Új Néplap, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-12 / 238. szám

1999. október 12., kedd Sport 9. oldal I Női, férfi kézilabda NB I/B, 4. forduló • • Ot meccsből négyet nyertek Szeged-Tornádó— ALURAD-JTKF DSE 18-26 (9-14) Szeged, 200 néző, vezette: Se­bők, Halmai. ALURAD-JTKF DSE: ZSI- BÓK - PESTI 3 (2), Farkas 6, Nagy 2, Fekete 5, KOKAINÉ 6(3), Pénzes 3. Csere: Hang, Hubai (kapusok), Bús 1. Edző: Ugrin György. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 5/3, ill. 5/5. Farkasék ezúttal sokkal job­ban játszottak, mint egy héttel korábban Abonyban, s ez az eredményben is tükröződött. A játék minden elemében jobb volt a herényi főiskolás csapat, s csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyeri meg a mérkőzést. A látottak alapján a 8 gólos különbség nem túl­zott, az ALURAD-JTKF DSE ennyivel jobb csapat, mint a szegediek. A hét végi, kecske­métiek elleni rangadóra két idegenbeli győzelemmel mele­gítettek a herényiek, melyen várhatóan Viczián is a pályán lesz, aki Szegeden sérülés mi­att nem lehetett ott a többiek között. Ugrin György: - A kötelező győzelmeket a legnehezebb be­gyűjteni, de ez ma a vártnál könnyebben sikerült. Martfű—H erz-FTC II. 24-18 (15-11) Martfű, 500 n., v.: Horváth, Medovarszki. MVSE: KLEMBUCZ - Tóvizi 2, SZRNKA 11, Valaczkai 6, Magyar 1, Horváth 3, SÁPI I. Csere: Tóth, Gál (kapusok), Bu­dai, Gálik, Mitykó, Ugrai. Edző: Száva Flórián, Horváthné Csor­dás Katalin. Az első félidőt szenzációsan kezdte a hazai csapat, Szrnka vezényletével a 10. percben már 6-1-re vezetett. A folytatás­ban azonban a Fradi feltá­madt, és öt perc alatt egy gólra felzárkózott. Ekkor Száva edző időt kért, és rendezte a soro­kat. így a félidő végéig meg­nyugtató előnnyel térhettek pi­henőre Sápiék. A második fél­időt továbbra is a hazai csapat irányította, az FTC nem talál­ta a martfűiek játékának ellen­szerét. Ezen a mérkőzésen a hazaiaktól jó védekezést és szép gólokat láthatott telt ház­nyi közönségük. Száva Flórián: - Jól felkészí­tett ellenfelünkkel szemben arattunk fontos győzelmet. Nagyszerűen küzdöttek a lá­nyok, és köszönjük a közönség biztatását. Gyula—Abony KC 27-19 (16-10) Gyula, 200 n., v.: Márton, ifj. Taizs. Abony: Zana - Erdei 1, Csuk 6 (1), ZELEI 7, Koncsik 3, Mé­száros, Szabó. Csere: Menyhárt (kapus), Bali 1, Csőke 1, Vida, Hegedűs. Edző: Mészáros Zsolt. Kiállítás: 6, ill. 4 perc. Hétméteres: 1/1, ill. 1/1. Rányomta bélyegét az abo- nyiak játékára, hogy egyik kulcsemberük, Kövér Juci sé­rülés miatt hiányzott közülük. Mészáros Zsolt: - Sajnos fej­ben nem tudtuk felvenni a ver­senyt, ezért a helyzetek is ki­maradtak. Tiszafoldvári VSE- Fehérgyarmat SE 29-24 (17-10) Tiszaföldvár, 400 n., v.: Nagy, Túróczi. TVSE: VARGA - Kiss J. 3, NE- ZOZON 9, Sipos L. 5, Sipos A. 2, BUKTA 4, Tóth 5. Csere: Bok­sa, N. Kovács 1, Danku, Balogh Z, Jordán, Matastyik. Edző: Vá- czi Sándor. Az első félidőben sziporká- zóan játszott a hazai legény­ség, Varga kapus nagyszerűen védett, míg társai jó védekezés­ből kiindulva, látványos talála­tokat értek el. Már-már