Új Néplap, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-11 / 237. szám

Férfi kosárlabda NB I., A-csoport, 5. forduló 5. Szoltisz-kupa nemzetközi vízilabdatorna, Szolnok i kosárlabda NB I. A-csoport, 6. forduló a labdát, majd nagy erővel a jobb felső sarokba zúdította, 2-1. „Nem tudtok nyerni, ha kivá­rásra játszotok” — kiabált mele­gíteni induló játékosai után Pász­tor József. Nos, a csabaiak kény­telenek voltak saját kapujuk elő­terére figyelmet szentelni, mert a Szolnok huszárosán rohamozva jogos vezetést szerzett A vendé­gek legelőször a 28. percben kö­zelítettek a hazai kapuhoz egy szöglet révén. Ulrich meggondo­latlansága tovább rontotta a vi­harsarkiak esélyeit. Főleg úgy, hogy elárvult helyére a statikus támadó, Negrau állt a második félidőben. Ebben a játékrészben próbálta kicsalni ellenfelét a MÁV, s miután megtette, azon­nal kontrázott. Kétgólos vezetése birtokában felsóhajtottak a Ti- sza-parti legények, ám a korai szépítéssel izgalmassá tette ma­gának egy olyan meccs hajráját, amelyet több góllal kellett volna nyernie. Drucskó játékvezető végig en­gedte a kemény játékot, olykor a túl keményet is. Tóth Dénes: — Egy jó Békés­csabát győztünk le, ami növeli a győzelmünk értékét, bár csak az első félidőben játszottunk jól. Pásztor József: — Ezen a talál­kozón egymást múlták alul játé­kosaim. (néder) Személycserék várhatók m Begyűjtötték a kötelező győzelmet / Szolnoki OlajKK—PannonPipe-DAKK93-71 (47-38) Labdarúgás, NB I., 12. forduló Nagyobb volt a valós különbség Szolnoki MÁV Neusiedler—Előre FC Békéscsaba 2-1 (1-0) Major Sándor rátalált a gól­lövőcipőre ban, megszerezve a második gól­ját, 2-0. 63. perc: Bernáth elcsente a labdát a tétovázó Futakitól a ti­zenhatos előtt, ám a kiszolgálta­tott Fülöp mellett a bal sarok mellé helyezett. 71. perc: Jobb oldali bedobást követően röviden mentettek a szolnokiak, a tizenhatoson álló Majchovics mellel maga elé tette Szolnok, Tiszaligeti Sportcsar­nok, 1600 néző, vezette Harsá- nyi, Király. Olaj KK: MALJKOVICS 12/3, WALKE 12, PARKER 21/6, Fili- povics 8, IVKOVICS 23. Csere: Boldizsár 4, Takács 5, Trepák 8, Cziczás, Szarvas. Edző: Zorán Kmézics. Debrecen: Horváth 8, Juries 11, ÁDÁM 16/12, ANDERS- SON 24/6, Senánszky 12/6. Cse­re: Hamza, Simon, Habuczki, Ványi, Tárnok. Edző: Ráthonyi Tamás. Kipontozódott: Senánszky a 37. percben. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-10, 10. p.: 21-20, 15. p.: 35- 32, 25. p.: 57-44, 27. p.: 66-44, 30. p.: 70-53, 35. p.: 82-58. Nem kezdtek megilletődötten a hajdúságiak, sőt kimondottan bátran vállalták a párharcokat, kísérleteik nagy része pedig a gyűrűben landolt. Vezettek is hat perc után 12-10-re. Ehhez persze kellett az Olaj „szombathelyi” szellős védekezése, szerencsére támadásban a hazaiak részéről az egykori debreceniek, Walke és Maljkovics, valamint Parker rendre betalált. Már-már meg­nyugodtak a hazaiak, hiszen a 12. percben 25-20-ra vezettek, de a vendégek ezt is kiegyenlítették. Különösen a hárompontosok­ban jeleskedtek a kék-sárgák, eb­ből ugyanis hetet dobtak az első játékrészben. Elégedetlenkedett is a csarnok közönsége kedven­ceik játéka láttán, hiszen az elő­ző két hazai meccsen máshoz szoktak. Az utolsó három perc­re azonban összekapták magu­kat Ivkovicsék. Ekkor már rend­re kivédekezték vetélytársukat, a másik palánk alól pedig rendre betaláltak, így kilenc pont lett a javukra az első játékrész végén. A térfélcserét követően még to­vább szigorították a védekezésü­ket a/iazaiak. Jellemző, hogy az Felkavarodott a „Dami” állóvize Szolnok, 800 néző, vezette: Drucskó (8) (Nyilas, Tumó). Csere: Lajkovics h. Bontovics, Simon h. Sándor, Kasik h. Maj- chrovics, Csipkar h. Szabó Cs., mind a 61., Major h. Urbán a 71., Fedor h. Csikós a 78. percben. Sárga lap: Csipkar a 20., Futa- ki a 71. percben. Kiállítva: Ulrich a 41. percben. 