honos, Nagy, Varga, Szalai, Barna (Fi­csór), Rézsó, Nyáry, Szabó, Sza­badi, Varga N. (Berényi). Edző: Földesi János. Jászfényszaru: Horváth - Bor­bély, Pál, Koncsik, Vancsik, Balog B., Balogh G., Farkas, Breznai, Siku, Bató. Edző: Litkei Lajos A közönség jó színvonalú, küz­delmes mérkőzést látott. Ha a ha­zai csapat bent akar maradni a megyei I. osztályban, ki kellene használnia helyzeteit. Jók: Szabadi, Szalai, Barna, ill. Horváth (a mezőny legjobbja) Földesi János: — A kínálkozó le­hetőségek sokaságát hagytuk ki, így törvényszerű volt, hogy nem sikerült győztesként elhagyni a pályát. Litkei Lajos: - A korai sérülé­sek rányomták bélyegét játé­kunkra, 10 emberrel fejeztükbe a mérkőzést, így a döntetlennel elégedett vagyok. Ifi: 7-0 ________ CSAJBÓK FERENC Me gyei I. osztály 1. Tiszafüred 26 19 4 3 64 25 61 2. Túrkeve 26 17 6 3 56 24 57 3. KUN FC 26 17 2 7 57 42 53 4. Tsztmiklós 26 14 5 7 49 22 47 5.Tószeg 26 14 3 9 64 40 45 6. Kunhegyes 26 13 5 8 47 45 44 7. Jászkisér 26 13 4 9 62 49 43 8. Újszász 26 12 5 9 45 33 41 9. Jászapáti 26 9 4 13 32 35 3f 10. KUTE 26 8 6 12 28 46 30 11. Szászberek 26 7 7 12 18 29 28 12. J.fénysz. 26 8 2 16 27 65 26 13. Mezőtúr 26 7 2 17 22 49 23 14. Besenyszög 26 6 4 16 33 54 22 15. R.újfalu 26 6 3 17 37 61 21 16. Jánoshida 26 4 6 16 34 56 18 Megyei I. osztály Ifi 1. Jászapáti 26 21 4 1103- 17 67 2. Besenyszög 26 18 5 3100-32 59 3. Mezőtúr 26 18 3 5 79-37 57 4. Újszász 26 14 8 4 61-23 50 5 Túrkeve 26 14 3 9 84-35 45 6. Jánoshida 26 14 2 10 51-54 44 7. Tiszafüred 26 12 6 8 56-35 42 8. Tsztmiklós 26 12 4 10 91-70 40 9. KUTE 26 12 3 11 58-47 39 10. Kunhegyes 26 10 3 13 40-62 33 11. KUN FC 26 9 5 12 53- 71 32 12. Jászkisér 26 9 2 15 65-56 29 13. Tószeg 26 6 4 16 32-67 22 14. J.fénysz. 26 3 3 20 28-108 12 15. Szászberek 26 2 5 19 28-93 11 16. R.újfalu 26 3 2 21 26-148 11