Új Néplap, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-08 / 235. szám

Könnyed, látványos játékkal Mól Szolnok-Dombóvári VMSE 93-53 (15-9, 25-11, 23-12, 30-21) Férfi kosárlabda NB I., A-CSOPORT, 2. FORDULÓ Olaj-csarnok, 1300 n. v.: dr. Vígh, Földházi. Mól Szolnok: MAUKOVICS 12/3, MERÉSZ CS. 11/6, Vuki- csevics 11, Orosz 7, LAPOV 12. Csere: TREPÁK 17, Cziczás 2, PAVLOV1CS 16/6, Szarvas 5/3, Rusznák. Edző: Goran Miljko- vics. Dombóvár: PUSKÁS 14/3, Lee 16/3, Bódi, Panta 10/6, Riley 9. Csere: Vavra, Jovanovics 4, Ba­logh, Krasznai, Vojvoda. Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-5, 6. perc: 11-7,14. perc: 26-14, 25. perc: 52-26, 34. perc: 71-39, 38. perc: 88-48. Debütált az Olaj-csarnok bajno­ki mérkőzésen, ugyanis amíg nem készül el a körcsarnok, elő­reláthatólag február végéig, a ki­sebbik tiszaligeti létesítményt kénytelenek használni a mólo­sok. Természetesen telt ház várta a Miljkovics-legénység hazai be­mutatkozását. Kemény védekezéssel nyitottak Az olajosok újdonsült csapatkapitánya, Orosz Benő (fehérben) jól küzdött a palánkok alatt a házigazdák, bizony nem sok fotói bugány babér termett a tolnaiak számára a palánkok alatt. Az más kérdés, hogy a bírók kiszúrták maguknak Lapovot, a szolnokiak legmagasabb embere alig 9 perc alatt három faultot szedett össze. Edzője lecserélte, a he­lyére beállt Trepák jól centerezett, míg kívül­ről Vukicsevics volt többször is eredményes. A vendégeknél nagyon hiány­zott Riley mellől egy másik vérbeli center, mint kiderült, Kamgits azért nem szerepel közöttük, mert nem kötöttek vele szerződést. A Mól vi­szont jól tette, hogy leigazolta Pavlovicsot, mert a hátvéd jól és ponterősen kosarazott, látszik rajta, hogy sok mindent tud erről a játékról. Visszatérve a találko­zóra, hamar kiderült, hogy nem csak papíron van lényeges kü­lönbség a felek között, hanem a játékban is. A szünetet követően sem változott semmi, a szolnoki­ak rendre kivédekezték vetélytár- sukat, támadásban pedig látvá­nyos elemekre is futotta erejük­ből. Mivel egy percig sem volt kétséges a győztes kiléte, elma­radtak a kosármeccseken szoká­sos izgalmak. Abban majd min­den bizonnyal a rangadókon lesz része a hazai publikumnak, mint például szombaton, a Debrecen ellen, de ezt megelőzi a szerdai Szedeákkal szembeni derbi. Goran Miljkovics: — Jó játék volt, különösen védekezésben re­mekeltünk, köszönjük közönsé­günk támogatását. Déri Csaba: - Más kategóriát képvisel a Szolnok játékosállo­mánya, mint a mienk. Küzdöt­tünk, hajtottunk, de ennél sokkal több kell, ha sikeresen akarunk szerepelni. További eredmények: Kör- mend-MAFC 84-72, Atom- erőmű-ZTE 102-55, Alba- comp- Debrecen 107-70, Falco KC—Szedeák-Szeged 104-83. _____________irtcsÉi Fu tómatiné a megyeszékhelyen A vártnál kevesebb mozogni vá­gyó választotta vasárnapi prog­ramjának a futást, így a beharan­gozott 2000 atléta helyett csupán néhány százan álltak rajthoz a különböző kategóriákban a 2. szolnoki futófesztiválon, amely­hez társult a világ gyaloglónap programja. Ennek ellenére remek volt han­gulat, gondmentes volt a rende­zés, s a csodálatos őszi időben jól érezte magukat a résztvevők. Az