gólkü­lönbség-javításra számított a szépszámú közönség, ám a má­sodik félidőben elszórakozták helyzeteiket a földváriak, így a szabolcsi gárda némileg csök­kenteni tudta hátrányát. Váczi Sándor: - Kár, hogy a második félidőben néhány já­tékosom lövőedzést tartott, így elmaradt a nagy különbségű győzelem. AKE-Szolnok—FKC- Békés 30-25 (15-10) Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 n., V.: Gyúró, Láda. Szolnok: Szemenov - Villás 3, SOMOGYI 3, BERKÓ 10 (1), Vitális 4(1), Patocskai 6, Szabó G. Csere: OROSS, Kovács (ka­pusok) RIGÓ 3, Szabó Gy., Nig- rinyi 1, Nagy I. Edző: Nagy Jó­zsef Kiállítás: 6 perc, ill. 4 perc. Hétméteres: 3/2, ill. 6/4. A soros fordulóban az eddig nyeretlen szolnoki csapat a ve­retlen békésieket fogadta. A hazaiak nem tisztelték jó erők­ből álló ellenfelüket, és már az első félidőben tetemes előnyre tettek szert. Védekezésben Oross kapus és a fiatal Somo­gyi tett ki magáért, aki remekül őrizte a többszörös gólkirályt, Moldovánt, támadásban pedig Berkó és Villás góljai élmény­számba mentek. A fordulás után némileg fölzárkóztak a vendégek, ám az AKE mindig időben rátett egy lapáttal. A hajrában letámadással próbál­koztak a békésiek, 27-25-re föl­zárkóztak, ám a rutinos Rigó jobb oldalról „rossz kézről” lőtt gólja eldöntötte a találko­zó sorsát, amelyen nem várt, de megérdemelt szolnoki siker született. Nagy József: - Mostani telje­sítményünk igazolta az eddig elvégzett munkát, de látni kell hibáinkat is, közte, hogy gyen­ge a jobb oldali támadójáté­kunk. (vécsé) Patocskai hat góljával jelentős részt vállalt a szolnokiak győzelméből FOTÓ: B. N. Bese Rómeó az édesanyjának is focizott Hangulatember a karcagi gólzsák Á góllövő csatár nagy kincs minden futballcsapatban. Meg kell becsül­ni, vigyázni kell rá, olykor a kedvében járni sem tilos. Bese Rómeó, a Karcag 25 esztendős futballistája is olyan ember, aki szereti, ha dédel­getik, még jobban azt, ha édesanyja is megnézi őt, ha teheti. A hét vé­gén megnézte őt Ózdon, amikor a kisfia egy négyessel járult hozzá csa­pata nagyszerű, 5-0-s győzelméhez. A romániai Tasnád szülötte 1993-ban került először Kunhe­gyesre, ahol a megyei bajnokság­ban 34 góllal mindjárt gólkirály lett. Onnan egyből Tiszafüredre, az akkori NB Il-es csapathoz ve­zetett az útja, majd féléves visz- szatérés után Karcagon kötött ki, aminek immár két éve. — Mindig csatár akartam lenni, hiszen a góllövés az, ami éltetett engem már a nagyváradi sportis­kolában is. Sajnos a romániai vi­szonyok nem voltak kedvezőek számomra, ezért jöttem át — in­dokol az ifjú támadójátékos. — Három itteni együttese közül melyiknél érezte, érzi magát a leg­jobban? — Valójában mindenhol jól érez­tem magamat, de talán most Kar­cagon a legjobb. Ennek az is a ma­gyarázata, hogy jelenlegi csapatom nagyon jó. Emellett, vagy éppen azért, mert biztosnak látszik a meg­élhetés, ami nagyon fontos a mai vi­lágban. Amit megígérnek, azt haj­szálpontosan betartják. — Úgy hírük, Bese Rómeó nem tartozik a kijnnyen kezelhető em­berek közéj — Elismerem, valóban ilyen va­gyok. Általában a hangulatomtól