Új Néplap, 2001. december (12. évfolyam, 280-303. szám)

2001-12-03 / 281. szám

10. OLDAL SPORT 2001. December 3., hétfő Bevehetetlen a Tiszaliget Mól Szolnok-Marc-Körmend 80-72 (19-21, 21-20, 22-14, 18-17) Férfi kosárlabda EnterNet-Internet Liga 11.FORDULÓ Olaj-csarnok, 1700 n„ v.: Hartyáni, Bodnár. Mól Szolnok: Maljkovics 6/6, Pavlovics 12/9, VUKICSEVICS 23/9, Orosz 6, LAPOV 19. Csere: Trepák 7, MERÉSZ CS. 7, Cziczás. Edző: Goran Miljkovics. Marc Körmend: NÉMETH 31/12, Trümmer 3/3, Madison 8/3, Mujanovics 2, EDMONDSON 20/6. Csere: Zsebe 2, Grebenár 6. Edző: Patonay Imre. Az eredmény alakulása. 4. p.: 9-4,12. p.: 19-28, 15. p.: 34-32,18. p.: 36-38,25. p.: 48-47,28. p.: 56- 53, 33. p.: 65-59, 36. p.: 76-73, 38. p.: 74-70. Kipontozódott: Maljkovics a 16., Grebenár a 33., Orosz és Trümmer a 34. percben. Több mint zsúfolt ház előtt, remek hangulat­ban kezdődött az összecsapás. A vendégeknél rögvest a nyitó ötösben kapott helyet a villám­mal igazolt Delmonte Madison. Először a vasi tábor ugrott talpra, mikor Edmondson hatal­masat zsákolt. Talán ők sem gyanították, hogy csaknem öt percet kell várniuk következő me­zőnykosarukra. Szerencséjükre a négy dél­szláv kosarassal és Orosszal felálló hazaiak ugyanis rendre kihagyták ziccereiket. Ráadá­sul Lapov összekülönbözött Bodnár játékveze­tővel, a dolgot Miljkovics edző oldotta meg, aki gyorsan lecserélte a centert. Ezt követően Pav­lovics dobott egy triplát, melyre Edmondson kétszer, illetve Madison egyszer válaszolt az első negyed végén. Remekül kezdték a máso­dik felvonást is a vendégek, hiszen Grebenár centergóljaival kilenc ponttal meglógtak ven­déglátóiktól, 19-28. Pedig még csak a 12. perc­ben járt az óra mutatója. Mire azonban újabb három perc eltelt, a visszatért, nyugodtabbnak tűnő Lapov palánk alatti teljesítményének, va­lamint Pavlovics és Maljkovics tripláinak kö­szönhetően egyenlítettek a Tisza-partiak. Igen ám, de a jól játszó Maljkovics szinte észrevét­len módon kipontozódott, pedig az irányító jól fogta odáig Némethet. Nehezen viselte a nagy érvágást a hazai legénység, Németh pedig el­kapta a fonalat és szórta a pontokat, szerencsére Vukicsevics sem volt rest, így csak egy ponttal ment a Körmend a szünetig. A térfélcserét követően óriási kapkodás indult, eszméletlen sok volt az eladott labda mindkét ol- ^jplon, egymás hibáiból éltek a fe­lek. A későbbiekben folytatódott a' Németh-Vukicsevics pontpár­baj, míg az utóbbi játékosnak akadtak partnerei, addig a válo­gatott hátvéd egyszemélyes csa­patnak tűnt a Rába-parti oldalon. Mindez a hajrá­ban is bebizonyosodott, ugyanis a molosok légió­sai mellett Trepák, valamint Mérész fontos pontok­kal vette ki részét a sikerből. A higgadtabb végjá­tékot produkáló hazaiak bár nehezen, de kicsikar­ták a győzelmet a piros-fekete gárdák rangadóján. Sportszerű volt, mikor a dudaszót követően a csa­patok mellett a két szurkolótábor is összeölelke­zett. Goran Miljkovics: - Csapatunk erejét és tartá­sát mutatja, hogy Maljkovics kiválását követően is megszereztük a győzelmet a rangadón, szurkoló­ink hathatós támogatásával. Bóján Lapov (a labdával) ha csak a játékra koncentrált, akkor rendre eredményes tudott lenni fotó: buoány jános Patonay Imre: - Vérbeli csatát láthatott a közön­ség, nem vagyunk még igazán összeszokva, ami meglátszott a teljesítményünkön. Mindössze Né­meth és Edmondíson játékát tudom kiemelni. További eredmények. Férfiak: Debrecen-Sze- ged 115-105, Nyíregyháza-ZTE 68-74, Atomerőmű SE-Kaposvár 72-63. Nők: BSE-Szekszárd 67- 69, GYSEV-Ringa-Nagykanizsa 119-26, BEAC-Szeged 48-66. ______________________ívtcrti /Qno if ___ÉSL Elégedett angyalföldiek Szolnoki VSC-Vasas Piákét 7-13 (1-5, 3-3, 2-3, 1-2) Férfi vízilabda, 10. forduló Damjanich uszoda, 300 n„ v.: Madarasi, Németh. SZVSC: Ignácz - Körmendi 1, MOHI, LUKÁCS, Boros, BA­LOGH 4, Krasznai B. 1. Csere: Balog, Hidasi 1, Fazekas. Edző: Urbán Lajos. Vasas: Németh II. Zs. - Szé­kely, VINDISCH 2, VARGA T. 4, Hesz, Vári, Varga II Zs. 1. Cse­re: Madaras 1, MÁTYÁS 2, Var­ga D„ STEIMETZ Á. 3. Edző: Somossy József. Emberelőnyből: 8/3, ill. 9/5. Négyméteresből: —, ill. 4/3. ban, mutatós találatokkal 4-6-ra felzárkózott, ám ezt követően is­mét angyalföldi percek követ­keztek. Ebben azonban némi szerepet játszottak a játékveze­tők is, akik igencsak tisztelték a Vasas pólósait. Vindischék pedig a harmadik negyed végére ismét visszaállították a régi rendet. A záró felvonásban a vendéglátók házi gólkirálya, Balogh Zoltán immár negyedik találatát érte el, de mindez nem befolyásolta a bajnokesélyes fővárosiak biztos győzelmét. Urbán Lajos: - Egy Vasas­szintű csapatnak nincs szüksége A rutinos Mohi Zoltán (labdával) ezúttal védekezésben jeleskedett FOTÓ: MÉSZÁROS Másfél perc alatt két négyméte­rest harcolt ki Varga Tamás, és mindkettőt értékesítette az egy­koron Szolnokon nevelkedett pólós. Míg a folytatásban a haza­iak rendre a kapufát trafálták te­libe, addig Steimetz Ádám mes­terhármast ért el. A pályaválasz­tó azonban nem hagyta annyi­Németh Ferenc játékvezető segít­ségére. Somossy József: - Elégedett vagyok a győzelemmel. További eredmények: KSI- BVSC4-17, Ferencváros—Tatabá­nya 11-1, Szentes—Kecskemét 9- 5, OSC—Honvéd-Domino 6-16, Éger-Újpest 5-7. _________jv. cs.j Tab ellák Férfi kosárlabda 1. Atomerőmű 11 10 1 963-755 2-Mol Szolnok 11 9 2 892-737 3.Albacomp 8 6 2 667-586 4. Kaposvár 11 8 3 1012-831 5.Körmend 11 8 3 879-768 ö.Falco 10 6 4 949-873 ZDebrecen 11 5 6 853-914 8.Dombóvár 9 3 6 707-807 9.Nyíregyháza 11 2 9 824-919 10.MAFC 7 1 6 496-678 11.ZTE 9 1 8 563-787 12.Szeged 9 9 679-829 A következő fordulóban: Mól Szolnok-MC-MAFC, december 8., 18.30, Olaj-csarnok. Női kosárlabda 1GYSEV 5 5 607-179 2.Pécs 5 5 447-181 3.S. Postás 3 3 257-140 4.Szekszárd 3 3 263-158 5.Diósgyór 4 3 1 374-278 6.BSE 5 3 2 402-312 ZSzolnok 5 3 2 303-351 8.Szeged 6 1 5 287-484 9.BEAC 6 1 5 271-510 10-Zala Volán 6 6 290-543 H.Nagykanizsa 6 6 269-634 A következő fordulóban: Szolno­ki MÁV-Coop-BSE-ESMA, de­cember 8., 16.30., Olaj-csarnok. Férfi vízilabda 1.Honvéd 10 10­­151-52 20 2.Vasas 10 9 1 136-53 18 3.BVSC 11 9­2 125-73 18 4.FTC 10 6 1 3 92-62 13 5.UTE 10 6 1 3 98-73 13 6.Szeged 11 6 1 4 95-78 13 ZSzentes 10 5 1 4 84-86 11 8.Eger 11 5 6 76-86 10 9.0SC 10 5 5 78-88 10 Kl.Szolnok 10 2 7 78-111 4 H.Kecskemét 10 1 1 8 49-113 3 12.KSI 11­1 10 50-127 1 13.Tatabánya 10­10 44-154 0 A következő fordulóban: Kecske­méti VSC-Szolnoki VSC, de­cember 8., 14.00. ■ A vártnál nagyobb hazai fölény Tiszaföldvári VSE-Suzuki Treff-Molnár-Speed Abony KC 30-22 (11-8) Férfi kézilabda NB I. B, 11. FORDULÓ Homoki Sportcsarnok, 500 néző, vezette: Her- czeg, Sápi TVSE: SIMÓ - TÓTH 5, Balogh K. 2, Sipos, SZŐ­KE, BERKÓ 8/2, Danku S. 4. Csere: Oross [ka­pus), Bagdi 4, Nagy 4, Suscsák 2, Sivák 1/1. Edző: Bán Tibor. Abony: Récsi - Rigó, Meleg 2, SZLOSKA 6/4, MAGYAR 5, Szabó 