Új Néplap, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-15 / 241. szám

Újabb fölényes győzelem Mól Szolnok-Debreceni Vadkakasok 77-57 (19-11, 24-7, 14-23, 20-16) A sikerhez sokkal több kell Nyírség Spartacus-Szolnoki MÁV Neusiedler 3-2 (1-0) ncs Gobbra) ismét jól irányította csapatát fotó: mészáros tóttá a régi rendet, vagyis a 25 pontos, tekintélyes különbséget. Innentől formasággá vált az alföldi csapatok csatája. A lefújást követően sorozatban negyedik győ­zelmét könyvelhette el a molos gárda, míg a Vad­kakasok harmadik vereségüket szenvedtek el. A következő fordulóban szombaton Szombathe­lyen szerepelnek a piros-feketék. Goran Miljkovics: - Elég jól játszottunk, ám nehéz volt végig tartani a ritmust a jó erőkből ál­ló Debrecennel szemben. Nagy Zoltán: — Az első félidőben pontszegény támadó játékot produkáltunk, és ez eldöntötte a találkozó sorsát. Később felzárkóztunk és ez mu­tatta csapatom tartását. További eredmények: Körmend—Szedeák 71-57, Atomerőmű SE-Dombóvár 96-52, Fal- co KC—Nyíregyháza 104-88, Albacomp—ZTE 105-68. __________________________________________________________(VÉCÉÉ) Férfi kosárlabda NB I., A-CSOPORT, 4. FORDULÓ Olaj-csarnok, 1500 n„ v.: Szabó IV. Gy„ Ki­rály. Mól Szolnok: MALJKOVICS10, Mérész Cs. 4, Vukicsevics 11/3, LAPOV 19, OROSZ 13. Csere: CZICZÁS 11/3, Trepák 7, Pavlovics 2. Edző: Goran Miljkovics. Debrecen: Ádám, Halm 10, RIDL 17/3, RUCKER 15, Gémes 10/3. Csere: Lakatos 3, Csaplár-Nagy A., Takács E., Bacsa, Tóth G. 2. Edző: Nagy Zoltán. Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-5,15. p.: 28-11,25. p.: 51-27,35. p.: 65-48,38. p.: 75-50. Az elején még felváltva potyogtak a pon­tok, a molosok részéről Orosz és Lapov, míg a hajdúságiaktól Rucker és Halm volt rendre eredményes. Az első negyed dere­kán azonban nagyobb sebességre kapcsol­tak a szolnokiak, akik valóságos pontesőt zúdítottak vendégeikre. Lapov és Orosz, majd Trepák is felügyelte a palánkok kör­nyékét, míg a mezőnyemberek nem ismer­tek elveszett labdát, tetszés szerint szerez­te ekkor pontjait a hazai legénység. A ko­sarak mellett a védekezésről sem felejtkez­tek el a piros-feketék, hiszen a második ne­gyedben mindössze hét pontot engedé­lyeztek ellenfelüknek, ami nem akármi­lyen teljesítmény a mai kosárlabdában. Agresszívebb védőjátékkal kezdte a harmadik negyedet a 25 pontos hátrányban lévő vendégse­reg, mivel ebbe jó néhány szabálytalanság is be­csúszott, sorozatban dobhatta a büntetőket a szolnoki csapat. Igaz, ezeknek a felét elhibázták játékosaik. Cziczásék nem tudták megismételni első félidőbeli sziporkázásukat, nem koncentrál­tak eléggé, mint ahogy lenni szokott, ellenfelük vérszemet kapott. A jól küzdő hajdúságiak Ridl vezérletével jócskán faragtak hátrányukból, s 9 ponttal megnyerték a harmadik negyedet. A zá­ró játékrész elején ismét precíz kosárlabdát pro­dukált a Mól, mellyel pillanatok alatt visszaállí­Pihenőre tér a vándorcirkusz Autósport Forma—1 Hazai idő szerint vasárnap délelőtt befejeződött a Forma 1-es bajnokság, amely az idén 17 fordulóból állt. A