Új Néplap, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-19 / 65. szám

I 2002. Március 19., kedd SPORT 13. OLDAL Teljes gőzzel a négy közé NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA Szombaton két játszmán keresz­tül mindent elsöprő lendülettel, remek teljesítményt nyújtva, előbb szinte porba tiporta ellenfe­lét a V-fon Jászberény együttese, majd már fél gőzzel bebiztosítot­ta sikerét. Szükség is volt Rácz Mártáék remeklésére, hiszen a bajnoki negyeddöntő első mérkő­zésén csak és kizárólag egyetlen eredmény volt elfogadható a há­zigazdák számára, mégpedig a győzelem. Papírforma ide, esé­lyesség terhe oda, a vendéglátók­nak olyan produkcióval kellett ki­rukkolniuk, hogy már csírájában elfojtsák az angyalföldi reménye­ket. Megtették. Ezek után kedden (17) a fővá­rosban, a sok nagy csatát látott Folyondár utcai csarnokban már csak az i-re kell feltenni a pontot, azaz az elődöntőbe jutáshoz szükséges második győzelmet kell begyűjteniük Bótáéknak. Egy biztos, ezúttal a házigazda Vasasnak van nagyobb veszteni­valója, hiszen veresége esetén már nem lesz lehetősége a javí­tásra, végérvényesen az alsó ág­ra kerül. Persze a szombaton látott nagy különbség ellenére sem szabad félvállról venni a piros-kékeket. Ratimorszky Károly edző két fel­nőtt és három junior válogatott­ja nyilván összekapja magát — mint tették ezt Jászberényben, a harmadik szettben is -, míg a vendégek fél lábbal már a négy között érezhetik magukat, azaz önmaguk lehetnek legnagyobb ellenfeleik. _____________________________________IGELEI) Új időszámítás kezdődik Harmadik helyen zárta az alapszakaszt a MÁV Régen látott hatalmas érdeklődés kísérte szombaton délután a Szolnoki MÁV-Neu- siedler NB I/B-s labdarúgócsapatának ti- szaligeti fellépését. A borongós időjárás ellenére közel kétezer ember váltott je­gyet az alapszakasz zárófordulójára, mi­kor is a listavezető Békéscsabát fogadta a kék-sárga legénység. Labdarúgás MÁV-bravúr Kőszegen Teke Férfi szuperliga Az elmúlt fordulóban a hazai pá­lyán kimagasló formában játszó Szeged még esélyt se adott a szol­noki csapatnak. A vendéglátók már az első körben megszerezték a vezetést, melyet a folytatásban tovább növeltek. A vasutasoktól nagyon hiányzott a válogatott Bó- ta Ervin, aki remélhetően beteg­ségéből felépülve már szerepel­het a BKV Előre elleni csúcsrang­adón, melyre húsvét előtt kerül sor. Szegedi TE—MÁV Szolnoki Jármű 7:1 (5760:5381) Szolnok: Szlovenszki 844 fa, Ka- kuk 956, Klak 924, Fehér 904, Molnár 907, Tihanyi 846. Ifi: 3:1 (1699:1693) Rozsnyai 824, Bíró N. 869. Férfi NB II. Salgótarján—Mezőtúr 7:1 (3027:2910) Mezőtúr: Rácz 454, Egei 492, Juhász 476, Fodor 472, Bordács 496, Polgár 520. Az irreális pályához a hazaiak jobban alkalmazkodtak. SZOTEK—Egri Nyomda SE 7:1 (3302:3052) Szolnok: Földi 578, Lőrinczy 530, Berta 531, Spanyiel 521, Hajdú 580, Nagy 564. Földiék új pályacsúccsal tarol­tak a nyomdászok ellen. Remekeltek a rájátszásban Véget ért az alapszakasz a női NB I-ben, sikeres hajrá következté­ben a Szolnoki MÁV csapatának sikerült bekerülnie a rájátszásba. A play-off első fordulóját Kősze­gen rendezték meg. Szoros ver­senyben, melyben csapatonként egy-egy játékos lépett egyszerre pályára, a második helyen vég­zett a szolnoki hölgykoszorú: Bo­ái 392 fa, Szigetiné 371, Seresné 400, Majorosi 414, Kovács 397, Nagyné 411. Ami egyben azt jer lenti, hogy azüsszesítésbgp:is az előkelő második helyen tanyáz­nak a Tisza-parti hölgyek. A foly­tatásra április 7-én, Szolnokon kerül sor. Mint azt azóta már nyilván sokan tudják, a találkozó végeredménye nem úgy alakult, ahogyan azt a szurkolók remélték, a hazai együttes háromgólos vereséget szenvedett. Pedig a szolnoki drukkerek előzetes bizako­dása nem tűnt rózsaszínű álomnak, kedven­ceik Vágó Attila edző októberi érkezése óta kilenc fordulón keresztül veretlen maradtak (hét győzelem mellett két döntetlent értek el), miközben a ligeti stadionban mindössze egyetlen gólt kaptak.