Új Néplap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

Közelebb a célhoz JRK-BITT Kaposvár 3:1 (15, -22, 23, 21) Női röplabda extraliga, RÁJÁTSZÁS AZ 5—8. HELYÉRT Jászberény, 300 n„ v.: ifj. Juhász, Pelikán. JRK: ADORJÁN, Kriegel É„ Pesti, Sápi, Kriegel 0., KARA- KAS. Csere: FÉNYES (liberó), Selmeci. Edző: Deme Gábor. Kaposvár: TUBA, Gelle, SZÍJ, Ékes, TORMÁSI, Geiger. Csere: Pálfy. Edző: Vermesné dr. Merő Zsuzsa. Az eredmény alakulása — I. játszma: 6-1, 17-3(1), 20-10, 23- 13. II. játszma: 7-2, 12-5, 16-15, 21-31. III. játszma: 4-6,12-9,16- 18, 22-23. IV. játszma: 3-6, 10- 12, 17-14, 13-18. Közel kéthetes szünet után folytatódott a női extraligás röp­labdabajnokság, melyben a jász­berényiek a BSE-től elszenvedett negyeddöntőbeli vereséget kö­vetően az 5—8. helyért megren­dezett páros összecsapáson ér­dekeltek. A házigazdák kezdő­csapatába majd másfél hónapos kihagyás után visszatért az együttes kapitánya, Pesti Anikó. Repülőrajtot vett a JRK, s hiába kérte ki gyors egymásutánban mindkét idejét Vermesné, hiába próbálta meg cseréivel felrázni csapatát, nem tudta megtorpa­násra késztetni a remekül nyitó, hajszálpontosan ütő, jól blokko­ló vendéglátókat. Negyedóráig szárnyalt a Jászberény, ám a má­sodik játszma közepén lezajlott rövid intermezzo —#Ráp¥révári* ak gyengélkedésük okát* 1 a labdák keménységében vélték megtalál1 ni - megtörte Karakasék lendü­letét, melyet könyörtelenül ki­használt a Kaposvár. Sokáig úgy tűnt, végleg elvesztette a fonalat a házigazda, hiszen egészen a harmadik szett hajrájáig a ven­dégek elképzelése szerint ala­kult az állás, akkor azonban Pes­ti Anikó bizonyította klasszisát, s újra előnyhöz juttatta csapatát. A negyedik menetben néhány labdamenettől eltekintve, már ismét a meccs elején látott telje­sítményt nyújtotta a Jászberény, s hiába nőtt fel mellé a somogyi együttes, nem volt esélye a győ­zelemre. Negyedórái szárnyalás után látványosan megtorpant a JRK, ám csapat egységét, tartását bi­zonyítja, kínlódva, keservesen, de kimászott a gödörből, és az egyre jobban játszó Kaposvárt Karákas és Adorján vezényleté­vel sikerült legyőznie. A két győzelemig tartó páros mérkőzés visszavágójára hétfőn 17 órakor kerül sor a somogyi megyeszékhelyen. Deme Gábor: — Az első szett kivételével jó meccset láthatott közönségünk. Ezzel a győzelem­mel egy lépést tettünk céljaink elérése felé. Vermesné dr. Merő Zsuzsa: — A harmadik játszmában a sze­rencse is a hazaiak mellé szegő­dött. Készülünk a visszavágóra. További eredmények: Atlant Angyalföldi DRC-Architeklon Gödöllői RC 1:3 (17, -21, -20, - 15). Rájátszás az 1—4. helyért: .-Szakszig NRK Nyíregylráza.—Va­sas Budai Tégla 3:0 (15,hl, 17), EGUT RC Eger-BSE FCSM 3:0 (24, 15,21). _____________________________________(PELEI) F elejteni sem egyszerű NŐI RÖPLABDA NB I., RÁJÁTSZÁS A 9—12. HELYÉRT Szolnoki MTE—Miskolci VSC 0:3 (-20, -20, -16) Tűzoltócsarnok, 100 n., v.: Si­mon, Kovács G. SZMTE: Illésné, Pinczés, Haj­nal, Hajdúné, Gergelyfi, Puskás. Csere: Fazekas (liberó), Papp, Nagy. Edző: Balogh János. MVSC: Bazán, Sike, Tóth, KA- LOTAY, Helli, BALÁZS. Csere: Németh (liberó), Kaposvári, Le­idgeb, Sándor, Orosz. Edző: Ba­lázs Zsuzsa. