Új Néplap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-16 / 113. szám

8. OLDAL 2000. MÁJUS 16., KEDD ■■■ _________________________________________________________________________________SPORT Újfalu 13 gólt szerzett négy nap alatt Jász-Nagykun-Szolnok megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság, 22. forduló Kunsági csoport Kun FC—Cserkeszőlő 7-2 (1-1) Kunhegyes, 150 n„ v.: Markóth K. Kun FC: Tatai - Ollári, Gácsi, Fekete (Újfalvi), Erdélyi, Rózsa, Herbály, Szendrei (Hevesi-Tóth), Balogh, Molnár, Nyolcas (Újfalvi Cs.). Edző: Szabó András. Cserkeszőlő: Tálas - Kövér, Benke, Tóth, Korponai, Madaras- sy, Szabó (Varga L), Gulyás, Ke­rekes, Kupeczki, Varga Z. (Nyi- trai). Edző: Gácsi István. Gólszerzők: Molnár 3, Gácsi, Rózsa, Herbály, Újfalvi Cs., ill. Kupeczki 2. Az első félidőben a vendégek egyenrangú ellenfelei voltak a Kun FC-nek, ám fordulás után rit­must váltottak a hazaiak, és 10 perc alatt négy gólt rúgtak. Jók: Erdélyi, Gácsi, Molnár, Ol­lári, ill. Kövér, Kupeczki. Szabó András: - Taktikus, technikás csapatot sikerült le­győznünk második félidei pörgő- sebb játékunkkal. Gácsi István: — A játékvezető­nek el kellene gondolkodnia, hogy milyen játékot vezessen. Ifi: 7-1 ___________ szabó K unmadaras- Örményes 5-2 (4-0) Kunmadaras, 150 n„ v.: Nagy II. Kunmadaras: Sípos - Jecs, Ku­li, Berec, Lengyel (Fazekas), Dá­niel (Pederik), Böszörményi (Pé­csi), Tolnai, Szarka, Rózsa, Tóth (Monori). Edző: Lengyel Lehel. Örményes: Fedák - Balogh, Nagy, Szilágyi, Borhi, Iványi L, Pápai (Sarkadi), Majnár, Iványi J., Lucza, Szúcs. Edző: Molnár Fe­renc. Gólszerzők: Szarka 2, Tóth 2, Dániel, ill. Jecs (öngól), Iványi I. Az első félidőben négy gólt szerző hazai csapaton a mérkő­zés második felében kiütköztek az erőnléti hiányosságok, és volt olyan időszak, amikor még biz­tosnak tűnő győzelme is veszély­be került. A játékvezetők kritikán aluli teljesítményt nyújtottak. Jók: Jecs, Kuli, Szarka, Sipos, ill. Pápai, Iványi I. Lengyel Lehel: - A jelek szerint négy gól előny is kevés ahhoz, hogy nyugodtan várhassuk a meccs végét. Molnár Ferenc: - Az első per­cekben kapott gólok után hiába hajráztunk a második félidőben. Ifi: 2-1 CSORNAI Kengyel—Nagyiván 5-2 (2-0) Kengyel, 300 n., v.: Kökény Sz. Kengyel: Bezsella - Rimóczi, Bakos, Lévai (Szarvák), Mitykó, Fehér, Székely, Ladányi, Erdei (Mészáros), Tóth J. (Pozderka), Csikós (Tóth R.). Edző: Kolláth Béla. Nagyiván: Szecsnok - Szatmá­ri, Rózsa, Majtinger, Barna, Far­kas, Hideg, Surányi, Tar, Pető, Hídvégi. Edző: Bakos László. Gólszerzők: Ladányi 2 (38., 74.), Rimóczi (4L), Bakos (63.), Mitykó (89.), ill. Surányi 2 (70., 90.). Végig mezőnyfölényben volt az időnként jó játékot produkáló ha­zai együttes, mely sima győzel­met aratott. Kökény játékvezető remek teljesítményt nyújtott. Jók: Fehér, Bakos, Lévai, Csi­kós, Rimóczi, ill. Rózsa. Kolláth Béla: — Már nem számí­tottunk a