5. perc: Antal 25 méteres sza­badrúgásából a bal kapufáról visszapattanó labdát Fedor hat méterről az üres kapu mellé he­lyezte. 14. perc: Lajkovics a jobb olda­li tizenhatosnál befordult Kasik mellett, kapu elé kanyarított lab­dáját Major nyolc méterről fejjel helyezte a bal sarokba, 1-0. 41. perc: Ulrich utolsó ember­ként elcselezte a labdát Fedorral szemben a kaputól huszonöt mé­terre, majd vesztes pozícióból visszarántotta a szolnoki táma­dót. Drucskó azonnal kiállította. 50. perc: Lajkovics jobb oldali beadásból a túlsó ötösre szállt a labda, amit Fedor visszafejelt Pel­lesnek, majd az ő lövésébe Major beletette a lábát a kapu torká­első nyolc percben csupán 6 pontot engedélyeztek ellenfelük­nek, míg ők valóságos kosáresőt zúdítottak rájuk. Kisvártatva 24 volt a különbség a felek között, elvileg tehát a 26. percben 70-46- os állásnál eldőlt a csata kimene­tele. Mindez a gyakorlatban sem volt másként, olykor látványos játékkal, végül is biztosan nyert az Olaj KK gárdája. Zorán Kmézics: — Mindig a kö­telező győzelem a legnehezebb. Szünet után fizikai fölényünket sikerült győzelemre váltani. Ráthonyi Tamás: — A palánk alatt buktuk el a meccset, hozzá­téve azt, hogy sokáig erőn felül teljesítettünk. Parker a rengetegben, a szolnokiak légiósa ezúttal is uralta légterei FOTÓ: B. N Folytatás szombaton, akkor Paksra látogatnak a piros-feke­ték. Ám előtte is lehet kosármecs- csen izgulni, kedden ugyanis 18 órakor Partizán-Porto Saporta- kupa találkozó lesz a Tiszaliget- ben. További eredmények: Bp. Hon­véd—Falco KC 79-107, Dombó­vár—Matáv Pécs 65-66, Alba- comp—Kaposvár 88-68, Marc Körmend—Atomerőmű 89-80. (vécsé) FTC-Diego—Szolnoki MÁV-Coop 85-47 (49-21) Kismartoni út, 200 n., v.: dr. Smied, Hegedűs. FTC: MUSAT 10/3, CSÁ­KÁNY 13, KÁROLYI 12/6, Papp 12, Kalmár Nagy. Csere: SERES 18/3, Hagara 3, Kajdacsi 5, Tö­rök 9, Farkas Andrea 3. Edző: Zsoldos András. Szolnok: Vostinaru 7/3, Berkó, Szavercsenko 8, Farkas Anna 4, Gutau 4. Csere: MERECICKI 9, Orbán 3/3, Kranyecz 6/6, Tóth K. 6, Horváth M. Edző: Tóth Attila. Határozatlanul kezdett a MÁV-Coop, a 3. percben már 10-2-re vezettek a hazaiak, mire valamelyest összekapták magu­kat Szavercsenkóék (5. perc: 12- 7). Ezután ismét egy nyolcperces gólinség ütötte fel a fejét a vendé­gek táborában (27-7), míg a zöld­fehérek gyűjtögették pontjaikat. Kalmár Nagyék keményen bán­tak a szolnoki centerekkel, akik ezáltal nem serénykedtek a pa- lánkok alatt. Szünet után sem so­kat változott a játék képe — a ven­déglátók a durvaság határát súro­ló keménységgel védekeztek, a kék-sárgáknak viszont még For­tuna is hátat fordított. Zsoldos András: — Végre mu­tattunk valamit abból, amit sze­retnénk csinálni. Úgy érzem, az első hazai mérkőzésünkön meg­felelően kiszolgáltuk a közönsé­günket. Tóth Attila: - Sajnos nem vol­tunk egy súlycsoportban a Fe­rencvárossal. Úgy érzem, né­hány poszton személycserére lesz szükség ahhoz, hogy megva­lósítsuk