Új Néplap Vasárnap Reggel, 1999. január-december (2. évfolyam, 1-51. szám)

1999-11-14 / 46. szám

/ 1999. november 14. ★ SPORT ★ 9 Ez történt megyei futballcsapatainkkal I Férfi vízilabda OB L, 3. forduló Csak a minimum teljesítve Szolnoki VSC— Csanádi Árpád-KSI 8-7 (2-2, 3-1, 1-1, 2-3) Szolnok, 200 n., v.: Bátori, Vojvoda SZVSC: Kucser - Körmendi 1, LUKÁCS 1, Krasznai B. 1, Mráz, KISS Z. 2, CSEH 3. Csere: SŰRŰ (kapus), Fazekas, Bo­ros, Hidasi, Varga T. Edző: Mo­hi Zoltán. KSI: Tóth Gy. - REX KIS 3, Ko­vács O. 1, Beaubien, Faján, Szí­vós, Kenéz. Csere: SUTI 2, Bán- hidy, Mátyás 1, Szegő, Balatoni, Gulyás. Edző: Merész András. Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 1/1 Négyméteresből: -, ill. 1 /0 Fél órás késéssel kezdődött a találkozó, mivel Bátori György Opelje Abony előtt felmondta a szolgálatot. A két játékvezetőt és Babarczy Roland mérkőzésel­lenőrt végül Varga Tamás, a szolnokiak arcüreg-gyulladás- sal bajlódó játékosa szállította be a Damjanich uszodába. Erőteljesebben kezdtek a ha­zaiak, de három távoli „potyá­val” rendre felzárkóztak a ven­dégek. A Szolnok 3-3-nál ka­pust cserélt, Sűrű Dezső pedig parádés védésekkel hálálta meg a bizalmat. Az SZVSC hálóőre a bravúrjai mellett még egy négy­méterest is kivédett a legfonto­sabb pillanatban. Már három góllal is elhúzott a hazai együt­tes, sőt több alkalommal is nö­velhette volna előnyét, de vagy a könnyelműség, vagy egy-egy rossz megoldás hiúsította meg az elképzeléseiket. A KSI pedig - bár játékosai rengeteget ba­kiztak - a hajrában mégis meg­közelítette a Tisza-partiakat. A rutinosabb vendéglátók vé­gül szoros csatában nyertek csu­pán a számtalan technikai hibá­val tarkított mérkőzésen. Mohi Zoltán: — Teljesítettük a minimumot. Merész András: — Sűrű lö­vés, ritka gól. NB I., 17. forduló Tiszaújváros - Sz. MÁV Neusiedler 4-1 (3-0) Tiszaújváros, 300 n., v.: Hanyecz Gólszerzők: Varga 2 (18., 39.), Lázár 2 (43., 60.), ill. Antal (90. - tizenegyesből) További eredmények: BKV Előre-Matáv Sopron 1-0, BVSC-Komló 3-3, Békéscsa- ba-lll. Kerület 3-0, Kaposvár-Pécs 0-1, TFC Cegléd-Dunakeszi 3-0. NB II., Keleti csoport Borsod Volán- Jászberény 1-2 (1-0) Miskolc, 200 n., v.: Nyekita (Szabó Z., Sza­bó II. J.) Gólszerzők: Tóth (38. p.), ill. Tóth Cs. (48. p. és 83. p.). Első félidőben a hazaiak birtokolták töb­bet a labdát a csúszós-nyálkás talajon, előnyre is szert tettek, de a második rész­ben egy harcos, elszánt jászberényi gárdá­val találták magukat szemben, mely megér­demelten fordította a javára a mérkőzést. Jók: Dobos, Mezei, ill. Tóth Cs., Molnár. KőrössyPál: - Két súlyos egyéni hiba mi­att elmaradt a győzelem. Szabó Imre: - A második félidei hozzá­állásunkkal megérdemelten nyertünk. Megyei I. osztály TSE-Rákóczifalva 2-3 (2-3) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Nemes. Gólszerzők: Kozák M. (2.), Lengyel (25.), ill. Barna (4.), Kollár 2 (7., 45.) Kiállítva: Rézsó (85.) Két gyenge csapat találkozóján a sze­rencsésebb nyert. Bernáth Béla: - Ötletszerű és minden el­képzelést nélkülöző játékunknak csak ez le­hetett az eredménye. Csontos Lajos: - Örülök, hogy két hónap után ismét megízleltük a győzelem ízét. Tiszaföldvár LC-JánoshidaO-3 (0-2) Gólszerzők: Sándor (12.), Csirke 