Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

I 2002. Április 22., hétfő SPORT 11. OLDAL Simon Tibort brutálisan megverték Labdarúgó Borsodi Liga Debrecen-Újpest 1-1 (0-1) Debrecen, 5000 n„ v.: Hajdó Gólszerzők: Szekeres (60.), ill. Tokody (29.) MTK—Dunaferr 1-4 (1-3) Hidegkúti-stadion, 1500 n., v.: Hanacsek Gólszerzők: Zavadszky (7.), ill. Salamon (4.), Lengyel (23.), Rósa H. (31.), Sowunmi (87.) A listavezető továbbra sem ta­lálja saját játékát, s ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget. Vasas— Ferencváros 0-0 Illovszky-stadion, 6000 n., v.: Makai Unalmas, eseménytelen mér­kőzést láthattak a nézők, a Fra­di a jelek szerint átmentette a DVSC ellen nyújtott formáját. Győri ETO- Haladás 1-0 (0-0) Győr, 3000 n., v.: Drucskó Gólszerző: Farkas B. (86.) A hajrában esett ritka nagy góllal tartotta otthon az akár sorsdöntőnek is titulálható pon­tokat a győri legénység a kiesé­si rangadón. Zalaegerszeg— Videoton 3-1 (2-0) Zalaegerszeg, 7000 n„ v.: Juhos Gólszerzők: Csóka (13.), Ke­nései (19.), Waltner (87.), ill. Földes (49.) Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen az első félidőben döntöt­te el a pontok sorsát az MTK-t gőzerővel üldöző Zete. Kispest-Honvéd— Matáv Sopron 1-0 (0-0) Bozsik-stadion, 1000 n., v.: Sza­bó Zs. Gólszerző: Sasu (77.) A vendégcsapat vezetőedző­jét, a Ferencváros egykori játéko­sát, a 37 éves Simon Tibort a ta­lálkozót követően, vasárnap haj­nalban Budapesten, brutálisan, baseballütőkkel megverték, élet- veszélyes állapotban a Szent Já­nos Kórházba szállították. ■ Semmire sem jó döntetlen Labdarúgó NB I. B Szolnoki MÁV Neusiedler—Csepel 1-1 (1-1) Tiszaligeti Stadion, 1000 n., v.: Kassai (Horváth I., Horváth S.) Szolnok: Rézsó - Frida (Gelbman, 46.), Antal, Balogh P, Romanek - Ivitz (Németh Gy., 51.), Ká­dár, Gradinarin, Novák - Kiss P. (Bány, 81.), Kotu- la. Edző: Vágó Attila. Csepel: Kovács - Mogyorósi, Hegedűs, Koller- Vár­szegi, Balogh Z. (Molesa, 89.), Ughy, Semsei, Weisz - Papp (Radnics, 83.), Lukács. Edző: Török József. 20. perc: Novák a jobb összekötő helyén befelé csinált egy cselt, majd 20 méterről kapura bombá­zott, labdája azonban a lécen csattant. 38. perc: Ivitz jobb ol­dali beadása elsuhant a kivetődő Kovács és Hege­dűs között, a hosszú ol­dalon érkező Balogh Pál az ötös sarkáról a kapu közepébe passzolt, 1-1. 43. perc: Lukács a les­re játszó szolnoki védők közül kilépve 11 méter­ről a tehetetlen Rézsó mellett a hosszú sarokba emelt, 1-1. 72. perc: Jobb oldali csepeli szöglet után Koller 8 méteres fejesét Romanek a gólvonalról vágta a mezőnybe. A találkozó előtt legin­kább az a kérdés nyugta­lanította a hazai szurko­lókat, vajon a múlt heti, fölényes idegenbeli győ­zelmen mennyire tették túl magukat Gradina- riuék. Nos, mint 90 perc múlva kiderült, semen­nyire. Rendkívül higgadtan kezdett a Csepel, középpá­lyásai remekül szűrték meg a szolnoki támadáso­kat. Ezzel szemben a Tisza-parti középpályás sor csak elvétve szerzett labdát, így jobbára a vendé­gek akarata érvényesült. Negyedóra elteltével jöt­tek rá Kotuláék, hazai pályán sem szégyen kontrá­ra játszani, ennek nyomán villámgyorsan