Új Néplap, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-12 / 60. szám

Meglódultak az utolsó negyedben Bp. Honvéd-Mol Szolnok 72-85 (25-20, 21-23, 18-22, 8-20) Férfi kosárlabda NB I., A-CSOPORT 21. FORDULÓ Budapest, 500 n., v.: Várhalmi, Benczúr T. Honvéd: HAMILTON 21/6, Nagy P. 13/9, VUKASEVICS 12, Borszéki 10, Odom 8. Csere: Szokolik, Jusztin 6/6, Szabó 2. Edző: Farkas Attila. Mól Szolnok: MAUKOVICS 23/12, Elli­ott 11, Walke 6, SITKU 23, LAPOV 20. Cse­re: Trepák 2, Szarvas. Edző: Heinrich Ró­bert. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-9, 15. p.: 32-33,25. p: 52-58, 28. p.: 62-61, 33. p.: 71-72, 38. p.: 72-82. A szolnoki csapat néhány frontembere, Walke, Sitku, Orosz, valamint Heinrich edző régi ismerősként tért vissza a Dózsa úti csarnokba, ahol korábban mindannyian leszolgáltak néhány szezont a Honvéd szí­neiben. Az ő idejükben rendre a bajnoki címre is esélyes csapata volt a fővárosiak­nak, utódjaiknak a bentmaradás kiharcolá­sa is nehéznek ígérkezik a közeljövőben. A vendégek presztízsük megőrzéséért küz­döttek, míg a fővárosiak meg akarták mu­tatni, hogy ennél, mármint a 12. helyezés­nél többre hivatottak. Szurkolóik fergeteges biztatása ellenére meglehetősen lassú tempóban kezdtek a mieink. Nem védekeztek, emellett pontat­lan volt a támadó játékuk is. A termetre pi­ci, mindössze 171 cm magas, de annál ügyesebb Hamilton vezérletével taktikusan kát, amelyiknek több minden bejött, mint az előző meccse­ken. Lehet mondani, teljesen megérdemelten vezetett a Hon­véd, igaz, csupán 3 ponttal. A térfélcserét követően job­ban pörögtek a piros-feketék, keményen védekeztek, Maljko- vics pedig hamarjában beszórt három triplát. Hiába vették át a vezetést Lapovék, nem hagyták magukat lerázni a fővárosiak, sőt az egykori Olaj-játékos, Jusztin triplájával ők vezettek a 28. percben 63-62-re. Közben Elliott rosszul esett, ezért le kellett támogatni a pályáról az amerikai játékost. A záróne­gyedben már nagyon odatette magát a vendégsereg - szeren­csére még idejében — valóság­gal kivédekezték a hazaiakat, akik mindössze 8 pontra voltak képesek az utolsó tíz percben. Amolyan le kell játszani mér­kőzésnek tekintették a találko­zót a szolnokiak, csak arra vi­gyáztak, hogy megnyerjék a meccset. További eredmények: Körmend-Albacomp 95-101, Kaposvár-Atomerőmű 74-65, Debrecen-Sopron 83-73, ZTE- Nyíregyháza 79-65, Falco— és jól játszott a hazai gárda. Minderre bi­zonyságul: volt az első negyednek olyan időszaka, mikor 9 ponttal is vezettek a há­zigazdák. Sajnos a folytatásban sem ment a mólosoknak, talán azért, mert nem vették túl komolyan a fiatalokból álló vetélytársu­SMAFC 117-76. Farkas Attila: - Három negyeden keresz­tül jól játszottunk. Heinrich Róbert: — Viszontagságos utazást követően nehezen ébredtünk fel. ___________________________________________________(VÉCSÉ) El szalasztott lehetőség Kiskőrös KKC-Tiszafoldván VSE 23-22 (10-13) Férfi kézilabda Kiskőrös, 700 n., v.: Oláh, Sze- lecz. Kiskőrös: NAGY P. — Dobos 3/2, FEKETE 6/1, Juhász 1, Horváth 2, GOLOVIN 4, Gúnya 2. Csere: Fülöp (kapus), NÉ­METH 4, Fejes 1, Szentgyörgyi. Edző: Koleszár