Új Néplap, 1999. május (10. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-10 / 107. szám

Férfi vízilabda, OB L, 21. forduló Csupán a birkózás volt a régi Tabán Trafik-Szeged-Szolnoki VSC 4-4 (0-1, 1-1, 3-1, 0-1) Újszegedi Sportuszoda, 200 néző, vezette: Kenéz, Merész. Szeged: BARÁTH - Bállá, Varga P., Mód, Kresák, Csörgő 1, dr. TÖRÖK 2. Csere: Zsarkó, Boros, Bleszity 1, Éles. Edző: Pozsgai Zsolt. Szolnok: KUCSER - Körmendi, Mohi Z., Lukács, VARGA ZS 3, Krasznai B., Fazekas 1. Csere: Rydzik. Edző: Hegyvári György. Gól - emberelőnyből: 6/0, ill., 5/1. Ne'gyméteresből: -, ill. 2/2. Jól kezdtek a vendégek a Tisza- partiak rangadóján, melyen in­kább a küzdelem dominált, mint a játék. Megítélés kérdése, hogy a védelmek működtek jól vagy a csatárok gyengélkedtek, a lényeg, hogy meglehetősen gólszegény mérkőzést láthatott a gyér számú közönség. Fordu­lás után a már osztályozom kárhoztatott hazaiak kétgólos előnyhöz jutottak, de még a harmadik negyed vége előtt szépített az SZVSC. A hajrában óriási vízibirkózás folyt, a sze­gediek bebiztosíthatták volna győzelmüket, ám Kucser kapus többször is bravúrosan hárított. A végjátékban pedig Varga Zsolt büntetőjével - ez volt a center harmadik találata - ki­harcolta a döntetlent a szolnoki csapat. A felek sok ziccert, közte tíz emberfórt is elhibáz­tak, így egyikük sem érdemelt volna győzelmet. Pozsgai Zsolt: - Emberelő­nyeinket rendre elpuskáztuk, ezért nem sikerült nyernünk. Hegyvári György: - Hasz­nos Pista bácsi emlékének ajánljuk ezt a mérkőzést.(v. cs.) Női kosárlabda NB I., osztályozó az A-csoportért Sorompót kapott a kanizsai gőzös Szolnoki MÁV-Coop-MÁV NTE-DKG EAST 65-59 (33-32) gas Gyárfásig eljutott a labda, azt a kanizsai center rendre a kosárba pötyizte a palánk alól. A félidő derekától az időmérő óra felmondta a szolgálatot, megzavarva ezzel bírót, játé­kost, nézőt. Többszöri kísérle­tezéssel végre elindult, ám en­nél többet nem sejthetett meg arról senki sem. A szünet előtti percek kiegyenlített büntető­párbajjal teltek. Fordulás után elérkezett Or­bán ideje. A biztos kezű bedobó távolról és a gyűrű alól is szórta a kosarakat. Merecicki és Hu- szárik pedig a lepattanóknál tüsténkedett, kizárva az erre esélyesebbnek tűnő Gyárfást is (32. perc: 54-43). Az egyre na­gyobb hátrányba kerülő kani­zsaiak úgyszintén letámadással kísérleteztek, de próbálkozá­saik a lefújásig már csak a fel­zárkózásra voltak elegendők. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1:1. A foly­tatás Nagykanizsán május 16- án, 17 órakor lesz. Tóth Attila: - A szívünkkel vertük meg a Nagykanizsát. Remélem, ezt a küzdőszellemet átmentjük a következő hét vé­gére is. Kovács Nándor: - A Szol­nok akarata érvényesült, meg­érdemelten győzött. Mészáros Szolnok, Véső út, 200 n., v.: Simó, Kóthay. Szolnok: HUSZÁRIK 3, Horváth M. 7/3, Tóth K., SZAVERCSENKO 21/3, MERECICKI 10. Csere: ORBÁN 18/6, Kranyecz 6. Edző: Tóth Attila. Antalovics 6, Joó, Szélessy. Edző: Kovács Nándor. Tripla párharccal kezdődött a találkozó, a vendéglátóknál Szavercsenko és Horváth, míg a túloldalon Bedő és Tahi volt messziről eredményes. Letá­madással próbált meg zavart Orbán (5) vezéregyénisége volt csapatának fotó: b. n. Nagykanizsa: TAHI 10/6, kelteni a vendégek soraiban a BEDŐ 11/9, TOMA 10/3, MÁV-Coop. Többnyire siker- Csécs 6, Gyárfás 16. Csere: rel tette ezt, ám ha a toronyma­Női és férfi kézilabda NB I/B, 24. forduló Tíz perc alatt eldöntötték Alurad-JTKF DSE-Tornádó SE 28-21 (12-9) Jászberény, 200 n., vezette: Koncz, Várhelyi. Alurad-JTKF DSE: Gyarmati - KÓKAINÉ 6, Farkas 7, Pénzes 1, Pesti 2, VICZIÁN 7 (5), Nagy. Csere: Hang (kapus), Bús, Fekete E. 4, Csüllögh, Fekete K. 1. Edző: Ugrin György. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Az első negyedórában a vendégek rendre válaszolni tudtak a hazai találatokra, majd öt perc alatt 10-6-ra megugrottak a herényiek. Elég volt azonban egy kis figyel­metlenség, s máris 10-9-et mu­tatott az eredményjelző. A hajrá szerencsére Pénzeséké volt, így háromgólos előnnyel térhettek pihenőre. A találkozó sorsa a második félidő első 10 percében dőlt el. A korábban passzív Farkas bombagóljaival és Kokainé gyors indítások után elért talá­lataival öt perc alatt 17-10-re húzott el a hazai együttes. In­nen pedig már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a kü­lönbség. Az eredmény a ven­dégekre nézve hízelgő, hiszen akár kétszer ekkora zakót is kaphattak volna. Szántai Alföldi Gabona-TSE- íj kígyós Csaba KC 27-28 (14-13) Szolnok 300 néző, vezette: Dzsipoff, Szalai. TSE: Polgár - Borda 2, Vitá­lis 8, Rigó, Patocskai 6, Gu­lyás 6, Baranyi. Csere: Tóth (kapus), Medgyessy, Nagy 4, Szuromi 1, Szőlősi. Csapat- vezető: Tóth András. Hétméteres: 4/2, ill. 4/4. Kiállítás: 6+ egy kizárás, il­letve 10 perc. Ezúttal már Szloska sem állhatott a hazai csapat rendel­kezésére. A bajt csak tetézte, hogy Rigó az első támadásnál orrcsonttörést szenvedett. En­nek megfelelően érthető, hogy a Kígyós kezdett jobban. A harmadik percben 1-3, a nyol­cadikban 3-6, a tizennegye­dikben 7-9 állt az eredmény- jelzőn. Végre magukra találtak a hazaiak, és Patocskai, vala­mint Vitális révén egalizáltak, a 21. percben már 12-10-re a gabonás fiúk vezettek. A fél­idő végéig felváltva estek a gólok, sajnos az utolsó má­sodpercben Medgyessyt lerán­tásért végleg kizárták a játék­ból a játékvezetők. Fordulás után úgy tűnt, gyorsan dűlőre akaija vinni a TSE. A 47. percben 19-16-os vezetésüknek örülhetett a ha­zai publikum. Hátrányukat az 56. percre dolgozták le Vörös vezérletével az újkígyósiak. Ettől kezdve végig egálban játszottak a csapatok, mígnem 6 másodperccel a vége előtt Vörös betalált Polgár kapujá­nak jobb alsó sarkába, s ezzel eldöntötte a mérkőzést. Tóth András: - Még sze­rencse, hogy már csak két for­duló van hátra, mert lassan fo­gyóba van csapatunk. Labdarúgás, NB I., 33. foruló Kondigondok a középpályásoknál Szolnoki MÁV Neusiedler-Komlói Bányász 1-1 (1-0) Szolnoki MÁV - Edző: Rózsavölgyi László Bakó Hegedűs 7 Antal 5 Fedor 6 Bontovics 5 Szecsei 7 Balogh 6 Horváth 6 Pelles 6 Sinkó 5 Major S. 6 Dömény 5 Szabó Zs. 6 Geisz5 Gálffy 6 Dárdai B. 5 Ménh5 Halász 6 Schuszter 7 Augustin 7 Mosonyi 5 Herbert 6 Komlói Bányász - Edző: Dárdai Pál Szolnok, 500 néző, vezette: Ve­res L. (9) (dr. Hegyi, Bindik). Csere: Bontovics helyett Csikós, Dárdai B. h. Varga (mindkettő a) 64., Méhn h. Ko- lesánszky, Major S. h. Boda (mindkettő) 83. percben. Sárga lap: Szecsei a 85., Augustin a 87. percben. Szögletarány: 6:7 (4:6). 5. perc: Bontovics jobbról a 11-es magasságából partdobást végzett el, a labda átszállt a vé­dőkön, és mielőtt Herbert meg­foghatta volna, Major Sándor a rövid sarokba pörgette, 1-0. 14. perc: Horváth balról be­emelt labdáját Sinkó 14 méter­ről kapura zúdította, de Herbert öklözéssel tisztázott. 18. perc: Méhn nagy lendü­lettel tört előre a jobb oldalon, 10 méteres, éles szögből ellőtt labdája az oldalhálóban landolt. 42. perc: A felfutó Augustin a 16-os előtt helyezkedő Dárdai Balázshoz továbbította a labdát, a komlói fiú azonban két csel után 13 lépésről csúnyán mellé durrantott. 