Új Néplap, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

2000. November 27., hétfő 3-.P O P T 9. OLDAL NB I. 1. Újpest 4 3­1 9- 5 14 2. Dunaferr 4 3­1 6- 6 14 3. FTC 4 2 2­7- 0 12 4. Videoton 4 3 1­7- 2 12 5. MTK 4 1 3­5- 2 12 6. Győr 4 2­2 6- 7 8 7. Vasas 3 1­2 2- 4 7 8. Lombard 3 : ­1 2 3-10 7 9. Debrecen 4 1­3 7-10 6 10. Kispest 4 1 1 2 8- 8 5 11. Matáv 4­2 2 4- 6 5 12 Zalahús 4 1­3 4- 8 4 NB I/B. Keleti csoport 1.BVSC 4 3 1­5- 1 10 2. Nyíregyh. 4 3­1 14- 6 9 3. Kecskemét 4 2 2­5- 3 8 4. Főt 4 2 2­4- 2 8 5 BKV Előre 4 2 1 1 5- 2 7 6. Kunszentm. 4 2 1 1 4- 1 7 7. Csepel 4 2­2 5- 6 6 8. Monor 4 1 2 1 4- 4 5 9. B.csaba 4 1­3 3- 6 3 10. Szolnok 4­1 3 4- 9 1 11. Bocs 4­1 3 2- 8 1 12. Csongrád 4­1 3 3-10 1 NB I/B. Nvugati csoport 1. Haladás 4 4­­12- 3 12 2. Siófok 4 3­1 7- 3 9 3. Celldömölk 4 2 2­9- 4 8 4. Hévíz 4 2 1 1 7- 5 7 5.Pécs 4 2 1 1 6- 6 7 6. Pápa 4 1 2 1 6- 7 5 7. REAC 4 1 1 2 5- 6 4 8. Kaposvár 4 1 1 2 4- 5 4 9. Sz.halomb. 4 1 1 2 5- 7 4 10.N.kanizsa 4 1 1 2 6-10 4 11. Dorog 4­2 2 1- 5 2 12. Marcali 4 m­4 2- 9 0 NB II. Szabolcs-Gabona 1.B. Volán 4 3­1 7- 3 9 2. T.újváros 4 2 1 1 6- 5 7 3. Kisvárda 4 2 1 1 5- 4 7 4. Mátészalka 4 1 3­4- 3 6 5. Eger 4 1 3­3- 2 6 6. B.tőfánth. 4 2­2 5- 5 6 7 Gyula 4 1 2 1 5- 5 5 8. J.berény 4 1 1 2 12- 4 4 9. Demecser 4 1 1 2 5- 5 4 10. Csorvás 4 1 1 2 4- 5 4 11. Abony 4 1 1 2 4-16 4 12. Makó 4­2 2 1- 4 2 NB III. Alföld csoport 1,'Békés 4 2 >1­1 7- 3 13 2. Kkfélegyh. 3 2 1-,1 8- 4 12 3. Szeged 4 2 1 1 7- 5 12 4. Algyő 3 2 1­eo 1 1 5. Szajol 3 1 2­6- 5 9 6. Dömsöd 4 2 1 1 5- 4 9 7 Örkény 3 1 2­6- 4 8 8. Hmvásárh. 4 1 2 1 6- 7 8 9. Gyoma 4 1­3 4- 8 4 10. Martfű 4­-T 4 2- 8 2 11. Jamina 4­1 3 2- 9 2 NB III. Tisza csoport 1. Hajdúnánás 4 3­1 9- 2 15 2. Kisújszál. 4 3­1 7- 2 14 3. Nyírbátor 3 2­1 7- 4 12 4. Sátoralja. 4 3 * 1 6- 6 12 5. Karcag 4 2 1 1 24- 4 11 6. Rakamaz 3 2 * 1 8- 4 11 7. Ibrány 4 2­2 10-10 10 8. Vásárosna. 3 1 2 3- 5 6 9. Hajdúdorog 3 1­2 3- 8 5 10.Záhony 4­1 3 1- 7 2 11. Debrecen 4 " 4 0-26 2 ■ További eredmények NB I/B. Kelet 4. forduló Csepel-Békéscsaba 1-2 Monor-Nyíregyháza 3-2 Csongrád—BKV Előre 0-1 Nyugat PMFC—Hévíz 1-0 Siófok-Marcali 1-0 Haladás-Százhalombatta 2-1 Pápa—REAC 1-1 Dorog-Kaposvár 0-0 Nagykanizsa-Celldömölk 1-1 NB II., 4. forduló Kisvárda-Tiszaújváros 0-2 Gyula-Csorvás 2-1 Baktalóránth.-Demecser 3-0 Eger-Makó 0-0 NB III. Alföld-csoport 4. forduló Kiskunfélegy.-Hódmezőv. 