2 (21., 70. - tizenegyesből) A két formán kívüli, eredménytelen csa­pat mérkőzésén a vendégek adódó helyze­teiket maximálisan kihasználták, a hazaiak pedig még tizenegyesből sem tudtak a ka­puba találni. Hegedűs Ferenc: - Szegény embert még az ág is húzza. Gömöri Béla: - Sportszerű mérkőzésen úgy érzem, ilyen különbséggel is megérde­melten győztünk. Tószeg-Túrkeve 2-0 (0-0) Tószeg, 150 n., v.: Kökény Sz. Gólszerzők: Kollár Tamás 2 (47., 81.) Kiállítva: Tóth (78., Túrkeve) Jó játékvezetés mellett, jó iramú mérkőzé­sen ezúttal a vendéglátóknak kedvezett a sze­rencse. Tari János: - Győzelmünkön kívül annak örülök, hogy nem kaptunk gólt, és őszi ha­zai veretlenségünkkel ki tudtuk szolgálni kö­zönségünket. Kormos János: - ki egyenlő feltételekig és létszámig partiban voltunk, a többiről már nemcsak mi tehetünk. Fegyvemek-Jászkisér 5-5 (3-2) Fegyvernek, 300 n., v.: Jancsó Góiszerzők: Kovács 3 (20., 26., 82.), Bo- hács (28.), Kapás (81.), ill. Besenyei 2 (80., 92.), Szentpéteri 2 (1., 60.), Pálfi (23.) A hirtelen jött vendéggól miatt már az első perctől nagy iramú volt a mérkőzés, kár, hogy a játékvezető nem tudta kézben tartani a találkozót, mely a végére igencsak eldurvult. Varga László: - Rossz felfogásban, rosz- szul játszottunk, de egy ilyen rangadó komo­lyabb játékvezetést érdemelt volna. Gócza Zoltán: - A második félidő alap­ján nyernünk kellett volna, de nemcsak raj­tunk múlott. Tiszaszentimre-Mezőtúr 3-1 (1-1) Tiszaszentimre, 200 n., v.: Sebestyén Gólszerzők: Szoboszlai (8.), Czinege (67. - tizenegyesből), Postás (85.), ill. Szabó (27.) Az őszi idény egyik legjobb teljesítmé­nyét nyújtó, lelkes hazai csapat megérde­melten nyert a kissé elbizakodott vendégek ellen. Bállá Károly: - Ezt a nagyon szép győzel­met egy igazi sportembernek, Vidra Matyi- nak ajánlja a csapat, aki egy nagyon súlyos sérülés után tért vissza közénk. Csanálosi Miklós: - Lelkesedésből pél­dát mutatott a hazai csapat, tanulhatnánk tőlük. Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 10. forduló Hazai siker az év mérkőzésén Szolnoki Olaj KK-Albacomp-UPC 76-69 (40-27) így örül az edző, Zorán Kmézics a bajnokverésnek FOTO: MÉSZÁROS Szolnok, 2500 néző, vezette: Faidt, dr. Vígh. Olaj KK: Takács 4, WALKE 13/9, Parker 15, FILIPOVICS 11, IVKOVICS15. Csere: VUKO- SALVJEVICS 16/15, Trepák 2, Boldizsár. Edző: Zorán Kmé­zics. Albacomp: BOROS 11, HALM 11/3, Shannon 13, McClendon 14, Lapov 9. Csere: Gémes 2, Varga 2, Polster 7. Edző: Far­kas Sándor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-7,10. p.: 19-10, 15. p.: 30-22, 25. p.: 46-33, 30. p.: 55-45, 35. p.: 65-55 Kipontozódott: Gémes a 27. Lapov a 28., Boros a 38. percben Ötletesen „megágyazták” a rendezők a meccs előtti hangu­latot azzal, hogy három, sok­szoros világbajnokunkat, Ve- reckei Ákost, Fehérvári Vincét és Hegedűs Róbertét Olaj-mez­be öltöztették, mintegy de­monstrálva azt is az Albacomp felé: „mi többek vagyunk három ásszal. No, nem mintha a piros­feketék szűkölködnének a sztá­rokban, még akkor is, ha a sé­rült Maljkovics nem tarthatott társaival. A feldobás (Vereckei végezte) után Lapov büntetőzött Ivko- vics két személyije nyomán, mígnem Filipovics szépített. Mindkét játékvezetőn érződött, hogy idejekorán