vendégcsapat érkezésé­re, ezért nehezen pörögtünk föl, de a második félidőben végig egykapuztunk. Győzelmünk akár két számjegyű is lehetett volna. Bakos László: - Az eredmény túlzott. Ifi: elmaradt. KOLLÁTH Abádszalók—Öcsöd 2-2 (0-2) Abádszalók, 150 n., v.: Molnár. Abádszalók: Varga l. - Takács (Oláh A.), Dányi L., Lányi, Ha­mar, Pócsi, Varga T., Szilágyi, Oláh J., Kovács, Dányi S. Edző: Koyrig Zoltán. Öcsöd: Kovács l. - Sárkány, Makai, Pintér, Medveczki, Kovács Zs., Várnái, Bata, Földi, Sánta, Nádudvari. Edző: Légrádi Lajos. Gólszerzők: Hamar (80.), Szil­ágyi (90.), ill. Nádudvari (22.), Kovács Zs. (37.). Alacsony színvonalú, de küz­delmes mérkőzésen a szerény képességű Öcsöd megérdemel­ten vitt el egy pontot a minden el­képzelést nélkülöző házigazdák­tól. Jók: Hamar, Szilágyi, Oláh J„ ill. Kovács I.-vel az élen az egész csapat. Kovrig Zoltán: - Szervezetten és jól játszott ellenfelünk. Légrádi Lajos: — Gratulálok csapatomnak ehhez az ered­ményhez. Ifi: 7-1 BODOR Kenderes—Tiszatenyő 1-2 (1-0) Kenderes, 150 n„ v.: Asztalos. Kenderes: Kota - Andrási, Sü­veges, Agócs, Túri, Ficzere, Mo­noki (Fábián), Szilágyi, Kovács, Mikes (Ramos), Baktai. Edző: Fi­czere Géza. Tiszatenyő: Kozák - Szilágyi, Nagy, Angyal, Kinyik, Meggyes, Deák, Bárdos (Földes), Bana, Ba­assz. _____________:.-....:..:..:^..ü_____—1__________>■ K engyelen a házigazdák csak a második félidőre pörögtek fel igazán. fotó: mészáros rabás, Szilágyi. Edző: Márton Fe­renc. Gólszerzők: Agócs (18.), ill. Ki­nyik (50.), Földes (87.). Két azonos képességű csapat mérkőzésén az utolsó percekben elpártolt a szerencse a hazaiak mellől. Jók: Kota, Ficzere, Monoki, ill. Kozák, Kinyik, Meggyes, Deák. Ficzere Géza: - Küzdeni tudás­ból a csapat jelesre vizsgázott, nem érdemeltünk vereséget a durván és alattomosan játszó, vé­gig reklamáló ellenféllel szem­ben. Márton Ferenc: - Küzdelmes mérkőzésen értékes három pon­tot szereztünk. Ifi: 4-2 BOGDÁN Tiszadezs—Tiszagyenda 1-3 (0-2) Tiszaderzs, 100 n., v.: Vizsnyei. Tiszagyenda: Tasi - Göblyös, Héder, TonigoldL, Kérészi, Nagy, Tonigold G., Tóth, Bolyhos, Ba­rát, Varga. Edző: Héder Zsolt. Gólszerzők: Kiss, ill. Varga, Ba­rát, Bolyhos A múlt héten játék nélkül veszí­tettek három pontot a derzsiek, ezúttal a vendég gyendaiak a zöld gyepen kerekedtek felül. Jók: Varga, Nagy, Barát. Héder Zsolt: - Három ponttal gazdagabbak lettünk. Ifi: 4-0 Cibakháza— Tiszaföldvár VSE 3-2 (2-0) Cibakháza, 150 n„ v.: Agocs Já­nos. Cibakháza: Vincze - Fehér (Kalmár), Ábel, Horváth Zs., Fa­ragó, Kósa, Hábensusz (Horváth G.), Nagy, Hegedűs, Pálinkás, Mukus. Edző: Sipos Sándor. Tiszaföldvár: Czető Zs. - Czető Cs., Kis A., Szolnoki, Tátrai G. (Silye), Járni J., NagyS., Dutkon, László, Herkó, Dankó. Edző: Tu­bák Tibor. Gólszerzők: Mukus 2, Háben­susz, ill. Dutkon, Nagy S. Korrekt játékvezetés mellett két változatos félidőt látott a közön­ség. Jók: Mukus vezérletével