Új Néplap Vasárnap Reggel, 1999. január-december (2. évfolyam, 1-51. szám)

1999-10-31 / 44. szám

10 ★ PNB ★ 1999. október 31. Fradi volt, Fradi nincs ILYEN VOLT Iram Poklepovics sokkal többet mozgott játékosainál *-—' Szürke PNB-s meccs volt, semmi/ extra Hangulat Mintha egy temetésen lennénk, itt tényleg ott voltunk bár Néhány keményebb belépőtől elte­kintve nem volt gond Játékvezető Szabó bírót nem szidta a közönség. Kell ennél nagyobb elismerés? így osztályzunk mi 1= ha beadják egy lónak, belepusztul I 2= izlandi másodosztály szintű 3= sokat erről sem beszélünk 4= itthon meglepően jó 5= ujjé, feltámadt a magyar foci 6= ütötte a vb-döntőt % Ferencváros-Tatabánya 0-1 (0-0) Üllői út, 3000 néző, vezette: Szabó Zs. Ferencváros: Szűcs L. - Lilik, Lakos, Mátyus - Nagy N., Kriston, Bárányos (Schulz 65.), Jagodics - Kovács B. (Kulcsár 60.), Tóth, Horváth. Edző: Sztanko Poklepovics Tatabánya: Géléi - Szalma (Varga 37.), Mészöly, Hornyák - Virág, Letenyei, Tüske, Sü Véges vKiss; Petres 63.), Nagy S., Kiprich (Kovács A. 71.) Játékos-edző: Kiprich József Gól: 0-1 Kiss B. (59.) Mátyusék mikor állnak talpra? Keserves napjai lehettek Sztanko Poklepovics FTC- dirigensnek, hiszen Torgyán Fradi-miniszter feltétlen bi­zalmáról biztosította őt, ami ugye sok jót nem jelent. II »Aligha lenne meglepő, ha ® fnapokon belül újabb horvát * edző érkezne a Ferencváros­hoz. Csak az a kérdés, mi lesz, ha egyszer elfogy a kro- át tréneri kar. Akkor majd jöhetnek a jugók. Szegény Poklepovics pró­bált is bőszen hatni csapatá­ra, végigkiabálta a mérkő­zést. Mindhiába, az FTC ki­látástalanul játszott. Elő­ször a labda unta meg a va­cakolást, már az első perc­ben elfáradt, majd egy nyugdíjas szurkoló a szü­netben indult haza „vár az asszony a vacsorával, az mégiscsak fontosabb” jel­szóval. Igaza volt. Ám így lemaradt a máso­dik félidő bevezetéseként bemutatott élőképről. Pon­tosabban halott képről. A hazai drukkerek ugyanis kéttucatnyi fekete csíkkal, 100 égő öngyújtóval és a „Haldoklik a csapat” felirat­tal minősítették a zöldek szezonbeli teljesítményét. És még finomak voltak. A szünet után megélén­kült a meccs. Lakos aján­dék passza után loholhatott Kiprich, ám Szűcs jól zárta a szöget. Kicsit később a Tatabánya büntetett: Kip­rich ezúttal elfektette a Fra­di kapusát, és beadását Kiss nyolc méterről gurította a hálóba (0-1). A kapu mö­götti Fradi-tábor fele meg elindult haza. Bölcsen rá­döbbentek, hogy ez a csa­pat már nemcsak haldoklik. Mivel a ferencvárosiak to­vábbra sem ambicionálták túlságosan a góllövést, a vendégek röhögve bekkel- ték ki a hátralévő csekély fél órát. A hazai támadások semmiféle veszélyt nem je­lentettek. így nincs más hátra: Torgyánt a csatársorba! Kun Zoltán Tüntetés a székház előtt Jóllehet a bekapott gól után a Fradi-tábor maradéka ki­ballagott a szektorból, de nem haza, hanem a székház elé. A meccs végén pedig a 300-400 fős kemény mag a klubház előtt tüntetett, s nemcsak a jelenlétével. A „Ve­zetőség, takarodj!’’, a „Hol van a csapatunk?!" rigmuso­kat keményebbek követték, sőt először az új menedzs­ment megjelenése óta felhangzott