Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

2002. Április 2., kedd SPORT 13. OLDAL Döntetlen a megyei rangadón Labdarúgó NB III. Alföld-csoport VLC Rákóczifalva— Algyő 1-1 (1-1) Rákóczifalva, 300 n„ v.: Christián. Rákóczifalva: Ulviczki (Kupecz- ki) - Eszes, Csabai, Kácser, Bar- tusz -, Fazekas, Draskóczi, Pe- szeki, Boda - Nász, Luca. Edző: Gömöri Béla Algyő: Halász - Pécsek, Kazán, Angeli, Krujec - Ran (Krisztin T.), Koncz (Pálinkó), Kotesz, Ki- szely (Pető) - Krisztin B., Varga. Edző: Takács Zoltán. 28. perc: Peszeki előreívelését Luca a balösszekötő helyen szé­pen átvette, beforgatta védőjét, majd jobbal kilőtte a hosszú sar­kot, 1-0. 35. perc: Kapu elé ívelt szabad­rúgásból Krisztin B. fejelt a léc alá, 1-1. Húsz percig tapogatódzó játék folyt a pályán, utána Rákóczifal­va átvette az irányítást, megsze­rezte a vezetést. Sok helyzetet dolgozott, s hagyott ki, mígnem egy potyaízű góllal sikerült az el­lenfélnek egyenlítenie. Jók: Eszes, Peszeki, Csabai, ill. Koncz, Kotesz, Halász. Gömöri Béla: — A játék képe és a helyzetek alapján többgólos győzelmet szalasztottunk el a jó képességű vendégcsapat ellen. Takács Zoltán: - Idegenben ér­tékes az egy pont, ha ilyen gyen- gén játsszunk. _______baqi Mát ra-csoport Fegyvernek— Tápiószentmárton 5-2 (2-1) Fegyvernek, 400 n„ v.: Bugár Cs. Fegyvernek: Fekete - Szász O. (Tukarcs, 75.), Szász K., Farkas, Balogh - Bohács, Náhóczki, Csortos, Fridiik - Faragó A. (Bo- zsó, 75.), Faragó Zs. (Gyáni, 86.). Edző: Munkácsi József. Tápiószentmárton: Kálmán - Tóth Sz. (Herczku, 76.), György, Hajdú, Gulácsy - Bori, Szalma, Tóth I. (Deli, 76.), Czakó (Fejős, 59.) - Csuka, Mátyás. Edző: Do- monyi István. 18. perc: A Bohács buktatásáért megítélt büntetőt Faragó A. érté­kesítette, 1-0. 27. perc: Faragó A. hosszú indí­tására Faragó Zs. rajtolt, majd a tizenhatos sarkáról kilőtte a hosszú felső sarkot, 2-0. 32. perc: A hazai védők tétová­zását Mátyás használta ki, 2-1. 70. perc: Faragó Zs. egyéni szó­ló után a kapufa segítségével nö­velte a hazaiak előnyét, 3-1. 72. perc: Faragó A. balról be­ívelt szabadrúgását Faragó Zs. a rövid sarokba fejelte, 4-1. 81. perc: Mátyás jól eltalált sza­badrúgásból szépített, 4-2. 89. perc: Bohács remekül elta­lált lövése jelentette a kegyelem­döfést, 5-2. A múlt heti gyengécske játékot feledtetve, igazán szép csapatjá­tékot mutatott be a hazai csapat. Jók: Boháccsal és Faragó Zsolt­tal az élen az egész csapat, ill. Mátyás. Munkácsi József: - Ezen a mér­kőzésen látni lehetett, hogy mit tesz az, ha a csapatunknak van önbizalma és játékosaink hittel mernek futballozni. Együttesünk ma megmutatta, mi rejlik benne. Domonyi István: - Könnyel­műségünknek ez az ára. IPACS Kisújszállás Kunmetalokála— Szajol 1-1 (0-1). Karcag, 500 n„ v.: Jávorszki. Kisújszállás: Kui Cs. - Tar, Strimbei, Majláth, Kemecsi-Mo- rauszki, Csillag, Horváth, Kui T. (Tamás, 70.) - Antal (Kántor, 46.), Mircea (Kása, 82.). Edző: Antal István. Szajol: Móga - Kálai (Szabó, 82.), Földvári, Sipos, Ramos - Hegedűs, Gergely (Kader, 80.), Vasas (Papp, 88. ), Viola - Babel- la, Vona. Edző: Kádár József. 43. perc: Jobb oldali szöglet után Kálai fejelt a hálóba, 0-1. 67. perc: A tizenhatoson belül pattogó labdát Tar bólintotta a léc alá, 1-1. 