az egész csapat, ill. Kiss. Nagy S., Czető. Sipos Sándor: - Már a múlt hé­ten is benne volt a csapatban a győzelem. Ha berúgjuk helyzete­inket, simább lett volna az ered­mény. Tubák Tibor: — Jó játékvezetés mellett az első félidőt átaludtuk, viszont a másodikban fordíthat­tunk volna. Megérdemelt a hazai siker. Ifi: 1-4 BAKONDI Felnőttek 1. Kun FC 22 18 3 1 90-29 57 2. Tiszatenyő 22 17 3 2 68- 19 54 3.TVSE 22 15 1 6 53-29 46 4. Tiszagyen. 22 13 - 9 56-36 39 5. Kengyel 22 12 3 7 53-34 39 6. Kunmadaras 22 9 5 8 48-45 32 7. Abádszalók 22 8 7 7 32-35 31 * 8. Cserkeszé. 22 8 5 9 32-43 29 9. Kenderes 22 7 6 9 30-34 27 10. Örményes 22 7 3 12 32-50 24 11. Öcsöd 22 5 5 12 29-45 20 12. Nagyiván 22 4 3 15 27-81 15 13. Cibakháza 22 2 8 12 30- 58 14 14. Tiszaderzs 22 1 4 17 28-70 7 Ifjúságiak 1. Kenderes 22 19 2 1114-21 59 2. Tiszatenyő 22 16 2 4105-26 50 3. Kun FC 22 16 1 5 96-24 49 4. Abádszalók 22 13 3 6 96-27 42 5. Kengyel 21 13 - 8 53-50 39 6.TVSE 22 12 - 10 67-43 36 7. Cserkeszé. 22 10 3 9 73-65 33 8. Tiszaderzs 22 11 - 11 53-56 33 9. Kunmadaras22 6 4 12 26-81. 22 10. Öcsöd 22 7 - 15 47-66 21 11. Örményes 22 6 3 13 29-112 21 12. Cibakháza 22 6 2 14 31-59 20 13. Tiszagyen. 22 5 - 17 40-108 15 14. Nagyiván 21 1 4 16 16-108 7 Jászsági csoport Zagyvarékas-Alattyán 2-1 (2-0) Újszász, 200 n., v.: Ferenczi. Zagyvarékas: Dósa - Polónyi, Nyemecz, Adorján, Antal, Jánosi, Urbán, Tóth (Hajdú Z ), Hajdú M., Józsa (Lukácsi), Révész. Edző: Antal Elemér. Alattyán: Kónya J. - Mosonyi L., Besenyi, Tóth, Fekete, Józsa, Borbényi, Fehér (Ács), Urbán, Hájas, Mosonyi Cs. Edző: Moso­nyi Csaba. Gólszerzők: Antal (13.), Józsa (25.), ill. Borbényi (68.). Kiállítva: Révész (75.), ill. Tóth (75.). Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen már az első félidőben bebiz­tosíthatták volna győzelmüket a hazaiak. Bár nem így történt, azért a három pontot így is sike­rült otthon tartaniuk. Jók: Urbán, Hajdú M., ill. Bor­bényi, Józsa. Antal Elemér: — Magunknak tettük nehézzé a biztos győzel­met. Mosonyi Csaba: - A hamar be­kapott két gólra későn reagált a csapat. Ifi: 1-1 FÖLDES Jászalsószentgyörgy— Kőtelek 2-3 (1-2) Alattyán, 50 n., v.: Kovács. Lakatos - Muhoray, Balogh, Szabó J., Mondi, Gyáfrás, Baj- záth, Berényi, Tóth K., Túri, Ádám. Edző: Koczka László. Kőtelek: Nagy Z. - Szabó Zs., Pálinkás, Ujj, Kocsis, Szabó Á., Jónás, Mága M., Mága Gy., Ko­vács, Borók. Edző: Papp Lajos. Gólszerzők: Ádám, Túri, ill. Pá­linkás, Szabó Á„ Kovács. A két gyenge csapat egymás hi­bájából szerezte góljait, a vendé­gek eggyel többet, így megérde­melték a győzelmet. Jók: Ádám, ill. Pálinkás, Szabó Á. Koczka László: - Ettől a tartalé­kos Kőtelektől szégyen kikapni. Papp Lajos: — Értékes győzel­met arattunk. Ifi: 2-7 KOCZKA Yoshi Trans—Tiszajenő 0-1 (0-0) Jászszentandrás, 200 n., v.: Kapol- csi. Yoshi: Berki - Nagy Cs., Holló, Urbán (Nagy F), Csató, Kardos (Toldi), Előhegyi, Faragó, Ki­mák, Lencse, Bolyós. Edző: Bir- kás Ferenc. Tiszajenő: Alföldi - Tóth, Cson­tos, Németh, Bágyi, Kurucz, He­gyi, Makai, Balogh, Ferku (Do- monics), Rácz. Edző: Földesi Já­nos. Gólszerző: Makai (70.). A hazaiak sorra hagyták ki helyzeteiket, még kapufát is rúg­tak, végül egy szerencsés góllal a vendégcsapat elvitte a három pontot. Jók: Berki, Nagy Cs., Bolyós, Előhegyi, ill. Alföldi, Csontos, Németh. Birkás Ferenc: - Mi futballoz­tunk, de a helyzeteket elpuskáz­tuk. Földesi János: - Szenvedtünk, de nyertünk. Ifi: 1-2 ________ BESSENYEI R ákócziújfalu— Jászboldogháza 6-2 (4-1) Rákócziújfalu, 150, v.: Kökény. Rákócziújfalu: Horváth - Poz­derka, Kollár, Bíró, Herkó, Gábor, Kecskés, Vígh, Göncző, Tíbrik J., Tibiik T. Edző: Beke Lajos. Jászboldogháza: Gömöri A. - Gömöri Gy., Kerekes, Konkoly, Darák, Nagy, Vári, Faragó, Túró- czi, Petróczi, Trangusz. Edző: Tu- róczi Béla. Gólszerzők: Kecskés, Tibrik J., Tibrik T„ Göncző, Kollár, ill. Vá­ri, Túróczi. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak az ifi találkozóhoz hasonló eredményt érhettek vol­na el, ha nem szórakozzák el helyzeteik sokaságát. Jók: Gábor, Tibrik T., Göncző, Kollár, ill. Vári. Beke Lajos: - Végre hazai pá­lyán is sikerül helyzeteink 30 szá­zalékát értékesíteni. Turóczi Béla: - Amíg csak 4-5 játékost érdekel a mérkőzés, jobb eredményre nem számíthatunk. Ifi: 15-0 BEKE Jászárokszállás— Pusztamonostor 2-1 (0-0) Jászárokszállás, 250 n„ v.: Bató. Jászárokszállás: Czékmán - Gulyás, Simon, Ördög, Ivony, Me­zei (Gephardt), Török (Dósa), Kiss, Éliás, Ballagó, Lengyel (Gu­ba). Edző: Kaszab Gyula. Pusztamonostor: Bibók — Szűcs, Rezes, Szabó I. (Kálai), Kecskés (Bozsó), Tóvizi, Sebők, Lajkó, Dobos, Sinka (Jenes), Sza­bó II. Edző: Litkei Lajos. Gólszerzők: Éliás (63. - tizen­egyesből), Ballagó (70.), ill. Se­bők (77.). Az elmúlt heti jó játék után, ez­úttal küzdeni tudásával tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Jók: Éliás, Ballagó, Ördög, Lengyel, ill. Bibók, Rezes, Tóvizi. Kaszab Gyula: — Küzdelmes mérkőzésen második félidei me­zőnyfölényünket gólokra tudtuk váltani, ezzel értékes három pon­tot szereztünk. Litkei Lajos: - Nem voltunk elég türelmesek. Ifi: 1-2 FARKAS Szászberek—Besenyszög 1-1 (1-0) Szászberek, 200 n„ v.: Balogh K. Szászberek: Szaszkó - Fehér, Vasas L, Pomázi, Vasas Zs., Kó- nyár (Medgyes), Bezzeg (Nagy Z.), Juhász, Gyáfrás, Katona, Nagy R. Edző: Vasas László. Besenyszög: Szilvási - Lukács, Nagy L, Tóth, Mészáros, Gilszki T. (Horváth T.), Horváth B., Gilszki Cs. (Cibak), Kós, Homola (Telek), Szilágyi. Edző: Kiss Gyu­la. Gólszerzők: Nagy R., ill. Kós. Kiállítva: Pomázi (73.), ill. Tóth (27.). Jól kezdett a hazai csapat, de Nagy Róbert szépségdíjas gólja után fokozatosan a vendégek vet­ték át a játék irányítását, ám hely­zeteiket ők is kihagyták. Jók: Nagy R., Vasas Zs., Gyáf­rás, ill. Cibak vezérletével az egész