Új Néplap, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-11 / 59. szám

I 2002. Március 11., hétfő Iá. OLDAL SPORT Rákóczifalva futballozott, de a Kalocsa nyert Labdarúgó NB HL Alföld-csoport Kalocsai TC— VLC Rákóczifalva 4-0 (2-0) Kalocsa, 300 n„ v.: Szabó (Albert, Rózsa) Kalocsa: Gostán - Bata, Farkas, Bolvári, Kovács - Balogh (Präger), Sári, Kosztolányi (Pakovicz Z.) Beke - Szabadi, Pakovicz D. Edző: Alföldi Róbert. Rákóczifalva: Ulviczki - Szebe- rényi, Csabai, Bartasz - Nász, Fa­zekas, Draskóczi, Peszeki (Papp), Kun - Luca, Szokolai. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Kovács 2 (21., 90.), Szabadi (38. - tizenegyesből), Pa­kovicz D. (80.) Ugyan az orkánszerű szélben lejátszott találkozón a mezőny­ben tetszetősebben játszott a Rá­kóczifalva, de gólt nem tudott rúgni, s egyéni hibái eldöntötték a mérkőzést. Jók: Szabadi, Kovács, Bolvári, ill. Draskóczi. Alföldi Róbert: - Nagy fegyver­ténynek tartom ennek a kiváló csapatnak a legyőzését. Gömöri Béla: - Megérdemelt a hazai siker. Mátra-csoport ____ Kunmetalokála K isújszállás— Fegyvernek 1-3 (1-1) Karcag, 500 n„ v.: Fazekas. Kisújszállás: Kui Cs. - Kemecsi, Strimbei, Majláth - Kui T., Tamás (Májer, 80.), Morauszki, Csillag, Horváth - Antal (Kántor, 65.), Mircea. Edző: Antal István. Fegyvernek: Bata - Fridiik, Meggyes (Zsemberi, 11.), Kinyik, Balogh (Tukarcs, 84.) - Náhócz- ki, Kapás (Kappeláró, 88.), Bo- hács, Csortos - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Munkácsi József. 30. perc: Kui szabadrúgása a kapufáról kipattant, melyet Antal a kapu közepébe passzolt, 1-0. 33. perc: Balogh a jobb szélen elfutott, centerezéséből Faragó A. kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-1. 75. perc: Fridiik szöglet után kotort a hálóba, 1-2. A világos mezben játszó szajoliak mindvégig uralták a mérkőzést 79. perc: Mircea tizenegyesből sem tudott egyenlíteni. 85. perc: Faragó A. egyéni ak­ció után növelte csapata előnyét, 1-3. Szépszámú közönség előtt a körülményesen játszó hazai csa­pat helyzetek sokaságát hagyta ki. Szünet után pedig a vendég­csapat kontráival megszerezte a győzelmet. Jók: Kui T., Horváth, ill. Faragó A., Bata, Kinyik. Antal István: - Sajnálom, hogy FOTÓ: BUGÁNY a „hazai pálya” Fegyverneknek sült el. Munkácsi József: - Jó iramú mérkőzésen mindkét csapat ki­szolgálta a közönséget, a máso­dik félidei játékunkkal megérde- melten győztünk.________váradi Sza jol— Karancslapujtő 1-0 (1-0) Szajol, 300 n„ v.: Szabó S. Szajol: Móga - Sipos, Földvári, Kállai, Ramos - Gergely (Földi, 80.), Hegedűs (Bese, 55.), Bábel­in, Vasas - Vona, Viola. Edző: Ká­dár József. Karancslapujtő: Szabó O. - Sző­ke, Sándor, Kovács, Miková - Rom- hányi, Fodor, Balázs, Tóth (Ju­hász, 85.) - Lovaj, Muzsik (Szabó K., 75.). Edző: Balga József. 