Új Néplap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-24 / 249. szám

»»»SÍÉ*»»*«»*» Kipontozódtak a kulcsemberek Marc-Körmend-Mol Szolnok 83-62 (13-12, 23-17, 25-18, 22-15) mm l!»" Mindannyian jól vizsgáztak Tiszaújvárosi FC-Szolnoki MÁV 1-1 (0-0) Férfi kosárlabda NB I., A-CSOPORT 5. FORDULÓ Körmend, 2500 n., v.: Szabó IV, Várhalmi. Körmend: NÉMETH 26/3, Trümmer 8/6, Fodor 7, MUJANOVICS 13/3, Riley 6. Csere: Gráczer 3/3, GREBENÁR 12, Keresztes 2, Zsebe 6/3. Edző: Patonay Imre Trepák Zoli ezúttal négy pontig jutott FOTÓ: MÉSZÁROS Szolnok: Maljkovics 2, Adderly 10, Walke 1, Orosz 8, SITKU 23. Csere: Trepák 4, Ádám 6/3, Szarvas 2, Koprivica 4, Bódi 2. Edző: Zorán Kmézics. Az eredmény alakulása. 5. p.: 3-7,15. p.: 26-20, 22. p.: 44-35,28. p.: 5445,31. p.: 6547,37. p.: 71-58. Újabb súlyos sérülés JRK-Kaposvár 3:2 (23, 21, -13, -18, 10) ladt a két hatos az első játszmá­ban. Már úgy tűnt, Geigerék ünnepelhetik vezetésüket, mi­kor a hajrában fordított a JRK. Kellemetlen közjáték zavarta meg a második szettet, a haza­iak centere, Seji Amezinin bo- kaszalag-szakadást szenvedett — augusztus óta ő már a har­madik herényi, aki ilyen jellegű sérülést szed össze — s még a mérkőzés alatt kórházba kellett szállítani. Ezt követően talán sérült társukért is játszottak Sá­piék, remek labdamenetek vé­gén növelték előnyüket. Ezzel azonban mintha ellőtték volna puskaporukat, tíz perc alatt si­mán elvesztették a harmadik felvonást, sőt, bár sokkal na­gyobb csatában, a negyediket is. A döntés az ötödik, már rö­vidített játszmára maradt, melyben a határtalan lelkese­déssel küzdő herényi lányok megérdemelten harcolták ki a győzelmet. . Deme Gábor: - Küzdeni tudá­sunknak köszön­hetjük mostani si­kerünket. Biki Mária: — Megijedtünk a le­hetőségtől, hogy megszerezhetjük első győzelmünket. Szakszig Nyíregyháza- Jászberényi RK 3:0 (10, 8,12). Nyíregyháza, 200 n., Beregszászi, Ko­vács Hétfőn este a ta­valyi bajnok és ku­pagyőztes otthoná­ban lépett pályára a herényi együttes. _________________(PELEI) K ipontozódott: Maljkovics a 21., Adderly a 34., Orosz a 35. Mujanovics a 37. percben. Az első negyedben együtt haladtak a küzdők, jól védekezett mindkét csapat, egyik sem tudott elhúzni a másiktól. A folytatásban a hazaiak részéről a két vá­logatott, Németh és Trümmer nem tudott hibázni, míg a mieink adósak maradtak a kosarakkal. Közben a szolnokiak védekezésébe egyre több hiba csúszott, emiatt nem csak pontokat, hanem faultokat is kap­tak szép számmal. A kulcsemberek közül Maljko­vics, Orosz és Sitku hamar begyűjtötte a negyedik személyit, ezért le kellett cserélni őket. Közben a körmendiek szép lassan gyűjtögették pontjaikat. A szünet után sem változott a játék képe, Maljko­vics kipontozódását követően az enerváltan és fárad­tan játszó molosok képtelenek voltak utolérni a ha­zai közönség által űzött, hajtott kedvenceket. A haj­rában mindent megpróbált a szolnoki legénység, ám továbbra sem ment nekik, az MTE pedig örömjáté­kot nyújtva nyerte a két piros-fekete csapat csatáját. Sajnos, immáron második idegenbeli vereségét szenvedte el a Szolnok, amelyik