csapat. Vasas László: — Hetven percig az történt a pályán, amit mi akar­tunk, de az utolsó 20 percben sé­rülések és a kiállítás miatt vissza­estünk. Kiss Gyula: - Csapatom csodá­latos volt, csak a balszerencsén múlott, hogy nem győztesként hagytuk el a pályát. Ifi: 1-1 ____________ LAKI E lmaradt mérkőzés Jászalsószentgyörgy- Rákócziújfalu 2-7 (0-2) Alattyán, 50 n., v.: Kiss. Jászalsószentgyörgy: Lakatos - Muhoray, Somogyi, Kanalas, Mondi, Gyáfrás, TóthR., TóthK., Berényi, Túri, Töröcsik (Ádám). Edző: Koczka László. Rákócziújfalu: Horváth - Poz­derka, Kollár, Bíró (Sütő), Herkó, Tábori, Gábor, Kecskés, Vígh, Tibrik T., Tibrik J. Edző: Beke La­jos. Gólszerzők: Ádám, Túri R„ ill. Tibrik J. 4, Tibrik T. 2, Vígh. Kiállítva: Somogyi (48.), Kana­las (60.). Az első félidő kiegyenlített játé­kot hozott, amelyben a vendég­csapat két szerencsés találatot szerzett. Fordulás után a két kiál­lítás és a kihagyott tizenegyes után végleg eldőlt a találkozó sor­sa. Koczka László: - Két-három ember fegyelmezetlensége miatt szenvedtünk ismét nagy különb­ségű vereséget. Beke Lajos: - Végre megtört a jég. Ifi: 2-7 KOCZKA Kőtelek-Nagykörű 2-0 (1-0) Kőtelek, 200 n„ v.: Tóth. Kőtelek: Horváth Á. - Szabó Zs. (Báldos), Pálinkás, Új, Kocsis, Mező, Szabó Á., Jónás, Kovács, Nagy Cs., Borók. Edző: Papp La­jos. Nagykörű: Galsi - Nagy T., Borbély, Csőke, Szőlősi (Rácz), Barát (Sándor), Csató, Diós, Csörge, Oláh, Földes K. (Mozsár ). Edző: Bálint Endre. Gólszerzők: Nagy Cs. (39.), Bo­rók (65.). Az „örök rangadó" hű maradt önmagához, férfias küzdelmet, sok-sok helyzetet és nagyszerű játékvezetést láthatott a közön­ség. A helyzetek alapján a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Horváth, Mező, Pálinkás, Kovács, ill. Galsi, Nagy, Csőke. Papp Lajos: - Az igaz, hogy minden mérkőzést gólra játsza­nak, de ha berúgjuk a helyzete­ket, akkor ismét nagy különbség lett volna a két csapat között. Bálint Endre: - A játék alapján nem érdemeltünk vereséget, de ez a játékot gólra játsszák. Felnőttek 1. Szászberek 20 15 5- 56- 8 50 2. Tiszajenő 18 14 2 2 43-19 44 3. Besenysz. 19 12 3 4 59-20 39 4. P.monostor 20 10 6 4 43-25 36 5. R.újtatu 20 11 1 8 49- 37 34 6. J.ároksz. 20 10 4 6 35 23 34 7. Kőtelek 19 9 2 8 48-36 29 8. Zagyvarék. 21 7 2 12 33-33 23 9. Alattyán 19 5 7 7 32-46 22 10. Nagykörű 19 5 5 9 30-46 20 11. J.boldogh. 19 4 2 13 18-51 14 12.Jsztandrás 21 2 3 16 13-55 9 13. Jsztgyörgy 21 2 2 17 28-88 8 14.Jászágó­- ­- ­­Ifjúságiak 1. Tiszajenő 18 15 1 2 88- 18 46 2. Nagykörű 19 13 1 5 72-28 40 3. J.ároksz. 20 13 1 6 59-35 40 4. Besenysz. 19 12 2 5 77-37 38 5. Rújfatu 20 12 2 6 82-47 38 6. P.monostor 20 10 3 7 42-43 33 7 Kőtelek 19 8 5 6 38-21 29 8.Jsztandrás 21 7 5 9 47 52 26 9. Szászberek 20 6 5 9 34-42 23 10. Zagyvarék. 21 7 2 12 38-84 23 11. Jsztgyörgy 21 5 1 15 47-101 16 12. Alattyán 19 3 1 15 15-76 10 13. J.boldogh. 19 2 1 16 25-80 7 14.Jászágó­- ~­-