Új Néplap, 2001. augusztus (12. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-27 / 199. szám

# 9 2001. Augusztus 27., hétfő SPORT 7. OLDAL Bomba formában a csatárok Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 2. forduló Törökszentmiklós- Besenyszög 7-1 (4-0) Törökszentmiklós, 300 n., v.: Mihálik. Törökszentmiklós: Kozák F. - Csatári QíozákM.), Bakos, Orbán, Papp - Rimóczi Z. (Kozák E.), Molnár, Kinyik, Lóié (Görög) - Ba­rabás, Rimóczi Cs. (Erdei). Edző: Szecsei József. Besenyszög: Varga (Bukta) - Horváth T„ Nagy, Barna, Lukács - Szalai (Mészáros), Rézsó, HorváthB. (Felföldi), Homola-Berényi, Fecske (Szabó). Edző: Tari János. Gólszerzők: Barabás 4 (18., 25., 71., 88.), Rimóczi Cs. (20.), Lóié (27.), Kinyik (85), ill. Berényi (48.) Az első félidőben a miklósi gárda tíz perc alatt eldöntötte a mér­kőzést, ezek után már csak a gólkülönbség volt a kérdéses. Jók: Barabás, Rimóczi Cs., Papp, Kinyik, ill. Lukács. Szecsei József: - Megfelelő hozzáállással hasonló eredményekre is képes lehet a csapa* * *. Tari János:— Az első félidőben próbáltunk lelkesedni, de gólo­kat kaptunk, a második játékrészben viszont amit mi rúgtunk, azt is elvették tőlünk. Ifi: 1-6 ____________________________________________________NAQYK. Ni ncs könnyű helyzetben az újonc besenyszögi gárda, hiszen az első két fordulóban egyből olyan ellenfelekkel találkozott, melyek kimondva-kimondatlanul idén a bajnoki címért indultak harcba. A nyitányon hazai környezetben kaptak egy négyest Jászkisértől, míg ezúttal Miklóson szaladtak bele egy kiadós vereségbe. Sok idejük nincs azonban rágódni az elmúlt 180 percen, hiszen a jövő héten meg kellene kezdeniük a pontgyűjtést, ha nem akarnak máris jelentős hát­rányba kerülni vetélytársaikkal szemben. Pedig az a meccs sem ígér­kezik könnyűnek, az élmezőnybe pályázó, tavasszal remekül szere- pelt Túrkeve látogat Besenyszögre.______________________________wji Döntetlent játszott a Bordeaux Nbmzbtközi labdarúqás Anglia ^z angol labdarúgó Premier Lea- ;ue harmadik fordulójában az Ar­énái biztosan győzte le a vendég jeicester City együttesét. Mind­két csapat 10 emberrel fejezte be i mérkőzést. Eredmények: Arsenal-Leices- er City 4-0 (2-0), gólszerzők: .jungberg (17.), Wiltord (28.), lenry (77.), Kanu (90.), kiállítva: óiéira (62.), illetve Wise (62.). llackburn Rovers-Tottenham lotsppr 2-1 (1-0), g.: Mahon (7.), )uff (71.), illetve Ziege (90.). Everton-Middlesbrough 2-0 1-0), g.: Campbell (17.), Gemmill 52.). Fulham-Derby County 0- I. Ipswich Town-Charlton 0-1 0-0), g.: Lisbie (85.). Southamp­ton-Chelsea 0-2 (0-1), g.: Has- selbaink (33.), Stanic (90.). West Ham United-Leeds United 0-0. Az élcsoport állása: 1. Everton 7 pont/3 mérkőzés (5-2), 2. Leeds United 7/3 (4-1), 3. Arsenal 6/3 (9-2),4. Bolton 6/2 (6-0), 5. Chel­sea 4/2 (3-1), 6. Manchester United 4/2: (5-4). Franciaország A Girondins Bordeaux labdarúgó- csapata - amely a Debrecen el­lenfele az UEFA-kupa első fordu­lójában - hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Auxerre csa­patával. A hazaiak szereztek ve­zetést, Pauleta 22 méteres sza­badrúgásból volt eredményes. Az Auxerre kapu előtti kavarodás után, óriási védelmi hibát