Új Néplap, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-25 / 70. szám

2002. Március 25., hétfő 11. OLDAL SPORT Féltucattal vigasztalódott Kisújszállás Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Heves—Fegyvernek 4-1 (1-0) Heves, 350 n., v.: Szép Heves: Magi - Somodi, Bakos (Székely, 74.), Horváth, Kolozs­vári (Tóth, 45.) - Sági, Vágó (La- jer, 65.), Pusoma, Besenyei F. - Lóié, Besenyei Zs. Edző: Balázs Tihamér. Fegyvernek: Fekete - Fridiik, Szász (Tukarcs, 76.), Farkas, Ki­nyik - Balogh, Náhóczki, Bohács, Csortos (Homyák, 81.)-FaragóZs., Faragó A. Edző: Munkácsi József. 25. perc: Besenyei Zsolt lövését mindenki csak nézte, a labda pe­dig akadálytalanul hullott a jobb felső sarokba, 1-0. 59. perc: A fegyverneki védők asszisztálása mellett Pusoma a ka­puson átemelve „eserriyős” góllal növelte csapata előnyét, 2-0. 71. perc: Balogh húzott el a jobb szélen, a beadását Faragó Attila értékesítette, 2-1. 73. perc: Lóiét jó három méteres lesről engedte el a partjelző, a csa­tár pedig élt a lehetőséggel, 3-1. 88. perc: Pusoma 30 méteres lövése a léc alá vágódott, 4-1. Ezen a mérkőzésen a vendég- csapatot „csak” a labda zavarta a pályán. Jók: Horváth, Pusoma, Lóié, Besenyei Zs., ill. Fridrik, Szász. Balázs Tihamér: - Kiizzadt, de szerintem megérdemelt győzel­met arattunk a helyenként jól ját­szó vendégek ellen. Munkácsi József: - Minden el­képzelés nélkül játszottunk, szá- momra ez nagy csalódás, ipacs Kisújszállás Kunmetalokála— Dunakeszi Kinizsi 6-1 (1-1) Karcag, 200 n., v.: Várallyai Kisújszállás: Kui Cs. - Strimbei, Tar, Majláth, Kemecsi - Horváth, Morauszki, Csillag (Kántor, 65.) - Tamás (Gubucz, 88.), Mircea, Antal. Edző: Antal István. Dunakeszi: Lami - Fehér (Kis-Or- bán, 7.), Lénárd, Kondor, Szilágyi - Juhos, Podzsár (Bálint, 60.), Fa­ragó (Zelenák, 60.), Benkő-Cziga- nek, Renóczi. Edző: Puskás István. 16. perc: Mircea tizenegyesből szerzett vezetést csapatának, mi­közben Szilágyit a játékvezető ki­állította, 1-0. 42. perc: Benkő egyéni szóló után lőtt a hálóba, 1-1. 49. perc: Tara kipattanó labdát helyezte a kapuba, 2-1. 58. perc: Horváth átadását Mir­cea passzolta a kapu közepébe, 3-1. 60. perc: Csillag egyéni akció után lőtt a kapuba, 4-1. 68. perc: A kifutó kapus fölött Kántor ívelt a hálóba, 5-1. 88. perc: Antal egyedül tört ka­pura, a kapust kicselezve lőtt, 6-1. Két vereség után végre nyert az ősszel remekül szerepelt kisúji gárda. Az első félidőben a széllel támogatott vendégek jól bírták a hazaiak nyomását, akik már ek­kor is számtalan helyzetet dol­goztak és hagytak ki. Szünet után a tíz emberrel játszó dunakesziek elfáradtak, ekkor a kisújiak tet­szés szerint lőtték góljaikat. Jók: Tar, Morauszki, Mircea, ill. Lami, Lénárd, Benkő. Antal István: - Köszönjük há­lás közönségünknek, hogy ebben a hideg szeles időben is elkísér­ték a csapatot Karcagra. Puskás István: - A korai kiállítás megpecsételte sorsunkat, váradi Szajol—Gyöngyös 1-0 (0-0) Szajol, 200 n., v.: Telek. Szajol: Móga - Sipos, Földvári, Viola, Kader (Szabó, 78.) - Földi, Vasas, Babella, Hegedűs - Vona (Papp, 82.), Bese. Edző: Kádár József. Gyöngyös: Labancz - Molnár, Benus (Bezzeg, 45.), Nemoda, Tóth A. - Csomós, Agócs, Takács, Szekrényes - Tóth Z., Nagy. Edző: Pócs Tamás. 