kétszer is közel kerültek a gólszerzéshez, de előbb Hege­dűs, majd a kapufa mentett az utolsó pillanatban. Az egyébként remek összhangban működő csepe­li védelem első zavarát azonnal meg is büntette a MÁV, ám a találat éppen ellenkező hatást váltott ki, mint amire számítani lehetett. A félidő hajrájá­ban Lukács előbb egyenlített, majd fél perccel ké­sőbb akár a vezetést is megszerezhette volna, de a Rézsó kapuson már túljutott labdát Balogh Pál a gólvonalról még ki tudta vágni. Szünet után is sokkal mozgékonyabban játszott a Csepel, sok rövid, pontos passzra épülő támadás­szövése veszélyesebbnek bizonyult, mint a célta­lan ívelgetésekkel próbálkozó vendéglátóké. Akart ugyan a hazai csapat, de játéka messze nem volt olyan gördülékeny, mint az elmúlt hetekben, így a látottak alapján a Szolnok nem lehet elégedetlen az egy ponttal. Jók: Rézsó, Kádár, ill. Koller, Ughy, Semsei Kassai játékvezető valósággal futsal mérkőzésen érezte magát, valamennyi testi érintkezéses szere­lést szabálytalannak minősített, szétfújva ezzel az egyébként sportszerű mérkőzést. Vágó Attila: - Múlt heti fölényes idegenbeli győ­zelmünk után tudtam, hogy vért fogunk izzadni az újabb pontért. Török József: - Kicsit csalódott vagyok, több volt ebben a mérkőzésben, mint a döntetlen. ___________________________________loimi Ko vács kapus testi épségét sem kímélve őrizte kapuját fotó: buoáhy Két győzelem, két vereség Labdarúgó NB III Mátra-csoport Tápiószecső—Fegyvernek 4-0 (1-0) Tápiószecső, 200 n„ v.: Dudás Tápiószecső: Vikor - Kovács, Majzik, Müller, Ofella, Bállá (Körösi), Katzenbach, Holló, Né­meth (Simon), Takács (Szász), Grezsák. Edző: Katzenbach Imre Fegyvernek: Fekete - Fridiik, Farkas, Náhócki, Szász O., Zsemberi (Tukarcs), Bohács, Szász K. (Kinyik), Faragó Zs., Csortos, Faragó A. (Balogh). Edző: Munkácsi József Gólszerzők: Grezsák 2 (11., 52.), Katzenbach (70.), Kovács (76.) Katzenbach Imre: - A múlt heti kisiklásunkat gólzáporos győzelemmel sikerült feledtetni. Munkácsi József: - Az első félidőben felnőttünk a feladat­hoz, a másodikban a bajnokesé­lyes hazai csapat gólratörőbben játszott, és ilyen arányban is megérdemelten nyert. BVSC—Kisújszállás 3-1 (1-1) Budapest, 100 n„ v.: Kalicz. BVSC: Riedel - Milovanavics, Török, Lenti, Ködöböcz, Szab- ján, Szaszovszky (Dobos 84.), Tasnádi, Vágó (Sánta 68.), Sár­ái, Lukács (Földesi 74.). Edző: Dzurják József. Kisújszállás: Kui Cs. - Kemecsi, Csillag, Tar, Majláth, Kása (Csí­ki 74.), Kui T., Tamás, Horváth, Májer (Kántor 62.), Morauvszki (Gubucz 73.). Edző: Antal Ist­ván. Gólszerzők: Sárdi 2 (32., 72.), Lukács (71. - tizenegyesből), ill. 10. perc: Kui T. (10.) Dzurják József: — Idei legjobb játékunkkal egy kiváló erőkből álló együttest sikerült legyőz­nünk. Antal István: — Nagyon jó já­tékunk ellenére sajnos két gólt rúgattunk az ellenféllel. VÁRADI Tápiószentmárton— Szajol 0-1 (0-1) Nagykáta, 300 n„ v.: Váraljai Tápiószentmárton: Kálmán - Tóth (Gephart, 45.), Mátyás, Vajda, Győré (Czakó, 57), Hajdú, Tóth, Gulácsi, Bori, Csuka (Herczku, 45.), Szolnoki. Edző: Fejős Pál. Szajol: Móga - Földi, Sipos, Ra­mos, Gergely, Kader, Kállai, Va­sas (Földvári, 70.), Vona (Papp, 65.), Viola, Bese (Hegedűs, 47.). Edző: Kádár József Gólszerző: Viola (20.) Jók: Kálmán, Vajda, Gulácsi, ill. Földi, Kader, Ramos, Sipos, Viola. Fejős Pál: — Megérdemelt a vendéggyőzelem. Kádár József: - Szervezett já­tékunk óriási akarattal párosult, amelynek eredménye a mai győ- zelem.