Új Néplap Vasárnap Reggel, 1999. január-december (2. évfolyam, 1-51. szám)

1999-10-17 / 42. szám

1999. október 17. ★ SPORT ★ 11 Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 6. forduló Ennyi dobott ponttal képtelenség nyerni Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 62-52 (32-27) Paks, 1000 n„ v.: Hartyáni, Bognár. ASE: Hencsey 9/3, LUKMINAS 14, KANGYAL9, VISOCKAS 14, REID 16. Cse­re: Siska, Szigeti, Mérész. Edzó: Fodor Péter. Olaj KK: MAUKOVICS 21/15, Walke 8, Parker9/3, Filipovics 2, Ivkovics 6. Cse­re: Boldizsár 2, Trepák 4, Takács, Cziczás. Edző: Zorán Kmézics Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-6,10. p.: 20-15,15. p.: 28-19,25. p.: 39- 29,30. p.: 45-35,35. p.: 52-41. Kipontozódott Ivkovics a 32., Maljkovics a 40. percben Maljkovics triplája szerzett örömet a rendívül lelkes szolnoki híveknek, majd Kangyal két szenzációs passzát váltották kosárra társai. Reid és Hencsey szó­lójának köszönhetően állandósította előnyét az ASE. A vendégek mestere már a 7. percben, 13-8-nál időt kért, ami nem sokat használt, ugyanis Kangyal Par­kért, Reid Ivkovicsot, míg Lukminas Walkét verte meg rendre a párharcok so­rán. így nem csoda, hogy végigvezetett a félidőben a hazai legénység. A fordu­lás után három perces Olaj-csend következett. Kmézics edző ugyan mindent megpróbált, lecserélte Parkért, aki helyére Takács állt be, de a vendégek to­vábbra is rosszul játszottak. Az utolsó tíz perc tíz pontos paksi előnnyel kezdő­dött, ráadásul Ivkovics is kipontozódott, bár Maljkovics triplájával három perc­cel a vége előtt 6 pontra felzárkóztak a szolnokiak, de ennél közelebb nem tud­tak kerülni az atomosokhoz. A végjátékban a szolnokiak faultokkal próbálták tördelni a hazaiak játékát, ám a megítélt büntetőket ők rendre értékesítették, így megnyerték első bajnoki találkozójukat az idén. Fodor Péten - Külön öröm, hogy egy jó Szol­nok ellen, nagy harcban tudtunk nyerni. Zorán Kmézics: - A fiúk keményen harcoltak, de a palánk alatt elvesztettük a csatát, és így a mérkőzést is. Ez történt a futballpályákon NB I., 13. forduló Százhalombattai FC - Szolnoki MÁV-Neusiedler 2-0 (2-0) Százhalombatta, 100 n„ v.: Szabó R. Gólszerző: Károlyi R. 2. ( 38., 45.) Hiába támadta végig a 90 percet a vendég gárda, a battaiak Károlyi Róbert két találatával otthon tartották a három bajnoki pontot. Esemény nélküli, gyér érdeklődéssel kísért találkozón a szolnokiak nem tudták megismételni az elmúlt hetekben mutatott jó játékukat. További eredmények: Békéscsaba-Érd 1-0 Tiszaújváros-Dunakeszi 0-3, Matáv Sopron-Komló 2-0, TFC-Cegléd-Kaposvár3-l. NB II., 11. forduló Kunszentmártoni TE-Monor 1-0 (0-0) Kunszentmárton, 600 n., v.: Nyekita. KUTE Rézsó - Major L. - Földvári, Boros, Szecsei, Kohári (Szalai, 66.) - Hóbei, Í Brakszatorisz, Ludasi (Birinyi, 89.) - Konka, Mérész(lmrei, 90.). Edző: Vígh Tibor Gólszerző: Konka (78.) A kunszentmártoni labdarúgók figyelmeztető sztrájkja miatt húsz perces !!! késéssel kezdődött a találkozó. A