Új Néplap, 2001. szeptember (12. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-03 / 205. szám

M'S 2001. Szeptember 3., hétfő SPORT 13. OLDAL t Sereghajtónál vesztett az éllovas Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 3. forduló Mezőtúr-Újszász 0-0 Mezőtúr, 250 n„ v.: Alberti. Mezőtúr: Darvasi - Tóthi., Múzsái, Bodó (SőrésZs.), Szőke, Kiss A. (Túri), NagyC,., SőrésL., Karsai (Barta), Kállai, B. TóthA. Edző: Csanálosi Miklós. Újszász: Szaszkó - Bognár, Pomázi, Major, Konka, Boros, Bálint, Szűcs (Szarvák), Szőnyi, Szilvási (Szentpéteri), Katona. Edző: Szil- vási Ferenc. Váltakozó iramú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Bár a mezőtúriaknak több lehetőségük volt a gólszerzésre, a vendé­geknek nagyobb helyzeteik akadtak, ám végül egyik csapat sem tu­dott a kapuba találni. Jók: Szőke, Tóth István, ill. Boros, Konka. Csanálosi Miklós: - Mind a két csapatnak volt lehetősége a győ­zelemre, így igazságosnak tartom a döntetlent. Szilvási Ferenc: — Igazságos döntetlen született, mert egyik csa­pat sem tudott gólt rúgni. Ifi: 4-3 BARTA TIBOR Kunhegyes-Törökszentmiklós 3-1 (2-1) Kunhegyes, 350 n„ v.: Tóth S. Kunhegyes: Láng - Sós, Csub- ra, Varga Zs. II., Varga Zs. L, Rentai, Szabó, Gál, Varga J., Al­bert, Trencsényi (Nagy Cs.). Edző: Varga János. Törökszentmiklós: Kozák - Csatári, Bakos (Görög), Rimóczi Z., Orbán (Erdei), Molnár, Ki­nyik, Papp, Lóié, Barabás, Rimó­czi Cs. Edző: Szecsei József. Gólszerzők: Albert (43.), Rentai (44.), Gál (70.), ül. Barabás (14.) Remek időben, szépszámú kö­zönség előtt került sor a mérkő­zésre. A bajnokesélyesnek számí­tó Törökszentmiklós gyors gólt ért el, ám a félidő hajrájában nem­csak egyenlíteni, hanem fordítani is tudtak a házigazdák. Szünet után kiegyenlítődött a játék, az újonc hazaiak fokozatosan fö­lénybe kerültek és a látottak alap­ján megérdemelten győztek. Jók: Gál vezérletével az egész csapat, ill. Rimóczi Z., Papp. Varga János: - Ma nemcsak lelkesedtünk, «hanem játszot­tunk is. Szecsei József: - A jövőben ilyen hibákat nem szabad véte­nünk. Ifi: 0-5 SZABÓ GÁBOR Jászapáti- Tószeg 1-3 (1-2) Jászapáti, 350 n„ v.: Török. Jászapáti: Tajti J. - Horváth, Donkó, Madarasi, Bamucz (Tóth Z.), UrbánA., Németh, Szabó Z., Tajti M. (Kocza), Szabó D., Bo- bák. Edző: Birkás Ferenc Tószeg: Szikom - Földi, Retkes L, Orosz, Tóth T. (Szekeres), Ma­kai (Rimóczi), Kővári, Retkes R. (Tóth Cs.), Kiss, Sós, Méri. Edző: Smidéliusz Ernő. Gólszerzők: Bobák (43.), ill. Sós (20.), Tóth T. 2 (31., 60.) A kétségtelenül jobb képességű vendégekkel szemben becsület­tel küzdő hazaiakat a vendégek kapusának kitűnő teljesítménye fosztotta meg a pontszerzéstől. Jók: Tajti J„ Horváth, Madarasi, Né­meth, Bobák, ill. Szikora, Kővári, Retkes, Sós Birkás Ferenc: - A csak nevében Tószeg rutinos játékosai révén, kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet aratott. Smidéliusz Ernő: - Kezd alakulni... Ifi: 3-1 ILLÉS PÉTER Jászfényszaru-Jánoshida 0-4 (0-1) Jászfényszaru, 100 n„ v.: Jávorsz- ki. Jászfényszam: Varga-Vaskó, Vörös, Borbély, Farkas, Pál (Ec­ker), Vidák, Vitányi (Tombor), Siku, Nagy (Horváth L), Kon- csik. Edző: Varga Tibor. Jánoshida: Répási A - Répási Z„ TóthZ., Rideg, TóthG., Gazsi (Ivony), TóthP, Berényi, Kasza, Szabó, Sándor. Edző: Mérész