Új Néplap, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-18 / 64. szám

'‘1 2002. MArcius 18., hétfő SPORT 11. OLDAL Száj öli siker a megyei rangadón Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Fegyvernek—Szajol 3-4 (2-2) Fegyvernek, 4S0 n., v.: Sipeki Fegyvernek: Fekete - Zsemberi (Szász, 77.), Kinyik (Kapelláró, 70.), Gulyás, Balogh - Náhóczki, Kapás (Tukarcs, 10.), Bohács, Csortos - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Munkácsi József. Szajol: Móga - Földvári, Sipos, Ramos, Kálai - Gergely, Babella (Kader, 80.), Vasas - Bese, Vona, Viola. Edző: Kádár József. 9. perc: A Sipos kezezése miatt megítélt büntetőt Faragó Attila értékesítette, 1-0. 24. perc: Vona átcselezte magát a védelmen, és zavartalanul gurí­tott a hosszú alsó sarokba, 1-1. 32. perc: Vasas szabadrúgása a felső sarokba vágódott, 1-2. 45. perc: Bohács elemi erejű lö­vését Móga csak kiütni tudta, a kipattanót Faragó Zsolt elegán­san fejelte a kapu közepébe, 2-2. Bese Romeo (sötétben) két góllal járult hozzá csapata fegyverneki győzelméhez fotó: archív 46. perc: Bese senkitől sem za- dők mellett Bese elhúzott a bal dásból Kapelláró „csőrözte be” a vartatva, kényelmesen fejelhetett szélen, és elegánsan növelte csa- labdát a jobb alsó sarokba, 3-4. a hálóba, 2-3. pata előnyét, 2-4. Igazán bokacsörgetős mérkő­90. perc: A kitámadó hazai vé- 92. perc: Kapu előtti zavaró- zésen a gólhelyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat vitte el a pálmát, bár a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb íett volna. Jók: Gulyás, Náhóczki, Faragó A., ill. Babella, Vasas, Bese, Vio­la. Munkácsi József: - A körülmé­nyekhez képest felnőttünk a fel­adathoz. Csapatunk hajtott, akart, de ezúttal nem sikerült győznünk. Kádár József: - A csapat küz­dőszelleme, győzni akarása ma három pontot eredményezett. IPACS ANDRÁS Gyöngyös— Kisújszállás-Kunmetalokála 5-2 (2-1) Gyöngyös, 300 n„ v.: Bogár Gyöngyös: Labanc - Molnár, Tóth A., Nemoda, Nagy - Csomós (Mikola, 85.), Takács, Szekré­nyes, Várnái (Bezzeg, 65.) - Tóth Z., Benus. Edző: Pócs Tamás Kisújszállás: Kormány - Kása, Sztrimbei, Majláth, Kemecsi - Kui T., Morauszki, Csillag, Horváth ­Antal (Tamás, 40.), Mircea. Edző: Antal István 8. perc: Csillag átadása után Antal kilőtte a bal alsó sarkot, 0- 1. 38. perc: Szekrényes három embert kicselezve lőtt a hálóba, 1-1. 45. perc: Jobb oldali szögletből belőtt labdát Csomós kapásból vágta a hálóba, 2-1. 53. perc: Csillag egyéni akció végén egyenlített, 2-2. 75. perc: Bezzeg a kapus felett emelt a léc alá, 3-2. 80. perc: Gyors hazai kontratá­madás után Bezzeg növelte csa­pata előnyét, 4-2. 