hazai játékosok így tiltakoztak az ellen, hogy a szakosztályt működtető kft. két hónapja nem fizette ki bérüket. Az eseményre a hétfői Sportextrában visszatérünk. Vígh Tibor. - A mai napon is bizonyítottuk, hogy többet érdemiünk a mostohagyerek szerepénél. JSE-Vasas-FC Eger 1-1 (0-1) Jászberény, 400 n„ v.: Drucskó. JSE-Vasas: Bánó - Márics, Karsai (Demők, 71.), Gephard, Mosonyi - Tasi, Molnár, Nyíri, Gephard, Tóth J., - Ládi, Kövesdi (Tóth Cs., 54.). Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Tasi (92. ), ill. Márton (37.) Kiállítva: Márton (Eger-a 83. percben.) I Szabó Imre: - Végigtámadtuk a mérkőzést, és a ziccerek sokaságát hagytuk ki. NB III., Alföld-csoport, 11. forduló Martfűi VSE - Gyoma FC 3-3 (2-0) I Martfű, 250 n.,v.: Szekeres. I Gólszerzők: Szilvási (17., 90.), Határ (45.), ill. Hagyó (53. - öngól), Hunya I (57.),Tóth (75.) MVSE: Hagyó - Bartusz, Blaskó, Kinyik, Módos - Szilvási, Méri (Kun), Ézsiás - ! Határ; Vona (Kis), Lengyel (Hanga). Edző: Kardos Mihály Kardos Mihály: - Kritikán aluli második félidei teljesítményünk miatt I örülnünk kellett az egy pontnak. Megyei I. osztály, 10. forduló J Túrkeve-Abony 1-1 (0-0) I Túrkeve, 400 n.,v.: Pintér. J Gólszerzők: Paul (80.), ill. Szarnák (87.). Kormos János: - Fegyelmezett és jó játékkal megérdemeltük volna a győzelmet. Gracza Tibor: - Pontatlanul, gyengén játszottunk, gratulálok a helyi csapatnak. Tószeg-Jánoshida 4-2 (1-0) Tószeg, 150 n.,v.: Nemes Z. Gólszerzők: Bujáki (15.), Kollár (52.), Csomós (73., 89.), ill. Fodor (60.), Eszes (68. percben) Kiállítás: Szőilősi (Jánoshida - a 83. percben) Tan János: - Küzdelmes mérkőzésen értékes pontokat szereztünk. Gömöri Béla: - Méltó paratnerei voltunk abban a hazaiaknak, hogy az előző heti csorbát kiköszörüljék. Fegyvemek-Mezőtúr3-0 (1-0) Fegyvernek, 300 n.,v.: SiposT. Gólszerzők: Bohács (20.), Kovács (74.), Fridrik (85.). Varga László: - Ötven százalékos helyzetkihasználással is biztosan hoztuk a három pontot. Csanálosi Miklós: - A 75. percig tartottuk magunkat, azután összeestünk és I serdülő meccsekre emlékeztető gólokat kaptunk. Rákóczifalva-Kunhegyes 1-1 (1-0) I Rákóczifalva 100 n„ v.: Balogh G. : Gólszerzők: Novák (43.), ill. Rentai (52.) Csontos Lajos: - Az edzés nélkül játszó csapatnak sikerült elrontania száz I néző szombatját. Szabó György: - Ellentétes félidők után igazságos eredmény született. Törökszentmiklós-Jászkisér 0-6 (0-3) Törökszentmiklós, 200n.,v.: KissZ. Gólszeizők: Besenyei 2 (24., 63.), Bíró (8.), Szabari ( 19.), Szentpéteri (49.), Papp (89.). Juhász József: - Aki hétköznap firkál, az vasárnap nem tud rajzolni. Szégyelljük magunkat. Gócza Zoltán: - Sportszerűen küzdő ellenfelet sikerült biztosan legyőznünk. Tiszaföldvár LC-Jászladány 4-2 (3-0) Kemény Dénes legénysége végigverte a világot Most jó lenni vízipólósnak Nem túlzás állítani, szenzá­ciósan szerepelt az idei esz­tendőben a férfi vízilabda­válogatottunk, valósággal lenullázták ellenfeleiket, ugyanis mind a firenzei Eu- rópa-bajnokságot, mind a sidneyi Világkupát meggyő­ző fölénnyel nyerték pólósa­ink. Vajon hogyan értékeli tanítványai produkcióját Ke­mény Dénes szövetségi ka­pitány, akit a tápiószent- mártoni sportfórumon sike­rült tollvógre kapnunk.