Új Néplap, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-09 / 236. szám

2001. Október 9., kedd 11. OLDAL SPORT Befejezték a próbát, jöhet az előadás Könnyen szaladt velük a szekér Göd—Túrkeve Kevehús VSE 18-23 (9-10) NŐI KOSÁRLABDA A napokban Újvidékre láto­gatott a MÁV-Coop hölgyko­szorúja, ahol egy hármas tornán vettek részt. A mér­kőzéssorozatot két győze­lemmel és egy vereséggel zárták. Első ellenfelük a bolgár bajnok Akademik Plovdiv együttese volt, amelyik nem kevesebb, mint öt idegenlégióst küldött csatasorba a tornán. A nyitó összecsapáson az utazástól fáradtan és megilletődötten kezdtek a szolnoki­ak, a bolgárok pedig 20 pontos előnyt sze­reztek az első két ne­gyedben. A folyta­tásban valamelyest összekapta magát a szolnoki csapat, an­nak ellenére, hogy az új-zélandi center, Gi­na Farmer már a 21. percben kipontozó­dott, nem nőtt a kü­lönbség a felek között, hanem eggyel csökkent, de a bolgárok biztos győzelmét nem fenyegette veszély, 66-85. A folytatásban a házigazda Duna-partiakkal két­szer is összemérték erejüket a szolnokiak. Az első összecsapá­son 78-71 lett a mieink javára, kö­zülük Farmer 19, Szőke 19/9, míg Hegedűs 13 ponttal iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. A torna zárása­ként ismét a Vojvodinával talál­koztak a cooposok, soraikból leg­inkább Szőke Ildikó tett ki magá­ért, aki hibátlanul dobott 17/9 pontot. Társai közül Csontos 18, Perovics 17, Farmer és Szabó 12 j ponttal, míg Hegedűs pedig 11 ponttal járult hozzá a biztos 115- 81-es szolnoki győzelemhez.- Kár, hogy a bolgárok ellen megilletődötten játszottunk, mert ez a találkozó sokkal szoro­sabbra is végződhetett volna — kezdte Palkovits Tamás. - A Voj­vodina ellen már javítottunk, voltak biztató je- j lek játékunkban. Most már nem le­het kísérletezni, hiszen szombaton kezdődik a baj­nokság, ráadásul Európa egyik leg­erősebb csapata, a MiZo-PVSK láto­gat hozzánk. Sze­retnénk tisztessé­gesen helytállni a válogatottakkal te­litűzdelt pécsiek­kel szemben. A folytatás sem lesz könnyű, hiszen jövő szer­dán történetünk során először kilépünk a nemzetközi porond­ra, Ronchetti-kupa mérkőzésen a jugoszláv bajnok Hemofarm Vrsac csapatát fogadjuk. Volt szerencsém őket látni a napok­ban, mondhatom jó szerkezetű, j remek együttesről van szó. VÉCSÉ Gina Farmer, a szolnokiak centere Női és férfi kézilabda NB l/B Göd, 200 néző, vezette: Hargitai, Király. TVSE: FLICK - KÁNYA 6, JÁNICS 10/3, Tokács, Horváth Á. 2, Horváth B. 2, Szőké- né 3. Csere: Takács, Hodosi, Ducza. Edző: Ajtony Ákos. Kiállítás: 2, ill, 8 perc. Hétméteres: 7/5, ill. 3/3. Az első félidőben kissé visszafogottan ját­szott a vendégcsapat, az ellenfél ismereté­nek hiánya óvatossá tette a lányokat. Fordu­lás után aztán hamar nyomatékosították győzelmi szándékukat a keviek, akik nagy­szerű védekezéssel — élen Flick kapussal- és érett támadásvezetésekkel végig vezetve szerezték meg harmadik győzelmüket. Ajtony Ákos: - Kellő önbizalommal és megfelelő hittel játszottak a lányok, ezért a megérdemelt győzelem sem maradhatott el. / Jászberényi TKF-Bőcs 21-21 (14-14) Jászberény, 300 néző, vezette: Gólya, Mol­nár. JTKF DSE: Hubai - SASS 4, Erős 