32. perc: Jobb oldali támadás végén Hegedűs passzolt Vonó­hoz, aki átvette a labdát, majd 20 méterről kilőtte a hosszú sar­kot, 1-0. Az orkán erejű szélben nem igazán alakult ki folyamatos já­ték, viszont igen jól küzdöttek a csapatok. Idény eleji forma jelle­mezte mindkét gárda teljesítmé­nyét. A második félidőben bebizto­síthatta volna győzelmét a hazai csapat, de a helyzetkihasználás­sal gondjai voltak. Jók: Móga, Babella, Vona, Föld­vári, ill. Balázs, Fodor, Miková. Kádár József: - Küzdelmes mérkőzésen megdolgoztunk a három pontért. Balga József: - Ezt a mérkőzést az első félidőben veszítettük el. DÉR Tószeg—Kunhegyes 6-1 (3-0) Tószeg, 200 n„ v.: Tóth S. Tószeg: Serucza - Szekeres, Ma­kai, Szabó Z., Orosz - Rimóczi, Retkes (Tóth Cs.), Kiss, Sós (Föl­di)-Kővári, Tóth T. (Méri). Edző: Smidéliusz Ernő. Kunhegyes: Láng - Bognár (Né­meth), Varga J., Szabó T. - Varga Zs., Berkó (Drágán) - Kovács, Rácz, Gál, Rentai - Garáz. Edző: Varga János. Gólszerzők: Tóth 3 (17., 40., 57.), Kővári 2 (6., 85.-az elsőt ti­zenegyesből), Méri (90.) ill. Ren­tai (51.) A tószegi csapat látványos, jó já­tékkal, szépségdíjas gólokkal ör­vendeztette meg a kilátogató szur­kolókat. A védekezésre és az ebi bői való kontrajátékra berendez­kedő kunhegyesiek szórványos lehetőségeit már csírájában sike­rült meghiúsítaniuk a vendéglá­tóknak. A játékvezetők ténykedé­se illett a játék színvonalához. Jók: Tóth T., Kővári, Rimóczi, Kiss, Retkes, ill. Rentai. Smidéliusz Ernő: — Gyakorlati­lag hiba nélkül hozta a mérkő­zést a csapatom, amiért minden­ki dicséretet érdemel. Úgy gondo­lom, megérdemelten győztünk. Varga János: - Osztálykülönb­ség volt a két együttes között. Ifi: 0-2 __________________s. e. Törökszentmik lós— Szászberek 0-0 Törökszentmiklós, 300 n., v.: Ja­kab Törökszentmiklós: Kozák F. - Görög, Molnár, Bakos, Orbán - Papp, Rimóczi Z., Erdős (Csatá­ri), Erdei - Barabás, Rimóczi Cs. Edző: Szecsei József. Szászberek: Gerhát - Juhász, Kónyár, Gyáfrás, Sziráki - Fehér, Bezzeg, Antal, Tóth - Nádházi, Rigó (Bíró). Edző: Antal Elemér. A mérkőzés első időszakában több nagy helyzetet hagyott ki a házigazda. Bár mindvégig me­zőnyfölényben játszottak a mik- lósiak, ez meddőnek bizonyult, s a lelkes vendégek sikeresen véde- kezték ki a mérkőzést. Jók: Papp, Rimóczi Cs., ill. Ger­hát, Bezzeg, Fehér, Kónyár. Jászfényszaru elkerült a kieső helyről Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 16. forduló Szecsei József: - A gólhelyzete­ket kialakítottuk, de nem kon­centráltunk eléggé, ezért nem is lehetett más az eredmény. Antal Elemér: - Idény eleji for­mában játszottunk, de bemutat­kozásként ennyi is megtette. Ifi: 5-1__________NAGY