- Nehéz, de szép évadot hagy­tunk magunk mögött - kezdte a kapitány. Nemcsak a felnőttek sikereiről kell beszélni, hiszen a korosztályos válogatottjaink - a hölgyeket is beleértve - hét vi­lágversenyből ötöt megnyertek, sőt az érmek száma még gyara­podhat, hiszen most zajlik a ku- waiti junior vébé. Visszatérve sajátjaimra, egy fiatal, győzni akaró, tettre kész társaságról van szó, akik ha kell, tűzbe men­nek egymásért és nem túlzás azt mondani, hogy a csapat érdeke­it tartják mindannyian szem előtt.- Ezek olyan nagy szavaknak hangzanak.- Higgye el, igaz szavak. Gondo­lom, hogy önök is emlékeznek a horvátok elleni Eb-fináléra, me­lyen az utolsó percben Kásás To­mi ziccerben volt, ha belövi, ő a torna gólkirálya, ennek ellenére továbbpasszolta , helyette Kiss Gergő varrta be a labdát Skolne- kovics hálójába.- Még mindig az Eb-nél marad­va, nem azért mondom, mert mi nyertünk, szerintem jó volt a bí­ráskodás színvonala. Ön is így látta?- Okos emberek ám a játékveze­tők is! Ha látják ugyanis, hogy jó egy csapat, van tartása, akkor nem fogják magukat égetni min­denféle rossz ítéletekkel. Mellet­te azt gondolom, nem hangzik nagyképűségnek, egy jól össze­rakott gárdának ki kell bírnia az esetleges bírói nyomást is.- Mielőtt elutaztak volna Sid- neybe, miért hívta fel önt Kova- csevics horvát szövetségi kapi­tány?- Nincs ebben semmi titok, is­merjük egymást, hiszen kollé­gák vagyunk, csupán arról ér­deklődött, hogy milyen csapat­tal utazunk ki a Világkupára, hi­szen mi az Eb-győzelemmel megszereztük az olimpiai rész­vétel jogát, ám nekik Sidney-ben kellett azt kiharcolni. Mondtam neki, hogy természetesen komp­lett társasággal megyünk ki, és igen is komolyan vesszük a Vi­lágkupát is. Mint önök is tudják, azt is sikerült megnyernünk.- Jövőre tehát olimpia lesz, egy­öntetű. vélemény szerint a máso­dik hely már kudarc­nak szá­mítana az ötkari­kás játé­kokon. Egyálta­lán, meg tud­nak valamivel lepni bennünket ellenfeleink?- Tudjuk, hogy nagy az elvárás velünk szem­ben, de mi sem vagyunk gépek, és becsúszhat egy- egy baki, megpróbálunk úgy felkészülni, hogy az ötkarikás játékokról is aranyéremmel térjünk haza. Meglepni bennün­ket az ellenfelek? Ha tökélyre vi­szik a mai pólót, tehát ha belö­vik az emberfórokat, illetve ki­védekezik az emberelőnyös helyzeteket velünk szemben.- Benedekkel vagy nélküle lesz­nek ott az olimpián?- Természetesen Tibornak he­lye van ebben a csapatban és helye lett volna mindkét világ- versenyen. Amint lejárt az eltil­tása, felveszem vele a kapcso­latot és megbeszéljük a hogyan továbbot.- Lesz-e változás a keretben? Esetleg mások is bekerülhetnek még? Gondolok itt két szolnoki játékosra, Varga Tamásra és Kiss Zoltánra.