1-1 Szeged-Dömsöd 1-3 Algyő—Jamina 2-0 Békés—Gyomaendrőd 3-0 Szabadnapos: Örkény NB III. Tisza-csoport, 4. forduló Debrecen-Sátoraljaújhely 0-3 Záhony-Vásárosnamény 0-2 Ibrány-Nyírbátor 2-3 Szabadnapos: Rakamaz Sok a gond, kevés a pont Labdarúgás, NB II. Sz. Gabona-csoport Abony—KSE-Mátészalka 1-1 (0-1) Abony, 300 n., v.: Kalmár. Abony: Kovacsevics — Faze­kas, Kun, Bálint, Szarnák — Czapkó, Makra, Lilinger, Gu­lyás — Sándor, Határ. Edző: Nagy István. Mátészalka: Szöllősi — Ri- csei, Kígyósi, Kocsis Z. (Kocsis P.) — Vacsilja, Balogh J., Ba­lázs, Tóth T. (Petrohai) — Sze- mán, Madudin (Pitács). Edző: Szécsi Zoltán. Gólszerzők: Balogh 5. p. (0-1), Szarnák 92. p. (1-1). Sárga lap: Szarnák, Makra ill. Balázs, Kígyósi. 5. perc: Balázs fejjel megcsúsz­tatott labdáját a berobbanó Ba­logh J. 6 méterről lőtte a bal felső sarokba, 0-1. 92. perc: Egy kapu előtti kava­rodást követően az előre húzódó Szarnák közelről emelt a kapu bal oldalába, 1-1. Megint sok gonddal küszköd­tek a mérkőzés előtt az abonyi- ak, hiszen a pénztelenség miatt akadt olyan játékos is, aki nem vállalta a fellépést. Ráadásul Szolnokról nem érkeztek meg a kettős igazolású futballisták. A nemrégiben Kislétáról Mátészal­kára költözött vendégcsapat óri­ási lendülettel kezdett, és már az 5. percben vezetést szerzett. A folytatásban további gólokat rúg­hattak volna a szalkaiak, ám helyzeteiket rendre elhibázták. A második félidőben már bátrab­ban focizott az Abony, a hajrá­ban Határ egyenlíthetett volna, de mellé lőtte helyzetét. A házi­gazdák szerencséjére azonban a szemfüles Szarnák pontot men­tett a túlórában. Nagy István: - Második félidei' játékunk alapján rászolgáltunk a döntetlenre. Szécsi Zoltán: — Értékes ponto­kat hullajtottunk el Abonyban. _______________________________(VÉCSÉ) Diósgyőr Borsod-Volán— Jászberényi Vasas 1-0 (0-0) Diósgyőr, 1200 n., v.: Mohácsi (Tóth I., Vékony). Diósgyőr: Róza — Takács, Kundrák, Farkas, Drótos, Sipos, Nyeste, Vitelki, Szaniszló (Lója F., 57. p.), Dobos (Soltész, 89. p.), Sinkó (Varga, 75. p.). Edző: Kőrössi Pál. Jászberény: Bak — Márics, Holtner, Szabó Z. (Csikós, 57. p.), Gephart, Kónya (Molnár, 67. p.), Lukácsi, Kádár, Moso- nyi, Ládi, Balázs (Tasi, 79. p.). Edző: Kis-Németh Albert. Gólszerzők: Dobos (77. p.) Sárga lap: Farkas a 6., Lukácsi a 14., Gephart a 16., Szabó Z. a 34.Varga a 78 percben. 77. perc: Vitelki a félpályától ve­zette előre a labdát, majd a lesgya­nús helyen futó Dobost kiugratta, aki a kifutó Bak alatt a kapu köze­pébe gurította a labdát 1-0. A kez­deti tapogatózó játék után a haza­iak többet birtokolták a labdát, de a kapura semmi veszélyt nem je­lentettek, csupán néhány szögle­tet rúgtak. A Jászberénynek kontráiból több lehetősége akadt, de az utol­só pillanatokban mindig hibáztak játékosai. Ugyanez történt a máso­dik félidőben is, majd egy figyel­metlenség