______________ dér Alf öld-csoport Örkény—Rákóczifalva 0-1 (0-0) Örkény, 200 n„ v.: Holcziner Örkény: Békési - Tusa, Vatta (Nagy), Kovács, Surman, Farkas, Czigler, Major, Osváth (Soós), Kucsák, Katona (Lakatos). Játé­kos-edző: Osváth Ferenc. Rákóczifalva: Kupeczki - Szebe- rényi, Csabai, Bartusz, Boda, Kun (Papp), Eszes, Fazekas, Szo- kolai (Bársony), Peszeki, Kácser (Németh). Edző: Gömöri Béla. Gólszerző: Szokolai (51.) Jók: Tusa, Farkas, Kucsák, ill. Kupeczki, Csabai, Bartusz, Sze- berényi. Osváth Ferenc: - Nagy egyéni hi­ba miatt szenvedtünk vereséget. Gömöri Béla: Négy állandó játé­kosom hiányában óriási lelkese­déssel sikerült hozni a mérkőzést. _________________ HADI A sereghajtó meglepő győzelme Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Tószeg—Jánoshida 3-0 (2-0) Tószeg, 200 n., v.: ifj. Agócs Tószeg: Seruca - Szekeres, Ács, Orosz (Fábián), Kiss, Tóth Cs., Kővári (Szilvási), Kelemen, Tóth T., Sós, Méri. Edző: Márton Fe­renc Jánoshida: Rácz - Répási, Tóth Z., Gazsi, Kasza (Tilszki), Tóth P, Berényi, Tóth G., Tóth Cs., Ivony, Berkó (Juhász). Edző: Sza­bó Imre Gólszerzők: Kővári (7.), Tóth T. (35.), Méri (88.) Kitűnő játékvezetés mellett el­ső félidei jó játékával korán el­döntötte a három pont sorsát a tartalékos hazai csapat. Jók: Ács, Kiss, Kelemen, ill. Rácz, Tóth Cs. Márton Ferenc: - Jól felkészült csapat ellen nehéz mérkőzésen nyertünk. Szabó Imre: — Az első félidőben gyengén, erőtlenül futballoz­tunk, a másodikban pedig bebiz­tosította a győzelmét Tószeg. Ifi: 0-1_____________NAGY LÁSZLÓ Kun FC—Mezőtúr 4-0 (1-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Jancsó Kunhegyes: Tatai - Gácsi Zs., Hevesi-Tóth, Szabó, Herbály, Szendrei, Balogh, Farkas, Hege­dűs, Ollári (Gácsi A.), Dobó (Csesznok). Edző: Szabó András. Mezőtúr: Nagy - Tóth, Kiss, Ko- nyik, Barta, Kállai, Nagy, Só­lyom, Szőke (Túri), B. Tóth, Só- rés. Edző: Csalánosi Miklós. Gólszerzők: Herbály 2 (25., 70.), Balogh (75.), Hevesi-Tóth (78.) A Mezőtúr kezdte jobban a já­tékot, 20 percig mezőnyfölény­ben játszott, sőt gólhelyzeteket alakított ki a hazaiak kapuja előtt. A váratlan kunhegyesi gól után fokozatosan vette át az irá­nyítást a Kun FC, a szünet után viszont már döntő fölényben ját­szott, és szép találatokkal örven­deztette meg szurkolóit. Jók: Gácsi, Hevesi-Tóth, Szend­rei, Herbály, Farkas ill. Konyik. Szabó András: - Jelenlegi problémáink közepette nagyon jó az eredmény, annak pedig kü­lönösen örülök, hogy a második félidőben jól játszottunk. Csalánosi Miklós: — Mezőny­ben egyenrangú ellenfelek vol­tunk, viszont a kapu előtt sokkal határozottabb volt a hazai csa­pat, és megérdemelten nyert. Ifi: 2-3 SZABÓ ANDRÁS Törökszentmiklós— Jászfényszaru 1-1 (0-0) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Csöngető Törökszentmiklós: Kozák