85. perc: Tóth Z. kilőtte a jobb felső sarkot, 5-2. A mérkőzés kezdete fél órát csúszott, mert a kisújszállásiak kapusa bemelegítéskor megsé­rült, helyette a 16 éves Kormány Péter debütált. A hazai csapat megérdemelten tartotta magánál a három pontot. Jók: Csomós, Nemoda, Bezzeg, Benus, ill. Mircea, Csillag, Antal Pócs Tamás: - Nem játszot­tunk jól, de a helyzetkihasználá­sunk ma ragyogó volt. Antal István: - Második félidei figyelmetlenségük eredménye ez a vereség. váradi jános Mezőtúr nyerte a kiesési rangadót Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 17. forduló Kunhegyes—Jászkisér 3-1 (2-0) Kunhegyes, 350 n., v.: Mozsár Kunhegyes: Láng - Bognár, Sza­bó, Drágán, Garáz (Varga J.) -Ko­vács, Zentai, Gál, Varga Zs. - Al­bert (Rácz), Soós. Edző: Varga Já­nos. Jászkisér: Agócs - Kerepesi, Taj- ti, Farkas (Gócza), Kiss-Pálfi, Bí­ró, Papp, Kövesdi - Ládi, Szentpé- teri. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Garáz 2 (30., 73.), Albert (44.), ill. Ládi (47.) Kellemes labdarúgóidőben a hazai csapat egyből magához ra­gadta a mérkőzés irányítását, fö­lénye pedig fél óra elteltével góllá érett. A szervezett csapatjátékot mutató vendégegyüttest dicsé­ret illeti harcosságáért, ám ez­úttal ez is kevésnek bizonyult a jó napot kifogó kunhegyesiek- kel szemben. A látottak alapján megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Láng, Soós, Gál, Varga Zs., Garáz, ill. Pálfi, Ládi. Varga János: - A múlt heti sú­lyos vereséget sikerült kijavíta­nunk. Gócza Zoltán: - A két azonos Felnőttek 1. KUN FC 17 13 1 3 38- 18 40 2. Tiszafüred 17 12 2 3 44- 18 38 3. Tsztmiklós 17 11 2 4 33-10 35 4. Túrkeve 17 10 4 3 35- 16 34 5. Újszász 17 8 4 5 27- 18 28 6. Jászkisér 17 9 1 7 39-31 28 7. Kunhegyes 17 8 4 5 31-32 28 8.Tószeg 17 8 2 7 40-27 26 1). Jászapáti 17 7 3 7 22-19 24 10. KUTE 17 6 3 8 18-32 21 11. Szászberek 17 5 4 8 13-18 19 12. Besenyszög 17 5 2 10 25- 39 17 13. Jánoshida 17 3 6 8 27- 34 15 14. J.fénysz. 17 5­12 17- 51 15 15. Mezőtúr 17 4 2 11 13- 31 14 16. R.újfalu 17 1 2 14 16- 44 5 Ifjúságiak 1. Besenyszög 17 14 2 1 68- 17 44 2. Jászapáti 17 13 3 1 69- 12 42 3. Mezőtúr 17 12­5 50-25 36 4. Túrkeve 17 11 2 4 61- 17 35 5. Újszász 17. 11 2 4 38- 17 35 6. Tiszafüred 17 8 3 6 42- 24 27 7. Tsztmiklós 17 9­8 54-49 27 8. Jánoshida 17 9­8 34-34 27 9. KUN FC 17 7 4 6 36- 50 25 10.Kunhegyes 17 7 2 8 25-38 23 11. Jászkisér 17 7­10 44-36 21 12.Tószeg 17 5 3 9 23-40 18 13. KUTE 17 4 2 11 23- 41 14 14. R.újfalu 17 3 1 13 20- 77 10 15. Szászberek 17 1 2 14 16- 71 5 16. J.fénysz. 17 1 2 14 13- 68 5 képességű csapat közül a keve­sebbet hibázó nyert. Ifi: 2-0 SZABÓ GÁBOR Jászfényszaru— Újszász 3-0 (2-0) Jászfényszaru, 150 n„ v.: Veres Jászfényszaru: Juhász - Pál, Borbély, Vaskó (Vitányi), Koncsik - Balogh G., Balogh B. (Peredi), Vancsik, Siku (Tombor) - Breznai (Ecker), Farkas. Edző: Litkei La­jos. Újszász: Szaszkó - Bálint, Gu­lyás, Major (Kerekes), Konka - Boros, Szarvák, Vasas, Szűcs (Szentpéteri) - Katona, Szilvási. Edző: Szilvási Ferenc. Gólszerzők: Farkas 2 (10., 75.), Breznai (22.) A szervezettebb és gyorsabb tá­madójátékot produkáló hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Jók: Juhász, Koncsik, Borbély, Farkas, ill. Konka, Gulyás Litkei Lajos: - Helyenként már jól ment a játék, de van még mit javítani, elsősorban a helyzetki­használásban. Szilvási Ferenc: - Sikert csak ak­kor érhetünk el, ha mi is legalább annyit