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2-4, 8-12, 12-18, 15-21. 2. játszma: 2-4, 10-9, 13-16, 17- 20. 3. játszma: 2-4, 6-11, 8-16, 12-22. A két NB I-es együttes már a másodosztályban is izgalmas összecsapásokat produkált, s ezért szolnoki találkozójuk ezút­tal is hasonló küzdelmet ígért. A miskolciak rendkívül feszültek voltak a mérkőzés előtt - tartot­tak Tisza-parti ellenfelüktől. Ag­gályuk azonban - mint ahogy az a találkozó alatt kiderült — ezút­tal indokolatlannak bizonyult, ugyanis a hazaiak régen nem ta­pasztalt gyenge napot fogtak ki. Pinczésék mezőnyben gyámolta­lanul játszottak, de ugyanez mondható el a hálónál végzett tá­madó- és védőmunkájukról is. A vendégek azonban, kihasználva a házigazdák „betűjét”, magabiz­tosan nyerték meg a mérkőzést. Balogh János: - Teljesen elfe­lejtettünk röplabdázni. Balázs Zsuzsa: - Sokkal szo­rosabb csatára számítottam. Hajnal próbálja meg útját állni a miskolci támadásnak FOTÓ: M. J. Egy győzelem még hiányzik Szolnoki Olaj KK-Klíma-Vill-Kaposvár 95-74 (51-37) Férfi kosárlabda, negyed­döntő 3. MÉRKŐZÉS Tiszaligeti Sportcsarnok, 2600 né­ző, v.: Missura, dr. Vígh. Szolnok: Maljkovics 13/3, PARKER 29/3, WALKE 16/6, FI- LIPOVICS 8, Ivkovics 13. Cse­re: TAKÁCS 6/6, Trepák 2, Mé­száros 4, Boldizsár 2, Cziczás 2. Edző: Zorán Kmézics. Kaposvár: Karner 8/3, Madi- son 10/3, Slone 9/3, GÓBI 19, OROSZ 14. Csere: Bencze 3/3, Nyilas 7, Baumgartner 2, Ágfal­vi 2. Edző: Magyar András. Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-12, 10. p.: 27-22, 15. p.: 38-31, 25. p.: 68-45,30. p.: 75-50,35. p.: 85-63, 38. p.: 89-69. Kipontozó­dott: Slone a 33. percben. Megnyugvást jelentett hazai kö­rökben, hogy a korábban sérülés­sel bajlódó Maljkovics vállalta a fellépést. Mindent egy lapra felté­ve kezdtek a vendégek, csupán hat perc elteltével sikerült az Olaj­nak rendezni a sorait, átvennie a vezetést. Forró a hangulat uralko­dott a pályán és a nézőtéren egy­aránt, mindez köszönhető a ke­ményjátéknak és néhámÁ'rdeke­Ez eléggé kellemetlen Férfi vízilabda OB I., 12.FORDULÓ Csanádi Árpád KSI-SzVSC 14-8 (3-2,1-2,4-1, 6-3) Hajós Alfréd uszoda, 150 n„ v.: dr, Konrád, Császár. KSI: Tóth Gy. - Suti 1, Bánhi- dy 1, MÁTYÁS 6, Rex-Kiss 1, KO­VÁCS 1, SZÍVÓS 1. Csere: Szegő 1, Balatoni, Fáy, Pangody, KA­JÁN 2, Kenéz, Gáti (kapus). Edző: Merész András. SZVSC: Ignácz - Lukács 2, BOROS 1, Krasznai B. 2, BA­LOGH Z. 2, Mráz, Cseh. Csere: Balog Z., Fazekas 1, Süveges. Edző: Mohi Zoltán. Gól ember­előnyből: 5/1, ill. 9/4. Négyméteresből: 2/2, ill. 1/1. A sportiskolások játszottak frissebben, két negyedig nem tett szert nagyobb előnyre egyik csapat sem. Ez időben Lukácsék még aránylag elfogadhatóan ha­tástalanították Rex-Kissék pró­bálkozásait, s ellenfelük kapuját is jobban érzékelték. A fordulás után azonban egyre gyatrábban védekezett a Szolnok, a KSI-nek viszont minden bejött. Sorsdön­tőnek bizonyult, hogy a vendé­gek 7-5-ös állásnál „kihagyhatat­lan” ziccert hibáztak, lefordulás­ból viszont nem tévesztettek a hazaiak. 