négyszeres világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) nyerte a 2001-es Forma-l-es soro­zat utolsó futamát, a szuzukai Ja­pán Nagydíjat. Mögötte a kolum­biai Juan-Pablo Montoya (BMW- Williams) és a skót David Coul­thard (West-McLaren-Mercedes) következett. A Forma— 1-es világ- bajnokság végeredménye: Pilóták: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 123 pont, 2. Coulthard (skót, West-McLaren­Mercedes) 65, 3. Barrichello (brazil, Ferrari) 56, 4. R. Schu­macher (német, BMW-Willi- ams) 49, 5. Häkkinen (finn, West-McLaren-Mercedes) 37, 6. Montoya (kolumbiai, BMW-Wil- liams) 31. Konstruktőrök: 1. Ferrari 179, 2. West-McLaren-Mercedes 102, 3. BMW-Williams 80. ■ A Pécs ellen nem volt ellenszer Szolnoki MÁV-Coop SE-MiZo-PVSK 34-65 (11-18, 8-14, 12-21, 3-12) NŐI KOSÁRLABDA NB I., A-CSOPORT, 1. FORDULÓ Olaj-csarnok, 600 n„ v.: Hegedűs, Jobbágy. MÁV-Coop: NÉMETH 6/6, Csontos, Szőke 4, FARMER 10/3, Perovics 6. Csere: Hege­dűs, Bujdosó 2, Owens, Berkó 6/6, Szabó. Edző: Palkovits Ta­más. PVSK: IVÁNY1 7, Csák 7, KÁ­ROLYI 11/9, KELLER 8, TUVICS 15. Csere: Újvári 4, Delmis 3/3, Pechova 3, Kalmár Nagy 7, Burgmann. Edző: Rátgéber László. Az eredmény alakulása. 5. p.: 3-11, 15. p.: 16-22, 25. p.: 27-44, 35. p.: 31-57. Bajnai Gábor, a MÁV Rt. vezér­igazgató-helyettese végezte el az első feldobást a vasutas csapatok mérkőzésén. Tuvics dobta az évad első kosarát, amit Csák egy jó büntetővel toldott meg, mind­ezt Németh egy remekbe szabott, távoli dobással egyenlítette ki. Ekkor és utoljára volt egyenlő a felek közötti állás. A hazaiak a ta­valyi évadhoz képest vadonatúj kezdő ötöse meglehetősen idege­sen kosárlabdázott. Különösen támadásban tűntek tanácstalan­nak a vendéglátók, ami mondjuk nem csoda, hiszen a PVSK Euró­pa egyik legjobban védekező hölgykoszorúja. Mindezt alátá­masztja, hogy a szolnokiak mind­össze 19 alkalommal kísérletez­hettek dobással, míg a vendégek 39-szer tehették meg ugyanezt 20 percen keresztül. A lepattanókat is sokkal jobban szedték Tuvi- csék, ebben 23-7-et regisztrálhat­tak javukra az első két negyed­ben. Pedig a hazaiak sem véde­keztek rosszul, ám a kétes hely­zetekben rendre a PVSK javára ítéltek a bírók. A térfélcserét követően pont­erősebben játszottak Károlyiék és egy 11-0-s rohammal végképp döntésre vitték a dolgot. A folyta­tásban agresszív védekezésük­nek köszönhetően mindössze 3 pontot kaptak a pécsiek. A konti­nens legjobb csapata ellen ennyi­re futotta a szolnokiaknak. Szerdán este fél hatkor az Olaj­csarnokban a jugoszláv bajnok Hemofarm Vrsac csapatát fogad­ják a cooposok a Ronchetti-kupa mérkőzésen. Palkovits Tamás: — A mai játé­kot inkább hívják pankrációnak mint kosárlabdának. Ebben a j műfajban mi gyengének méret- j tünk meg. Rátgéber László: — Nagyon ko­molyan vettük a mérkőzést. A vé­dekezés, amit eddig gyakorol­tunk az rendben volt. Támadás­ban azonban még nagyon-na- gyon sokat kell fejlődnünk, iv.cs.) Labdarúgás NB l/B 12.FORDULÓ Nyíregyháza, 1000 n., v.: Megye­bíró (6) (Hrabovszki, Medovársz- ky) Nyíregyháza: Téglási 6 - Laka­tos 