függ a játékom és az edzésmun­kám. Sajnos a gondjaimat nem mindig tudom a pályán kívül hagyni. — Korábban rúgott már négyet bajnoki meccsen? — Kunhegyesen hatot rúgtam a Jászalsószentgyörgynek, tavaly pedig ugyancsak négyet a Po­roszlónak. — Az ózdi négy mennyiben kü­lönbözött az előzőtől? — Annyiban, hogy édesanyám is ott volt az összecsapáson. Pén­teken érkezett,.eljött velünk Ózd- ra, de sajnos kedden már vissza kell utaznia Romániába. — Neki mekkora szerepe volt a győzelemben? — Nagyon csipkedtem maga­mat miatta is, már a 3. percben kiharcoltam egy 11-est, amit az­tán berúgtam. Attól olyan ki­egyensúlyozottá váltam, hogy a meccs végéig még három akció­gólt sikerült szereznem, azt hi­szem, mindannyiunk boldogsá- gára. — Mit jelent Önnek a csapat ve­zető helye, mennyi benne az érde­me? — Nagyon jó érzés elsőnek len­ni, olyannyira, hogy a bajnokság végéig meg kell tartani. Persze ahhoz még sokszor kell jól ját­szani, még többször kell gólokat szereznem, tehát aktív részes­ként kívánom megvívni a hátra­lévő csatákat. — Ilyen gólérzékenységgel nem kívánkozik nagyobb csapatba? — Nem lenne rossz, de igazá­ból annak örülnék, ha a Karcag kerülne följebb egy osztállyal, és ott mutathatnám meg a góllövő tudományomat. — Vasárnap mit vár? — Azt, hogy megverjük otthon a Mezőkövesdet, mégpedig úgy, hogy a Bese-gólok száma tovább fog gyarapodni. (néder) Egy edzői nyilatkozat hátteréről Uj taktika: „fejcserés” támadás „Úgy érzem, néhány poszton személycserére lesz szükség ahhoz, hogy megvalósíthassuk a céljainkat” - nyilatkozott Tóth Attila, a Szolnoki MÁV-Coop edzője az FTC-Diego otthonában elszenvedett nagyarányú vereséget követően. Kemény szavak, melyeket a szolnoki trénert ismerve ko­molynak kell tekinteni. Tóth At­tila őszinte ember, bizonyára nem beszélt a levegőbe, még ak­kor sem, ha csapata súlyos vere­sége után talán még az indulata­it sem tudta kordában tartani. Tegnap azonban - úgy gondol­tuk - valószínűleg már higgad­tabban beszél a ferencvárosi fi­askóról, de tévedtünk:- Szombaton egyetlen ember­rel voltam elégedett, Merecicki Évávtl. Rajta kívül senki sem tu­dott maradandót alkotni, egyet­len poszton sem akadt elfogad­ható teljesítmény. A centereink, Farkas Ancsa és Gutau, összesen dobtak 8 pontot, ami a minimá­lisnál is kevesebb. Ezenkívül irá­nyítóban és bedobóban is ka­tasztrofálisak voltunk. Hozzá kell tenni, hogy két gyenge kezű bíró közreműködésével a Fradi a megengedettnél is keményeb­ben, sokszor durvábban védeke­zett, ezzel szerzett 10—15 pon­tos előnyt a mérkőzés elején. A mieink ettől lenullázódtak, az ellenfél agresszív játékától a csa­pat teljésen szétesett.- Mit ért személycserén?