73. perc: Földvárit a játékveze­tő kiállította. Ragyogó időben, két jól felké­szített csapat megyei rangadóján, kiegyenlített játékot látott a kö­zönség. Jók: Mircea, Kántor, Horváth, ill. Ramos, Kálai, Sipos. Hiába támadott a Rákóczifalva, tavasszal még nyeretlen FOTÓI It. J. Antal István: - Megérdemeltük hangulatú mérkőzésen, úgy ér­volna a győzelmet, sajnálom, zem, még emberhátrányunkkal hogy mások nem így akarták. is reális eredményt értünk el. Kádár József: - Felfokozott _______________________va**m Gy őzelmével élre ugrott a Tiszafüred Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 19. forduló Kunhegyes—Túrkeve 2-2 (1-1) Kunhegyes, 450 n„ v.: Albert. Kunhegyes: Láng - Bognár, Szabó, Drágán, Sós - Garáz, Ko­vács, Rentai (Berkó), Varga J. - Gál, Albert. Edző: Varga János Túrkeve: Tőke - Debreceni, Fe­kete, Cristea, Lóié - Jandó (Nagy), Szerencsi, dr. Bodó, Var­ga I. (Sas) - Kiss, Lengyel (Ju­hász). Edző: Homoki Károly. Gólszerző: Albert (22.), Gál (69. - tizenegyesből), ill. Bognár (8.-öngól),Lóié (87.) Megismétlődött az őszi forduló pontosztozkodása, a vendégcsa­pat most is az utolsó percekben szerezte meg a döntetlent érő ta­lálatot. Bár a hazaiak háromszor is betaláltak a kapuba, mégsem sikerült győztesen elhagyniuk a játékteret. A látottak alapján két azonos képességű együttes csatá­jában igazságos eredmény szü­letett. Jók: Drágán, Albert, Rentai, ill. Debreceni, Sas, Lóié. Varga János: - Nyerhetett vol­na mindkét csapat, ezért úgy gondolom, reális eredmény szü­letett. Homoki Károly: - Igazságos eredmény született, de hiányér­zetem van a játékvezetéssel szemben. Sok sikert a hazai csa­patnak a továbbiakban! Ifi: 1-0 ____________________________azabőoábor Mezőtúr—Szászberek 2-0 (1-0) Mezőtúr, 300 n., v.: Kökény Sz. Mezőtúr: Nagy S. - Tóth I., Kiss, Szőke (Szilágyi, Dézsi) - Sőrés Zs., Szaszkó (Varjú), Só­lyom, Barta, Panyik - Múzsái (Túri), B. Tóth A. Edző: Csanálo- si Miklós. Szászberek: Gerhát - Bíró, Kó­nyán Gyáfrás, Sziráki - Nagy Z., Bezzeg (Gombai), Antal, Tóth Cs. - Nádházi, Rigó. Edző: Antal Elemér. Gólszerző: Sőrés Zs. 2 (28., 50.) Kiállítva: Tóth I. (70. - utánrú- gásért), ill. Gerhát (3. - szövege­lésért) A korai kiállítás - a szászberki kapus helyét Nagy Zoltán foglal­ta el — rányomta bélyegét az ösz- szecsapásra, hiszen az ellenfél kényszerből azonnal megváltoz­tatta hadrendjét. Nehéz mérkő­zésen sikerült hosszú idő után új­ra nyernie a túri gárdának. Jók: Kiss, Sőrés Zs., Szaszkó, Ujszászon a vendégcsapatnak voltak helyzetei, de a hazaiak szerezték a gólokat FOTÓ: MÉSZÁROS ill. Nagy Z. vezérletével az egész csapat. Csanálosi Miklós: - Kínkeser­ves győzelmet arattunk. Antal Elemér: — Érthetetlen számomra, hogy a folyosón való igazoltatás után, majd a mérkő­zés előtt pár perccel, a játékveze­tő nem engedte játszani egyik já­tékosomat, majd egy félreértett mondat után a 3. percben a kapu­somat is kiállította. így is becsü­lettel küzdöttünk. Ifi: 6-0 _____________________________BARTA TIBOR Tis zafüred-Törökszentmiklós 2-1 (1-0) Tiszafüred, 400 n„ v.: Gönczi. Tiszafüred: Gál - Rózsa, Nyíri, Dajka M., Novák - Dajka Zs. (Járdán), Antal, Németh, Kecske­méti - Angyal (Herpai), Farkas. Edző: Gál Zoltán. Törökszentmiklós: Hagyó - Csatári, Görög, Kozák, Papp (Föl­di) - Orbán, Molnár, Kinyik, Er­dei - Barabás, Rimóczi. Edző: Szecsei