- Éppen amikor nagyon kellett, a csapat nem tudta bebizonyítani, érett a nagyobb feladatok elvégzésére - vélekedett a lefú­jást követően Vágó Attila. - Azzal minden­ki tisztában volt, hogy minden sorozat egy­szer megszakad, a jó szereplést törvénysze­rű visszaesés követi. Ez minket sajnos pont a legrosszabbkor, a két rangadón ért utol. Már a REAC ellen látszott, hogy megtorpan­tunk, ám bíztam benne, hogy a rossz játék­kal elért döntetlennel át is lendülünk a holt­ponton. Nem így történt. Bár a fiúknak egy rossz szavam sem lehet, mentek, akartak, de a Békéscsaba ránk erőltette akaratát, ke­mény, agresszív stílusával az én játszó lab­darúgóim nem tudtak mit kezdeni.- Amikor a tavaszi első fordulóban, Cse­pelen súlyos sérülést szenvedett a viharsar­kiak legjobbja, a sokszoros válogatott Ke­resztúri András, a kívülálló szakemberek véleménye szerint is meginogni látszott a li­la-fehérek biztosnak hitt elsősége. Ehhez ké­pest egymás után két rangadót nyertek úgy, hogy még gólt sem kaptak.- Valóban, én is úgy éreztem, a gólerős támadó kiesésével megnőttek esélyeink. A Diósgyőr elleni meccsüket magam is lát­tam, kimondottan rosszul futballoztak Pásztor Józsi fiai, ám hihetetlen akaraterő­ről tettek tanúbizonyságot, vala­mennyien kúsztak-másztak a si­ker érdekében. Míg Keresztúri játszott, minden labdával őt ke­resték a társak, most azonban rá­döbbentek, mindenkinek többet kell nyújtania. A DFC-vel szem­ben kibrusztolt győzelmükkel el­hitték, Andris nélkül is tudnak nyerni, azaz egy óriási lelki gát szabadult fel bennük. Ellenünk a 8 pontos előny birtokában nyu­godtan, béklyók nélkül léptek pá­lyára, minket pedig agyonnyo­mott a tét.- Ugyan a találkozó szolnoki helyzettel kezdődött, ennek ellené­re el kell ismerni, az első félidőben egyértel­műen a vendégek akarata érvényesült. A szurkolók számára talán az a legfájóbb, hogy kedvenceiknek esélyük sem volt a gól­szerzésre, Fekete Róbert kapusnak egyetlen védenivalója sem akadt.- Magyarázkodásnak tűnhet, de ha Kiss Péter fejese bemegy, nyilván másként ala­kul a mérkőzés. Ettől függetlenül valóban igaz, hogy a csabaiak elképzelése szerint alakult a meccs. Az első húsz percben tisz­tességesen széttördelték a játékot, már a mi térfelünkön azonnal szabálytalankodtak, ha hozzánk került a labda, ezzel pedig ala­posan megfogtak minket. Sajnos ezen a ta­lálkozón minden olyan hibánk kijött, me­lyet eddig csak sejtettünk, de még nem szembesültünk vele: vannak hiányposztja­ink, a fizikai adottságokat nézve eltörpü­lünk egyes csapatok mellett és húzóembe­reink is képesek szarvashibát véteni.- Ezzel a vereséggel ugyan úgy tűnik, vég­érvényesen elbúcsúzhatunk NB I-es álma­inktól, ám még csak most kezdődik a ráját­szás. Mire számíthatnak a továbbiakban azok a szurkolók, akik nem hagyják cserben a csapatot, és változatlanul kijárnak a tiszaligeti találkozókra?- Amit októberben vállal­tam, vállaltunk a fiúkkal, a felsőházba kerülést, azt tisztességesen teljesítettük. Hogy jelenleg kilátástalan­nak érzik helyzetünket a nézők, az köszönhető an­nak, hogy jelentős lemara­dást kellett ledolgoznunk, míg a tizedik helyről a har­madikra értünk. Vallom, még most sem szabad leírni a csapatot, hiszen ha sike­rülne pontszámban megismételnünk utol­só tízmeccses sorozatunkat, még bármi előfordulhat. Úgy kell felfognunk, mintha a rájátszással új bajnokság kezdődne, s eb­ben akarnánk az élen végezni. A siker az­tán olyan lökést