Új Néplap, 2000. január (11. évfolyam, 1-25. szám)

2000-01-31 / 25. szám

mmm január 31., hétfő SPORT 9. OLDAL ' Profi szemlélettel Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 118-73 (62-32) A férfibajnokság 17. fordu­lójában nagyszerű játékot nyújtott a szolnoki együt­tes, amely paksi ellenfelét minden fronton leoktatta a szombat esti összecsapá­son. Kosárlabda Szolnok, 2500 néző, v.: Forrai, Földházi. Olaj KK: TAKÁCS 16/12, MAUKOVICS 23/16, Walke 14, Filipovics 6, IVKOVICS 26. Cse­re: MÉSZÁROS Á. 13, Szarvas 7/3, Cziczás 7/3, Trepák 4, Bol­dizsár 2. Edző: Zorán Kmézics. Atomerőmű SE: HENCSEY14, Lukminas 16, Mérész T., Visoc- kas 6, Ried 7. Csere: Szigeti 11, Rajkó 10/6, Kangyal 7/3, Csá- nyi 2, Siska. Edző: Fodor Péter. Kipontozódott: Cziczás a 36., Csányi a 38., Filipovics a 39., Hencsey a 40. percben. A Parker-ügy terhével a vállán - a csütörtöki pécsi kupaóvást el­utasította az MKSZ, pénteken es­te azonban megváltoztatta az el­sőfokú határozatot, és másodfo­kon kizárta az MK küzdelmeiből az Olaj KK együttesét, ezért a szerdai visszavágóra már nem is kell elutazniuk a piros-feketék­nek - is nagy elánnal rontott el­lenfelének a Tisza-parti legény­ség. Különösen Takács játszott ponterősen az első szakaszban, társai inkább a védekezésben je­leskedtek. Élén Ivkoviccsal, aki óriási (győztes) csatát vívott a lé­giós Rieddel. Második számú testőre, Szigeti sem tudott vele megbirkózni, a szolnoki center rendre beforgatta ellenfelét a gyűrű alatt, míg a hangyaszor­galmú Maljkovics és az elveszett labdát nem ismerő Walke szinte minden helyzetből betaláltak. Szünet után sem látszódott a paksiakon, hogy meg tudják szo­rítani vendéglátójukat, akik első félidőbeli lendületükből egy fi­karcnyit sem vettek vissza. Az Atomerőmű soraiban szinte egyetlen kiemelkedőt nyújtó ko­saras sem akadt. Center nélkül nehéz lehet — gondolhatta Fodor edző, hiszen a három e posztra jelölt játékosa fordult meg leg­többször a cserepadon. Igaz, a hazaiak is bevetettek mindenkit, de ezen a találkozón a pádon is jobb volt a szolnoki együttes. Méltatásukhoz még annyit fontos hozzá kell tenni, hogy Iv- kovicsék igazi profi szemléletről is tanúbizonyságot mutattak, hi­szen a Parker-ügy kapcsán talál­hattak volna okot a kedvetlen­ségre, de ők inkább félretették a sérelmeket, és csak arra össz­pontosítottak, ami a következő feladatuk. Zorán Kmézics: — A játék minden elemében jobbak vol­tunk, helyenként iskola-kosár­labdával szórakoztattuk hálás közönségünket. Fodor Péter: — Tudtuk, hogy jobb csapat a Szolnok, de ilyen szégyenteljes vereségre azért nem mertem gondolni. Telt ház és vastaps Berényben Liberó nélkül utazott el a Titusz együttese Újabb halasztás Ismét elmaradt a Jászbe­rény 77 OB II-es jégkorong- csapatának mérkőzése, ez­úttal a Váci Darazsak csa­pata miatt. JÉGKORONG Ezen a hét végén megint csak a közönség korcsolyázhatott a hű­tőgépgyári jégpályán, mert a Jászberény 77 együttesének so­ros ellenfele halasztást kért. A Vá­ci Darazsak gárdájában többen megbetegedtek, ezért kértek új játéknapot a szövetségtől a Duna- partiak. Tegnaptól pedig az időjárás enyhült annyit, hogy a február 4-i bajnoki mérkőzés is veszélybe kerülhet. Az ott­hon még egyszer sem szere­pelt herényiek a Tatabányával' mérkőz(né)nek pénteken es­te, ám ez alkalommal már nem túlzás hozzátenni: egy­előre elméletben vehető biz­tosra az összecsapás. Tóth edző az öltözőből leselkedett Sz. MÁV-Coop-Soproni Postás 66-86 (23-43) NŐI KOSÁRLABDA Az NB I. A-csoportjának 18. for­dulójában a szolnoki lányok húszpontos vereséget szenvedtek a jobb erőkből álló soproniakkal szemben. Olaj-csarnok, 300 n., v.: Faidt, Hegedűs. Szolnok: Berkó 7, Horváth 3/3, TÓTH K. 12, Merecicki 9, Farkas 8. Csere: Kranyecz 8, Vostinaru, ORBÁN 19/12. Edző: Tóth Attila. Sopron: DELMIS 17/9, SZE- MERÉDI 12/6, Fodor 13, AMB­RUS 17, BÍRÓ 17. Csere: Ördög 8, Englert 2, Veres, Németh. Edző: Meszlényi Róbert. Kipontozódott: Horváth, Ambrus a 22., Tóth a 38., Mere­cicki a 39. percben. Az eredmény alakulása. 