- Természetesen mindenki előtt nyitva áll a kapu, de elsőbbséget élveznek az idei sikerkovácsok. A két szolnoki játékosról annyit, hogy Tamás sokáig volt sérült, nem tudni, hogy mikor nyeri vissza formáját, s azt hallani, hogy Svájcba készül, ott pedig nagyon gyenge a bajnokság színvonala. Kiss Zolit jól isme­rem, hiszen annak idején játéko­som volt Comóban. Úgy hallom, megint oda készül, lehet, hogy ha feláldozná ezt a félévet, be tudna kerülni a keretbe - hallot­tuk a kapitánytól. Varga Csaba Női röplabda Női kosárlabda NB I., A-csoport, 7. forduló Jobb volt az Eger Postás veit Vasutast Egut RC Éger­Jászberényi RK 3:0 (13, 23,14) Eger, 500 néző, vezette: Cse- mák, Ratkóczai Eger: Kovtun, SCHLÉGL, Jáka, Bóta, TÍMÁR, FEKETE. Csere: Wolf. Edző: Kasziba István. JRK: Adorján, Kriegel O., Kriegel É., Pesti, Sápi, Karakas. Csere: Fényes (liberó), Selmeczi, Seji, NAGY I. Edző: Deme Gábor. Nem túlzás azt állítani, hogy a ta­valyi bajnok Vértes Volán meg­szűnése, valamint az ezüstérmes BSE nyári meggyengülése után az egyik legerősebb magyar együt­teshez látogatott Egerbe. A csar­nokot gyakran zsúfolásig megtöl­tő közönség annak ellenére sem lett hűtlen csapatához, hogy iga­zából macska-egér harcra számí­tott szombaton délután az újonc herényiek fellépése alkalmával. Bár az első és harmadik szett számszerű eredménye a várako­zásnak megfelelően alakult, ma­ga a játék nem volt ennyire " egy­irányú", a tizenéves fiatalokból álló vendégek egy-egy menet al­kalmával megrángatták az oroszlán bajuszát. Legjobban a második játszmában ijesztettek rá az öt válogatottat felvonultató hevesiekre Pestiék, ám hiába ve­zettek szinte végig, a hajrában a nagyobb rutin ismét vendéglátó­ik javára billentette a mérleg nyelvét. A mérkőzés összképe alapján egyértelműen a jobbik csapat nyert, ám az újonc nem vallott szégyent. • Kasziba István: - Gyengébb el­lenfélre számítottam. Deme Gábor: - Gratulálok házi­gazdáinknak, bár tisztességesen helyt álltunk, sajnálom, hogy nem sikerült jobban megszoríta­ni őket. (Géléi) Soproni Postás—Szolnoki MÁV-Coop SE 86-50 (48-21) Sopron, 200 n„ v.: Mocsai, Geréb. Sopron: FODOR 17/3, AMBRUS 11/3, DELMIS 21/6, Bíró 8, Sze­nes 5. Csere: Bakai 5, Englert 5, Németh, Ördög 5, Szemerédi 9/3. Edző: Meszlényi Róbert. Szolnok: Vostinaru 2, Szavercsenko 11, Tóth 2, Merecicki 9, Far­kas 7. Csere: Kormány 10/3, Berkó 3, Gutau 6, Rózsás, Horváth. Edző: Tóth Attila. Nem sok jót várhattak a vendégek az évek óta a felsőházban vitéz­kedő Postás soproni otthonában. Bejött sajnos a papírforma, mert rossz szokásához híven megilletődötten kezdtek a szolnokiak. Jel­lemző, hogy az első félidő 10. percében még csak 8 pontnál jártak, sajnos a félidő hátralévő részében is csak büntetőkből tudtak beta­lálni. A hazaiak természetesen kapcsoltak és tetszés szerint érték el kosaraikat. A fordulás után sem sokat változott a helyzet, különö­sen centerben mutatott gyenge játékot a MÁV-Coop. Bár a hazaiak sem remekeltek, de ezen az estén ennyi is elég volt számukra rosz- szul játszó