Új Néplap, 2000. december (11. évfolyam, 281-304. szám)

2000-12-18 / 295. szám

: Szétestek a második félidőben Flextronics-ZTE KK-Mol Szolnok 83-68 (20-18, 20-19, 20-12, 23-19) Férfi kosárlabda NB I., A-CSOPORT, 11. FORDULÓ Zalaegerszeg, 1000 n., v.: Hartyá- ni, Missura. ZTE: MAVRENSZKI 11/3, BODROGI 17/9, Rámán 9, Csap- lár-Nagy E. 2, CSERANICS 32. Csere: Koma 2, Mészáros 6/3, Képli 2, Gáspár 2. Edző: Nikola Lazics. Mól: Takács 6/3, Maljkovics 15/6, Walke 2, OROSZ 26, Kop- rivica 5. Csere: Lapov 14, Ádám, Bódi. Edző: Pór Péter. Az eredmény alakulása. 6. perc: 8-9,12. p.: 28-18,17. p.: 34- 32, 26. p.: 53-43, 35. p.: 70-53. Kipontozódott: Mavrenszki a 34., Orosz a 39., Csera- nics a 40. percben. A szolnokiak légi­ósai közül az ameri­kai Adderly maradt ki, az újonnan iga­zolt Lapov és a ha­marosan búcsúzó Koprivica viszont helyet kapott a keret­ben, utóbbi a kez­dők között szere­pelt. Az elmúlt esz­tendőkhöz képest feltűnően kevés né­ző előtt kezdődött a találkozó. Nem lehe­tett panasz az elején a szolnokiak játéká­ra, ugyanis bejött az elgondolásuk: cen­terben erősebbnek bizonyultak mint a kék-fehérek, különö­sen Orosz remekelt a hazai palánk alatt. A folytatásban aztán összekapta magát a Zete, Cseranics egyre több dobóhely­zetet harcolt ki magának, s hely­zeteit rendre értékesítette a cen­ter. Nem maradtak el tőle, a kül­ső emberek sem, ők sokat mo­zogva, elszakadva a védőiktől szórták a pontokat. A második negyed végén még egyszer és utoljára összekapta magát a Szol­nok, és Orosz pontjaival ismét szorossá tette az összecsapást. A fordulást követően alaposan megváltozott a játék képe, a ha­zaiak magabiztosan, szervezet­ten játszottak, minden játékosuk képes volt pontokat dobni, még a vendégek szinte eltűntek a me­zőnyben. A mérkőzés hátralévő részében sem változott a helyzet, a záró negyedben húszpontosra duzzasztották előnyüket Bodro­giék. A szolnokiak rossz dobó teljesítményére jellemző, hogy a kulcsembereik közül Walke mindössze egyszer, míg Takács kétszer volt eredményes a me­zőnyből. A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, a ZTE (sajnos) biztosan nyert az olykor szétesően játszó mólosokkal szemben. Még csak az alapbajnokság fél­idejénél tartunk, de már ötödik vereségét is elszenvedte a szol­noki együttest. Emlékeztetőül a tavalyi évad alapszakaszában összesen öt alkalommal kaptak ki Walkéék. Remélhetőleg hama­rosan találnak egy megfelelő edzőt a szolnoki elöljárók, aki­nek bőven lesz dolga csapat kö­rül. Nikla Lazics: - Igazi csapat­ként kosárlabdáztunk, különö­sen a védekezésünk remekelt. Pór Péter: - Láthatóan meg- éreztük Sitku Ernő hiányát, rá­adásul a fordulást követően telje­sen szétesett a játékunk. További eredmények: Debre- cen-Falco 91-93, Körmend- Soproni Ászok 107-64, Honvéd- Atomerőmű 77-100. (VÉCSÉ) Pokoli izgalmakat követően aranyérmesek a mieink Magyarország-Ukrajna 32-30 (17-13, 26-26, 28-28) Női kézilabda Európa-bajnoki döntő Miután szombaton lányaink 25-24-re legyőzték a házigazda román válogatottat, vasárnap este Bukarestben döntőt játsz­hattak a kontinens viadalon, mégpedig az oroszokat legyő­ző l” .rajnával szemben. A fi­nálét megelőző bronzcsatában kisebb meglepetésre Oroszor­szág simán verte Romániát. Az olimpia után mindössze két hónappal ismét döntőt játsz­hattak a mieink. Mocsai Lajos szövetségi kapitány: - Kár len­ne leírni