5. p.: 5-12,10 p.: 7-14,15 p.: 13-27,25. p.: 33-58, 30. p.: 40-70, 35.: 56- 81. „Akadtak hiányzók mindkét csapatnál, a vendégektől Bakai és Szemes, míg a szolnokiaktól Gutau nem állhatott Tóth edző rendelkezésére. A hazaiak tréne­re egyébként nem sokáig irányít­hatta tanítványait, mert reklamá­lásért pillanatok alatt két techni­kai hibát kapott Faidt játékveze­tőtől, ezért a folytatást csak az öltözőből izgulhatta végig. A malőr alaposan megzavarta a kék-sárgákat, akik percekig nem találtak be vetélytársuk kosará­ba. Közben a közönség Faidt bí­ró ellen tüntetett, aki fordított ítéleteivel rendre a hazaiakat súj­totta. A rutinos soproniaknak több sem kellett, Ambrus és Sze- merédi kosaraival megnyugtató, húszpontos előnyt szereztek a szünetig. A fordulást követően folytatódott a Faidt-show. A síp­kezelő előbb Horváth, majd Bíró ellen is technikai hibát ítélt - a statisztikusok kedvéért a két já­tékvezető 55 személyi hibát fújt a korántsem durva mérkőzésen. A folytatásban a továbbra is re­mek dobóformát mutató vendé­gek pedig tovább növelték elő­nyüket. A cooposok sem adták föl, de ezen a meccsen esélyük sem volt a jobb erőkből álló Pos­tással szemben. Mészáros Zoltán (másod­edző): - Faidt bíró megadta a meccs alaphangját, sikerült már az elején összezavarnia csapa­tunkat. A második félidőben oly­kor már egyenlő ellenfelei vol­tunk a Sopronnak. Meszlényi Róbert: — Minden győzelemnek van értéke, így en­nek is. vécsé Röplabda extraliga, nők és férfiak Jászberényi RK—Vasas Budai Tégla 3:1 (24, 24,-17,24) Jászberény, 400 n., v.: Kiss B„ Ortner. JRK: Adorján, Pesti, Sápi, KriegelÉ., Kriegel O., Seji. Csere: Fényes (liberó), Nagyi, Selme- ci. Edző: Deme Gábor. Vasas: Gerevich, Polányi, Józsa, Grózer, Tö­rök, Bárdi. Csere: Kutas, Előd. Edző: Benkóné Körösi Mária. Az eredmény alakulá­sa. 1. játszma: 4-3, 7-13, 15-19,22-24. 2. játszma: 4-4, 7-9 16-19, 22-23. 3. játszma: 3-3, 9-7,11-16, 15-18. 4. játszma: 2-7,9- 18, 19-18, 22-23. Bár az alapszakasz utol­só mérkőzése már tét nél­kül zajlott Jászberényben - korábban eldőlt, hogy a hazai lányok négy győze­lemmel és két vereséggel kezdik az 5-8. helyért ki­írt rájátszást -, azért presztízse így is maradt a találkozónak. Hiába gon­dolták Sápiék, hogy önbi­zalom-növelő győzelem­mel a tarsolyukban ké­szülhetnek a jövő heti folytatásra, Polányi és Jó­zsa ütéseivel sokáig nem boldogultak. Mire felvet­ték a kívánt ritmust, akko­ra hátrányba kerültek, hogy vért izzadtak, mire 24-nél utolérték ven­dégeiket. Pesti remek nyitásai azonban végül játszmanyerést eredményeztek. Kisebbfajta traccspartival kezdődött a máso­dik szett — a vendégek felállását vitatták a bí­rók -, ám ezt követően felgyorsultak az ese­mények. Felváltva szerezték pontjaikat a csa­patok, jelentősebb előnyre egyik sem tudott szert tenni. A hajrá idegölő perceit viszont is­mét a házigazdák bírták jobban. A harmadik szett sokáig az előzőekben megszokott módon zajlott, ám 10-11-nél Bárdi megrázta magát, s ezzel el is döntötte a menetet. Ekkor úgy tűnt, fejben nem bírja