után a hazaiak megsze­rezték a győztes találatot. Jók: Takács, Drótos, Vitelki, Dobos ill. Holtner, Kádár. Kőrössi Pál: — Egy nagyon stí­lusosan játszó csapatot sikerült megverni, a játék képe alapján megérdemelten. Kis-Németh Albert: - Egygó- los mérkőzésen hiába futottunk többet ellenfelünknél, az egy gólt sajnos nem mi rúgtuk. _____ SZALÓKI N em volt vita TFSE-Titász RK-SI 0:3 (-21, -18, -22) Férfi röplabda^NB I. Budapest, 100. v.: Karádi, Újházi. TFSE: Bunda, Varga, Csuta, Verebélyi, GÖBL, NÉMETH. Csere: Benkovics (liberó), Fü- leki. Edző: Bunda Olivér. Titász: SURÁNYI SZ., Juhász, RAPI, SZEGEDI, Pénzes, Gu­lyás. Csere: Létai (liberó), Csordás. Edző: Surányi Márton Az eredmény alakulása. 1. játszma: 9:11, 13:16, 17:20, 18:23, 2. játszma: 6:9, 12:12, 14:9,18:22.3. játszma: 4:7,10:9, 10:15, 14:18,20:23 A fővárosi lelkes fiatalok erejé­ből csak a felzárkózásra futotta, így a Szolnok végig vezetve, ma­gabiztosan nyerte az első játsz­mát. Térfélcsere után is a vendé­gek irányították a játékot - a center Tóth Gábor hiánya miatt -, a szélső ütők jó teljesítményé­vel fölényesnek tűnő részgyőzel­met arattak. A befejező szettben hullámzó játék alakult ki, 20:20- as állásnál Surányi mester kikér­te első és utolsó idejét, melynek hatása játszma-, illetve mérkő­zésgyőzelemhez vezetett. Bunda Olivér: - A jobb és ru­tinosabb játékosállománnyal { rendelkező szolnoki csapat meg­érdemelten nyert. Surányi Márton: — Ebben a hideg teremben igazából színvo­nalas játék nem alakulhatott ki, j de a győzelmünk egy percig nem ! volt veszélyben. ________ics.cs.) D öntetlen a címvédővel Kézilabda BL Dunafer—Barcelona 22-22 (9-10) Ld: Mohácsi 10/4, Kuzmicsov5, Rosta, Tóth, Marcinkevicius 2-2, Kertész 1, illetve Ortega 6/5, Nagy, Lozano 4-4, Masip 3. A remekül védekező, több mint ötezer néző által támogatott Dunaferr a 45. percre hozta be hátrányát. Az utolsó tíz perc 17- 17-ről indult: Masip vezérletével kétgólos előnyt szerzett a Barce­lona, de Mohácsi 10. góljával megint sikerült egyenlíteni. Más­fél perccel a mérkőzés vége előtt Nagy László a katalánokat juttat­ta vezetéshez (21-22), de Kuzmi- csov egy szép akció végén elért találattal pontot mentett. ■ Jó az öreg Tóth a háznál A szajoli Babella (balról) a martfűi védőkkel birkózik fotó: cs. i. Labdarúgás, NB III., Alföld- és Tisza-csoport Szajol—Martfű 1-0 (0-0) Szajol, 300 n„ v.: Tóth L. Szajol: Gröber — Földvári, Draskóczi, Tákos, Sipos, Hor­váth (Csató), Vasas (Szabó), Tóth T., Hegedűs, Babella (Biri- nyi), Viola. Edző: Szatmári Já­nos. Martfű: Berta- — Bartusz, Blaskó, Törtei, Hanga (Méri), Kiss, Jeczó, Enyedi, Szokolai, Kollár (Váradi), Lengyel. Edző: Csontos Lajos. Gólszerző: Tóth a 70. percben. Nehéz, mély talajú pályán vé­gigszenvedte mindkét csapat a mérkőzést. A nagy mezőnyfö­lényből a hazaiaknak csak egy gólra futotta, a Martfű pedig ti­zenegyest hibázott. Jók: Tóth, Gröber, Sipos, Dras­kóczi, ill. Jeczó, Kiss, Szokolai, Berta Szatmári János: - Ez a mérkő­zés olyan volt mint az egész évünk, szenvedtünk, de legalább most nyertünk. Csontos Lajos: - Több lehető­ségünk volt a mérkőzésen, még­is veszítettünk. Hajdúdorog—Kisújszállás 2-0 (1-0) Hajdúdorog, 300 n„ v.: Slomo- novkszki Kisújszállás: Kui Cs. — Né­met, Tar, Majláth, Horváth — Kállai, Kui T„ Csillag L., Dor- csák (Májer) — Sztrimbei (Csil­lag P.), Mircea. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerző: Bocz 26., Nagy Z. 82. percben. A győzelmet jobban akaró ha­zai csapat megérdemelten nyert az enerváltan játszó kisújiakkal szemben. Jók: Lugosival az élen az egész csapat, ill. Kállai, Tar. Gyarmati András: - Úgy ér­zem, a csapatom rászolgált a győzelemre, mert taktikusan ját­szott. Sólyom Vilmos: — Mélyen tu­dása alatt játszott a csapatom, rá­adásul a felfogással is nagy bajok voltak. ______ VÁRADI Ha jdúnánás—Karcag 2-0 (2-0) Hajdúnánás, 200 n„ v.: Fácska. Hajdúnánás: Gencsi — Nagy Z., Tar, Pipó, Papp, Magyari Be- rényi) - Nagy T., Loós, Szilágyi (Oborzil) — Káló (Vass), Len­gyel. Edző: Szikszai Lajos. Karcag: Kiss — Kemecsi, Orosz, Fige, Varga L. (Kovács) — Fehér, Keserű, Varga J., Bé­kési — Czibi, Domokos. Edző: L. Kiss Lajos. Gólszerző: Papp 8., Loós 19. perc. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben két gólt rúgatott ellen­felével a Karcag, után hiába tá­madta végig a mérkőzést, az eredmény nem változott. Jók: Gencsi, Nagy Z., Tar, Pipó ill. Kiss, Keserű, Czibi. Szikszai Lajos: - A helyzetek alapján megérdemelten győz­tünk. L. Kiss Lajos: — Lelkesedésben és játékban jobbak voltunk, de a két egyéni hiba megbosszulta magát. OROSZ Góltalan örökrangadó Labdarúgás, NB I., 4. forduló Ferencváros—MTK Hungária 0-0 Üllői út, 12 000 néző, V: Ábrahám. Sárga lap: Golovic (18.), Elek (53.), Fűzi Á. (86.) Ferencváros: Szűcs L. — Balog, Dragóner, Hrutka — Pinte, Gye­pes (Cheregi 79.), Vén, Keller - Rob (Arruda a szünetben), Hor­váth P„ Gera (Schultz 83.) MTK Hungária: Vlaszák — Komlósi, Kuttor, Szamosi, Elek — Erős (FüziÁ. 