Új Néplap, 2002. január (13. évfolyam, 1-26. szám)

2002-01-21 / 17. szám

I 2002. JanuAr 21., HÉTFŐ SPORT 13. OLDAL Berényi díjazottak az év legjobbjai között Női röplabda extraliga NRK Nyíregyháza— V-fon Jászberény 3:0 (14,17,10) Nyíregyháza, 400 n., v.: Donkó és Herpai. Nyíregyháza: Akimova, PAPI- ZSANSZKAJA, ERDŐSNÉ, VÁR­HELYI, Merkószki, Schlégl. Cse­re: Mátrai (liberó), Lengyel. Edző: Ludvig Zsolt. Jászberény: BÓJA, Bazan, Adorján, Vasié, VARGÁNÉ, Nagy I. Csere: Fényes (liberó). Edző: Deme Gábor. Az eredmény alakulása - 1. játszma: 4-5, 10-8, 17-10, 22-13. II. játszma: 5-5, 15-10,17-13, 21- 15. III. játszma: 6-4,15-7,22-7. Az extraligás női röplabda-baj­nokság alapszakaszának záró mérkőzésén a bajnoki és kupa­győztes címvédő Nyíregyháza otthonában kellett pályára lép­nie a berényi együttesnek. Az már korábban eldőlt, hogy az eredménytől függetlenül a har­madik helyen zár a V-fon csapa­ta, ám a vendégek így is tisztes helytállásban reménykedtek. Bár a bajnoki cím várományo­sa sima, mondhatni nagy kü­lönbségű győzelmet aratott, az a tény, hogy a találkozó így is több, mint egy órán át tartott - többször nyílt színi tapssal jutal­mazta a közönség a labdamene­teket -, ami azért más megvilágí­tásba helyezi a végeredményt. A DÍJÁTADÁS hazaiak elsősorban centerjáték­ban múlták felül tisztességesen küzdő vendégeiket, akiknek fe­jet kellett hajtaniuk a nagyobb tudás előtt. Valamennyi szett el­ső harmadában partiban volt a Jászberény, ám az első technikai időt követően rendre a szabol­csiak kaptak szárnyra. Míg Vár­hegyi és Erdősné középen rend­re jól oldotta meg az Akimova ál­tal hajszál pontosan feladott lab­dákat, addig a herényieknek időnként lehetetlen feladatot je­lentet a toronydaruként emelke­dő szélső sánc átütése. Ludvig Zsolt: - A különbség ellenére látványos, jó mérkőzést vívtunk, csapatom azonban ez­úttal megállíthatatlan volt. Deme Gábor: - A mai játékun­kat azzal jellemezhetném legin­kább, hogy nyitásfogadásban voltunk ugyan a legjobbak, pe­dig abban is elmaradtunk szoká­sos önmagunktól. Az alapszakasz végeredménye 1.BSE 13 1 39:6 27 2. Nyíregyháza 13 1 40:7 27 3. Jászberény 10 4 31:16 24 4. Gödöllő 6 8 25:29 20 5. Kecskemét 6 8 22:27 20 6. Vasas 4 10 16:34 18 7. Angyalföld 4 10 15:33 18 8. Haladás 14 6:42 14 Azonos pontszám esetén a jobb szettarány, ezt követően a szerzett és vesztett pontok összaránya döntött a helyezése­ket illetően. A foly­tatásban az 1-4. és az 5-8. helyezettek vívnak körmérkő­zést - valamennyi eddigi eredményt magukkal viszik a csapatok -, majd az így kialakult sor­rend alapján kezdik meg a két győzele­mig tartó rájátszást a legjobb négy közé jutásért: 1-8, 2-7, 3- 6,4-5. ____________(OELlll A találkozót követően került sor az elmúlt esztendő legjobb­jainak jutalmazására, a dijakat Hoboth Sándor, a Magyar Röplabda Szövetség technikai igazgatója adta át. Az év játékosa: Erdősné Balogh Erika (Nyíregyháza) és Kán­tor Sándor (Cueno, olasz) Az év utánpótlás játékosa: Fényes Zsanett (V-fon Jászberény) és Nagy Péter (Kecskemét) Az év edzője: Forman József (Nyíregyháza) és Demeter György (Kaposvár) Az év utánpótlás edzője: Deme Gábor (V-fon Jászberény) és Gyurkó Sándor (Kecskemét) Az év strandrőplaódázói: Mátrai Beáta-Selmeczi Zsuzsa (Nyír­egyháza, Gödöllő) és Rácz László—Buday Balázs (Szeged, Kecskemét) Zöld-fehér finálé Teremfoci számítottak. Eredmények: Celldö­—-------------------------------------------- mölk-Haladás 1-4, Pécs-ZTE Szombaton és vasárnap folytató- 2-2, Haladás-Pécs 4-2, ZTE— dott a Borsodi teremlabdarúgó tor- Celldömölk 5-4, Pécs-Celldö- na selejtező sorozata Zalaegersze- mölk 1-4, ZTE-Haladás 2-2. Ra­gén. Mindkét napon váratlan ered- posvár-Sopron 3-2, Marcali- mények születtek, hiszen a két MTK 4-2, Sopron-Marcali 3-2, zöld-fehér csapat, a Haladás és Ka- Kaposvár—MTK 3-0. MTK—Sop- posvár továbbjutására kevesen ron 1-1, Marcali—Kaposvár 2-2. m Helyrebillenhet az önbizalom Férfi röplabda NB I. Szolnoki Titász RK-SI—Dági SE 3:1 (-20,22, 25,22) Szolnok, 150 n., v.: Fodor, Rako­A hajrában hiába vezetett 8 ponttal(!) a Titász, mégis a dágiak jutottak szettlabdához, ám a csapat rangidőse, Juhász György keze nem remegett meg a kiélezett szituációban sem. Igazából a negyedik czai Titász: SURÁNYI, JUHÁSZ, Tóth, SZEGEDI, GULYÁS, Meli- cher. Csere: Illés (liberó), Pénzes. Edző: Surányi Márton. Dág: Torda, Oszuska II., Joos, ZIRIGH, Oszuska I., HARTICH. Csere: Bagics (liberó), Szauter. Edző: Dochár Ellák. Az eredmény alakulása - I. játszma: 6-7,12-11, 18-19,18-22. II. játszma: 6-2, 12-7, 18-11, 21- 18. III. játszma: 5-3, 13-7, 21-13, 21-20,24-25. IV. játszma: 4-6,14- 10,17-16, 23-18. A múlt heti váratlan fővárosi vereség után más választása nem is lehetett a hazai együttesnek, mint legyőzni a listavezető dágia- kat, ha nem akart kellemetlen helyzetbe kerülni a folytatást ille­tően. Surányi Márton a jelek sze­rint nem csak edzőnek jó, de pszichológusként is megállná a helyét, hiszen fiaira ezúttal rá sem lehetett ismerni, egymást múlták felül a másfél órás csata során. Az első felvonásban a szinte önkívületi állapotban játszó Oszuska II. és az egész találko­zón kimagasló teljesítményt pro­dukáló Hartich vezérletével nyer­tek ugyan a vendégek, ám mái ekkor látszott, a Tisza-partiak mindent elkövetnek a győzelem érdekében. A térfélcserét követően aztán úgy egyenlítettek a hazaiak, hogy a szett folyamán esélyt sem adtak a dunántúliaknak előnyük növe­lésére. Különösen Surányi bizonyult tarthatatlan­nak, aki nem csak támadásban, de Tóth Gáborral az oldalán blokkolásban is jeleskedett. A harmadik menetben aztán olyan előnyre tettek szert Juhász­ék, mely bármily furán hangzik, majdnem meg­bosszulta magát. FOTÓI CSABAI játszmában is csak az első percekben diktálta a tempót az éllovas, ezt követően már Szegediék el­képzelése szerint alakult az állás, melynek vége önbizalom növelő Titász-győzelem lett. Surányi Márton: - Minden dicséretet megérde­meltek a fiúk, valamennyien remek teljesítmény nyújtottak. Dochár Ellák: - Jól játszó Titásztól szenvedtünk nagy csatában vereséget. _________________ioeleii Se reghajtónál a Viktórió Bár hétfőn, papíron nem vár ne­héz feladat a múlt héten remek „tavaszi” rajtot vett berényi NB I- es teremfoci csapatra, az FC Vik- tórióra, azért a labda mindenhol gömbölyű, azaz soha sem szabad lebecsülni az ellenfelet.