Új Néplap, 2001. december (12. évfolyam, 280-303. szám)

2001-12-10 / 287. szám

6. OLDAL 2001. December 10., hétfő SP O R Kiváló csapatmunkával Szolnoki MÁV-Coop-BSE-ESMA 69-56 (16-14, 12-17, 20-21, 21-4) Női kosárlabda EnterNet-Internet Liga 7. forduló Olaj-csarnok, 600 n., v.:, dr. Vígh, Ádám. MÁV-Coop: OWENS 3, SZŐKE 20/12, Hegedűs, FARMER 19, PEROVICS 15. Csere: Csontos 9/3, Németh 3/3, Berkó, Bujdosó. Edző: Palkovits Tamás. BSE: Pop 6, Sárik 8, HAGARA 17, PAPP K. 15, Nagy D. 10. Csere: Kosjár, Bellovai, Dömötör, Vajda. Edző: Jánossy Ervin. Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-8, 7. p.: 10-10,15. p.: 20-21,23. p.: 33-29,25. p.: 33-43, 28. p.: 47-46, 33. p.: 54-52, 38. p.: 64-56. Kipontozódott: Pop a 20., Berkó a 30. percben Jobban kezdett a BSE, türelmesebben tá­madtak Papp Krisztináék és a védekezésük is jobban működött mint a vendéglátóké. A hazaiak vérszegény támadó játékára jel­lemző, hogy az első mezőnykosarukat a 6. perc elején érték el Farmer révén. Az új-zé- landi center dupláját Perovics és Csontos találata követte, ezzel a negyed végén már a szolnokiak vezettek. A második felvonás­ban azonban megállt a dobótudományuk, a rutinos vendégek pedig kapcsoltak és a válogatottban is szerepet kapó Magara Zsuzsa eredményességének köszönhetően ismét átvették a vezetést, amit a szünetig már nem engedtek ki a kezükből. Amire vi­szont nem számítottak a fővárosiak, hogy irányítójuk, Diana Pop a pihenő előtti utol­só másodpercben a kipontozódás sorsára jut. A fordulást követően ismét veszélytelen­nek bizonyultak a házigazdák mezőnyem­berei, Farmeréket pedig jól semlegesítették a BSE centerei. Az utóbbiak közül Papp és Maga­ra termelték a pontokat, olyannyira, hogy a 25. percben már tíz ponttal 33-43-ra vezettek a ven­dégek. A következő periódusban azonban szin­te poraiból támadt fel a szolnoki hölgykoszorú, Szőke Ildikó jól szabott triplái révén a 28. perc­ben már a kék-sárgáknál volt az előny. Ekkor még nem hagyta el magát a BSE, sikerült vissza­venniük a vezetést. A zárófelvonás azonban egy­értelműen az elveszett labdát nem ismerő szol­nokiaké volt, a fővárosiak viszont mindössze négy pontot értek el ebben a játékrészben, Gina Farmer (10) jól játszott a BSE válogatott centereivel szemben FOTÓ: MÉSZÁROS amellyel még egy középiskolás meccsen sem le­het nyerni. A hajrában tovább hizlalta a különb­séget a kék-sárga hölgykoszorú, melynek lelkes és időnkénti jó játékát vastapssal jutalmazta a a publikum. Palkovits Tamás: - Köszönöm a lányok hoz­záállását, a második félidőben szenzációs csa­patmunkát nyújtottak és fejben is ott voltak a pá­lyán. Jánossy Ervin: — Mindig a végletek közt ját­szunk, mint az eredmény is mutatja, most az utolsó tíz percünk sikerült nagyon rosszul. _______________ VARGA CSABA Ta bellák Női kosárlabda 1. GYSEV 6 6­703-231 2. PVSK 5 5­447-181 3. S. Postás 5 5 395-237 4. Szekszárd 3 3­263-158 5. MÁV-Coop 6 4 2 372407 6. BSE 6 3 3 458-381 7. Diósgyőr 6 3 3 479-441 8. Szeged 6 1 5 287-484 9. BEAC 7 1 6 315-581 10. Zala Volán 6 6 290-543 11. Nagykanizsa 6 6 269-634 A következő _ fordulóban: Szekszárd—Sz. MÁV-Coop, de­cember 12, szerda, 18.00. Férfi kosárlabda 1. Atomerőmű 12 11 1 1060-829 2. Mól Szolnok 12 10 2 998-808 3. Albacomp 10 8 2 864-761 4. Kaposvár 12 9 3 1089-901 5. Körmend 