József. Gólszerzők: Angyal (19.), Far­kas (75.) ill. Erdei (77.) Két jól felkészített csapat harcát láthatták az ünneplő nézők. Első félidőbeli, gyors kontratámadás­ból elért gólját szünet után még egyszer megismételte a hazai gár­da, és ezzel mattolta ellenfelét. Színvonalas találkozón megérde­melt füredi győzelem született. Jók: Gál, Nyíri, Novák, Né­meth, ill. Görög, Molnár, Kozák, Kinyik. Gál Zoltán: - Mindennapi ke­mény edzésmunkánk kezd ered­ményre vezetni. Szecsei József: - Végig partiban voltunk, a döntetlenre rászolgál­tunk volna. Ifi: 2-2 _________________________ÁBRAHÁM TAMÁS Kunszentmárto n—Tószeg 5-4 (2-3) Kunszentmárton, 250 n., v: Sipos. Kunszentmárton: Gácsi - Bor­sós, Garáz, Korponai, Kiss Zs. - Varga, Demeter (Talmácsi), Pá­linkás J., Imrei (Cseh) - Gellér (Rostás), Pálinkás Gy. Edző: Ros­tás Sándor. Tószeg: Serucza - Makai, Kiss V., Orosz, Földi - Rimóczi, Ret­kes, Sós (Tóth Cs.), Kővári — Tóth T., Méri. Edző: Smidéliusz Ernő. Gólszerzők: Kiss Zs. (13.), Pá­linkás J. 2 (14., 76.), Pálinkás Gy. (63.), Rostás (86.), ill. Tóth T. 2 (7., 84.), Sós (32.), Orosz (38.) Rendkívül változatos, közön­ségcsalogató mérkőzésen a hajrá­ban pályára lépő egykori váloga­tott játékos, Rostás Sándor gól- passzának, illetve találatának kö­szönhetően tartotta otthon a há­rom pontot a KUTE. Jók: Kiss Zsolt vezérletével az egész csapat, ill. Orosz, Méri. Rostás Sándor: — A mai mérkő­zésen egy emberként küzdött a csapat, a második félidei jó telje­sítményükért külön köszönet a fiúknak. Smidéliusz Ernő: - A határta­lan lelkesedéssel játszó Kun­szentmárton megérdemelten győzött. Ifi: 5-0 ____________________________DOBO» PÉTER Já szfényszaru—Kun FC 3- 1 (2-0) Jászfényszaru, 150 n„ v.: Gyer- tyás. Jászfényszaru: Juhász — Pál, Borbély, Vancsik, Koncsik — Vas­kó (Vitányi), Balogh G„ Balogh B. (Tombor), Siku - Farkas, Breznai. Edző: Litkei Lajos. Kun FC: Tatai - Gácsi, Hevesi- Tóth, Nyolczas (Ollári), Varga - Tóth, Herbály, Szendrei, Balogh J. - Farkas, Hegedűs. Edző: Sza­bó András. Gólszerzők: Breznai (2.,75.), Balogh G. (40.), ill. Farkas (85.) Egyből a mérkőzés elején ma­gához ragadta a játék irányítását a hazai csapat, s ez végig megha­tározta a találkozó igen sportsze­rű és lendületes kimenetelét. A fényszarui gárda jó játékkal ör­vendeztette meg lelkes szurkoló- táborát, s győzelmével, hosszú idő után, letaszította az első hely­ről a Kun FC-t. Jók: Borbély vezérletével az egész csapat, ill. Szendrei, Varga. Litkei Lajos: - A bajnokesé­lyest legyőzni mindig nagy do­log, játékosaim ma ezt hajtották végre. Szabó András: - A bekapott há­rom gólból az első a miénk volt, második az ellenfélé, a harmadik a játékvezetőé. Gratulálok a ha­zaiaknak. Ifi: 4-1. ________________________CBBRHÁTIFERENC Újs zász—Jánoshida 4- 0 (2-0) Újszász, 300 n„ v.: Bathó. Újszász: Szaszkó - Boros, Va­sas, Major, Bálint - Kerekes, Szűcs (Szentpéteri), Gulyás, Kon- ka - Szilvási, Katona. Edző: Szil- vási Ferenc. Jánoshida: Gömöri - Répási, TóthZ., Ivony, Szőlősi (Tóth Cs.) - Tóth P. (Berkó), Berényi, Ga­zsi, Szabó - Sándor, Tóth G. Edző: Mérész József. Gólszerzők: Szilvási 2 (35., 70.), Konka (38.), Gulyás (54.) A nagy kedvvel futballozó ha­zaiak kitűnő iramú mérkőzésen, ilyen arányban is megérdemelten nyertek a küzdeni tudásból jeles­re vizsgázó vendégek