3, PA- TOCSKAI4. Csere: Tajt- hy (kapus), Faragó, Novanc, Villás 2. Edző: Katona Sándor. Kiállítás: 6, ill. 6 perc Hétméteres: 3/3, ill. 4/4 Utoljára tavasszal a Cegléd ellen volt hasonló „szomszédvárak rang­adója” hangulat a homoki csar­nokban, ám egy osztállyal fen­tebb. Az újonc abonyiak nagy vá­rakozással tekintettek a soraik­ban debütáló, romániai Novae Máriusz beállójátéka elé, míg a hazaiak a jobb átlövő, Nagy Jós­ka felépülésében bíztak. Némi meglepetésre a pályán igen ba­rátságos légkörben teltek az első percek, a Földvár csak dobta a gólokat, amihez a vendégek szin­te asszisztáltak. Látszott az is, hogy az Abony cm-ben és kg-ban nincs partiban, a hiányosságot azonban mozgékonysággal nem tudták kompenzálni. Már csak azért sem, mert a hazaiak nagy­szerűen védekeztek, támadása­iknak pedig legalább a felét gól­lal zárták. Nem úgy a túloldalon, Szloskáék 16 perc alatt mindösz- sze kétszer találtak be a remek formában parádézó Simó kapu­jába. Balogh Karcsi a darálóban, avagy a földvári játékost Patocskai (2) és Novanc (10) akadályozza ab­ban, hogy a kapu felé forduljon Fordulás után is Nagy gólja ad­ta meg a suzukisok alaphangula­tát, Patocskai válaszát Magyar te­tézte, aztán Bagdi hármasát Me­leg kontrázta meg. Végre felélén­kült a meccs, zörögtek a csontok és a hálók, miközben Magyar „kihalászta” a hazai gólzsákot, Berkót. Ekkor azonban Danku Sanyi lendült bele a bal szélen, a másik oldalon pedig Tóth Jacsa „fogyasztotta el” az ugyancsak veterán Rigó után Villást is. Ez már tetszett a közönségnek, az pedig egyenesen vastapsot vál­tott ki a nagyérdeműből, amikor a hajrában szinte megsorozta új­ra a gyámoltatlanná vált, igazi át­lövő nélküli ellenfelét a földvári gárda. Bán Tibor: — Védekezésben megtaláltuk az optimális össze­tételt, tudunk variálni, a góllö­véssel pedig eddig sem volt baj. Katona Sándor: - A mérkőzés FOTÓ: BUGÁNY elején és a végén elfogódottan játszottak a fiúk, amit a rutinos földváriak jól kihasználtak. NŐK JTKF-DSE—Kiskunhalas 19-28 (7-14) Jászberény, 300 néző, vezette: Ács, Báder Jászberény: Hubai - Sass, ÁB­RAHÁM 6/1, VICZIÁN 6/2, Krisztóf 3, Pesti 2, Pénzes 2. Cse­re: Varga (kapus), Erős. Edző: Ugrin György. Kiállítás: 6, ill. 6 perc Hétméteres: 7/4, ill. 6/5 Hamar kiderült a hazaiak szá­mára, hogy a Halas jobb csapat, amely győzelmét annak is kö­szönheti, hogy a herényiek véde­kezése nagyon hézagos volt ezen a találkozón. Ugrin György: — Minél nehe­zebb helyzetbe kerülünk, annál görcsösebbé válik a játékunk. NÉGER Tökéletesen biztonságos, és még kamatozik Is KAMATOZÓ KINCSTÁRJEGY 12002/121 Jegyzési időszak: 2001. december 3. - 2001. december 14. Futamidő: 1 év Kamat: 8,75% A Kamatozó Kincstárjegy fix kamatozású, kamatozása a kibocsátás napján kezdődik, a lejárat után tovább nem kamatozik. A névérték és a kamat kifizetése a lejárat napjától esedékes. Elérhető maximális hozam mértéke: 8,66% (EHM) Jegyzési árfolyam: 2001. december 3. - 2001. december 11. között: 99,90% 2001. december 12. - 2001. december 14. között: 100,00% Jegyzési helyek: CIB Értékpapír Rt, Kereskedelmi és Hitelbank Rt., OTP Bank Rt., Takarék Bróker Rt. kijelölt fiókjai, valamint a Magyar Államkincstár fiókhálózata. A Kamatozó Kincstárjegyet devizabelföldi természetes és jogi személyek, jogi személyiség nélküli szervezetek vásárolhatják meg. E körben a Kamatozó Kincstárjegy a futamidő alatt korlátozás nélkül átruházható. Állami garanciával i ♦