- Nézze, tisztában vagyok ve­le, hogy nekünk nem a Fradit il­lene legyőznünk, de egy ilyen, 38 pontos vereséget elfogadha­tatlannak tartok. Ha az úgyne­vezett hozható mérkőzéseken is efféle hozzáállással szembesü­lök, egy-két játékostól valószí­nűleg megválunk. Neveket még túl korai lenne mondani, de azt elárulom, a legnagyobb gon­dom a bedobó poszton akad. Viszont azt sem szabad elfelej­teni, hogy a nyerhető mérkőzé­seink még csak ezután lesznek. Lehet, hogy azok tekintetében megnyugszik majd az én ke­délyállapotom is - zárta az edzői kritikát Tóth Attila. Mészáros férfi kosárlabda Veretlenek csatája Kedden este újabb kört játszanak az érdekeltek a férfi kosárlabda­csapatok számára kiírt Saporta- kupában. A negyedik forduló ke­retében a jugoszláv Partizán Be- ográd a portugál Portó legénysé­gét fogadja Szolnokon 18 órai kezdettel. A találkozó pikantériája, hogy az E-csoport két veretlen együttese találkozik a Tiszaligeti Sport- csarnokban. A luzitánok nyitó meccsükön Bonnban 69-67-re, a második körben hazai pályán a St. Pöltent 79-58-ra, a legutóbbi fordulóban pedig szintén ottho­nukban az Iraklisz Szalonikit verték 74-60-ra. Ezzel jobb kosár­különbségüknek köszönhetően vezetik a tabellát a Partizán előtt A jugók első szolnoki kupafellé­pése jól sikerült, hiszen egy hete óriási csatában 76-70-re legyőz­ték a német Bonn együttesét. Ne- nad Trajkovics tanítványai már tegnap este a Tiszaligetben tré­ningeztek, azt hallottuk tőlük, hogy hazájuk bajnokságában sem találtak idáig legyőzőre, te­hát abszolút veretlenek ezen az őszön, amit természetesen to­vább akarnak őrizni. A csoportrangadóra - amelyre semmilyen bérlet nem érvényes - egységen 500 Ft-ba kerül a be­ugró. (vacs) ővágó idei utolsó dobása Remek formába lendült a szezon végére Kővágó Zoltán, a Szolno­ki MÁV-Ideál diszkoszvetője. Az elmúlt hetekben ugyanis jobbnál jobb eredményeket produkált a tavalyi év ifjúsági világbajnoka. Egy héttel ezelőtt élete legjobb­ját, 63,26 métert ért el a Csong- rád megyei körverseny második fordulójában. Nos, a következő körben, amit Csongrádon ren­deztek, sem sokkal adta alább a 20 esztendős versenyző. Hiszen rendre hatvan méteren túl száll­tak dobásai, közülük a legjobb 61,78-ra sikeredett, ezzel simán megnyerte a versenyt. A szolno­kiak üdvöskéje elmondta, hogy ez volt idei utolsó versenye, há­romhetes pihenő után megkezdi a felkészülést az elkövetkező évadra. Célja nem más, mint ki­jutni a sydneyi olimpiára. (v. cs.) Férfi, női tekebajnokságok Fekete hétvége NőiNBI., 2. forduló Csorna—Szolnoki MÁV 6:2 (2289:2208) Szolnok: Liszenkova 347, Bódi 345, Vadász 353, Zombori 380, Marsi 380, Majorosi 403. Első mérkőzéséhez képest javult a csornaiak játéka, mely meglepte az egyéni legjobb eredményeitől jócskán elmara­dó vasutasokat. Az ifik sem jár­tak jobban, ők 3:l-re kaptak ki a vendéglátókkal szemben. Férfi NB /., 6. forduló Mosonmagyaróvár—Szolnoki MÁV Járműjavító 5:3 (4056:3941) Szolnok: Rigó 634, Mátyás 627, Tihanyi 628, Klak 684, Bíró E. 681, Molnár 687. Elveszítette veretlenségét a MÁV- Járműjavító csapata, miután Mosonmagyaróváron csupán közepes teljesítmény­nyel rukkoltak elő Rigóék. Az ifjúságiak azonban „meg­torolták” a felnőttek bukását, és 3:l-re legyőzték a hazaia­kat. Férfi NB III., 6. forduló Kecskemét—Szotek 6:2 (2421:2413) Az eddig százszázalékos Kecskemét otthonában mind­össze 8 fával kaptak ki Spanyi- elék. Tenisz A éllovas svájci Martina Hingis 1037 pontos előnyre tett