KÁLMÁN Túr keve—Rákóczid jfalu 3-0 (2-0) Túrkeve, 200 n., v.: Paróczai. Túrkeve: Tőke - Pintér (Sass), Fekete (Lóié), Cristea, Varga (Ju­hász) - Szerencsi, Jandó (Nagy), Debreczeni, Kiss - dr. Bodó, Len­gyel. Edző: Homoki Károly. Rákócziújfalu: Kupeczki - Erdei, Herkó (Kollár J.), Mihályi, Ko­vács Cs. - Pozderka, Kovács Zs., Homola, Szénási - Kollár Z., For­gó. Edző: Beke Lajos. rétién lelkesedése tette. A játék­vezetői hármas jól látta el felada­tát. Jók: dr. Bodó, Lengyel, Debrec­zeni, Kiss, Szerencsi, ill. Kollár Z., Kupeczki, Erdei. Homoki Károly: - Az első 10 percet kivéve lendületes, jó játé­kunk eredményezte győzelmün­ket- , Beke Lajosi - Ahhoz képest, , hogy először játszottunk ebben' az összeállításban, úgy érzem, nem vallottunk szégyent. Ifi: 8-0 MÁRKI GÁBOR Kun FC— Tiszafüred 0-1 (0-1) Kunhegyes, 250 n„ v.: Gulyás Kun FC: Tatai - Gácsi, Hevesi- Tóth, Szabó, Varga - Tóth, Her- bály, Szendrei, Lonca (Ollári) ­Jók: Tatai, Gácsi, Herbály, ill. Dajka Zsolt (a mezőny legjobb­ja), Gál, Németh, Novák Szabó András: - Sajnos a mér­kőzés előtti aggódásom nem volt alaptalan, hisz sérültjeink, Lonca és Balogh hamar lekéredzkedtek a pályáról. Gál Zoltán: - Korrekt játékve­zetés mellett szép névnapi aján­dékot kaptam a csapattól. Ifi: 0-0__________ SZABÓ ANDRÁS Mezőtúr—Jászfényszaru 1-3 (0-0) Mezőtúr, 300 n., v.: Szekeres Mezőtúr: Darvasi - Tóth /., Mú­zsái, Dézsi (Szilágyi), Sőrés Zs. - Kállai (Szaszkó), Sólyom, Pa- nyik, Barta - Nagy G., B. Tóth A. (Túri). Edző: Csanálosi Miklós. Jászfényszaru: Juhász - Pál, Bor­Gólszerzők: Lengyel (34.), Sze­rencsi (45.), Kiss (51.) Jó iramú mérkőzésen mindvé­gig a hazai csapat akarata érvé­nyesült, érdekessé a vendégek tö­Dicséret a játékvezetőknek A múlt heti kupaforduló után (is) több helyszínen panaszkodtak a csapatok, szurkolók a játékvezetők működésére. Fordított ítéletek, lökdösődés, sőt az ökölvívásra jellemző ki­ütés tarkította a szezon előtti főpróbát. Ezek után talán természetesnek tűnik, hogy vala­mennyi érdekelt fokozottabban figyelte a bajnoki nyitányon közreműködő hármasok te­vékenységét. Mi magunk a hidal, szomszédvárak találkozója miatt feszültebbnek ígérke­ző összecsapást választottuk. Nos a Mozsár Gergö-Dobos Zsolt-Balogh Gábor trió úgy vezette le a kilencven percet, ahogy a.nagykönyvben’ meg van írva. A legnagyobb di­cséret talán az, hogy a határozott bírói fellépésnek köszönhetően a.nehéz fiú’ hírében állók is elfogadták a döntéseket, sőt kézfeltartással ismerték el az ítéletek helyességét. Pedig ezen a meccsen is volt kritikus ,les, nem les’szituáció, tizenegyes, illetve lapot érő szabálytalanság, ám a remek összhangban működő játékvezetői hármas mindvégig fef adata magaslatán állt. A példa