Sz. - Csatári, Molnár, Bakos, Rög, Papp, Rimóczi Z. (Erdős), Erdei (Kozák E.), Kék, Barabás (Szűcs), Rimóczi Cs. Edző: Sze- csei József Jászfényszaru: Juhász - Pál (Pe­redi), Borbély, Vancsik, Koncsik, Ecker, Balogh G., Balogh D. (Vitá­nyi), Siku (Szőke), Farkas, Berez- nai. Edző: Litkei Lajos Gólszerzők: Kinyik (49.), ill. Ec­ker (77.) A hazai támadók nemigen ta­láltak ellenszert a szervezetten védekező vendégekkel szemben. A ritkán látható alacsony színvo­nalú mérkőzésen az eredmény reális. Jók: Kinyik, Csatári, ill. Juhász, Vancsik, Koncsik Szecsei József: - Az igen szívó­san védekező vendégeket nehe­zen tudtuk átjátszani, ha ez sike­rült, akkor viszont hibáztunk. Litkei Lajos: — A mérkőzés előtt kiegyeztem volna az ered­ménnyel, de a találkozó után hi­ányérzetem van. Ifi: 8-1 _ NAGY KÁLMÁN Tú rkeve—Kunszentmárton 2-1 (1-1) Túrkeve, 250 n„ v.: Rácz Túrkeve: Tőke - Debreczeni, Fe­kete, Cristea, Lóié, Varga, Jandó, Szerencsi, Sass, Kiss, Lengyel (Nagy). Edző: Homoki Károly. Kunszentmárton: Gácsi - Apa- tóczki, Garáz, Kiss, Korponai (Demeter), Pálinkás Gy. (Bor­sos), Varga, Kupeczki (Cseh), Im­rei, Pálinkás J., Gellér (Rostás). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Lóié (37.), Kiss (47.), ill. Imrei (30.) Néhány kemény összecsapás­tól eltekintve sportszerű, a köze­pesnél magasabb színvonalú csa­ta folyt a pályán. Túrkeve egy gól­lal feltétlenül jobb volt. Jók: Lóié, Debreczeni, Tőke, Sass, Cristea, ill. Kiss, Imrei. Homoki Károly: — A hazai győ­zelmek mindig nehezen szület­nek, főleg egy ilyen lelkes csapat ellen. Rostás Sándor: — Ha ez a máso­dik félidei lelkesedés megmarad, nyugodtan készülhetünk a kö­vetkező mérkőzésekre. Szeren­csével nyert a hazai csapat. Ifi: 3-4_______MÁRKI GÁBOR Rá kócziújfalu—Jászapáti 3-2 (0-1) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Puha Rákócziújfalu: Policsányi - Her- kó, Kovács, Erdei, Mihályi, Les- kovics T., Szabó, Leskovics K., Papp, Hanga, Kollár. Edző: Beke Lajos. Jászapáti: Tajti I. - Donkó, Hor­váth, Szabó, Csató, Kocza, Tajti II. (Úrbán), Utasi, Németh, Bo- bák, Kiss. Edző: Birkás Ferenc. Gólszerzők: Kollár 2 (50., 64.), Hanga (87.), ill. Németh (30.), Kiss (55.) A hazaiak könyörtelenül ki­használták a vendégcsapat hát­védsorának hibáit, és hosszú idő után újra győzelemmel örven­deztették meg a hazai közönsé­get. Jók: Hanga, Szabó, Mihályi, ill. Horváth, Németh, Kiss. Beke Lajos: - Hosszú idő után sikerült hazai pályán nyerni, de úgy érzem, nem érdemtelenül tartottuk itthon a három pontot. Birkás Ferenc: - Három óriási egyéni hiba döntötte el a mécs­esét. Ifi: 0-8 ______ BEKE LAJOS Já szkisér-Újszász 4-2 (3-0) Jászkisér, 300 n., v.: Fehér Jászkisér: Agócs - Tajti (Gócza), Boros, Bíró, Kerepesi, Pálfi, Pap, TóthF., Ládi, Kövesdi, Szentpéte- ri (Tóth N.). Edző: Gócza Zoltán. Újszász: Szaszkó - Boros, Va­sas, Bálint, Kerekes, Szarvák (Dóra), Gulyás, Szentpéteri (Szűcs), Konka, Szilvási, Katona. Edző: Szilvási Ferenc. Gólszerzők: Kövesdi (10.), Ládi (22.), Pálfi (32.), Gócza (88.), ill. Katona 2 (75., 82.) Úgy tűnt, az első félidőben a hazaiak eldöntötték a mérkőzést, ám az utolsó negyedórában