Új Néplap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-15 / 266. szám

Vízilabda OB L, 3. forduló Kevesebbet hibáztak a hazaiak Lukács egy alkalommal talált utat a sportiskolások kapujához fotó: m. j. Szolnoki VSC- Csanádi Árpád KSI 8-7 (2-2, 3-1, 1-t, 2-3) Szolnok, 200 n., v.: Bátori, Voj- voda SZVSC: Kucser - Körmendi 1, LUKACS 1, Krasznai B. 1, Mráz, KISS Z. 2, CSEH 3. Csere: SŰ­RŰ (kapus), Fazekas, Boros, Hi­dasi, Varga T. Edző: Mohi Zol­tán. KSI: Tóth Gy. - REXKIS3, Ko­vács O. 1, Beaubien, Paján, Szí­vós, Kenéz. Csere: SUTI 2, Bánhidy, Mátyás I, Szegő, Bala­toni, Gulyás. Edző: Merész And­rás. Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 1/1 Négyméteresből: -, ill. 1/0 Fél órás késéssel kezdődött a találkozó, mivel Bátori György Opelje Abony előtt felmondta a Szakszig Nyíregyháza- Jászberényi RK 3:0 (24, 20, 15) Nyíregyháza, 300 n„ v.: Szabó K., Csemák Szakszig: Akimova, BOTOS, ERDÓSNÉ, Battlay, Papazsinsz- kaja, Mátrai V. Csere: Szabó J., Rácz. Edző: Formann József. JRK: PESTI, SÁPI, Karakas, ADORJÁN, Kriegel É., Seji. Cse­re: Fényes (liberó), Nagy I. Edző: Deme Gábor. Az eredmény alakulása -1. játsz­ma: 2-7, 14-8, 17-18, 23-24. II. játszma: 5-6, 10-9, 18-12, 24-20. III. játszma: 2-4, 12-8, 19-13. A bajnoki cím egyik toronyma­gas esélyeséhez — a másik az Eger együttese — látogatott szombaton délben az újonc jász­berényi csapat, amely ezúttal csupán a tisztes helytállásban re- ménykedhetetta teljes válogatott sorral felálló szabolcsi gárda el­len. Talán az esélytelenség okoz­ta nyugalom tette, de Deme Gá­bor tanítványai kellemes megle­petést szereztek a szurkolóknak, kulturált játékukkal. Az első két szolgálatot. A két játékvezetőt és Babarczy Roland mérkőzés ellen­őrt végül Varga Tamás, a szolno­kiak arcüreg-gyulladással bajló­dó játékosa szállította be hamar­jában a Damjanich uszodába. A találkozó előtt addig egy 2 méter­nél is nagyobb „fickóra” terelő­dött a figyelem. Szívós Istvánt, az OSC egykori olimpiai-, világ- és Európa-bajnok pólósát a KSI- ben vízilabdázó fia játéka érde­kelte, miközben a hazai szurko­lók azt gondolták, hogy az „óri­ás” jelenléte esetleg rossz irány­ban befolyásolja a játékvezetők ténykedését. Nos, a két fehérru­hás működésére egyik oldalon sem lehetett panasz. Biztatóan kezdtek a hazaiak, de három „kígyó térről” eleresz­tett találattal mindannyiszor fel­zárkóztak a vendégek. Mohi Zot­szettben mindvégig partiban vol­tak vendéglátóikkal - még szett­labdájuk is volt —, akik közül kü­lönösen Papazsinszkajának gyűlt meg a baja a herényi lá­nyokkal, hiszen ütéseit rendre sáncolta a remeklő blokk. A har­madik szettre fejben elfáradt a „telefonos” társaság, így ezt a menetet viszonylag nyugodtab- ban nyerte a Szakszig, ám az a tény, hogy Formann József az el­ső percektől eltekintve végig áll­va dirigálta együttesét, minden­nél többet mond. A JRK-ra a jö­vő héten dupla forduló vár, pén­teken hazai környezetben a Ka­posvárt fogadja, majd vasárnap a Vasashoz látogat. Formann József: — Csak gratu­lálni tudok a jászberényi együt­tesnek remek játékához. Deme Gábor: — Három „öreg­lányunk” irányításával két szett erejéig felnőttünk a házigazdák­hoz, ragyogóan játszottunk. További eredmény: Atlant An­gyalföldi DRC-Bitt NRC Ka­posvár 3:1, Vasas Budai Tégla— Egut RC Eger 0:3. (Géléi) tán 3-3-nál kapust cserélt, Sűrű Dezső pedig parádés védésekkel hálálta meg edzője bizalmát. Az SZVSC hálóőre két bravúrral „melegített be”, majd még egy négyméterest is kivédett a legfon­tosabb pillanatban. Ennek követ­keztében már három góllal elhú­zott a hazai együttes, sőt több al­kalommal is növelhette volna előnyét, de Krasznaiék sok eset­ben a legrosszabb megoldást vá­lasztották. A KSI pedig - bár já­tékosai rengeteget bakiztak - a hajrában megközelítette a Tisza- partiakat, ám a rutinosabb ven­déglátók végül