3, VICZI- ÁN 4, Kisztóf 6/3, Pesti, Pénzes 4. Csere: HANG (kapus), Brecska B., Szűcs. Edző: Ugrin György. Kiállítás: 6, ill. 4 perc. Hétméteres: 3/3, ill. 8/5. Szoros küzdelem jellemezte az első fél­időt, ám a szüneti utáni szakaszban 19-16- ra elhúzott a jászsági együttes. Sajnos a haj­rában hatszor dobhatott büntetőt a borsodi csapat, így a döntetlennél nem jutott több a pályaválasztónak. Ugrin György: - Nagyszerűen küzdöttek játékosaim, csak az a baj, hogy a végén el­pártolt mellőlük a szerencse. FÉRFIAK Tiszaföldvár—Nyíregyháza 32-30 (13-17) Homoki Sportcsarnok, 600 né­ző, vezette: Horváth, Németh. Tiszaföldvár: OROSS — TÓTH 13/7, NAGY 4, Danku S. 3, Sustyák 3, Horváth 2, BERKÓ 6. Csere: SIMÓ (ka­pus), SIPOS A., Szőke 1, Si- vák, Danku Cs., Szollár. Edző: Bán Tibor. Kiállítás: 16 ill. 16 perc. Hétméteres: 8/7, ill. 4/4. Hullámzó játékkal kezdő­dött a rangadó. Az első per­cekben a vendégek szereztek 2-6-os vezetést, innen a föld­váriak fordítottak 9-6-ra, ám a félidő hajrája megint a nyír­ségieké volt. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, és a 36. percben már nyolc góllal vezettek. A Földvár azon­ban nem adta fel, és az 53. percben ki­egyenlítette hátrányát, 27-27. A hajrában nagy harc indult a győzelemért, Berkó, Tóth, valamint Nagy látványos góljaival a hazaiak kerültek ki győztesen a kimondot­tan jó színvonalú és izgalmas rangadóból. Bán Tibor: - Hatalmas csatában győz­tünk, ez a találkozó a sportág jó propagan­dája volt. Köszönjük közönségünk fergete­ges biztatását. Molnár Sped AKC Újkígyós-Csaba KC 33-31 (18-16) Abony, 500 néző, vezette: Kerek, Wohner. Abony: Tajthy - SZABÓ 5, SZLOSKA 6, Rigó 1, Patocskai 2, Meleg 5, BÁRÁNY N. 4. Csere: Récsi (kapus), Faragó, MAGYAR 10. Edző: Katona Sándor. Legjobb összeállításukban álltak fel az abonyiak, akik már a kezdésnél magukhoz vették az irányítást és a vezetést. Támadás­ban szép gólokat lőttek, sajnos védekezés­ben is igen „eredményesek” voltak. A má­sodik félidőben is szellősen védekeztek a hazaiak, ezért nem tudtak nagyobb előnyt szerezni, de győzelmük nem forgott ve­szélyben. Katona Sándor: - A mérkőzés előtt fi­gyelmeztettem a fiúkat, hogy az első hazai mérkőzés mindig nehéz. Fogunk mi jobban is játszani. Küzdőszellemből is jelesre vizsgázott a túrkevei együttes (képünkön Ducza) minden tagja fotói csabai Új baseballrekord: 86,3 százalék San Franciscóban nyolcvanegy (!) éves rekordot döntött meg Barry Bonds, az amerikai profi baseball-ligában (MLB) szerep­lő San Francisco Giants nagy­szerű játékosa. Bonds ugyanis elérte a 86,3 százalékos ütőtel­jesítményt. A korábbi rekorder, Babe Ruth 1920-ban a felé érke­ző labdák 84,7 százalékát talál­ta el. b Fischer búcsúpartija Kajak-kenu 32 eredetileg szeptember 15-re---------------------------------------------- tervezett ünnepséget. A huszon­A legújabb tervek szerint no- hétszeres világbajnok, 39 éves vember 10-én rendezik meg a rekorder, Birgit Fischer á tavalyi németországi Mannheimben sydneyi ötkarikás játékok után Birgit Fischer hivatalos búcsú- jelentette be hivatalosan is visz- partiját. A kajak-kenu sportág szavonulási szándékát, az idén hétszeres olimpiai