ovisoktól a profikig rótták ver­senyzők a métereket Szolnok belvárosában. Eredmények: Általános iskola 1-2. osztály: leány: Sági Viki (Bp.); fiúk: Szűcs Áron Tamás (Szandaszőlős), 3-4. osztály: Szabó Evelin (Szandaszőlős), Debreczeni Erik (Abony); 5-6. osztály: Varga Zita (Belvárosi), László Sándor (Tápiószecső); 7­8. osztály: Kárpáti Nikolett (Tá­piószecső), Szabó Attila (Tápió­szecső); középiskola 1-2. évfo­lyam: Sonyák Zita (Közgazdasá­gi), Horváth Dávid (Széchenyi G.); 3-4.: Dér Ágnes (Verseghy), Dezséri Szabolcs (Kereskedel­mi) — mindenki 2100 méter. Amatőrök, 6300 m, 35 év \ alatt, nők: Sós Edit (Abony); 35 év felett: Gönczölné Molnár Ju­dit (Szolnok); férfiak: 40 év alatt: Major József (Győr); 40 év felett: Ács László (Szolnok). Pro­fi kategória, férfiak 6300 m: 1. Sági Ferenc (BVSC) 18.20; 2. Stépán Zsolt (BVSC) 18.22; 3. Zatykó Miklós (Vasas BBTE) 18.25. Nők, 6300 m.: 1. Kovács Ida (Vedec) 22.30; 2. László Kor­nélia (Debreceni AC) 22.51; 3. Szabó Zita (Debreceni Oxigén) 25.00. __________________________________________IV. CB.) Váratlan vendégsiker Szolnoki VSC-OSC5-9 (1-3, 0-1, 2-3, 2-2) OSC: KARDOS-Békési 1, Ürö- gi, Mányai 1, Berezvai 2, FERKÓ 2, FRIKK 2. Csere: Boncföldi, Keszthelyi, Alibán, dr. HALÁSZ 1., Szollár. Edző: Horváth János. Emberelőnyből: 7/2, ill. 8/6. Rosszul indult a szolnokiak számára a hazai idénynyitó, ugyanis kétszer is a kapufát talál­ta el Krasznai Béla. Védekezés­ben sem remekeltek a mieink, Körmendi Gábor (fehérben) számára egy átlövésgól adatott meg fotó: b. j. mert képtelenek voltak tartani a fővárosiak centerét, Ferkót, aki­ről rendre kiállítást fújtak a bí­rók. Éltek tehát az alkalommal a vendégek, sorra kapták és lőtték be emberelőnyös helyzeteiket, és hamar meglógtak három gól- J lal. A folytatásban is elmaradtak a szolnoki találatok, a hazaiak ugyanis naggyá tették Kardos ka­pust. A rutinos hálóőrnek is kö­szönhető, hogy negyedórán ke­resztül mindössze egy gólt értek el a házigazdák. A fordulást kö­vetően előnye birtokában takti­kusan, okosan lassította a játékot az OSC, tehette, mert a bírók is segítették őket felfogásukkal, sorban ítélték a Szolnok elleni kontrafaultokat. Urbán Lajos: - Nem játszot­tunk jól, de állítom, hogy nem egyforma mércével mérték a két csapatot a bírók. Horváth János: — Jó kapustel­jesítménnyel és kiváló védeke­zéssel hoztuk ezt a négypontos | találkozót. __________________________________________IV.CS.I | Hír ek röviden MOTORSPORT. Talmácsi Gá­bor a hatodik helyen végzett a gyorsasági motorosok Csendes­óceáni Nagydíján. A 125 kern­es géposztályban versenyző Talmácsi a kilencedik helyről rajtolva érte el eddigi legjobb helyezését. A futamot a japán Ui Joucsi nyerte a vb-pontver- senyben vezető San Marinó-i Manuel Poggiali előtt. JÉGKORONG. Szuper Leven­te 36 lövést hárított, s ezzel nagy érdemeket szerzett abban, hogy csapata, a AHL-ben érde­kelt Saint John’s Flames 4-2-re legyőzte a vendég Manitoba Moose-t. A 4730 néző előtt le­játszott jégkorongmérkőzésen a 21 éves magyar kapus csak 4-0 után, két emberhátrányos hely­zetből kapott gólt. TRIATLON. Kropkó Péter 8:59 órás eredménnyel tizenegyedik