Új Néplap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-09 / 237. szám

Kellemetlen meglepetés SMAFC-Roto Elzett-Mol Szolnok 85-75 (21-17, 23-13, 19-28, 22-17) Férfi kosárlabda NB I, A-CSOPORT 2. FORDULÓ Sopron, 500 n„ v.: Szamos, Bog­nár. SMAFC: Pojbics 18/3, Palotai P. 10, Rasics 12/3, Molnár Cs. 9/3, Mogyorósi 30. Csere: Kotlik 2, Vavra 4, Csátaljay, Palotai B. Edző: Sterbenz Tamás. Mól Szolnok: Walke 4, Adder- ley 25/9, Maljkovics 15/9, Sitku. 18, Orosz 4. Csere: Trepák 4, Bó- di 5, Ádám, Szarvas, Rnsznák. Edző: Zorán Kmézics. Az évad első idegenbeli mécs­esét az újonc soproni egyetemis­tákkal szemben játszották a mó­losok. A SMAFC-ról tudni kell, hogy két évtized után került visz- sza az élvonalba, annak idején ők voltak az első vidéki kupa­győztesek. A Szolnok még min­dig kénytelen volt nélkülözni Ta­kács Attilát, ami viszont bizako­dással töltheti el a klub híveit, az irányító már elkezdte a könnyí­tett edzéseket. Sajnos a mérkő­zés nem úgy alakult, ahogyan azt a szolnoki szurkolók várták. A harmadik negyed kivételével ki­mondottan rosszul dobtak a Ti- sza-partiak, mind a büntetők ér­tékesítése, mind a távoli kísérle­tek gondot okoztak számukra. A csapat védekezése csődöt mon­dott, volt olyan soproni támadás, mikor háromszor is Mogyorósiék szerezték meg a lepattanót. Bár a harmadik 10 perc során Maljko­vics és Adderly révén három pontra felzárkózott a Mól, a ha­tártalan lelkesedéssel játszó újonc átvészelte a nehéz pillana­tokat, és megérdemelten nyerte a találkozót. Zorán Kmézics: - Gratulálok a lelkes hazai csapatnak. Pontszegény hazai centerek Szolnoki MÁV-Coop-Diósgyőri KSK 64-75 (22-20, 12-19, 9-17, 21-19) NŐI KOSÁRLABDA NB I., A-CSOPORT, 4. FORDULÓ Olaj-csarnok, 400 n„ v.: Faidt, Ádám. MÁV-Coop: DELMIS 25/3, SZEMERÉDI 16/6, Merecicki 10/3, Horváth 4, Vida. Csere: Bujdo­só 2, Hegedűs 4, Berkó 3/3, Kurucz, Devecseri. Edző: Palkovits Tamás. DKSK: TÖRÖK 8/3, BROSOVSZKY 27/6, Balogh 2, CSÁVÁS 17, Milovics 2. Csere: VOJNICS 10, Bukovszki 3, Szimák 6/3. Edző: Miien Vukisevics. Lendületesen kezdtek a szolnokiak, közülük Me­recicki és Szemerédi járt az élen a kosárgyártás­ban. Vukisevics edző időt kért, ugyanis a 7. perc­ben 17-9-et mutatott az eredményjelző. Minden bizonnyal rendezte a sorokat, mert innentől foko­zatosan zárkóztak fel tanítványai. Sőt, a második negyedben egyre jobban belelendültek, és Bro- sovszky és Csávás révén szórták a gólokat, és pil­lanatok alatt ők jutottak 7 pontos (24-31) előny­höz. A Szolnok azonban nem adta fel, faragott le hátrányából, ám az utolsó két támadásukból kép­telenek voltak pontot dobni, ekkor hiányolta a korrektséget a játékvezetőktől a publikum. A fordulást követően olykor pankráció folyt a pályán, egy biztos: a felek nem maradtak adósak egymásnak, a bírók pedig fújták a faultot, szám szerint negyvennyolcat a mérkőzésen. A vendé­gek kapták el előbb a fonalat, gyorsabban és öt­letesebben játszottak, mint a kétemberes (Del- mis és Szemerédi) szolnokiak. A 32. percben már 43-59-et mutatott az eredményjelző, eldől­ni látszott az összecsapás. A házigazdák megint nekidurálták magukat, de közülük csak Delmis volt képes pontokat szerezni, a többiek különö­sen a centerek adósak maradtak a kosarakkal. A vendégek rendre fölényben voltak a palánkok alatt. FOTÓ, BUGÁNY Palkovits Tamás: - Amolyan férfias mérkőzé­sen, egy Brosovszkyval jobb volt a Diósgyőr. Miien Vukisevics: - Kemény csatában nyer­tünk, ellenfelünk jól felkészült belőlünk, de mi jelenleg jobb csapat vagyunk, mint ők. _____________________________________(V.c».