teszünk érte, mint ameny- nyit a hazaiak tettek ezen a dél­utánon. Ifi: 0-5 CSERHÁTI FERENC Kunszentmártoni TE— Jánoshida 0-0 Kunszentmárton, 200 n., v.: Samu Kunszentmárton: Gácsi - Varga, Garáz A., Kiss, Apatóczki - Korpo- nai (Demeter), Pálinkás J. (Gel- lér), Kupeczki (Talmácsi), Imrei - Határ, Pálinkás Gy. Edző: Rostás Sándor. Jánoshida: Gömöri - Répási, Ivony, Szöllősi, Tóth P. - Szabó, Gazsi, Tóth G., Berényi (Berkó) - Tóth Cs., Sándor. Edző: Mérész József. Kiállítva: Gazsi (72., utánrúgá- sért) Az első játékrészben a hazai csapat birtokolta többet a labdát, de fölényét nem tudta előnyre váltani, Határ még a tizenegyes pontról is mellé gurított. Szünet után továbbra is a KUTE irányí­totta a játékot, és a hajrára em­berelőnybe is került, de így sem sikerült gólt szerezni. A döntet­len a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Apatóczki, Garáz A., Kor- ponai, ill. Szöllősi, Répási, Ivony. Rostás Sándor: - Óriási me­zőnyfölényünket és ziccereinket nem tudtuk győzelemre váltani. Szászberken óriási birkózás folyt a középpályán FOTÓ: CSABAI Mérész József: - Közepes telje­sítménnyel, 20 percig emberhát­rányban játszva is, rászolgáltunk az egy pontra. Ifi: 0-1 DOBOS PÉTER T iszafüred—Tószeg 2-1 (0-0) Tiszafüred, 300 n„ v.: Vass Tiszafüred: Gál - Novák, Rózsa, Farkas, Herpai (Nyíri) - Dajka M., Antal, Németh, Kecskeméti - Angyal (Járdán), Dajka Zs. (Rozner). Edző: Gál Zoltán. Tószeg: Serucza - Szekeres, Ma­kai, Szabó, Orosz - Rimóczi (Föl­di), Retkes, Kiss, Sós (Móri), Kő­vári - Tóth. Edző: Smidéliusz Er­nő. Gólszerzők: Kecskeméti (55.), Angyal (58.), ill. Kővári (82.) Elszántan, nagy akarattal kez­dett mindkét csapat, de az első félidőben nem sikerült a gólszer­zés egyik félnek sem. Fordulás utáni két gyors kontra biztos fü­redi győzelmet ígért, de a hajrá izgalmasan alakult. Gál kapus a 82. percben tizenegyest védett, bár a kipattanót már nem hibáz­ták el a vendégek. Végül megér­demelt hazai győzelem született, hiszen a fürediek többet támad­tak és több helyzetet is dolgoz­tak ki. Jók: Gál, Németh, Angyal, ill. Orosz, Makai, Kővári Gál Zoltán: - Nehezen indult, de a második félidei teljesítmé­nyünk alapján egy góllal minden­képp jobbak voltunk. Smidéliusz Ernő: - A szeren­csésebb csapat nyert. Ifi: 4-1 ÁBRAHÁM TAMÁS Jászapáti—Kun FC 0-1 (0-1) Jászapáti, 400 n., v.: Ihász Jászapáti: Tajti J. - Csató, Hor­váth, Madarasi, Urbán - Tajti M., Szabó Z., Utasi (Bamucz), Vajner (Kocza) - Bobák, Kiss J. Edző: Birkás Ferenc. Kun FC: Tatai - Gácsi, Hevesi- Tóth, Szabó Gy., Varga - Tóth, Herbály, Szendrei, Balogh - Far­kas, Hegedűs (Dobó). Edző: Sza­bó András. Gólszerző: Balogh (14.) A kunsági gárda elsősorban a középpályán játszott jobban há­zigazdájánál, de a helyzetek alap­ján is megérdemelten szerezte meg a három pontot a fiatal ven­dég együttes. Jók: Urbán, Tajti M., Szabó Z., ill. Gácsi, Szabó Gy., Varga, Tóth, Balogh. Birkás Ferenc: — Három pontot ajándékoztunk a vendégeknek. A döntetlenre mindenképpen rá­szolgálunk volna a bajnokesé­lyessel