lett a világ legjelentősebb hosz- szú távú triatlonviadalán, a Ha­waii Ironmanen (3.8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42.195 km futás). A győzelmet a tava­lyi ezüstérmes amerikai Tim de Boom (8:31 ó) szerezte meg. Kropkó az úszás után hetedik volt, majd visszaesett a 31. helyre, futásban azonban a má­sodik legjobb időt érte el. LABDARÚGÁS. Nézőtéri rend­bontás miatt, 4-1-es hazai veze­tésnél a 75. percben félbesza­kadt a világ- és Európa-bajnok francia labdarúgó-válogatott Al­géria elleni barátságos mérkőzé­se. A vendégszurkolók székek­kel dobálták meg a rendőröket, majd berontottak a pályára. A játékvezető először szünetet rendelt el, majd lefújta az össze­csapást. Franciaország-Algéria 4-1 (3-1), a 75. percben félbesza­kadt, gólszerzők: Candela (20.), Petit (32.), Henry (4L), Pires (55.), illetve Belmade (45.). ■ Két percen múlott Békéscsaba-Sz. MÁV Neusiedler 2-2 (0-2) Labdarúgás, NB l/B, 11. FORDULÓ Békéscsaba, 3000 n„ v.: Farkas B. (6), (Székely, Koch) Békéscsaba: Matkó 5 - Balogh Zs. 6, Fehér 5, Gabala 6, Udvari 6 - Szoboszlai 5, Futaki 4 (Szabó S. 6, a 32.), Bánföldi 5, Valenté- nyi 6 (Popovic a 72.) - Tóth Gy. (Hoffmann 6, a 4L), Keresztúri 7. Edző: Dajka László. Szolnok: Rézsó 8 - Csábi 6 - Gelbman 5, Balogh P. 6 - Sinkó 5, Gradinariu 6, Novák 6 (Bány a 82.), Romanek 6, Pelles 6 - Kotu- la 5 (Antal a 86.), Fedor 6 (Né­meth a 74.) Edző: Csábi József. Gólszerzők: Gradinariu a 10., Fedor a 34., Keresztúri az 54., Udvari a 88. p. Sárga lap: Csábia 13., Fedora44., Balogh Zs. az 52., Udvari az 57. p. 10. perc: Csábi bal oldali óriá­si bedobása meglepte Fehéréket, így Gradinariu 10 méterről fejel­hette a jobb alsó sarokba a lab­dát, 0-1. 34. perc: A jobb oldalon előre­húzódó Csábi mesteri kereszt- labdája a kapujában ragadt Matkó jóvoltából Fedor közelről | fejelt a hálóba, 0-2. 54. perc: Keresztúri levált Gelbmanról, és 14 méterről kilőt­te a bal alsó sarkot, 1-2. 88. perc: Keresztúri jobb olda­li szabadrúgását követően Udva­ri fejjel egyenlített, 2-2. Tíz hónapos edzői tevékenysé­ge során először delegálta magát saját kezdőcsapatába Csábi Jó­zsef, méghozzá söprögetőként a védelem tengelyében. Annak a sornak hamarosan főszerep ju­tott, hiszen a csabai rohamok lassítása komoly „fékező” fel­adatot rótt a Tisza-parti fiúkra. Jó volt azt is látni, hogy a közép­pályások ezúttal frissebben mo­zogtak a pályaválasztó hasonló csapat részénél, számtalanszor megelőzték riválisaikat, mi több, a meglepődött védők között a gyors vezetés sem maradt el. Is­métlődik a történelem? — gon­dolva a júniusi 0-3-ra. A válasz akár a 22. percben megszülethe­tett volna, de Kotula fejese haj­szállal elkerülte a kaput, ezért nyíltabb maradt a találkozó, még Fedor fejesgólja után is. Kereszt­úri 20 méteres bombája és Rézsó bravúrja vezette be a második já­tékrészt. Nagyszerű meccset vív­tak a felek, valamennyi játékos motiváltán futballozott, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A szolnoki közel egy órán át kevés­bé, ám Gelbman pillanatnyi fi­gyelmetlensége lázba hozta a publikumot. Sűrűsödtek a csa­bai rohamok, mégis a 68. és a 72. percben Fedor került