5, Balogh Z. 6, Kocsis M. 6, Karkusz 5 - Turóczi 7, Szatke 6, Laskai 6, Hleba 5 (Gubacsi a 61) - Csernijenko 4 (Fórián a 46.), Bárdi 7 (Kondora a 65.). Edző: Sándor István. Szolnok: Rézsó 7 - Gelbman 4, Csábi 6, Balogh P. 5 - Sinkó 5, Gradinariu 5, Novák 6, Pelles 5 (Bány a 71.), Romanek 4 (Ivitz a 71.) - Fedor 6, Kotula 4 (Németh 5, a 46.). Edző: Csábi József. Gólszerzők: Bárdi a 20., 62., Fedor 51., Turóczi 67., Novák 89. (11-esből) percben. Sárga lap: Szatke 37., Csábi 39., Hleba 57., Novák 69., Gelb­man 70. 20. perc: Karkusz bal oldali be­adásába Rézsó csak beleütni tu­dott, a túlsó oldalra szállt labdát Turóczi az alapvonalról vissza- kanyarította középre, majd Bár­di 10 méterről a hálóba pörgette, 1-0. 51. perc: Csábi jobb oldali, ha­talmas bedobása Balogh Z. fején megcsúszott, a szemfüles Fedor pedig 6 méterről fejelte a „lecsor- gó” labdát a hálóba, 1-1. 62. perc: Turóczi balról csavar­ta kapu elé szabadrúgásból a lab­dát, ott Bárdi 5 méterről tisztán fejelhetett a léc alá, 2-1. 67. perc: Gubacsi a félvonalról szöktette Turóczit, a szabolcsi középpályás szabadon vihette befejezésig a labdát, az egész bal oldali védelmet maga mögött hagyva könnyedén passzolt Ré­zsó mellett a gólvonalon túlra, 3-1. 89. perc: Karkusz a 16-os jobb oldali vonalának közelében ért­hetetlenül fellökte a kapunak háttal cselező Némethet, a bün­tetőből Novák vágta nagy erővel a kapu bal oldalába a labdát, 3-2. Bárdi már a középkezdést kö­vetően megijesztette a vendég- csapatot, amely jelzésértékűnek fogta fel a csatár korai gólhely­zetét. Csábi vezetésével feljebb tolta védővonalát a Tisza-parti gárda, de miután a középpályá­sok lassan játszották át a közép­ső harmadot, időt engedtek Ko­csisnak és Karkusznak arra, hogy Fedort illetve Kotulát köny- nyebben lefedezzék. Bárdi újabb ziccerénél-közeli fejesből - a vé­delem bal oldala „csődölt”, sze­rencsére Rézsó ekkor még bra­vúrral mentette a helyzetet, el­lenben a 20. percben már zörgött a hálója. Csábi megint lépett, pontosabban futott, hosszú lab­davezetésekkel próbálta segíteni középpályás társait, közülük No­vák és Pelles játéka tűnt csak el­fogadhatónak a támadásoknál, míg a védekezésben Romanek és Turóczi párbaját rendre a jóval fi­atalabb hazai fiú nyerte. Fordu­lás után Gelbman alakítását (lyu­kat rúgott a 11-es ponton) sike­rült megúszni büntetlenül, ami azért fontos, mert két perc múlva egalizált a Neusiedler. Ez a mo­mentum akár fordulópont is le­hetett volna, ha nem jön a máso­dik, majd a harmadik hazai gól. Érdekes módon ekkor higgadt le teljes mértékben a MÁV, szinte kapujához szegezte ellenfelét, megvolt a lehetősége még a győ­zelemre is, ám Gelbman, Gradi­nariu és Fedor ordító helyzetei azért sem járhattak eredmény­nyel, amiért ez a csapat nincs az élmezőnyben: egyszerűen nem nyerő típusú. Megyebíró játékvezető nagyon könnyen bedőlt a műeséseknek és a szándékos kezezéseknek mind a két oldalon. Sándor István: — Nehezen tudtunk talpra állni, de hogy az sikerült, azt bizonyítja, hogy minden játékosomnak van em­beri tartása. Valamennyiüknek