12 9 3 969-844 6. Falco KC 12 7 5 1146-1074 7. Debrecen 12 5 7 958-1026 8. Dombóvár 11 3 8 868-1000 9. MAFC 10 2 8 760-970 10. Nyíregyháza 12 2 10 898-1016 11. ZTE 10 1 9 633-864 12. Szeged 9 9 679-829 A következő fordulóban: Dom­bóvári VMSE-Mol Szolnok, de­cember 15., szombat, 18.00. Férfi vízilabda 1. Honvéd 11­­170-62 22 2. Vasas 9­2 140-60 18 3. BVSC 9­2 125-73 18 4. FTC 7 1 3 102-68 15 5. UTE 7 1 3 105-77 15 6. Szeged 6 1 4 95-78 13 7. Szentes 5 ik 5 94-105 11 8. Eger 5 6 76-86 10 9. 0SC 5­6 84-98 10 10. Szolnok 3­7 86-117 6 11. Kecskemét 1 1 9 55-121 3 12. KSI­2 10 60-137 2 13. Tatabánya­1 10 54-164 1 A következő fordulóban: Szolno­ki VSC—Honvéd-Domino, de­cember 15., 16.00. Női röplabda, Extraliga Farkas Ági (jobbra) kezdi visszanyerni formáját, ugyanis az elmúlt két meccsen 14 gólt lőtt FOTÓ: EPA Kínával játszunk a folytatásban Magyarország-Románia 27-26 (12-15) NŐI KÉZILABDA vb B-csoport 5. FORDULÓ Merano, 300 néző, V: Forbord, Jorstadt (norvégok) Magyarország: Farkas A. - Pálffy 4, Borók 6, Siti E. 7, Kul­csár 3, Deli 1/1, Kirsner 1. Cse­rék: Sugár (kapus), Pigniczki 1, Kindl, Siti B„ Farkas Á. 4. Románia: Dinu - Gisca 4, Chi- riev 4, Luca 2, Amariei 11/4, Stoi- ca 4, Dobrin. Csere: Kerekes (ka­pus), Dumitrescu 1, Nitescu, Rus, Nicolescu Hétméteresek: 1/1, illetve 4/4 Kiállítások: 6, illetve 8 perc Miután szombaton 30-29-re ki­kaptunk a svédektől, tétnélküli­vé vált a románok elleni meccs, ugyanis csoportmásodiknál már sem jobb, sem rosszabb helyen nem végezhetünk. így Mocsai Lajos szövetségi kapitány a tét nélküli derbit a keddi nyolcad- döntőnek „áldozta”. Az egyetlen üres helyre benevezte a jobb­szélső Pálffyt, míg Pádár, Pálin- ger és Balogh pihent, a bokasé­rüléssel bajlódó Radulovics pe­dig csak erősítő edzésen vett részt. Jól kezdett az átalakított magyar együttes, elhúzott 6-3- ra. Ezután következett a vb-n megszokott hullámvölgy, és ne­gyedóra elteltével már a romá­nok vezettek, ráadásul Amariei révén még tovább is növelték az előnyüket. A szünetet követően a becse­rélt Farkas Ágnes háromszor is eredményes volt és újra nyílt lett a csata. Az azonban mindenkép­pen elgondolkodtató, hogy ket­tős emberelőnyben sem sikerült betalálni. Rengeteget hibáztak a csapatok, csak a kapusokat illeti dicséret. Váltott vezetéssel jutot­tak el a hajráig, amikor is a romá­nok folytatták a „bakiparádét” és így szerencsére esélyük sem ma­radt a fordításra. A magyar együttes a keddi nyolcaddöntőben 18 órától - Sport 1 élőben közvetíti a derbit - Trentóban Kínával méri össze erejét. Mocsai Lajos, a magyar váloga­tott szövetségi kapitánya: — Ren­geteg hibával tarkított presztízs­mérkőzést játszottunk. Az első félidőben gyengébb, a második­ban jobb teljesítményt nyújtot­tunk, és szerencsével kerültünk ki győztesen. Remélem, a folyta­tásra mindenki hadra fogható lesz, mert már nem lehet botlani. Csoportelső a Fotex Csoportgyőztesként jutott a nyolc közé a Veszprém csapata a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 27-22-re legyőzte a mace­dón Vardar Szkopje együttesét. A vártnál nehezebben nyert a Veszprém. Az első játékrészben a Szkopje 4-3-ra és 7-6-ra is veze­tett, igaz a félidőben már a hazai csapatnál volt az előny. Sőt, a folytatásban úgy tűnt, hogy vég­leg padlóra küldi ellenfelét a Veszprém: 16-10 után