Jó­zsef. Gólszerzők: Tóth Z. 2 (10., 80.), Berényi (75.), Ivony (90.) A Heves megyei játékvezetők késése miatt a mérkőzés 35 per­ces csúszással kezdődött. A hidai legénység megérdemelt győzel­met aratott a gyenge napot kifogó Fényszaru ellen. Jók: Farkas, ill. a Répási Z., Tóth G., Tóth P. Varga Tibor: - A csapat lehan­goló teljesítményt nyújtott, a test-test elleni harcban továbbra is gyengék vagyunk. Mérész József: - Fegyelmezett játékunkkal még ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Ifi: 1-3 KUN JÓZSEF Besenyszög- Túrkeve 1-3 (1-2) Besenyszög, 200 n., v,: Kovács. Besenyszög: Varga - Horváth T., Nagy, Barna, Szabó, Szalai, Szabadi, Rézsó (Horváth B.), Ho- mola (Mészáros), Berényi, Fecs­ke (Lukács). Edző: Tari János Túrkeve: Tőke - Debreceni, Pa­ul, Fekete, Szerencsi, Kiss, Bodó, Varga, Petrován, Cristea, Pintér (Nagy II). Edző: Homoki Károly. Gólszerzők: Berényi (31.), ill. Petrován (8.), Varga (39.), Kiss (55.) Meddő fölényét nem tudta gó­lokra váltani az újonc, mely ez­zel harmadik vereségét szenved­te el. Jók: Barna, Horváth T., Szabó, ill. Tőkével az élen az egész csa­pat. Tari János: - Javuló játékunk­kal sem tudtuk kiszolgálni a ha­zai közönséget. Homoki Károly: - Egy szimpa­tikus csapat otthonából vittük el a három pontot, a továbbiakban sok sikert kívánok a Besenyszög együttesének. Ifi: 2-1 CSAJ BÓK FERENC A sötét mezes újonc házigazdák egyelőre pont nélkül állnak FOTÓI CSABAI KUTE-Kun FC 0-3 (0-1) Kunszentmárton, 200 n., v.: Ju­hász. Kunszentmárton: Gácsi - Apatóczki, Borsos, Varga, Ga- ráz A., Pálinkás Gy. (Garáz P.), Beregszászi (Korponai), Ku- peczki, Szabó, Határ, Imrei K. Edző: Rostás Sándor. Kun FC: Tatai - Nyolcas G. (Ollári), Gácsi, Szabó, Varga, Balogh, Hevesi-Tóth T., Her- bály, Lonca, Molnár, Nyolcas Z. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Lonca (4.), Mol­nár 2 (61., 87.) A hazai csapat nem tudta megismételni múlt heti jó telje­sítményét, hiába harcolt ki me­zőnyfölényt. A vendégek az idővel és a gólokkal is jól sáfár­kodtak, s végül magabiztos győ­zelmet arattak. Jók: Kupeczki, Apatóczki ill. Nyolcas G„ Molnár, Varga, Lonca. Rostás Sándor: - Ami eddig erősségünk volt, a lelkesedés, a megalkuvást nem tűrő játék, az most hiányzott a csapatból, de dolgozunk tovább. Szabó András: - Nagy küzde­lemben megérdemelten vittük el a három pontot. Ifi: 3-4 DOBOS PÉTER Tiszafüred-Jászkisér 4-0 (1-0) Tiszafüred, 300 n., v.: Sulyok. Tiszafüred: Gál - Nyíri, Far­kas, Hajnal, Dajka Zs., Antal, Németh (Járdán), Kecskeméti, Rózsa, Angyal, Herpai (Novák). Edző: Nagy István. Jászkisér: Agócs - Kiss, Mis- kolczi, Kövesdi (Tajti Z.), Szent­péteri (TóthN.), Pálfi, Bíró, Tóth F, Tajti K., Boros, Ládi. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Antal (20.), An­gyal (64.), Dajka Zs. 2 (79., 81.) Megyei szinten magas színvo­nalú mérkőzésen, a vizes talaj­hoz jobban alkalmazkodó haza­iak nagyobb különbséggel is győzhettek volna. A bajnoki cím­re esélyes kisériek ilyen különb­ségű veresége minden bizonnyal a forduló egyik legnagyobb meg­lepetésének számít. Jók: Dajka Zsolttal az élen az egész csapat, ill. Kiss, Szentpéte­ri. Nagy István: - Eredményes tá­madó taktikánk feledtetni kíván­ta közönségünkkel a múlt heti vereségünket. Gócza Zoltán: - Gratulálok az ellenfélnek. Ifi: 2-1 