György. Tiszaföldvár: VARGA — Dan- ku, Vass 2, Sipos L. 1, BU- CSESZHI 6, NAGY 9, Tóth 4/2. Csere: Tajti (kapus), Sipos A., Krasznai, Balogh. Edző: Váczi Sándor. Hétméteres: 7/2 ill. 2/2. Kiállítás: 2 p. ill. 4 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc.: 1-4,10. p.: 4-4,20. p.: 8-7, 25. p.: 9-10,40. p.: 15-16, 50. p.: 18-20, 55. p.: 22-21. Az alapszakasz befejező talál­kozójára került sor az elmúlt a hét végén, mindkét csapat a baj­nokság alsó házában végzett, így várhatóan hamarosan újra találkoznak egymással a ráját­szásban a felek, amelynek sor­solását hétfőn ejtik meg a Ma­gyar Kézilabda Szövetségben. Kellemes meglepetésre a föld­vári gárda kezdett magabizto­sabban, és öt perc játék után Tóth góljaival 1-4-re vezetett. Később a hazaiak védekezésben feljavultak, gyors kontrákból Horváth és Németh góljaival fel­zárkóztak, 4-4. Ekkor a vendé­gek megint elhúzhattak volna, de zsinórban négy ziccert ki­hagytak, bár ebben Nagy P. ka­pus is „ludas” volt. Az első félidő hajrájában a Tisza-partiak to­vábbra is jól védekeztek, táma­dásban is türelmesen játszottak, ezért Bucseszhi góljaival 8-10 vezettek, majd az utolsó perc­ben újra eredményesek tudtak lenni, ezért 10-13-as vezetéssel zárhatták a játékrészt. Szünet után a Kiskőrös nagy iramban kezdte a második fél­időt, Fekete átlövés góljaival 13- 15-re szépítettek, s több cserele­hetőségüknek köszönhetően egyre magabiztosabban és ered­ményesebben támadtak, ezért várható volt, hogy felzárkóznak. A mérkőzés finisében azonban újra a vendégeknél volt az előny, Nagy góljaival 18-20-ra vezettek, ám sajnos a megfelelő cserejáté­kosok hiányában a körösiek fo­kozatosan átvették az irányítást, és Golovin találataival már 22­21-re átvették a vezetést. Az utol­só percben még akadt néhány gólszerzési lehetőség mindkét oldalon, de a helyzetek ekkor már rendre kimaradtak. A folytatásban a 7-11. hely va­lamelyikéért játszanak a földvá­riak. A menetrendet ma készítik el a szövetségben. Koleszár György: - A mérkő­zés nagy részében csak küzdöt­tünk, ezért csak az utolsó per­cekben sikerült kiharcolni a győzelmet. Váczi Sándor: - Nem éltünk a lehetőséggel, a kihagyott hely­zetek miatt saját magunkat ver- tük meg. ______________horváth Me legre vágyódnak Kajak-kenu Az eddig jobbára klubokban zaj­ló tréningek után a jövő héttől melegégövi edzőtáborokban ké­szül az idényre a legjobb magyar kajakosok és kenusok két cso­portja. A női csapat Fábiánné Rozsnyói Katalin vezetésével - a téli alapozást meghosszabbítva - továbbra is itthon edz. Kedden harmincán indulnak Sevillába, ahol több mint 20 fok és - a ko­rábbi tapasztalatok alapján — kedvező körülmények várják a versenyzőket. Az utazók között lesz az olimpiai bajnok férfi kajaknégyes - Käm­merer Zoltán, Storcz Botond, Ve­reckei Ákos és Horváth Gábor -, a Sydneyben szintén győztes Pu- lai Imre, Novák Ferenc kenupá­ros, továbbá a bronzérmes Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián kajak kettős. Kevesebben készülnek majd az olcsóbb olaszországi központban. A hétfőn indulókkal tart az ötkarikás győztes Kolonics György és a maratoni válogatott. A Rómától 100 km-re délre