szoros csatában nyertek a számtalan technikai hú bával tarkított mérkőzésen. Mohi Zoltán: — Teljesítettük a minimumot. Merész András: — Sűrű lövés, ritka gól. Mészáros Női kosárlabda NBI.,A-csoport Szolnoki MAV-Coop— Konifec-Petőfi Nyomda KKC 57-58 (33-31) Olaj-csarnok, 500 n„ v.: Simó, Földházi. Szolnok: Vostinaru 7/3, Sza- vercsenko 11, Kranyecz 4, FAR­KAS 21, Gutau 5. Csere: Kor­mány 3, Berkó, Tóth 2, Orbán 4. Edző: Tóth Attila. Kecskemét: PARADIZ 12/3, Herbster 14, KOVÁCS 17/12, Horváth A. 7, Vojnics. Csere: Vida 4, Elek, Fück, Fűrész. No- vák Gábor. Az eredménv alakulása. 5.p.: 11-8,10. p.: 17-16,15. p.: 25-22, 25. p.: 40-39,30. p.: 45-43,35. p.: 53-49. A Szolnok precíz játéka mel­lé pontok is társultak, így a kez­dés után szökésben volt vetély- társától. Novák Gábor három percig bírta lányai szédelgését, időt kért, amely alatt olyannyi­ra rendezte a sorokat, hogy hét perc után már náluk volt az előny. Ezután Tóth Attila tartott rövid fejmosást, az is jól sült el, mert tanítványai innentől végig vezetve nyerték az első félidőt. A második játékrész első feldo­bását követően a vendégek nem tudták melyik térfél az övéké, ezt kihasználva Vostinaru senki­től sem zavartatva dobhatott ziccert. A folytatásban a hazai­ak vezettek, de nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni. A végjá­tékban fordítottak a kecskemé­tiek, bár a cooposoknak is vol­tak lehetőségeik, ám nem éltek vele. Tóth Attila: - Kezünkben volt a meccs, mégsem tudtunk nyer­ni. Novák Gábor: - Feljavult a védekezésünk, centerek nél­kül is tudtunk nyerni .(vécsé) Pesti Anikó, régi szép napjaira emlékeztetőén játszott Nyíregyházán Női röplabda Extraliga, 10. forduló Szettlabda Szabolcsban Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 10. forduló A bajnokverés mindig nagy fegyvertény Szolnoki OlajKK—Albacomp-UPC 76-69 (40-27) Szolnok, 2500 néző, vezette: Faidt, dr. Vígh. Olaj KK: Takács 4, WALKE 13/9, Parker 15, FILIPOVICS11, 1VKOVICS 15. Csere: VUKO- SALVJEVICS 16/15, Trepák 2, Boldizsár. Edző: Zorán Kmézics. Albacomp: BOROS 11, HALM 11/3, Shannon 13, McClendon 14, Lapov 9. Csere: Gémes 2, Varga 2, Polster 7. Edző: Farkas Sándor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-7, 10. p.: 19-10, 15.p.: 30-22, 25.p.: 46-33, 30. p.:55-45, 35.p.: 65-55 Kipontozódott: Gémes a 27. Lapov a 28., Boros a 38. percben Ötletesen „megágyazták” a ren­dezők a meccs előtti hangulatot azzal, sokszoros világbajnokain­kat, Vereckei Ákost, Fehérvári Vincét és Hegdűs Róbertét Olaj­mezbe öltöztették, demonstrálva azt is az Albacomp felé: „Mi töb­bek vagyunk három ásszal.” No, nem mintha a piros-feketék szű­kölködnének a sztárokban, még akkor is, ha a sérült Maljkovics nem tarthatott társaival. A feldobás (Vereckei végezte) után Lapov büntetőzött Ivkovics két személyije nyomán, mígnem Filipovics szépített. Mindkét já­tékvezetőn érződött, hogy idejeko­rán elejét akarja venni a túlkapá­soknak, ami nem vált a játék elő­nyére. Kevés is jutott belőle az el­ső tíz percben, de azt legalább a szolnokiak mutatták be Ivkovics, Takács és Filipovics részvételével, és persze a tűzkezű Vukosavljevics páratlan hármasaival. Fordulás után rákapcsolt a baj­nok (és kupagyőztes), Halm és McClendon hamar tíz alá vitte a különbséget, néhány eladott lab­dát „megbosszulva”. Parker és Iv­kovics azonban hamar visszaállí­totta a rendet, aminek fergeteges „Hajrá, Olaj!” volt a köszöneté. Vígh doktor továbbra sem tudta átvenni a csapatok ritmusát, érthe­tetlen döntéseivel nemhogy fegyel­mezte, jóval inkább paprikázta, fő­ként a hazai kosarasokat. Walke Karcsi triplái nyugtatólag hatot­tak (52-35), s a vaskos előny már­is dalra fakasztotta a kórust. De m,ég a hajrá hátra volt. És nem is izgalmaktól mentes, hiszen Shan­non úgy gondolta, hogy megtálto­sodik, és McClendonnal egyetem­ben, Boros