bajnoka, a vi- február óta a német utánpótlás- lágklasszis német kajakos koráb- válogatott edzőjeként dolgozik a ban az amerikai terrortámadás- szövetség alkalmazottjaként, okra való tekintettel halasztotta el __________________________1 Si keres lovasnapok a Kunságban Karcag A hét végén megtartott VIII. lovasnapokra a megye több településéről érkeztek részt­vevők, az önkormányzat, a városgondnokság, a Karcagi Kunlovarda és a Karcagi Lo­vas Egyesület, mint rende­zők meghívására. Páros akadályhajtás, pónifogatok versenye és vadászhajtás volt a szombati program. Az indulók között karcagi, kunhegyesi, ken­deres!, kisújszállási, füzesgyar­mati, tószegi, mezőberényi fogat is volt, akik a dr. Babochay György és dr. Molnár Marianna vezette zsűri előtt mutatták meg tudomá­nyukat. A kettes fogatok akadályhajtá­sát a füzesgyarmati Bak János nyerte, Kóré Lajos (Kisújszállás) és Tamás Károly (Tószeg) előtt. A pónifogatok versenyében a Karcagi Kunlovarda színeiben in­duló Huszti János bizonyult a legjobbnak, második ifj. Nagy Kálmán (Kunhegyes), harmadik Bukovszky Sándor (Karcagi Kun- lovarda). A vadászhajtásban szintén Bak János (Füzesgyarmat) győzött, Kóré Lajost (Kisújszállás) és Hu­szár Lénárdot (Füzesgyarmat) megelőzve. Vasárnap díjugrató versenyeket tartottak, a számok között lovasjáték, csikósbemu­tató szórakoztatta a nagyérde­műt. _______________________________(DARÓCZII . . A képen Szilágyi Lajos, kisújszállási alpolgármester a fogatával Hírek röviden TENISZ. A moszkvai férfi tor­nán sorozatban ötödik alkalom­mal győztes Jevgenyij Kafelnyi- kov felajánlotta 119 842 dollá­ros pénzdíját a csütörtöki oroszországi repülőgép-szeren­csétlenségben elhunytak hoz­zátartozóinak. - Tisztában va­gyok vele, hogy nem tudom el­feledtetni a tragédiát, de ezzel az adománnyal szeretnék vala­melyest segíteni a családtagok­nak - mondta az orosz klasszis a verseny után. A női páros i döntőjében: Hingis, Kurnyikova (svájci, orosz, 2.)-Gyementyi- i jeva, Krasznoruckaja (orosz) ; 7:6,6:3. EVEZÉS. A házigazda Német­ország nyolcasa nyerte a Kieli- csatornán rendezett férfi eve­zősversenyt. A rendhagyó re­gattán 100 ezer néző előtt 12,6 km-t kellett teljesíteniük az in­dulóknak. KÉZILABDA. A ViborgHK nyerte meg a női kézüabda eu­rópai Szuper Kupát. Az Aarhus-' ban rendezett torna döntőjében a dán együttes egy góllal bizo­nyult jobbnak ulaán ellenfelé­nél. A döntőben: Viborg HK (dán)—Motor Zaporozsje (uk­rán) 23-22 (12-10), a harmadik helyért: Krim NR Ljubljana (szlovén)-Nordstrand 2000 Oslo (norvég) 34-21 (16-11). KERÉKPÁR. A francia Richard Virenque nyerte a kerékpáros Világkupa-sorozat 9. versenyét, a Párizs és Tours közötti 254 km-es viadalt. Végeredmény: 1. Virenque (francia) 6:58:32 óra, 2. Freire (spanyol) 2 mp hát­rány, 3. Zabel (német) azonos idővel. A VK állása az utolsó vi­adal előtt: 1. Dekker (holland) 318 pont, 2. Zabel 250,3. Vain- steins (lett) 229. JÉGKORONG. Az észak-ame­rikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi fordulójának ered­ményei: New York Rangers- Buffalo Sabres 5-4, Tampa Bay Lightning-Florida Panthers 0- 5, Carolina Hurricanes—Dallas Stars 3-0, Los Angeles Kings- Minnesota