adhat, mely az őszi sze­zonban is éreztethetné hatását - próbálta meg optimistán felfogni a helyzetet a szol­noki mester. Hogy a hét végén mikor és hol játszik a Szolnoki MÁV-Neusiedler gárdája, az a kedd délelőtti sorsoláskor derül ki. A Bé­késcsaba, REAC, Diósgyőr, Csepel és BKV Előre együttesével oda-vissza alapon mér­kőzik meg a folytatásban a vasutaslegény­Ség. _____________________________(GÉLÉI) Vágó Attila az eddigihez ha­sonló tízes sorozatban re­ménykedik FOTÓ: MÉSZÁROS Tóth Zoltán búcsúja Naganóban megkezdődött a műkorcsolya és jégtánc világbajnokság, a nyitányon Tóth Zoltán selejtezőcsoportjában a 16. lett, ezzel máris befejezte szereplését. Az A-csoportban az olimpiai bajnok orosz Alekszej Jagugyin, a B-ben az amerikai Timothy Goebel bizonyult a legjobbnak. A párosok között a kínai Sen Hszüe, Csao Hung-po ket­tős vezet. Kedden a jégtánc kötelezőre (Gebora Zita, Visontai And- rás) és a férfi rövidprogramra kerül sor Naganóban.____________■ Id egenben kezdenek Csak a túrkeveiek örülhettek Kézilabda NB l/B, _________16.FORDULÓ NŐ K TVSE-Kevehús—Göd 31-25 (14-12) Túrkeve, 500 n., v.: Sziklai, Szi­lágyi. TVSE: Hodroga - Kánya 3, Já- nics 13 (6), Horváth, Tokács, Ta­kács B. 2, SZÓKÉNÉ 6. Csere: Flick (kapus), Szabó T. 2, DU- CZA 2, Madar 1, Vajda 1, Hodosi 1. Edző: Ajtony Ákos. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 8/6. A kiesés ellen küzdő gödiek ke­mény csatára kényszerítették a listavezető túrkevei hölgykoszo­rút, bár tegyük hozzá, a hazaiak szinte végig vezetve nyerték a ta­lálkozót. Újabb győzelmével im­már hatpontosra növelte előnyét a Túrkeve, amely biztosan vezeti a táblázatot üldözői előtt. Ajtony Ákos: - Ezúttal gyen­gébben védekeztünk a szokásos­nál, de győzelmünket nem fenye­gette veszély. Bőcs KC—JTKF-DSE 23-19 (10-9) Bőcs, 200 n., v.: Ungvári, Zrinszki. Jászberény: Varga - Erős 9 (1), Viczián 3(1), Sas 1, Brecska Bar­bara 4 (1), Pesti, Pénzes. Csere: Ábrahám 2 (1). Edző: Ugrin György. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 5/4. Jól játszott a herényi hölgyko­szorú több mint 50 percen ke­resztül, hiszen többször vezettek az esélyesebbnek tartott borsodi­ak otthonában. A mérkőzés for­dulópontja az 54. percben követ­kezett be, mikor 18-18-as állásnál először értékesítettek a vendégek egy hétméterest, ám a zsűrielnök újra dobatta a büntetőt, amit már elhibáztak a herényiek. Ezt köve­tően a hazaiak négy találatot ér­tek el a JTKF egy góljával szem­ben. Ugrin György: - A végjátékban nem tudtunk igazán koncentrál­ni, megzavart bennünket a zsűri­elnök döntése. FÉRFIAK Nyíregyháza—Tiszaföldvár Suzuki-Treff 24-23 (13-10) Nyíregyháza, 100 n., v.: Bujdosó, Tomecskó. Tiszaföldvár: OROSS - Tóth 4, BAGDI 6, NAGY J. 4, BERKÓ 8, Sustyák, Balogh K. Csere: Simó (kapus), Sipos, Horváth, Danku S. 1, Danku Cs., Szőke, Szollár. Edző: Bán Tibor. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3. Rosszul kezdődött a vendégek számára a találkozó, hiszen a szabolcsiak hamar 5-1-es veze­tést szereztek. Innentől kapasz­kodtak a földváriak, ám utolérni ellenfelüket csak a 47. percben tudták, akkor 17-17 volt az állás. Szloska Krisztián jó játéka és hét gólja sem volt elég az abonyi pontszerzéshez A folytatásban akár a maguk ja­vára is eldönthették volna a talál­kozót Tóthék, ám ziccereket és heteseket hibáztak. A végjáték­ban a földváriak birtokolták a labdát, közben kettős emberfór­ba kerültek, de egy rossz passz miatt elhibázták az utolsó egyen­lítési lehetőségüket. Bán Tibor: — Idegenben is meg kell tanulni nyerni. Újkígyós-Csaba KC—Abony KC 26-23 (12-12) Újkígyós, 200 n., v.: Sápi, Her- czeg. Abony: RÉCSI — Bárány S., SZLOSKA 7, Bárány J. 2, NOVANC 2, Takács, BÁ­RÁNY