| T ovább robognak a kék-sárgák y Egér-Szolnoki MÁV Neusiedler 0-5 (0-2) Labdarúgás, NB l/B., 11.FORDULÓ Eger, 200 n., v.: Hajdó (Horváth G„ Nyilas) Eger: Varga — Takács — Sza- bóczky, Vocsi, Kovács — Bercsé­nyi, Szamosi (Katonaa61.), Bé­res, Vígh (Bóta a 65.) — Zabun- du, Montvai. Edző: Eich László. Szolnok: Kirí — Némedi — He­gedűs, Bernáth (Müller a 81.) — Ivitz, Bábik, Kádár T., Szobosz- lai (Gradinariu a 61.), Szabó T. — Fedor, Kotula (Németh a 61.), Edző: Tóth Dénes. Gólszerzők: Kovács Cs. (öngól 16. p.), Hegedűs (31. p.), Kotula (55. p.), Szoboszlai (59. p.), Né­meth (64. p.). Sárga lap: Béres a 39. perc. Kiállítva: Béres a 41. perc (második sárga lap). 16. perc: Ivitz jobbról belőtt labdája a menteni akaró Kovács­ról a hálóba pattant, 0-1. 31. perc: Hegedűs vezette fel a labdát a jobb oldalon, majd a 16- os vonalától a kapus fölött a ka­puba emelt, 0-2. 55. perc: Kádár a saját térfelé­ről hozta fel a labdát, majd Kotu- lához passzolt, aki egy igazítás után 15 méterről nagy erővel lőtt a bal sarokba, 0-3. 59. perc: Szabó T. a 16-os bal oldalánál Szoboszlaihoz gurí­tott, aki egyből a jobb alsó sa­rokba továbbított, 0-4. 64. perc: Szabó T. jobbról be­csavart szögletét Németh fejjel csúsztatta a léc alá, 0-5. Nagyon rossz talajú pályán a két csapat nem volt egy súlycso­portban. A vendégek a szerdai kupameccsel a lábukban is könnyed játékkal gyűjtötték be a három pontot. Jók: Bercsényi ill Szabó T., Hegedűs, Ivitz. Eich László: — Tudtuk, hogy jobb csapat a Szolnok, de a telje­sítményünkkel hozzájárultunk ahhoz, hogy érvényre jusson a tudáskülönbség. Tóth Dénes: — A győzelem játékosaim önbecsülését és sportemberi értékeit bizonyít­ja; _______________ KOVÁCS K ádár Tamás, a szolnokiak védekező közép­pályása Kotulának adott gólpasszt. Egy elszalasztott lehetőség Jászberényi SE-Vasas-Tiszaújváros 0-0 Labdarúgás, NB l/B., 11.FORDULÓ Jászberény, 600 n., v.: Ember (Szabó G„ Radvánszky) Jászberény: Bak — Kónya, Márics, Mosonyi — Tasi (Mol­nár J. 69.), Lukácsi (Tóth Cs. 75.), Kádár G., Telek - Ládi - Tóth G., Balázs (Csikós a 61.). Edző: Kis-Németh Albert. Tiszaújváros: Sinescu — Hor­váth T., Kurucz, Dobi — Kántor, Mogyoródi, Nagy I., Bányai, Bencsik — Ternován, Dávid (Horváth G. a 71.). Edző: Orlócz- ki Tibor. Sárga lap: Tasi a 15. p. Kezdés előtt a jászberényi Ud­varias Csaba elhunyt édesapja emlékének adóztak egyperces gyászszünettel a jelenlévők. A papírformának megfelelően ha­zai fölény domborodott ki a talál­kozón, ám a jászberényiek négy ziccert elhibáztak az első félidő utolsó negyedórájában, közülük kettő Tóth Gábor lelkén szárad. A második játékrészben is ők irá­nyították a játékot, de az újabb helyzeteket - Csikós fejesét vagy Ládi ziccerét — sem tudták gólra váltani, ezért aztán még örülhet­nek is annak, hogy az utolsó előt­ti pillanatban a tiszaújvárosi Hor­váth Tibor két lépésről a jobb ka­pufát találta el. Ezzel a döntet­lennel óriási bentmaradási lehe­tőséget szalasztott el a hazai gár­da, amely valljuk be, végig ener- váltan, fásultan, frissesség nél­kül, monoton tempóban darálta végig a kilencven percet. Talán ez volt az oka annak, hogy az öt gólhelyzetből egy sem fejeződött be találattal. Ettől kezdve a Jász­berény sorsának irányítása ki­csúszott a saját kezéből, már csak azért is, mert kedden (BVSC-nél) és a hét végén (Bő- csön) egyaránt idegenben ven­dégszerepei. Jók: Márics, Ládi, ill. Sinescu, Kurucz. Kis Németh Albert: — Sajnál­hatjuk a sok kihagyott helyzetet, ezért továbbra is küzdenünk kell a bentmaradásért. Orlóczki Tibor: — Az egy pont senkinek sem jó, de aki nem képes gólt lőni, be kell érnie ennyivel. y Elfáradtak a végére Tiszafoldván VSE-Százhalombattai VSE 21-24 (14-10) Schumacher újra világbajnok Férfi kézilabda NB I., 5.FORDULÓ Homoki Sportcsarnok, 600 n., v.: Kékes P., Kékes Cs. TVSE: Varga - TÓTH 7/2, Vass 3, Vörös 2, Bucseszhi 1, Nezezon 3, UNYATINSZKI 5. Csere: Tajthy (kapus), Sipos, Nagy J.. Edző: Váczi Sándor. SZVSE: Kerekes — Kuzma 1, Becskereki, Molnár 2, GYŐR- FFY 6/2, Károlyfi 4, Apró 4. Csere: TEREMY (kapus), Ador­ján, Laurencz 2, KIS G. 4, Her­bert 1. Edző: Győrfi János. Kiállítások: 10 perc + 1 kizá­rás, ill. 12 perc + 2 kizárás. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 8. p.: 4-3,16. p.: 6-5,25. p.: 12-8,38. p.: 15-14,48. p.: 17-18, 55. p.: 19-21. Nem titkolták a hazaiak, hogy első győzelmükre készülnek, be­csületükre legyen mondva, en­nek szellemében kezdték a talál­kozót, ugyanis 2 perc elteltével már 3 góllal vezettek. Kapcsoltak a vendégek, akik Károlyfi átlövé- seivel kezdték el a felzárkózást. A földváriak azonban nem adták ki kezükből a vezetést, sőt a két szélső Unyatinszki és Tóth ré­vén a 21. percben 10-6-ra vezet­tek. Ehhez kellett a társak jó vé­dekezése és néhány Varga-bra­vúr is. Az okosan és türelmesen játszó házigazdák tartották elő­nyüket a szünetig. A fordulást követően — mint ahogy az várható volt - erősített a Batta, Károlyfi és Győrffy gyár­totta a gólokat, és a védekezésük is összeállt. Élesedett a küzde­lem, több volt a szabálytalanság, előbb Nagy, majd Becskereki és Győrffy jutott a kizárás sorsára. A felek pedig egymás nyomában loholtak egészen a hajráig, akkor már kidomborodott a vendégek jobb erőnléte. A földváriak, bár vitte előre a szívük, erejükkel el­készültek a végjátékra, a rutinos vendégek pedig megmentették a két bajnoki pontot. Váczi Sándor: - Saját magun­kat vertük meg. Győrfi János: - Biztos voltam a hazaiak nagy akarásában, de sikerült kiharcolnunk a győzel­met. _________________________________(VÉCSÉ) Au tósport, Forma—1., Japán Nagydíj * 16 A német Michael Schuma­cher nyerte a Forma—1-es autós világbajnokság utolsó előtti futamát, a Japán Nagydíjat, és 21 év után megszerezte az. egyéni vi­lágbajnoki címet a Ferrarinak. Rajt: a címvédő finn Mika Häk­kinen (West-McLaren-Merce- des) óriási bravúrral, jobbról megelőzte az első kockából indu­ló ferraris Michael Schumachert. Őt követte Häkkinen márkatár­sa, a brit David Coulthard. 10. kör: Häkkinen, M. Schuma­cher, Coulthard, R. Schumacher, Irvine, Barrichello volt a sorrend. 16. kör: Häkkinen tovább nö­velte az előnyét (2.171 mp) ve- télytársa, M. Schumacher előtt. 20. kör: Alesi (Prost-Peugeot) megpördült, és a pálya közepén megállt. Szerencsére időben si­került kitolni a versenyautót az aszfaltról. 21-24. kör: Megkezdődtek az első kerékcserék: Barrichello, Coulthard, Häkkinen majd M. Schumacher hajtott ki a boxutcá- ba. A finn pilótának sikerült meg­őriznie vezető pozícióját. 26. kör: Häkkinen, M. Schuma­cher, Coulthard, Barrichello, R. Schumacher, Button (BMW-Wil- liams) haladt az első hat helyen. 36. kör: Herbert (Jaguar-Ford) a boxutcából kijövet kis híján összeütközött Irvine-nal. 37-40. kör: Häkkinen és Schu­macher második kerékcseréje: a ferraris pilóta átvette a vezetést. 46. kör: M. Schumacher előnye a világbajnoki címvédő Häkki­nen előtt már 4.6 mp. Cél: Michael Schumacher meg­nyerte a Japán Nagydíjat, a máso­dik helyen Mika Häkkinen, a har­madikon Coulthard végzett. A to­vábbi pontszerzők sorrendben: Barrichello, Button, Villeneuve (BAR-Honda). Végeredmény: l.M. Schuma­cher (német, Ferrari) 1:29:53.435 0, 2. Häk­kinen (finn, West-Mc- Laren-Mercedes) 1.8 mp h., 3. Coulthard (brit, West-McLaren- Mercedes) 1:09.9 p h., 4. Barrichello (brazil, Ferrari) 1:19.1 p h., 5. Button (brit, BMW -Williams) 1:25.6 ph., 6. Villene­uve (kanadai, BAR- Honda) 1 kör hátrány. Konstruktőrök: 1. Ferrari 156 pont, 2. West-McLaren-Merce- des 143, 3. BMW-Wil- liams 36,4. Benetton 20, 5. BAR-Honda 18, 6. Jordan-Mugen- Hnnda 17. A Ferrari és háromszoros világbajnok pilótája