a fizikailag nagyon erős ellenfelet, úgy tűnik, hogy nekik nincs veszítenivalójuk, jó lesz tehát vigyázni — óva in­tette tehát szavaival tanítvá­nyait. Mindenesetre magabiztosan kezdtek lányaink, különösen Farkas Ági villogott, aki már a nyolcadik percben harmadik találatát érte el. Ve­zettünk is 5-4-re, amit Kulcsár Anita ügyes góllal a beállós posztjáról toldott meg eggyel. Nem­csak támadásban, hanem védekezésben is jobb­nak bizonyultak a mieink, átlövésből képtele­nek voltak betalálni az ukránok. Öt perccel a fél­idő lefújása előtt az Európa bajnokság legjobb játékosának választott Siti Bea fej fölötti találatá­val már négy gól volt a távolság a felek között. Szerencsére ez a játékrész végéig nem csökkent, tehát 17-13-as állásnál térhettek pihenőre a csa­patok. Ezt követően ott folytatta, ahol abbahagyta válogatottunk, stabil védekezéssel és szép gó­lokkal növelte előnyét, és a negyvenedik perc­ben már 22-16-ra vezettek. Ekkor két labdája is Pádár Ildi okos játékával volt csapatunk egyik legjobb embere FOTÓ: EUROPRESS/EPA volt a mieinknek előnyük növelésére, ám eze­ket könnyelműen elszórták. Vérszemet kaptak az ukránok, mi pedig teljesen leblokkoltunk, Jacsenkóék gólról gólra közelítettek meg ben­nünket, sőt a hajrában már ők vezettek 25-26- ra. Az utolsó percben két labdánk volt, ebből az egyiket Farkas a jobb felső sarokba lőtte, ez­zel legalább a hosszabbítást sikerült kiharcol­nunk. A 2x5 perces túlórában két hullafáradt csapat küzdelméből a jobban összpontosító magyarok kerültek ki győztesen. Ezzel először nyert kézilabdában Európa-bajnokságot Ma­gyarország. Percek múlva megszólalt a magyar Him­nusz Bukarestben. Szép volt, lányok! __________________________________________________________(VÉCSÉ) Erdei újra K.O.-val nyert Ökölvívás Második profi mérkőzését is megnyerte Erdei Zsolt. Az amatőrként világ- és Európa-bajnok ökölvívó szombaton esete Essenben a 2. menetben K.O.-val győ­zött az amerikai Willie McDonald ellen. Az Universum Box Promotion újonca már az első menetben igazolta nagyobb tudását, több­ször is a sarokba szorította, sőt az utolsó másodpercekben meg­rendítette az amerikait. A máso­dik három perc elején, ha lehet, még nagyobb fölényt harcolt ki Erdei, 37 éves riválisával szem­ben és alig egy perc elteltével új­ra padlóra küldte, majd a számo­lás után azonnal, harmadszor is leütötte és a mérkőzésvezető be­szüntette az egyoldalú összecsa­pást. A tengerentúli bokszoló 14 éves profi pályafutása (első mérkőzését 1986. december 16- án vívta) 26. vereségét szenved­te el. Erdei Zsolt második profi mérkőzését is K.O.-val nyerte. Michalczewski világbajnok Az esseni profi ökölvívó gála szombat éjszakai csúcspontját a Dariusz Michalczewski—Ka-Dy King világbajnoki címmérkőzés jelentette. A Boksz Világszerve­zet (WBO) félnehézsúlyú össze­csapásán a lengyel származású német öklöző a hetedik menet­ben technikai K. O.-val legyőzte amerikai ellenfelét, és ezzel is­mét megvédte világbajnoki cí­mét. A soproni vasutasok a nyerők GYSEV-Ringa—Sz. MÁV-Coop 101-70 (23-13, 27-20, 26-12, 25-25) Női kosárlabda NB I. 10, KOVÁCOVÁ 22. Csere: Dé- rkó 4, Kurucz, Vida 4, Tóth K., A-csoport 12. forduló nes> Na8Y v- 2, Dali 2, Vilipics Devecseri. Edző: Palkovits Ta­-----------­------------"-------:--------- 13, Csontos 3. Edző: Saeed Ar- más. S opron, 500 n„ v.: Forrai, dr. maghani. Az eredmény alakulása: 6. p.: Smied. MÁV-Coop: DELMIS 15/3, 13-2, 14. p.: 33-23, 26. p.: 65-37, GYSEV: DONKÓ 9, Z1RKOVÁ SZEMERÉDI 30/9, Hegedűs 5, 35. p.: 86-56. 