ÁBRAHÁM TAMÁS Sztáredzők változtatási javaslatai Az európai labdarúgó-sztár- edzők tudják, hogy hosszú procedúrára kell felkészül­niük, mégis előálltak ötlete­ikkel, hogy érdekesebbek, igazságosabbak legyenek a mérkőzések. Genfi eszmecseréjükön Arséne Wenger (Arsenal), Vicente del Bosque (Real Madrid), Gerard Houllier (FC Liverpool), David O’Leary (Leeds United) és Carles Rexach (FC Barcelona) is részt vett. Valamennyien egyetértettek abban, hogy a néhány szezonnal ezelőtt bevezetett „aranygól”-sza- bály igazságtalan, megfosztja a csapatokat a javítás lehetőségétől. A trénerek úgy vélik, hogy igazsá­gosabb lenne, ha visszatérnének a meghatározott ideig tartó hos­szabbításhoz, akár oly módon is, hogy az csak 15 percig tartana, s csak döntetlen esetén jönne a má­sodik negyedóra. Utána, ha kell ti­zenegyesek határoznának a győz­tesről. A szakemberek azt javasolják, hogy 18 helyett a jövőben 20 já­tékost lehessen nevezni a mérkő­zésekre, s három helyett öt csere- lehetőségük legyen a csapatok­nak. Az esetleges időhúzást elke­rülendő, kettővel csak a szünet­ben élhetnének. A trénerek sze­rint, a három sárga lap után járó automatikus, egymeccses eltiltás is igazságtalan, mert előfordul­hat, hogy valaki a legjobb 32 kö­zött gyűjt be két figyelmeztetést, majd az elődöntő visszavágóján kapott harmadik miatt lemarad a fináléról. Javaslat: bizonyos mér­kőzésszám után törölni kell az egyik sárga lapot. Genfben ismét felvetődött a nemzetközi versenynaptár mó­dosításának kérdése is. Az edzők úgy tartják, hogy a klubok érdekeit csak alig veszik figye­lembe, pedig nem a nemzeti szö­vetségek fizetik a játékosokat. Arsene Wenger elsősorban a vb- selejtezők jelenlegi, szombat­szerdai rendszerét bírálta.- Jó lenne, ha kedden lenne a második válogatott találkozó, így a labdarúgók egy napot nyerné­nek - hangoztatta. Az UEFA lelkesen fogadta az öt­leteket, de ez nem jelenti a köze­li megvalósítás lehetőségét. A fel­vetések először az európai szö­vetség illetékes testületéi elé ke­rülnek, majd a végrehajtó bizott­ság is tanulmányozza őket. Csak utána következhet a döntés. A következő forduló párosítása Szeptember 8., szombat, 15.30: Túrkeve-Kunhegyes (ifj. Agócs), Törökszentmiklós-Tiszafüred (Csányi), Tószeg-Kunszentmárton (Vas), Kun FC-Jászfényszaru (Békés megye), Jánoshida-Űjszász (Pest megye). Vasárnap, 15.30: Szászberek-Mezőtúr (Bathó), Rákócziújfalu- Besenyszög (Csongrád megye), Jászkisér-Jászapáti (Heves me­gyek____________________________________________________■ Felnőttek 1. Tószeg 3 3- • 10- 3 9 2. Túrkeve 3 2 1 ­6- 3 7 3. Tsztmiklós 3 2- 1 9- 4 6 4. Tiszafüred 3 2- 1 8- 4 6 5. Jászkisér 3 2- 1 10- 7 6 6. KUN FC 3 2- 1 7- 4 6 7.KUTE 3 2- 1 4- 5 6 8. Jánoshida 3 1 1 1 7- 4 4 9. Űjszász 3 1 1 1 5- 4 4 10. Mezőtúr 3 1 1 1 5- 5 4 11. Szászberek 3 1- 2 2- 3 3 12.Kunhegyes 3 1- 2 6-11 3 13. J.fénysz. 3 1- 2 5-10 3 14. R.újfaiu 3­1 2 5- 7 1 15. Jászapáti 3 1 2 4- 8 1 16. Besenyszög 3 - - 3 Ifjúságiak 3-14 0 1. Mezőtúr 3 3- ­18- 4 9 2. Tiszafüred 3 3- ­14- 3 9 3. Jászapáti 3 2 1 ­9- 3 7 4. Túrkeve 3 2- 1 13- 4 6 5. Jászkisér 3 2- 1 8- 3 6 6. Besenyszög 3 2- 1 9- 5 6 Újszász 3 2- 1 9- 5 6 8. Jánoshida 3 2- 1 9- 7 6 9. KUN FC 3 1 1 1 8-14 4 10. Tsztmiklós 3 1- 2 8-10 3 11.Tószeg 3 1- 2 4- 7 3 12. Szászberek 3 1- 2 6-10 3 13. R.