sűrű­södtek az izgalmak, és a vendé­gek majdnem meglepetést okoz- tak Jók: Pálfi, Ládi, ill. Gulyás, Ka­tona, Kerekes Gócza Zoltán: - Csak a győze­lemnek örülhetünk. Szilvási Ferenc: - Azért kap­tunk ki, mert gyalázatos első fél­időt produkáltunk. Ifi: 2-2 SZENTPÉTERINÉ Besenyszög—Kunhegyes 1-2 (0-1) Besenyszög, 200 n., v.: Varga. Besenyszög: Bukta - Erdei, Nagy, VargaI. Zs., Szalai, Barna, Rézsó, Honos, Berényi (Ficsór), Szabó K., Danyi. Edző: Földesi János. Kunhegyes: Láng - Bognár, Sza­bó Gy., Drágán, Sós, VargaII. Zs., Kovács, Gál, Garáz, Albert, Varga J. Edző: Varga János. Gólszerzők: Varga Zs. (70.), ill. Garáz 2 (6., 83.) Kunhegyes gyorsan szerzett gólja után ügyesen futballozott, míg a hazai csapat átütő erő nél­kül támadta végig a mérkőzést. Jók: Nagy, Varga I. Zs., Danyi, Rézsó, ill. Láng, Drágán, Sós, Ga­ráz, Varga II. Zs. Földesi János: - Lényegesen jobb teljesítményt nyújtottunk, mint a vendégcsapat, de sajnos az egyéni hibák megint eldöntöt­ték a mérkőzést. Varga János: - Amikor egy csa­pat jó passzban van, minden si­kerül. Sok sikert kívánok a hazai csapatnak a bentmaradásért ví­vott harcban. Ifi: 4-2 ________ CSAJBÓK FERENC Sz ászberek-Tiszafüred 0-2 (0-0) Szászberek, 110 n., v.: Bathó Szászberek: Gerhát - Juhász (Rigó), Kónyár, Gyáfrás, Fehér, Bezzeg, Molnár, Nagy, Tóth, Szi- ráki, Nádházi. Edző: Antal Elem­ér. Tiszafüred: Gál - Járdán, Nyíri, Farkas, Rózsa, Herpai, Dajka M., Antal, Németh, Dajka Zs., An­gyal. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Angyal, Dajka M. Antal Elemér: - A második fél­idő elején ismét rövidzárlatot ka­pott csapatunk, ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. Gál Zoltán: — A második félidei játékunkkal rászolgáltunk a győ­zelemre. Ifi: 1-1 ___________________________VASAS ZSUZSA Az akarat diadala Labdarúgó NB II., Szabolcs Gabona-csoport Karcag—Orosháza 1-0 (0-0) Karcag, 400 n., v.: Sápi (Kóródi, Szabó J.) Karcag: Szabó L. - Orosz, Var­ga, Szalai (Bujdosó, 6.), Kele­men - Keserű, Balogh J. (Szabó J., 90.), Trencsényi, Békési-Fe­hér, Bálint. Edző: Jankovics Sándor. Orosháza: Such - Dávid, Mol­nár, Raducu, Kovács T. - Pozsár (Szeberényi, 35.), Dobi, Briázs (Baranyai, 70.), Kovács P. - Lé­vai, Hadár (Belvon, 66.). Edző: Fodor Sándor. Sárga lap: Orosz a 14. perc­ben felvágásért, ill. Dávid a 13. percben buktatta Bálintot, Sze­berényi a 90. percben labda el- rúgásért. 68. perc: Békési bal oldali be­adását a támadást kísérő Orosz 11 méterről a jobb sarokba pör­gette, 1-0. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, komoly helyzetek nélkül. A szünet után felpörögtek az ese­mények, a karcagi gól után el­keseredetten támadott a ven­dégcsapat, de kiegyenlíteni nem tudott. Az akarat, a lelkesedés győ­zelmet eredményezett az új edző dirigálta hazaiak számá­ra. Jók: Szabó Lászlóval az élen az egész hazai csapat, ill. Such, Kovács T., Dobi, Lévai. Jankovics Sándor: - A nagy nevekből álló vendégcsapat el­len határtalan lelkesedéssel, akarattal nehéz győzelmet arat­tunk. Fodor Sándor: - Jól játszot­tunk, megemelem a kalapom a csapatom előtt, de a gólt a haza­iak rúgták, gratulálok nekik. OROSZ