77. perc: Jobb oldali támadás végén Hegedűs adott középre, Babella visszagurította a labdát Vasasnak, aki mintegy 14 mé­terről kilőtte a kapu jobb sarkát 1-0. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, igaz, nem iga­zán volt benne, átütő erő, de en­nek az óriási szélvihar is oka volt. Szünet után már a szajoli csapatot támogatta a szél, és egy gyors támadás végén, jól el­talált lövéssel megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot. Jók: Sipos, Földi, Móga, Viola, Vona, ill. Tóth A., Nagy, Szekré­nyes. Kádár József: - A játék nem ment igazán, de a csapat szíve együtt dobogott. Pócs Tamás: - Talán a döntetlen igazságosabb lehetett volna, bár az is igaz, hogy a focit gólra játsz- szák. _____________________________DÉR A S ipos Ferenc által dirigált szajoli védelem remekül állt a lábán, s kapott gól nélkül hoz­ta le a találkozót. fotós archív Jánoshida—Jászfényszaru 0-1 (0-0) Jánoshida, 150 n„ v.: Várallyai Jánoshida: Gömöri-Répási, TóthZ., Szöllősi, Tóth P.-Szabó, Berényi (Varga), Tóth G.,- Tóth Cs. (Berkó), Sándor. Edző: Mé- rész József Jászfényszaru: Juhász-Farkas R. (Szőke), Koncsik, Borbély, Pál-Vancsik, Balogh B., Vitányi (Ecker), Siku, Balogh G.—Breznai (Peredi). Edző: Litkei Lajos Gólszerző: Balogh G. (70.) A két hátul tanyázó csapat mér­kőzésén a hazaiak több ziccert is elhibáztak. Ha már a mezőny leg- jobbján, Juhász kapuson is túlju­tott a labda, akkor a kapufa sietett a vendégek segítségére. A hajrá­ban aztán ismét érvényesült a labdarúgás örök törvénye, a sok kihagyott helyzet végül vereséget eredményezett. Jók: Répási, Szöllősi, Ivony, ill. Juhász (a mezőny legjobbja), Borbély, Koncsik, Pál Mérész József: — A győzelmi kényszer megbénította csapatun­kat, hiszen a legjobb helyzeteket is sorra elpuskáztuk, így törvény- szerű a vereségünk. Litkei Lajos: - Nem játszottunk jól, de a töretlen küzdeni akará­sunknak köszönhetően, nagyon értékes három pontot szerez­tünk. Ifi: 5-1 _______ SZÖLLŐSI MÁTYÁS Tó szeg-Jászapáti 1-2 (1-0) Tószeg, 200 n„ v.: Scsitovics Tószeg: Serucza-Szekeres, Ma­kai, Szabó Z., Földi—Rimóczi (Tóth Cs.), Retkes, Kiss V. (Kele- men)-Tóth T., Méri, Kővári. Edző: Smidéliusz Ernő Jászapáti: Tajti J.-Donkó, Hor­váth, Szabó Z., Szabó D. -Tajti M., Kiss J., Utasi, Koczka-Né- meth, Bobák. Edző: Birkás Ferenc Gólszerzők: Tóth T. (35.), ill. Utasi (49.), Horváth (66.) A gyenge napot kifogó Tószeg ellen egy még gyengébb játékot nyújtó Jászapáti ért el sikert úgy, hogy a vendégeknek szándéká­ban sem állt futballozni. A gólok is pontrúgásból születtek, me­lyek során sikerült két óriási vé­delmi hibát kihasználniuk a jász­ságiaknak. A hazaiak 1-1-es állás­nál két tiszta helyzetből is a ka­pufát találták el. Jók: Tóth T„ Földi, ill. Horváth, Tajti M., Bobák Smidéliusz Ernő: - Nem tud­tuk feltörni a tíz emberrel véde­kező vendégek védelmét, akik két szerencsés találattal három pontot vittek haza. Birkás Ferenc: — Nagyon fegyel­Tavaszi feltámadás Jászfényszarun Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 18. forduló Tószegen, a lendületes Kővári (labdával) előtt jól zárták le a területet a jászapáti védők. FOTÓ: BUGÁNY mezett játékkal meglepő győzel­met arattunk, pedig jó néhány kezdő játékosunk