azonban túlságosan megnyugodtak a ma­gyar játékosok és 17-17-nél újra egyenlő volt az állás. Az utolsó 10 percre elfáradtak a vendégek, így a Veszprém megszerezhette a csoportelsőséghez szükséges győzelmet. Vendégsiker a hírős városban Kecskeméti VSC-Szolnoki Férfi vízilabda 12. forduló Kecskemét, 200 n., v.: Németh, Juhász. Kecskemét: Harkai - Márton 1, BÍRÓ 3, Mráz, Dani, Kollár, Pánczél. Csere: Dongó L., Rév, Orosz 1, Budai, Steinecker, Molnár Á. 1. Edző: Varga Jó­zsef. Szolnok: SŰRŰ - Körmendi 1, Mohi, Lukács, BOROS 2, BA­LOGH 2, KRASZNAIB. 2. Csere: Balog, Hidasi 1, Süveges, Faze­kas. Edző: Urbán Lajos. Gól emberelőnyből: 8/5, ill. 7/4. Kipontozódott: Dani (21. p.), Balogh (23. p.) A vendégek jobbszélsője, Krasznai Béla akciógólja nyitot­ta meg a szomszédvárak csatáját a kecskeméti fedett uszodában. VSC 6-8 (0-2, 2-1, 1-3, 3-2) A folytatásban Körmendi tovább növelte a szolnokiak előnyét, a kecskemétiek csupán a második negyedben szépítettek. A fordu­lást követően tovább potyogtak a Tisza-parti gólok, továbbra is biztosan vezettek Borosék. A zá­rónegyed elején azonban köny- nyelműsködtek a vendégek, Oroszék pedig 5-6-ra zárkóztak fel, máris szoros lett a mérkőzés. Szerencsére a végjátékban újra összekapta magát a jobb játék­erőt képviselő szolnoki legény­ség, és megnyerte a találkozót. Varga József: — Nem borult fel a papírforma. Urbán Lajos: — Teljesen meg­érdemelten nyertünk. További eredmények: Tatabá- nya-KSI 10-10, FTC-OSC 10-6, Honvéd-Domino-Szentes 19-10, UTE—Vasas 4-7. ivacsi 1, Nyíregyháza 9 1 28:6 19 2. BSE 9 1 27:6 19 3. Jászberény 7 3 22:13 17 4. Gödöllő 5 5 19:19 15 5. Kecskemét 4 5 16:18 13 6. Angyalföld 4 5 14:18 13 7. Vasas 1 9 7:28 11 8. Haladás . 10 5:30 10 A következő fordulóban: Atlant Angyalföld—V-fon-Jászberény, december 15. szombat, 18.00. Labdarúgás, a Borsodi Liga őszi végeredménye 1. MTK 22 17 3 2 46- 13 54 2. ZTE 22 13 4 5 44-26 43 3. Dunaferr 22 10 7 5 43-23 37 4. Videoton 22 10 6 6 29- 26 36 5. FTC 22 10 4 8 34-30 34 6. Újpest 22 8 5 9 39-40 29 7. Kispest 22 7 5 10 30- 41 26 8. Debrecen 22 5 10 7 26-31 25 9. Sopron 22 6 5 11 33-42 23 10. Győr 22 4 9 9 27-38 21 11. Haladás 22 4 7 11 23-44 19 12. Vasas 22 4 3 15 24-44 15 Szellő bronzérme Befejeződött Pécsett az országos ökölvívó bajnokság. A Szolnoki MÁV junior korú bunyósa Szel­lő Imre, miután az elődöntőben pontozással kikapott a debrece­ni Szűcs Istvántól, élete első fel­nőtt bajnokságán bronzérmet szerzett. Bajnokok: 48 kg: Petrovics I. (Kecskemét) 51 kg: Ráth M. (Haladás), 54 kg: Oltványi D. (Kecske­mét), 57 kg: Kertész H. (Debre­cen), 60 kg: Káté Gy. (MTK), 63.5 kg: Maczik R. (Kecske­mét), 67 kg: Balogh V. (Nyír­egyháza), 71 kg: Nagy J. (Haj- dúhadháza), 75 kg: Balzsay K. (Vasas), 81 kg: Hídvégi Gy. (Ko- ko Gym)... 3. Szellő Imre (Sz. MÁV), 91 kg: Garni E. (Zugló), plusz 91 kg: Kiss Z. (Balassa­gyarmat) Deák Bárdos Mihály a második helyen végzett Birkózás, kötöttfogású vb, tű küzdelmektől. Az esti finálé- patrasz ban a magyar versenyzőt küld­ték először térdelőhelyzetbe, de Bejutott a döntőbe Deák Bár­dos Mihály (130 kg) a görög- országi Patraszban zajló kö­töttfogású birkózó világbaj­nokságon. A májusi isztambuli Eb aranyér­mese vasárnap előbb a svéd Bengtssont győzte le 3:l-re, majd a görög Kutsziubaszt 4:0- ra. A fináléban az