szemben. Szabó András: — Sajnos a gó­lokkal még mindig adósok ma­radtunk, sok helyzetet hagytunk ki. Lesz mit gyakorolnunk a kö­vetkező héten. Ifi: 12-0 ILLÉS PÉTER Rákócziújfalu— Mezőtúr 1-2 (1-2) Rákócziújfalu, 200 n., v.: Be- nyovszki Rákócziújfalu: Kupeczki - Erdei, Herkó, Kovács (Papp), Mihályi (Széman) - Homola, Szabó, Fogd (Kollár J.), Pozderka-Molnár Z., Hanga. Edző: Beke Lajos. Mezőtúr: Nagy - Tóth, Múzsái (Túri), Szőke, Sőrés - Szaszkó, Szilágyi, Nagy, Sólyom - Kiss, B. Tóth. Edző: Csanálosi Miklós. Gólszerzők: Fogd (4.), ill. Szaszkó (2.), B. Tóth (26.) Közepes színvonalú, igazi alsó­házi rangadó volt, melyben a vendégek nagyobb akarása érvé­nyesült. Jók: Herkó, Kupeczki, ill. Nagy, Szaszkó, Kiss Beke Lajos: - A nagy akarás gör­csössé tette játékunkat, valószí­nű, hogy utolsó lehetőségünket szalasztottuk el. Csanálosi Miklós: - Nagyon ne­héz mérkőzésen végre sikerült három pontot szereznünk. Ifi: 0-3 _______ BEKE LAJOS Be senyszög— Törökszentmiklós 0-1 (0-0) Besenyszög, 250 n„ v.: Jancsó Besenyszög: Varga I. - Erdei, Nagy, Varga Zs., Erdélyi - Szalai, Horváth (Barna K.), Rézsó, Ho­nos - Ficsór (Berényi), Lukács (Barna F.). Megbízott edző: Varga József. Törökszentmiklós: Hagyó - Csa­tári (Lóié), Görög, Bakos, Papp - Erdős, Rimóczi Z., Orbán, Mol­nár - Erdei (Kinyik), Barabás (Szűcs). Edző: Szecsei József. Gólszerző: Erdei (52.) Kiállítva: Papp (28.) Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen a szerencsésebb csapat nyert. A hazaiak a 27. percben szerzett létszámelőnyüket nem tudták gólra váltani, sőt az 52. percben egy jobb oldali szögletből a ven­dégek találtak a hálóba. Bár ez­után óriási fölényben játszott a hazai csapat, az eredmény már nem változott. Jók: Szalai, Rézsó, Honos, ill. Hagyó, Erdei, Bakos, Erdős. Varga József: - Gratulálok a csa­patnak a játékhoz és akarásához. Pontoktól fosztottak meg ben­nünket. Szecsei József: - Korán létszám­hátrányba kerültünk, de küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk. Ifi: 9-0 CSAJBÓK FERENC Szászberek—T úrkeve 1-1 (0-0) Szászberek, 100 n., v.: Kiss Szászberek: Gerhát - Juhász (Bí­ró), Kónyár, Antal, Gyáfrás - Szi- ráki, Fehér, Bezzeg, Tóth - Nádhá­zi (Gombai), Rigó (Balogh). Edző: Antal Elemér. Túrkeve: Tőke - Debreczeni, Fe­kete, Cristea, Lóié - Varga, Jandó, Szerencsi, dr. Bodó - Kiss, Len­gyel. Edző: Homoki Károly. Gólszerzők: Nádházi (80.), ill. Kiss (55.) A verőfényes idő sok szász­berkit csalogatott ki a mai mér­kőzésre. A túrkevei csapat győzni jött, azonban a hazaiak a második félidőben a kapott gól után szinte feléledtek, en­nek megfelelően nem maradt el az egyenlítő gól sem. A döntet­len igazságos eredményt tük­röz. Jók: Gerhát, Nádházi, Fehér, Gyáfrás, Kónyár, ill. Debreczeni, Jandó, Kiss, Lengyel. Antal Elemér: — Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés elé nézünk, de a második félidő harcos játéka meghozta az egy pontot. Homoki Károly: - Szászberken hagytunk két pontot, a további­akban is sok sikert kívánunk a hazaiaknak! Ifi: 0-5 VASAS ZSUZSA t