N. 5. Csere: Tajthy (kapus), Bugyi 3, Dobos 4. Mb. edző: Tajthy György. Az elmúlt forduló után Katona Sándor edző lemon­dott, és Tajthy kapus vezet­te a csapatot. Munkahelyi elfoglaltság miatt nem tar­tott a csapattal Rigó és Me­leg, Magyar pedig továbbra is sérült. Az első félidőben fej fej mellett haladtak a csa­patok, többnyire az abonyi- ak vezettek, taktikusan, nyugodtan játszottak a rendkívül durva Újkígyós ellen. A vendégek a hajráig tartották két-három gólos előnyüket. Az utolsó tíz percben a játékvezetők let­tek a főszereplők, sorra ítél­ték az Abony ellen a bünte­tőket és a kiállításokat, míg a hazaiak szabálytalansága­it nem torolták meg. Tajthy György: — Jól ját­szottunk, nem érdemeltünk vereséget. archív fotó ____________________________________■ NŐI KOSÁRLABDA Ma kerül sor az Euroliga ne­gyeddöntőjének első mérkő­zéseire. A Pécsi VSK Valen- ciennes-ben, a GYSEV-Ringa Rózsahegyen kezdi a két nyert találkozóig tartó pár­harcot. Tavaly a 100 százalékos teljesít­ménnyel a Final Fourba menetelő PVSK ugyanebben a szakaszban 2 mérkőzésen jutott túl a török Galatasarayon. A litván Vilutyte nyári hazatelepülésével meg­gyengült pécsieknek nagy segít­ségére lehet a frissen igazolt - s a megnyert Magyar Kupa-döntőn remeklő - orosz centerklasszis, Maria Sztyepanova. A soproniaknak 2001 -ben a ne­gyeddöntő jelentette a végállo­mást, ahol a Valenciennes bú­csúztatta őket 2 találkozón. Cso­portharmadikként ezúttal a má­sik nyolcas másodikjával, a Ru- zomberokkal kerültek szembe. A GYSEV sérültjei közül Balogh és Vilipic csak lassan gyógyul, de várhatóan mindketten szere­pelnek az első mérkőzésen. A Valenciennes-i találkozó 19 órakor, ezt a Sportl élőben köz­vetíti, a rózsahegyi 17 órakor kezdődik. A párharcok második felvonását csütörtökön rende­zik. Az esetleges harmadik ösz- szecsapásokra március 28-án ke- rül(ne) sor, megint idegenben. További párosítás: Bourges (francia)-Parma (olasz), Gdy­nia (lengyel)-Como (olasz) Fókuszban Liverpool és Isztambul Labdarúgás Bajnokok Ligája A 2. csoportkor záró forduló­ja előtt négy csapat már bizto­sította helyét a legjobb nyolc között: a Real Madrid, a De- portivo La Coruna, a Man­chester United és a Bayern München készülhet a negyed­döntőre. További négy hely sorsa ma és szerdán dől el. A-csoport: A Manchester United és a címvédő Bayern München már továbbjutott, csak az a kér­dés, hogy a két sztáregyüttes kö­zül melyik végez az első helyen és játszhat a negyeddöntőben először idegenben. Mai program: Bayern Mün­chen (német)—Nantes (francia), Boavista (portugál)-Manches­ter United (angol) Az állás: 1. Manchester United 9 pont, 2. Ba­yern München 9, 3. Boavista 5, 4. Nantes 2. Pontegyenlőség ese­tén az egymás elleni eredmé­nyek alapján a manchesteriek végeznek az élen, több idegen­ben lőtt góljuk miatt. B-csoport: Ebből a négyesből még bármelyik csapat kiharcol­hatja a továbbjutást. AS Roma: az olaszok tovább­jutnak, ha nem kapnak ki két gólnál nagyobb különbséggel Li­verpoolban. Barcelona: a katalán együttes negyeddöntős, ha idegenben nyer Isztambulban, a Galatasa- ray ellen vagy döntetlent játszik és a Liverpool nem veri meg az AS Romát. Galatasaray: a törökök folytat­hatják a következő körben, ha le­győzik a Barcelonát. Liverpool: az angolok jutnak tovább, ha legyőzik az AS Ro­mát, ebben az esetben ugyan­annyi pontjuk lesz, mint az ola­szoknak és az egymás elleni eredmények alapján ők a jobbak (az első párharc 1-1-es döntet­lennel zárult). Mai program: Galatasaray (török)-FC Barcelo­na (spanyol) - Sportl felvételről: 22.45, Liverpool (angol)-AS Ro­ma (olasz) — Sportl élő: 20.30. Az állás: 1. AS Roma 7 pont, 2. Barcelona 6, 3. Galatasaray 5, 4. Liverpool 4.