társaságában megpró­bálja a lehetetlent. Bizony 100 má­sodperccel a vége előtt már csak négy volt az előnyből, de ekkor visszatért pihenőjéről a két ruti­nos harcos, Walke és Ivkovics, és innen már nem érhette baj az Olaj KK együttesét, amely hatalmas meccsen - sokan az év mérkőzésé­nek tartották az összecsapást - verte meg a bajnokot teljesen meg­érdemelten. Zorán Kmézics: - Mindenki na­gyon akarta ezt a győzelmet. Min­denki meg is tett érte mindent, hi­szen valamennyi játékos végig fe­gyelmezetten, teljes önmagát adva küzdött a siker érdekében. Farkas Sándor: - Lagymatag el­ső félidőnk miatt vesztettünk, és persze azért, mert a Szolnok job­ban akarta a győzelmet. További eredmények: Debre­cen—ZTE 73-80, Kaposvár—Sop­ron 62-38, Körmend-Dombóvár 85-55, Atomerőmű-Falco 71-79 (néder) Vukosavljevics (fehérben) fantasztikus hármasokkal lendített többször nagyokat a Tisza-partiakon fotó: m. j. Labdarúgás NB I., 17. forduló Már biztató jelek sincsenek? Tiszaújváros—Szolnoki MÁV Neusiedler 4-1 (3-0) Tiszaújváros - Edző: Szentes Lázár Sinescu 6-2=4 Varga S. 7 Horváth T. 6 Farkas 5 Nagy 5 Ternován 5 Závoda 6 Bene 5 Ruskó 6 Kotula 6 Lázár 6 Urbán 4 Fedor 5 Pelles 4 Horváth Cs. 4 Ács 4 Bontovics 4 Kui 5 Müller 4 Antal 5 Fehér 5 Bak 5 Tiszaújváros, 600 néző, vezette: Hanyecz (7) (Veres L„ Bócsik) Csere: Fehér helyett Hegdűs (5) a 32., Ács h. Lajkovics (5) a szünetben, Lázár h. Gulácsi a 61., Bontovics h. Major a 63., Ternován h. Szűcs T. a 77., Bene h. Orosz a 85. percben Sárga lap: Bontovics a 6., Hor­váth Cs. a 42.,Lázár a 45., Kui a 70., Hegedűs a 71. percben. Kiállítva: Sinescu a 88. perc­ben Szögletarány: 8:5 (4:3) 18. perc: A szolnoki védelem leállását kihasználva Varga Sán­dor vezethette kapura a labdát, amit aztán tíz méterről a bal sa­rokba helyezett, 1-0. 40. perc: Kotula nagyszerűen egyérintőzött Varga Sándorral, a vezető gól szerzője ezúttal Bakot is kicselezve hat méterről gurí­tott a jobb sarokba, 2-0. 43. perc: Kotula faképnél hagyta Müllert a jobb oldalon, a szögletzászló közeléből félmaga­san belőtte a labdát, a berobbanó Lázár pedig kapásból bombázott a szolnoki kapuba az ötös vonal­ról, 3-0. 60. perc: Varga Sándor újabb kellemetlenségeket okozott a vendégek védelmében azzal, hogy szinte átszlalomozott a szolnokiakon, átadásából Lázár volt eredményes mégpedig úgy, hogy az ötösről a léc alá helyez­te a labdát, 4-0. 88. perc: Horváth Tibor elcse­lezte a labdát Fedorral szemben, a szolnoki támadó a tizenhato­son belül Sinescu mellett is el­húzta már, amikor a hazai kapus, úgymond elütötte Fedort. Ha­nyecz azonnal kiállította a vétkes portást, akinek a helyére Farkas állt ugyan, de Antal büntetőjét ő sem háríthatta, 4-1. Az első negyedórában nemigen vezettek szemre is tetszetős akci­ókat a csapatok, amelyek tagjai számos labdát vaktában továbbí­tottak. Varga Sándor vezető gól­ja nemcsak a csatár szemfűlessé- gének köszönhető, hanem a szol­noki védelem kuszaságának is. Ekkor még nem tűnt úgy, hogy si­ma lesz a meccs a hazaiak számá­ra, de a szünet előtt három perc alatt két szép találatot szereztek, amivel már a pihenő előtt eldőlt a találkozó. A második játékrészben már ki­egyenlítettebb volt a játék, ám a szolnokiak alakításaiban nem volt még biztató jel sem, ami ar­ra utalhatott volna, hogy egy eset­leges szoros végeredmény szület­het. Lázár fél órával a hármas síp­szó előtt végleg eloszlatta a ven­dégek reményeit, akiknek a hát­ralévő időben már kedvük sem maradt ahhoz, hogy maradandót produkáljanak. Hanyecz játékvezető minden igyekezete ellenére többször téve­dett, de mindkét fél kárára közel egyforma arányban. Szentes Lázár: - Végre kelle­mesen teltek el a mérkőzés per­cei, habár a hajrá kellemetlensé­geiről szívesen lemondtam vol­na. Tóth Dénes: - Csapatom to­vábbra is be van oltva az idegen­beli gólszerzés ellen.