ellenfelükkel szemben. A vendégek mentségére talán annyit, hogy hiányzott soraikból két kulcsemberük: Orbán Mónika és Kranyecz Zsuzsa, akik betegség miatt voltak távol. A szolnokiak a következő szombaton hazai környezetbe,n a Zala Volán ellen ja­víthatnak mérlegükön. Meszlényi Róbert: - A vártnál könnyebben nyertünk, de látni hibáinkat. Tóth Attila: - Várják a lányok a sült galambot, de az csak nem akar megérkezni... Berkó Edit (a labdával) sem tudott sokat hozzátenni a szolnokiak teljesítményéhez. Férfi vízilabda Vereséghegyeit A Szentesen zajló rangos fér­fi vízilabdatorna, a 8. Konta- vill-kupa pénteki nyitó nap­ján a házigazdáktól súlyos 14- 4-es vereséget szenvedett a Szolnoki VSC. Tegnap délben a KEK-győztes Mladost Zágrábbal találkoz­tak Varga Tamásék, mint ahogy az várható volt, a hor­vát gárda nem bízott semmit a véletlenre, végig vezetve 13-5- re verte a mieinket. A folytatás sem hozott több szerencsét a SZVSC számára, ugyanis Honvéd-Dominótól is kikap­tak, méghozzá 9-4-re. Mohi Zoltán edző szerint még jó, hogy most jött el számukra a holtpont, nem a bajnokság nyitányán. így legalább lesz idejük kiküszöbölni a hibá­kat. Nem mentségükre a hé­ten több emberük is megfá­zással, sérüléssel bajlódott. Ma délelőtt a torna döntőjé­ben a BL-döntős jugoszláv Naftagas Becsej és KEK cím­védője, a horvát Mladost Zág­ráb találkozik. A harmadik helyért Szentes—Eger, míg az ötödik helyért Szolnoki VSC— Galatasaray (török) párharc lesz. (v.cs.) Atlétika. 2. Avon női világfutás: Budapest, Margitszigeti Atléti­kai Centrum. Rajt, 4 km: 11,10 km: 12. Kézilabda. NB 1/B, férfiak: Har­gita KC-AKE-Szolnok, 17. Nők: Hódmezővásárhely-Martfű, 18., Abony KC-Szeged, 17. NB II., nők: Szolnoki Spartacus-Kis- pest, Olaj-csarnok, 15. Labdarúgás. PNB: Nagykani- zsa-Tatabánya, 14.30. NB I: BKV Előre-Videoton, Hajdúszobosz- ló-III. Kerület, Komárom-Pécs, Demecser-Csepel, 14.30. BVSC- Kecskemét, 18. NB III. Alföld­csoport: Szajol-Mélykút, Kerek- egyháza-Kisújszállás, 14.30. Mátra-csoport: Karcag-Mezőkö- vesd, Tiszafüred-Karancslapuj- tő, Újszász-Balassagyarmat, 14. Megyei I. osztály: Jászjákóhal- ma-Tiszaszentimre, Jászapáti- Jászfényszaru, 13.30. Megyei II. osztály: Jászárokszállás-Tiszaje- nő, Jászszentandrás-Kőtelek, Jászalsószentgyörgy-Alattyán (Jánoshidán), Szászberek-Jász- ágó, Rákócziújfalu-Pusztamo- nostor, Cserkeszőlő-Tiszagyen- da, Kun FC-Nagyiván, Kenderes- Tiszaföldvár VSE, Cibakháza- Öcsöd, Abádszalók-Tiszaderzs, 13.30. Ökölvívás. Kadett OB, Szolnok, Véső u., 9.30. Röplabda. Extraliga, férfiak: Sz. Titász RK-Csepel, Tiszaligeti Sportcsarnok, 16. Sakk. NB I/B. Újszász-Gödöllő, KevitervAkva-Vasas, Szolnok HEMO 10. Vízilabda. Kontavill-kupa: Szentes, 9. KOVÁCS TÜZÉP ALATTYÁN ASZTALOSOK FIGYELEM! •Asztalos minőségű légszáraz állapotú szibériai fenyőfűrészáru folyamatosan kapható. • Tovább tart az import cément­és hullámpala-vásár. Ár mennyiségtől függően! | Telefon: 57/461-038, 06-60/386-463 Ny.: H-P 8.30-18, Szó. 8.30-13 óráig.