legközelebb szerdán St. Pöltenben Koracs-kupa találkozón lép pályára. Patonay Imre: — Az elején rosszul dobtunk, a folytatásban azonban sikerült felőrölnünk vendé­geink erejét, ez eredményezte biztos győzelmün­ket. Zorán Kmézics: - Nagyon korán összeszed­tük a személyi hibákat, ezért sokat kellett cse­rélnem, emellett nem koncentráltunk eléggé, így nem tudtuk elkerülni a vereséget. További eredmények: SMAFC—ZTE 72-71, Debrecen-Kaposvár 69-80, Atomerőmű-Nyír­egyháza 105-78, Albacomp-Sopron 102-57, Honvéd-Falco 68-102. ■ NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA Jászberény, 300 n., v.: Járosi, Csizmarik Jászberény: SÁPI, Szűcs, Karsai, Adorján, Seji, Tóth A. Csere: FÉNYES (liberó), NAGY I. , Selmeczi, Kriegel. Edző: De­me Gábor Kaposvár: Szíj, Gelle, GEI­GER, Tuba, Pálfi, Ékes. Csere: Molnár (liberó), KÁRÁSZ, Bita, Ács. Edző: Biki Mária Az eredmény alakulása - 1. játszma: 4-7,11-11,16-20,20-23. II. játszma: 5-2, 16-9, 21-15, 23- 20. III. játszma: 2-6, 5-10, 9-16, 13-24. IV. játszma: 5-4, 8-9, 14- 19. 17-23, V. játszma: 2-3, 4-6, 12-9. A Kaposvár örök vetélytárs- nak számít Jászberényben, így annak ellenére, hogy idén még nyeretlen a somogyi együttes az extraligában, nem számít­hattak sétagaloppra a vendég­látók szombaton este. Ennek megfelelően fejfej mellett ha­Seji Amezinin, sajnálatos sérülést szenvedett fotó: m. Maradnak! Kunszentmártonban néhány hete még a csapat „kitelepíté­se” is felmerült a szorító pénz­telenség miatt. Jelentkező is akadt, vasárnap délutánig há­rom település jelezte, hogy szí­vesen látná az együttest, amennyiben... Este azonban dr. Czuczi Mi­hály polgármester és Szilágyi Sándor, a csapatot működtető gazdasági társaság tulajdonosa egy asztalnál, egymás mellett foglalt helyet a záróvacsorán. Felszólalásaikból kicsengett, hogy az önkormányzat és a fő­szponzor hamarosan olyan kö­zös stratégiát dolgoz ki, ami­nek lényege a térség gazdasági erőinek felsorakoztatása a csa­pat mögé. Arról pedig szó sin­csen, hogy a politikai ellenzék hátráltatná az előrelépést, hi­szen a legutóbbi testületi ülé­sen egyhangúan megszavazta az ötmillió forintos, kamat­mentes tagi kölcsönt a focisták megsegítésére._____________■ Labdarúgás, NB I., 14.FORDULÓ Tiszaújváros, 400 n., v.: Mohácsi (Birincsik, Veres) Tiszaújváros: Sinescu — Ko­vács T., Horváth T., Bányai — Kurucz, Kántor, Bencsik (Dávid a 61. percben), Nagy, Dobi — Ternován, Mogyoródi. Edző: Or- lóczki Tibor. Szolnok: Kiri — Némedi - Ber- náth, Müller — Ivitz (Németh a 67. percben), Bábik, Kádár, Szo- boszlai (Gradinariu a 67. perc­ben), Szabó T. — Fedor, Kotula. Edző: Tóth Dénes. Góllövők: Ternován 47., ill. Ko­tula 65. percben. Sárga lap: Kádár 29. p., Nagy 75. p„ Mogyoródi 81. p. 47. perc: Némedi menteni akart, de belerúgta Ternovánba a labdát, aki élt a lehetőséggel, és a jobb oldali léc mellett a hálóba he­lyezte, 1-0. 