Wild 3-4. a Henin és Szeles javított Mandula és Kati Kis az első százban Tenisz A belga Justine Henin - annak ellenére, hogy már a 2. forduló­ban kiesett a moszkvai, 1,15 mil­lió dollár összdíjazású tornán - egy helyet előrelépett a női teni­szezők világranglistáján, s jelen­leg a hetedik. A 170 ezres tokiói versenyen diadalmaskodó amerikai Szeles Mónika is javított egy héttel ez­előtti pozícióján, honfitársa, Se­rena Williams viszont két helyet visszacsúszott. Az élen tovább­ra is a svájci Martina Hingis áll az amerikai Jennifer Capriati és Lindsay Davenport előtt. WTA-világranglista (zárójel­ben az egy héttel korábbi pozí­ció): 1. (1.) Hingis (svájci) 5100 pont, 2. (2.) Capriati (ameri­kai) 4984, 3. (3.) Davenport (amerikai) 4345,4. (4.) V. Wil­liams (amerikai) 4333, 5. (5.) Clijsters (belga) 3280, 6. (6.) Mauresmo (francia) 2842,7. (8.) Henin (belga) 2704, 8. (9.) Szeles (amerikai) 2508, 9. (7.) S. Williams (amerikai) 2501, 10. (11.) Dokic (jugoszláv) 2347,11. (10.) Tauziat (francia) 2089, 12. (12.) Shaughnessy (amerikai) 1905, 13. (13.) Gye- mentyijeva (orosz) 1876, 14. (17.) Farina-Elia (olasz) 1685, 15. (15.) Testűd (francia) 1591, 16. (16.) Maleeva (bolgár) 1585, ...70. (69.) Mandula Petra 509.50, ...73. (73.) Kuti Kis Ri­ta 493, ...116, (107.) Gubacsi Zsófia 341, ...117. (114.) Kapros Anikó 334,.50, ...159. 170.) Ma- rosi-Aracama Katalin 200....182. (180.) Nagy Kyra 166.50 ...186. (181.) Hegedűs Adrienn 162. Lassan összeáll a mezőny Labdarúgás, vb-selejtezők 4. csoport: Macedónia-Szlová- kia 20-5 (0-1), gólszerző: Reyter (27.), Dzurik (57.), Németh (72.), Pinte (81.), Oravec (90.) Az már korábban eldőlt, hogy a veretlen Svédország utazhat a vb-re, Törökország pótselejtezőt játszik a 7. csoport másodikjával (Izrael vagy Ausztria). Végeredmény: 1. Svédország 26 pont (vb-résztvevő), 2. Tö­rökország 21,3. Szlovákia 17,4. Macedónia 7, 5. Moldova 6, 6. Azerbajdzsán 5. 7. csoport: Bosznia-Hercego- vina-Liechtenstein 5-0 (2-0), gólszerzők: Konjic (34.), Baljic (45., 80., mindkettő 11-esből), Sabic (70.), Dodik (83.) CONCACAF-zóna: Egyesült Államok-Jamaica 2-1 (1-1), gólszerző: Moore (4., 81., utób­bi 11-esből), illetve Lawrence (14.) Honduras—Trinidad és Toba­go 0-1 (0-0), gólszerző: John (60.), Costa Rica-Mexikó 0-0. Az állás: 1. Costa Rica 20 pont (vb-résztvevő), 2. Egyesült Ál­lamok 16 (vb-résztvevő), 3. Me­xikó 14 (13-9), 4. Honduras 14 (17-14), 5. Jamaica 8, 6. Trini­dad és Tobago 4. Az utolsó fordulót november 11-én rendezik. A párosítás: Mexikó - Honduras, Jamaica— Costa Rica, Trinidad és Toba- go-Egyesült Államok. Dél-amerikai csoport: Brazí- lia—Chile 2-0 (0-0), gólszerző: Edilson (53.), Rivaldo (63.) Uruguay-Kolumbia 1-1 (1-0), gólszerző: Magallanes (34., 11- esből), illetve Valentierra (67.) Paraguay-Argentína 2-2 (0-0), gólszerzők: Chilavert (51. bün­tetőből), Morinigo (70), illetve Pochettino (66.), Batistuta (73) Az állás: 1. Argentína 38 pont/15 mérkőzés (már vb- résztvevő), 2. Paraguay 29/15 (26-14), 3. Ecuador 29/16 (22- 19), 4. Brazília27/16 (27-14), 5. Uruguay 25/16 (17-11), 6. Ko­lumbia 21/16, 7. Peru 15/15, 8. Bolívia 14/16, 9. Venezuela 13/16,10. Chile 11/16.