céljainkat. Tóth Attila: — Úgy látom, hiába beszélek nektek... fotó: m. j Régen látott erős vízilabdacsapat formálódik Szolnokon, ennek első előjelét tapasztalhatta a nagyérdemű a hét végi, háromnapos nemzet­közi tornán. A pénteki papírforma eredmé­nyek után szombaton kisebbfaj­ta meglepetések írták át a forga­tókönyvet. Délelőtt a LEN-kupá- ra készülő Eger ellen tartotta pénteki jó formáját a házigazda Szolnok, egyetlen szépséghibá­val: Varga Tamásék nyolc ember- előnyös helyzetet és egy négymé­terest is kihasználatlanul hagy­tak. így 8-6-ra kikaptak Áncsá- néktól, akik délután a torna favo- ritjának tartott Becsejt is legyőz­ték. Ezáltal a Heves megyeiek tegnap már a tornaelsőségért szálltak vízbe a Galatasaray el­len, amely török „sereg” — akár csak egykoron 150 évig — meg­próbálta bevenni az egriek (vár)- kapuját. Ezúttal is sikertelenül... À szolnokiak szombaton dél­után a Szentesen adták ki az eg­ri fiaskó miatti mérgüket, mely azt jelentette: a dobogóról már nem csúszhatnak le Mohi Zol­tán edző játékosai. Számukra — és az ellenfél Becsej számára is - tegnap már az volt a kérdés, mi­lyen fényes lesz az az érem. Nos, az SZVSC „szidolozott” eredmé­nyesebben — Kiss Zoltán, Cseh Sándor és Varga Tamás gólerős játékának, valamint a csapat töb­bi tagja fantasztikus küzdeni tu­dásának köszönhetően 14-13-as győzelmet aratott a világhírű ju­goszláv csapat felett. Úgy tűnik, végre megmozdult a szolnoki pó­ló állóvize, s érdemes lesz a no­vembertől rajtoló bajnokságot is a medence széléről követni. A Szoltisz-kupa végeredménye: 1. UVMK-Bau System Eger 10, 2. Szolnoki VSC 8, 3. Naftagas Becsej (jugoszláv) 6, 4. Konta- vill-Szentes 4, 5. Galatasaray (tö­rök) 2, 6. Kreuzlingen (svájci) 0. Gólkirály: AJekszander Sapics (Becsej, 28 gól). Legjobb me­zőnyjátékos: Kiss Zoltán (SZVSC). Legjobb kapus: Jász­berényi Gábor (Eger). Mészáros m„ § J: « *■ Krasznai Béla egyik motorja volt a szolnokiaknak FOTÓ: M. J. Cselgáncs­világbajnokság A magyarok olimpiai kvóta nélkül maradtak a birmingha­mi cselgáncs-világbajnokság utolsó napján: Fekete Zsuzsa (48 kg) és Csősz Imre (abszo­lút kategória) a vigaszágon, míg Kovács Tamás (60 kg) két mérkőzés után búcsúzott. A szajoliak tizenhét eszten­dős válogatottja, Fekete Zsu­zsa két győzelemmel mutatko­zott be a felnőtt világverse­nyen: az ecuadori Rodrigues, majd a szlovén Lamut sem je­lentett akadályt számára. A ru­tinos dél-koreai Park viszont le­győzte Kovács Gábor korábbi szövetségi kapitány tanítvá­nyát, aki a vigaszágon az ame­rikai Meese-től is kikapott, így kiesett. Kovács Tamás először megverte a tajvani Vut, majd az olasz Carellával már nem bírt. Mivel a rivális később szintén kikapott, a magyar dzsúdós elbúcsúzott. Csősz Imre a mongol Bat-Erdene elle­ni sikerrel kezdett, de a grúz Davitasmvili a reményágra küldte őt. A tapasztalt magyar ott először legyőzte az orosz Bucsukurijt, ám a francia Dreyfus elleni vereség a kiesé­sét jelentette. A magyar csel­gáncsválogatott két ötödik he­lyet szerzett a birminghami vb- n: Csizmadia Eszter (63 kg) és Illyés Miklós (73 kg) ezzel olimpiai kvótát harcolt ki. Szolnoki MÁV — Edző: Tóth Dénes Szabó A. 0 Fehér 6 Antal 5 Müller 5 Lajkovics 6 Bernáth 6 Ács 6 Horváth 5 Pelles 6 Fedor 5 Major 7 Negrau 5 Szabados 4 Kaisk 4 Kovács 4 Csipkar 5 Simon 5 Balogh Zs. 6 Futaki 4 Ulrich 6-2=4 Czipó Z. 5 Fülöp 5 Békéscsaba: — Edző: Pásztor József