elejét akarja venni a túlkapásoknak, ami nem vált a játék előnyére. Kevés is jutott belőle az első tíz perc­ben, de azt legalább a szolnoki­ak mutatták be Ivkovics, Takács és Filipovics részvételével, és persze a tűzkezű Vukosavlje- vics páratlan hármasaival. Fordulás után rákapcsolt a bajnok (és kupagyőztes), Halm és McClendon hamar tíz alá vit­te a különbséget, néhány el­adott labdát „megbosszulva”. Parker és Ivkovics azonban ha­mar visszaállította a rendet, aminek fergeteges „hajrá Olaj!” volt a köszöneté. Víg doktor to­vábbra sem tudta átvenni a csa­patok ritmusát, érthetetlen dön­téseivel nemhogy fegyelmezett, jóval inkább paprikázta, főként a hazai kosarasokat. Walke Kar­csi triplái nyugtatólag hatottak (52-35), s a vaskos előny máris dalra fakasztotta a kórust. De még a hajrá hátra volt. És nem is izgalmaktól mentes, hiszen Shannon úgy gondolta, hogy megtáltosodik és McClendon- nal egyetemben és Boros társa­ságában megpróbálja a lehetet­lent. Bizony 100 másodperccel a vége előtt már csak négy volt az előnyből, de ekkor visszatért pi­henőjéről a két rutinos harcos, Walke és Ivkovics és innen már nem érhette baj az Olaj KK együttesét, amely hatalmas meccsen - sokan az év mérkő­zésének tartották az összecsa­pást - verte meg a bajnokot tel­jesen megérdemelten. Zorán Kmézics: - Mindenki nagyon akarta ezt a szép győ­zelmet. Mindenki meg is tett ér­te mindent, hiszen valamennyi játékos végig fegyelmezetten teljes önmagát adva küzdött a siker érdekében. Farkas Sándor: - Lagymatag első félidőnk miatt vesztettünk, és persze azért, mert a Szolnok jobban akarta a győzelmet. További eredmények: Deb­recen - ZTE 73-80, Kaposvár - Sopron 62-38, Körmend - Dom­bóvár 85-55, Atomerőmű - Fal­co 71-79. (néder) Női kosárlabda, NB I., A-csoport, 11. forduló A végjátékban vesztettek a vendéglátók Szolnoki MÁV-Coop SE-Conifec-Petőfi Nyomda KKC 57- 58(33-31) Olaj-csarnok, 500 n., v.: Simó, Földházi. Szolnok: Vostinaru 7/3, Szavercsenko 11, Kranyecz 4, FARKAS 21, Gutau 5. Csere: Kormány 3, Berkó, Tóth 2, Orbán 4. Edző: Tóth Attila. Kecskemét PARADIZ 12/3, Herbster 14, KOVÁCS 17/12, Horváth A. 7, Vojnics. Csere: Vida 4, Elek, Fück, Fűrész. Novák Gábor. Jobban kezdett a Szolnok, precíz játéka mellé pontok is társultak, így szökésben volt vetélytársától. Novák há- rom percig bírta lányai szédelgését. Időt kért, amely alatt olyannyira rendezte a sorokat, hogy 7 perc után ők vet­ték át a vezetést. Ezután Tóth Attila időkérése követke­zett, az isjól sültei, mert tanítványai innentől végigvezet­ve nyerték az első félidőt. A második félidő első momen­tumaként, a feldobást követően a vendégek nem tudták, melyik térfél az övéké, ezt kihasználva Vosztinaru senki­től sem zavartatva dobhatott ziccert. A folytatásban óri­ási ember-ember elleni harc volt a pályán, rendre a ha­zaiak vezettek, de komolyabb előnyre nem tudtak szert tenni szívós ellenfelükkel szemben. Közben sok volt a fa­ult, sorra pontozódtak ki a kulcsemberek, mindkét olda­lon. A végjátékban azonban átvették a vezetést a kecs­kemétiek, bára cooposokfordíthattakvolna, ám nem él­tek a lehetőségeikkel. Tóth Attila: - Végig vezettünk, mégsem tudtunk nyerni. Novák Gábor-Másodikfélidőre feljavulta védekezé­sünk, centerek