- Most sajnálhatjuk csak iga­zán az ősz folyamán Komlón el- hullajtott három pontot, ha az a zsebünkben lenne, vesztett pontok tekintetében ott topog­nánk a listavezető Cső-montage sarkában - vélekedett csapata pillanatnyi helyzetéről Kökény István edző. - Éppen azért, mert Baranyában egyszer már „meg­fáztunk”, nagyon oda kell fi­gyelnünk Harkányban a Hotel ellen. A jászságiak dolgát nehezíti, hogy meghatározó játékosaik közül a nagypályás csapatokban érdekeltek nagy valószínűséggel kénytelenek kihagyni a találko­zót, ugyanis délután kenyéradó csapataiknál van jelenésük. Chacon megvédte címét Julio Pablo Chacon megvédte a Boksz Világszervezet (WBO) pe­helysúlyú bajnoki címét. Az ar­gentin öklöző pontozással verte kihívóját, a kolumbiai Victor Pó­lót. Chacon tavaly június 16-án, Budapesten Kovács Istvántól hó­dította el a bajnoki övét. Követ­kező riválisa az a Johnny Tapia lehet, aki a londoni gála felveze­tő műsorában mutatkozott be új súlycsoportjában, s az első me­netben kiütötte az argentin Eduardo Alvarezt. m Három sportágban BÍBER CSÚCSA. Az egykori szolnoki atléta Biber Zsolt 20.32 méterrel új országos csú­csot ért el súlylökésben, az Olimpiai Csarnokban rendezett fedett pályás idénynyitó verse­nyen. Ezzel Zsolt, Ladányi Zsig- rrvond (19.98 m.) 14 éves rekord­ját adta át a múltnak. Most már mindkét súlylökő csúcsot - sza­badtéren 20.47 m - Biber Zsolt tartja. PALÁNKHÍREK. A magyar férfi válogatott újabb Eb-középdöntők előtt áll. Január 23-án Minszkben Fehéroroszország, majd 26-án Kaposváron Észtország ellen szerepebek a mieink. Mindezt megelőzve szombaton éjszaka Londonban a Cristal Palace-ban Anglia nemzeti csapatát 75-61-re I verte válogatottunk. A magyarok legeredményesebb kosarasa Né­meth „Csicsa” volt, a hátvéd 25/15 pontot szórt, ebből négy trojkát az utolsó nyolc percben ért el. Hú a sportág háza tájáról, hogy a Kaposvár tavalyi bajnok- csapatából ismert Emir HaJimics Nyíregyházára igazolt, a bosnyák származású játékossal az évad végéig szóló kontraktust kötöt­tek. Ellenben az orosz Nyikolaj Marcsenkóval szerződést bontott a nyúegyházi klub. A 8. forduló­ból elmaradt mérkőzést pótoüak tegnap: MAFC-Szedeák 82-86. PÓLÓKUPÁK. A múlt hét vé­gén a magyar élcsapatok a nem­zetközi kupákban voltak érdekel­tek. Közülük 11-8-as győzelem­mel kezdte szereplését a Bajno­kok Ligája legjobb nyolc csapata között, a Púos-csoportban a Do- mbo-Honvéd csapata, Óbecsén. A vártnál kisebb különbséggel, csak két góllal 9-7-re nyert a Va­sas a vízilabda KEK negyeddön­tőjének első mérkőzésén a né­met SV Cannstattal szemben, így nem várhatja nyugodtan a február 2-i visszavágót. A piros­kékek legeredményesebb embe­rének a szolnoki nevelésű Varga Tamás bizonyult három találatá­val. Nem lesz könnyű dolga a BVSC együttesének a február 2-án sorra kerülő madridi visz- szavágón, mert a LEN Kupa ne­gyeddöntőjének első mérkőzé­sén, hazai medencében csak szerény, két gólos előnyt szer­zett spanyol Real Madriddal szemben. A második negyedben már 5-0-ra vezettek Gulyásék, ám a spanyol csapat fokozato­san zárkózott fel, a vége szoros , lett, mindössze 11-9 a vasuta- i sok javára._____________ivécsé) Szombaton délután lejátszották az idei első előkészületi labdarúgó-mérkőzést megyénkben. Az NB Bi­as Rákóczifalva Ulviczki (Kupeczki) - Szeberényi, Bartucz, Boda - Fazekas, Eszes (Szokolai), Pesze- ki, Draskóczi, Kun (Nagy G.) - Luca (Papp L), Nász összeállításban, viszonylag jól előkészített salakos pályán fogadta a megyei első osztályú Tószeget, s 1-1-es félidő után 3-2-es vereséget szenvedett. A gó­lokon mindössze két játékos osztozott, a falvaiak részéről Szokolai, a vendégektől Tóth Tamás talált a kapukba.