a hosszú labdameneteket a ti­nédzserekből álló JRK, így sokáig elég egyol­dalúnak tűnt a játszma. Adorján adogatósorba kerülése azonban egy csapásra megváltoztatta a játék képét, zsinórban tíz pontot elérve fordí­tott a vendéglátó. Ettől olyan szárnyakat ka­pott, hogy a piros-kékek már nem tudták meg­állítani őket. A kimondottan közönségszórakoztató talál­kozó végeztével vastapssal köszönte meg ked­vencei bravúros győzelmét a lelátót zsúfolásig megtöltő, hálás hazai publikum. __________________________________________________________(PELEI) A herényi lányoknak volt okuk örülni a találkozót követően FOTÓ: MÉSZÁROS Kazincbarcikai Vegyész—Szolnoki Titász RK 3:0 (21,22,14) Kazincbarcika, 200 n., v.: ifj. Juhász, Semler. Titász RK: Gulyás, Tóth, Szegedi, Pénzes, Szalai, Surányi Sz. Csere: Aggod. Edző: Surá- nyi Márton. Toronyai betegsége miatt nem tudott a szol­noki csapattal elutazni, így liberó nélkül ját­szott a Tisza-parti csapat. Bár az első két játsz­mában jól tartotta magát a Titász, a harmadik­ban alárendelt szerepet játszott. Támadásban ugyan hozta magát a Surányi-legénység, de mezőnyvédekezésben meg sem közelítette a Dunaferr elleni nagyszerű játékát. Gyengével erősödött az elitmezőny Csak rendkívüli esetekben hiányoznak többen a me­gyei labdarúgó-szövetség já­tékvezető-bizottságának ha­gyományos évnyitójáról, ez­úttal pedig alig jeleztek a meghívottak rendkívüli ese­tet. Telt ház volt a szolnoki Hemóban, ahol a régió kö­zel száz dirigense, ellenőre, valamint a testület vendégei voltak hivatalosak. Hozzávetőlegesen kétezer mérkő­zésre kellett megyénkből játékve­zetőt küldeni - hallottuk Farkas György, a játékvezető-bizottság el­nökének megnyitójában -, me­lyeken a dirigensek és segítőik közmegelégedésre működtek. (Persze ezt a „belső szobából” hangzó megítélést nevezhetnénk szubjektívnek is, hiszen a felfoko­zott idegállapotban futballozó já­tékosok, illetve a szurkolók szájá­ból olykor-olykor elhangoznak keményebb bírálatok is...) A tavalyi évben Gyenge Zoltán személyében „megerősödött” a testület, aki az elmúlt évben or­szágos listára került. Vele együtt már öten működnek a megyénk­ből elitmérkőzéseken. Egyéb­ként a fiatal sípmester a 4+1-es terembajnokság élvonalában is nagyszerűen fúj, s talán ezért fi­gyeltek fel rá a FIFA kispályás bi­zottságánál is. A díjazottak sorát azonban nem vele, hanem a szeptemberben nyolcvanadik évét betöltő id. Horváth Lajossal kezdte a vezetőség. A hajnalba nyúló rendezvény előtt Farkas György ekképp sum­mázta testületé elmúlt évben nyújtott teljesítményét:- Átlagos évet zártunk, s csu­pán két félbeszakadt mérkőzést regisztráltunk, melyeken játék­vezetőink ténykedtek. De a bot­rányos mérkőzések „főszerep­lői” egyik esetben sem a bírók voltak. Ami azonban aggaszt, hogy az elmúlt évben hiába hir­dettük meg a játékvezetői tanfo­lyamot, sajnos kellő számú je­lentkező hiányában nem tudtuk azt beindítani. Az érdektelenség oka a magyar labdarúgás körül kialakult helyzet, s úgy vélem, a sportág népszerűsége a fiatalok körében zuhanórepülésben van. Mi, „feketeruhások” tulajdon­képpen azzal tudunk segíteni, hogy a labdarúgás visszanyerje méltó elismerését, ha a mérkőzé­seken szellemileg és fizikailag egyformán felkészülten tevé­kenykedünk - zárta mondandó­ját az elnök. Díjazottak: Legjobb ered­ményt nyújtották, 35 év alatt: Földi II. István, Tóth Sándor, Gyenge Zoltán. 35 év felett: Jan- csó József, Sebestyén Béla, Mi­hályi János. 15 éves működés: Kormos Gábor, Mihályi János. 20: Molnár András, Tóth Mihály. 