kihasz­nálva, egyenlített. Eredmények: Girondins Bor­Tószeg-Tiszafüred 3-1 (1-0) Tószeg, 250 n., v.: Földi. Antal - Angyal, Dajka Zs. Edző: Jók: Orosz, Tóth, Kiss, Kővári, Tószeg: Szikora - Kővári, Ma- Nagy István. \ Makai, ill. Dajka Zs., Farkas. kai, Földi, Orosz-Kovács (Sze- Gólszerzők: Méri 2 (22., 88.), Smidéliusz Ernő: - A bemutat- keres), Retkes, Kiss, Sós - Méri Tóth (67.), ill. Kecskeméti (55.) kozó hazai mérkőzésen kissé (Falusi), Tóth (Szabó). Edző: Kiállítva: Dajka I. (83.) görcsösen, de a helyzetek alap­Smidéliusz Ernő. Rekkenő hőségben, kissé aka- ján megérdemelten győztünk. Tiszafüred: Gál - Novák, Né- dozó játékkal, egy kulturáltan Nagy István: - Megijedtünk. meth (Gacsai), Hajnal, Rózsa - játszó ellenfelet sikerült a hazai Ifi: 0-3 Farkas, Kecskeméti, Dajka L, csapatnak legyőznie. ______________________________ Időnként nagy nyomás nehezedett a füredi védelemre, felvételünkön Kiss Vencel (fehér mezben) fejjel veszélyezteti Gál Zoltán (jobbról a második) kapuját fotói buoáhy Túrkeve-Szászberek 1-0 (1-0) Újszász-Jászfényszaru 4-2 (3-0) Űjszász, 300 n., v.: Szabadi. Újszász: Szaszkó - Pomázi, Bog­nár, Major, Bálint (Kerekes), Kőn­ket, Szőnyi (Szarnák), Dóm (Szeret- péteri), Szilvási, Katona, Boros (Szűcs). Edző: Szilvási Ferenc. Jászfényszaru: Varga - Vas­kó, Koncsik (Eckert), Borbély, Farkas, Pál, Palóc, Siku, Vidák, Nagy B. (Vörös), Vahcsik (Vitá­nyi). Edző: Varga Tibor. Gólszerzők: Konka 2 (22., 42.), Szilvási (15.), Szűcs (75.), ill. Nagy B. (60.), Farkas (84. - tizenegyesből) A hazai csapat jó játékot produ­kálva már az első félidőben eldön­tötte a 3 pont sorsát. Szilvási Ferenc: - Mindössze egyetlen dologban múltuk felül az ellenfelünket, és ez szeren­csére a góllövés volt. Varga Tibor: - Tizennyolcig számoltam a helyzeteink szá­mát. így kaphat ki egy jobban játszó csapat. Ifi: 4-0 ____________molwAf illés de aux-Auxerre 1-1 (1-0), gól­szerzők: Pauleta (25.), illetve Lachuer (65.). Bastia-Marseille 1-0 (1-0), g.: Beneforti (34.). Lil­le—Nantes 1-0 (1-0), g.: Carnot (26.), piros lap: Armand (Nantes, 76.). Lorient-Monaco 2-0 (2-0), g.: Druon (17.), Darcheville (29.). Montpellier-Sochaux 0-0, piros lap: Belbey (Montpellier, 81.). Pa­ris SG-Rennes 3-0 (0-0), g.: Okoc- ha (61.), Mendy (79.), Aloisio (82.). Sedan-Metz 2-0 (0-0), g.: Brogno (75.- 11-esből), Camara (90.). Troyes-Lyon 0-2 (0-1), g: Marlet (43.), Delmotte (89.). Állás az 5. forduló után: 1. Lyon 12 (9-3), 2. Lens 12/4 (7-1), 3. Auxerre 11, 4. PSG 9, 5. Lille 8/4 (5-2), 6. Sochaux 8 (7-6),... 12. Bordeaux 6 pont. Túrkeve 200 n., v.: Tűhegyi. Túrkeve: Tőke - Paul - Fekete, Szerencsi, Pintér - dr. Bodó (Nagy), Petrovan, Cristea (Kal­már), Kiss - Debreczeni, Varga. Edző: Homoki Károly. Szászberek: Gerhát - Juhász, Kónyár, Sziráki, Balogh - Fehér, Bezzeg, Antal, Tóth - Gyáfrás, Rigó (Nagy). Edző: Antal Elemér. Gólszerző: Petrovan (14. - ti­zenegyesből). Kiállítás: Kónyár (14. perc­ben). A végig egykapuzó Túrkeve a gólhelyzetek özönét hagyta ki. A lelkes vendégek a szerencsével sem álltak hadilábon, de elsősor­Törölték az eltiltást A Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség törölte a paraguayi baj­nokcsapat, az Olimpia Asuncion nemzetközi eltiltását. Az Olimpi­át azután zárták ki augusztus 3-án, hogy polgári bírósághoz for­dult több szerződési vita miatt.