________________________________________________________________________fotói csabai Elkezdték focicsapataink Jó megy az előselejtezőben Férfi kézilabda Négy forduló után továbbra is százszázalékos a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnoki előselejtező-so­rozatban: Skaliczki László szövetségi kapitány csapata szombaton Belgiumot győzte le Százhalombattán. A két együttes csütörtöki, tonge- reni találkozóján 31-21-re nyertek a magyarok. A hazaiak ezúttal is fölényben játszottak, egy-két rövid hul­lámvölgytől eltekintve szinte tetszés szerint érték el góljai­kat. Ha a Skaliczki-csapat szer­dán (kezdés: 19) Ascoli Picenó- ban pontot szerez a jóval esély­telenebbnek tartott házigazda olaszok ellen, akkor biztos résztvevője a júniusi rájátszás­párharcnak, amelynek győztese szerepelhet a 2003. január 20. és február 2. közötti portugáliai vb-n. Magyarország-Belgium 31-18 (16-9) Góldobók: Mohácsi 6, Nagy, Ros­ta M„ Lendvay 4-4, Buday, Pász­tor 3-3, Berta, Katzirz, Mezei 2-2, Bendó 1, illetve Peric 6, C. Bour- let 4, Lenders 3. NŐK Kikapott a Fradi Viborg HK—FTC 34-30 (19-12) Góldobók: Astrup 10, Borók 8, Rosling-Hansen 6, Larsen 3, Frue- lund, Kjaerskou 2-2, Pedersen, Han­sen, Gyerjugina 1-1, illetve Tóth E„ Benyáts 6-6, Pádár I. 5, Siti 4, Farkas, Lőwy 3-3, Kirsner, Pádár M., Tóth T. 1-1 A hazaiak egyik klasszisa, Astrup az első félidőben tíz gólt dobott. A fordulás után a vendé­gek a remekül védő Miklosova révén fokozatosan csökkentet­ték a különbséget (50. perc, 28-26), de a hajrát ä Viborg bírta jobban. A csoport másik mérkőzésén: Hypo Niederösterreich —Mislata Valencia 29-30, szombaton lesz a Fradi-Valencia meccs. Az állás: 1. Valencia 4 pont, 2. FTC 2 (57-59), 3. Viborg 2 (57-61), 4. Hypo NŐ 0. KEK, a 16 közé jutásért vissza­vágó: DVSC—Baku 36-32 (18-15), a Debrecen 81-52-es összesítés­sel jutott tovább. EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó: Cornexi-Ikast Bor­ding (dán) 29-26 (12-8), az Ikast 69-49-es összesítéssel jutott to­vább. Balhé Békéscsabán Ismét botrány volt a Békéscsaba- Hódmezővásárhely női kézilabda NB I-es mérkőzésen. A hazai né­zők a 37. percben sörösüvegeket dobáltak a pályára, s ezért több mint negyedóráig állt a játék. A lefújás után közel 20-20 csabai és vásárhelyi szur­koló összeverekedett, majd az időközben a csarnokba érkező rendőrök többeket bilincsbe ver­ve vezettek el. A két együttes ok­tóber 5-i találkozóját, amelyet a vendégek nyertek 23-22-re, az egyik hód­mezővásárhelyi játékos szabály­talan cseréje miatt a Békéscsaba megóvta, s a fellebbviteli bizott­ság újrajátszást rendelt el. A szombati mérkőzésen: Bé- késcsaba-Hódmezővásárhely 22-31 (11-18) Juhász (4) igazi karmestere volt csapatának a rangadón.