a „Torgyán, takarodj!" is. Megoldásként pedig „Simon Tibi!" nevét skandálta a tömeg. Sztanko Poklepovics a sajtótájékoztatón amondó volt: „Ez olyan pillanat a klub életében, amikor bátornak kell lenni, és ki kell tartani" - eközben lent a nép azt köve­telte, hogy: „Páncsics, takarodj!" A Ferencváros vezetői közül senkit sem lehetett megtalálni a klubházban, ahol eredetileg ünnepre készültek, miután az együttes a 2500. mérkőzését játszotta. Poklepovics arra a kérdés­re, hogy lemond-e, a követke­zőt válaszolta: „Soha nem szoktam feladni. Úgy gondolom, megfelelően dolgozom. De ha a ve­zetés másként értéke­li, akkor felállók." Hogy mit hoz a jő- J vő, nem tudni, egye- * dűl az biztos, az FTC- nek nem megy. És Torgyán? Az edző viszi el a balhét az elnök helyett GAZOLT A DUNAFERR Kövesfalvi, a Gázszer kapusa el­mehetne akár jósnak is. A hazai­ak kapusa azt nyilatkozta, a talál­kozón biztos lesz gól. Nos, jól tippelt. Negyed órája gyűrték egymást a csapatok, amikor egy vendégkontránál Rósa a kilépő Oroszhoz passzolt, aki továbbtet­te a labdát a bal oldalon érkező Tököli elé, s a csatár három mé­terről a kapuba gurított (0-1). Kövesfalvi hálóőr a meccs előtt azt is megjegyezte, hogy mi­után októberben még nem győz­tek, már éppen aktuális lenne, márcsak a hóvégi számlaadás miatt is, hiszen a jelenlegi állapot szerint igen csekély vastagságú borítékot vehetnek majd át. Rá­adásul volt mit törleszteniük az Újvárossal szemben, ugyanis a nyáron belefutottak egy 6-1-es és egy 5-2-es vereségbe. Minden bi­zonnyal a gólok számával mind­két szurkolótábor látatlanban ki­egyezett, csakhát az elosztásban akadt némi véleménykülönbség. Újabb negyed óra elteltével úgy tűnt, csak álom marad a vissza­vágás, na és a fizetéskiegészítés. Szálai utolsó emberként feltartot­ta a kiugró Tökölit és Puhl jogo­san kiállította. Meglepetésre né­hány percnyi megilletődöttség ellenére a hátrány csak jót tett a Zavadszky balra, az öröm jobbra hazaiaknak és egyre többet tá­madtak, majd öt perccel a szünet előtt Lukács nyolcméteres fejesé­vel kiegyenlítettek (1-1). A második játékrészre a csa­Gázszer-Dunaferr 1-2 (1-1) Székesfehérvár, 3500 néző, vezette: Puhl Gázszer: Kövesfalvi - Kőről, Szalai, Árki, Schindler - Dulics, Gogh (Makriczkij 57.), Salacz J. - Lukács, Dvéri, Földes (Szőke 55.). Edző: Csongrádi Ferenc. Dunaferr: Rabóczki - Kiss Gy., Éger (Lengyel 46.), Salamon, Molnár - Rósa H., Komódi (Nagy T. 73.) - Jaki, Zavadszky, Tö­köli, Orosz (Nicsenko 61.). Edző: Egervári Sándor. Gólok: 0-1: Tököli (15.), 1-1: Lukács (40.), 1-2: Tököli (80.). Kiállítva: Szalai (29.). patok nem csak térfelet, szerepet is cseréltek. Az emberfórban ját­szó vendégek támad (gat) tak, míg a Gázszer kontrázott. Illetve csak próbált, ugyanis alig-alig néztek át a másik oldalra. Már- már felbátorodtak a hazaiak és többet kísérleteztek, no meg egy­re inkább bíztak a döntetlenben. Feleslegesen. A nyolcvanadik percben Len­gyel futott el a jobb oldalon, kö­zépre adását Tököli öt méterről lőtte a kapuba (1-2). Kövesfalvi kapus az utolsó percben egy szögletnél hiába ment fel fejelni, nem ért el sok