Új Néplap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-13 / 110. szám

■ ■■ 2002. Május 13., hétfő SPORT 13. OLDAL Rangadót nyert Rákóczi, vesztett Szajol Bese (fehérben) találata kevésnek bizonyult még a pontszerzéshez is Szajolban. fotós csabai Labdarúgó NB III. Alföld-csoport VLC Rákóczifalva—Szentes 4-1 (2-1) Rákóczifalva, 300 n., v.: Szabó S. Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes (Németh), Csabai, Bartusz, Boda - Kun, Luca (Szeberényi), Faze­kas, Szokolai (Papp) - Peszeki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. Szentes: Vratján - Törtei (Ma­jor), Erdei, Fajkusz, Koncz (Luda- si) -Pálfi (Sírer), Nana, Tóth, Ke- repeczki - Török, Mészáros. Edző: Verebélyi József. 28. perc: Peszeki szép támadás után, 20 méterről lőtt a jobb sa­rokba, 1-0. 36. perc: Gyors szentesi kont­ratámadás után Török beadását Nana a bal sarokba fejelte, 1-1. 39. perc: Kun beadását Luca 8 méterről bólintotta a jobb sarok­ba, 2-1. 85. perc: Papp a jobb sarokba bombázott, 3-1. 90. perc: Egy mintaszerű táma­dás után Boda 10 méterről kilőtte a bal sarkot, 4-1. A jó iramú mér­kőzésen az első félidőben Rákó­czifalva irányította a játékot, s megérdemelten vezetett is. Szü­net után a cserék lendületbe hoz­ták a vendégeket, de ezt a hazaiak ügyesen kivédekezték és jó hajrá­val bebiztosították győzelmüket. Jók: Peszeki, Bartusz, Boda, Kácser, Ulviczki ill. Ludasi. Gömöri Béla: - Az idény leg­jobb játékával, az osztály egyik legjobb csapatát sikerült megér­demelten legyőznünk. Verebélyi József: - A bajnok­ság végére a csapatot elérte a sé­rüléshullám, sajnos ilyen össze­állításban csak ennyire vagyunk képesek. ____________bagi József Mát ra-csoport Fegyvernek—Besenyőtelek 2-3 (1-3) Fegyvernek, 150 n„ v.: Schobloker Fegyvernek: Fekete - Farkas, Fridrik, Kapás, Tukarcs (Kinyik, 80.) - Balogh, Bohács, Náhóczki, Csortos - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Munkácsi József. Besenyőtelek: Tóth - Rácz, Bara­nyai, Háklár, Oláh - Vass, Bódi, Fenti (Nagy, 73.), Mirkóczki - Ágó, Rézműves (Baranyi, 88.). Edző: Nagy Endre. 3. perc: A szögletből beívelt labdát Ágó rúgta a rövid sarokba, 0-1. 14. perc: Vass 25 méteres sza­badrúgása laposan vágódott a ka­puba, 0-2. 19. perc: Szöglet beívelés után Ágó fejelt a kapuba, 0-3. 24. perc: Faragó Attila beadását Faragó Zsolt bólintotta a léc alá, 1-3. 