talál­ható Sabaudiában a sevillainál valamivel rosszabb, de a hazainál mindenképpen jobb körülmé­nyek között edzhetnek a kajako­sok és kenusok. A felkészülés áp­rilisban Dunavarsányban folyta­tódik. Várják a gyerekeket Március 17-én szombaton dél­előtt 9 órakor a szolnoki Vegyi­művek Sporttelepen megkezdi működését a Váraljai János, Repka János, Németh Ferenc al­kotta labdarúgó edzőhármas, amelynek tapasztalt tagjai a 6- 12 esztendős fiúk és leányok sportági képzését vállalják ma­gukra. A három szakember az első foglalkozáson részletes tájékoz­tatást ad a szülőknek és azok­nak a kiskorúaknak, akik úgy vélik, szívesen áldoznak arra, hogy elsajátítsák mindazt, ami a labdarúgásában örömet, tu­dást jelenthet a számukra. Jöhet a felsőházas rájátszás BSE-ESMA—MÁV-Coop SE 100-72 (28-17, 26-17, 25-20, 21-18) NŐI KOSÁRLABDA NB I. A-CSOPORT, 20. FORDULÓ Budapest, 300 n., v.: Faidt, Vétek. BSE: Pop 5/3, THOMAS 36/12, HAGARA 14/3, NAGY D. 22, Kalmár-Nagy 7. Csere: Bel- lovai 2, Németh B. 8/6, Szélesy 4, Kosjár 2. Edző: Jánossy Er­vin. MÁV-Coop: DELMIS 17/3, Szemerédi 12/3, Hegedűs 2, Horváth A. 12, Farkas 11. Csere: BERKÓ 14/3, Bujdosó 2, Gutau 2, Kurucz, Tóth K. Edző: Palko- vits Tamás. Az eredmény alakulása: 5. p.: 8-10,15. p.: 40-25, 25. p.: 63-43, 35. p.: 88-58. Jól kezdett a Szolnok, de csak öt percig tartott a lendület. A vá­logatott centerekkel, Nagy Dórá­val és Kalmár-Naggyal felálló ha­zaiak egyre többször kerültek helyzetbe, és ha ők nem is talál­tak be, a kívülről remekül célzó amerikai Thomas szórta a gólo­kat. Ráadásul mindkét palánk alatt jobbak voltak a városmajo­riak, a lepattanók nagy része is az ő kezükbe esett. Nem csoda, hogy negyedóra után már tekin­télyes, 15 pontos előnyük volt. A mieink alig találtak be, az első két játékrészben tizenegy tripla- kísérletükből mindössze kettő volt értékelhető. A szünetet kö­vetően érkezett meg a Dózsa György útról az Olaj-tábor, ame­lyik harsányan biztatta a coopos lányokat, ám ez sem segített raj­tuk. Továbbra is kishitűen ját­szottak a kék-sárgák, a BSE pedig tetszés szerint érte el pontjait. Thomas egyfolytában villogott, szinte mindenhonnan betalált a légiós. Közben a szolnoki szur­kolók szerint Faidt játékvezető többször a vendégek ellen ítélt, ezért kórusban szidták a sípmes­tert, aki rendezőket és rendőrö­ket kért a trágár kórus lecsillapí­tására. A hajrában csupán az volt a kérdés, hogy eléri-e a 100 pon­tot a hazai csapat? Mindez a válo­gatott center, Nagy Dóra jóvoltá­ból sikerült. Igaz, ezen a mérkőzésen nem voltak a szolnokiak partiban, de szerencséjükre a Diósgyőr 85-76- ra legyőzte a BEAC-ot, és ezzel a mieink is résztvevői lehetnek a rájátszásnak, melynek első köré­ben a címvédő MiZo-PVSK-val ta­lálkoznak. Jánossy Ervin: - Az elejétől kezdve tudatosan és okosan ját­szottunk, ennek fölényes győze­lem lett az eredménye. Palkovits Tamás: - Sajnos, az első húsz percben nagyon rosz- szul védekeztünk, ezt a luxust a válogatottakkal telitűzdelt BSE- vel szemben nem engedhettük meg.