59. perc: Dömény 25 méteres szabadrúgásából a bal sarokra tartó labdát Bak biztosan fogta. 72. perc: Hegedűs iramodott meg a jobb szélen, laposan belőtt labdájára az ötösön belül Csikós Szecsei sokadszor szerel, és kihozza a labdát és Herbert csapott rá, de a játék­vezető szabadrúgást adott kifelé. 76. perc: Dömény jobb ol­dali beívelését Varga középen fejjel megcsúsztatta, a hosszú sarkon érkező Geisz azonban mellé helyezte a labdát. 86. perc: Dömény 18 méte­res szabadrúgásából a labda a sorfalról éppen Varga elé pat­tant, aki hat lépésről a hálóba gurította, 1-1. Hatalmas tűzijátékkal nyi­tott a MÁV, ezért nem oko­zott meglepetést a korai veze­tése. Mint ahogy a Komló lassú feltámadása sem. Tá­madó szellemben, jó ritmus­ban peregtek az akciók mindkét oldalon, a határozot­tabb MÁV azonban többet kezdeményezett, míg a szü­nethez közeledve a Komló tett hasonlóan. Fordulás után a vendégek indítottak offenzí- vát, a MÁV két támadójától eltekintve valamennyi játéko­sával védekezett. Kockázatos volt várni a vendégvédelem szétnyílásra, főleg úgy, hogy a hazai középpályások csak­nem minden párharcot elve­szítettek. Mintha kondigon­dokkal küszködtek volna. így aztán bekövetkezett az, amire számítani lehetett: egyenlített az ellenfél. Veres játékvezető szinte el­tűnt a mezőnyben, ezért kiemel­kedő a teljesítménye. Rózsvölgyi László: - Az első félidőben kellett volna el­döntenünk a mérkőzést. Dárdai Pál: - Pontosabb végjátékkal nyerhettünk volna, így azonban igazságos döntet­len született. (néder) TOTÓ: B. N. II. Kaiser Kupa erőfesztivál, Kunszentmárton Tűzoltóautót tologató Góliátok Második alkalommal rendez­ték meg Kunszentmárton fő­terén a Kaiser Kupa erőfesz­tivált, melyre több ezer ér­deklődő előtt került sor. Bár az ország minden részéből érkeztek „góliátok”, az esélye­sek közül hiányzott a közön­ségkedvenc, a szolnoki Kövér Gyula. Távollétében sem unat­koztak azonban a nézők, hiszen az örökös Toldi-bajnok Magyar Zsolt (Budapest) vagy a tavalyi magyar bajnok Ulviczki Mi­hály (Szolnok) mellett Bíró Ist­ván személyében a házigazdák is képviseltették magukat. Elég balszerencsésen kezdő­dött a viadal, hiszen rögtön a nyitószámban, a 16 tonnás tűz­oltóautó eltolása közben Achil- les-ínszakadást szenvedett Do­bos Róbert. A téglaemelés rit­kán szerepel a versenyszámok között, s alaposan meg is ros­tálta a mezőnyt. A szegedi Papp Szabolcs és a vendéglátó Bíró István 13-mal nyerte az „eta- pot”, ellenben a későbbi győz­tes szolnoki súlyemelőedző „csak” tízig jutott. À vízzel töl­tött hordó cipelése (100, 110, 120 kg) több indulón is kifo­gott, így a „futamgyőztes” Ul­viczki Mihály visszatornázhatta magát az élmezőnybe. A pet- rencésrúd kitartásában ki más is nyerhetett volna - nyolc má­sodperc híján két percig tartotta mozdulatlanul, mint a visegrádi játékokon örökös Toldi-győztes címet szerzett fővárosi Magyar Balázs. A négy darab 100 kilo­grammos homokzsák felpako­lása senkinek sem okozott kü­lönösebb gondot, míg a záró­szám, a Trabanttal való 20 mé­teres talicskázás valóságos fu­tóversennyé alakult. Hogy a „papír-Jaguámak” súlya le­gyen, a sofőr mellé egy 120 kg- os zsákot is belepakoltak. így is a dobogósok között nem volt egy másodperc különbség. A verseny végeredménye: 1. Ulviczki Mihály (Szolnok) 52, 2. Márk Balázs (Vác) 47, 3. Bálint Zsolt (Szolnok) 40, 4. Szentpéteri János (Köröstetét- len) 40, 5. Líbor Dezső (Szol­nok) 40, 6. Bíró István (Kun­szentmárton) 40 pont. (géléi) Tucatnyi tégla felemelése még a legjobbaknak is gondot okozott