hiányzott. Gra­tulálok csapatomnak a nagyszerű teljesítményhez és győzni akará­sáért. Ifi: 0-1 __________________s^e. Ku n FC—Kunszentmárton 1-0 (1-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Vizsnyei Kunhegyes: Tatai-GácsiZs., He- vesi-Tóth, Szabó, Varga-Tóth, Herbály, Szendrei, Balogh-Far- kas, Hegedűs. Edző: Szabó András Kunszentmárton: Gácsi T— Varga, Garáz, Kiss, Apatócki-Pá- linkás, Imrei, Kupeczki, Határ- Korponai, Pálinkás. Edző: Edző: Rostás Sándor Gólszerző: Farkas (8.) Kiállítva: Kupeczki (80.) A vendégek végig szervezetten védekeztek, a Kun FC pedig ko­rán szerzett gólja után nagyon megnyugodott. Csatárait, közép­pályásait keményen fogták a kun­szenti bekkek, így igazi nagy já­ték nem alakult ki. Jók: Gácsi Zs., Szabó, Varga, Tóth, Szendrei, ill. Gácsi T., Kor- ponai, Apatócki, Kiss Szabó András: - A követő em­berfogás ellen nehezen találtunk rést a vendégek kapuja felé, végül is Farkas egyéni szólója döntötte el a mérkőzést. Rostás Sándor: — Egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnokesé­lyes csapatnak, azt gondolom, ezt egységességünknek köszön­hettük. Ifi: 1-1 SZABÓ ANDRÁS Törökszentmiklós—Kunhegyes 3-0 (1-0) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Hal- gat Törökszentmiklós: Hagyó—Or­bán, Molnár, Bakos, Görög-Csa­tári (Szűcs), Rimóczi Z., Erdős (Kozák E.), Erdei-Barabás (Ki­nyik), Rimóczi Cs. Edző: Szecsei József. Kunhegyes: Láng-Bognár, Sza­bó, Drágán, Garáz—Kovács, Die­nes (Rácz), Varga J., Varga Zs- Albert, Soós. Edző: Varga János. Gólszerzők: Erdei (18.), Rimó­czi Cs. 2 (80., 86.) Már a mérkőzés elején átvette a játék irányítását a Törökszent­miklós és ez a fölény a 18. perc­ben Erdei révén góllá érett. A má­sodik játékrészben mindkét csa­pat aktívabbá vált, de a hálóba csak a vendéglátók találtak. A ha­zaiak jó hajrával biztosították be győzelmüket. Jók: Orbán, Rimóczi Cs., Csatá­ri, Erdei, ill. Bognár, Drágán, Al­bert. Szecsei József: - A látottak alapján megérdemelten tartottuk itthon a három bajnoki pontot. Varga János: — A mezőnyben egyenrangúak voltunk, de kapura semmi veszélyt nem jelentettünk. Ifi: 3-3 __________ NAGY KÁLMÁN T úrkeve—Besenyszög 1-0 (1-0) Túrkeve, 180 n., v.: Kökény Túrkeve: Tőke-Debreczeni, Fe­kete, Cristea, Lólé—Jandó, Feren- czi, dr. Bodó (Nagy), Varga L.- Kiss, Lengyel (Sass). Edző: Ho­moki Károly Besenyszög: Varga I.-Ficsor, Nagy, Varga Zs., Erdélyi-Szalai, Lukács, Rézsó, Honos-Berényi, Barna. Edző: Földesi János Gólszerző: Kiss (32.) Ezen a meccsen „ide-oda patto­gott” a labda, a keviek nagy aka­rásuknak köszönhetően harcol­ták ki a megérdemelt győzelmet. Jók: Lóié, Kiss, Cristea, Tőke, ill. Nagy, Honos, Rézsó, Barna Homoki Károly: — Minden esélyt megadtunk a vendégek­nek, hogy nyerjenek, de ők nem éltek a lehetőséggel. Ezek után győzelmünk megérdemelt. Földesi János: - Olyan mérkő­zésen szenvedtünk vereséget, amit gólokkal kellett volna nyer­nünk. IfV 2-4 MÁRKI GÁBOR Rákócziújfalu—Szászberek 1-1 (0-1) Rákóczújfalu, 100 n„ v.: Veres Rákócziújfalu: Kupeczki-Her­kó, Erdei, Mihályi, Kollár-Ko­vács (Fogd), Szabó, Pozderka (Papp), Tóth-Hanga (Széman), Homola. Edző: Beke Lajos. Szászberek: Gerhát-Juhász, Bí­ró, Kónyár, Gyáfrás—Nádnázi (Nagy), Fehér, Bezzeg, Antal- Tóth (Rigó), Sziráki. Edző: Antal Elemér. Gólszerzők: Fogd (86.), ill. Bez­zeg (3.) Az orkánerejű szél volt a fősze­replő a vasárnapi mérkőzésen, ezért egyik csapat sem alkotha­tott maradandót. Jók: Mihályi, Szabó, Erdei, ill. Gerhát, Bezzeg, Fehér, Bíró. Beke Lajos: - Jelen helyzetünk­ben ez az eredmény is erőnfölüli teljesítménynek tűnik. Antal Elemér: - Ma 85 percig minden külső és belső körül­ménnyel megküzdöttünk, Újfalu­ban egy sportszerű csapatot is­mertem meg. Ifi: 0-7 BEKE LAJOS Jászkisér—Tiszafüred 1-2 (0-0) Jászkisér, 300 n., v.: Földi Jászkisér: Szecskó-Boros (Gó- cza), Tajti, Nagy (Pap), Kiss— Pálfi, Tóth, Farkas-Ládi, Köves- di, Szentpéteri. Edző: Gócza Zol­tán. Tiszafüred: Gál—Novák, Rózsa, Farkas, Herpai (Nyíri)—Dajka M., Antal, Németh, Kecskeméti (Jár­dán) —Angyal, Dajka Zs. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Szentpéteri (67.), ill. Dajka Zs. (74.), Járdán (84.) Erős szélben nagy iramú, küz­delmes mérkőzést játszottak a csapatok. Negyed óra eltelte után maga­sabb fokozatba kapcsoltak a ha­zaiak, nem csak irányították a mérkőzést, de vezetést is szerez­tek, ám a bajnokesélyes kontrái a hajrában eredményesnek bizo­nyultak. Jók: Boros, Kiss, Pálfi, Ládi, Szentpéteri, ill. Gál, Rózsa, Dajka M., Dajka Zs. Gócza Zoltán: - A hiányzók mellett többen is sérülten vállal­ták a játékot, ennek ellenére nem érdemeltünk vereséget. Gál Zoltán: - A második félidő­ben a szél is segített. Ifi: 2-4 SZENTPÉTERI Újszász—Mezőtúr 2-1 (1-0) Újszász, 150 n., v.: Kucsora Újszász: Szaszkó-Boros, Va­sas, Major, Bálint-Kerekes, Szűcs (Szentpéteri), Gulyás, Kon- ka—Szilvási, Katona (Juhász). Edző: Szilvási Ferenc. Mezőtúr: Nagy S.-Tóth, Kiss, Sző­ke, Sőrés-Kállai (Túri), Nagy G., Sólyom, Panyik-B. Tóth, Múzsái (Barta). Edző: Csanálosi Miklós. Gólszerzők: Szilvási 2 (15.—ti­zenegyesből, 75.), ill. Kiss (90.) A dicséretesen küzdő vendég­együttes ellen nagyon fontos há­rom pontot szerzett a hazai gár­da, bár a jó játékkal továbbra is adós maradtak. Jók: Kerekes, Major, Vasas, ill. Kiss. Szilvási Ferenc: - Csak a győze­lemnek örülhetünk, de annak na­gyon. Csanálosi Miklós: - Az ellenfél a viharos szelet jobban használta ki, mint a mi csapatunk. Ifi: 1-1. MOLNÁR ILLÉS Felnőttek 1. KUN FC 18 14 1 3 39- 18 43 2. Tiszafüred 18 13 2 3 46- 19 41 3. Tsztmiklós 18 12 2 4 36-10 38 4. Túrkeve 18 11 4 3 36- 16 37 5. Újszász 18 9 4 5 29- 19 31 6. Jászkisér 18 9 1 8 40-33 28 7. Kunhegyes 18 8 4 6 31-35 28 8. Jászapáti 18 8 3 7 24-20 27 9.Tószeg 18 8 2 8 41-29 26 10. KUTE 18 6 3 9 18-33 21 11. Szászberek 18 5 5 8 14- 19 20 12. J.fénysz. 18 6­12 18-51 18 13. Besenyszög 18 5 2 11 25-40 17 14. Jánoshida 18 3 6 9 27-35 15 15. Mezőtúr 18 4 2 12 14-33 14 16. R.újfalu 18 1 3 14 17-45 6 Ifjúságiaki 1. Besenyszög 18 15 2 1 72-19 47 2. Jászapáti 18 14 3 1 70-12 45 3. Mezőtúr 18 12 1 5 51-26 37 4. Újszász 18 11 3 4 39- 18 36 5. Túrkeve 18 11 2 5 63- 21 35 6. Tiszafüred 18 9 3 6 46- 26 30 7. Jánoshida 18 10­8 39-35 30 8. Tsztmiklós 18 9 1 8 57-52 28 9. KUN FC 18 7 5 6 37-51 26 10.Kunhegyes 18 7 3 8 28- 41 24 11. Jászkisér 18 7­11 46-40 21 12. Tószeg 18 5 3 10 23- 41 18 13. KUTE 18 4 3 11 24-42 15 14. R.újfalu 18 3 1 14 20-84 10 15. Szászberek 18 2 2 14 23- 71 8 16. J.fénysz. 18 1 2 15 14-73 5