65. perc: Kotula tisztára játszot­ta magát és 8 méterről a jobb sa­rokba vágta a labdát, 1-1. Az utolsó szalmaszálba próbál­tak a hazaiak belekapaszkodni. Az első helyzet mégis a Szolnok előtt adódott, de Kotula 8 méter­ről tiszta helyzetben csúcsán fölé lőtt. A második félidőt góllal kezdték a hazaiak, ezután volt még néhány ígéretes támadásuk. Ezután a vendégek egyre többet birtokolták a labdát, és Kotula ré­vén sikerült egyenlíteni. Az utol­só 20 percben a Szolnok futósza­lagon dolgozta ki a helyzeteket, aminek kihagyásában Kotula, de főleg Fedor „jeleskedett”, de Sinescu bravúrjai is közrejátszot­tak, hogy nem sikerült a győztes gólt a vendégeknek megszerezni. Jók: Sinescu (a mezőny leg­jobbja), Bányai, Horváth T„ ill. Kádár, Ivitz, Kotula, Fedor. Orlóczki Tibor: — Gratulálok a csapatomnak a taktikai feladatok betartásához, de nem ezen a mér­kőzésen múlott az, hogy kiestünk. Tóth Dénes: - Köszönöm ve­zetőimnek a korrekt hozzáállást és gratulálok játékosaimnak az alapszakasz megnyeréséhez. Sáma Kunszentmártoni TE— Kecskemét FC 0-0 Kunszentmárton, 800 néző, vezet­te: Jenei (ifj. Koródi, Kelemen) Sáma KUTE: Rézsó P. — Hóbei, Major L., Bócsik, Kosán - Rézsó T. — Csatlós T„ Csatlós Cs., Lu­dasi (Szalai 88.), Polonkai (Kol- tai 85.) — Farkas (Mérész 82.). Edző: Vígh Tibor. Kecskemét: Nagy Zs. - Kollár, Barna Zs. (Baranyai 89.), Vaskó, Maczó — Barna Cs., Gabala, Ka- lina, Sallai — Gyánó (Somogyi 61.), Váczi. Edző: Nagy László. Sárga lap: Váczi a 11., Sallai a 38., Maczó a 63. percben. Kiállítva: Sallai (második sárga lappal Csatlós Csaba buktatásá­ért) a 45. percben. Váczit követő emberfogással próbálta semlegesíteni Rézsó Tamás, amiért mindkét együttes hadrendje módosult valame­lyest az általában bevett gyakor­lattól. Az már nem okozott meg­lepetést, hogy a hazai gárda sa­ját térfelére visszahúzódva szű­kítette le a kecskeméti támadá­Fedor Ottó nyerő ember lehetett volna a MÁV színeiben, ha helyzetei közül legalább egyet értékesít sok életterét. Barna Csaba és Gyánó így is összehozott egy-egy gólveszélyes jelenetet Rézsó Pé­ter kapuja előtt, a másik oldalon Ludasi tett hasonlóan a játékrész legformásabb támadása végén. Fordulás után Gyánó lépett vissza, a kecskeméti középpá­lyás sor bal oldalára a kiállított Sallai helyére, míg a Kunszent­márton megpróbálta gólra válta­ni létszámfölényét. Bátrabban támadott az első félidőhöz ké­pest, vállalva annak a veszélyét, hogy olykor ellenőrizetlen terü­letet ad a kecskemétiek Váczival jegyzett egyszemélyes támadó­sorának. Az utolsó negyedórá­ban minden korábbinál többet kockáztattak a felek azért, hogy elkerüljék a döntetlent, ám Csat­lós Tamás fejese hacsak hajszál­lal is, de elkerülte a kaput, míg Váczi 16 méteres lapos lövése nyomán a jobboldali kapufáról vágódott vissza a labda. Á két el­lentétes félidőt látva, a döntet­lennél egyik csapat sem érde­melt többet. Jók: Kosán, Bócsik, Csatlós T., ill. Vaskó, Gabla, Barna Cs. Vígh Tibor: — A csoport vitat­hatatlanul legjobb gárdájával szemben minden tekintetben si­került felvennünk a versenyt. Nagy László: - Csoportelső­ként zártuk az alapszakaszt, ám az igazi megméretés csak ezután következik. Jászberényi SE Vasas— PLC Fót 0-0 Jászberény, 400 n., v.: Sápi (Hege­dűs, Bócsik) JSE: Bak - Márics, Holtner, Mosonyi - Kónya (Tóth G. 72.), Molnár, Lukácsi, Kádár, Telek - Ládi, Csikós (Tóth Cs.76.) Edző: Kis-Németh Albert. Fót: Balázs - Vikukel, Bálint (Vass 73.), Stranyóczki, — Hó- dosi, Mátyás, Tordai, Balogh, Csuka (Pálfi 61.) - Hajdú (Né­meth 58.), Füle. Edző: Gubán László. Utolsó hat meccsén nem talált a kapuba a herényi legénység - miközben ellenfelei tizennégy­szer zörgették meg hálóját -, így nem lehet azt állítani, hogy ön­bizalomtól telve léptek volna pályára játékosai a sorsdöntő utolsó fordulóban. Ennek meg­felelően 25 percig szinte a félpá­lyát sem lépték át Ládiék, igaz Bak kapusnak is csak Mátyás szabadrúgásainál kellett játék­ba avatkoznia. Fél óra elteltével felbátorodtak a kiesés elől me­nekülő hazaiak, ám Csikós és Molnár is eltékozolta a ziccert, míg Ládi beadásszerű lövésénél a kapufa is Balázs segítségére si­etett. Fordulás után továbbra is ritkán forogtak veszélyben a ka­puk, bár a vendéglátók kétszer is közel álltak a gólszerzéshez, de mintha átok ülne játékosain, az utóbbi hetekben képtelenek hálóba találni. A küzdelmes, helyenként jó iramú találkozón a hazaiak elér­ték céljukat, az egy ponttal meg­hosszabbították NB I/B-s tagsá­gukat. Jók: Lukácsi, Holtner, ill. Viku­kel, Tordai. Kis-Németh Albert: - Igaz, gólt nem szereztünk, de így is sikerült kiharcolnunk a bentmaradást. Gubán László: - A látottak alap­ján igazságos döntetlen született. __________________________________IGELEI) Az alapszakasz végeztével az NB 1/B keleti régiójának mező­nyében maradtak: Szolnok, Jászberény, Kunszentmárton, Monor, Fót, Kecskemét, Békés­csaba, Csongrád, Bocs, BVSC + két NB I-es csapat adja a tizen­kettes mezőnyt, amelynek tag­jai november 4-5-én újra kezdik a pontvadászatot. ___________■ A Ferrari istálló kettős világbajnoki címe Autósport, Forma—1 A német Michael Schumacher már világbajnokként meg­nyerte a Forma-l-es világbaj­nokság utolsó futamát, a Ma­lajziai Nagydíjat, így a Ferrari a konstruktőrök versenyében is az első helyen végzett. 1. kör: de la Rosa, Heidfeld és Di- niz ütközött, bejött a safety cár. 2. kör: A safety cár elhagyta a pályát, M. Schumacher megelőzte Häkki- nent, aki korai rajtja miatt 10 mp- es büntetést kapott. 5. kör: Coult­hard átvette a vezetést M. Schu- machertől.16. kör: Coulthard ke­rékcseréje, ismét M. Schumacher kerül az élre. 26. kör: Häkkinen megelőzte Wurzot és feljött a 7. helyre. M. Schumacher, Coult­hard, Barrichello, Herbert, Vers- tappen, Villeneuve, Häkkinen volt a sorrend. 49. kör: Herbert (Jaguar) pályafutásának utolsó Forma-l-es versenyén megpör- dült, a gumifalnak ütközött kere­ke és hordágyon vitték le a pályá­ról. Cél: Michael Schumacher megnyerte a Malajziai Nagydíjat, a második helyen David Coult­hard, a harmadikon Rubens Bar­richello, a negyediken Mika Häk­kinen végzett. A világbajnokság végeredmé­A 2000-es modell minden dicséretet megérdemel pilótájával együtt nye: pilóták: 1. Michael Schuma­cher (német, Ferrari) 108 pont, 2. Mika Häkkinen (finn, West-McLa- ren-Mercedes) 89, 3. David Coult­hard (brit, West-McLaren-Merce- des) 73. Konstruktőrök: 1. Ferrari 170 pont, 2. West-McLaren-Merce- des 152 3. BMW-Williams 36. r