sikert, és csapata idei első hazai veresége után a többletpénzről is lemondhatott. (schiller) Pénteken játszották: Zalaegerszeg-MTK 0-0. Kispest-Újpest Siófok-Nagykanizsa 2-0 (1-0) Siófok, 2000 néző, vezette: Dubraviczky Siófok: Bíró - Juhász, Csoknay, Szabadi - Grósz, Kovács B„ Pest K„ Sallai, Hanák - Lomvutu (Soós, 90.), Pest R. (Bédi, 89.). Edző: Bozai Gyula. Nagykanizsa: Kovácsevics - Farkas, Kenéz, Kónya - Sző­ke (Pulai, 45.), Zahorecz, Agics (Kiss, 57.), Crnomarkovics- Kerekes, Horváth Gy., Marinkovics (Kovács, 58.). Edző: Készéi Ferenc. Gólok: 1-0: Lomvutu (19.), 2-0: Kovács B. (52. - 11-esből). Kiállítva: Grósz (32.), illetve Horváth (90.). Haladás-Diósgyőr 1-0 (0-0) Szombathely, 1500 néző, vezette: Kassai Haladás: Takács T. - Takács B„ Balassa, Pusztai, Horváth A. - Marginean, Somfalvi, Bodor, Halmosi (Némethy, 88.)- Balogh (Rosca, 60.), Borbély. Edző: Vincze Géza. Diósgyőr: Nagy Z. - Kunzo, Timko, Kovács T. - Szakos (Páling - a szünetben), Lipták, Radu, Filipovics, Kákóczki- Lippai (Harnócz, 69.), Komi (Frunza, 55.). Edző: Temes­vári Miklós. Gól: 1-0: Horváth A. (86.). Kiállítva: Filipovics (65.). Győr-Vác 1-1 (0-0) Győr, 3500 néző, vezette: Szarka Győr: Posza - Bognár, Vámosi, Stark, Vasas - Erős, Nagy L. (Gollovitzer, 58.), Győri, Vayer - Sütöri, Markovics (Szar­vas - a szünetben). Edző: Garami József. Vác: Hámori - Kasza, Kovács P., Kádár - Vojtekovszki, Bábik (Sipeki, 77.), Nagy T., Vén, Romanek (Rob, 74.) - Fü­le, Andrássy (Ivitz, 67.). Edző: Kis Károly. Gólok: 1-0: Stark (66.), 1-1: Rob (90.). Szeged-Debrecen 0-4 (0-2) Szeged, 4000 néző, vezette: Makai Szeged: N. Markovié - Herczku (Németh, a szünetben), Urbán, Basic, Mikler - Popovic, Turján, Nagypál, Jeremejev - Kenesei Z., Faragó (Kurucsai, a szünetben). Edző: Unka József. Debrecen: Fekete - Bodnár, Goian, Sándor Cs., Pető - Vadicska, Böőr, Bagoly, Szatmári - Sabo (Siklósi, 75.), Do­bos (Ulveczki (78.). Edző: Garamvölgyi Lajos. Gólok: 0-1: Vadicska (4.), 0-2: Szatmári (35.), 0-3: Ulveczki (83.), 0-4: Siklósi (89.). A PNB állása 1. Dunaferr 11 7 3 1 27-10 24 2. Debrecen 11 6 3 2 17-10 21 3. Gázszer 11 6 3 2 17-14 21 4. MTK 10 5 4 1 17-8 19 5. Tatabánya 11 5 4 2 14-13 19 6. Vasas 10 6­4 15-10 18 7. ZTE 11 4 4 3 15-5 16 8. Győr 11 3 5 3 14-9 14 9. Nkanizsa 11 3 5 3 12-13 14 10. Nyháza 10 4 2 4 11-15 14 11. Újpest 11 3 4 3 16-16 13 12. Kispest 11 3 4 4 13-14 13 13. FTC 11 3 3 5 13-11 12 14. Diósgyőr 11 2 4 5 10-15 10 , 15. Haladás 11 3 1 7 10-19 10 16. Szeged 11 2 3 6 8-26 9 17. Siófok* 11 3 1 7 7-16 7 18. Vác 11 1 3 7 11-23 6 A Vasas-Nyíregyháza mérkőzést holnap 19 órakor játsszák. A PNB góllövőlistájának élcsoportja: 8 gólos: Tököli (Dunaferr} 5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Lukács (Gázszer FC), Nicsenko (Dunaferr), Sowunmi (Vasas DH). 4 gólos: Faragó (Szeged LC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Frunza (Diósgyőri FC), Horváth P. (FTC) Kenesei K. (MTK Hungária), Kiss B. (Lombard FC), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner). PANNON qsm »t*»» Az élvonal. tudósításaink a pannon csm KÖZREMŰKÖDÉSÉVEL KÉSZÜLTEK I