tehát adott, ettől kezdve valamennyi sípmestertől hason­ló teljesítményt várnak el a csapatok. igeleii A fehér mezes Kónyár Krisztián (balról) és Sziráki István mindvégig megkülönböztetett figyelemmel őrizte a miklósiak gólzsákját, Bara­bás Sándort. fotói bugány bély, Koncsik, Vaskó (Ecker) - Ba­logh G., Balogh B. (Tombor), Siku (Vitányi) -Breznai, Farkas (Szőke P.), Vancsik. Edző: Litkei Lajos. Gólszerzők: Nagy G. (48.), ill Balogh B. (77.), Ecker 2 (80., 88.). A hazai csapat jól sikerült ala­pozás után biztató tavaszi kez­désben reménykedett, de a látot­tak alapján ott folytatta, ahol az ősszel befejezte. Tíz gólhelyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni, s ezek alapján megérdemeltnek tű­nik a vendég együttes győzelme. Jók: Nagy G„ ill. Juhász, Van­csik, Ecker. Csanálosi Miklós: - Hoztuk őszi formánkat, 1-0 után kihagy­tuk lehetőségeinket, és ez meg­bosszulta magát. Litkei Lajos: - Nehéz mérkőzé­Balogh (Hegedűs), Farkas. Edző: Szabó András. Tiszafüred: Gál - Novák, Hajnal (Járdán), Herpai, Farkas - Dajka M., Dajka Zs., Antal, Németh - Kecskeméti, Angyal. Játékos­edző: Gál Zoltán. Gólszerző: Dajka Zs. (25.) A hazaiak közel fél órán át irá­nyították a játékot: a 10. percben Hevesi-Tóth, a 15.-ben Farkas ha­gyott ki ordító helyzetet. Ahogy ez lenni szokott, a kimaradt zic­cer megbosszulta magát, a ven­dégek Dajka Zsolt révén büntet­tek érte. Az első félidőben a Kun FC volt jobb, de szünet után egy­értelműen a Tiszafüred elképze­lése érvényesült, s higgadtabb, határozottabb játékával megér­demelte a győzelmet. sen, cseréink segítségével értékes három pontot szereztünk. Ifi: 2-0 Felnőttek BARTHA TIBOR Jánoshida—Jászapáti 0-3 (0-2) Jánoshida, 150 n„ v.: Mozsár. Jánoshida: Gömöri (Rácz) - Ré­pást, Tóth Z., Ivony, Szöllősi - Szabó, Tóth G. (Varga), Gazsi, Berényi - Tóth Cs., Sándor. Edző: Mérész József. Jászapáti: Tajti J. - Donkó, Hor­váth, Madarasi, Csató - Bamucz, Kocza, Tajti M., Vajnár (Kiss Z.)- Bobák, Kiss J. (Lencse). Edző: Birkás Ferenc. Gólszerzők: Madarasi (16.), Bo­bák (31., 53. - utóbbit tizenegyes­ből) Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a győzelmet jobban akaró és fegyelmezettebb vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott a „hitehagyott”, még tizenegyest is hibázó hidaiak ellen. Jók: Tóth Cs., Gazsi, Berényi, ill. Bobák, Madarasi, Horváth, Vajnár Mérész József: - Kulcsjátékosa­ink csődöt mondtak ezen a mér­kőzésen, miattuk veszítettünk három pontot. Birkás Ferenc: - A baljós elője­lek ellenére, mérsékelt teljesít­ménnyel is megérdemelt győzel­met arattunk. Ifi: 1-2 ______ SZÖLLŐSI MÁTYÁS Já szkisér—Besenyszög 3-0 (0-0) Jászkisér, 300 n., v.: Márta Jászkisér: Agócs - Kiss, Tajti (Molnár), Bíró, Kerepesi - Farkas (Gócza), Tóth F, Pálfi, Kövesdi - Ládi, Szentpéteri (TóthN.). Edző: Gócza Zoltán Besenyszög: Varga (Bukta) - Nagy, Varga Zs., Barna F, Rézsó- Erdei, Barna K., Erdélyi (Hor­váth), Szalai - Berényi, Lukács (Ficsor). Edző: Tari János Gólszerzők: Kövesdi 2 (65., 66.), Ládi (90.) Jók: Kiss, Kerepesi, Ládi, Kö­vesdi, ill. Varga Zs., Erdei A szervezettebb és gyorsabb tá­madó játékot produkáló hazaiak a második félidőben két perc alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát a csupán kontrákkal próbálkozó vendégek ellen. Gócza Zoltán: - Átalakulóban lévő csapatunk megérdemelten nyert. Tari János: - Küzdelmes mér­kőzésen egy perc alatt elszálltak reményeink. Ifi: 2-4 _____________ SZENTPÉTERINÉ 1. KUN FC 16 12 1 3 37-18 37 2. Tiszafüred 16 11 2 3 42-17 35 3. Túrkeve 16 10 3 3 34- 15 33 4. Tsztmiklós 16 10 2 4 32-10 32 5. Újszász 16 8 4 4 27-15 28 6. Jászkisér 16 9 1 6 38-28 28 7, Tószeg 16 8 2 6 39-25 26 8.Kunhegyes 16 7 4 5 28-31 25 9. Jászapáti 16 7 3 6 22-18 24 10. KUTE 16 6 2 8 18- 32 20 11. Szászberek 16 5 3 8 12-17 18 12. Besenyszög 16 5 2 9 25-38 17 13.Jánoshida 16 3 5 8 27- 34 14 14. J.fénysz. 16 4- 12 14- 51 12 15. Mezőtúr 16 3 2 11 11-30 11 16. R.újfalu 16 1 2 13 15-42 5 Ifjúságiak 1. Besenyszög 16 13 2 1 59-17 41 2. Jászapáti 16 12 3 1 57-12 39 3. Mezőtúr 16 11- 5 47-25 33 4. Túrkeve 16 10 2 4 56-17 32 5. Újszász 16 10 2 4 33-17 32 6. Tsztmiklós 16 9- 7 54-40 27 7. KUN FC 16 7 4 5 36- 38 25 8. Tiszafüred 16 7 3 6 38-23 24 9. Jánoshida 16 8- 8 33- 34 24 10. Jászkisér 16 7- 9 44-34 21 11. Kunhegyes 16 6 2 8 23-38 20 12. Tőszeg 16 5 3 8 22-36 18 13. KUTE 16 4 2 10 23-40 14 14. R.újfalu 16 3 1 12 20-74 10 15.Szászberek 16 1 2 13 16-66 5 16. J.fénysz. 16 1 2 13 13-63 5 Űjszász—Kunszentmárton 2-0 (1-0) Újszász, 300 n„ v.: Kökény. Újszász: Szaszkó - Bálint, Gu­lyás (Juhász), Major, Konka - Bo­ros, Szarvák, Vasas, Szűcs (Kere­kes) - Katona, Szilvási (Szentpé­teri). Edző: Szilvási Ferenc. Kunszentmárton: Balogh - Var­ga, Demeter, Apatóczki, Pálinkás J. -Imrei, Talmácsi (Cseh), Pálin­kás Gy., Kupeczki - Korponai, Borsós. Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Gulyás (40.), Bálint (65.) Az orkán erejű szélben nem ala­kulhatott ki folyamatos játék, en­nek ellenére a többet kezdemé­nyező hazai csapat megérdemel­ten tartotta otthon a három pontot. Jók: Gulyás, Szarvák, Konka ill. Apatóczki, Kupeczki, Imrei. Szilvási Ferenc: - A nagy szél tu­lajdonképpen mindkét csapatot le­győzte, mi szerencsére azért rúg­tunk két gólt és ezzel nyertünk. Rostás Sándor: - A körülmé­nyekhez képest elfogadható telje­sítményt nyújtott a csapat, de me­gyei I. osztályú szinten két ilyen „kapusgólt” nem szabad kapni. Ifi: 4-1 ____________MOLNÁR ILLÉS 1