gratulálok az eredményhez. Csábi József: — Egy hét alatt ez a harmadik tétmérkőzésünk, amelyen jól küzdöttünk ugyan, de abban, hogy nem sikerült győznünk vagy pontot szerez­nünk, a játékvezetők tevékeny­sége is közrejátszott. NÉDER ISTVÁN Védekezésből elégtelen Szolnoki VSC-Kontavill-Szentes 5-12 (2-2, 1-4, 1-3, 1-3) Hírek röviden ÖKÖLVÍVÁS. Az amerikai Mike Tyson 6 menetben győ­zött a dán Brian Nielsen ellen a Koppenhágában megrendezett profi ökölvívó mérkőzésen. A nehézsúly egykori világbajnoka könnyedén nyert a barcelonai olimpia plusz 91 kg-os bronzér­mese ellen. MOTORSPORT. Talmácsi Gá­bor (Racing Service) 28. lett a 125 kcm-esek között a gyorsa­sági motoros világbajnokság 14. futamán, az Ausztrál Nagydí­jon, de összetettben továbbra is 18. A versenyt a japán Ui Joucsi (Derbi) nyerte, míg a pontver­senyben a San Marinó-i Manuel Poggiali (Gilera) vezet. A 250 kcm-eseknél a japán Kató Daidzsiro (Honda) győzött, s előnyét 29 pontra növelte honfi­társával, Harada Tecujával (Ap- rilia) szemben. JÉGKORONG. Három győze­lem után első vereségét szen­vedte el Szuper Levente jégko­rongcsapata, az AHL-ben sze­replő Saint John Flames. A ven­dég Quebec Citadelles csatára, Francia Belanger az első har­madban kétszer is túl járt a ma­gyar kapus eszén. Szuper ösz- szesen 16 lövésből csak 13-szor tudott hárítani. Saint John Fla- mes-Quebec Citadelles 1-3. LABDARÚGÁS. A sikertelen világbajnoki selejtezők után le­mondott posztjáról Eduard Ma- lofejev, a fehérorosz labdarúgó­válogatott szövetségi kapitánya. Az együttes Lengyelország és Ukrajna mögött a harmadik he­lyet szerezte meg az európai 5. csoportban, így még a „pótvizs­gára” sem jutott el. Az 59 éves szakvezető az Ukrajnában légi­óskodó két játékosát, Belkevi- cset és Hackevicset is okolja a kudarcért. ■ Vízilabda OB I. 3. forduló Damjanich uszoda, 200 n., v.: Szentgyörgyi, Székely. SZVSC: Ignácz-Balog Z. 1, Mohi, Lukács, Boros, Hidasi, Ba­logh Z. 2. Csere: Körmendi, Krasznai G., Süveges 1, Fazekas 1, Sűrű (kapus). Edző: UrbánLa­jos. Szentes: Horváth—BERKI 2, PELLE 3, Csörgő, Kis I. 2, Kame- neckij, Szénászky. Csere: Somo­gyi 1, Biltsik, Juhász 2, Szabó N. 1, Dallos, Hyc 1, Végh (kapus). Edző: Kádár József. Emberelőny: 11/3, ill. 9/3 Négyméteres: — ill., 1/1 Kipontozódott: Hidasi a 6., Kameneckij a 21., Balogh Z. a 25., Szénászky a 26. percben. Pellei és Balogh Z. felváltva do­bálták a gólokat az első játék­részben, a folytatásban azonban az erőteljesebben, ezáltal hasz­nosabban védekező vendégek negyedenként csupán egy-egy gólt engedélyeztek az ember­előnyben is vérszegényen tá- madgató hazaiaknak. Mind eközben a szintén szerény ké­pességű szentesi kezek rendre megtalálták a rést a szolnoki há­ló felé, melynek nagy különbsé­gű, de megérdemelt Kontavill- győzelem lett az eredménye. Urbán Lajos: - Többek között ez a sportág is olyan, amelyet edzés nélkül nem lehet művelni. Kádár József: — Jó védekezé­sünknek köszönhető a győze­lem a lelkes szolnokiakkal szemben. M.G. Balog Zoltán kiemelkedik a vízből és megszerzi egyetlen találatát foto: bogány