25: Balogh Sándor, Hagyó György, Talmács András. 30: Fe- renczi Nándor. 35: Asztalos Ist­ván, Tombor József. Társadalmi munkáért: Balogh Sándor, Kálé Elemér. Első NB I-es mérkőzés: Kormos Gábor. NB II-es: Nagy- pál Csaba, Vígh Tibor. NB III-as: Földi II. István, Kiss Zoltán. Me­gyei I.: Halgat János, Kökény Szabolcs, Urbán Sándor, Mozsár Gergely, Balogh Gábor. Megyei II.: Dajka József, Visnyi Zoltán, Reitmann Attila. MÉSZÁROS Az idei bíróbál megjutalmazottainak népes tábora FOTÓ: BUQÁNY Labdarúgás j Előkészületi mérkőzések: Debreceni VSC— Szolnoki MÁV 3-3 (1-0) Szolnok: Szabó - Gradinariu - Fehér, Müller - Kui (Bernáth L.), Szoboszlai (Antal), Kádár, Bábik (Ács), Balogh, (Pelles) - Németh (Major S.), Fedor. Űjabb gyakorlómérkőzésén Major Sándor mesterhármasá­val döntetlent harcolt ki a szol­noki csapat a PNB-s Debrecen otthonában. A szolnoki támadó teljesítménye még akkor is fi­gyelemre méltó, ha beleszámít- j juk a barátságos találkozók ilyenkor szokásos légkörét. A vendégek szűkebb kereté­ből sérülés miatt hiányzott Ivitz és Urbán. A kék-sárgák néhány napos játékmentes időszakot iktatnak felkészülési program­jukba, legközelebb csak csütör­tökön lépnek pályára Újpesten, a PNB-s gárda vendégeként a hét végén pedig Csongrádon tervezik folytatni a meccsek | szériáját. Jászberényi SE-Vasas— Vác FC 1-0 (0-0) Jászberény 200 n., v: Sebestyén. JSE: Bánó - Márics, Gephart, Szabó Z. - Lukácsi, Tasi (Kö- vesdi), Tóth J. (Kecskeméti), Kohári, Telek, Csikós, Ládi, I (Tóth Cs.). A számos helyzetet kidolgozó hazai együttes inkább a szünet után játszott fölényben az im­már csak besorolásában PNB-s Vác ellen, amelynek soraiban csupán Nagy Tibor és Andrássy Csaba képviselte a tapasztala­tot, a többiek inkább az ifjúsági és junior korosztályokat képvi­selték. Szabó Imre együttesé­ben jól mozogtak az új szerze­mények: a védelemben Szabó Z., a középpályán Telek és Ko­hári, míg a csatársorban a MÁV- tól kölcsönzött Csikós ügyeske­dett, mi több, a győztes gól is a nevéhez fűződik. Gál József a herényiek szak­osztályvezetője érdeklődésünk­re elmondta, hogy ez idáig Csi­kós átigazolása „tiszta”, a többi­ek ügyében ezen a héten teszik meg a szükséges lépéseket. Gólszerző: Csikós (88.) Kunszentmárton— Hódmezővásárhely 4-1 (1-0) Kunszentmárton, 200 n. KUTE: Kollár - Hóbei (Gel- lér), Major L., Boros, Rézsó T., - Imrei, Truczka (Sandy), Lu- dasi, Konka (Bócsik) - Farkas, Mérész, (Apatóczki). Úgy tűnik, az ősszel eltűnt, de januárban visszatért Farkas Krisztián máris megtalálta gól­lövő cipőjét, hiszen ezen a mér­kőzésen is kétszer vette be a vá­sárhelyiek kapuját. Rajta kívül Ludasi volt még eredményes büntetőből, valamint a csere­ként beszállt Bócsik. A KUTE legénysége szomba­ton a karcagiakat fogadja dél­előtt 11 órától. Törökszentmiklós— Szajol 2-3 (0-3) Törökszentmiklós, 100 n„ v.: Kiss. Szajol: Gröber (Kollár) - Földvári — L. Kiss (Tákos), Ger­gely (Palla) - Draskóczi, Hege­dűs, Kiss V., Peszeki, Vasas - Babella, Viola. Edző: Szatmári János. Gólszerzők: Szecsei, Rimóczi Cs., ül. Hegedűs, Peszeki, Ba­bella. A szünetben megerősödött miklósi gárda a második félidő­ben két fejesgóllal szorossá tet­te a találkozó eredményét. Újszász—Szászberek 4-1 (2-1) Az Új szász erre a hétre három edzőmeccset tervez: kedden Kecskemétre, csütörtökön Kisúj­szállásra utaznak, vasárnap pe­dig a Lombard Tatabánya várja Lódi László tanítványait. Es hogy a nagyokból ne legyen elég, a jövő szerdán a BVSC-vel is megmérkőzik. Gólszerzők: Kecsmarik, Bontovics, Birinyi, Papp ül. Nagy Z.