nélkül is tudtunk nyerni. (vécsé) Női röplabda extraliga Szakszig Nyíregyháza- Jászberényi RK 3:0 (24,20, IS) Nyíregyháza, 300 n., v.: Szabó K., Csemák Szakszig: Akimova, BOTOS, ERDŐS- NÉ, Battlay, Papazsinszkaja, Mátrai V. Csere: Szabó J., Rácz. Edző: For­máné József. JRK: PESJI, SÁPI, Karakas, ADORJÁN, Kriege! É„ Seji. Csere: Fényes (libe­ró), Nagy I. Edző: Deme Gábor. A bajnoki cím egyik toronymagas esélyeséhez - a másik az Eger együt­tese - látogatott szombaton délben az újonc jászberényi csapat, mely ezúttal csupán a tisztes helytállásban remény- kedhetett a teljes válogatott sorral felál­ló szabolcsi gárda ellen. Talán az esély­telenség okozta nyugalom tette, ám Deme Gábortanítványai kellemes meg­lepetést szerezteka szurkolóknak kultu­rált játékukkal. Az első két szettben mindvégig partiban voltak vendéglátó­ikkal, akik közül különösen Papazsinsz- kajának gyűlt meg a baja a herényi lá­nyokkal, hiszen ütéseit rendre sáncolta a remeklő blokk. A harmadik szettre fej­ben elfáradta „telefonos" társaság, így ezta menetet viszonylag nyugodtabban nyerte a Szakszig, ám az a tény, hogy Formann József az első percektől elte­kintve végig állva dirigálta együttesét, mindennél többet mond. A JRK-ra a jö­vő héten dupla forduló vár, pénteken hazai környezetben a Kaposvárt fogad­ja, majd vasárnap a Vasashoz látogat. Formann József: - Csak gratulálni tudok a jászberényi együttesnek re­mekjátékához. Deme Gábor - Három „öreglá­nyunk” irányításával két szett erejéig felnőttünk a házigazdákhoz, ragyogó­anjátszottunk. További eredmény: Atlant Angyal­földi DRC-Bitt NRC Kaposvár 3:1 (Géléi) Asztalitenisz. Szolnok II. osztályú nyílt fel­nőtt férfi és női egyéni bajnoksága, Tiszaligeti Sportcsarnok, 9.30. JNSZ megyei egyéni amatőr diákverseny, Tiszaligeti Sportcsarnok, 8. Kézilabda. Bajnokok Ligája, férfiak: Fo­tex Veszprém—Barcelona (MTV2), 15. NB l/B, nők: Abony—Martfű, 18. NB II., nők: Szolnoki Sparta­cus—Solymár, Olaj-csarnok, 15. Labdarúgás. NB I: Érd-Kecskemét, Haj­dúszoboszló—Csepel, Komárom- Videoton, Demecser-Százhalom- batta, 13. A/S II. Keleti csoport: Kiskőrös—Kunszentmárton, 13. NB III. Alföld-csoport: Szajol—Hajós, Kisújszállás—Jamina, Makó-Mart- , fű, 13. Mátra-csoport: Karcag— Salgótarjáni BTC, Tiszafüred—Be­senyőtelek, Újszász-S. Öblös, 13. Megyei I. osztály: Jászladány— Jászfényszaru (Békés megye), Jász- jákóhalma—Abony (Heves megye), Jászapáti-Kunhegyes (Urbán), 13. Sakk. NB l/B: Gödöllő—Szolnok, Tisza- vasvári-Újszász, 10. NB II: Mező- kövesd—Karcag, Jászberény—He­ves, 10. ÚJ NÉPLAP-VASÁRNAP REGGEL Jász-Nagykun-Szolnok megyei hetilap, az Axel Springer Magyarország Kft. lapja. Főszerkesztő: BERKI IMRE. Szerkesztő: LACZI ZOLTÁN. Tervezőszerkesztő: POZSA JÓZSEF, ZSOLDOS GYÖRGY. Kiadja az AS-M Kft. Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Irodája. Felelős kiadó: NÁNAI TIBOR irodavezető. Szerkesztőség és kiadóhivatal: 5001 Szolnok, Kossuth tér 1. Pf. 105. Telefon: 56/424-444, fax: 56/422-853, e-mail: ujneplap@axels.hu Készíti a Cofinec Hungary Rt., Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét Mindszenti krt. 63. Telefon: 76/482-192. Nyomdaigazgató: FÁBIÁN ENDRE. Terjeszti: Rónahír Rt. és a kiadó saját árushálózata. ISSN 1419-0141