ellen. Jók: Szilvási vezérletével az egész csapat, ill. Gazsi, Répási. Szilvási Ferenc: - Helyzetei az ellenfélnek is voltak, a gólokat vi­szont mi rúgtuk. Annak külön örülök, hogy végre többet is. Mérész József: - Az első félidő­ben kihagytuk a kihagyhatatlan- nak tűnőt is, így a hazai csapat győzelme teljesen megérdemelt. Ifi: 0-0 ____________________________MOLNÁR ILLÉS Besenyszög—Rákócziújfalu 1-4 (1-1) Besenyszög, 250 n., v.: Ferenczi. Besenyszög: Varga - Erdei A. (Berényi), Nagy, Varga Zs., Erdé­lyi (Barna F.) - Szalai, Danyi, Honos, Barna K. - Ficsór (Hor­váth), Lukács. Edző: Földesi Já­nos. Rákócziújfalu: Policsányi - Pozderka, Herkó, Erdei L, Mihá­lyi - Homola, Szabó (Fogd), Tóth, Kollár — Papp (Szémon), Hanga. Edző: Beke Lajos. Gólszerzők: Berényi (43.) ill. Hanga (10.), Kollár (59.), Tóth (74.), Homola (76.) Besenyszög a hazai pályát és emberelőnyét sem tudta kihasz­nálni. Jók: Danyi ill. Kollár, Szabó, Homola, Papp. Földesi János: - Küzdeni tu­dásból Rákócziújfalu játéka pél­damutató és értékes volt, ilyen arányban is megérdemeltek a győzelmet. Beke Lajos: — Az esélytelenek nyugalmával játszottunk, az egész csapat erőn felül teljesített, és ez elég volt a forduló meglepe­téséhez. Ifi: 11-0 ________________________CSAJBŐK FERENC Jász apáti—Jászkisér 3-0 (1-0) Jászapáti, 800 n., v.: Laczkó. Jászapáti: Tajti J. - Horváth, Madarasi, Donkó, Csató (Mihá­lyi) - Tajti M. (Tóth Z ), Vajner (Kocza), Urbán, Németh (Len­cse) - Bobák, Kiss. Edző: Birkás Ferenc. Jászkisér: Szecskó (Agócs) - Boros (Bíró), Kiss, Kerepesi, Tajti (Papp) - Farkas (Gócza), TóthF., Ládi, Pálfi - Tóth N., Kövesdi. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Bobák 3 (2., 55., 61. - utóbbit tizenegyesből) Ha mindkét együttes játékosai és szurkolói nem szokták volna már meg, akkor most mindenki Bobák Roland parádés mester- hármasával foglalkozna. Azért ezen kívül is van miről beszélni, hiszen a Pest megyei játékveze­tők kiváló érzékkel dirigálták a nagy csatát hozó rangadót. Jók: Bobák, Donkó, Horváth, Madarasi ill. Kerepesi, Ládi. Birkás Ferenc: - Bobák szipor­kázott, a csapat helytállt és biztos győzelmet aratott az örökrang­adón. Gócza Zoltán: — Az első két po­tyagól eldöntötte a három pont sorsát. Ifi: 1-0 ILLÉS PÉTER Felnőttek 1. Tiszafüred 19 14 2 3 48- 20 44 2. KUN FC 19 14 1 4 40-21 43 3. Tsztmiklós 19 12 2 5 37-12 38 4. Túrkeve 19 11 5 3 38- 18 38 5. Újszász 19 10 4 5 33- 19 34 6. Jászapáti 19 9 3 7 27-20 30 7. Kunhegyes 19 8 5 6 33-37 29 8. Jászkisér 19 9 1 9 40-36 28 9.Tószeg 19 8 2 9 45-34 26 10. KUTE 19 7 3 9 23- 37 24 H.J.fénysz. 19 7 ;j;S£ 12 21-52 21 12. Szászberek 19 5 5 9 14-21 20 13. Mezőtúr 19 5 2 12 16-33 17 14. Besenyszög 19 5 2 12 26-44 17 15. Jánoshida 19 3 6 10 27-39 15 16. R.újfalu 19 2 3 14 21-46 9 Ijúságiak 1.Besenyszög 19 16 2 1 83-19 50 2. Jászapáti 19 15 3 1 71-12 48 3. Mezőtúr 19 13 1 5 57-26 40 4. Újszász 19 11 4 4 39- 18 37 5. Túrkeve 19 11 2 6 63-22 35 6. Tiszafüred 19 9 4 6 48-28 31 7. Jánoshida 19 10 1 8 39-35 31 8. Tsztmiklós 19 9 2 8 59-54 29 9.Kunhegyes 19 8 3 8 29-41 27 10. KUN FC 19 7 5 7 38-55 26 11. Jászkisér 19 7 n 12 46- 41 21 12. KUTE 19 5 3 11 29-42 18 13. Tószeg 19 5 3 11 23-46 18 14. R.újfalu 19 3 1 15 20-95 10 15. Szászberek 19 2 2 15 23- 77 8 16. J.fénysz. 19 2 2 15 18- 74 8 I |