olyan hely­zetbe, ám kétszer célzott rosszul a kapu torkában. Mindössze két perc hiányzott ahhoz, hogy a lis­tavezető lógó orral vonulhasson az öltözőbe, ám Keresztúri és Udvari összehozta a viharsarki­ak egyenlítő gólját. Farkas Balázs játékvezető szá­mos tévedésével hívta fel magá­ra a figyelmet, de a mérkőzés végkimenetelébe szerencsére nem „nyúlt” bele. Dajka László: - Egy-egy játé­kosom dekoncentráltsága hihe­tetlen munkájába került a csapat­nak. Ilyen meccsek is vannak, 0- 2 után örülök a döntetlennek. Csábi József: — Minden erőn­ket mozgósítottuk, szerintem jó színvonalú mérkőzést játszot­tunk a listavezető otthonában, ahol a megszerzett egy pont mel­lett további kettőt otthagytunk. NÉOER ISTVÁN Elmaradt a meglepetés BSE-FCSM-V-fon Jászberény 3:0 (22, 23, 12) Női röplabda Extraliga 1.FORDULÓ Budapest, 150 n., v.: ifj. Juhász, Karádi BSE: PETHŐ, Szabó, Danada, Fekete, TÍMÁR, HÉJJAS. Edző: Kasziba István. V-fon: Vasic, Vargáné, Ador­ján, BÓTA, Bazan, FÉSÚS. Cse­re: Fényes (liberó), Nagy L, Bús, Selmeczi. Edző: Deme Gábor. Az eredmény ala­kulása -1. játszma: 4-6, 9-11, 13-16, 20- 21. II. játszma: 5-3, 10-9, 13-16, 21-23. III. játszma: 3-3,11- 6, 18-12. Az extraliga nyitá­nyán egyből a to­ronymagas favorit­nak tartott BSE ott­honában kellett bizo­nyítania a jászberé­nyi lányoknak, hogy méltán várja őket a röplabdás társadalom a dobogó közelébe. Bár a találkozó vég­eredménye a papírformát látszik igazolni, a fővárosiak győzelme mégsem mondható könnyűnek. A nyitószettben az első és utol­só pontok kivételével végig Bóta Enikőék vezettek, ám mikor a hajrában felcsillant a játszma­nyerés lehetősége, azonnal meg­remegtek a kezek, Héjjas és Feke­te pedig nem kegyelmezett. Tér­félcserét követően - ha lehet ilyen állítani - még közelebb volt a bravúrhoz a V-fon. Fésűs, ha kellett, izomból, ha a helyzet úgy kívánta, leheletfinom ejtés­sel kergette őrületbe a Kasziba- lányokat. Nem véletlen, hogy a hazaiak mesteredzője gyors egy­másutánban kétszer is időt kért a játszma végéhez közeledve. Mi­kor aztán már Vargánéék is kezd­ték elhinni, a városmajoriak saját otthonukban sem le- győzhetetlenek, lan­kadt a figyelmük, s úgymond négy ki nem kényszerített hiba miatt elbukták a játszmát. Ez aztán annyira összetörte a herényi társaságot, hogy a záró felvonás­ban már nem tudott különösebben ko­moly ellenállást ki­fejteni a végleg meg­nyugodott BSE ellen. A Jászberény leg­közelebb október 14-én, vasárnap 17.00 órakor a Vasas Óbuda Budai Tégla együt­tesét fogadja a Bercsényi sport- csarnokban. Kasziba István: - Két rendkívül feszülten játszó csapat küzdelmé­ből az első és második játszmában mutatott jobb végjátékunkkal ke­rültünk ki győztesen. Deme Gábor: — Nagyobb kon­centrációval az első két szett alapján akár meglepetést is okozhattunk volna. igeleii Bóta Enikő volt a Jászberény legjobbja, 15 pontot szerzett csapatának, fotó: barát Férfi vízilabda OB I., 2.FORDULÓ Damjanich uszoda, 200 n. v.: ifj. Juhász, Székely SZVSC: Sűrű—Mohi, Lukács 1, Boros, Hidasi, Balogh 1, Krasznai B. 1. Csere: Körmendi 1, Balog, Krasznai G., Süveges 1, Orosz T„ Fazekas, Ignácz (kapus). Edző: Urbán Lajos.