51. perc: A kezezésért megítélt büntetőt Faragó Attila értékesítet­te, 2-3. Az első húszperces rövidzárlat után hiába harcolt foggal-köröm­mel a hazai csapat, két gól mellett három ordító helyzetnél többre nem futotta erejéből. Jók: Farkas, Fridrik, Kapás, ill. Tóth, Baranyai, Ágó Munkácsi József: - Saját ma­gunkat vertük meg egy olyan mér­kőzésen, ahol a látottak alapján nekünk kellett volna győznünk. Nagy Endre: — 3-0 után azt hit­tük, megvan a mérkőzés, és ez majdnem megbosszulta magát. Gratulálok a csapatnak az ide- genbeli győzelemhez. _____ipacs Sza jol—Tápiószecső 1-2 (0-0) Szajol, 500 n., V.: Jávorszki Szajol: Móga - Sipos, Földvári, Kálai - Gergely, Kader (Földi, 70.), Papp, Babella, Vona - Bese, Viola. Edző: Kádár József Tápiószecső: Vikor - Kovács, Majzik, Müller, Offella - Körösi, Holló (Bállá, 88.), Katzenbach, Takács (Németh, 6.) - Grezsák, Simon (Szász, 78.). Edző: Ka­tzenbach Imre 49. perc: Vona jobb oldalról adott középre, a labda átszállt két védő fölött, Bese pedig négy mé­terről a kapus mellett a hosszú sarokba emelt, 1-0. 53. perc: Bal oldali szabadrú­gás után Móga rossz helyre ök­lözte a labdát, a kipattanót 10 mé­terről Müller értékesítette, 1-1. 62. perc: Jobb oldali beadásból Grezsák fejelt a bal sarokba, 1-2. A bajnoki cím szempontjából sorsdöntő mérkőzésen a rutino­sabb Tápiószecső szerezte meg a győzelmet, ám az eredménytől függetlenül a hazai csapatot di­cséret illeti lelkes, akaratos játé­káért. Jók: Földvári, Kader, Papp, Be­se, ill. Müller, Vikor, Németh, Grezsák Kádár József: — A csapat óriá­si akarása ma kevés volt a mérkő­zés megnyeréséhez. Gratulálok a vendégeknek a bajnoki címük­höz. Katzenbach Imre: - Közel egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, úgy gondolom, a mérkő- zés mindvégig nyílt volt. dér Kisújszállás Kunmetalokála— Gödöllő 3-0 (0-0) Kenderes, 400 n„ v.: Szabó. Kisújszállás: Kui - Kása (Csíki, 60.), Csillag, Kemecsi, Majláth - Morauszki (Majer, 50.), Tar, Mir- cea, Horváth - Kántor (Antal, 80.), Tamás. Edző: Csillag Lász­ló. Gödöllő: Molnár - Jéga-Szabó, Kerecsényi, Várszegi, Túrni (Ho- vodzák) - Frühzeitig, Kassai, Ko­vács (Pintér, 78.), Maim - Csom­bor, Csernyák. Edző: Legéndi György. 46. perc: Mircea tizenegyesből talált a kapuba, 1-0. 66. perc: Mircea az újabb tizen­egyest is magabiztosan értékesí­tette, 2-0. 71. perc: Jobb oldali szöglet után Tar fejelt a kapuba, 3-0. A hazai csapat az első perctől kezdve nagy akarással küzdött, de az első félidőben csak kapufá­ig jutott. Szünet után aztán már gólokban is kifejeződött a hazai­ak fölénye, így biztos kisúji siker született. Jók: Mircea, Kántor, Horváth, ill. Molnár, Kassai Csillag László: - Eleinte gör­csösen játszottunk, a második félidei játék alapján viszont meg­érdemelten győztünk. Legéndi György: - A hazai csa­pat minden részben jobb volt. VÁRAD! Nem adták három gól alá a dobogósok Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 25. forduló Tószeg—Jászkisér 2-2 (1-1) Tószeg, 200 n., v.: Stark Tószeg: Serucza - Szekeres, Ács, Orosz, Kiss, Erkán, Kővári, Kele­men, TóthCs., Sós, Fábián. Edző: Márton Ferenc. Jászkisér: Szecskó - Kerepesi, Tajti, Ládi, TóthF., Kövesdi, Pál­fi, Bíró, TóthN. (Farkas), Gócza, Boros. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Szekeres (28.), Orosz (52.), ill. Gócza (15.), Ládi (71. - tizenegyesből) Kiállítva: Tajti (88.) A megnyertnek tűnő mérkőzé­sen egy jogtalan tizenegyesnek köszönhetően vitte el az egy pon­tot Jászkisér. Jók: Orosz, Szekeres, Erkán ill. Bíró, Boros, Tóth F., Gócza, Tóth N. Márton Ferenc: — Elvették tő­lünk a győzelmet. Felnőttek 1. Tiszafüred 25 18 4 3 62-25 58 2. Túrkeve 25 16 6 3 52-23 54 3. KUN FC 25 17 2 6 56-38 53 4.Tsztmiklós 25 14 5 6 46- 18 47 5.Tószeg 25 13 3 9 60-37 42 6. Újszász 25 12 5 8 44- 31 41 7. Kunhegyes 25 12 5 8 45-45 41 8. Jászkisér 25 12 4 9 56- 47 40 9. Jászapáti 25 9 4 12 32- 33 31 10. KUTE 25 8 6 11 28-44 30 11. Szászberek 25 6 7 12 16-28 25 12. J.fénysz. 25 8 1 16 27- 65 25 13. Mezőtúr 25 7 2 16 20- 43 23 14. Besenyszög 25 6 3 16 33- 54 21 15. Jánoshida 25 4 6 15 33-53 18 16. R.újfalu 25 5 3 17 34-60 18 Ifjúságiak 1. Jászapáti 25 20 4 1102-17 64 2. Besenyszög 25 17 5 3 93-32 56 3. Mezőtúr 25 17 3 5 75- 34 54 4. Újszász 25 14 7 4 61-23 49 5. Túrkeve 25 13 3 9 81-34 42 6. Tiszafüred 25 12 6 7 56- 34 42 7. Jánoshida 25 13 2 10 45- 52 41 8.Tsztmiklós 25 11 4 10 81-69 37 9. KUTE 25 11 3 11 55-46 36 10.Kunhegyes 25 10 3 12 39- 59 33 11. KUN FC 25 9 5 11 52-68 32 12. Jászkisér 25 9 2 14 62-52 29 13.Tószeg 25 6 4 15 31-57 22 14. J.fénysz. 25 3 3 19 28-101 12 15. R.újfalu 25 3 2 20 24-142 11 16. Szászberek 25 2 4 19 28- 93 10 Gócza Zoltán: — Nagy küzde­lemben igazságos eredmény szü­letett. Ifi: 3-3 ____________NAGY LÁSZLÓ Ku n FC—Törökszentmiklós 3-2 (1-1) Kunhegyes, 250 n., v.: Török Kun FC: Tatai - Gácsi Zs., Heve- si-Tóth, Szabó (Gácsi A.), Varga, Szendrei, Hegedűs, Herbály, Ba­logh, Ollári (Urbancsók), Lonka. Edző: Szabó András. Törökszentmiklós: Hagyó - Csa­tári, Görög, Kovács, Rimóczi Z., Orbán, Molnár, Kinyik (Szűcs), Erdei, Barabás, Rimóczi Cs. Edző: Szecsei József. Gólszerzők: Herbály 2 (35., 55.), Gácsi A. (80.), ill. Rimóczi Cs. 2 (2., 48.) Nagyszerű pályán és időben nagy iramú mérkőzést vívtak a csapatok. A hazaiak az egyenlí­tést követően átvették az irányí­tást, s jobb hajrájával megérde­melten nyert. Jók: Herbály, Lonka, Gácsi Zs., Balogh, Gácsi A., ill. Orbán, Mol­nár, Rimóczi Cs. Szabó András: - Kezdünk ki­egyenesedni, remélem a követke­ző mérkőzéseken is egyre jobb játékot nyújtunk. Szecsei József: —Kétszer is vezet­tünk, mégis vereség lett a vége. Ifi: 9-2 SZABÓ A. Mezőtúr—Tiszafüred 1-3 (0-2) Mezőtúr, 150 n., v.: Petrovky Mezőtúr: Nagy S. - Szőke, Kiss, Panyik, Sőrés L., Kállai (Dézsi), Szaszkó, Sólyom, Dávid, B. Tóth, Túri. Edző: Csanálosi Miklós. Tiszafüred: Gál - Novák (Róz- ner), Nyíri, Farkas, Rózsa, Kecs­keméti (Dorcsák), Dajka M., Né­meth, Antal, Dajka Zs., Angyal. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Túri (50.), ill. Só­lyom (17., öngól), DajkaM. (4L), Angyal (69.) A hazaiak tartalékos csapata is­mét elkerülhető gólokat kapott az olykor mezőnyfölényben ját­szó listavezetővel szemben. Jók: Sőrés L„ Szőke, Kiss ihletve Németh, Dajka Zs., Ró­zsa, Farkas. Csanálosi Miklós: — Tartalékos csapatunk tisztességgel helyt állt, kis szerencsével akár a döntetlent is kiharcolhattuk volna. Gál Zoltán: - Jó pálya, javuló játék, három pont. Ifi: 3-0 BARTA TIBOR Jánoshida—Túrkeve 1-3 (0-1) Jánoshida, 100 n„ v.: Nemes Jánoshida: Rácz - Földi, Tóth Z. (Kasza), Gazsi, Szöllősi (Ju­hász), Berényi, Tóth P, Répási, Berkó, Tóth Cs., Ivony. Edző: Sza­bó Imre. Túrkeve: Tőke - Debreczeni, Fe­kete, Cristea, Lóié, Jandó (Kal­már), Szerencsi, dr. Bodó (Nagy), Sas (Juhász), Kiss, Lengyel (Var­ga). Edző: Homoki Károly. Gólszerzők: Répási (76. - tizen­egyesből), ill. Szerencsi (38.), Kiss (59.), Sas (70.) Sokadik olyan mérkőzését ját­szotta a hazai csapat, amikor a le­hetőségek sorával nem tudott él­ni. A vendégek egy talált gól után nyugodtan játszhattak és megér­demelt győzelmet arattak a szét­eső hidaiak ellen. Jók: Berényi, ill. Tőke, Debre­czeni, Lóié, Fekete Szabó Imre: - Gratulálok ellen­felünknek. Homoki Károly: - Gyenge első félidő után a másodikban erőnlé­tileg felülkerekedtünk, ez ered­ményezte győzelmünket. IfI'. 0-5 SZÖLLŐSI MÁTYÁS Jászapáti—Kunhegyes 0-2 (0-0) Jászapáti, 200 n„ v.: Dajka. Jászapáti: Tajti J. - Horváth, Donkó, Csató, Kiss, Tajti M. (Len­cse), Szabó Z., Urbán, Utasi, Né­meth, Bobák. Edző: Birkás Ferenc. Kunhegyes: Láng - Szabó, Drá­gán, Garáz, Kovács, Rentai, Var- gaJ. (Berkó), Gál, Varga Zs., Al­bert, Sós. Edző: Varga János. Gólszerzők: Albert (72.), Ga­ráz (84.) A tökéletesen kipasszolt két kunhegyesi gól sokkolóan hatott a hazaiakra, mely rányomta bé­lyegét az utolsó negyedórára. Jók: Tajti J., Donkó, Horváth, Urbán, ill. Garáz vezérletével az egész csapat. Birkás Ferenc: - Sajnos, ez már csak vasárnapi foci, nincs játéko­sunk, nincs erőnk, öregek va­gyunk. Varga János: - Ki tudtuk kap­csolni az ellenfél kulcsjátékosait, a kontrajátékunk pedig végig ve­szélyes volt. Ifi: 7-0. ILLÉS PÉTER Kunszentmárton—Besenyszög 2-1 (1-1) Kunszentmárton, 200 n„ v.: Patai Kunszentmárton: Gácsi - Apa- tóczki, Korponai, Kiss, Varga, De­meter (Cseh), Borsós, Kupecki (Imrei KJ, Pálinkás J., Gellér (Rostás), Pálinkás Gy. (Talmá- csi). Edző: Rostás Sándor Besenyszög: Hajdú - Erdei, Nagy, Varga (Ficsor), Szalai, Bar­na, Rézsó, Nyári (Lukács), Sza­bó, Honos, Szabadi. Edző: Földe- si János Gólszerzők: Varga (5.), Apa- tóczki (53. - tizenegyesből), ill. Szalai (12. - tizenegyesből) A mérkőzés előtt hatalmas eső zúdult a pályára, e miatt csúszós­sá vált a talaj, amelyhez a vendé­gek alkalmazkodtak jobban. A második félidőben viszont a ha­zai csapat jutott előnyhöz, és ek­korra már a nap is kisütött. Végül küzdelmes mérkőzésen, megér­demelten nyertek a kunszentiek, ezzel fontos három ponthoz ju­tottak. Jók: Kiss, Varga, Cseh, ill. Sza­lai, Szabadi, Erdei Rostás Sándor: - Gratulálok az ifi és a felnőtt csapatnak. Földesi János: — Rutintalansá­gunk miatt sajnos veszítettünk. Ifi: 3-0 DOBOS PÉTER Újszász—Rákócziújfalu 4-2 (3-0) Újszász, 200 n., v.: Jancsó. Újszász: Szaszkó - Farkas, Va­sas, Major, Kerekes (Pomázi), Bá­lint, (Szarvák), Gulyás, (Szűcs), Szilvási, Konka, Boros, Katona (Szentpéteri). Edző. Szilvási Fe­renc. Rákócziújfalu: Policsányi - Ko­vács, Herkó, Erdei, Leskovics K., Mihályi (Kozma), Homola, Sza­bó (Németh), Leskovics T., Han­ga, Kollár. Edző: Beke Lajos Gólszerzők: Konka (6.), Gulyás (25.), Szilvási 2 (27., 82.), ill. Kol­lár (50.), Szabó (72.) Kiállítva: Herkó (80.)Csak a győzelemnek és az akarásnak örülhetnek a hazai szurkolók, a jó játékkal továbbra is adósak maradtak Borosék. Jók: Major, Gulyás, ill. Szabó, Leskovics T., Kollár. Szilvási Ferenc: - Hosszú idő után végre győztünk, de nagyon megnehezítette a dolgunkat a jól küzdő vendégcsapat. Beke Lajos: - Az első félidei ál­mos kezdésünk miatt vesztettük el a számunkra oly fontos mérkő­zést. Ifi: 14-0 ___________MOLNÁR ILLÉS Já szfényszaru—Szászberek 1-0 (1-0) Jászfényszaru, 150 n., v.: Balogh G. Jászfényszaru: Horváth - Pál, Ecker, Koncsik, Vancsik, Balogh G. (Janik), Balogh B. (Szőke), Farkas (Tombor), Breznai, Siku, Bató. Edző: Litkei Lajos. Szászberek: Gerhát - Juhász, Bí­ró, Gyáfrás, Nádházi (Nagy), Fe­hér, Molnár, Antal, Tóth, Szirá- ki, Rigó (Donkó). Edző: Antal Elemér. Gólszerző: Balogh B. (20.) Kitűnő játékvezetés mellett, közepes iramú mérkőzésen, mindkét csapat a bentmaradást jelentő három pontért küzdött. Ez a hazaiaknak sikerült job­ban. Jók: Pál, Koncsik, Vancsik, ill. Fehér, Gerhát, Gyáfrás. Litkei Lajos: - Csak a három pontnak örülhetünk, de annak nagyon. Antal Elemér: - A látottak után csalódott vagyok, mert egy jobb eredmény is benne volt a mérkő­zésben. Gratulálok a korrekt já­tékvezetéshez. Ifi: 2-1 CSERHÁTI FERENC Elkerülhető gólokkal vesztett Mezőtúron a hazai csapat. fotó: archív