újfaiu 3 1- 2 4-18 3 14.KUTE 3­- 3 6-12 0 15. J.fénysz. 3­- 3 2-11 0 16.Kunhegyes 3­- 3 1-12 0 Hírek röviden ATLÉTIKA. Kovács Ida győzött, a szolnoki Lajtos Márton pedig a második helyen végzett a Kla­genfurtban rendezett maratoni futóversenyen. Az osztrák város­ban Kovács harmadszor nyert, míg Lajtos szintén harmadszor lett második. Eredmények, férfi­ak: 1. Weger (német) 2:22:05 óra, 2. Lajtos Márton 2:23:23, 3. Krayska (cseh) 2:25:11. Nők: 1. Kovács Ida 2:44:37 ó, 2. Puchner (német) 2:45:35. MŰREPÜLÉS. Veres Zoltán nyerte a Siófok—Kiliti légterében rendezett kötött géposztályú mű­repülő Európa-bajnokságot. A 38 éves pilóta Extra-206-os gépével a selejtezőtől kezdve minden prog­ramban a legjobb eredményt ér­te el, és megérdemelt győzelmet aratott a 33 induló között. KÉZILABDA. A negyedik he­lyen végzett a magyar férfi juni­or kézilabda-válogatott a svájci világbajnokságon, miután a va­sárnapi bronzmérkőzésen 37- 26-ra (félidőben 17-14-re vezet­tek az északiak) kikapott Svéd­országtól. A magyar góldobók: Józsa M. 5, Székely, Buday, Iváncsik 4-4, Lengyel, Nagy L. 3-3, Tóth J. 2, Laluska 1. ■ Szászberek- Rákócziújfalu 2-1 (1-1) Szászberek, 100 n„ v.: Bathó. Szászberek: Gerhát - Juhász, Bíró, Rigó, Gyáfrás, Balogh, Fe­hér, Bezzeg (Nagy), Antal, Tóth, Sziráki. Edző: Antal Elemér. Rákócziújfalu: Szilvási - Poz- derka, Ábel, Imrei, Göncző, Csendes, Hanga, Mihályi, Mé­hest, Kollár, Mrena (Komáro­mi). Edző: Papp Lajos. Gólszerzők: Tóth Cs. (30.), Nagy Z. (86.) ill. Kollár Z. (44.) Hazai pályán, jó játékvezetés mellett született meg Szászbe­rek első idei győzelme. Jók: Tóth Cs., Sziráki, Rigó, Fehér ill. Kollár. Antal Elemér: - Nagyon ki voltunk éhezve erre a győze­lemre, amit elsősorban a fegyel­mezett játéknak köszönhetünk. Papp Lajos: - Meg kell tanul­nunk, hogy ez már megyei I. osz­tály, a ziccereket be kell rúgni. Ifi: 1-3 VASAS ZSUZSA Kisújszálláson az Újpest játszik kupameccset Labdarúgó MK Péntek este kisorsolták a labdarú­gó Magyar Kupa párosítását, a tét a legjobb 32 közé kerülés. Az él­vonalbeli csapatok közül azok, amelyek az európai kupákban in­dultak - Ferencváros, Dunaferr, Debrecen és a másodosztályú Lombard FC - csak a következő körben kapcsolódnak be a küz­delmekbe. Igaz, időközben a Debrecen kivételével valameny- nyien elbúcsúztak a nemzetközi porondtól. Jász-Nagykun-Szolnok me­gyéből az első kör után három csapat maradt állva. A legna­gyobb „halat” az NB III Mátra- csoportjában szereplő Kisújszál­lás fogta ki, mely a sokszoros magyar bajnok, lila-fehér együt­test, az Újpestet (NB I.) fogadja szeptember 19-én. A Szolnoki MÁV Neusiedler ahhoz az Akasztóhoz (megyei II. osztály) látogat, mely az NB II-be pályá­zó Békést győzte le hosszabbítás után 4-3-ra. A Törökszentmiklós éppen az­zal a BKV Előrével (NB I/B) meccsel, mely vasárnap Szolno­kon vendégeskedett bajnoki ta­lálkozón. Érdekesebb párosítások: Ko- roncó (megyei II. oszt.)-ZTE, Veszprém (NB II.)-Győr, Balas­sagyarmat (NB II.)—Kispest, Bőcs (NB II.)-Vasas, Vác (NB II.)-Videoton. A mérkőzéseket szeptember 19-én rendezik. A továbbjutás egy találkozón dől el, ha a ren­des játékidő után döntetlen az állás, akkor következik a 2x15 perces hosszabbítás, és ha még mindig nincs győztes, jönnek a tizenegyesek. Az MK-meccseken nincs aranygól.