szert az amerikai Lind­say Davenporttal szemben a női teniszezők világranglis­táján, miután vasárnap meg­nyerte az 520 ezer dollár összdíjazású, filderstadti (Németország) tornát. A harmadik helyen továbbra is az amerikai Venus Williamset jegyzik. A leg­jobb tíz között az osztrák Schett és a dél-afrikai Coetzer helyét cserélt, míg a francia Tauziat egy pozíciót javítva már a 10. WTA-világranglis- ta (zárójelben a legutóbbi helyezés): 1. (1.) Hingis (svájci) 5843 pont. 2. (2.) Davenport (amerikai) 4806. 3. (3.) V. Williams (ameri­kai) 3942. 4. (4.) S. Willi­ams (amerikai) 3021. 5. (5.) Szeles (amerikai) 2880. 6. (6.) Pierce (francia) 2788. 7. (8.) Schett (osztrák) 1977. 8. (7.) Coetzer (dél-afrikai) 1929.9. (9.) Halard-Decugis (francia) 1897. 10. (11.) Ta­uziat (francia) 1716. 11. (12.) Mauresmo (francia) 1692. 12. (10.) Van Roost (belga) 1614. 13. (14.) Mar­tinez (spanyol) 1548. 14. (13.) Testűd (francia) 1520. 15. (16.) Kurnyikova (orosz) 1514. 16. (17.) Lihovceva (orosz). 1474. A kereseti lista élcsoport­ja: 1. Hingis 2 586 260 ame­rikai dollár. 2. S. Williams 2 567 872. 3. Davenport 1 972 463. 4. V. Williams 1 828 082. 5. Graf (német) 1 193 367. Labdarúgás Eb-selejtezők A zágrábi villamosokon töltötte ki a dühét néhány horvát szurko­ló, miután Horvátország labda­rúgó-válogatottja nem tudta le­győzni Jugoszláviát, és így nem jutott az Európa-bajnokság 16-os döntőjébe. A vb-bronzérmes házigazdák a 42. perctől emberelőnyben ját­szottak a jugoszláv Zorán Mirko- vic kiállítása miatt, ám a létszám- fölény csak ahhoz bizonyult ele­gendőnek, hogy 1 -2-ről kiegyen­lítsenek. Eközben az irek Mace­dóniában a 90. percig győzelem­re álltak (végül 1-1 lett), vagyis a horvátoknak mindenképpen nyerniük kellett volna Zágráb­ban. Nem sikerült, így Jugoszlá­via ( 17 pont) mögött — a vendég­látókat (15) megelőzve — Íror­szág (16) végzett a 8. csoport pótselejtezőt érő 2. helyén. A 4. csoportban az oroszok rossz kez­dés után hatalmas hajrát vágtak ki, sorozatban hatszor nyertek, ám a hetedik találkozón, a szom­szédos Ukrajna elleni rangadón a 87. percben gólt kaptak, és az 1-1-es döntetlen a búcsút jelentet­te. A moszkvai 1-1 vonta maga után azt is, hogy a világbajnok franciák a második hely helyett közvetlenül az Eb 16-os fináléjá­ba jutottak. A győztes gólt Pá­rizsban csak húsz perccel a lefú­jás előtt lőtték be az Izland ellen. Az 5. csoportban egyszerűbb volt a képlet: a presztízsért küz­dő házigazdák a 64. percig nem bírtak a lengyelekkel, ám végül két góllal kaparták ki a geszte­nyét az angoloknak. Két válogatott, az olasz ( 1. cso­port) és a német gárda (3.) egy- egy döntetlennel biztosította be első helyét: előbbiek Minszkben Fehéroroszország ellen, utóbbi­ak a törököket Münchenben fo­gadva küzdötték ki a számukra megfelelő 0-0-t. A törökök a pontosztozkodás ellenére folytat­hatják, miközben az itáliaiak mö­götti második helyet a svájciak még úgy sem szerezték meg, hogy Walesben 2-0-ra győztek. A 9. csoportban Csehország a Fe- röer-szigetek prágai legyőzésével százszázalékosan zárta a selejte­zőket.