7-6 helyett azonnal 8-5- öt mutatott az eredményjelző tábla, s ez igencsak kedvét szeg­te a Tisza-parti gárdának. Képte­lenek voltak „felállni a medence „aljáról” Mohi Zoltán legényei, akiket a játékvezetők sem kímél­tek egy-egy kétes esetnél. A ti­zennégy kapott gól önmaga he­lyett beszél: védekezésben elég­telent nyújtottak Ignáczék, s a történteken még az sem nagyon szépít, hogy ezúttal a sérült Var­ga Tamás nélkül szálltak vízbe. Merész András: - Úgy lát­szik, a szentesi edzőtábor nem csak a Szentesnek tett jót. Mohi Zoltán: — Van vélemé­nyem, de jobb, ha nem mon­dom el. ■ sebb bírói ítéletnek. A két játék­vezető tekintélyt parancsolóan bíráskodott, mindent befújtak, s ha kellett, a technikai hibákat is kiosztották, Madisonnak és Malj- kovicsnak egyaránt. A szolnoki kosaras már a 9. percben a negye­dik személyiét kapta, természete­sen a cserepadra ültette edzője. A helyére beállt Takács triplájával sikerült all. percben komolyan megszökni az Olajnak, akkor 30- 23 volt az állás. Nem hagyta ma­gát lerázni a Kaposvár, ott lihegett a mieink nyakán, Kamer vezérle­tével, akiről Takács is pillanatok alatt összeszedett négy faultot. Szerencsére mindezek nem za­varták az olajosokat a kosárgyár­tásban, sikerült 14 ponttal meg­lépniük a félidő végére. Fordulás után hihetetlen lendü­lettel kezdett a szolnoki legény­ség, három perc alatt eldöntötték a mérkőzés kimenetelét, 65-41. A közönség természetesen hálás volt, sajnos egy töredékük nem mindig viselkedett sportszerűen, ám a többség szurkolt és ünnepel­te kedvenceiket. A folytatásban okosan, taktikusan játszottak a pi­ros-feketék, tartották előnyüket, és még arra is vigyáztak, hogy egyikőjük se pontozódjon ki. Győ­zelmüket nem fenyegette veszély, tudatosították Góbiékkal, hogy ki a jobb. A négy közé jutás azonban még nem dőlt el. Egy biztos: 2: l:re Parker szenzációsan kosárlabdázott vezet az Olaj KK, a folytatás szer­dán Kaposváron 18 órakor. Zorán Kmézics: - Nagyszerű mérkőzésen a maximumot nyúj­tották a fiúk, és újra bebizonyí­tották, hogy igazi csapatot alkot­nak. , FOTÓ: MÉSZÁROS Magyar András: - A mi hibá­inkból élt a Szolnok. További eredmények: Alba- comp—Sopron 69-61 (2:1), Kör- mend-ZTE 76-68 (2:1), Falco- Matáv 88-78 ((3:0). ______________________________IVÉCSÉ) ’ N incs miért izgulni pénteken Szolnoki MÁV-Coop-KSC-Szekszárd 68-81 (28-32) Női kosárlabda, A 9. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 n., v.: Kóthay, Guóth. Szolnok: Vostinaru 3/3, Tóth K., Kranyecz 13/3, Merecicki 8, FARKAS 18. Csere: Huszárik 4/3, Orbán, BERKÓ 22/18. Edző: Tóth Attila. Szekszárd: Madaras 18/3, VE­RES 17/6, RUSSAI 9/3, KRAVCSUK 24/12, Imamovics 10. Csere: Lódi 3, Tóth Zs. Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-10, 10. p.: 15-19, 15. p.: 19-26, 27. p.: 38-46,33. p.: 53-62,38. p.: 60-75. Minél nagyobb előnyt szerezni a visszavágóra! — ez volt a célja a szolnokiaknak. Ehhez képest nehezen indult be a hazai pont­gyártás, és a folytatás sem hozott szerencsét a kék-sárgáknak. Far­kasék nem találták vendégeik szigorú védekezésének ellen­szerét, csak olykor tudtak köze­lebb kerülni hozzájuk. Jellemző, hogy míg az első fél­időben Madarasék 52 százalé­kos, addig a szolnokiak mind­össze 34 százalékos dobóteljesít­ményt produkáltak, és mindezt megspékelték hat eladott labdá­val is. Sz ünet után sem változott a játék képe, a szekszárdiak jobbak vol­tak, egy percig sem adták ki a ke­zükből az irányítást. Biztosan nyert tehát a tolnai csapat, és így csupán formalitásnak tűnik a pénteki visszavágó. Tóth Attila: - Egy jól játszó Szekszárdtól kaptunk ki. Igaz, minden csapat annyit produkál, amennyit engednek neki. Újhelyi Gábor: - Hosszú pihe­nő után is rá tudtunk hangolód­ni a meccsre. (V.CS.) Jó lesz hátrafelé is figyelni 111. Kerület-Szolnoki MÁV 1-0 (0-0) Labdarúgás, NB I., 24.FORDULÓ Hévízi út, 300 n., vezette: Makai 7. (Saskőy, Molnár). III. Kerület: Lipták 0 - Ko­vács N. 5, Hegedűs 6, Herczeg 5 — Rajnay 5, Felföldi 6, Sági 5, Balázs 5, Várkonyi 5 ­Mbemba 5, Sitku 5. Edző: Schróth Lajos. Szolnok: Szabó 6 — Némedi 6- Ács 6, Müller 6 — Ivitz 5, Bá- bik 6, Kádár 5, Antal 5, Bernáth 5 — Fedor 5, Németh 5. Edző: Tóth Dénes. Csere: Németh helyett Pelles (5), Balázs h. Bodor (5) (mind­kettő a szünetben), Bernáth h. Schwarcz (65. p.), Ivitzh. Major (71. p.), Mbemba h. Szurov (73. p.), Sági h. Szőlősi (79. p.). Sárga lap: Bernáth 39., Kovács N. 69. p. 6. perc: Németh kapott Ivitztől jó átadást, a labdával kiugrott a védők közül, de tiszta helyzetből jobbról a hosszú sa­rok mellé lőtt. 49. perc: Sági in­dításából Felföldi megtolta maga előtt a labdát, majd a ki­futó Szabó fölött a hálóba emelte, 1-0. 83. perc: Várkonyi húzogatta a labdát a bal oldalon, vissza- gurítását Szőllősi nagy erővel a léc fölé vágta. 84. perc: Pelles Schwarczot jó labdával, de a ti­zenegyes pontnál büntetőgyanú- san szerelték. A mindvégig küzdelmes mér­kőzésen egy figyelmetlenségből kapott találattal nyert a hazai csapat. A gól után a Kerület átvette a já­ték irányítását, a Szolnok ugyan Pelles a csatársor frissíté­sére állt Németh helyére szöktette nagy hajrába fogott, de mezőnyfölényét nem tudta gólra válta­ni.^ Veresége miatt a MÁV-ot immár több, mögötte álló csapat megközelítette a táblá­zaton. Makai játékvezető a szabálytalanságokat nem mindig egyforma mércével mérte. Schróth Lajos: — Óriási küzdelem, ke­vés játék és gólhelyzet mellett értékes három pont. Tóth Dénes: — Jó játékunkat meddő csatárjátékunk tette tönk­re. KOVÁCS