79.), Golovic, Jezdimirovic, Djordjevic (Madar 61.) — Illés, Ferenczi (Bükszegi 47.) Az ezt megelőző örökrangadón, a Hungária körúton szélsőséges, antiszemita megnyilvánulások miatt igen feszült volt a hangulat, és a kék-fehér klub szurkolótáborának baráti köre rendőrségi feljelen­tést is tett. Most a legnagyobb békében kezdődött el a találkozó, és az In-kal Security vezetőjétől, Lasz Györgytől kapott információ szerint a találkozó előtt nem történt semmilyen rendkívüli ese­mény. Ha nem is túl színvonalas, de rendkívül küzdelmes mérkő­zésen mindkét együttes elpuskázta nagy gólszerzési lehetőségeit, így a döntetlen reálisnak mondható. Matáv Sopron—Dunaferr 1-2 (0-1) Sopron, 3000 néző, V: Szabó Zs. Gólszerzők: Preisinger (84.), ill. Zavadszky (38.), Mozgovoj (75.) Sárga lap: Jaki (18.), Orosz (62.) Matáv Compaq Sopron: Borsi — Varga, Szabados, Salagean — Perger, Tóth (Kovács 76.), Somogyi, Horváth, Kulcsár (Takács 51.) — Tüske (Bausz 76.), Preisinger. Dunaferr: Rabóczki — Molnár, Salamon, Éger, Kiss Gy. — Za­vadszky (Mozgovoj 65.), Pomper, Jaki, Lengyel — Orosz (Nagy 88.), Nicsenko (Szakos 92.) Az összeszokottabban, szervezettebben és jobban játszó Duna­ferr megérdemelten vitte haza a három pontot Sopronból. Debrecen-Győri ETO 3-2 (1-0) Debrecen, 3000 néző, V: Hajdó Gólszerzők: Siklósi (28.), Bajzát (60.), Szabó (92.-ll-esből), illet­ve Vayer (49., 77.) Sárga lap: Turján (15.), Frida (31.), Kerekes (56.), Ulveczki (87.), illetve Kiser (12.), Vasas (45.) Debrecen: Fekete — Frida, Turján, Vadicska, Szatmári (Hanák, 72.) — Siklósi (Ulveczki, 74.), Flick, Sándor (Szabó, 54.), Böőr — Kerekes, Bajzát. Győri ETO: Posza — Bognár (Bajusz, a szünetben), Stark, Győri — Mracskó, Kiser, Vasas — Farkas, Nagy (Bállá, 70.), Vayer (Ká­rolyi, 90.) — Kenesei. Fordulatos, de közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat az utolsó percben lőtt büntetővel múlta felül a szervezettebben ját­szó Győrt. Videoton-Zalahús-ZTE 2-1 (2-0) Székesfehérvár, 2500 néző, V: Hanacsek. Gólszerzők: Korsós (16.), Zombori (39.), illetve Sabo (51.) Kiállítva: Vilotics (45.) Sárga lap: Vilotics (25., 45.), illetve Filó (52.), Babati (87.) Videoton: Milinte — Kiskapusi, Balassa, Vilotics — Usvat, Si- peki (Szalai T., 23.), Tóth B., Zombori, Németh — Földes (Cser- nijenko 79.), Korsós (Udvari, a szünetben) Zalahús-ZTE: Bárdi — Kocsárdi, Balog, Csóka (Babati 66.), Fi­ló — Bonchis, Nagy L. (Bagó 83.), Gaál, Róth (Sabo, a szünetben) — Waltner, Gliha. Az emberhátrányban lévő Videotonnal szemben szünet után je­lentős fölényben játszott a Zalaegerszeg, gyorsan szerzett szépítő gólja után azonban képtelen volt az egyenlítésre. A Videoton az el­ső félidőben produkált gólra törő játékával megérdemelten győzött. Pénteken játszották: Kispest-Újpest 2-3 Ma este 19 órakor rendezik a Vasas—Lombard találkozót, amit a Sport 1 közvetít._____________________________________■ Sporthírek röviden TENISZ. Az amerikai