____________________(vacs) Öt perc alatt fordítottak Kecskemét FC-Szolnoki MÁV Neusiedler 2-2 (1-2) Labdarúgás NB l/B. 6.FORDULÓ Kecskemét, 800 n., v.: Veres (9) (Nyekita, Nyüas) Kecskemét: Czigoth 6 - Kollár 5, Farkasházi 5 (Vancsa 82.), Ga­bala 6, Maczó 5 - Kvasz 6, Kislő- rinc 6, Barna 6, Pintér 5 (Sallai 63.) - Kalina 6, Gyánó 4 (Vaskó 57.). Edző: Nagy László. Szolnok: Kiri 8 - Bábik 5, Né- medi 5, Kádár 7, Romanek 7 - Ivitz 5 (Fedor 65.), Gradinariu 6, Szoboszlai 5 (Antal 91.), Bány 5 - Kotula 6, Németh 6 (Pelles 88.). Edző: Csábi József. tó Barna egyből futtatta Kalinát a bal oldalon, aki a kifutó Kiri mel­lett 14 méterről gurított a hálóba, 1-0. 34. perc: Kotula a kecskeméti védők gyűrűjében egy csel után kiugratta Némethet a jobb össze­kötő helyén, a szolnoki fiú 12 mé­terről kilőtte a hosszú sarkot, 1-1. 39. perc: Bány jobb oldali szög­letét Gabala fejelte ki a 16-oson Id- vülre, éppen Kotula elé, az apró támadó 22 méterről védhetetlen gólt ragasztott a kapu bal oldalá­ba, 1-2. 56. perc: Farkasházi indításával Barna iramodhatott meg tisztán a A végig megbízhatóan romboló Kádár becsúszva ment Barna elől Gólszerzők: Kalina 11., Barna 57., ill. Németh 34., Kotula 39., Sárga lap: Bábik 22., Kvasz 70., Kádár 81., Gradinariu 84., Kiri 92. percben. Szögletarány: 14:5 (9:2). 11. perc: Bábik elcsúszott a fele­zővonalnál, a labdát megkaparin­jöbb összekötő helyén, így 10 mé­terről könnyedén helyezhetett a jobb sarokba, 2-2. Az asztalsimaságú játéktér és a mosolygós idő derűre adhatott okot a 90 perc végén. Hogy me­lyik félnek? Nyilván a győztes számára, ám ezúttal maradék­talanul egyik csapat sem lehet elégedett. Hamar kiderült, hogy a közép­pályások csatája döntően befo­lyásolhatja a végeredményt, s bi­zony a kecskemétiek négyese agresszívebben harcolt minden labdáért, amit korai vezetésük­kel igazolták. Mintha megszep­pent volna a MÁV, játékosaik késlekedve vették át az embere­ket, támadásban pedig kevés se­gítséget nyújtottak a Németh, Kotula csatárkettősnek. Az első fél órában puhány csapat benyo­mását keltette a Tisza-parti tár­sulat, nem úgy az első félidő utolsó negyedében, amikor is öt perc alatt fordított! Németh és Kotula találatai nemcsak az eredményt, hanem a győzelmi esélyeket is alaposan átrendez­ték. Fordulás után Farkasházi előrébb lépett egy sorral, a MÁV viszont továbbra is a kontráiban bízva védekezett. De nem elég szorosan, mert Barna megint szabadon maradt és egyenlített. Ismét átmeneti zavar támadt a neusiedlereseknél, szerencsére Barna újabb ziccere kimaradt, akárcsak Kotuláé. Lassan kijött a szorításból a kék-sárga együt­tes, és a hajrában már érlelődött a döntetlen. Ahhoz azonban még Kiri parádés védései is kel­lettek, no meg az, hogy a szolno­kiak egy emberként óvják kapu­jukat a góltól. Veres László egyik fél terhére sem tévedett, végig kézben tartot­ta a találkozót. Nagy László: — Ennyi helyzet­tel egy mérkőzést meg lehet nyer­ni, de miután játékosaim a több­ségét kihagyták, elmaradt a győ­zelem. Csábi József: - Előre bocsá­tom, igazságos a döntetlen, ami erőt adhat a további munkához, de hozzáteszem, nagyon sajná­lom, hogy nem tudtuk megtartani a vezetésünket. NÉDER Bóján Lapov (jobbra) - társaihoz hasonlóan - a zárónegyedben kapta el a fonalat fotó: archív