- Bízunk benne, hogy ez a kí­nos eset nem ismétlődik meg, és helyre áll a rend az országban - mondta a FIFA szóvivője. ban a mezőny legjobbjának bi­zonyuló kapusuk remeklése akadályozta meg súlyosabb ve­reségüket. Jók: Pintér, Cristea, Fekete, ill. Gerháttal az élen az egész csa­pat. Homoki Károly: - Kétszámje­gyű győzelmet arathattunk vol­na. Ma megint jó volt a játékve­zetés. Antal Elemér: - Mint minden mérkőzés, ez is tanulságos. Nyolcvan percen keresztül tíz emberrel is becsületesen küz­döttünk. Raiffeisen Jelzáloghitel • bármire költhető • jövedelemtől függetlenül az ingatlan beszámítási értékének akár 50%-áig felvehető Előzetes hitelbírálatért hívja a 06-40-48-48-48-as telefonszámotl Kamatláb: évi 17,95%; teljeshiteldíj-mutató: 22,59% - 32,85%. Szolnok', Szapáry út 22. Ifi: 5-1 _________mAfki oáiow Já szkisér-Kunhegyes 6-2 (2-1) Jászkisér, 350 n., v.: Visnyei Z. Jászkisér: Szecskó - Nagy (Bíró), Kiss (Tajti Z.), Miskolczi - Pál- fi, Tóth, Tajti K„ Boros, Kövesdi - Szentpéteri, Ládi. Edző: Gócza Zoltán. Kunhegyes: Láng - Szabó, Drágán, Varga J., Albert - Rentai, Gál, Varga I. Zs. (Berkó), Nagy N. - Nagy Cs. (Varga II. Zs.), Soós. Edző: Varga János. Gólszerzők: Tajti K. (6.), Boros 3 (37., 72., 75.), Szentpéteri (58.), Ládi (88.), ill. Varga J. (1.), Gaál (62.) Az eredmény papírformát idéz, a játék annál kevésbé. Főleg a ha­zaiak védekezése hagyott kívánnivalót maga után. A két rutinos já­tékossal, Ládi Józseffel és Varga Jánossal felálló csapatok a rekke­nő hőségben közepes színvonalú mérkőzést játszottak, a gólerő- sebb támadó játék döntött a vendéglátók javára. Jók: Boros, Tajti K., Szentpéteri, Ládi, Pálfi, ill. Szabó, Rentai. Gócza Zoltán: - Gólképesek voltunk elöl és hátul egyaránt, így az eredmény ellenére nehezen győztük le szívós ellenfelünket. Varga János: - A 70. percig volt tartásunk, utána összeestünk. Iß: 4-0 _____________________________________________________________________tXlHTFÉTTOINt Felnőttek 1. Jászkisér 2 2 Ifi , 10­3 6 2. Tsztmiklős 2 2­8­1 6 3. Tőszeg 2 2­­7­2 6 4. KUTE 2 2­­4­2 6 5. Túrkeve || 2 II 1 3­2 4 6. Újszász 2 1­1 5 4 3 7. Mezőtúr 2 1 11 1 5 5 3 8. KUN FC 2 1­1 4­4 3 Tiszafüred 2 1­1 4­4 3 KJ.J.fénysz. 2 1 1 5­6 3 11. R.újfalu 2 . 1 1 4­5 1 12. Jánoshida 2­1 1 3­4 1 13. Jászapáti 2­1 1 3­5 1 14. Szászberek 2­­2 0­2 0 15. Kunhegyes 2­­2 3­10 0 16. Besenyszög 2 Ifi­2 2­11 0 Ifjúságiak 1. Mezőtúr 2 2 11: . 14­HI 6 2. Tiszafüred 2 2­­12­2 6 Túrkeve 2 2­­12­2 6 4. Jászkisér 2 2 í|| If 7­1 6 5. Újszász 2 2­­6­1 6 6. Jászapáti 2 I! 1 . 6 2 4 7 Besenyszög 2 1­1 7­4 3 8. Jánoshida 2 1 ||| 1 6­6 3 9.Tőszeg 2 1­1 3­4 3 10.Szászberek '2 1 _ 1 5 7 3 11. KUN FC 2 ■­1 1 4­11 1 12. KUTE 2­­2 3­8 0 13. Kunhegyes 2­­2 1­7 0 14. Tsztmiktős 2 11: 11 2 3­10 0 15. J.fénysz. 2­­2 1­8 0 16. R.újfalu 2 11 * 2 1­17 0 Jánoshida- Kunszentmárton 1-2 (0-1) Jánoshida, 150 n., v.: Jancsó. Jánoshida: Gömöri - Répási Z., TóthZ., Rideg-Kasza (Szől- lősi), Tóth P. (Szabó), Berényi, Fodor -Gerőcs (Ivony), Tóth G., Sándor. Edző: Mérész József. Kunszentmárton: Gácsi - Apatocki, Demeter, Varga, Ga- rázA. - Pálinkás (Borsós), Be­regszászi, Kupeczki (Szabó), Garáz P., Határ, Imrei (Korpo- nai). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Tóth Z. (80.), ill. Beregszászi (4.), Varga (47.) Egyenlő erők küzdelméből a rutinosabb vendégcsapat került ki győztesen a fiatal hazaiakkal szemben. A kapu előtti határo­zottság eredményezte a kun­szentmártoniak győzelmét. Jók: Tóth Z., ill. Gácsival az élen az egész csapat. Mérész József: - Kapu előtti határozottságával megérdemelt a vendégek győzelme. Rostás Sándor: - Úgy érzem, a látottak alapján jogosan vittük el a három pontot. Iß: 6-2 _________«ióuóbiiiAtyA» Vi lágbajnoki selejtező Kína labdarúgó-válogatottja első mérkőzésén, hazai pályán 3-0-s győzelmet aratott az Egyesült Arab Emírségek ellen az ázsiai világbajnoki selejtezők második körének B-csoportjában (Omán, Katar és Üzbegisztán szerepel még itt). Az első helyezett sze­rez jogot a jövő évi világbajnok­ságon való részvételre, a máso­dik az A-csoport másodikjával oda-visszavágón dönti el, melyi­kük mérkőzhet a továbbjutásért egy európai ellenféllel. Kihagyhatatlan! VELÜNK KÖNNYEBB Ml Raiffeisen A RANK Kun FC-Jászapáti 3-1 (0-1) Kunhegyes, 150 n„ v.: Dajka. Kunhegyes: Tatai - Gácsi, Szabó, Varga - Balogh, Hevesi-Tóth, Szendrei (Nyolcas G.j, Herbály, bonca - Molnár (Ollári), Nyolcas Z. (Tóth). Edző: Szabó András. Jászapáti: Tajti - Donkó, Utasi, Madarasi, Urbán - Bartucz, Ko- za, Szabó Z., Szabó D. - Bobák, Németh. Edző: Birkás Ferenc Gólszerzők: Herbály 2 (60., 65.), Balogh (52.), ill. Bartucz (40.) A mérkőzést végig a hazai együttes irányította, de az első félidő­ién kihagyta helyzeteit, Jászapáti egyetlen kapura lövése (szabad­rúgásból) pedig gólra végződött. Szünet után a hazaiak tovább jyorsították játékukat, s ez végül gólokban is megmutatkozott. Jók: Hevesi-Tóth, Varga, Szabó, Szendrei, Herbály, ill. Tajti, Uta- li, Szabó Z„ Szabó D„ Bobák. Szabó András: - Tizenöt gólhelyzetünkből hármat sikerült érté­kesíteni, és ez elég volt a győzelemhez. Birkás Ferenc: - Nem vitás, hogy a hazaiak sok gólhelyzetet ki- íagytak, győzelmüket a „kiváló” játékvezetésnek köszönhetik. Ifi: 2-2 tIASÓ ANDRÁS Mezőtúr-Rákócziújfalu 3-2 (1-1) Mezőtúr, 300 n., v.: Patai. Mezőtúr: Darvasi - Tóth /., Múzsái, Szőke, SőrésL. -KissA. (Dézsi), NagyG., SőrésZs. (Bar- ta) - Karsai, Túri (Kállai), B. Tóth A. Edző: Csanálosi Miklós. Rdkócziújfalu: Szilvási - Ábel - Kollár J., Pozderka, Herkó - Imrei, Hai\ga, Mihályi, Fenyves (Hevgsi) KomáromÍ (Koós), Kollár Z. Edző: Papp Lajos. Gólszerzők: B. Tóth A. 3 (kettőt 11-esből) ill. Hanga, Kollár J. Ünnepnap keretében zajlott a mérkőzés: a tizedik túri vásár al­kalmából ejtőernyős hozta a meccslabdát, ráadásul ezúttal búcsúztatták el a hazaiak a pá­lyafutását befejező Szabó „Ke­cses” Istvánt. Az első félidőben változatos volt a játék, a szünet után aztán fölénybe került Mező­túr, és biztos győzelmet aratott. Jók: B. Tóth A., Karsai, Nagy G., Szőke, ill. Kollár J., Mihályi. Csanálosi Miklós: <- Nagyon , nehéz mérkőzésen sikerült , két vállra fektetni Rákócziújfalut, de a második félidő játéka alapján megérdemeltnek tartom győzel­münket. Papp Lajos: - Lesz ez még jobb is! Ifi: 10-0 _____________»AHTATI1QH