olimpiai baj­nok amerikai Rulon Gardner volt Deák Bárdos ellenfele. A sydneyi ötkarikás játékokon ezüstérmes Bárdosi Sándor (85) hosszabbításban 3:2-es veresé­get szenvedett az ukrán Dara- gantól, így elbúcsúzott a továb­a tengerentúli nem használta ki a lehetőséget. Az első 3 perc vége előtt az Európa-bajnok jutott esélyhez, de nem tudta megbillenteni el­lenfelét. A második menet ösz- szekapaszkodással kezdődött, de hiába volt Deák Bárdos a kedvezményezett, a tavalyi syd­neyi olimpián a legendás orosz Karelint is legyőző Gardner ak­kori sikeres taktikája újra ered­ményes volt: kitolta a szőnyeg­ről riválisát (1-0). Az amerikai a hosszabbításban ezt megismé­telve (2-0) megszerezte az aranyérmet. ♦ i * a Tekintélyes különbség Mol Szolnok-MCMAFC 106-71 (25-7, 27-21, 30-21, 24-22) Férfi kosárlabda Enternet­Internet Liga 12. forduló Olaj-csarnok, 1200 n., v.: Szabó Gy„ Kóthay. Mól Szolnok: Maljkovics 14/3, PAVLOVICS 17/9, VUKI- CSEVICS 16/6, Orosz 9, LAPOV 33. Csere: Mérész Cs. 1, TRE- PÁK 12, Cziczás 4, Szarvas, Rusznák. Edző: Goran Miljko- vics. MAFC: Ehlers 20/3, KAN- GYAL 24/3, Bakonyi, Fülöp 7, CURLEY 17. Csere: Kecskés, Cseszlai 3/3, Hartwich. Edző: Mészáros István. Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-4, 13. p.: 29-14, 17. p.: 38-25, 24. p.: 62-36, 29. p.: 78- 38, 33. p.: 93-52, 37. p.: 100-65. Szépen kivitelezett akcióik ré­vén látványos kosarakat értek el a szolnokiak a találka elején. En­nek megfelelően közönségük is hamar dalra fakadt kedvenceik sziporkázása láttán. Jogos volt az éljenzés, ugyanis minden szinten ellenfele fölé nőtt már az első percekben a nagy kedvvel játszó hazai legénység. Termé­szetesen nemcsak támadásban, hanem védekezésben is reme­, keltek a piros-feketék, ugyanis mindössze hét pontot engedé­lyeztek vetélytársuknak az első i negyedben. Olyannyira jól tették a dolgukat Maljkovicsék, hogy a ; műegyetemisták gólzsákja, Ehlers mindössze a 12. percben r találta első dupláját. A folytatás- ■ ban Kangyal ügyes megmozdu- , lásaival némileg faragtak a hátrá- • nyukból a lelkes fővárosiak. A szünet után futottak és dob­tak a csapatok, a Szolnok azon- , ban rendezte védekezését és lát- , ványos támadójátékkal, immá­ron 40 pontra növelte a felek kö­zötti különbséget. A harmadik harmadban különösen a Pavlo- vics-Vukicsevics-Orosz trojka vil­logott, velük nem tudtak mit kezdeni a fővárosiak. A záró ne­gyedben Lapov húzta magával a többieket, remekelt a horvát származású center, sőt az ő ne­véhez fűződik a bűvös századik pont. Goran Miljkovics: - Kitűnő, közönségszórakoztató játékot nyújtott csapatunk, gratulálok nekik Mészáros István: — Körülbe­lül ennyi a különbség egy baj­nokesélyes és egy bennmaradá­sért küzdő gárda között. További eredmények: Kapos­vár—ZTE 77-70, Körmend— Dombóvár 90-76, Atomerőmű- Nyíregyháza 97-74. Falco KC- Debrecen 112-105. ivécséi Nyert az Úinest Az inkább jeges mint havas pá­lyán az újpestiek alkalmazkod­tak jobban a zord körülmények­hez, és nagy csatában kiharcol­ták a győzelmet az őszi szezon utolsó találkozóján, melyen gyér számú közönség volt jelen. ___________ , ■.. Lab darúgó NB I. A 21. fordulóból elmaradt mérkő­zést pótoltak tegnap a felek: Új­pest—Sopron 2-1 (1-0, Megyeri út, 300 néző, V: Kiss B., gólszerzők: Dvéri (28.), Tokody (71.), illetve Tóth M.