női tenisz­válogatott vesztes mérkőzés nél­kül diadalmaskodott a Fed Kupa Las Vegas-i döntőjében Spanyol- ország ellen. Végeredmény: Egyesült Államok—Spanyolor­szág 5-0, az utolsó két mérkőzés eredménye: Jennifer Capriati— ArantxaSanchez-Vicario6:l, 1:0- nál a spanyol versenyző gyomor­problémák miatt feladta. Jennifer Capriati, Lisa Raymond—Magúi Serna, Virginia Ruano-Pascual 4:6,6:4,6:2. SAKK. Hétfőtől Új-Delhiben ren­dezik a kiesés rendszerű férfi és női sakk világbajnokságot. Ma­gyar részről Lékó Péter (5. ki­emelt), Almási Zoltán (18.), Alek- szander Csernyin és Lakos Niko­letta ül asztalhoz. Az első fordu­lóban Csernyin ellenfele az orosz Utnaszunov lesz. Lékó a második fordulóban szintén orosz ver­senyzővel kezd: a Volkov-Szaka- jev párharc továbbjutójával. Al­mási is csak ekkor, a 64 között kapcsolódik be a küzdelmekbe, az indiai Barna és a kazah Vlagyi- mirov mérkőzés győztesével ta­lálkozik. Lakosnak nem kedve­zett a sorsolás, mert az első for­dulóban a kilencedik helyen ki­emelt svéd Cramling ellen játszik. A felek két partit váltanak, ha döntetlen az állás, rövidített játszmák döntenek a továbbjutás­ról. MŰKORCSOLYA. Póth Diána a 11. helyen végzett a műkorcso­lya Grand Prix ötödik állomásán, a párizsi Trophee Lalique viada­lon. A szinte teljes európai élme­zőnyt felvonultató versenyt a vi­lág- és Európa-baj nők orosz Ma­rija Butyirszkaja nyerte honfitár­sa, az Eb-ezüstérmes Viktorija Volcskova előtt. Végeredmény: 1. Butyirszkaja (orosz) 1.5 helye­zési szám 2. Volcskova (orosz) 3 3. Kirk (amerikai) 5 ...11. Póth Diána 15, páros: 1. Beresnaja, Sziharulidze (orosz) 2 helyezési szám 2. Sálé, Pelletier (kanadai) 2.5 3. Ina, Zimmerman (ameri­kai) 4.5. OLIMPIA. - A versenyhelyszí­nek építésére a szokásosnál is nagyobb figyelmet fordítunk - jelentette ki Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság koordinációs bizottságának ve­zetője Athénban, a 2004-es ötka­rikás játékok helyszínén zajló el­lenőrző látogatás során. A kül­döttség 47 létesítményt tekintett meg. Rogge egyelőre optimista az előkészületekkel kapcsolat­ban, s kijelentette, hogy az eddi­gi gondokat a bürokrácia és a szervezőbizottság belső csatái okozták. A NOB főellenőre még találkozik Kosztasz Szimitisz gö­rög miniszterelnökkel, s a kor­mány más tagjaival is. Zsanna Angelopulosz-Daszkalaki, a szervező bizottság vezetője sze­rint az építkezések egyre jobb ütemben zajlanak, de még min­dig messze járnak a tökéletestől. A leendő helyszínek 75 százalé­ka már elkészült, öt nagyobb lé­tesítmény átadását az eredetileg tervezett 2004. májusa helyett most már négy hónappal ko­rábbra időzítik.