18/12, EÖRDÖGH 22/6, Seres Horváth 12, Bujdosó. Csere: Be- Kipontozódott: Bujdosó a 34., Horváth a 40. percben. A bajnokságban és az Euroligá- ban mindössze egy-egy vereség­gel álló soproni vasutasok ottho­nában léptek pályára a szolnoki­ak. A nagy terveket szövögető hazaiak még azt is megengedhet­ték maguknak, hogy az egykoron a kontinens legjobbjának válasz­tott Balogh Juditot pihentessék, és a jugoszláv válogatott centert, Vilipicset is csak az utolsó ne­gyedben küldte a pályára Arma- ghani edző. A találkozón végig a soproniak akarata érvényesült, a szolnokiak csupán percekre tud­tak egyenlő ellenfelek lenni. Kö­zülük a két „kis” ember szórta a pontokat, Delmis és Szemerédi, társai csak olykor mutatták meg tudásukat. A szolnokiak legkö­zelebb szerdán Magyar kupa nyolcaddöntő mérkőzést játsza­nak a BSE városmajori otthoná­ban. Saeed Armaghani: - Örülök, hogy mindenki szerepelhetett, ám az látszott, hogy kulcsembe­reink közül többen fáradtsággal küszködnek. Palkovits Tamás: — Nagyon sok volt az eladott labdánk, mindezekből jól élt a kiváló erők­ből álló ellenfelünk. További eredmények: BEAC- MiZo-PVSK 33-102, Debrecen- Soproni Postás 52-80. Mindkét játékrészben a hajrák döntöttek Tiszaföldvári VSE-Komlói Bányász 30-27 (18-15) Férfi kézilabda NB I., 14.FORDULÓ Tiszaföldvár, 400 n., v.: Rózsa, dr. Soós. Tiszaföldvár: Varga - TÓTH 7/5, Vass 2, Nagy J. 5, NEZE- ZON 6, BUKTA 5, Bucseszhi 5. Csere: TAJTHY (kapus), Sipos, Krasznai. Edző: Váczi Sándor. Komló: Nagyvizeli - Virág, SZILOVICS 7, Papp L. 3, KÉKE­SI 3, Soós 2, Tolsztih 5. Csere: Mészáros, Szabó (kapusok), KESZTHELYI 7/1, Koncz, Papp G. Edző: Fenyvesi Károly. Kiállítás: 8 ill. 8 perc + kizárás (Tolsztih a 60.) Az eredmény alakulása: 4. p.: 1-3,11. p.: 6-7,16. p.: 9-9, 24. p.: 14-13, 33. p.: 19-15,41. p.: 21-19, 50. p.: 25-24, 57. p.: 27-26. Lassan beletörődik a földvári közönség, hogy kedvenceik ott­hon sem mehetnek igazán biz­tosra. A szegénység és perspek­tíva nélküliség hónapok óta túl­súlyként nehezedik a kisvárosi kézilabdázók vállára, akik erre a találkozóra is úgymond becsü­letből álltak össze. Mivel a Komló - ismerve a helyzetet — bátran támadott, de a hazaiak sem igazán törődtek a védekezéssel, inkább vállalták a gólpárbajt. Potyogtak is szépen a találatok mindkét oldalon, a ka­pusok legalább húsz percig való­jában csak a hátranyúlásban vol­tak érdekeltek. A sérült Vargát váltó Tajthy már bravúrokat is bemutatott, így aztán Tóth és Nagy J. góljaival előbb egalizál­Tóth László hét góllal segítette csapatát tak a földváriak, akik a játékrész hajrájában szinte megtáltosod­tak. Fordulás után már néggyel vezetett a TVSE, amely egy ko­moly együttesnél tetemes előny, főként létszámfölényes helyze­tekben. Szilovics azonban a so­rozatos hátrányokban is tartotta csapatát egy ideig, miközben a földváriak kezdtek lassulni, pon­tatlanná válni. A végjátékban azonban ismét helyén volt a szí­vük, képesek voltak megújulni, ezért második győzelmük sem maradhatott el. Váczi Sándor: - Akár bent maradhattunk volna ... Fenyvesi Károly: - Két ama­tőr együttes találkozóján rutinta­lanságunk miatt nem nyerhet­tünk. Berkó Editnek ezúttal négy pontra telt az erejéből FOTÓ: CSABAI NÉDER